Bijzonder voordelige aanbiedingen van onze levensmiddelen afdeliip Tekort in Benthuizen zal niet zo lang meer duren VROOM A DREESMANN Speculaas 43 ct 27 ct AUGURKEN 63 ct Koffiebonen 1.43 TELEFOON 31441 Koerier NIEUWSBERICHT NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 22 SEPTEMBER 19S Woningnood rondom Leiden VOLGEND JAAR BOUW VAN HET RAADHUIS Benthuizen behoort met z'n dertienhonderd inwoners bepaald niet tot de grotere dorpen maar dat wil nog niet zeggen, dat daadkracht en initiatief er worden gemist. Werd enige tijd geleden in Benthuizen niet de eerste halschool van Nederland geopend? In burgemeester J. J. Steenbakker Mo- rilyon Loijsen heeft men dan ook een man, wie de belangen van zijn ge meente na aan het hart liggen. Woningnood is er nog steeds, maar er is ook een scherp omlijnd plan, waarmee de situatie weer normaal kan wor den zij het dan, dat men natuurlijk afhankelijk is van het bouwvolume. getrokken. Het is de bedoeling, dat, in het bijzonder aan het begin hiervan, hui zen worden gebouwd, die harmoniëren met de mooie halschooL Nieuw raadhuis De gemeente Benthuizen heeft vier-en- dertig woningzoekenden, onder wie vijf tien ongehuwden. Zes gevallen vragen wel om een directe oplossing. Na de oor log werden acht-en-twintig woningen gebouwd, waarvan de laatste tien dit jaar nog gereed komen. Een grote moei lijkheid vormde steeds het gebrek aan bouwgrond. Onlangs wist de gemeente een hectare bouwterrein te kopen, welke aankoop ter goedkeuring naar G. S. werd gezonden. Als alles meeloopt hoopt men volgend jaar reeds te beginnen met de bouw van huizen op deze grond, die begrensd wordt door de Dorpsstraat en de ringvaart. Er zullen hier in de loop van de komende jaren ongeveer dertig woningen verrij zen en dit aantal wordt misschien nog wel uitgebreid. Zo is het niet onmogelijk, dat er te zijner tijd nog een paar villa's worden gebouwd. Tevens wordt door dit plan de kern van het dorp uitgebreid. In eerste in stantie wordt dan de Schoolstraat door- Wie thans in Benthuizen naar het raad huis vraagt, komt terecht in een klein gebouwtje met slechts twee kamers. Eén voor de secretarie en de andere voor de burgemeester, die tevens als trouw- en raadzaal dienst doet. Maar dat wordt, zoals we al eerder berichtten, anders. En wel binnenkort! De architecten H. Fled- derus (die ook het ontwerp voor de Rot terdamse Ahoy-hal maakte) en L. Rog geveen ontwierpen een raadhuis Benthuizen, met onder meer een brand weer-garage. Dit ontwerp werd goedgekeurd door G. S.; begin 1954 hoopt men de bouw aan te besteden, zodat het raadhuis nog volgend jaar wordt voltooid, als er geen tegenslagen ko men. Het gebouw komt te staan op de hoek Dorpsstraat-Beelaertspark. Dan is er nog de verbouwing van de openbare school, die reeds is aanbesteed. Er moeten twee gymnastieklokalen wor den gebouwd, die tevens geschikt zijn als verenigingszaal. Voorts de herbestra ting van het tweede gedeelte van de Dorpsstraat en de aanleg van trottoirs daarlangs. Ook dit werk is goedgekeurd en aanbesteed. Dan bestaan er nog plan nen voor een eigen wijkgebouw voor het Groene Kruis. Bouwvolume te klein Het bouwvolume voor Benthuizen vier woningen per jaar vindt burge meester Steenbakker wel te klein Zes woningen per jaar acht hij redelijk. De laatste jaren is er onder zijn leiding nog meer gebeurd dan bouwen. Bent huizen wordt namelijk, onder meer door groenbeplanting, steeds aantrekkelijker gemaakt als woondorp. De resultaten van dit streven zijn al duidelijk zichtbaar. Ook de lust van de bevolking om hierbij mee te werken bij voorbeeld door het goed onderhouden van de eigen tuintjes begint te ontwaken. Zijn al deze plannen over enige jaren eenmaal verwezenlijkt, dan wachten Benthuizen de eerste tientallen jaren geen grootscheepse veranderingen r aldus de burgemeester. BENTHUIZEN Konijnenziekte opgeven In verband met de hier en daar reeds voorkomende konijnenziekte (myxoma- tase) wordt medegedeeld, dat bij het aantreffen van dode of zieke wilde konijnen hiervan onmiddellijk kennis moet worden gegeven aan het hoofd van de politie op het gemeentehuis. ALPHEN AAN DEN RIJN Zuidlandse slachtoffers herbegraven De herbegraving der een-en-twintig Zuidlandse slachtoffers van de storm ramp heeft Zaterdagmiddag plaats ge had. Alphen aan den Rijn, dat Zuidland heeft geadopteerd, was daarbij vertegen woordigd door wethouder A. J. Dekker en de gemeente-secretaris, de heer A. Veenhuijsen. Vooraf werd een rouwdienst gehouden In de Geref. kerk. Ds H. Scholing, Geref. predikant, opende de dienst, waarna de burgemeester, de heer L. de Kool, woor den van troost tot de familie richtte. „De 19de September zal voor Zuidland een rouw- en dankdag zijn". Spr. besloot met een herdenking van alle doden van de stormramp Ds J. Nortier, Hervormd predikant, sprak een dankwoord. Daarop begaven de honderden familieleden en belang stellenden zich naar de nieuwe begraaf plaats, waar veel kransen op de graven werden gelegd. Chr. Besturenbond De Chr. Besturenbond begint deze week ook de erkzaamheden weer. Men vergadert Vrijdagavond, 8 uur, in Con cordia. Jonge Kerk naar Schiedam De groep Alphen van de Jonge Kerk bracht tijdens het weekeinde een bezoek aan de Jonge Kerk te Schiedam. Alphenaren werden in het wijklokaal ontvangen, waarna een excursie gemaakt naar een scheepswerf. De Zaterdagavond gehouden ontspannings avond werd gesloten door ds C. J. Lam- Zondagmorgen woonde men een kerk dienst bij in de Grote Kerk en na af loop hiervan bezichtigde men de prach tige kerkramen. In de middagbespreking behandelde ds De Bruyn te Kethel het onderwerp „De jeugd in de wereld van nu". Een avond-zangdienst besloot deze geslaagde ontmoeting. Opbrengst collecte De Zaterdag gehouden collecte ten bate van het t.b.c.-fonds van het C.N.V. „Draagt elkanders lasten", heeft het mooie bedrag van 635 bruto opgebracht. Hierbij is inbegrepen een bedrag van 46, afkomstig uit Aarlanderveen. Bijeenkomst A.R.J.O.S. De A.R.-jongeren houden Donderdag 7.30 uur in de Oranjeschool hun eerste vergadering van dit seizoen. Arie de Jong zal een inleiding houden over: „Over heid, onderwijs en opvoeding". ALKEMADE Ziekteverlof burgemeester verlengd Het ziekteverlof van de burgemeester dat aanvankelijk deze week zou aflopen, is verlengd. De heer C. van der Meer blijft dus belast met het loco-burgemees terschap. ABBENES Toch gevonden Dinsdag 8 Sept. gebeurde 's avonds om half zeven een ongeluk op de rijks weg. De heer De W. uit Enkhuizen werd namelijk rechts gepasseerd, waardoor zijn auto tenslotte in de middenberm van de weg werd gedrukt. De chauffeur, die dit grapje uithaalde, was echter snel doorgereden. Thans is het de politie ge lukt, hem aan te houden. Het bleek eer chauffeur van een Rotterdamse goederen handel te zijn. HAZERSWOUDE om 12 uur met N.O.-wind en goed weer. De eerste duif werd geconstateerd om 14 uur 25 min. 56 sec., snelheid 1086 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan om 14 uur 43-min. 21 sec., snelheid 970 meter per minuut. Uitslag: A. H Fase 1. 9; C. Groen 2. 10, 14; P. J. Fase 3. 12. 13; P. v. d. Male 4, 7. 8; W. Lind- hout 5; Jac. van Veen 6; M. D. van Vliet 11. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Burgerlijke Stand GEHUWD: D Verzaal. 32 J, te Ter Aar en J Kruit, 26 j: PK Francken, 23 j en Chr de Wit, 20 j. Opbrengst collecte De collecte Zaterdag in Koudekerk en aan de Rijndijk gehouden voor Draagt Elkanders Lasten en het Interkerkelijk Protestants Sanatorium in het Zuiden, heeft het mooie bedrag opgebracht van f 154.78. vindende duiker verloor hij de mao over het stuur en kwam aan de linktj zijde van de weg in een heg tereci Voordat het echter zo ver was, had i de heer Smit alhier, die met de fiets a] de hand wandelde, omvergereden. 1 heer Smit moest met een zware hersq schudding en een gebroken rechterarm] een ziekenhuis te Haarlem worden q genomen. Bij het politie-onderzoek kwam ai het licht, dat de chauffeur, die het gelrk veroorzaakte, in de tijd van baas een snoepreisje maakte. NIEUWE WETERING Vijftig jaar getrouwd Het echtpaar J. A. v. d Broek—P d. Broek-de Haan hoopt op 6 October (Advertentie) GEVRAAGD KRANTENBEZORGER voer Hazerswoude-Rijndijk NIEUW-VENNEP Voetganger omver gereden Met een snelheid van 70 km reed de chauffeur van de firma K. te Amsterdam gistermorgen omstreek half twaalf over de Venneperweg in de richting Hillegom. Ter hoogte van de zich in die weg be •elopei al orUe ZOETERWOUDE H. de Vreede 25 jaaj?/ Oosthoek bij Gisteren was het 25 jaar geleden datijmooi heer H. de Vreede bij Oosthoek Zo^e ti itonfabrieken te Zoeterwoude or dienst trad. De jubilaris werd ten hui ntig' de heer Oosthoek ontvangen, alwa trum hij door directie en bedrijfsleiding we 1 toegesproken. Hierbij werd hem een gouden horlo^l; alsmede een medaille met oorkonde o handigd. De echtgenote van de jubilar^-stei mocht een bloemstuk in ontvangst r De heer De Vreede bracht het verde van de dag in de familiekring door. de namiddag werden hem in de cantit namens het personeel een armstoel bloemen aangeboden. Opbrengst D.E.L.-collecte De Zaterdag gehouden collecte Alle goede dingen in drieën UmmmEr gaat iets gebeuren in de Haarlemmerstraat De oude wijnhandel van Franchimon in de Haarlem merstraat 204 wordt met behoud van de intieme Oud-Holl. sfeer, geheel gerestaureerd en uitgebreid om dan, als een nieuwe zaak van Wijnhandel Coster, te worden heropend. En dit betekent voor U o.m. uitbreiding van onze (spreekwoordelijk geworden) service. U zult Noteer daarom alvast: a.s. Donderdag 24 Sept. opening van het nieuwe filiaal van Wijnhandel Coster in de Haarlemmerstraat 204 en profiteer de SPEC. OPENINGSA, Wijnen - Gedistilleerd Steenstr. 8 - Tel. 21361 Herenstr. 6 - Tel. en 6traks ook: Haarlemmerstraat 204. REDUCTIEBON TUTTI FRUTTI. prachtig assort!- ment zuidvruchten. Tegen inlevering ven deze bon 250 gram voor heerlijk gekruid 200 gram zoetzuur per literflacon geurige kwaliteit 250 gram jebfi volvet p 500 gramr 1.18,, LEIDEN Goede loonregeling. Degelijke opleiding tot win- kelverkopep en bij gebleken geschiktheid tot filiaalchef. Schriftelijke sollicitaties te richten aan SIMON DE WIT N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. VOOR ADVERTENTIES Personeel gevraagd 9 Gevr. net zelfst. meisje voor d. en n. In gez. met 2 kind. 67 j. Beslist v.g.g.v. lor kinderen. Aanm, afspraak. Telefoon K 1751—2567. 9 Net dagmeisje gevraagd. H. Oudshoorn, Bijdorpstraat 8. Telef. 456, Voorschoten. 9 Mevr. Bloot, Andreasplein 14, Katwijk aan Zee, vraagt tegen 1 Oct. voor 3 ochten den per week een flinke werkster. 9 Gevraagd een jongen, om in het vak opgeleid te wor den. Electro-technisch bureau J. Seis, Noordeinde 53. 9 Net meisje gevr. in gezin van drie pers. te Heemstede, goed kunnen huishouden en koken vereist. Intern. Goed loon. Vrije tiid nader overeer te komen. Br. No. 9542 aar het Bureau Blad. Gevraagd voor direct eer net meisje voor dag en nach' de dag, wegens hu welijk der tegenwoordige. Aanbiedingen 's avonds na 8 r, Diepeveen, Rijnsburger- 34. Een flinke hulp in de huls houding gevraagd voor d. of - V.g.g.v. Aanmelden Mevr. Kuperus, Ho- gewoerd 12. Te koop aangeb. 9 In goede st. z. stofzuiger merk „Sweeper" U.S.A., grote zalen, kantoren 75.—. Br. onder No. 9541 Bureau Blad. Grote en kleinere kachels aalverwarming ter e aangeb. Tevens driepits gasstel, wegens o' compleet. „De Houthal", Hogewoerd 99. Telef. 22536. 9 Solide eiken slaapk.ame blement (lits-jumeaux), it of zonder bedden. Te be' Breestraat 5 huis. 9 Roodbruine emaille vul kachel. Spotkoopje. Nw Voor- dorpstr. 29, Voorschoten. 9 2 pers. opklapbed, een 2t Auping spiraal, een wieg met bedje. Alles in zeer goede staat, 's Avonds na 6 uur Scheurwater, Duinhof 43 Leiden. Te huur gevraagd 9 Gevraagd zo spoedig mo gelijk door jong ambtenaar, kamer met pension. Weekend afwezig. Br. no 9538 bur. bl. Te huur aangeb. 9 Kamer te huur, eventueel gemeub., voor gezlnsverr. of wijkverpl. Jong gezin. Ge bruik badcel. Bill, prijs. Nieuwbouw Katwijk a.d. Rijn Br. No. 9540 Bur. Blad. 9 Grote zonnige gemeub. zit- slaapkamer, str. water, stook- gelegenheid, 3 kasten. Haag- Diversen 9 Hardboardplaten 61x122 slechts 98 ct. p. pl. „De Hout hal" heeft ze weer die goed kope panlatten 100 M. ƒ8. Pracht latten 1x4 c.m. 15 ct. p. M., zolang de voorraad strekt. ..De Houthal". Hoge woerd 99. Telef. 22536. Plaats een 'I is dè manier! 5 gulden permanent, knip- n, wassen, watergolven in begrepen. Geen warmte op het hoofd, volle garantie. Be spreek vroegtijdig. Wassen, watergolven 1.60, onduleren 1.25. Heren bezoekt onze salons. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8. Tel. 26218. 9 Veel geld verdienen kunt U door ladders ophalen met nieuwste Maskita kou senreparatiemachine. Gratis les, gemakkelijke betaling. P. n Steyn, Hooigracht 100, Tel. 24809—30815. Alles op ge bied van naaimachines. 9 Zeemlappen tegen halve prijs Prima kwaliteit z leder, van zeemleerfabriek „Roorda". Alleen hele huiden f 2,98, 3,98, 4.98. 5.98. Nu m advertentie voor f 1.49, 1,1 2.49, 2,99. I.V.A. Haarlemmer straat 48, Nova, Noordeinde 43 9 Emaille kolenkitten f 2,49, prima kwaliteit, le keus emaille, 45 cm hoog. Extra grote maat 50 cm hoog f 2,98. Kolenschoppen, solide uitvoe ring 49 ct. I.V.A. Haarlem merstraat 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 9 Voor de koude dagen heb- ivij een pracht kwaliteit breiwol. Brei er maar op los t wol van v. d. Bosch, de Goedkope Wolkraam. 9 Plastic werkspons 49 ct IJzersterk, grote maat. Vast gestelde prijs 69 ct. Nu met ering van deze adver tentie voor 49 ct. Geldig totj September. I.V.A., Haar- lemmerstr. 48. Nova, Noord einde 43, Leiden. Rolbushaard, golfplaten, kachels, fornuizen, bascules, gewichten, vuurduvels. asfalt, rubberroid, regen-, slobber en waskuipen, mangel. A. J. Hartwijk, Nwe Beestenmarkt 7—9. Tel. 26627/24013. Galva niseren, vertinnen. Alle on derdelen en reparatie aan kachels enz. 9 Jaskettinkjes, loodjes, bonthaken en ogen, krijtpoe der. vellen watten, wollen wattine, trubenijs. deelbare ritssluitingen, broekstootband pasbustes en alle fournituren bij de Kleermakers-fournitu- renhandel. Hooglandse Kerk- koorst. 5, to. Elisabethzieken- huis. Tel. 30232. 9 Dames! Overtuigt U onze Reclame-Permanent f 6.-, altijd succes. Tiède per manent, zonder stroom f 8,50. Speciaal voor zeer moeilijk haar. G. Tesselhoff, Dames- en Herenkapper, Herenstr. 54 Tel. 23711. VENDUHUI! DER NOTARISSEN Bij de veiling van a.s. DONDERDAG zal o.m. worden verkocht: Fraai modern slaapk.- ameublement (mah.), lin nen- en boekenkasten, dressoirs, bureaux, fau teuils, tafels, stoelen, glas- Voorts: antieke hallkist, Friese staartklok, se taire. Ten slotte: prima pi (Spaethe) in eikenhouten kast. Te bezichtigen: Woensdag 10—4 uur. BAKFIETSEN TE KOOP TE HUüfcrk GEBR. HUISMAN Levendaal 76 Tel. 22 Gevraagd FUNK MEISJE voor de jeugd De mode voor dames en heren van drie turven hoog Stijging per De bijpassende breek is is een Amerikaans model, gemaakt van sterke melton in marine of bruin, 3-6 jaar beginprlj,1(1 75 Stijging per maat In onze lunchroom elke Woensdag VROOM A RREESMANN

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6