Duizend tamboers en pijpers 19 September naar Leiden Stationschef G. van Ettekoven met pensioen Tentoonstelling van L.K.C. in October Konijnenziekte thans al in Noordwijk gesignaleerd Versluis IV in Lisse te water 195 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1953 alg et coi it ra eilig Kunst en Genoegen 25 jaar Feestavonden voor jongens, ouders en donateurs plus receptie Toen op 1 October 1928 bij het gouden jubileum van de C.J.M.V. Leven daal de ontspanningsclub „Kunst en Genot" werd opgericht, is wellicht niemand op de gedachte gekomen, dat dit groepje muziekmakende jongelui eens een vooraanstaande plaats in het Leidse jeugdverenigingsleven zou kunnen innemen. De opzet was zeker niet groots. Die tien jongens van het begin moesten alleen af en toe een stukje van het C.J.M.V.-programma voor hun rekening nemen, om wat afwisseling te brengen op de verenigings avonden. Een belangrijk iets overigens, dat dus 25 jaar geleden al werd gezocht naar voor het jeugdwerk aanvaardbare vormen. Maar „Kunst en Genot" van toen is nu het populaire „Kunst en Genoegen", het Leidse tamboer- en pijpercorps, dat drie jaar geleden op Jubal-leest werd ge> schoeid en zich sindsdien herhaaldelijk op overtuigende wijze aan onze stad presenteert. K. en G, gaat nu zijn zilve- jubileum vieren. En de ontwikke- en de stand van het corps recht vaardigen een viering, die Leiden zal heugen 1 Nu, het bestuur zal Reeds een jaar na de oprichting werd G. officieel jeugdwerk ge maakt. De vereniging begon als mond- accordeonclub. De heer H. F. Roman is 22 jaar directeur van geweest. Hij werd opgevolgd door de heer J. van Leeuwen. Nu is de heer J. van Dijk directeur. De heer H. van den Broek bekleedde jaar het voorzitterschap, dat in handen is van de heer Van Leeuwen. In Augustus 1950 vond de grote omschakeling plaats naar het tam boer- en pijpercorps. Enkele stuursleden van K. en G. en de di recteur hebben toen een dag bij Jubal in Dordrecht doorgebracht, waar zij allerlei belangrijke aanwijzingen ont vingen voor de vorming nieuwe corps. Deze omschakeling is volledig geslaagd. Op 16 Mei 1951, toen de 3-Octobervereniging een ju bileum vierde, trad K. en G. voor het eerst in compleet uniform buiten. Dat donkerblauwe pakje met die witte koppel doet het nog steeds goed worden de pakjes wat dun. K. en G. zal binnen afzienbare tijd nieuwe unifor men moeten aanschaffen. Mars en déiilé En nu het feest. Op Zaterdag 19 Sep tember komen zeven tamboer- en pijper- corpsen naar Leiden om met K. ïars door de stad te maken. Het ,p fa zijn Excelsior, Rotterdam; Excelsior, Delft; De Pijpers, Vlaardingen; Tempo. Gouda; Harmonie., Schiedam en Oranje Getrouw Krimpen aan de LJssej. Om 4 uur worden de corpsen ln de Stadsgehoorzaal ontvangen. Een kwar tier later begint de mars, die via de Aalmarkt, de Apothekersdijk, het Kort Rapenburg, het Noordeinde. de Witte ïngel en de Zoeterwoudse Singel voert aar het sportterrein aan de Zoeter woudse Singel, waar een „terreinpro gramma" wordt uitgevoerd. Elk corps krijgt hier tien minuten de tijd om (lo pend of stilstaand) twee marsen ten ge hore te brengen. Het is vruchtbaar, dat de verenigingen dan eikaars werk kun- n beluisteren (en bekijken!). Omstreeks 7 uur is het vertrek van het terrein. Een kwartier later volgt een défilé voor B. en W. langs het stadhuis. De route is als volgt: Zoe- t Jterwoudse Singel, Doezastr., Steen- schuur. De corpsen marcheren met sprjeen tussenruimte van vijfhonderd H meter, zodat ze elkaar muzikaal niet J (Advertentie) 'k Hef wemelf van de mensen Die PRONONCE wensen G. J. v. d. Mark 25 jaar bij N.Z.H. De heer G. J. v. d. Mark, onderhouds monteur eerste klasse bij de N.Z.H.V.M., herdacht gisteren het feit, dat hij 25 jaar geleden bij deze maatschappij in dienst trad. Ten huize van de jubilaris. Rijn- en Schiekade 77, vond een hartelijke huldi ging plaats. De chef van de technische dienst, de heer Kapteijn, sprak waar derende woorden aan het adres van de jubilaris voor de wijze, waarop hij zich zijn taak kwijt. Namens de directie overhandigde hij een geschenk onder cou vert met de bekende oorkonde. Namens de Ned. maatschappij voor nijverheid en handel bood de heer Kap teijn de zilveren medaille met draag- medaille en oorkonde aan. De heer IJzendijk voerde het woord na- lens het jubileumfonds. Ook hij bood >n oorkonde en geschenk onder couvert in, terwijl mevrouw v. d. Mark bloemen in ontvangst mocht nemen. N.Z.H.-jubilarissen maakten uitstapje De NZHVM heeft gisteren haar perso neelsleden, die dit jaar 25 of 40 jaar in dienst zijn, onthaald op een grote jubi- leumtocht. In Aalsmeer werd het gezel schap, dat om 8 uur uit Leiden was ver trokken, aangevuld met jubilarissen uit Haarlem en Voorburg. Vandaar ging het naar het Uddelermeer, waar een thee tuin werd bezocht. Na de koffiemaaltijd ging het via Apel doorn naar de Holterberg. Een rustpoos in een hotel vormde de inleiding tot een tocht naar de Hoge Veluwe en Zeist. Om half negen kwamen de reisgenoten in Leiden terug. PUZZLE- PROMINENTEN 1. Mej. F. H. G. v. d- Werf, Zeeman laan 23, Leiden; 2. de heer A. Leget, 2e Groenesteeg 48, Leiden; 3. L. Goedhart. Resedastraat 64, Leiderdorp. in de wielen rijden. Er nemen aan mars en défilé ongeveer duizend jongens deel. Het bestuur heeft rekening gehouden met de mogelijkheid van ongunstig weer op deze dag. Hiervoor is een programma ontworpen, waarin de mars door de stad en het terreinprogramma zijn vervangen door een optreden van de corpsen in de Stadsgehoorzaal. Na het défilé gaan de jongens naar de stadszaal, nu om eerst de gebrachte boterhammen op te eten. Deze maaltijd wordt om half negen gevolgd door een feestavond voor de ccrse verzorgen door het muziekgezelschap Sempre Avanti met Jong en Jolig. Om streeks tien uur moet deze avond afge lopen zijn. De iest Op 15 October 's avonds van 8 tot 9 uur recipieert het bestuur van K. e in het wijkgebouw Levendaal Op 24 October 's avonds om half 3 wordt ir de Stadsgehoorzaal een feestelijke bij eenkomst aangeboden aan ouders en donateurs, die geheel door K. en G. zelf wordt verzorgd. En dan tenslotte is er op 7 November een feest voor de jongens. Waar dit ge houden wordt is nog niet bekend. Zo zal het de lezer duidelijk zijn. dat K. en G. kosten noch moeite spaart onze stad straks op een aantrekkelijke jubileumviering te vergasten. De oprichters van het tegenwoordige Kunst en Genoegen hebben niet kunnen vermoedendat hun corps er na 25 jaar zó zou uitzien, 't Valt niet te verwonderen, dat de Leidse tamboers en pijpers de harten spoe dig wisten te veroveren! De foto toont een groepje pijpers in een zonnig Leids plantsoen. Zijn opvolger komt reeds op 1 October naar Leiden Naar wij vernemen, is aan de heer G. van Ettekoven, stationschef te Leiden, met ingang van 1 November 1953 eervol ontslag verleend uit de dienst der Ned. Spoorwegen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het is nog niet te zeggen, wie de opvolger van de heer Van Ettekoven zal worden. Dat wordt dezer dagen beslist. In ieder geval zal zijn opvolger op 1 October naar Leiden komen om zich gedurende een maand te laten inwerken. gonnen. Van Amersfoort vertrok hij Sittard, als chef-commies. In 1939 werd de heer Van Ettekoven tot| stationschef benoemd voor het station Nuns peet. Chef is hij ook geweest in Nieuweschans, het Groningse grenssta tion, en Hoorn in Noordholland. In 1949 werd hij naar het station Leiden overgeplaatst, waar hij de opvolger werd k j I van heer J. Idsenga, die wa* gepen- sionneerd. Men zou de heer Van Ettekoven een volbloed spoorwegman kunnen noemen. Hij was pas vijftien jaar toen hij bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad, en kan wijzen op een groot aantal standplaatsen vele functies. Dat de straks vertrek kende stationschef zijn werk altijd met vreugde heeft gedaan, blijkt wel uit zijn staat van dienst, waarin vooral dit op- Jll de rommel digt. In Januari 1906 begon de Jonge Van Ettekoven zijn werk bij de Spoorwegen bij het station Amersfoort. Zijn over plaatsing naar Baarn bracht hem de pro motie tot leerling-assistent, welke functie hij ook in Enkhuizen en Heer Hugowaard heeft bekleed. Assistent werd de heer Van Ettekoven. toen hij naar Miste bij Win terswijk werd overgeplaatst. Later volg de overplaatsingen resp. naar Kesteren en Woudenberg-Scherpenzeel. In Wouden berg was hij klerk, alsmede in Hoek van Holland en Nijverdal. Te Groenlo en te Purmerend werkte de heer Van Ette koven als commies. Dat deed hij nadien ook op het station Amersfoort, de plaats, hij z'n spoorwegloopbaan was be- In verband met het feit. dat de heer Van Ettekoven in Leiden nogal „ii rommel" heeft gezeten, vroegen wij hem of hij het hier wel naar de zin heeft ge- hadv De stationschef antwoordde onimad. dellijk bevestigend. „Het is interessant geweest, ook wel eens moeilijk. ma a moeilijkheden waren er voor ons or te overwinnen". De heer Van Et'-»koven kwam in Leiden, toen juist de spoorweg haven gedempt was. Met de uitvoering van het spoorwegplan was dus net een begin gemaakt. En als hij eind October afscheid neemt, zal ook de Utrechtenaar hoog rijden. Hij is derhalve bij een zeer groot deel van het werk betrokken ge- De heer Van Ettekoven heeft in Leiden op bijzondere wijze ervaren, welke de taak van de stationschef is. De stations chef is belast met de algemene leiding in en bij het station. Zijn werk heeft zeer zeker een belangrijke materiële kant, maar daarnaast moet hij er op toezien, dat de reizigers worden bediend zoals het hoort. In Leiden zijn beide elementen in de achterliggende jaren van breken bouwen wel sterk geaccentueerd. En de heer Van Ettekoven heeft tegen de spe ciale verantwoordelijkheid, die dit mee bracht, niet opgezien. Dat zal straks bij het officiële afscheid ongetwijfeld i erkentelijkheid worden geconstateerd. Reclasseringsweek Van 21 tot 26 September wordt in Lei den actie gevoerd ten bate van de reclas sering. Op Zaterdag 26 September wordt de grote straatcollecte gehouden. Wie zich voor het collecteren beschikbaar wil stel len, kan zich opgeven bij het secretariaat; Lammenschansweg 35. SGAMMK voot Vartet &I%OOK Haarlemmerstraat1 131 Agenda voor Leiden Vrijdag Stadsgehoorzaal, half 3: burgemeester Van Kinschot opent de Leidato (tot 6 uur en 711 uur). Oud-Hortuszicht, half 8; 3-Octoberver- eniging, laatste inschrijving en maat- avortd voor de optocht. Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad Operette met Wiener Blut. Zaterdag. Stadsgehoorzaal, 26 en 711 uur: Lei dato. Burcht, 8 uur: personeelsvereniging I.F.S., cabaretavond. Maandag Stadsgehoorzaal, 26 en 711 uur: Leidato. Oud-Hortuszicht, 8 uur: tuinconcert Leids politiemuziekgezelschap. Nachtdienst apotheken Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woeid 171, tel. 20502, en apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Bloemen en fruit voor de zieken De Leidse ^bond van volkstuinders houdt morgenmiddag 2 uur de jaar lijkse bloemen- en fruitinzameling. Deze zelfgekweekte producten zullen aan de zieken van Leiden worden aangeboden. Het bestuur zal met een grote auto de complexen afrijden om de bloemen en het fruit in ontvangst te nemen. Ieder, die een beetje licht ln het leven van de zieken wil bren gen, weet dus wat hem te doen staat. Veron houdt seincursus In Rehoboth heeft de Leidse afdeling van de Veron gisteren haar eerste ver gadering in dit seizoen gehouden. Het door het bestuur ontvouwde programma werd in" de besprekingen iets gewijzigd. In October zal Leiden een nummer v Electron verzorgen. Vrij spoedig zal de afdeling beginnen met een seincursus, waaraan ook niet-leden kunnen deelne men Men kan zich hiervoor bij de secre taris aanmelden. Bij de bestuursverkiezing werd tot se cretaris gekozen de heer F, Daniëls, Ko- ninginnelaan 2, Oegstgeest, en tot voor zitter de heer P. van Weerlee, evem te Oegstgeest, Van Wassenaerlaan 37. Leidse jeugd naar Amsterdam Morgen zal de Koningin in de Am sterdamse Koopmansbeurs een toespraak tot de Nederlandse jeugd houden. Het Gewestelijk Jeugdcontact in Zuid-Hol land heeft als Leidse vertegenwoor digers aangewezen mej. A. Bovens, stu dente, mej. L. Vlasveld, lid van de Ned. Gidsenbeweging, de heer F. Th. M. Zil- verentant, lid van de Chr. gymnastiek vereniging „Jahn" en mej. R. Zwart, lid van de Leidse Watervrienden en de moderne jeugdraad. G.S. steunen Leiden in grondaankoop Oegstgeest G- S. hebben goedkeuring gehecht aan het besluit van de raad van Leiden, om voor f478.000 gronden aan te kopen in de gemeente Oegstgeest van het oude tracee van rijksweg 4B, die niet meer voor aanleg in aanmerking komt wegens de de oorlog tot uiting gekomen gewijzigde inzichten. Leiden krijgt door deze koop de beschikking over terrein tussen Rhijnhof, Lage Morsweg en De Vink. De gemeente Oegstgeest heeft getracht deze gronden met hetzelfde bedrag als Leiden uittrok aan te kopen, maar c" dus niet gelukt. Oegstgeest kan nu alleen nog maar in beroep gaan bij de Kroon het Leidse raadsbesluit ongedaan gemaakt te krijgen. Het volgend jaar is een lustrumjaar Het Leids Kunst-Centrum, dat op 4 van het volgend jaar het eerste lustrum hoopt te herdenken, vergaderde gister avond in Nieuw Minerva over de wijze, waarop men dit zal gaan doen. Het idee van een „revue der kunsten", zoals enige tijd geleden werd voorgesteld, bleek niet levensvatbaar. De commissie, die het plan had bestudeerd,.bracht een negatief ver slag uit. Men besloot alle manifestaties, die om streeks de jubileumdatum zullen worden gehouden, in het kader van het vijfjarig bestaan te plaatsen. Dè commissie werkt de plannen, die gisteravond te dien op zichte ter tafel kwamen, nog nader uit. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN; Petrus H, zn v Th N Ho- genboom en J C van Dijk-; Johannes C, C J Gordijn en M M van der Pot; Maria W J, dr v A Dubbelaar en N Bek; Govert S H, zn v G J de Roos en J H Otter; Alida C. dr v A Hoek en A Kuijt; Petrus G. zn v G W L Blijdenstein en L de Klerk; Peter, zn v C van Stralen en J Wassink; Alida, dr v A van der Laan A W S van der Lelie; Arie, zn v H C Geeris en M C Terpstra; Hendrina, dr v G. Schotman en W M G van Rij. OVERLEDEN: M Tiggelman, wed v De Voogd, 67 jr. ONDERTROUWD: C Driebergen en A Lepelaar; L Ginjaar en N J Maas; A de Greef en J Overduin; M F Heetvelt en Th J van den Oord; A J Hendriksen en G H Malipaard; P Hoogstraten en A Brussee; C Ketel en J Kraan; G J Men en G Brouwer; N Rietkerk en W der Leek; W K van Rossum en K Duffels; J G Verhoeven en L. Rhijns- burger; C M Vlasveld en M van Dorp; H Vreugdenhil en S I de Nie. GEHUWD: C S D Hoekstein en M J Sangers. (Advertentie) HOE U MET ƒ24.— in het bezit kunt komen van een één of twéé persoons verend interieur matras laten wij zien en bespreken wij* met U op de „LEIDATO" van 11-16 Sep tember in de Stadsgehoorzaal. Adr. van 00Y Jr. Breestraat - Tel. 20890 LISSE Spreekuur schoolarts De schoolarts houdit Dinsdagmiddag OEGSTGEEST Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna M W. d v A P van Nieuwland en Th A Zuijdgeest. Dorps straat 30; Geesje Th, d v G van Starken- burg en J Nagtegaal. Rijnsburgerweg 130, Lucas P. z v P van Duijn en E Reerink, Willem de Zwijgerlaan 23. ONDERTROUWD: W H Dofferhof, 26 j n C G J den Hollander, 25 j. GETROUWD: C H Heijdt en A Coblijn; I L Goei en G G N The; B D Schippers i E M Alt. OVERLEDEN: G J A van Burg, 18 j. VOORHOUT Onderlinge wedstrijden Ter afsluiting van het seizoen houdt de tennisvereniging „Voorhout" van 12 tot 20 September onderlinge wedstrijden. Ds E. J. Beker gaat voor Ds E. J. Beker, die de Herv. Gemeente de periode 19451950 heeft gediend, zal Zondag, voor het eerst na zijn ver trek naar Workum, in de dienst des Woards voorgaan. VOORSCHOTEN Openlucht-concert Zaterdagavond van 8 tot 10 uur geeft de Harmonievereniging St Laurentius in de Voorstraat haar laatste openlucht concert van dit jaar. In ieder geval zal men zich ernstig be raden over een openluchttentoonstelling van beeldhouwwerk op de Burcht in de zomer van 1954. Verder werd een spe ciale commissie benoemd om te komen tot de organisatie van reeksen concerten, voordrachten en lezingen door jeugdige kunstenaars. De najaarstentoonstelling van het L.K.C. zal dit jaar in October gehouden worden en waarschijnlijk op de achtste opengaan. De tentoonstelling duurt elf dagen. Aan de beurt van aftreden waren de volgende bestuursleden: mevr. Anneliese GrefeWalck. Marcel Keezer. mevr. Ria van OerleGorp, Will Tweehuysen en Han Werz. Zij werden allen herkozen. De vergadering stond o.l.v. de voorzit ter, wethouder J. C, v. Scha ik, en was goed bezocht. STERK VERHAAL Wij hebben altijd gedacht: als je hoofd van de afdeling Huisvesting bent, en dan nog wel in een ge meente als Den Haag, dan zit je toch wel erg dicht bij het vuur. Je kunt bij wijze van spreken het huis, dat je wilt hebben, uitzoeken! Maar ook hier bedriegt de schijn. Eén onzer liep mr P. C. Breedveld tegen het lijf. Vroeger inspecteur van verkeer bij de Leidse politie, thans hoofd van de afdeling Huisvestings zaken van de gemeente Den Haag. Er vjerd geïnformeerd naar de wel stand van hem en zijn huis. Mr Breedveld Qaf het meest ver bazingwekkend antwoord, dat zich denken laat. Hij zei: „Het gaat best, maar ik wou, dat ik in Den Haag een huis kon krijgen. Ik ben nu sinds Ja nuari in dienst te Den Haag en ik reis almaar heen en weer tussen Lei den en de Residentie. Opbrengst verkoopdag De gisteren gehouden verkoopdag voor Voordorp heeft ongeveer f 1450 opge bracht, een kleine verloting inbegrepen. ENKELE DIEREN REEDS AFGEMAAKT De gevreesde konijnenziekte, waarvan de kranten in de afgelopen dagen reeds melding maakten, en die in Frankrijk, Luxemburg en België reeds honderdduizenden slachtoffers heeft gemaakt, is thans helaas ook in ons land gesignaleerd. En wel bij de konijnenfokker Droogh te Noordwijk. De dierenarts, die deze zaak aldaar in handen heeft, de heer C. Th. Lan- kamp te Wassenaar, deelde ons omtrent deze ziekte het volgende mede. De kónynenziekte is in Nederland tot nu toe onbekend. Vooral in Frankrijk, België en Luxemburg is zij helaas zeer bekend geworden en heeft zij dit jaai reeds honderd- en honderdduizenden slachtoffers gemaakt De ziekte, waarvoor zowel tamme als wilde konijnen vatbaar zijn. is absoluut dodelijk. De ware aard en het karakter er van zijn bij de deskundigen op dit gebied niet bekend. De bestudering van de konijnenziekte verkeert nog in het stadium van proefneming. En omdat zij zeer besmettelijk is, blijft er vrijwel niets anders over dan zoveel mogelijk voorzorgsmaatregelen te nemen om be smetting en daardoor uitbreiding der ziekte, te voorkomen. Zwellingen „Het lijkt mij van belang", aldus dok ter Lankamp, „dat de konijnenhouders in ons land van nu af aan terdege letten op de afzichtelijke symptomen dezer ziekte, zodat zij bijtijds hun maatrege len kunnen treffen. Deze symptomen de ogen beginnen te tranen; de oogleden worden rood en beginnen te zwellen; die zwelling wordt zo hevig, dat de ogen der dieren volkomen dicht gaan en zij ze ook niet meer kunnen openen; er komen achter de kop dikke knob bels, in de buurt van het oor; de anus zwelt op; soms krijgen de dieren hevig last van diarrhee. De verwekker van deze ziekte kent men niet. Men vermoedt dat hier sprake is van een virus, zoals bij mond- en klauwzeer, varkenspest en, bij mensen, pokken en pest. Een besmetting kan dan plaats hebben door overbrenging van individu op individu, maar ook op an dere wijze. Bijvoorbeeld doordat men met zijn schoen met besmette urine in aanraking is geweest. Wanneer die schoen later op een slablaadje trapt, dat daarna in een konijnenruif verdwijnt, kan de eter van dat blaadje de ziekte krijgen." Uit Luxemburg? Wij vroegen dokter Lankamp of hij enig idee had, hoe de konijnen van de heer Droogh besmet geworden waren. Wij vernamen toen dat de heer Droogh enige tijd geleden in Luxem burg is geweest, weliswaar zonder konijnen, op de heen- zowel als terug reis. doch dit behoeft geen verhindering te zijn, zoals wij hierboven reeds schre ven, om de besmetting over te brengen, indien de verwekker een virus is. Reeds een zestal van zijn raskonijnen heeft de heer Droogh gisteren moeten afmaken, omdat zij aan deze ziekte leden, en de heer Lankamp deelde ons mede, dat ook reeds enkele andere die ren van dezelfde stapel de verschrikke lijke verschijnselen in eerste stadium Als 65ste boot, die bij scheepswerf Akerboom te Lisse is gebouwd, gleed gistermiddag even na vieren een zeer luxueus jacht te water, de Versluis IV. Die naam stond er weliswaar niet op, want men ontwaarde op de daar toe bestemde plaats slechts een fraaie zeemeermin, maar de eigenaar, de heer Leonard Versluis uit Grand Rapids, V.S., vertelde ons, dat dit zijn vierde jacht was en dat het dus Versluis IV zou heten. sluis inet zijn Tevoren had de heer J. Akerboom op e met Amerikaanse en Nederlandse vlag gen versierde verhoging een korte toe spraak gehouden tot de heer Versluis en diens echtgenote en de genodigden, onder wie loco-burgemeester J. W. A. Lefeber en de gemeente-secretaris, de heer Varf Dijk. De opdracht voor de bouw was bijna twee iaar geleden gegeven tijdens een expositie van moterboten in New York. Vast omlijnde plannen werden niet door de opdrachtgever verstrekt en bovendien heeft een tekort aan werkkrachten de af levering aanzienlijk vertraagd. Maar het resultaat mag er toch zijn: een met alle moderne snufjes uitgerust 18.30 meter lang en 5 meter breed jacht, dat de heer Versluis 's winters in Florida en 's zomers op het Michiganmeer zal gebruiken. Over ten dag of tien gaat de heer Ver zijn nieuwe aanwinst binnen door naar Parijs. Van zijn plan ook naar de Rivicra te gaan kan niets komen, om dat de kanalen te klein zijn. Na het Parijse bezoek wordt het Jacht in Rotter dam aan boord van een schip van de Holland-Amerikalijn gehesen om naar Amerika te worden gebracht. De heer Versluis, de zoon van een als kleuters geëmigreerd Nederlands paar, wil ook nog met zijn jacht de dochter van de zuster van zijn vader in Wlssekerke bezoeken. En een Nederlandse schipper zoekt hij ook nog, al zijn er aanbiedingen genoeg. Naar verluidt zou ook een foto graaf uit Lisse met deze Amerikaan de grote stap wagen.... Mevrouw Versluis verrichtte de enigs zins moeizame doopplechtigheid, terwijl haar echtgenoot het plechtig gebeuren op de film vastlegde. Foto Koning - Lisse vertoonden. Hoogstwaarschijnlijk zal de inspecteur van het vee artsenij kun dig staatstoezicht de heer Droogh verzoe ken. om verdere uitbreiding te voor komen, de gehele konijncnstapel af te maken. In afwachting van de maatregelen, die van overheidswege genomen zullen worden, raadt dokter Lankamp alle konijnenhouders ten sterkste aan, alle dieren nauwkeurig te observeren op de hierboven genoemde verschijnselen, de aangetaste dieren onmiddellijk af te maken en indien men de gehele sta pel uit voorzorg niet wil vernietigen in elk geval geen andere mensen in de stallen toe te laten. Entstof Inmiddels zijn te Rotterdam in de rijksserum-inrichting reeds voorberei dingen getroffen om de thans te Parijg gevonden en beschikbare entstof op grote schaal te gaan vervaardigen. Men hoopt deze entstof, die uit de aard der zaak alleen aan tamme konijnen kan worden toegediend, op zeer korte termijn ter beschikking te hebben. Door het enten van tamme konijnen bestaat een redelijke kans deze dieren voor de bijzonder pijnlijke ontstekingen met fatale gevolgen te behoeden. De veeartsenijkundige dienst begint op 11 September een zeer uitgebreid on derzoek en spoort iedereen aan tot de grootste waakzaamheid. Vermoedt men ziektegeval, dan is directe waar schuwing van groot nut Daardoor im- ers kan veel ellende worden voorkomen- De heer Droogh vertelde ons, dat des nachts vier dagen geleden zes van z'n konijnen stierven en op advies van de bacteriologische dienst te Utrecht, het rijksseruminstituut te Rotterdam en de ryksveeartsenijkundige dienst te Utrecht heeft hy gisteren de rest van z'n veesta pel achttien stuks afgemaakt. Voor zover ons bekend zyn geen andere geval len in Noordwijk geconstateerd, ook nog niet onder de wilde konijnen. LEIDERDORP A. P. H. T. Brandt in 't zilver De heer A. P. H. T. Brandt herdacht gisteren het feit, dat hy 25 jaren in dienst der N.V. Vereenigde Touw fabrieken te Leiderdorp heeft gewerkt. De heer Brandt heeft gedurende deze jaren ge werkt in de staaldraadkabelfabr.ek en als zondanig heeft hij de groei van deze belangrijke afdeling van het bedrijf medegemaakt. In tegenwoordigheid van zijn superieu ren. de bedrijfsimgenieur de heer D. J. v. d. Moortel, de chef, de heer H. J. Ding jan, de gepensionneerde chef. de heer F. Weil, de baas, de heer W. Hondere, en de kernvertegenwoordiger. de heer P. Hillebrand, alsmede de sociale werkster en personeelschef, werd hij door de directeur, de heer J. van Deventer oevt- Deze bood hem met een woord van dank voor zijn prestaties in de afgelopen kwarteeuw en de beste wensen voor de toekomst, een gratificatie en de zilveren V.T. legpenning aan. Mevrouw Brandt- Veen ontving een bouquet anjers. Van zijn collega's in de 6taaldraadfa- briek ontving hij met ecru sympathiek speechje van de heer Hillebrand een bloementafeltje. Na afloop bleef het gezelschap no# enige tijd bijeen, waarna de jubilaris met zijn echtgenote naar huis werden gereden om daar de dag verder te vieren. Padvinders demonstreren Morgen zullen er in Leiderdorp grote padvindersdemonstraties worden gehou den, ten einde de bevolking met de ac tiviteiten en de werkwijze van de pad vinderij kennis te laten maken. De pad vinders van de Nederlandse Padvinders Vereniging en de padvindsters van Het Nederlands Padvindstersgilde zullea met hun groepen daaraan deelnemen. De Padvindersband van het district Rijnland macheert om half drie vanaf kinderhuis Voordorp door het dorp naar de speelweide bij de Groenendijkstraat. Daar wordt de propagandamiddag ge opend door burgemeester Van Diepe- ningen en de districtscommissaris van de padvinderij. Allerlei demonstraties zullen daar vervolgens gegeven worden door de landverkeners, de meisjespad- vindsters, de welpen en de kabouters. Om circa half vijf wordt vervolgens afgemarcheerd naar de Rijnkant. Ter hoogte van het Pannenwerk, bij Irene, houden dan de zeeverkenners hun de monstratie. De zeeverkennersgroep Jan van Galen verleent daarbij medewer king. 's Avonds om 8 uur begint dan, weer op de speelweide, een kampvuur. De welpen voeren daar sprookjes op, waar na de padvindersgroep uit Katwijk oJ.v. schipper Haasnoot, een maskerspel zal uitvoeren. Het programma wordt verder aangevuld met zang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3