MATZE Een critisch kijkje rondom de Alphense brug Ds en mevrouw Van der Krift namen afscheid J. H. REIJNDERS Om het ontbijt Verlies van duiven Het staat niet DAGMEISJE EEN TIJDELIJK ONDERWIJZERES LOOPJONGEN AGENT V.O.V. M. BRINKS Opening kachelseizoen 19531 HAARDEN HAARDKACHELS KACHELS LANGEZAAL - Stille Rijn 7 Telefoon 26545 LUXOR THEATER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1953 Alphen aan den Rijn Giateren schreven we een stukje over sloopwerk in de Julianastraat, er is ook •loopwerk begonnen, dat van nog groter belang is. De provincie, die nl. geruime tUd geleden blijk gaf van goede voornemens, door een noodbrug naar Alphen te brengen (op bepaalde uren op gemeentekosten in gebruik) is nu begonnen met sloopwerk by de Alphense brug. Zo gaat het er dan toch naar uitzien dat dit onding, dit verkeersobstakel, bin nen afzienbare tijd zal verdwijnen. Hét gaat nu om de sloop van de woning naast het brugwachtershuisje en de bakkerij met winkel en woning van de heer v. d. Helm. Tot zover blijft de provinciale taak voorlopig beperkt, want dan heeft de pro vinciale waterstaat de benodigde ruimte voor opslag van materialen enz. Het zou uiteraard het mooiste zijn, als de gemeente nu maar kon besluiten: wij zetten in de rest ook het breekijzer. Dat deel bestaat dan uit de boekwinkel met drukkerij en woning van- de firma Van Wierlngen; het leegstaande café met win kel en woning, voorheen Borgers; de voormalige gemeentelijke toonkamer met woonruimte, thans bij de heer v. d. Helm in gebruik; tenslotte het café De Blauwe Vloer. Dan is de opruiming aan de West zijde voltooid. Het Is een klein kunstje, die opdracht te geven, maar danEr zal toch ook weer wat moeten verrijzen in het hart van Alphen, dat toch een sier lijk winkelcentrum moet worden. Wat dat betreft, de voornemens zijn goed genoeg, maar wie moet daar nu voor zorgen? Het gemeentebestuur, kan men zeggen; dit ls, daar behoeft niet aan ge twijfeld te worden, bereidwillig genoeg. Maar men kan dat toch niet zomaar doen. Er moet toch eerst zekerheid over zijn, dat wat daar gebouwd wordt, ook gega digden vindt. En wil men Alphen een hart geven, dat inderdaad sierlijk is, dan zal wat daar tot stand komt „gepeperd" van prijs zijn. De gemeente moet het maar doen, maar men kan toch niet ver gen, dat de gemeente jaarlijks op deze panden enorme bedragen gaat toeleggen. Het zit er nogal aan in een gemeente, die in Augustus 1953 nog niet eens be richt heeft dat zijn begroting voor het lopende jaar goedgekeurd ls, in verband met de tekorten. Zelfs de onderhandelin gen met de fa Van Wieringen, die bouw plannen heeft in de onmiddellijke nabij heid van het oude pand, hebben toch blijkbaar nog steeds niet het gewenste resultaat opgeleverd. Waarlijk, het is geen lichte taak, leiding te geven aan onze gemeente en het is heus niet ver wonderlijk, dat er wel eens spanningen Intussen; de provincie, zo blijkt wel, gaat door. We zullen toch van harte hopen dat het niet zo wordt, dat straks een nieuwe, royale brug op de plaats van het huidige obstakel ligt, terwijl de Wes telijke toegang nog het karakter heeft van Moge de nieuwe Raad spoedig voorstel len betreffende afbraak en nieuwbouw te behandelen krijgen. Drs Verburg kampioen van Alphen Het resultaat van de zomercompetitie is: groep I 1. D. Posthuma 15 p2. H. de Ruiter 13',i p.; groep II: 1. C. Brunt 18'/a punt (verwierf de beker); 2. drs M. Ver burg 14 p.; groep III: 1. H. Kleiweg 14',i p.; 2. H. Verhagen 14 p. De wedstrijden om het kampioenschap van Alphen had den het volgende resultaat: I. drs M. Verburg, 7 uit 10 (kampioen); 2. D. Posthuma 7 uit 10; 3. A. Post 5 uit 10; 4. B. Cornet 41& uit 10; 5. A. Kooij 4 uit 10; 6. C. Brunt uit 10. De voorlopige samenstelling van de tienlallen luidt: le tiental: 1. M. Verburg, 2. D. Posthuma, 3. C. Brunt, 4 mr H. v. d. Linden, 5. A Post, 6. B. Cornet, 7. A. Kooij, 8. A. H. Hooijer, 9. H. de Ruiter, 10. H. Verhagen; 2e tiental: 1. W. v. d. Roest, 2. J. Kempen. 3. Jac. de Hoed, 4. H. de Haan, 5. J. G. Kardol, 6. A. H. Balk, 7. P. J. Schuil, 8. A Verbree, 9. H. Rahder, 10. B. H. Kroon; 3e tiental: 1. J. Koopman. 2. J. v. d. Laken, 3. H. Klei weg, 4. J. Versloot, 5. L. Kleiweg, 6. P. J. Wijnbeek, 7. J. Colijn, 8. J. A. Baste- laar, 9. C. H. Knook, 10. P. de Ruiter. Het achttal vormen: T. Demoet, J. Lieftink, K. ter Wal. J. P. Witte, S. Meijers, J. A. v. Leeuwen, A. v. d. Kemp, A. t - Wal. - v.41«vil*»icoic k UóuU'. avond om half acht in het rsfedhuis te Hoofddorp wordt gehouden, wordt onder mee-r een voorstel behandeld om voor kerkbouw een strook grond aan de Gerei. Kerk alhier te verkopen. TER AAR Winkelbeurs geslaagd De vierdaagse winkelbeurs is gister avond gesloten door de heer Van Riek. Uit alles bleek, dat deze beurs goed is geslaagd en de plaatselijke middenstand heeft nu eens kunnen demonstreren, waartoe hij in staat is. Meer dan twee duizend personen bezochten de beurs. Onze plaatsgenoot sergeant-vlieg tuigmonteur N. J. Bijlemeer werd op 1 Mei tot die rang bevorderd. Thans slaagde hij te Volkel (N.B.) voor het diploma straaljagermonteur. Zaterdag: pijpersfeest in Aarlanderveen Voor de tweede keer al komt het be kende tamboer- en pijpercorps uit Vlaar- dingen naar Aarlanderveen. Hetzelfde nan tellende pijpende en volksdan sende corps, dat binnenkort ook in Leiden zal optreden. In de hele Rijnstreek glim lachen de jolige pijperskoppen U al toe vanaf telefoonpalen en aanplakborden, om /oor Aarlanderveen zo belangrijke evenement aan te kondigen Bij mooi weer wordt er dan ook véél publiek verwacht het avondconcert op Zaterdagavond Bij slecht weer wordt het corps in twee groepen gedeeld en geeft een concert le twee zalen op het dorp. Wij wensen echter héél mooi weer toe. want de totaalopbrengst, (de pijpers komen voor is bestemd voor de Stichting J940- '45. Zaterdag de vlag dus uit, in Aarlan derveen! «Straat Bali" (voor Paket) liep van stapel Van de scheepswerf van P. Smit Jr N.V. te Rotterdam is gistermiddag met goed gevolg te water gelaten het motorvracht- passagiersschip Straat Bali. Dit schip is in aanbouw voor de Kon. Java-China Pa- Reserves: G. Schuilenburg, J. v. Noort en W de Ruiter. Het nieuwe seizoen wordt Dinsdag 8 September om 7.30 uur geopend traditionele gongwedstrijd in het IJs- clubgebouw. Geslaagd Bij de Nederlandse associatie voor praktijkexamens te Den Haag behaalde mej. R. v. d. Zwaag het diploma kan toorstenografie Nederlands. Aanrijdingen Gisteravond om acht uur kwam de automobilist M. R. alhier in de Van Boetselaerstraat in botsing met de 13-j. wielrijdster H. W. V. Het meisje kwam te vallen en liep lichte schaafwonden op. Een uur eerder had op de Steekterweg een gecompliceerde botsing plaats twee vrachtauto's en een personenauto, die zonder persoonlijke ongelukken af liep. Oorzaak van deze botsing was d< zesjarige A. v. d. W., die plotseling de rijweg overstak, waardoor de heer H. B. met zijn vrachtauto moest remmen. Ach ter B stopte, eveneens tijdig, een luxe auto, bestuurd door een vr. dokter uit Den Haag. De heer J. van L., achter haar wagen reed kon echter niet tijdig remmen, waardoor alle drie de auto's werden beschadigd. De luxe van de dokter kwam er het slechtst af. Geld uit clectricitcitsmeter gestolen De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen de veehoudersknecht H. G. v. H. alhier, die ten nadele van zijn voormalige patroon, de veehouder C. de J. aan de Gouwsluiseweg, uit diens elec- triciteitsmeter een bedrag van f 15 had losgepeuterd. De dader viel tand gevoeld door de recherche spoe dig door de mand. Visrecht B. en W. stellen de raad voor het vis recht voor de Kerkvaart en het Wijde Gat opnieuw voor vijf jaar te verpach ten aan de heer A. G. Luijben te Aarlan derveen. BENTHUIZEN Bouw vier woningen gaat door Het bestuur der bouwvereniging „Alge meen Belang" heeft de bouw van de vier woningen in de Molenstraat (plan V), waarvan enige tijd geleden de aannemer zich heeft teruggetrokken, opgedragen aan de firma Groen Sc Bregman alhier. Reeds vanmiddag is met het heiwerk be gonnen. Technische Dienst Het hoofd van de technische dienst van gemeentewerken en bouw- en woning toezicht, de heer H. Meindert, zal Maan dag niet op het gebruikelijke uur spreek uur houden, maar des namiddags tot 4 uur, ten gemeentehuize. N1EUW-VENNEP Vrachtauto slipte Dinsdagavond «lipte een vrachtauto met zes ton augurken, bestemd mleggerij te Langeraar. op de verbin dingsweg tussen de rijksweg en de Ven- neper weg De schade aan de wagen wai aanzienluK. I këtvYart Lijnen ~N.V~Te Amsterdam. Het'fraaie dialoog tussen Handels koekoek Grond voor Geref. Kerk 'heeft een laadvermogen van ongeveer!en nachtegaal. Dit echt-achttiende- In de raadsvergadering, die Dinsdag-j 11.000 ton. KATWIJK AAN ZEE „Niet lachen, niet huilen, maar wèl danken" Gisteravond hebben ds cn me\rou\v Van der Krift afscheid genomen van de kerkelyke colleges. De samenkomst in de Oranjezaal van het Jeugdhuis stond onder leiding van ds D. Bouman. In zijn openingswoord zei spr. hoe men had gezien de grote verbondenheid tussen de scheidende predikant en de Gemeente. Zondagsschool en de wijkgemeente Zuid- West ten slotte de heer G. Vooijs. Ds J. J. van der Krift sprak hierna de verschillende colleges toe. Met wee moed staan wij hier, aldus spr. Er is geen Voor de aanvang van de vergadering immers had een grote stroom Gemeente leden reeds persoonlijk afscheid genomen van ds Van der Krift. Bindingen en be trekkingen worden losgemaakt. Het voor naamste in zo'n afscheid is echter het spreken van het Woord. Spr. gewaagde er van, hoe de meest begaafde predikant van de Hervormde Gemeente heengaat. We hebben boven dien gezien in uw werk de grote trouw, want er was zorg voor de prediking en andere pastorale arbeid te bespeuren ge- Namens de centrale kerkeraad spraken ds W. A. B. Hagen en de heer C. Zwit ser. De wijkkerkeraad van de Zuid-Oost- Gemeente werd vertegenwoordigd door de heer L. van der Zwan, die in het bijzonder wees op de vele huisavonden. Namens het college van diakenen sprak de heer D. Gesink; de heer D. J. Kleen sprak namens Kerkvoogdij en notabelen, voor de vijfcentsactie de heer A. Pronk, namens de Kerktelefooncommissie, de KATWIJK AAN ZEE Wim van der Panne speelde in Nieuwe Kerk Aangemoedigd door de grote toeloop van liefhebbers, enkele weken ge leden, besloten de organisators van de orgelbespelingen in de Nieuwe Kerk, Wim van der Panne opnieuw uit te nodigen. De belangstelling was nu minder, maar toch altijd nog verheugend groot. gelse orgelmeester toch maar op vernuf tige wijze voor de opbouw weten uit te buiten! De f(jn-scherpe tongstem in Francks Andantino (eerste en derde deel) deed prettig-pikant aan en accentueerde bovendien de voorname sfeer. Het hoogtepunt bereikte de organist, naar onze ntening, met de bekende Toc cata van de, toch in c*e schaduw van zijn grote landgenoten gebleven Fransman, Théodore Dubois Hy speelde in deze licht aansprekende muziek zijn beste troeven uit. De opvatting was uitstekend, de klank vloeiend en schoon, mede dank zy het prachtige orgel. Joh. van W. Laatste strandfeest Gistermorgen begon V.V.V. aan het laatste strandfeest van dit seizoen en met mooi weer. Het waren voornamelijk de kleine kinderen, die er bij waren be trokken. Er was vlaggetjesteken, zak- lopen en autopedrace waar de gehele morgen flinke belangstelling voor be stond. In de middaguren stond eerst op het programma een kruiwagenrace en om 3 uur steeg een massa kleurige ballonnetjes boven de Boulevard en verdwenen land inwaarts. Het wachten is nu op de retour kaartjes. Op het retourkaartje, dat het verst is geweest zal de eerste prijs ver krijgbaar zijn. Jammer dat verscheidene deelnemers alleen een naam op het kaar- hadden staan én geen adres. Het is t mogelijk die kaartjes terug te sturen. Deze jongeman, wiens naam een jaar geleden, vóór hy in de Rynsburgse Kleine Kerk werd benoemd, nog onbekend was, heeft zich in korte tyd doen kennen als zich snel ontwikkelende orgelvir tuoos. We schreven daar reeds enkele malen over, ook wat betreft zyn verwant schap met de school ZwartAsma, waarvan hy de traditie voortzet. Zyn verdere groei naar een eigen per soonlijke interpretatie van deze door zeer velen zo. hooggewaardeerde stijl zullen we gaarne met belangstelling volgen. Want Van der Panne is natuurlijk nog geen „homme arrivé". Hij kan in zijn opvattingen voorlopig allerlei kanten uit. Dan zal het vooral te wensen zijn. dat hy zich zal weten vry te houden (of te maken) van onrust en overgevoeligheid en de strakke, eenvoudige lyn als ideaal voor ogen zal stellen. Er zijn wel tekenen in zyn spel, die daarop wyzen, zelfs in de weergave van Asma's Fantasie over Psalm 42 3 en 5, waarvan het laatste vers door alle aan wezigen werd meegezongen. Deze bege leiding, die dus niet van Van der Panne afkomstig was, strookt met haar golvin gen, de talryke tussennoten, de dominant- septimeaccoorden en de aaneengekoppel- de zinnen, intussen niet met het wezen van het koraal. Het scheen, dat de organist enige moeite had met een vlotte start. Met na me in Zwarts „Neem Heer, mijn beide handen", bleek zijn motor nog niet op toeren. Het klankbeeld was hier troebel, althans niet afgesteld op de enorme kerkruimte. Maar Van der Panne kwam er vervolgens steeds meer in en na het eerste Vivaldi-Bach-Concert werden zijn verrichtingen zelfs bewonderenswaardig. In Bachs-Andante (Sonate IV) keu velden de drie stemmen in roerende een- zelden hoorden apjes te gaan staan, die ons zijn voorgezet. Ik mag spreken over veel zegen in Katwijk ondervonden. Er is ook tegenwind geweest; dat is goed voor elk mens. Maar als de tegenwind van de duivel afkomstig is, is dit geen dank waard. Het is mijn begeerte ge weest naar Gods wil te handelen. Er is veel kritiek geweest, maar ook veel zelf kritiek. We hebben ondervonden, dat er een biddende Gemeente achter ons staat. Spr. waarschuwde nog voor activisme cn conservatisme; alleen het Woord Gods dient er te zijn. Er is voor ons geen reden om te lachen, ook niet om te huilen, maar wel om veel te danken. (Advertentie) Tandarts Kon. Wilhelminastraat 1 Katwijk a. Zee. AFWEZIG VAN VRIJDAG 28 AUG. t/m DINSDAG 15 SEPTEMBER. Spoedgevallen worden waargenomen door tandarts D. Eggink. Parklaan 8. Spreek uren 8—9.30 uur en 13—14.30 uur. jse programmatische snufje heeft de En- Uit de pers rentie. Dat hééft ook zijn bezwaren, blad Horeca! brengt die als volgt der woorden: „Vóór de oorlog was het „Hollandse" ontbijt (met verontschuldiging dernemers buiten Holland, maar het heet te nu eenmaal zo) bekend om zijn om vang. zijn kwaliteit en zijn gevarieerd heid. Overdreven omvangrijk zelfs. Na de oorlog heeft een aantal hoteliers getracht te komen tot een bezuiniging op dit ge bied, welke niet zelden het andere uiter ste was. Thans kan men weer allerwegen I ontbijttafels zien. die aoor ove substantieel karakter de lunch nagenoeg overbodig maken. Nu hebben wij vol strekt geen bezwaar tegen een overvloe dig ontbyt. maar wel willen wy waar schuwen tegen het misbruiken van een omvangrijk „Hollands" ontbijt als con currentiemiddel bij de logiesverstrekking. Waar dit middel eenmaal wordt toege past, is het einde niet te slechts één partij, die profiteert, nl. het publiek. De wedergeboorte van het zeer vangrijke ontbijt wijst op een tekort beginsel in de prijscalculatie. Ieder i 17.48, laag water 1.20 e S/eer in 't gezin? De Nieuwe Leidscbe" er inI WOUBRUGGE Reiniging waterbuizen B. en W. van Alphen hebben de raad aldaar voorgesteld de waterleidingbui zen naar Woubrugge te reinigen om de nu veel te lage druk weer op de ver eiste hoogte te krijgen. De kosten zijn f 5.885. JJET Eindhovens Dagblad wijdt in zijn duivenrubriek aandacht aan de grote verliezen aan jonge duiven op de trektochten in de maand Juli. Grote warmte, Noordenwind en onweer zijn de ijanden van de trekkende duiven. Van deze drie euvels is het laatste het kwaad ste. Van een 6000-tal jonge duiven, die op 26 Juli van Amsterdam naar Mons (België) vlogen, keerden er ruim 4000 te rug. Het blad schrijft verder: „Tegen harde wind in, vliegt de trek kende duif laag, Als het heel taal is, soms maar een meter boven de begane grond. Over velden, akkers en weiden moeten ze voor ieder huis of rijtje bo men, voor iedere heg of lapje struikge was omhoog. Tientallen vogels uit de grote konvooien zijn, onder zulke om standigheden, zo onfortuinlijk tegen een draad te vliegen. In Brussel is het geen zeldzaamheid dat er een duif uit de klad, met de vleugel practisch door mid den gescheurd tegen een telefoondraad, als een steen uit de lucht naar beneden komt vallen, soms midden op straat. Vooral de stadswijk Molenbeek is be rucht wegens haar duizenden draden. Maar velen met mij zullen het gevaar van die draden geen tel achten, verge leken bij dat van onweer of zelfs maar onweersneiging. Want op zulke dagen kan de duif zich niet oriënteren. Ze neemt een verkeerde koers cn komt „scheef" te zitten. Van de grote hoop van die vierduizend Amsterdamse pie pers wordt om goede redenen veronder steld, dat zij in Overijssel, Drenthe en Groningen verzeild is geraakt. En dan mag het zoeken dat ze de eerste dagen doen niet lang duren of ze zijn kwijt. Een jonge duif, die op het schabbetje vliegt, is zo weinig hokvast. Dit is geen kwestie van moreel, zoals bij een ren ner in de Tour de France, neen, het zit 'em in wat anders: er is eenvoudig niets, dat zo'n verdoolde pieper trekt! Eten en drinken vinden ze „op een an der" ook en vechten voor een zitplaats- je, doen ze thuis alle dagen". J^ERK en rechter hebben de laatste tijd nogal eens met elkaar te maken in een kort geding. Vrij Nederland schrijft hierover het volgende: „Neemt u het ons maar niet kwalijk, dat wij geestelijken en andere kerke lijke ambtsdragers gaarne met een beet je waardigheid omgeven zien. Waarmee niet gezegd is, dat wij enige critiek heb ben op de pastoor in Enter, die Zon dags een potje mee voetbalt. Maar als we op één dag lezen: kort geding tegen een pastoor der oud- katholieke gemeente in Amsterdam om de ontruiming van een huis, kort ge ding tegen de gereformeerde gemeente te Gouda om de ontruiming der kerk vergaderlokalen, kort geding tegen schaaltje vlees, ieder ei, iedere appel, die! de kerkeraad van de vrijz. hervormde op tafel wordt gebracht, behoort de logiesprijs te verhogen. Wij zien maar één i ^en middel, ter beëindiging van deze wed loop, namelijk het afschaffen van de for mule „logies-met-ontbijt en het bereke nen van het logies-zonder ontbijt, aange vuld met een zo omvangrijk mogelijke „ontbijtkaart". Dit geeft de gasten gele genheid te logeren voor een verantwoor de prijs en te ontbijten overeenkomstig hun eetlust, beurs en dagelijkse gewoon te. Op zichzelf is het dwaas, dat Mevrouw X. die op dieet is en aan enkele toastjes meer dan genoeg heeft, het ontbijt be taalt van de handelsvertegenwoordiger, die geen kruimel op tafel achterlaat, om dat hij aldus verkwikt en verzadigd des avonds pas thuis behoeft te dineren". IJsselmuiden om het hou- vergadering, dan ontko- veligheid omdat elk kort geding een be wijs is, dat men met de mond belijdt, wat het hart niet gevoelt. En een cer tificaat van onvermogen is om op rede lijke wijze tot overeenstemming te ko- Iedereen, ook de geestelijken en de hen omringende functionarissen, mag in een proces betrokken zijn. Maar van sommigen zegt men toch: „Het staat niet". En later is men vergeten over wie het nu eigenlijk ging. Men herin nert zich alleen, „dat de kerk met dê rechter te maken heeft gehad Daarom betreuren wij deze korte ge dingen in hoge mate". «j ,100 gram babbelaars, drups of snoepjes voor 10 cent Rozijnen, 200 gram 25 ct Krenten. 250 gram39 ct Boterhamvlokken en Korrels, 250 gram 39 ct Gemalen Cocos, 250 gram 55 ct Zoete Tafelamandelen, 100 gram 55 ct Zoete Vruchtenwijn, 11. 75 ct Fles Advocaat 2,25 Makreel, groot blik 65 ct Haring In tomatensaus, groot blik 65 ct Rundvet, kg 56 ct Gr. bus Schuurpoeder 25 ct 3 Pond zachte Zeep... 1,— 3 Pakken Waspoeder 50 ct 2 Rollen Closetpapier 15 ct Lucifers, per pak 20 ct Stijfsel, 250 gram 25 ct 10 Enkele stukken harde Zeep 65 ct Hogewoerd 115 Morsstraat 50 Voor direct gevraagd NETTE WINKELJUFFROUW met het vak bekend. Levens- middelenbedrijf Vevivo, Ha ven 22. Na 6 uur aanmelden. gevraagd van 8 tot 6 uur. V.g.g.v. Aanm. Donderdag of Vrijdag na 19.30 uur. Mevr. Doornink, Houtlaan 17, Lei- den. Het Bestuur der WILHELMINASCHOOL te Noordwijk-Binnen vraagt voor Sept. en Oct. Brievem of bezoek bij bet H. <L S„ D. Feenstra, Wilihel- minastraat 52. GEVRAAGD Groenten- en Fruithandel W. H» Segaar, v. Awendelft- ttraait 29, Oegstgeest DEZE WEEK a ruikirrokir met roomboter bereid, van ƒ0,80 WA5HINGTON5, voor f 0.70 per 200 gram. KATTETONGEN, ™nm' voor p" GESORTEERDE GEBAKJES, i ».u p" «t»k. BANKETBAKKERIJ ROSELEUR BREESTRAAT 54 LEIDEN VLEES - VLEES - VLEES - VLEES HUISVROUWEN OPGELET!! Deze week EXTRA LAGE PRIJZEN RUNDVLEES Prima gehakt, h.o.h. 1.25 Doorregen runderlappen 1.45 Magere runderlappen 1.65 Pracht riblappen 1.70 VARKENSVLEES Doorregen varkenslappen1.35 Schouder- of rib- carbonade n. keuze 1.65 Haascarbonade 1.75 Varkensfilêt1.98 EXTRA AANBIEDING LAMSVLEES Lamsbout1.65 I Lams- Lamslappen1.55 coteletten DIK RUNDVET. per 500 gram 0.55 250 gram heerlijke leverworst0.38 250 gram boterhamworst 0.55 PIET DE BRUYN Maar komt U vroeg, li'efst Vrijdag, dan is U zo geholpen. DIE SNIJDT KWALITEIT 1 HOGEWOERD 72 LEIDEN TELEF. 25031 PLUIMVEEVOEDERS behoren PRIMA te rUn. Ons voer Supra en Ochtendvoer is PRIMA TOT EN MET dat weten onze klanten al jaren. DE PRIJZEN ZIJN WEDEROM VERLAAGD. Koopt Uw pluimveevoeders bij de OUDSTE PLUIM VEE VOEDER HANDEL IN LEIDEN. ,HULP EN HEIL" LEIDSCHENDAM VOOROPLEIDING VOOR LEERLING-VERPLEEGSTER De duur van deze opleiding is twee jaar. Sollicitanten van Christelijke beginselen, die in verband imet haar leef tijd nog niet als leerling-verpleegster kunnen worden aan genomen en 17 jr zijn, kunnen zich nu reeds aanmelden. Meerdere inlichtingen over deze opleiding, verstrekking van dienstkleding, enz., zullen gaarne worden verstrekt door de Geneesheer-Directeur van bovengenoemde inrich ting, Veursestraatweg, Leidschendam. Spoedigs aanmelding is dringend gewenst. DE RAAD VAN ARBEID te LEIDEN roep*, sollicitanten op voor de betrekking (Vrijwillige Ouderdomsverzekering) in het district in de omgeving va-n Leiden. Volledige werkkring. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Borgstelling vereist. Sollicitaties vóór 5 September 1953, te richten aan de Voorzitter van de Raad van Arbeid te Leiden. 0 Mobylette de Luxe. z.g. 4 maanden gebruikt. Br. No. 9369 Bureau Blad. 0 Kinderstoel en z.g.a.n. box vlonder samen f 15.-. 3 Octoberstraat 12. 2-Pers. hele mooie Eng. led. 13.50 p. st., 2-pers. ken ledikant met Auping- liraal 35.4 stoelen met fauteuils 55.grote cocosloper 7 mtr lang 15. Schrijfbureau 50Te bevr. Jan Vossensteeg 51. Bij de N.V. MEELFABRIEK „DE SLEUTELS" v/h. DE KOSTER Sc CO. kunnen geplaatst worden: ENKELE JONCENS voor de zakkenafdeling, ENIGE FLINKE WERKKRACHTEN voor expeditie en magazijnwerk, ENICEAANKOMENDE KRACHTEN (tot 30 Jaar) om te worden opgeleid voor werkzaamheden in het fabricageproces. In ons bedrijf kunnen direct geplaatst worden MONTEURS en HULPMONTEURS IEMCO N.V. Nieuwe Rijn 30-31-32 Leiden TELEFOON 24244. Personeel gevraagd 0 Gevraagd net meisje van 9—12 uur. Rijnzichtweg 94, Oegstgeest. Personeel aangeb. 0 Gedipl. kindervertorgster met Mulo-dipl., 22 ja-, zoekt werkkring in gezin, als zo danig werkzaam geweest. V.g.g.v. Genegen lichte huis houdelijke bezigheden te verrichten. Extern. Brieven Jac. v. Beelen, Annaetr. 25, Katwijk aan Zee. Te koop aangeb. 0 Een damessportrjjwiel, ge heel compleet, z.g.a.n., in prima staat. Te bevr. tussen 0 Aangeb. z.g.a.n. velours wintermantel met zilveren kraag, maat 44. Lage Morsweg 74, Leiden. Exlra Boterham- nieuws Sohouderham 45 ct Gekookte runder- lever 35 ct Pekelvlees 30 ct Blik Boterham- worst 25 ct Alles per 100 gram Rookworst, per 500 gram 80 ct Alléén CROENVELD Haarlemmerstraat 246 iVERSCHENEN: Ds P OVEP.DUIN: VAN DE KOMENDE ANTICHRIST lot HET NIEUWE JERUZALEM Prijs 0.75. Fr. p. p. 0.80. Verlovingsringen Haarl.sfraal 126 Te huur gevraagd Zit-slaapkamertje gevr. door jongeman, b.b.h.h. Br. No. 9370 Bureau Blad. 0 Zit- en slaapkamer gevr. stook- en kookgelegenh., door juffr., b.b.h.h. Br. No. 9371 Bureau Blad. Te huur aangeb. 0 Aangeboden xonnige cit- slaapkamer. str. water, met of zonder pension. Br. No. 9372 Bureau Blad. 0 Te huur centrum Leiden rustig, werkend heer, 2 gest. en gem. kamers. Br. nr. 9368 bur. v. d. blad. Diver sen 0 Waar koopt U een hor loge. Natuurlijk by de werkkliniek. Het verti de adres met de grootste keuze in alle prijsklassen. Enorme sortering metalen horlogebanden reeds vanaf f 2.25. Lage Rijndijk 8. Polshorloges, de beste merken van vakzaak. Ge makkelijke betalingsvoor waarden, vanaf 1.50 p.w. Vraagt inlichtingen of bezoek van vertegenwoordiger. Storm Buysingstraat 33, bij Lage Morsweg. 0 Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers. In ruime keuze Gouden, zilveren sieraden. Specialiteit verlovingsringen. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn. Haarlemmerstr 185. 0 Voor een prima lopend horloge en niet te duur naar W. van Kampen. Mare 102. Klokken, wekkers, banden, enz. Alles met garantie. Pols horloges reeds vanaf f 14,85. 0 Waar iedere Dame naar toe gaat voor haar haar, het beste en het goedkoopst, 5 gulden permanent, wassen, knippen, watergolven inbe grepen. Onduleren 1.25, wassen watergolven 1.60. Bespreekt vroegtijdig. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8, Telefoon 26218. 0 Engels. Dagelijks inschrij ving voor lessen, aanvang September. Conversatie voor emigratie enz. Handelscor respondentie voor practijk- diploma. Vlugge vorderingen. W. Vérboog. leraar Engels V.T.H.. Steenschuur 18, Telefoon 25335. Voor de 109e maal openen wij ons Kachelseizoen met een geweldige sortering van de meest vooraanstaande merken. Wij brengen U o.a. Jaarsma - Permanent Duplex - Etna - Pelgrim - Inventa enx. enz. Het Kacheladres van 1844 dus niet van gisteren, Wij bezorgen en plaatsen ook buiten Leiden zonder prijsverhoging. Toegang alle leeftijden

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4