Jlictuuc £ci}tsff)c Courant Voor bouw ontsloten qPrins Bernhard wordt vóór zonsopgang door negerbediende gewekt Geriefelijkheden in het hartje van de Afrikaanse rimboe Is! Dreigende staking in het bouwbedrijf „Ik, Minister" Wfst U PONDERDAG 24 SEPTEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 68036. ABONNEMENTEN: 6.- per kwartaal; 2,— per maand; 0.47 per week ADVERTENT!EN: 0,18 per millimeter (Bij Contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9847 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL11K-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatoasttcfi h ;MI>ra ngn b«rl ia Ujljeilspwl' Flitspuit tegen malaria (Van onze correspondent Allied van Sprang ARUSHA (Tanganyika), Woensdag, TTET IS ELKE MORGEN heel vroeg reveille in het tentenkamp diep in iX het Afrikaanse oerwoud, waar Prins Bemhard en zijn vrienden van ten unieke vacantie genieten. De zon is nog niet op als Saidi, de kroes- fi I harige negerbediende van de Prins, hem met een kop thee en warm tcheerwater komt wekken. Het is tenslotte in de ochtenduren dat de kan ten om iets te schieten het best zijn. Het gezelschap is meestal de hele pi °P s*ap en keert eerst laat in de middag naar het kamp terug. De r wa kok heeft dan verse koffie klaar en het badwater is hefet. Nadat iedereen xich verkleed heeft, schuift men om een groot kampvuur om de ervarin gen van de dag uit te wisselen. In de keukentent legt Salemani dan de s*. pi laatste hand aan een van de maaltijden, waarmee hij zich al een zekere reputatie heeft verworven. zich namelijk vlak bij een drinkplaats, waarbij men van takken en gras eer schuiltent heeft gebouwd om de drinken de dieren ongemerkt te kunnen gade slaan. De Prins schiet niet alleen maar hij be steedt ook veel tijd aan het filmen van de dieren, evenals trouwens majoor Sonderman en commissaris Sesink (die geen van beiden jagen). De gelegenheid om opnamen te maken van de in het wild levende dieren is zeer gunstig, daar het eer tot nu prachtig is: zonnig en koel. Een staf van personeel vergezelt de safari (zoals een dergelijke jacht hier genoemd wordt). Behalve de jager Rus sell Douglass zijn er twee andere blanke jagers en een kampleider. De rest zijn negers: chauffeurs, waterhalers, koks, bedienden, spoorzoekers, geweerdragers, villers enz. De geschoten dieren waarvan men de huid wil bewaren, worden name lijk direct gevild en de huid wordt voor lopig geprepareerd. Daarvoor heeft men een paar honderd kilo zout bij zich. De laatste berichten uit het kamp (waarvan niemand de juiste plaats weet) melden, dat de Prins van de onbezorgde vacantie geniet. Dat moet ook wel, zijn bezoek is volkomen informeel e opvallend.- Niet meer dgn een handvol ers van Arusha heeft hem zelfs gezien voor hij in, het oerwoud verdwenen is. En de witte Dakota met het prinselijk wapen op het kleine stille vliegveld even buiten de stad is de enige aanwijzing, dat Prins Bernhard zich in Tanganyika bevindt. (Nadruk verboden.) Weliswaar bevindt men zich ver van it bewoonde wereld, maar dat betekent allerminst, dat men een primitief leven moet leiden. Men beschikt over alle mo- 218 gelijke geriefelijkheden. In de buurt is n put geboord waaruit men water be- ikt Mén slaapt op springveren matras- jen. Er is een regelmatige toevoer van vérs voedsel als eieren, groenten, vruch- Uit het dichtst bijzijnde in heemse dorp. En als de Prins wil weten elders in de wereld gebeurt, kan hij over een rimboe-radio naar de nieuws berichten van de BBC luisteren. Maatregelen tegen malaria Het kamp bevindt zich wel in een j gebied, waar malaria voorkomt, maar men heeft alle mogelijke maatregelen genomen om te voorkomen, dat iemand door een malariamuskiet ge stoken wordt. De tenten hebben al lemaal een voering van klamboestof, terwijl er bij elk bed bovendien nog een klamboe is. Verder wordt het Jiele kamp elke avond met flitspuiten bewerkt en slikt iedereen paludrine een van de andere afweermidde len. En in laatste instantie is er altijd nog professor Nuboer, die een grote hoeveelheid medicijnen meegebracht heeft om op alles voorbereid te zijn. bijna volle maan en dat ver- Schaft een ideale gelegenheid om de die ren te bestuderen als ze na zonsonder gang komen drinken. Het kamp bevindt Baby omgekomen door voedselverstikking Jongetje in Amsterdam onder vrachtauto gedood Aan boord van een woonschip, gele gen in de Prinsengracht te Amsterdam, is gisteren een kindje van drie weken 'door voedselverstikking om het leven ge komen. Op de kruising Bilderdykstraat-Kin- kerstraa®te Amsterdam, is gistermid dag de 6-jarige Jan van Adrichem met zijn autoped onder een vrachtauto te rechtgekomen. Het kind werd zeer ern itig gewond en is ter plaatse overleden- Helicopter-vliegveld in. Utrecht De Utrechtse Kamer van Koophandel "I heeft besloten de gemeente Utrecht t« adviseren een terrein te reserveren vooi de aanleg en inrichting van een helicop- tervliegveld. De kamer zal zich intussen informatief met de Sabena in verbinding «tellen. De Vereniging van Kamers van Koop handel heeft besloten een commissie te benoemen, die het helicoptervraagstuk ter hand zal nemen. Gestrèefd zal worden naar een goede landelijke regeling ter voorkoming van vérdere incidentele lo cale beslissingen. In een chemische fabriek te Tonawanda (staat New York) zün twee tanks in de lucht gevlogen, waardoor een hevige brand uitbrak Er kwamen min stens negen mensen om het leven; 25 personen werden min of meer ernstig gewond. De tanks zouden vloeibare wa terstof hebben bevat. Ministerraad aarzelde nog Beslissing over lonen niet gevallen De MINISTERRAAD heeft gisteren beraadslaagd naar aanleiding van de aanstaande looncompensatie en de wens om de consumptiebeperking onge daan te maken. Er is nog geen beslissing genomen, doch er be staan over deze aangelegenheden contacten tussen de regering enerzijds en de werkgevers en werknemers anderzijds. Voor het begin der volgende wèek wordt geen beslissing van de re gering verdacht. Joséphine-Charlotte in blijde verwachting Prinses Joséphine-Charlotte van Bel gië, die op 9 April j.L in het huwelijk trad met prins Jan van Luxemburg, ver wacht begin volgend jaar een baby. De prinses verblijft op het ogenblik bij haar grootmoeder, prinses Ingeborg van Zwe den. Clark Gable wordt geïnterviewd Woidt hier gemaakt Een Amerikaanse film over het verzet in Nederland Het natte Nederlandse weer kan i komende weken de uit ongeveer Amerikanen en Engelsen bestaande Film maatschappij uit Hollywood, dje voor een deel reeds hier is en voor het overige deel binnen enkele dagen in ons land verwacht wordt, parten spelen. De niéu we film „The. true and the brave", die de M.G.M. aan het vervaardigen is, be handelt n.L de periode 19431944 en met name de bevrijding van ons land. De buitenopnamen moeien dan ook groten deels in Nederland vervaardigd worden. Een grappige kostganger 459 aanslagen per minuut Eekhoorns zijn over het algemeen schuwe1 dieren. De jonge eekhoorn, die bij de familie Glijn in Leiden door de kamer springt, is echter een uitzondering. De zoon des huizes vond het diertje toen het enkele dagen oud was onder een boom te Apeldoorn. Hij nam het mee naar huis waar hij het opkweekte en zijn gast zal laten zijn tot de natuur weer volop voedsel biedt. Want de dreumes kon geen wintervoorraad aanleggen. HET WEER IN EUROPA leerrapporten van bedenmorg en oor Bewolk. toestand jlf-S' nié Neerslag afg. 24 uur Helsinki Stockholm Oslo b geh. bew. lichtbew. regen zw. bew. NO 4 ZO 1 NNO 5 ZZW 6 Z 6 WZW 3 windstil 7 4 17 0.6 14 1 17 11 17 1 17 0.1 Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Genève Zürich geh. bew. zw. bew. zw. béw. zwrioew. regen Z 2 ZW 4 ONO 1 N 3 WZW 2 ZZO 4 17 1 19 0 13 6 17 38 22 0 31 6 19 12 Locarno Berlijn regen geh. bew. zw. bew. ZW 2 Z 2 22 0 21 0 München - Innsbruck geh. bew. ZZO 4 W 2 windstil 22 0 20 0 23 0 Kind onder verkeerde naam aangegeven: f 150 boete Wegens .verduistering van staat" is de Heerenveense kruidenier A. J. P. door de Leeuwarder rechtbank tot f 150 boete ver oordeeld. De kruidenier, wiens huwelijk kinder loos was gebleven, heeft enkele kinderen zijn gezin opgenomen. Toen hem 1945 een meisje van enkele maanden oud werd aangeboden, heeft hij ook dit kind zijn gezin opgenomen, maar hij béging daarbij een misstap, door de ambtenaar de burgerlijke stand mee te delen, dat het kind bij hem te vondeling was gelegd en dat hij hét nu zijn naam wilde geven. Generaal Lombak is benoemd tot minister van Binnenlandse Zaken van Estland in de plaats van Micbail Krass- een „aanhanger van B e r i a". Rusfig weer Tot morgenavond verwacht De Bilt Op de meeste plaatsen droog weer met flinke opklaringen, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist of laaghan gende bewolking. Vrij koude nacht. Morgen overdag onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. (Opgemaakt om tien uur) ZON EN MAAN Vrijdag: zon 6.30 tot 18.32 uu:, v, gi,im v. 18.58 tot 9.56 uur. Op 29 September L.K. I de taak dei- Gemeente. de Daar de film in kleuren wordt opgeno- ,nn ien is zonneschijn een eerste vereiste. „Ik dacht, dat ik drie weken hier zou blijven", vertelde de gisteren gearriveer de Clark Gable in Amsterdam. „Maar als de zon achter de wolken blijft, zal het langer duren". Gable zal de hoofdrol spelen ie van een Nederlands officier Geheime Dienst, genaamd kolonel De Winter. In het begin van de film zal hem als illegaal werker in Neder land zien opereren. Hij wordt gevangen genomen door .df Duitsers, ontsnapt Engeland en keert later in geallieerd uniform met de troepen, die het Zuiden land bevrijden, terug. Ook de slag om Arnhem vormt een onderdeel Zijn tegenspeelster zal zijn Lana Tur ner. die als Nederlandse onderwijzeres aanvankelijk onder verdenking staat van collaboratie met de bezetters. Later blijkt, dat zij een actieve rol in galiteit heeft gespeeld. Een derde be langrijke rol zal worden vervuld door Victor Mature. De rijksvoorlichtingsdienst verleent de Amerikanen de noodzakelijke medewer king. aangezien de film een wereld distributie zal krijgen en dus een niet onaanzienlijke propagandistische invloed zal kunnen uitoefenen. Zo stelt de Over heid documentatie-materlaal van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie beschikbaar en zo is de Amerikanen een verbindingsofficier ter beschikking ge steld, die het contact legt met de offi ciële en semi-officiële Nederlandse tech nische en artistieke instanties. In totaal zullen ongeveer 2000 Neder landse figuranten in de film meespelen. De opnamen zullen geschieden op het marktplein te Maastricht en Sittard, in de Betuwe, op het Jansplein te Arnhem, op de markt te Delft, op het vliegveld Ypenburg, te Monnikendam, in kasteel Nijenrode en te Nes in Friesland. Loononderhandelingen tussen werkgevers en werknemers afgebroken De loononderhandelingen tussen de erkgevers en werknemers in de raad an bestuur voor het bouwbedrijf zijn gisteren afgebroken. De vakbonden wa- van oordeel dat lang genoeg onder handeld is en dat de werkgevers weiger achtig blijven de gevraagde verbeteringen an te brengen. Indien aan de wensen der vakbonden geen gehoor wordt gegeven, zou met in gang van volgende week het werk wor den neergelegd. De onderhandelingen liepen over ver hoging van het uurloon in de vijf loon- groepen, de pensioenregeling (die volgens de werkgevers niet verbeterd kon wor- Eerste oogst is binnen Nederlandse tabak van prima kwaliteit Na de beëindiging van het proefstadium s nu ook de eerste oogst van Neder landse tabak binnengekomen. De tabak verbouwd door acht telers in Amei rongen, die hebben gewerkt volgens de voorschriften van het landbouwproef station te Wageningen. De kwaliteit blijkt heel goed te zijn. Meer dan 60 procent van deze eerste oogst was van eerste kwaliteit, speciaal voor de sigaretten industrie. De kostprijs was als indertijd berekend werd en zodanig, dat geen an der product voordeliger is voor de teler Het plan is in November een tentoon stelling van de tabak te houden, speciaal voor handel en industrie. .Atjeh bittere les voor Djakarta" Aldus de links radicale Merdeka Het Indonesische blad Merdeka meldt, dat Dinsdag 23 leiders van de opstand in Atjeh zijn gevat onder wie 'n koerier van de leider der Daroel-Islam in Atjeh. De- leider heet Daoed Beureuh. Het zeer dicht bij het communisme staande blad noemt de opstand 'n zeer bittere les voor de Indonesische regering en beschuldigt de ambtenareni die tot de oppositie beho ren van sabotage en verhindering van de vooruitgang. Het blad wil op revolution- naire wijze alle machtsapparaten doen vernieuwen en het volk doen gevoelen, n regering is. Een geheel ander geluid dan deze communistische klanken geeft Indonesia Raja. Dit blad waar- uwt tegen een tweede Atjeh-oorlog dringt er op aan, dat de regering goede verstandhouding zoekt met de oppositie. Het Chinese blad Keng Po wijst op de diepere oorzaken van de op stand, evenals het Atjehse parlementslid Zainal Barahoedin, de minister beid, prof. Zainal Abidin. De Keng Po herinnert er aan, hoe de militaire com mandant van Noord-Sumatra, enkele maanden geleden had gewaarschuwd, dat het volk de regeringsbeloften n De bevolking is fanatiek, wordt onrustig door prijsstijgingen en controle op de smokkelhandel, terwijl wellicht ook munistische ophitsing van invloed is ge weest. Geen Nederlanders in 'i gedrang Naar wy uit officiële bron in Den Haag vernamen, kan men gerust zün over het lot van de Nederlanders, die zich in Atjeh bevinden. Onmiddellijk na het uit breken van de moeilijkheden is de evacuatie begonnen en deze is zo goed als voltooid. Sommige Nederlanders hadden voor het verzet reeds maatregelen ge troffen. Uit de Aneta-telegrammen blijkt, dat er door de premier met hooggeplaatste personen besprekingen worden gevoerd, doch dat de Indonesische regering nog niets kan mededelen. De sous-chef de luchtmacht, overste Soeprapto zelde, dat het leger gereed staat de acties ri. welke door de regering wor- -bereid. Het hoofdkwartier de landmacht deelde mede, dat de staat oorlog en beleg niet van kracht is in Atjeh. De Garuda Indonesian Airways •liegen niet op Kotaradja. Het pereoneel •an de Avros (Algemene Vereniging Rubberplanters) is ondergebracht i: vacantieoorden Brastagi en Prapat In Oost-Sumatra. Studiebeurs voor de Mig-piloot Het Central College in de Amerikaanse stad Fayette (staat Alabama) heeft de Noordkoreaanse kapitein-vlieger Kom Sjok, die dezer dagen met een Mig op het Zuidkoreaanse vliegveld Kimpo is geland, een studiebeurs aangeboden. Het aanbod is natuurlijk slechts geldig, als de piloot toestemming krijgt, zich in de Ver. Staten te vestigen. den, omdat het risicofonds dit niet zou toelaten) en een verbetering van de reis- •geling. Ook over dit laatste punt was ?en overeenstemming te bereiken. De zaak is nu in handen van rijks bemiddelaars, die op korte termijn uit spraak zullen moeten doen. Nader vernemen we, dat de Ned. Chr. Bond van Aannemers en Bouwvakpa troons, die geen zitting meer heeft in de raad van bestuur, met de eisen van de werknemers accoord gaat. In atoomcentrum staken driehonderd Britten Omdat zij hun thee-pauzes moeten missen Driehonderd arbeiders bij het Britse onderzoekcentrum voor de atoomenergie te Salwick zijn vandaag voor 24 uur in staking gegaan ter verdediging van het recht van de Engelsman op zijn middagthee. Tot Maart kregen zij twee pauzes van 10 minuten één 's morgens en één 's middags. De directie vond echter, dat met dit theedrinken te veel tijd verloren ging en schafte de middagpauze af. Overigens begon deze pauze-strijd al twee weken geleden, toen de arbeiders het ultimatum stelden, dat de middag pauze binnen een week weer moest wor den ingevoerd, daar zy anders een sta king zouden beginnen. Ook in Sheffield heeft een fabriek (voor speelgoederen) zijn thee-affaire. Twaalf dagen geleden gingen daar nl. 500 arbeiders in staking, omdat zij niet meer hun eigen thee mochten zetten, maar deze moesten halen in de cantine. En deze arbeiders zijn zó gesteld op hun kopje zelf gezette thee, dat zij nog steeds staken. Wegens mis-oogsf Nederlandse hulp voor Zuid-Slavië Minister Mansholt vraagt 1150.000 aan Nog onder de indruk van de omvang rijke hulp, die Nederland uit het buiten land, ook uit Zuid-Slavië. heeft ontvan gen bij de watersnood, voelt minister Mansholt het als een behoefte, gehoor geven aan de oproep tot hulpverlening verband met de nus-oogst in Zuid-Sla- i. Daarom heeft de minister nu aa Tweede Kamer voorgesteld een bedrag f 150.000 beschikbaar tc stellen voor de verzending van melkpoeder, vlees, vet (inclusief margarine), havermout, gort De oproep tot hulpverlening werd ge daan door de F.A.O., de voedsel- en land bouworganisatie van de Ver. Naties, nadat een missie onder leiding van de Nederlandse hoogleraar dr M. J L. Dols. rapport had uitgebracht over de toestand Zuid-Slavië. Het wegvallen va export van mais en andere landbouw producten en de noodzaak tot invoei oorzaak van een nadelig verschil vai millioen dollar (f630 millioen) op de Zuid-Slavische betalingsbalans. IN De Nederlandse Gemeente, het or gaan van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, -vestigt een inzender de aandacht op een merkwaardig iets. Op onze beurt willen wij graag de aan dacht vestigen op hetgeen hij heeft ont dekt. Zoals bekend is, wordt in de wetgeving en de koninklijke besluiten de konink lijke waardigheid aangegeven met de woorden „Wij en „Ons": „Wij Juliana", „Wij behouden Ons voor", „Wij zijn be voegd", „Ons besluit". Deze formulering ls reeds op historische gronden goed te verklaren. Maar bij andere Overheidsbesluiten wordt steeds de derde persoon gebruikt om de „besluiter" aan te duiden: „De Minister" enz. TVTAT heeft zich nu voorgedaan? In de Nederlandse Staatscourant van 10 Juli 1953 is een beschikking gepubliceerd, genomen door de minister-president, minister van Algemene Zaken, een be schikking waarbij de Nationale Telecom- municatie-Raad in het leven wordt geroe pen. En in die beschikking, genomen dus door de minister-president, minister van Algemene Zaken, spreekt deze niet meer alleen van „de Minister1, maar van „mij" en „mijn" „een door mij aan te wyzen ambtenaar", „het onder mijn lei ding voorbereiden enz." De vraag, welke nu gemakkelijk rijzen kan, is, of dit misschien onderdeel uit maakt van een nieuwe wetgevingstech niek. Er schijnt namelijk juist onder lei ding van het kabinet van de minister president aan een nieuwe wetgevings techniek gewerkt te worden. TAE schrijver in De Nederlandse Ge- meente blijkt met deze wijziging in het gebruik van de ministeriële aandui ding niet erg ingenomen. Taalkundig ziet hy geen bezwaren en hij geeft toe, dat zijn bezwaren van „minder rationele" aard zijn. Hij vraagt zich intussen af, of voortaan ministeriële beschikkingen als de onder havige niet maar dadelijk beter kunnen beginnen met „Ik, Minister-President.." „Waarmede", zo voegt hij er echter aan stonds aan toe, „niet bedoeld wordt de minister-president een andere positie toe te kennen dan hem volgens het staats recht toekomt". Al met al is het een punt, dat in de komende tijd dc belangstelling der wet geleerden wel hebben zal. Schipper verdronken in Maas bij Linne De 32-jarige schipper P. Salomons is gisteravond, vermoedelijk door een on gelukkige val op het dek van zijn. schip, bij Linne in de Maas gevallen en ver dronken. Pas toen zijn echtgenote zijn pet op het water zag drijven, werd de man-vermist Hij werd spoedig opgehaald, maar was toen reeds overleden. Meer reisdeviezen voor Duitsland Reizigers mogen ingaande 15 October as. 300 mark West-Duitsland in- en uit voeren, zonder dat hiervan aantekening wordt gehouden. Tot nog toe was het be drag vastgesteld op 200 mark. Buitenland se valuta mag men onbeperkt invoeren, maar als de reiziger meer dan 500 mark aan deviezen weer wil uitvoeren; moet hij bij binnenkomst zijn gehele deviezenbezit laten registreren. Duitse reizigers mogen 100 in plaats van 40 mark uitvoeren en 100 mark binnenbrengen. Faroek's fortuin en Faroek's schulden Volgens het Egyptische blad Al Anram is het bezit in Egypte van Ex-koning Fa- roek ongeveer even groot als zijn schuld. Faroeks vermogen in Egypte (aan palei zen, landerijen, automobielen, jachten etc.) wordt geschat op millioen gulden. Daartegenover staat een belastingschuld van 3'A millioen gulden, terwijl verschei dene Egyptische en buitenlandse concerns vorderingen hebben ingediend tot een be drag van ongeveer 1% millioen gulden. DAT tegen de Utrechtse boekhandel Broese in A'dam in hoger beroep 3 boete is geëist (de politierechter had verd. van rechtsvervolging ontslagen) wegens het houden van culturele bijeen komsten in de winkelruimte na sluitings tijd. DAT gisteren 6 staarnboekmerries uit Oldenburg zijn overgedragen voor Ned. rampslachtoffers en dit eerk geschenk is van inwoners uit het West-Duitse Fries land. DAT in Alkmaar op 30 September een reünie wordt gehouden ter viering van het 60-j bestaan van de cadettenschool aldaar. DAT in Schiedam de turbo-eleciriscfce voortstuwingsxnotor voor de bij Wilton- Feyenoord in aanbouw zijnde tanker Corona is aangekomen en dit de eerste Ned. tanker met zo'n motor is. DAT een 200 gemeente-secretarissen gisteren m Den Bosch hun najaarsverga dering hielden en de Groningse prof. dr C W. v. d. Pot sprak over Grenzen van Dat vandaag t.m. Zaterdag in Bentveld ca 70 bestuurders en ambtenaren van rijk, prov. en gemeenten de jaarlijkse studie dagen van het Instituut voor Bestuurs wetenschappen over de opvoeding tot staatsburgerschap meemaken. DAT de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr L. H. K es per, vanavond om 8 uur in de Rotterdamse Rivièrahal de aquariumtentoonstelling Aqua Vero 1953 opent. DAT hoofdbestuur en afdelingen van de Alg. Ned. Bond van Gepensionneer- den (60.000 leden) con tact vergaderingen houden i.v.m. de noodtoestand onder deze bevolkingsgroep en de eerst bijeen komst in A'dam plaats had. DAT in Juli in ons land 36 branden met meer dan ƒ20.000 schade voorkwa men, totale schade-raming ƒ2.714.645 (v. j. Juli ruim 5 min) en in 9 gevallen blikseminslaag de oorzaak was. DAT gisteren de krijgsraad te velde West de 22-j. dienstplichtige vaandrig A. A. S. tot 14 dagen voorwaardelijk ver oordeelde, wegens het laten ontploffen van een handgranaat op het oefenterrein te Amersfoort, waarbij enige kleine verwondingen opliepen. DAT de N.C.R.V., te beginnen met 28 Sept. a.s„ haar Esperantoprograrmma's op Vrijdag, doch op Maandag, niet r 23.1523.30 uur, uitzendt. DAT sedert Dinsdagavond half zeven dc 76-j Fred. K. H. Witte uit het Aals- m eer se tehuis voor ouden van dagen ver mist wordt. Dat dc inspecteur voor ae scheepvaart dc kapitein van het ss. Stad Arnhem (5000 ton) niet schuldig achtte aan dc aanvaring door de New Foundlendse trailer Zarina no 62 op 20 Juli j.l. en de Raad v.d. Scheepvaart later uitspraak zal doen. Dat de in 1949 opgerichte Alg. Ver. van Accountants vandaag in Utrecht haar accountantsdag hield en daarmee voor het eerst in de openbaarheid trad. Dat ons land dit jaar vermoedelijk meer dan 600 million bloembollen naar de V.S. zal exporteren en deze uitvoer in '52 500 min bollen bedroeg. Dat de Ned. K.V.K. in de V.S. van 6 tot 8 Oct. in New York de eerste jaarlijks te houden Nederlandse Voedseltentoonstel- ling organiseert en meer dan 30 Ned. importeurs en grossiers van levensmid delen aan deze expositie deelnemen. Wat de Nieuwe Leidsche is voor naar nieuws en gezelligheid honge rende mensen, is de pedicure voor naar ontspanning snakkende voeten. Daarom kunt U mij 1 x per maand op de bekende stoel vinden. Daar neem ik rustig een half uurtje voor, want ik sta op goeie voet met deze man. Hij van zijn kant ziet liever mijn tenen dan mijn hielen. En c Ik ïem rustig zijn gang te laten :em ik dan plaats met de Leidsche wyd geopend voor zét deze keer nog geen vyf ninuten of het friemelen aan mijn enen hield op met de uitroep: „Hé, Weltevree, je staat in de krant." En sven later: ,Je wilt zeker een er," vroeg ik, „moet ik met mijn lijfblad op gespannen i staan? Is het verkeerd om de i iets goeds voor de voeten te wer pen? Vooruit, met een kleine variant op mijn eigen woorden, roep ik je toe: Volg het idee van Weltevree en knip de bon met m'n nagels mee!" Over het resultaat van dit stukje doorwrochte dichtkunst mocht ik niet mopperen. Nou jaik ben een goede klanten de Nieuw© Leidsche is een gezellige krant.. Nietwaar? U hebt het weer gezien: VOLGT HET IDEE VAN WELTEVREE EN ZENDT EEN NIEUWE ABONNE! Ik doe mee aan de wervingsactie. Noteer de volgende week/maand/ kwartaal*) abonné als mijn aandeel Woonplaats: S.v.p. doorhalen Afzender: abopné

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1