Twee leiders onttroond - Semper Altius en R.C.L. de nieuwe Moeizame zege van Quick Boys op „Noordwijk": 1-2 Arm Chelsea kreeg met 8-1 klop van de Wolves Lisser Boys greep de zege in de laatste minuten: 3-2 Aanvalslinie van Rijnsb. Boys had geen stootkracht Rouwkoop werd in Leiderdorp teruggewezen NIEUWE LEIDSCHE COUHANT MAANDAG 28 SEPTEMBER 185! Vierde voetbalronde in fraai herfstweer De vierde voetbalronde, die Zaterdag in een prachtig na j aars weert je werd ver speeld, heeft over het algemeen geen schokkende gebeurtenissen opgeleverd, al wil dat niet zeggen, dat er geen verrassen de uitslagen te noteren vielen. De positie van de leiders in 3 A Quick Boys, nog steeds ongeslagen, bleef onaangetast, maar in 4 A en 4 B is daar enige wijziging in ge komen. In de laatste gaat Semper Altius thans, door een zege op RAS (20) aan de kop en in 4 A R.C.L. SVOW 2 1 0 1 2 1—1 Bodegraven 2 1 0 1 2 6—5 Monster deed zijn naam eer aan door In 3A een monsterzege op Ter Leede bewerkstelligen. Het werd een 60 over winning. Quick Boys kon zich bovendien handhaven, zij het echter niet door een overtuigende overwinning op Noordwijk, dat slechts met 21 zijn meerdere in de Katwijkers moest erkennen. 's-Graven- zandse SV ontfutselde Zwaluwen een kostbaar punt door de Rotterdammers een 3—3 gelijk spel af te dwingen. Rijnburgse Boys bleef ln de kopgroep door een 21 zege op ARC. dat met geen écn punt uit 3 wedstrijden wel onderaan bengelt. Waar is jullie Van enkele seizoenen terug gebleven Alphenaren? Die depressie moet toch ééns overgaan! De situatie in deze afdeling is thans als volgt: Quick Boys 4 4 0 0 8 9—2 Monster 4 3 0 1 6 9—4 Zwaluwen3 2 1 0 5 127 Rijnsburgse Boys 4 2 1 1 5 54 's-Gravenz. SV 4 1 1 2 3 6—6 Ter Leede 2 10 12 5—7 CSVD 3 1 0 2 2 5—9 Noordwijk 4 1 0 3 2 9—9 Excelsior M 3 0 1 2 1 4—lï ARC 3 0 0 3 0 3—7 RCL smaakte het genoegen de lijst aanvoerder, Rouwkoop, met 40 te klop pen en daardoor diens positie over te nemen. Een plaats, waarop de Leider dorpers zich de laatste jaren wel thui voelen! Wij zijn benieuwd of ze die net zo lang als vorig jaar kunnen verdedigen. Lelden en VWS hebben stuivertje gewis seld. Doordat Leiden met 32 van Lisser Boys verloor en VWS met 5—0 Koudekerk zegevierde, hebben ze eikaars positie op de ranglijst ingenomen. Voor VWS bracht dat uiteraard winst mee. Jodan Boys en Woerden, de hekken sluiters, speelden 33 gelijk, terwijl Bodegraven een goed resultaat boekte door Sportlust '46 met 6—2 te verslaan. Hier ls de stand: RCL 3 2 1 0 5 9—2 VWS 4 2 1 1 5 9—5 Rouwkoop 4 2 1 1 5 66 Lelden 4 2 0 2 4 9—6 Lisser Boys 3 1113 89 Koudekerk 3 1 1 1 3 37 Sportlust '46 4 112 3 12—11 Voetbaluitslagen 3e Klasse Af MonsterTer Leede 60, Rijnburgse BoysARC 21, Noordwijk Quick Boys 12, Zwaluwen's-Graven- zandsö SV 3—3. B: WGZ—SSSK 2—1, HBSSDOTO 1—3, SHO-RWH 1—4, Excelsior P—NSW 0—2. 4e Klasse Af Sportlust '46Bodegraven 26, VWSKoudekerk 50, Lisser Boys —Leiden 3—2, Jodan BoysWoerden 33, RCLRouwkoop 40. B: Unicum Scheveningen 07, OrnasDie Haghe 0—2, RSMTOGR 1—0, Semper Altius— RAS 2—0, HTSVPPSC 2—4. C: AS WH —Sunlight 40, Zwart Wit 28De Zwer ver 3—2, Oranje WitCapelle 38, MFB Hoogvliet 0—3, ZWSH—Pelikaan 2—1. D: AmeideKozakken Boys 44, Wijk Dinteloord 52, WEWoudrichem 12, Good LuckAalburg 1—3, BolnesIFC 1-3. Reserve 3e klasse A: JAC 2Jodan Boys 3 1—4, Quick Boys 3—RCL 2 1—2, Ter Leede 2Rijnsburgse Boys 2 13, ARC 2—CSVD 2 2—5; Res 3e kl B: Excelsior M 2—Zwaluwen 2 1—2, RAS 2 —ZWSH 2 5—3, Die Haghe 2—Quick Boys 2 13, Jodan Boys 2HBSS 2 25. Ros. 3e kl Cl Groote Lindt 2WGZ 2 0—1, Hoogvliet 2Excelsior P 2 12, DOTO 2—SHO 2 5—1, Kozakken Boys 2 —Zwart Wit '28 2 5—1. 0 2 12 8—17 Woerden 4 0 2 2 HTSV, met 4—2 verelagen door PPSC. werd onttroond door Semper Altius, dat een verrassende 20 overwinning op RAS behaalde. Een vreemd gezicht de Rijswijkers daar zo bovenaan de lijst Wij hopen, dat ze niet boven hun stanc leven en die plaats waard ziiïlen blijken te zijn. Scheveningen deed het hier het beste door Unicum er ^et.... 70 onder te houden. Die Haghe zorgde voor een verrassing door zijn eerste zege te behalen. Ornas was met 20 het slacht offer. RSM bracht TOGR zijn tweede nederlaag toe (10). De stand ls: Semper Altius RSM PPSC HTSV Scheveningen TOGR RAS Die Haghe Sportverg 1935 Unicum 4 2 1 1 5 7—5 4 1 3 0 5 6—5 4 2 1 1 5 7—6 3 2 0 1 4 13—6 3 2 0 14 15—7 6—5 8—7 7—1( 8—9 5—12 6—16 4 2 0 2 4 4 2 0 2 4 4 112 3 3 10 2 2 4 10 3 2 'I Is toch weer zover: N.W.B. besluit tot 'n eigen Vierdaagse Avondvierdaagse 1954 van 22 t/m 25 Juni De Zaterdag te Utrecht gehouden bui tengewone algemene ledenvergadering van de Nederlandse Wandelsportbond heeft besloten, uitvoering te geven de eerder genomen, doch later uitgestel de beslissing met een eigen Vierdaagse te komen in dezelfde week als de Vier daagse van de N.B.V.L.O. te Nijmegen. De N.W.B. laat tot 1 November de gelijkheid nog open om door een e tuele regeringsbemiddeling alsnog overeenstemming met de N.B.V.L.O. te komen. Na 1 November zullen de reeds aangevangen voorbereidingen voor N.W.B.-Vierdaagse 1954 te Apeldoorn De voorzitter, mr W. J. Korn. ver klaarde opnieuw, dat bet geenszins in dt bedoeling is in Nijmegen de leiding ovei te nemen. Maar wel dient de Avondvier daagse uitsluitend door de N.W.B. te worden georganiseerd. Deze is echter ook in 1953 weer doorkruist door Avondvier daagsen van de N3.V.L.O. en wel op dezelfde avonden. De Avondvierdaagse voor het sei 1954 werd vastgesteld op 22 t/m 25 Junt as. Voorts werd besloten voortaan ook voor niet-leden van de N.W.B. de gele genheid open te stellen een wandel boekje aan te vragen. Wedstrijd zonder hoogtepunten Het veld waarop en de weersomstandig heden waaronder gevoetbald werd. warer best; voor de rest is er van de wedstrijd Noordwijk—Quick Boys weinig goeds te zeggen. De thuisclub verscheen met gewijzigde voorhoede, die er niets var recht bracht, en, hoe paradoxaal het ook moge klinken, Quick Boys bracht er op de keeper beschouwd, nog minder van recht. Een uitzondering dient gemaakt te m voor de beide defensies, die als de spreekwoordelijke rotsen in de branding, het spelbeeld beheersten. De geroutineer de achterhoede van de gasten had meestal niet de minste moeite de onsamenhan gende en stuntelige acties van de „Noord wijk"-voorhoede te verijdelen. Met haast feilloze feeling bezetten Leen Schaap en Maarten Verdoes hun plaatsen, ook Kulk zijn plaats tenvolle waard en de enige zwakke plek in deze befaamde achterhoe- was eigenlijk Bouw, die kennelijk zijn ig niet had. Geen beste dag had ook Arie v. d. Oever, .e in Kees v. d. Luyt een stopper tegen- /er zich vond, die hem geen duimbreed ruimte gaf; wij hebben welgeteld één goed schot van hem gezien. Beste defensies Reeds in de eerste minuten bleek al, dat de verdedigingen niet van plan wa- iets toe te geven. Quick Boys liep vrij hard van stapel, en de eerste phase van de wedstrijd speelde zich af op de „Noordwijk" helft. Weliswaar bleef de verdediging der gastheren meester vai terrein, maar dat ging ten koste va bezetting van het middenveld, dat defi nitief door Quick Boys werd ingenomen, een kwartier van spannende situa- voor het ,.Noordwijk"-doel. kwam G. Zandbergen Ietwat ongelukkig in het be ruchte gebied ten val. De straf, een pe nalty. kwam ons ietwat onevenredig zwaar A. v. d. Oever benutte natuurlijk gretig deze kans: 01. „Noordwijk" ontworstelde zich hierna in de druk, en gaf wat beter spel te zien. Er kwamen kansen, al werden vele aanvallen in de kiem gesmoord door Schaap en Verdocs. De Witt en Marijt kregen enkele malen de gelegenheid tot n, maar verprutsten de kansen gran dioos. Ook aan de andere kant was hel Arsenal zonder Tommy Lawton won van Cardiff De Wolves en Charlton Athletic hebben grote overwinningen behaald in de eerste divisie van de Engelse league. Wolverhampton versloeg Chelsea met niet minder dan 81 en Charlton won, eveneens thuis spelend van Liver pool met 60. Beide clubs bedreigen thans ernstig West Bromwich Albion, de leider van de eerste divisie, alhoewel de Albion haar overwinningenreeks in uitwedstrijden op fraaie wijze voortzette met een zege op Sheffield Wednesday. Zowel Sunderland als Arsenal schijnen over het dieptepunt heen te zijn. Beide clubs stonden onderaan, beide clubs zijn rijk en beschikken over een team van spelers, die met vele nullen van Ponden zijn gekocht. Beide clubs won nen. Arsenal moest Tommy Lawton thuis laten wegens een blessure. Niette min. wonnen de Gunners met 30 van Cardiff City, de eerste nederlaag in dit seizoen van Cardiff op eigen terrein. Dat juist Arsenal dit Cardiff-record brak, zegt toch wel iets over het herstel van de Londense vereniging. Sunderland had het niet zo gemak kelijk in zijn thuiswedstrijd tegen Black pool. Met rust stonden de gastheren met 12 achter. 61.000 Toeschouwers zagen in de tweede helft een spannende kamp, welke tenslotte met 3—2 door Sunderland werd gewonnen. In de laatste minuut scoorde Trevor Ford, die weer bij Sunderland wa9 opgesteld, het win nende doelpunt. Oveirgens zal Sunder land geen spijt ervan hebben gehad, dat men Ford weer in het team had opge nomen, want deze speler scoorde aUe drie doelpunten voor zijn club. Dat de Wolves zo'n grote zege op Chelsea behaalden, was voor een belangrijk deel te danken aan de goed sombiuerende, zeer beweeglijke voorhoede, waarin de kleine buitenspeler Johnny Hancocks drie doelpunten, voor zijn rekening nam, terwijl ook de overige spelers uit de voorhoede een. goal produceerden. Het was een zware nederlaag voor Chelsea, dat ver in de voetbalhistorie zal moeten terugbladeren om dergelijke hoge cijfers tegen te komen. Charlton heeft enige tijd geleden niet hoge cijfers van Middlesbrough gewon nen. Men scoorde toen acht doelpunten en Zaterdag waren het er zes, dank zij levendig aanvalsspel met veel shortpas sing. Huddersfield Town en de Vula zege vierden eveneens, zodat er in de kop van de ranglijst niet veel veranderd is, met de Albion nog steeds op de bovenste plaats. Intussen zond Hudderfield Town zijn tegenstander Middlesbrough naar de onderste plaats van de ranglijst, tot nu toe door Arsenal ingenomen. Arsenal heeft 7 punten uit 11 wedstrijden en Middlesbrough heeft er maar 6. Everton heeft de leiding in de tweede divisie overgenomen van Doncaster Rovers. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Aston VillaSheffield United 40; BurnleyNewcastle United 1—2; Cardiff City—ArsenOal 0—3: Charl ton AthleticLiverpool 60; Hudders field TownMiddlesbrough 21; Man chester CityPortsmouth 21; Preston North EndBolton Wanderers 31: Sheffield Wednesday—West Bromwich Albion 23; SunderlandBlackpool 32: Tottenham HotspurManchester United 11; Wolverhampton WanderersChel sea 81. Tweede divisie: BuryDoncaster Ro vers 21: EvertonDerby County 32; FulhamNotts Forest 31; Hull City- Brentford 2—0; Leicester City—Plymouth Argyle 42; Lincoln City—Leeds United 2—0; Notss County—Bristol Rovers 1—5; Oldham Athletic—Blackburn Rovers 10; Rotherham UntedSwansea Town 2—1; Stoke City—Luton Town 1—1; West Ham United—Birmingham 1—2. volop malaise. F. van Duyn werd schitte rend gelanceerd door A. v. d. Oever, men telde al een doelpunt toen Jaap Waal met een prachtige sprong het leder de lat tikte. Toch had één van de uitvallen .Noordwijk" succes. Een aanval ove hele breedte van het veld resulteerde in een schot, dat Bouw niet onder contróle kreeg, daar hij te ver was uitgelopen. Hij kroop er nog achteraan, maar N. v. d. Wiel was er eerder bij, en scoorde: 1—1. Pech Quick Boys had vervolgens nog pech. dat ze Jaap de Best kwijtraakte, die in een zode schopte en het veld moest rui men. Na de rust verdween ook G. Zand bergen van het toneel, voor welke twee steunpilaren twee veteranen invielen. Het tempo zakte vervolgens aanzienlijk, hoewel de spanning natuurlijk bleef. Er ontstond zelfs een „Noordwijk'-overwicht. Opgestuwd door de backs en de kanthalfs bewogen de Noordwijkse voorwaartsen zich aanhoudend voor de Quick Boys- veste. Door het rustige en zekere optr den van de Katwijkse defensie, ma: vooral door miserabel afwerken van aanvallen had dit overwicht geen resul taat. Langzaam maar zeker herstelde Quick Boys zich. De halflinie steunde de hoede weer voldoende, en een kwartier voor het einde ontstond uit een doelwor- steling het beslissende doelpunt. A. v. d Oever gaf de bal listig door aan F. Schaap die Waal passeerde, en ten overvloede liep Van Duin de bal in het net: 1—2. Er kwamen daarna nog enkele scher mutselingen voor op het middenveld, maai het vuur was er uit. Beide clubs zullen met het vertoonde spel niet erg in hun schik zyn, maar Quick Boys 'was zo for tuinlijk aan het langste eind te trekken. De uitslag had evengoed andersom kun nen zijn SleutelsG.W.S. 10 De wedstrijd werd op een niet al te best terrein gespeeld. G.W S. was aan vankelijk wat sterker en scoorde reeda na 5 minuten door haar middenvoor. Scheidsrechter Ooyendijk, die prima leid de. annuleerde echter het doelpunt we gens buitenspel. Sleutels trof het niet. dat Pet hinder ondervond van een blessure. Hij kwam eens vrij voor de G.W.S.-doelman, maar was niet bij machte een behoorlijk schot te lossen. Toen hij echter de bal goed kreeg aangegeven door Laterveer, liet hy het leer met zijn hoofd in het G.W-S.- öoel verdwijnen. Na de thee werd het spel rommelig en wat fors- De verdedigers bleven de aan vallers verder de baas en zo kwam het einde met een kleine overwinning van de Leidenaara. Leidennam de wedstrijd voor de rust te gemakkelijk op Drie minuter Eijsbergen, de bekwame Lisser Boys linksbinnen, de roodwitte Leidenaars de nederlaag In een fraaie soloren speelde hij de complete Leidse defensie en liet hij met een even fraaie omhaal doelman De Bree tevergeefs na« linkerhoek duiken: 32. En daarmee sloeg de balans door de kant van de ploeg, die de kansen het best wist te benutten. Inderdaad: Lisser Boys benutte de de kansen beter dan „Leiden"' heeft de roodwitten in deze wedstrijd waarlijk niet aan doelrijpe kansen broken. Rechtsbinnen Schmid had reeds ia tien minuten inschieten, toén de Lissese doelman Kaptein het leer liet schieten en de Lei- denaar slechts zijn been had uit te ken om zijn ploeg aan de leiding helpen. Hij talmde echter een fra van een seconde te lang en dat voor Kaptein net voldoende om de bal van de vijandelijke schoenpunt weg stompen. In het begin was Lisser Boys wat sterker, maar de aanvallen smoorden stuk voor stuk in de buitcnspelval, die Delfos en de zijnen geraffineerd han teerden. Na ruim twintig minuten spe len was echter ook de Leidse aanvals- motor voldoende warm gedraaid gon op links Van der Kraan langs invaller Dubbeldam te glijden. Uit van deze aanvallen, waarbij v. d. Kraan een scherpe voorzet tegen de paal te. kreeg midvoor Starre een juweel van een kans. maar ook hij liet hem ongebruikt liggen. Toch een doelpunt Zoals gezegd: „Leiden" zette de bui- tenspelval met veel handigheid voor d< Lissese voorhoede open. En telkens maar weer holden de zwartwitten deze val binnen. Maar plotseling leidde dit tot een doelpunt. Toen Helmus op een tijd bezorgde Van gegeven moment de bal ontving i i de Valken BoysAlphia 8—0 Onder ruime belangstelling vond deze wedstrijd plaats. Het tempo was in begin heel hoog en er werd van beide zijden mooi voetbal vertoond. Voor het doel waren de Valken in het begin ze onzeker van hun schot, anders zouden hun veldmeerderheid voor de rust al hoge cijfers hebben kunnen tonen. Na 10 minuten maakte D. Meijer v een verkeerde uittrap van de Alphia- doelman gebruik en was het 10. Vooi de rust zorgde J. Hoekstra voor he tweede doelpunt Toch was het op dat moment nog helemaal niet zeker, wi wedstrijd winnen zou, want vooral het laatste kwartier hadden de Alphenaren behoorlijk partij gegeven. Na de thee was het echter alles Valken Boys, wat de klok sloeg en zodoende kon de score opgevoerd worden tot 80. He1 mooiste doelpunt kwam ongetwijfeld var de jongste speler van de Valken, n.L van M. Duindam. De keeper van de Valken heelt eigenlijk maar één critiek moment voor zijn veste beleefd. Jammer, dat soit mige Alphenaren op het laatst van d wedstrijd zich lieten verleiden tot or geoorloofde handelingen. „Katwijk"N.S.A. 40 Een aardige, sportieve wedstrijd, met ;n sterker „Katwijk", zodat we rustig kunnen zeggen, dat de overwinning diend is. De doelman van NSA heeft veel k moeten verrichten; hij deed dit d. a een twintigtal minuten spelen nam „Katwijk", door rechtsbinnen- C. Haas noot de leiding (1—0). Hoewel de thuis club bijna regelmatig in de meerderheid bleef het hierbij voor de rust. De uitvallen, die de gasten deden, liepen op niets uit. Na de rust eenzelfde spelbeeld. met een iets kleiner krachtsverschil. Linksbuiten Ie Bc-st maakte 20 minuten na de pauze het tweede doelpunt en met regel matige tussenpozen werd de stand opge voerd tot 40 (goals van linksbinnen Haasnoot en rechtsbuiten A. Hogewoud. Na het derde doelpunt ruim 20 minu- __n na de hervatting gescoord, verslapte het spel aanmerkelijk, in hoofdzaak bij de gasten. gehele Leidse defensie bleef staan ten op het fluitsignaal van de scheids rechter, floot deze zeer terecht niet. Helmus stond namelijk niet buitenspel; hij holde op doelman De Bree af en toen deze uitliep schoof de Lissese rechtsbuiten het leer beheerst voor de voeten van Van Eijsbergen, die eenvou dig niet missen kón: 1—0. Het werd voor rust zelfs nog 2—0, toen De Bree bij een terugspeelbal niet uitliep en Bart Griekspoor daarvan pro- Uit een ander vaatje Intussen kreeg men wel de indruk, dat „Leiden" naar Lisse was gekomen om Lisser Boys met veel vertoon van macht en meesterschap „even" te klop pen. En toen de roodwitten voor d« tweede maal binnen de krijtlijnen kwa men, tapten ze uit een ander vaatje „Leiden" ging in de aanval. En nadat het Lissese doel een paar benauwde ogenblikken had doorgemaakt, schotelde rechtsbuiten Van Weerden de bal fraai voor het doel en daar stond een attente Starre gereed om met een prachtige kopstoot Kaptein te passeren; voor de wedstrijd een half uur werd op dezelfde rechtervleugel de ba sis gelegd voor de gelijkmaker. Wèèr was het Van Weerden die het leer de goal bracht en nu sloeg Smit zijn kuif tegen de bal: 2—2. „Leiden" kreeg dc oorstellen van de spelverbeteringscom- nlssie goedgekeurd, waarbij een vijftal spelers deze winter o.a. een speciale slagen-training zal krijgen. Deze vijf zijn Dehnert, Van Dalsum, Van Meegeren, Krijt en Karamoy. De leiding hiervan zal in handen zijn van de heer Gourovich, die reeds een Amsterdamse groep spelers oefende. Dc oefeningen zullen van half October tot eind Februari worden ge houden in Den Haag, elke Vrijdagavond van 8—11 uur. Het ligt voorts in de bedoeling het voorjaar een buitenlandse trainer aan te stellen. Eind Februari zal de KNLTB de kam pioenschappen overdekte baan organi- deze phase meer kansen. Maar de roodwitten benutten ze niet meer. Stop per Vierwlnden was een enorm strui kelblok voor het Leidse aanvalsquintet, net zo goed als aan de andere kant Del fos dat was voor de Lissese aanval. Een paar minuten voor tijd, maakte dan Van Eijsbergen het in de aanvang ver melde doelpunt waarmee Lisser Boys in veilige haven kwam. Vickers-Swift vestigt nieuw record Nu 1183 kilometer per uur De Britse piloot Mike Lithgow heeft met een Supermarine Swift straaljager \an de Vickers Armstrong-vliegtuigfa- briekon, het onlangs gevestigde wereld record van de Hawker Hunter verbeterd. Litihgow bereikte een snelheid van 1183 km per uur boven de woestijn nabij Castel Idris in Lybië. (Duke vloog 1171 km per uur). Technici van Vickers zijn van mening, dat het thans behaalde resultaat nog verre kan worden overtroffen. „Er ren boven Lybië moeilijkheden me brandstofmeter; zonder deze moeilijk heden kan nog veel meer worden be reikt"', zo werd bekendgemaakt. Een nieuwe brandstof meter is uit En geland onderweg. In de loop van van daag zou Mike Lithgow het nog eens Droberen en naar bij verwacht met not beter resultaat! Zo overtuigd is Vickers van de capaciteiten der Swift (en Lith gow), dat zij het thans gevestigde record niet eens aan de internationale hicbt- vaartorganisatie zal opgeven. Daarmee wordt gewacht, tot het record nog gun stiger verbeterd is A.R.C. werd eerst vlak voor het einde verslagen Met welgevallen zag voetbal-Alphen, hoe de A.R.C.-defensie stand hield in de aanvalsstorm, die Rijnsb. Boys de laatste twintig minuten ontketende. Keer op keer kwam de in het wit gestoken doelman Van der Mark zege vierend met de bal in zijn veilige armen uit het krijgsgewoel tevoorschijn en niet ten onrechte verwachtte men, dat A.R.C. de stand op 11 zou weten te houden. Maar Jaap van Duin deed de Alphense hoop ijdel worden: hij hielp de Boys aan het winnende doelpunt. De zege is anders weer bijzonder moei zaam geweest voor de Boys. In het be gin had het er trouwens helemaal niet naar uitgezien, dat de geelzwarten na rust nog zo veel in de melk te brok ken zouden krijgen. Want de A.R.C - ers startten in zo'n hoog tempo, dat Rijnsb. Boys er totaal niet aan te pas kwam. Het was al A.R.C. wat de klok wenste te slaan en reeds in de tweede minuut moest doelman Heemskerk zich ln zijn volle lengte naar de benedenhoek werpen om een vliegende kogel van Bos uit zijn kooi te ranselen. 0—1 Voor A.R.C. En A.R.C. „hamerde" maar door: aan val op aanval kreeg de Rijnsburgse stop perlinie te verwerken en na vijftien mi nuten spelen schoten de zwarthemden een bres. Via spil Mooy kreeg linksbui ten Van Egdom het leer te pakken en prompt kwam de bal voor het Rijns burgse doel. Door een oneffenheid tus sen de grassprieten veranderde de bal van richting, waardoor Kromhout mis tastte: de kogel van Bos was zó genade loos hard en zó zuiver gericht, dat Een heftige strijd om de bal tussen doelman v. d. Mark (in het wit), stopper De Mooy en de midvoor van Rijnsb. Boys, Zwaan voor het A.R.C.-doel. Er kwam geen doelpunt uit voort, wel een nogal pijnlijke botsing. Foto N. van der Horst Heemskerk geen sdhaduw van een kans kreeg om de bal te stoppen: 01. Langzamerhand raakte ook Rijnsb. Boys wat beter ingespeeld en hield het overige A.R.C. het hoge tempo niet vol. De stryd begon nu gelijk op en te golven, waarbij aan belde zijden kan sen werden geschapen èn om zeep ge holpen. Dat duurde tot tien minuten voor de rust. Toen bediende linksback Zandbergen linksbuiten Van Duin met één van zijn harde, lange trappen kreeg linksbinnen Van Esmond de bal vervolgens zo mooi voor zijn schoenpunt gelepeld, dat hij v. d. Mark gemakkelijk kon passeren: 11. Al maar verdedigen In de tweede helft moest A.R.C. steeds meer spelers voor eigen doel terugtrek ken. Slechts vier bleven uiteindelijk in het voorterrein. Zo nodigde men Rijnsb. Boys uit om te komen. En de geelzwar ten kwamen! Maar hun aanvalsquintet miste zowel de stootkracht als de fanta sie om een versterkte defensie uit de voegen te spelen. Ondanks het feit dat Van der Mark het druk had. kreeg hij zelden gevéérlijk werk. Zo hielden de Alphenaren de stand gelijk, totdat er een vrije trap kwam. In een wilde mélée van zwart en geel zwart kopte Van der Ven de door Krom hout voor het doel gebrachte bal Van Duin. En die gaf de bal het beslis sende tikje: 21. Zweedse professionals teget, België Tijdens de landenwedstrijd tussen en Finland, Woensdag j.l. te Brussel gespeeld voor de voorronde van het eldkampioenschap, welke ontmoeting jen 22 gelijk spel eindigde, kon m duidelijk constateren, dat de kracht vai de Finse voorhoede vooruitgegaan waj door het opnemen van een drietal speleri Rytkonen. Rytberg en Lehtovirta, tegenwoordig in Franse profclubs uitko- Het eigenaardige feit doet zich than jor. dat ook de Zweedse voetbalbom ernstig over denkt in het national) elftal, dat op 8 October te Brussel tegn België speelt, enkele Zweedse professio nals op te nemen. Niet Gunnar Nordah! het voorlopig Fifa-elftal is geko du hiervoor in aanmerking komer. wel de ook in Italië vertoevend Jepsson, Gren en Skoglund. Een defini tieve keuze heeft men te Stockholj evenwel nog niet gedaan. Bestuur van „Trekvogels" gestraft Het bestuur van de Kon. Ned. Athlê tiek Unie heeft besloten het bestuur vai de „Trekvogels" (Den Haag) te schorsen met dien verstande, dat de voorzitte deze vereniging, de heer H. Jochem 3 maanden is geschorst en de overi ge bestuursleden (met uitzondering vat de heren Essenberg en Pluim, die dei tijds buitenslands vertoefden) voor maand. De datum van het ingaan de schorsing is vastgesteld op 25 Augui tus, zodat met uitzondering van de voor zitter. de schorsing voor de overige be stuursleden reeds voorbij is. De straffei zijn uitgesproken, omdat het bestuur va: „Trekvogels" een geschorste athlee (Slijkhuis) in een team had opgesteli (wedstrijden om de P.H.-beker). waar mede de „Trekvogels" volgens het be stuur van de K.N.A.U. de belangen - de Unie zouden hebben geschaad. Het bestuur van „Trekvogels" zal ziel nader beraden over de mogelijkheid be roep tegen genoemde straffen tekenen, zodra het kennis heeft kunne: an de volledige motivering, dooi het K.N.A.U.-bestuur in het officieel c gaan te publiceren. Volleybalwedstrijden BelgiëNederland De volleybalwedstrijd BelgiëNeder land zal gespeeld worden op Zaterdaj 31 October in de Handelsbeurs te Ant werpen. Zowel de dames als de herei zullen elkaar ontmoeten. Ned. zwemmers tweede te Cairo zwemkampioenschappen te Cairo. Met 61 punten eindigden onze landgenoten ach ter Egypte, dat met 80 punten eerst» werd. De Verenigde Staten werden derdi met 50 punten en India vierde met 6 pt In de finale van het watenpolotournooi versloeg Egypte het Nederlandse zeven tal met 42. na met rust met 30 te heb- ben voorgestaan. Boesman kwam niet in Denemarken De 250ste ballonvlucht werd geen recordreis Ter gelegenheid Zaterdagmiddag winkelweek Siddeburen (Gr.) At ballon "Henri Dunant voor zijn 250ste vaart opgestegen. De ballon, bemand mtt de -heer en mevrouw Boesman en de heer De Vos Klootwijk van de Haagse Ballon club, koerste na een vlotte start in Noord- Oostelijke richting. De bemanning hoopte een record te vestigen door Denemarken te bereiken, maar is daar niet in geslaagd. Men stak de Dollard over en dreef bij zonsondergang in de richting van Slees- wijk-Holstein. Na een vaart v een half uur veranderde de windrichting plotseling en dreef de ballon in de rich ting van de Noordzee, nog kon men enig! uren boven Noord-Duitsland v vanwege de mist durfde men de spronj naar Denemarken niet te wagen. Even voor een uitgestrekt moeras werd de lan dingskabel gevierd. Het was de burge meester Van Walle, die de ballon neden trok en de ballonvaarders onthaal de op thee met room en kandijklontjes. Beste beurt voor R.C.L. (40) Onze verwachtingen ten opzichte van het pas gepromoveerde Rouwkoop, dat de competitie zo glorieus had ingezet, zijn niet bewaarheid, want de Voorschotena ren kregen van het veel beter spelend R.C.L. een flinke nederlaag te incasseren, waarbij Rouwkoop zelfs geen kans kreeg om de cijfers een draaglijker aanzien te geven. Het verschil in styl en soepelheid tussen beide ploegen was verrassend groot, want zo oordeelkundig als de aanvallen van de thuisclub op het middenveld door de kanthalfs Keijzer en v. d. Hout werden opgezet, zo simpel was de opbouw de Rouwkoop-aanvallen door de beide binnenspelers Roelofsen en Lagrand, die, dit moet gezegd worden, hun taak belang rijk zagen verzwaard door het veel te veel achterblijven van de vleugelhalfspelers. Wel werd de bal door de Rouwkoop-ver dediging veelvuldig, hard en hoog door het vijandelijk centrum gezonden, een goed dekkende verdediging, zoals die van R.CL., heeft met een dergelijk pri mitief spelletje geen moeite. Bij de thuisclub viel meer te waarderen, want hier werd met overleg getracht de vijandelijke verdediging uit positie te spe len en daar de R.C.L.-aanvalslinle, behalve van doelman Klungel en stopper Verstra ten weinig tegenstand ondervond, was de zaak spoedig bekeken. Hoog tempo Wat de wedstrijd aantrekkelijk maakte was het hoge tempo waarin werd gespeeld. Het begin was ln elk geval boeiend, want met grote ijver wierpen de beide ploegen zich in de strijd. De aanvallen van R.C.L. waren direct veel gevaarlijker en al spoe dig hadden de Leiderdorpers succes, toen een misverstand tussen rechtsback v. d.: Mey en de doelman. Walen voor open doel bracht en deze speler 10 liet noteren. Nauwelijks vijf minuten later was het Krijgsman, die een hopeloos falen van de Rouwkoop-verdediging met een prach tig doelpunt afstrafte: 20. Wel kwamen ook de gasten enkele ma len voor het doel van Mulder, maar bij enkele goede voorzetten van Keizer en Schelvis bleek geen der overigen aanval lers voor het doel aanwezig te zijn. By R.C.L. was de schotvaardigheid groter, maar Walen. Hiensch en Maas konden de goede richting slecht vinden. Weer aan bod Ook in de tweede helft werd in hoog tempo begonnen, maar na een korte veld meerderheid van Rouwkoop, kwam R.C.L. weer aan het woord. Enkele schoten van Krijgsman en Hiensch werden op ver dienstelijke wijze door Klungel gestopt, doch na een half uur kon Hiensch met een uitstekend schot de score op 3—0 brengen. De Rouwkoop-aanvallen waren te po ver van opzet om de goeddekkende thuis club-verdediging ln grote moeilijkheden te brengén en alleen bij enkele verre scho ten moest doelman Mulder ln actie ko men. Aan de andere zijde waren de storm lopen heel wat gevaarlijker en nadat Hiensch de Rouwkoop-defensie had om speeld, bracht hij met een scherp schot de stand op 40. Rouwkoop bleef moedig volhouden, maar tót het einde bleef het veldspel simpel en succes bleef dan ook uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4