Jïicutue JTriltsrfj t(üiouraitl Merenplan in 't geheim Amerika's veiligheid rechtstreeks bij Azië (Indo-China) betrokken Moskou koppelt Duitse en Oostenrijkse kwesties vast aan China Straks met de touringcar naar Moskou? Formele straatgevechten in West-Berlijn Wist U Dulles' eerste overleg met Syngman Rhee WOENSDAG S AUGUSTUS 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 68936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTICN: 018 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste Jaargang No 9804 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Jtaatiatttd) ft gheMevta mqn hert In tcgljeaspott" Eisenhower over internationale situatie EISENHOWER heeft in een rede voor de gouverneurs van 48 Ameri kaanse staten uiteengezet, hoe nauw de Europese en Aziatische politiek met elkaar verbonden zijn. Ongeveer tegelijkertijd heeft de Sowjetregering aan Londen, Parijs en Washington een belangrijke nota overhandigd, die betrekking heeft op de bijeenroeping van een confe rentie der ministers van Buitenlandse Zaken. Rusland wil een bespreking ter vermindering van de spanning der internationale betrekkingen en speciaal onderhandelen over de kwesties Duitsland en Oostenrijk. Eisen- hower heeft de Amerikaanse buitenlandse hulpverlening de „goedkoop ste manier" genoemd voor de veiligheid der Ver. Staten, want daardoor worden de Westelijke bondgenoten sterker. Met klem waarschuwde hij er voor, dat Indo-China in handen zou vallen van het communisme, want dan zou de vrije wereld moeilijkheden hebben om Indonesië te behouden en tevens moet worden voorkomen, dat ook India in communistische handen valt. De Amerikaanse eigen veiligheid is rechtstreeks bij de situatie in deze uithoek der wereld, Indo-China, betrokken. Derhalve stelde Eisenhower in het I licht, dat de 400 milliioen dollar, die het Amerikaanse Congres beschikbaar ge steld heeft voor de strijd tegen Ho Tsji Münh in Indo-China een „veiligheids- I .polis" is voor Amerika. Maar er is meer. j want indden Indo-China valt, dan ver iest de vrije wereld ook zijn voornaam- 1 sie leverancier van tim en wolfraam Zuid-Oost-Azië mag in geen geval ver loren gaan Wat behelst nu het antwoord van de Sowjet-Unie? Het belangrijkste is, dat Europese kwesties ook -hier gekoppeld worden aan Aziatische. Rusland wil pra ten over de Duitse kwestie en het slui ten van een vredesverdrag met Oosten rijk. Succes bij de bespreking van het Duitse vraagstuk hangt nauw samen met een eventueel besluit aangaande een vre desverdrag voor Oostenrijk. In deze ant woordnota van Rusland wordt gestipu leerd, dat een vrije discussie der inter nationale vraagstukken niet mogelijk is. indden de Westelijken van te voren af zonderlijk e overeenkomsten sluiten over te bespreken, aangelegenheden. Het voorlopige accoord, dat de Weste lijke mogendheden te Washington hadden Op hem is de hoop van Italië gevestigd Rusland kocht voor 90 millioen boter In kringen van Duitse boterimporteurs wordt vernomen, dat de Sowjet-Unie in de afgelopen 4 weken ruim 28.000 ton boter heeft gekocht op de wereldmarkt. De invoercontracten, die de Sowjet-Unie met Denemarken, Nieuw-Zeeland, Aus tralië en Nederland sloot, belopen 100 millioen D.M. (ongeveer 90 millioen gld). Amerikaanse film over het Ned. ondergronds verzet De Amerikaanse filmmaatschappij „Metro Goldwyn Mayer" zal een vervaardigen over het ondergronda zet in ons land tijdens de tweede wereld oorlog. Lftna Turner speelt de hoofdrol in deze film, die door Gottfried Rein- faardt geregisseerd wordt. Maaslandse grootmoeder met 100 kleinkinderen De weduwe van Uffelen-Holstein te Maasland kreeg bericht dat haar honderdste kleinkind is gebo ren. Het is een kind van de heer en mevrouw Haket-Van Uffelen. Uit het huwelijk van het echt paar Van Uffelen-Holsteln werden 13 kinderen geboren die allen ge huwd zijn en, blijkens het aantal kleinkinderen, ook kinderrijke ge zinnen hebben. Baby door verstikking omgekomen Slachtoffer van vechtpartij in Amsterdam overleden In de Sumatrastraat te Amsterdam is gisteren een negen maanden oude baby in zijn ledikantje gestikt, doordat een koordje van de rammelaar om zijn halsje terecht kwam. Tijdens een vechtpartij op de Nieuwen- dijk te Amsterdam, enige weken geleden, werd een 38-jarige man, die onder in vloed van sterke drank verkeerde, ge wond. Hij werd in het Wilhelminagast- huis opgenomen, waar hij gisteren aan de verwondingen is overleden. Prins met vacantie naar Tanganyika Prins Bernhard heeft het plan in Sep tember een vacantie van ongeveer twee weken in Tanganyika (Oost-Afnka) te houden. De Prins zal een tocht door het gebied maken. Op deze politicus is de hoop der Italiaanse natie gevestigd. Presi dent Luigi Einaudi verzocht Attilio Piccionieen nieuw kabi net te vormen. Piccioni is een rechtse Christen-Democraat. bereikt, zou daardoor een negatieve in vloed op de besprekingen kunnen heb ben Het Duitse volk. aldus de Russische nota. stelt in de eerste plaats belang In kwesties als het lot stand brengen van de nationale eenheid en het sluiten van vredesverdrag. Het Westelijke voor- om eerst te gaan spreken over verkiezingen in beide zones van Duits land, is derhalve voor Moskou niet aan vaardbaar. In de nota wordt ten aanzien van Azië (China) gezegd, dat het Chinese volk te recht het herstel van zijn wettige rechten tn alle internationale zaken eist. Dit feit niet te erkennen is in strijd met de ge dachte van versteviging van de vrede en internationale veiligheid, aldus de So w j etregering. Hel „verkorte verdrag" Over het Oostenrijkse probleem nog het volgende: De Oostenrijkse regeling heeft de politieke commissie van de ..Nationalrat", dus de Tweede Kamer, verzocht, een antwoord op te stellen aan de Sowjet-Unie op de jongste nota. die van 29 Juli. Men zal zich herinneren, dat Rusland eiste, dat Oostenrijk het door de Westelijken voorgestelde „verkorte verdrag" zou verwerpen. De commissie zal zich nu over veertien dagen in een buitengewone zitting met het antwoord aan Rusland bezighouden. Voorts wordt verklaard, dat de Oostenrijkse regering het standpunt inneemt, dat het Russische voorstel om de kwestie van het vredes verdrag (staatsverdrag) door diplomatiek overleg te regelen mogelijk is en deze methode, naar men hoopt zal leiden tot het spoedig sluiten van een verdrag. In een memorandum wordit betoogd, dat zeer veel belang gesteld wordt het sluiten van een handelsverdrag met de Sowjet-Unie. Dit memorandum i enige, aldus de Oostenrijkse lezing, dat naar Moskou gezonden is. en vam te voren waren de drie Westelijke Hoge Commis sarissen van de inhoud op de hoogte ge steld. Wel wordt er de nadruk op gelegd, dat de insluiting in een eventueel han delsverdrag van een ander belangrijk punt, namelijk de kwestie van het Russl. sche beheer van voormalige Duitse acta va de onderhandelingen zou kunnen bemoei- Oostenrijk is wel bereid, het belang rijke vraagstuk van de voormalige Duitse activa op te lossen, na het sluiten van een staatsverdrag. Wij wijzen er op, dat Oostenrijk uiteraard geen enkele beslis sing kan nemen, zonder met de Westelijke grote mogendheden ruggespraak te hou- De „bewapening" Aan later ontvangen telegrammen ont lenen wij, dat de Russische regering ook besproken wil zien, de kwestie van mindering der bewapening en het ver bod om oorlogsbases op grondgebied andere staten te bezetten. Niet slechts de toestand in Europa maar ook die v; Azië maakt een bespreking van kwesti ter vermindering van de internationale spanningen noodzakelijk. Voorwaarde Is, dat communistisch China aan de be sprekingen deelneemt. In Rusland voorlopig geen revolutie Slechts als Malenkof zou falen, komt een „rode Napoleon" aan bod Eddy Gilmore, de correspondent van Associated Press in Moskou, waar hij elf jaar verbleef, heeft bij zijn terugkeer In Amerika verklaard, niet te verwachten :r in Rusland een grote revolutie zal uitbreken. Hij heeft absoluut de in druk gekregen, dat Malenkof de toe- itand goed meester is. Over het aan de kant zetten van Beria, zei Gilmore, dat Malenkof zich öf wanhopig of sterk ge noeg gevoeld heeft om dit te doen. maar welk aandeel het Russische leger er in gehad heeft, heb ik nooit kunnen achter halen. Gezien het feit, dat de Veilig heidspolitie van Beria zeer machtig daad van Malenkof wel een stout stukje geweest. Natuurlijk, indien Malenkof niet de kracht zou bezitten door te zetten, ja, dan bestaat altijd een kans, dat een militair, i ,rode Napoleon" naar de macht zou grij- Den, maar momenteel is daar geen Overigens was hij van mening dat Sta lin een natuurlijke dood gestorven en in antwoord op een vraag, war hij voor het eerst wijzigingen in de Sow- jet-politiek opgemerkt had, zei hij: „Hij (Stalin) was zelfs nog niet koud, begonnen de politiek te verande: Hij wees er op, dat de Sowjet-regering voor het eerst rekening met de open bare mer-lng schijnt te houden, en verder zijn merkwaardig de prijsverlagingen en de amnestie voor politieke gevangenen. De Russen schijnen niet meer die macht over de landen achter het „IJzeren Gordijn" te hebben, welke zij vóór de dood van Stalin hadden, zo verklaard* hij, waaraan hij toevoegde, dat hiervoo: een „algemene ongedurigheid", welke ni de dood van Stalin tot ontwikkeling wam, ten dele verantwoordelijk is. Gilmore zei van plan te zijn een korte vacantie te nemen en daarna hoopte hij weer als correspondent naar het buiten land gestuurd te worden. „Maar ik hoop, dat het niet eer. land achter het „IJzeren Tijdens een vraaggesprek aan boord in de „He de France" verklaarde Gil- tore nog, dat er voldoende aanwijzin gen zijn, dat Rusland waarschijnlijk de •olgende zomer, weer toeristen binnen :ijn grenzen zal toelaten. Nu ook Sowjet-gezant in Israël Alexander Nikititsj Abramof is bi noemd tot Sowjet-gezant in Israël. Hij was tevoren gezant in Finland en am bassadeur in Zweden. Israël had reeds een gezant te Moskou benoemd. Buspassagiers slaags om zitplaats In een bus, die gistermiddag door de N.V. Nederlandsche Buurt spoorweg Mij extra was ingelegd tussen Muiderberg en Amsterdam, is het tot een flink handgemeen tussen een aantal passagiers geko men. De aanleiding hiertoe was een ruzie over het feit dat kinde ren niet opstonden voor oudere Zo hoog liep tenslotte de woor denwisseling in de eivolle bus. dat er klappen werden uitgedeeld. Het tumult veroorzaakte grote consternatie bij de overige passa giers, die de chauffeur waarschuw den. De bestuurder bracht de bus aan de kant van de weg tot stil stand en zette samen met de con ducteur zonder vorm van proces de ruziemakers, drie echtparen met negen kinderen, op straat. Dit optreden van het busperso- neel werkte zo ontnuchterend op het groepje, dat de ruzie plotse ling vergeten scheen. Achter elkaar lopend zette men de reis Na dit incident konden alle pas sagiers die eerst gestaan hadden, gaan zitten. Brandslangen en gummiknuppels Woedende, rode „Gretchens" met wapperende haren vochten met de politie ZOALS in een deel onzer edities gisteren nog werd gemeld, hebben meer dan 6000 Oostberlijnse communisten geprobeerd de distributie centra in West-Berlijn stormenderhand te veroveren. Onder de kreten „geen schotel linzen voor ons" en „weg met de Amerikanen" probeerden zij de distributie van levensmiddelenpakketten in de war te sturen. De Berlijnse politie moest gebruik maken van brandslangen en gummiknup pels om de demonstranten uiteen te drijven. Vooral in de wijk Neuköln, in de Amerikaanse sector, ging het heftig toe; er ontstonden formele straatgevechten. Vele communistische betogers o.w. zeven vrouwen, wer den gearresteerd. Een oorresponednt van Reuter maakte jklaarde, dat Oost-Duitsland bereid mee, dat woedende, tierende, communis- j Amerikaans voedsel te kopen tegen de tische vrouwspersonen, zich met wappe-normale marktprijs, maar dan moesten rende rokken en haren, letterlijk op de j de geblokkeerde Oostduitse rekeningen Westberlijinsc politiemannen wierpen, in Amerika en op Zwitserse banken voor Toen een politicman kwam te vallen, dit doel worden vrijgegeven. Gisteren is stortten onmiddellijk een zestigtal de-lnu de tekst gepubliceerd van een nota, monstranten zidh over hem heen. De po-afkomstig van de Amerikaanse Hoge litie van het Westberlijnse KreuzbergCommissaris in Duitsland. Conant, waar- Vlak bij de grens van West- Berlijn staat een communisti sche radiowagen, die „behoef tige" Westberlijners onophou delijk toeroept de voedselpak ketten te komen halendie de volkspolitie van Oostduitsers in beslag heeft genomen. De tien tallen mensen, die bij de drie tenten staan, waar de pakket ten worden uitgedeeld, luiste ren echter voor het merendeel naar de vinnige woordenwisse lingen tussen leden van com munistische „discussiegroepen" en enige Westberlijners over het Amerikaanse hulp programma. verklaarde, dat de demonstraties in West-Berlijn terdege in de Sowjetsector aren voorbereid en georganiseerd. Desniettegenstaande gaat de uitreiking in de voedselpakketten onverstoorbaaa verder. Echter zullen de meeste Oost- Duitsers, buiten Oost-Berlijn dus, de stad niet kunnen bereiken, tengevolge van het reisverbod. De blokkade schijnt vol komen te zijn. Inmiddels heeft de West- duitse regering Oost-Duitsland aangebo- 25 millioen mark levensmidde len te leveren om de hongercrisis te ver zachten. Zegslieden wezen er op, dat Oost-Duitsland over grote tegoeden West marken beschikt. Wii herinneren er aan, dat Grotewohl. de Öostduitse premier, op 29 Juli ver- Rusland verzocht wordt tailleerd plan in te dienen voor het aan wenden der Oostduitse dollar-tegoeden de aankoop van levensmiddelen in de V.S. Reeds heeft Bonn besloten, na 15 Augustus een tweede hulpaotie te be ginnen. „Is de oorlog al voorbij?" Am. toestel stortte in Atlantische Oceaan Lot van de 25 inzittenden is nog onzeker Een reusachtige. 10-motorige Convair RB-36 bommenwerper van de Ameri kaanse luchtmacht is de afgelopen nacht n de Atlantische Oceaan onbestuui geworden en in zee gestort. Alle 25 inzittenden konden de machine per para chute verlaten. Over hun lot is niets bekend. Vliegtuigen en vaartuigen zijn onderweg naar de plaats va nde r Volgens A.F.P. nemen thans reeds 21 Amerikaanse vliegtuigen aan de opspo ringswerkzaamheden deel. De Britse torpedobootjager Tenacious is evene naar het betrokken gebied onderweg. De meeste inzittenden waren Ameri kaanse militaire vliegers, die voor oefencursus van 30 dagen naar Engeland onderweg waren. Tomatenuitvoer naar Engeland weer verboden Nadat de tomatenuitvoer naar Engeland sinds Maandag weer mogelijk was dit land met ingang van hedennacht de invoer van tomaten andermaal stopzet ten wegens grote binnenlandse aan Men verwacht echter, dat op Maandag 10 Augustus vrije, onbeperkte uitvoer dit product naar onze overzeese buren weer mogelijk wordt. In Nederlandse tuinders- en export kringen is men nogal ontstemd over di steeds maar weer openen en sluiten der grenzen. Men hoopt hartgrondig, dat spoedig een regeling komt, die de i voer langs geleidelijke banen voert. Knowland opvolger van Taft Vriend van Tsjang Kai Sjek De Republikeinse leden van de Ame rikaanse Senaat hebben William Know land gekozen tot opvolger van Taft als leider van de Republikeinen in de Se- Senator Ferguson volgt Knowland op als voorzitter van de Republikeinse com missie voor het beleid van de fractie in 's Senaat. De benoeming van de nieuwe Repu blikeinse leiders werd door 39 van de i Republikeinse senatoren goedgekeurd. De 45-jarige Knowland is voorstander m krachtige steun aan generaal Tsjang Kai Sjek en Nationalistisch China. Hij n aanhanger van de politieke be ginselen van Taft en hij heeft meer be langstelling voor het gebied van de Stille Oceaan dan voor Europa, aldus A.P. Vorige maand zeide Knowland te ho pen, dat de Westelijke landen het niet ens zouden worden over een conferen- le van de Grote Vier. Senator Taft begraven Senator Robert Taft, de j.l. Vrijdag verleden Amerikaanse Republikeinse staatsman, is gisteren op zijn buiten- irblijf Indian Hill bij Cincinnati (Ohio) r aarde besteld. De begrafenis werd slechts bijgewoond door familieleden en enkele persoonlijke vrienden van de 'erledene. In een kerk, in de zakenwijk van Cin- nnati, is een uitvaartdienst gehouden. Tafts stoffelijk overschot was zoals :rmeld Maandag na een staatsplechtig- heid in Washington, per vliegtuig Cincinnati overgebracht Opperste Sowjet te Moskou bijeen Uit alle delen van de Sowjet-Unie zijn de afgevaardigden naar Moskou geko- ïen om deel te nemen aan de zitting an de „Opperste Sowjet". het hoogste etgevende orgaan van Rusland, enigs- ins overeenkomende met een parlement, zoals wij dat in het Westen kennen. De Opperste Sowjet bestaat uit twee kamers: de „Sowjet der Nationaliteiten", 657 leden, die de verschillende repu blieken vertegenwoordigen, en de „Sow- in de Unie", met 682 leden, die uit het gehele land worden gekozen op de grondslag van 1 afgevaardigde per 300.000 inwoners. In beginsel behoort de Opperste Sowjet :nmaal per jaar bijeen te komen, en zij pleegt eenstemmig de besluiten van partij er. regering goed te keuren. Meestal ls het aan buitenlandse diplo- iaten en journalisten toegestaan de zit ting bij te wonen. Men verwacht, dat de bijeenkomst, •elke plaats vindt op het Kremlin, en kele dagen in beslag zal nemen. Visser bij Amsterdam verdronken Dodelijk ongeluk te Schiedam In de afgelopen nacht, omstreeks 12 lur, is een roeiboot, waarin zich drie mateurvissers bevonden, op het Buiten- J te Amsterdam door een hoge golf vol gelopen met water. Twee van de mannen konden zwem mend de wal bereiken. De derde, een 9-jarige slachter uit Amsterdam, is vaarschijnlijk verdronken. Bij het oversteken van de rijweg is gis teravond op de Rotterdamse dijk te Schiedam de 78-jarige gepensionneerde ambtenaar G. J. Visser uit de Zijde windestraat 13 te Rotterdam aangereden door een motorrijwiel en overleden. De bestuurder van de motorfiets, de arts A. de Graaf uit Vlaardingen, kreeg een rib- fractuur en een lichte hersenschudding. Ook Monty was op Het Plein Tien jaar lang zat deze Italiaan se boer, Pietro Alberti opgeslo ten in een donker zolderkamer tje, omdat hij bang was voor de Duitsers. Toen hij gevonden werd, vroeg hij verbaasd: „ls de oorlog voorbij"? Enige familie leden van de boer zullen in staat van beschuldiging worden ge steld, omdat zij Pietro nooit heb ben verteld, dat de oorlog tot het verleden behoorde. Waarom ze zulks niet deden, wordt thans door de politie onderzocht. DAT de Franse folkloristische groep Matisconia met de Confrérie des Vigne- rons de St Vincent gisteren Eindhoven bezochten. DAT na de K.V.P.-leden thans ook 16 leden van de P.v.d.A.-fraciie in de Twee de Kamer een bezoek aan de Staatsmij nen brachten. DAT de Arnhemse academie voor beel dende kunst en nijverheid Kunstoefening dit jaar 150 jaar bestaat en men dit o m. met een tentoonstelling wil vieren. DAT de voormalige president-kerk voogd der Ned. Herv. Gem. te Groesbeek en oud-raadslid, de bloemist C. P. v. Z„ Dinsdag 11 Aug. in Arnhem zal terecht staan, verdacht van verduisteringen o m. ten nadele van de Groesbeekse Herv. Ge meente. DAT sinds gisteren de bepalingen van het bedrijfsvergunningenbesluit 1941 met meer gelden voor de fabricage van poly- vlnylchlorie, boekje sigarettenpapier, schrijfmachines en cellulose-acetaat. DAT gisteren. 74 jaar oud. in Haren (Gr.) is overleden B. H. Bredman. die van 1919 tot 1939 voor de S.D.A.P. Staten lid van Groningen was, waarvan vele jaren Gedeputeerde. DAT gisteren aan de fam. v. d. Wekken het 20.000ste Rode Kruis-textielpakket uitgereikt tegelijk met 900 andere pak ketten aan gezinnen op Schouwen-Dui' land en nog ongeveer 6000 pakketten zul len volgen. DAT dé Kon. Ned. Bond tot het Red den van Drenkelingen Zaterdagmiddag 15 Augustus op het Zandvoortse Zuider- strand de jaarlijkse bondsstranddag houdt met reddingsdemonstraties. DAT aan Van den P-ouwhuysen's Be- tonbouw N.V. te Den Bosch de bouw van een administratie gedeelte van het hoofd gebouw der P.N.E.M. is opgedragen, als laagste inschrijfster met f2.180.000 (hoog ste: f2.649.000). Gistermiddag heeft generaal Mont gomery, nadat hij op Valkenburg was geland, een kort bezoek gebracht aan Den Haag. Op het ministerie van Oorlog had hij een bespreking met minister Staf en met de chefs van staven over de zo vlot verlopen Nederlandse proefmobilisatie. Op onze foto groet hij de kijkers, die voor de bloemenkoningin naar het Plein waren gekomen en zeer verrast waren ook „Monty" te zien. Heden morgen is hij van het vliegveld Val kenburg naar Parijs vertrokken. De spade in de viedesakkei Doel: Amerikaans-Koreaanse waarborgen tegen nieuwe rode aggressie J)EGROET door saluutschoten is Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buit. Zaken, in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel aangekomen, waar hij besprekingen gaat voeren met president Syngman Rhee. Uiter aard staat hier zeer veel op het spel, want voorkomen moet worden, dat de „politieke conferentie" over Korea mislukt. De omstandigheden voor Dulles zijn moeilijk en zelfs heeft het lid van het Amerik. Huis van Afge vaardigden, Gross, Eisenhower telegrafisch verzocht, Dulles als minister te ontslaan. Zulks omdat hij zonder toestemming van Washington had verklaard, dat Amerikaanse troepen bij het herstel van Korea tewerk zou den worden gesteld, hetgeen inmiddels is tegengesproken. Toen Dulles op het vliegveld van Seoel arriveerde, stond daar een erewacht van strijders van het Zuidkoreaanse leger stram in de houding, terwijl een militaire kapel de Amerikaanse en Zuidkoreaanse volksliederen speelde. Dulles zal vijf dagen met Rhee con fereren. Hij zal o.a. met hem bespreken: Een Amerikaans-Koreaans verdrag om Korea te versterken tegen de mogelijk heid van een toekomstige communistische aanval. Uitdrukkelijk zei Dulles dat zij zullen concentreren op een gemeenschap pelijke poging voor de eenmaking van Kórea op vredelievende wijze". Op het vliegveld zei Dulles nog: „Ik ben van Washington naar hier gevlogen om weer samen te komen met mijn oude vriend president Syngman Rhee. Ik breng hem en zijn volk de hartelijke groeten over van president Eisenhower". Dulles vervolgde: „De kanonnen zwij gen. Wij hebben een wapenstilstand. Ik heb mijn werk in Washington terzijde gelegd om naaar Seoel te komen en met dr Rhee te spreken als bewijs voor de gehele wereld, dat Amerika het stand- N.M. punt van de republiek Korea hogelijk op prijs stelt en dat wij van plan zijn samen te werken in tijden van vrede en van oorlog". Uit Pan Mocn Djon wordt gemeld: De uitwisseling van de Geallieerde en com munistische krijgsgevangenen is vandaag precies op het vastgestelde uur. één uur Nederlandse tijd, begonnen. Iets hogere temperaturen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veel bewolking met tijdelijk wat lichte regen of motregen, maar later voor namelijk aan de kust van Holland en Zeeland opklarin gen. Matige, later weer tot krachtig toenemende Zuid westelijke wind. Iets hogere temperaturen overdag. (Opgemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: Zon 5.00 tot 20.22 uur; Maan: 1.14 tot 18.53 uur. Op 9 Augustua

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1