Jlietuuc (üimnmt k Idenauer wil (voorlopig) toch zelf de buitenlandse politiek bepalen Duizenden brachten ovatie bij paleis op de Dam Wist U Grijsaard (80) verdacht van roofmoord in Leusden JNDERDAG 10 SEPTEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2,— per maand; 0,47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9835 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,Stantuasticfi fs ghrbfeoeo tngn bert ia tcgfjeaspoct' Vraagt Uw leverancier COUDKROON FLESSENMELK met de heerl. roomlaag en natuur1. smaak En de alom bekende ROTATORMELK waarmede Uw kop koffie een lekkernij wordt N.V. „DE HOOP" KATWIJK Onenigheid binnen de Westduitse C.D.U. Bondskanselier worden autoritaire neigingen aangewreven ONDSKANSELIER ADENAUER mag dan een daverende overwinning hebben behaald bij de Westduitse verkiezingen, met de vorming zijn kabinet is het nog lang geen koek-en-ei. Nadat de C.D.U.- ctieleider Von Brentano Dinsdag feitelijk reeds had te kennen gegeven ihij spoedig Buitenlandse Zaken van Adenauer zou overnemen en dat Bondskanselier zijn dubbele positie dus zou opgeven, liet Adenauer leren door zijn nieuwsdienst meedelen, dat hij van plan is, de leiding de Westduitse buitenlandse politiek voorlopig zelf in handen te hou- a. Uit deze tegengestelde verklaringen blijkt een zekere onenigheid in gelederen van Adenauers C.D.U., aldus zegt men in socialistische igen te Bonn, die zelfs officieel spreken van „Adenauers autoritaire gingen". Reuter vestigt echter de aandacht op een matigende zinsnede verklaring van Adenauer, n.l. dat de Bondskanselier Buitenlandse n wil hóuden „tot de Europese verdragen van kracht zullen zijn en igrondslag is gelegd voor een duurzaam Frans-Duits begrip." Twinning, a. |Perigens is Von Brentano niet de enige A' Miidaat voor de portefeuille van Buiten Zaken. Ook vice-kanselier Blücher coalitiegenoot) eist de porte- oor zich op. Von Brentano en argumenteren beiden als volgt: r heeft het te druk met het .kanselierschap om zichzelf blijvend t succes met de leiding der buiten- politiek te kunnen belasten en laten beiden duidelijk uitkomen) te macht in handen van één man leidt al te gemakkelijk tot een autoritaire igsuitoefening. of "to discussie is er dus genoeg ELINI partijbestuur van de C.D.U., dat AA s zou beginnen met de beraadslagin- [J( g correspondent van het A.N.P. te in meldt nader, dat Von Brentano tdelijk plaatsvervangend minister nlandse Zaken zal worden. In krin- van de C.D.U. neemt men aan, dat Brentano de Bondskanselier als ■advii nister- zal opvolgen, zodat Adenauer - n zijn dubbele functie wenst i« Eiken. Over de geruchten, dat zijn be ad in autoritaire richting zal gaart, enauer gisteren: „Deze geruchten zijn de x, :egrond. Ik zoek integendeel vrucht- politieke gedachtenwisseling met de is de inhoud bekend gemaakt telegrammen, die Adenauer, ter 0 SE Ontvoerd meisje terug uit Spanje gelegenheid van isenhower en minister Foster Dulles ïtving. Eisenhower verzekerde de Bonds kanselier, dat de Amerikaanse regering streeft naar samenwerking met West- Duitsland, zulks ter versterking van een vrij Europa en ter beëindiging van de kunstmatige verdeling van Duitsland. samenwerking zal zich volgens het telegram uitstrekken over politiek, econo- lisch en militair gebied. Dulles sprak in zijn telegram de hoop uit. dat de Sowjet-Unie een open oog zal hebben voor de overweldigende verkie- ngsuitslag en in reactie daarop al het mogelijke zal doen om de Duitse eenheid te herstellen. Nieuwe economische politiek De ANP-correspondent te Bonn meldt, voorts, dat daar het aanblijven van de minister van Economische Zaken, Erhard, zeker acht en dat deze een economisch expansieplan heeft opgesteld voor de regeringsperiode. Door grote belasting hervorming en meer financiële vrijheid 11 hij economische krachten vrij maken komen tot een verlaging van belas tingdruk. Deze drukvermindering wordt mogelijk gemaakt door sterke uitbreiding de productie, die er zal zijn gericht, de grote massa meer luxe te verschaffen in ruime mate woningen te bouwen. Tevens wil hij het grote aandelenbezit der overheid weer naar de particuliere bezitters doen terugvloeien. Hoop voor onze Rijnvaart In Nederlandse Rijnvaartkringen vraagt en zich af, wat de overwinning Adenauer zal brengen en of er nieuwe inzichten zullen doordringen betreffende t is Marja Ayhens, het vijfjarige '.rlandse meisje dat enige tijd gele door haar R.K. vader naar Spanje trd ontvoerd, vlak voordat zij in ischeidingsprocedure aan haar Joodse teder werd toegewezen. Zij werd rgebracht in een R.K. kindertehuis bij trcelona, dat geruime tijd weigerde ïrja naar haar moeder terug te zenden. R.K. geestelijke uit Nederland ulde, zoals we dezer dagen reeds meid- het meisje (dat geen woord Neder- iids verstaat) echter terug. Wie de foto rkykt, moet wel tot de slotsom komen it de kleine Marja zich dolgelukkig ilt. IETS APARTS VAN Bloemenhuis „REGINA" HOGEWOERD 93 TEL. 24537 WEER IN EUROPA pporten van hedenmorgen 7 A/nemend buiig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselende bewol king met aanvankelijk plaat selijk nog enkele buien, morgen overdag op meeste plaatsen droog 1 Weinig verandering in. peratuur. Tot matig afnemende wind, «anvankelyk NoordrWestelijk, later krim- West. (Opgemaakt om Uur). ZON EN MAAN Vrfjdag: zon 6.07 tot 19.05 uur; n 5611 9.41 tot 19.28 uur. Op 16 September E.K. Moskou wil met de Grote Drie praten Doch niet in Lugano, maar te Berlijn of Potsdam Het Franse persbureau A.F.P. verneemt uit betrouwbare bron te Berlijn, dat Mos- kou van plan is de uitnodiging van de drie Westelijke mogendheden tot het houden van een conferentie der Grote De Russen zouden echter niet te Lu gano willen, vergaderen, doch te Berlijn of Potsdam, teneinde voortdurend des kundigen over Duitsland te kunnen raad plegen. de vrijheid van de Rijn. In het bijzonder ten nieuwsgierig of de te vormen ve regering verandering zal bren gen in het ontworpen Duitse antwoord op de Nederlandse nota betreffende de Rijnpolitiek. Van het door de vorige re gering opgestelde antwoord is reeds zo veel bekend geworden, dat het de oplos sing geen stap dichterbij zou brengen. De Duitse regering zou in dit antwoord ver klaren, dat zij haar souvereiniteit ten en van het binnenlands verkeer ten moet handhaven om een chaos in het Duitse tarievenstelsel te voorkomen. Van Nederlandse zijde betoogt men ech ter, dat juist deze tarieven politiek tot een volkomen chaos heeft geleid. Ook de Duitsers zelf zijn ontevreden, omdat die politiek de vrachten voor de Rijnvaart kunstmatig hoog heeft opgedreven. I. G. Farben heeft reeds getracht hieraan te ontkomen door een eigen rederij op te richten, doch dit plan is mislukt. Men hoopt nu maar, dat er onder Adenauers nieuwe bewind ruimere en meer Europese gedachten zullen baanbreken en ciat het ontwerp-antwoord aan Nederland nog een wijziging zal ondergaan. Wat wordt Beatrix al groot Narriman vraagt thans echtscheiding En een maandelijkse alimen tatie van 50.000 Ex-koningin Narriman van Egypte heeft gisteren tegen koning Faroek een lot echtscheiding ingediend. Zij eist alimentatie van vijf duizend Egyp tische ponden (bijna vijftigduizend gul den) per maand', aldus heeft haar advo caat bekend gemaakt. Moeharram Fahim, zo heet Narrlmans raadsman, zei, dat Narriman haar eis tot echtscheiding grondt op vervreemding haar echtgenoot, geestelijke wreed heid. overspel en mishandeling Narri- lan zou niet voornemens zijn de voog- j over hun 19 maanden oude zoontje vragen. Op 14 December zal de zaak voor de irste maal voorkomen. Faroe* zal via de Egyptische ambassade te Rome ge dagvaard worden, zo is in overleg met Narrimans advocaten en het Egyptische departement van Buitenlandse Zaken besloten. Het was gisteren een bijzondere dag voor prinses Beatrix. Voor het eerst ging zij in een avond japon, met haar ouders te Am sterdam mee naar de schouwburg. Tragisch ongeluk bij Koninklijk bezoek Politiepaard trapte een dame voor altijd invalide Gemeente Den Haag zal haar een uitkering doen van 20.000. Bij de intocht van H.M. de Koningin l Den Haag op 18 September 1948 sloeg, vlak voor het paleis Noordednde. de vlag één der defilerende vererni'gimgen om het hoofd van een politiepaard. Het dier schrok, steigerde, draaide zioh een ha-ive om en kwam met de voorbenen mid- tussen het publiek terecht. Daar stond mevrouw S. B. Kuipers-van Wort. Zij liep een zo ernstige beenbreuk op, dat zij blijvend invalide zal zijn. De gemeente heeft met haar echtge noot langdurige onderhandelingen ge voerd over de grootte van de schadever goeding wegens verhoogde kosten levensonderhoud, invaliditeit, vergoeding smart en gederfde levensvreugd reëele kosten geneeskundige verzorging ziekenhuisverplegjng ed.). Thans is eenstemming bereikt. Mevrouw Kuipers zal genoegen nemen met een bedrag f20.000. B. en W. stellen de raad i met deze regeling accoard te gaan en overeengekomen bedrag te voteren. WIJ &EHMPBLEN U Ju/S voOROeUGr f 0s 5N VLUCr Koningin en Prins in de hoofdstad Prinses Beatrix bij diner'en gala-avond in de Stadsschouwburg EEN OUDE TRADITIE is gisteren in Amsterdam hersteld, toen Koningin Juliana, evenals haar moe der vóór de oorlog jaarlijks deed, voor enkele dagen met haar gemaal haar intrek nam in het paleis op de Dam. Het was een intocht om nooit te vergeten. Minutenlang en keer op keer weerklonk uit duizenden kelen een daverende ovatie, toen het vor stelijk paar na een grandioze rijtoer witte veren, stonden de studenten, het geweer bij de voet, stram in de houding. Het had hun zes dagen exercitie gekost, maar het resultaat was verbluffend goed. Na een korte inspectie van de erewacht verdwenen Koningin en Prins in het pa leis, om even later op het balcon te ver schijnen voor het in ontvangst nemen van de hulde der duizenden. Een schouwspel van zwier en charme, van glanzende kleuren onder het lamp licht, begon toen het vorstelijk paar om streeks kwart voor zeven ten paleize de 44 genodigden ontving, die even later aan een diner zouden aanzitten. Onder de gas ten waren ook de voorzitters van de Het Koninklijk Paar maakte gisteren een toer in een open rijtuig door de hoofdstad. Aller wegen werden Koningin en Prins hartelijk toegejuicht. Limburgse soldaat in Korea bezweken Tengevolge van doorgestane ellende in kamp De Korea-vrijwilliger F M. Lamberti, geboren op 2 Mei 1929 en wonende te Maastricht-Limmel, Populierweg 125, is als krijgsgevangene door uitputting over- Lamberti werd vorige jaar door de communisten gevangen genomen. Met Fransman wist hij te ontvluchten, rr wegens gebrek aan voedsel moesten zy zich weer bü de Noordelijken melden. Er bestond een goede hoop. dat Lamberti zou worden uitgewisseld. Hij is echter kort na zijn terugkeer de juiste datum is niet bekend tengevolge van de door gestane ellende overleden. Sluiting zititng der Staten-Generaal De beide Kamers van de Staten- Generaal zullen a.s. Zaterdag 's middags om kwart voor drie, in verenigde verga dering bijeenkomen in het gebouw der Eerste Kamer. In deze vergadering zal de zitting 1952—1953 namens de Koningin door minister Beel worden gesloten. Tegen Friese kruiden dokter 2 maanden geëist „Ik ben slechts zakenman" Tegen de 58-jarige kruidendokter S. B. te Leeuwarden is gistermiddag aldaar twee maanden hechtenis en een boete van f300 geëist. Zeven vrouwen, die B. gecon sulteerd hadden, verschenen als getuigen. B. betoogde, dat hij de patiënten zelf uit een krant hun geneesmiddel had laten uitzoeken, waarna hij hun dan per post het bestelde toezond en derhalve slechts als zakenman was opgetreden. UKspraak op 23 September. zich op het balcon begaf en wuivènd en glimlachend de golvende mensen zee op de kleine steentjes gadesloeg. In een stijl, die in zijn barokke schoon heid en gratie herinneringen aan een rijk verleden opriep, was de intocht begon nen. Bij de grens van de gemeente had het Koninklijk Paar de gestroomlijnde hofauto verwisseld voor een landauer, bespannen met vier zwarte paarden, be stuurd door twee voorrijders in schar laken tuniek en voorafgegaan door pos tiljons te paard. Een bleek zonnetje be gon te schijnen toen de stoet (met burge meester D'Ailly en hoofdcommissaris van politie Kaasjager in aparte landauers) zich in beweging zette. De Koningin, gekleed in een lichtblauw complet met hoedje in dezelfde kleur, wuifde glimlachend raar de dicht op el kaar gepakte toeschouwers langs de straten. Prins Bernhard, in het dagelijks tenue van vice-admiraal, glimlachte er wuifde mee. De korte rit ging naar de volkstuin tentoonstelling De gouden poort in het R A.I.-gebouw. De drie jaar oude Bennie Visser (wiens vader voorzitter van het Verbond van Volkstuinverenigingen is), keurig gekleed in ee>i prinsenpakje van zwart met wit, bood de Koningin een boeket rose en witte anjers aan. Vol be wondering bezichtigden de vorstelijke bezoekers daarna de miniatuur Utrechtse Domtoren van gedroogde bloemen, de Dordtse toren van fruit en andere kun stige werken van volkstuinproducten. Studentenwacht Bij het Koninklijk Paleis, waar duizen- en waren samengestroomd, had het stu denten-weerbaarheidskorps de wacht be trokken. Bewegingloos in hun donker blauwe pakken, de sjako getooid niet De Ver. van officieren van de Kon. Landmacht houdt op 16 October in Assen haar algemene vergadering, -tr De drie bonden Textielarbeiders St Lambertus. Unitas en De Eendracht, hebben besloten de tussenkomst van de Stichting van de Arbeid in te roepen met betrekking tot de opneming van 2 pet vacantietoeslag •en recht in het C.A.O. DAT de Nijmeegse raad gisteravond op advies van de Hoge Raad van Adel besloot de stadsvlag de kleuren geel zwart-geel te geven, doch ook de oude rood-zwarte vlag officieus toe te laten. DAT 100 Amerikaanse militairen als eregasten op 16 en 17 Sept. bij de 9e herdenking van de bevrijding van Nij megen aanwezig zullen zijn en 50 van hen per parachute zullen landen bij de Waalbrug. Dat de wildbaan op De Hoge Veluwe van Maandag t.m. Zaterdag 17 Sept. ge sloten is i.v.m. de bronstijd van het roodwild, doch de hoofdwegen van Rij zenburg en oud-Reemst naar het Kröl- ler-Müller-museum van 8 uur tot Zons ondergang bereden mogen worden. DAT B. en W. van Nijmegen de voor naamste gemeentebesturen hebben aan geschreven inzake de vraag wie de B.B. moet betalen.: het rijk of de gemeenten. DAT van 20 tot 22 Sept. in A'dam een int. bijeenkomst van verenigingen van handelsagenten en makelaars gehouden wordt en 10 Europese landen hieraan deelnemen. DAT de dir. van de Z.P.C. Coöp. Han delsver. voor Zaai- en Pootgoed te Leeu warden. J. Bekius, die 65 j. werd. giste ren afscheid nam en zijn zoon, ir J. D. Bekius, hem ovolgt DAT de Kon. Ned. Federatie van Lan delijke Rijverenigingen gisteren op de 2e dag der Utrechtse paardendagen in een historisch nummer een beeld gaf van Ned. ruiters In de loop der eeuwen. DAT het alg. bestuur van het Ver bond van Europese Landbouw van Maandag tot Woensdag in Scheveningen vergaderde ter voorbereiding van de 5e alg. vergadering van 4 tot 11 Oct. In Se villa (Spanje). DAT de Ned. Orde van Advocaten op 25 Sept in Leeuwarden de specialisatie zal bespreken, o.m. n.a.v. een inleiding van de Haagse advocaat mr C. Croon. DAT de Ned. Heide My in '52 in totaal 10537 werken uitvoerde, waarvan 7379 in opdracht van particuliere landbou wers en voor het eerst ook in het bui tenland gewerkt werd, n.l. in Syrië en Irak. DAT m.i.v. 1 Oct. de autobusdienst van de M E.A. in de Zaanstreek wordt over genomen door de autobusonderneming Enhabo te Landsmeer. DAT de zeilver. Oostergoo e.a. in een adres bij de Friese staten aandrongen op de aankoop vna de oude Friese boeier Jean Bart om deze te gebruiken als statenjacht DAT gisteren 4 Mexicaanse artsen de medische afdeling op de Utrechtse Jaar beurs bezochten en er ook enige leden van de Ned. K. v. K. te Londen op de beurs ontvangen werden. DAT de clandestiene zender Mona Lisa te Westerbroek (gem. Hoogezand) in beslag is genomen en tegen de 23-j. landarbeider H. L. en de 20-j. kleerma ker K. B. procesverbaal werd opgemaakt. DAT in de Adamse Jordaan het 5e Jordaan-festival wordt gehouden, waar bij o.a. viswedstrijden voor dames plaats hebben en enkele straten geïllumineerd zijn. DAT ruim 35 000 personen de volks- tuinderstentoonstelling De Gouden Poort, die sinds 4 Sept. in de A'damse R.A.I. gehouden werd, bezochten en deze expositie gisteravond gesloten is. DAT de hoofdingenieur van de Prov Waterstaat jhr M. J. de Jonge van Elle- meet. sinds '39 hoofd van het planbureau in Gelderland op 1 Febr. met pensioen gaat en eervol ontslag verkreeg. Eerste en Tweede Kamer, de heren Jonk man en Kortenhorst. Voordat het diner begon, was voor ve len onopgemerkt aan de achterzijde var het paleis Prinses Beatrix binnengeko men. Omstreeks half negen begaven de eerste genodigden zich weer naar buiten en zag men de auto's vertrekken na; Stadsschouwburg. (Zie vervolg pagina 5) Eerlijk geluid, dat gehoor verdient ZOALS men weet, zijn volgens onze Nederlandse socialisten de Christe lijke confessionele partijen eigenlijk maar ondingen. Ze lijden gemakkelijk aan de ziekte van „vleugellam" te zijn. Daar tegenover. zo wordt ons gaarne voorge houden. is een socialistische partij een voorbeeld van kracht. Gisteren hebben we in antwoord hier op al doen uitkomen, dat de verkiezin gen, enkele dagen geleden in Duitsland gehouden, dat nu niet dadelijk hebben bewezen. En dit alles vinden we nu be vestigd in een opmerkelijk artikel van de hand van de bekende socialist Pieter 't Hoen (schuilnaam voor het Kamerlid Frans Goedhart) in het dagblad Het Parool- Wij hebben, zoals vanzelf spreekt, tegen deze Pieter 't Hoen wel onze bezwaren, maar gezegd mag worden, dat dit eer lijke artikel hem siert. Het onderscheidt zich gunstig van de voorlichting in Het Vrije Volk. dat al te opzichtig en omzich tig geprobeerd heeft, om de hete brei heen te draaien. TTET eerste waarop Pieter 't Hoen de aandacht vestigt, is dat de socialisten in Duitsland in feite een geduchte veer hebben moeten laten. Toegegeven: hun stemmenpercentage liep maar weinig terug, maar de communisten vlogen ach teruit. Men mag aannemen, dat de teleur gestelde communisten bü de socialisten terecht gekomen zün. hetgeen dan echter inhoudt, dat de socialisten heel wat heb ben moeten afschuiven naar de Chr. Dem, Unie. Na dit te hebben vastgesteld, licht Pie ter 't Hoen op ongezouten manier de doopceel over zyn Duitse medesocialisten. Hij verwijt hun. dat ze een negatieve op positie hebben gevoerd en alles wat Adenauer deed ,.op giftige wüze" hebben afgewezen. Voortdurend gaven ze er blijk van, niet precies te weten, hoe een parle mentaire oppositie gevoerd moet worden. Men wrong zich in dwaze bochten en ge bruikte gekunstelde redevoeringen. T\TAG men in Nederland de Party van -L -®- de Arbeid geloven, dan moet van de socialisten het verlossende woord komen op het gebied van de sociaal- economische politiek. Voor de Duitse socialisten schynt Pieter 't Hoen er be paald anders over te denken. Hij zegt althans zonder meer. dat de Duitse socialisten op dit gebied niet anders wisten aan te heffen, dan ..een enigszins demagogisch gehuil". Zij konden daar om steeds minder ernstig worden ge- Met de buitenlandse politiek van de Duitse socialisten blijkt het er al even droevig by te staan. Hun worden door Pieter 't Hoen verwüten gemaakt van op- positiezucht. van overwegingen van partyconcurrentie en van dubbelzinnig heid. Zij voerden een beleid, waarvan geen werfkracht kon uitgaan. Zy voerden tegenover de Russen een zoete-broodjes- politiek. Dat de Duitse kiezers tegenover dit alles hun gezonde verstand hebben gebruikt, kan Pieter 't Hoen alleen maar dankbaar stemmen. Het enige wat hy nog kan opbrengen is een vage hoop. dat onder de Duitse socialisten het gezond verstand zal doorbreken. Anders kan het niet anders, of bet zal met de Duitse sociaal-democratie steeds verder berg afwaarts gaan. (Voor vervolg zie pag. 2). Mysterie op heide opgelost Vitale oude zwerver gearresteerd in Nijmeegs bestedelingentehuis "PkE POLITIE te Nijmegen heeft in arrest gesteld de 80-jarige J. L. uit -L' Nijmegen, die er van wordt verdacht op de Leusder Heide de 58- jarige W. H. van H. uit Nijmegen om het leven te hebben gebracht. Het lijk van Van H. werd op 26 Augustus door de rijkspolitie op de Leusdèr Heide aangetroffen in verregaande staat van ontbinding. Op het slacht offer werden geen papieren gevonden. De identificatie was dus uiterst moeilijk. Uit het onderzoek bleek dat de man een horrelvoet en een lamme hand had. Er waren sporen aanwezig die op een misdrijf wezen. Het spoor leidde tenslotte megen, waar bleek dat een H. al geruime tyd uit een inrich ting werd vermist. Van H. stond als gierig man bekend. Men nam aan hij ongeveer 700 gulden by zich droeg. Hij moet het slachtoffer zijn geworden in een roofmoord. Bij het speuren naar de dader ging de aandacht van de rijkspolitie te Leusden Nijmegen vertoevende 80- jarige vitale zwerver J. L., die veel in omgeving van Amersfoort verblijf houdt. Verscheidene personen hadden de onlangs met een tweede persoon in de omgeving van Amersfoort gezien. Het slachtoffer en de vermoedelijke moordenaar hebben geruime tijd vertoefd in het bestedelingenhuls Assumptie aan de Muchterstraat in oud-Nijmegen. Beide personen blijken elkander in dat huis vele malen te hebben ontmoet De oude die in Nijmegen vertoefde, werd door de Leusder politie, welke zijn sig nalement had, in het bestedeiingenhuis gearresteerd. De man is daarna onmid dellijk naar Leusden overgebracht PRINSES WILHELMINA OP DE RUIGENHOEK In tegenspraak met andere berichten wordt van de particulier secretaresse van Prinses Wilhelmina in Den Haag ver men, dat de Prinses morgen (Vrijdag) Den Haag zal aankomen voor een ver blijf van enige tyd op De Ruigenhoek Scheveningen en alleen Zaterdag middag het spel in het stadion te Am sterdam zal bijwonen. Merkwaardige advertentie Enkele particulieren in de Ver. Starten hebben dezer dagen in de New York Herald Tribune een advertentie van een hele pagina geplaatst, die de tekst van De Bergrede bevatte, aldus Het Vad. Als onderschrift stond hierbij te lezen Hetbt u enige minuten tijd om een bood schap te lezen van 1900 jaar geleden? gëhad." Hjj heeft al verscheidene veroordelin gen achter de rug, o.a. een van vyf jaar wegens diefstal, vrijheidsberoving en mishandeling, gepleegd in 1940. Hij blijft ontkennen. De groepscommandant der rijkspolitie te Leusden vraagt inlichtin gen te geven onder nummer K 3490—7673. Chinees blad meldt Beria uit gevangenis ontsnapt Maar na vier uur weer gearresteerd Precies negen dagen, nadat Malenkof Beria had gevangen genomen, zou de voormalige chef van de Russische ge heime politie uit zijn cel zijn ontsnapt, zo berichtte vandaag „Tsjoeng Sjing Pao", een Chinees dagblad in Hongkong. Zijn vrijheid was echter van Korte duur, daar hij reeds vier uur later weer werd gegrepen en ditmaal werd opge sloten in een zwaar bewaakte gevange- s van het leger. In dit bericht, dat volgens het blad afkomstig was uit communistisch China, werd verder nog vermeld, dat vrienden van Beria zijn ontsnapping hadden mo gelijk gemaakt. .Tsoeng Sjing Pao" publiceerde even eens een bericht uit Peking, waarin stond, dat Beria kort na zijn arrestatie had getracht, zich van kant te maken. Oud-statenlid P. J. Brunt overleden langdurige ziekte is dezer dagen te Woerden op 97-jarige leeftijd overleden de heer P. J. Brunt, oud-lid der Provin ciale Staten van Zuid-Holland en oud- burgemeester van Waarder. Barwouts- •aarder en Rietveld. De teraardebestel ling heeft vandaag te Woerden plaaU .-iK' indM

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1