VIM EXPOSITIE Met elf ton in één keer over de Atlantische Oceaan Gen. Snijders en ir Damme vernoemd op nieuwe vrachtkisten RI]N- EN VEENSTREEK Maison Zurloh Bontmantels Sc/ucün& fi25- 5P0RTRIJWIELEN ƒ125- 1 AANK. BEDIENDE (plm. 18 jaar) 1 JONGSTE BEDIENDE (Kocwnet smaakt altijd! NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 22 JULI a. EEN „LIFT" VOOR PLESMAN (Van een onzer verslaggevers) Vijfduizend duiven zwierden omhoog, de muziek van het Amsterdamse po- litiemuziekcorps begon te spelen en de deur van de enorme nieuwe K.L.M.- vrachtmachine „liftmaster" zakte langzaam dicht, toen gistermiddag om drie uur op Schiphol mevrouw E. A. Damme-Perzborn een fles champagne liet stuk vallen tegen de neus van de luchtreus. Op de deur staan de woor den dr ir M. H. Damme geschilderd en dat is dan de naam van de nieuwste K.L.M.-aanwinst. Zij was op die wijze „gedoopt" in tegenwoordigheid van minister Algera en vele andere autoriteiten. Tegelijkertijd werd ook een naam gegeven aan de tweede machine van het zelfde type. Die zal generaal G. J. Snijders heten. Mevrouw Snijders, de weduwe van de overleden be velhebber uit de eerste wereldoorlog bevond zich ook onder de eregasten. :d het er maar bij te laten. Dat gebeurde natuurlijk niet. Eerst na de oor- het vrachtvervoer zijn grote Het gebeurde allemaal onder een hete zon en op een feestelijk Schiphol. In de ochtenduren was er van het te dopen vliegtuig nog geen spoor op Schiphol te zien geweest. Het hing toen nog ergens beladen met tien ton vracht en bestuurd door een bemanning van vijf koppen on der leiding van gezagvoerder C. M. Ram sey tussen New-York en Amsterdam. „Wat bij de scheepvaart niet mogelijk is kan bij de luchtvaart wel", aldus dr Plesman voor de plechtigheid. „Wij kunnen rustig zo'n gebeurtenis op drie uur stellen als de machine om elf uur arriveert". Dat deed ze dan ook. Regelrecht uit Califor- Betekenis vrachtvervoer In een begroetingsrede had dr Ples man de toenemende betekenis van het vrachtvervoer geschetst. Het is zo oud als de KLM zelf. In de eerste jaren was men even blij met enkele kilo's als nu met enkele tonnen. Tot het jaar 1926 be woog het vrachtvervoer zich in een op gaande lijn. Maar de administratiekosten waren zo buitensporig hoog, dat men Familieberichten uit andere bladen ONDERTROUWD: G. Gau waal. Bcrkenwoude: H. Ottt renarts en L. de Ruiter. Schit GETROUWD M. Hackenltz. BEVALLEN: H. Mulder n. die- H. Th. levr. Milne-Roodhi :ulen-B: 'OVERLEDENN. Jnnei Nelemans-Ruijter K. v. d. Schroef: ss Tombe d. Parijs Calcutta (India) Linschoten. z vr. Vriens-Snethlage, Nooitgedagt-Luca e Mos. vt.BM Oud-Beyerland. vlucht, omdat het toen mogelijk grote afstanden vracht In 1949 werd voor f 12 millioen vracht ge transporteerd, in 1952 voor f 36 millioen. Dat wil wat zeggen. Door de geringe om vang van de vliegtuigen is het evenwel nog te duur. De KLM deed twee Sky- masters tot vrachtkisten ombouwen, maar :e kwam niet onder een bepaald kosten- :ijfer. Met deze nieuwe aanwinsten kan dat kostencijfer nog eens een flinke duw krijgen en daarmee komt de KLM met- andere vervoersklasse. „Daar kunnen de verladers en de expediteurs e in groten getale op Schiphol waren van profiteren", aldus dr Plesman. De machine De Douglas DC 6 A „Liftmaster" is het grootste thans bestaande vrachtvlieg tuig voor de burgerluchtvaart. De kruis snelheid bedraagt 475 km per uur. Het 21 meter lange vrachtruim heeft een inhoud 125 kub. meter. Onder de vloer be vinden zich nog twee kleinere an 7.56 en 8.49 m3. Twee deuren, een van 1.70 bij 2.30 en van 2 bij 3.15 m geven toegang tot het hoofdruim. Het is daardoor gelijk lading van groot formaat te voeren. Het totale laadvermogen bedraagt 11 ton. De „Liftmaster" kan ook dieren vervoeren en is eveneens als passagiers vliegtuig in te richten. Het kan 80 pas sagiers bergen, die dan touristenklasse Met deze machine zal de KLM, zoals bekend, deelnemen aan de luchtrace Christchurch in Nieuw-Zeeland. boekten reeds 52 emigranten voor deze vlucht en er gaat ook een grote hoeveel heid „Het is," aldus dr Plesman, „niet de bedoeling om records te breken, te komen". Na de rede heeft ir Damme, die per soonlijk aanwezig was, herinneringen op gehaald en gézegd, dat het een gelukkige gedachte is de namen van generaal Snij ders en van hem op deze wijze weer bij- te brengen. Zij beiden werkten aan de concessie voor de KLM op de Indië- •oute. Het verheugde hem dat hij daar- lan veel medewerking had kunnen ver- Gezagvoerder Ramsay roemde de ma chine als een prachtkist. Hij bracht uit Amerika een bijzondere lading mee, na melijk een vliegtuig vol geschenken, uit alle 48 staten van Amerika, bestemd vooi het Nederlandse Rode Kruis. Nadat eer symbolisch pakket was overgedragen aar vertegenwoordiger van het hoofdbe stuur van het Rode Kruis, Jhr H. Bee- laerts van Blokland, heeft deze laatste de geschenken aanvaard. Hij dankte de KLM voor al de dien sten in de ramptijd bewezen. Er werd 315.000 kg vracht gratis vervoerd. Dat f 1.800.000 hebben moeten kosten. Bovendien zijn boven het rampgebied 85 vluchten met Dakota's gemaakt. Daar- was f 53.000 gemoeid en het KLM- personeel bracht bovendien nog 125.000 het rampenfonds bijeen. Het Rode Kruis is zeer dankbaar, aldus jhr Bee- Na dit alles heeft men de Liftmaster, Skymaster (omgebouwd vrachtvliegtuig) de nieuwe Super Conny van de KLM bekeken. een zjjn feest, de ander zijn strop. t was gisteren een Nationale Feest- n België en dat was duidelijk merk baar in de IJmuidense markt, waar ove rigens de Benelux meer aan den lijve te voelen is dan op de vele conferenties, die ver nodig zijn. De kabeljauw werd uiteraard de dupe: regels uitleggers wer- verhandeld voor niet meer dan f78 een enkele uitschieter tot f92. en de kisten kabeljauw liepen van f78 naar Bovendien legde de warmte de markt ok aan banden: voor wijting had men ijna niets over en de knappe soorten gingen voor nauwelijks f8.50 van de hand af en toe kwam er een elf gulden prijsje voor. Knappe braad bracht het met pijn nog tot f26.en f28.en de zwarte Slachtoffers van de watersnood Het informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft een 95e lijst van geborgen en geïden tificeerde slachtoffers van de wa tersnood uitgegeven, luidende: Dreischor Schot van VeenHeijboer, Sia, geb. 20-2-1909 te Zierikzee. Laatste adres: Langeweg P 50 te Dreischor. Nieuwerkerk Overbeek, Adriaan. geb. 26-4-1899 te Nieuwerkerk. Laatste adres: Molenstraat 166 te Nieuwenkerk. Oostcrland Verhoek—Meerman, Cornelia, geb. 30-9-1889 te Oostenland, Laatste adres: Bosklokdreef A 302 te Oos- terland. Ouwerkerk Kodde. Jan, geb. 10-8-1919 te St Annaland. Laatste adres: no. 214 Ouwerkerk. KoddeRijnberg. Adriana Jo hanna. geb 14-5-1924 te St. Anna land. Laatste adTes: no 214 te Ouwerkerk. Visseiijgoltjes f 8' Wüting te geef- kool zat t de f Schol uit de gunst. de f44.- A1 was er dan weinig schol de handel toonde er niet de minste animo voor de drietjes waren zelfs heel slecht te verkopen en er werden verscheidene par tijtjes opgehouden. De twee-soorten deden f 27—27. Ook te i tong. Al was er minder tong dan de dag te voren, deze ging eveneens maar traag de hand en de lappen zakten tot f3.95 met f2.25 voor de middelsoorten. Haring gelijk, makreel gezakt. Voor de haring zaten de prijzen tussen de f 14.(het gemiddelde) en de f 12 a .•oor de slappe soorten met een enkel goed partijtje, dat tegen de f 17 terecht kwam. Makreel zakte weer wat en deed niet meer dan f 13 a f 16. Geen vetpot. De trawllerreizen kregen een tik mee an het warme weer en de Gelria besom- e voor twaalf dagen f 15000; de tien dagen van de Dirkje brachten f 16.750 op de Marezatenboot Flamingo zette f 15.250 bij voor eveneens tien dagen. De IJm 23 besomde dit keer niet meer f 1750, terwijl de Noordlogger het niet verder bracht dan tot f 2000. Vandaag koeler? De weerberichten voor vandaag gaven gisteren wat meer vertrouwen, maai mag dan ook wel, want binnen lagen de Eli (1200 kisten, waarvan 850 plus 200 haring en 150 bijvis), de Vios met 1400 kisten waarvan 1200 haring en d Mary. Voorts was er een Wironnetje aa de wal met 250 kisten, waaronder 1( schelvis. Prof. Gerretson treedt uit Kamercommissie In de vergadering der Eerste Kamer is gisteren voorlezing gedaan van een schrijven van de heer prof. dr F. C. Gerretson, waarin deze mededeelt ont slag te nemen als lid van de vaste com missie voor de buitenlandse politiek, omdat hij zich niet kan verenigen met de gang van zaken in die commissie. In deze commissie hebben zitting de heren Jonkman, voorzitter; Anema. Wen- delaar, De Beaufort en Schermerhorn, één vacature. Geniet van het natuurschoon ALPHEN AAN DEN RUN Fok. cn contrólevereniging Blijkens een verslag van de fok- en contrólevereniging Alphen aan den Rijn omstreken is de gemiddelde opbrengst 2586 koeien: 3866 kg melk met een vetgehalte van 3.54 procent in 315 melk- a. De hoeveelheid botervet bedraagt 137 kg. Het gemiddelde van beide veeslagen luidt: Zwartbont 4074 kg melk, 3.57 pro cent vet, 313 dagen, 146 kg botervet, Zwartblaar: 3773 kg melk, 3.52 procent vet, 315 dagen, 133 kg botervet. Het ledental bedroeg het afgelopen jaar 107, van wie 74 het zwartblaar het zwartbont veeslag fokken. Op 46 bedrijven wordt op het ogenblik de K.I. toegepast. Tengevolge van het mond- en klauwzeer en het vroege opstallen van vee liet de melkproductie hier en daar veel te wensen over. De vereniging neemt onder de 56 verenigingen in Zuid- Holland de 46ste plaats in. C. J. M. V.-jongensleiders In de onlangs gehouden bestuursver gadering van de C.J.M.V. Onderzoekt de Schriften is besloten het bestuur tot de helft in te krimpen. Mede hierdoor wil het bestuur tegemoet komen aan het gro te leiderstekort bij de jongensclubs. Vooral aan de lage zijde is dit tekort BENTHUIZEN Boerenleenbank Wegens vacantie van de kassier der boerenleenbank, de heer A. Kaashoek, zijn de werkzaamheden tijdelijk opgedra- aan de gepensionneerde boekhouder kassier, de heer A. van Os. Het Hoogeland De in onze gemeente gehouden collecte ten bate van de vereniging „Het Hooge land" heeft f 99.14 opgebracht. HAZERSWOUDE Eerste dag van het Oranjefeest Het prachtige zomerweer van gisteren werkte zeer mee aan het welslagen var de eerste dag van het Oranjefeest Rijn dijk. Om 2 uur opende de voorzitter var de Oranjevereniging, de heer de Bra ver, met een kort woord de feestelijk heden. Burgemeester Den Hollander nam daarna een zanghulde van de jeugd in ontvangst. Hij dankte daarvoor liet een driewerf hoera op H.M. de Koningin uitbrengen. De heer Devilé uit Leiden vermaakte de jongens en meisjes met poppenkast en goochelen, w; allen gingen kijken naar de voetbalwed strijd tussen de R.K. school aan Zwaantje en de Chr. nationale school. De R.K. school won raet 20. De aftrap werd gedaan door de heer den Braver. 's Avonds stond er weer voetbal op het programma en wel de bekerwedstrijd tussen St Bernardus en „Koudekerk". De club uit Koudekerk was onbetwist de sterkste; ze won met 31. De heer Den Braver reikte de beker met een geestig speechje aan aanvoerder W. de Lange uit. Op het feestterrein liet Kunst na beid vrolijke klanken horen. Een ieder vermaakte zich uitstekend. Men vergat niet een kijkje te nemen in de stand van het Rode Kruis, waar heel wat arti kelen werden verkocht. Na de voetbalwedstrijd dreigde stagnatie in de stroomvoorziening het ringrijden per jeep in de war te sturen. Het euvel was echter gelukkig spoedig verholpen. Er waren 22 deelnemers (sters) De uitslag was: 1. mej. B. Wille, 2. mej. R. de Jong, 3. D. de Wit en 4. J. Bervoets. De Reisduif Wedvlucht met jonge duiven vanaf Weert, afstand 121 km in concours 68 dui ven, die werden gelo&t 13 uur 15 min. met Z.W. wind. Aankomst eerste duif 15 uur 22 min. 12 sec., snelheid 951 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 15 uur 49 min. 45 sec., snelheid 785 meter per minuut. Uitslag: W. G. de Jongh 15 7, W. Lindhout 2 5 8 11 16 23, P. v. d. Male 3. Jac. van Veen 4 21, M. M. van Vliet 9, C. Groen 10 12 18 19 20, J. v. d. Eik 13 17, P. J. Fase 14, A. H. Fase 15 22. Tevens werd een wedvlucht gehouden vanaf Simoges met oude duiven, afstand 737 km, in concours 12 duiven. Los Vrij dagmorgen 6 uur. Aankomst eerste duif Zaterdagmorgen 8 uur 27 min. 48 sec. Laatste prijsduif 13 uur 24 min. 35 sec. Uitslag: W. Zintel 1, W. G. de Jongh 2 3. Middenstandsdiploma De heren J. de Bremmer, G. de Brem- mer en J. Cammeraal zijn geslaagd voor het middenstandsdiploma. Kleuters op stap De kleuters van de Prinses-Margriet- school maakten o.l.v. het hoofd, mej. F Dekker, gisteren een uitstapje naar d( speeltuin in het Rietveld. Om vier uui 's middags werden de kleuters afgehaald met de motorboot „Hoop op welvaart". De moeders stonden hen op te wachten in de Ds D. A. v. d. Boschstraat. Debora De Geref. vrouwenvereniging „Debora" houdt vanavond half acht in een der lo kalen der Geref. kerk haar laatste avond van dit seizoen. Burgerlijke Stand GEBOREN: Ermelinda C. M„ d. v. Fr. v. d. Boer en A. M. Koot. OVERLEDEN: J. Groen. 78 j., e. V. M. P. v. d. Heijden. KOUDEKERK AAN DEN RUN Verhoging verpleeggeld verpleeghuis Onder voorzitterschap van burgemees ter De Herder is de raad gisteravond bij een geweest. De rekening van het water leidingbedrijf over 1952 werd voorlopig vastgesteld. De gewone dienst sluit met een totaal van f 10.955,89, de kapitaal- dienst met f 21.723.31. De raad besloot de vacantiegratificatle voor het gemeentepersoneel vast len op twee procent, zonder limiet. Op voorstel van B. en W. werd besloten voortaan f 90 per jaar per lesuur uit betalen voor de onderwijzeres nuttige handwerken aan de openbare school. Men ging accoord met het voorstel het salaris van de administrateur verpleeghuis te verhogen van f 200 tot f 342. De burgemeester lichtte het stel toe het verpleeggeld voor hei pleeghuis te verhogen van f 642 per per soon per jaar tot f 810. Dit bedrag wordt door alle betrokkenen als redelijk be schouwd. De raad ging er mee accoord. De uitgaven voor het openbaar onder wijs kwamen nu aan de orde. Over de periode 1948 tot 1952 bleek er schil tussen raming en uitgaven te zjjn van f 2116,99, dat is f 30,36 per leerling. De bijzondere school kan nog f 5.000 vor deren. ingeval haar uitgaven groter moch ten blijken te zyn dan die van het open baar onderwijs. De raad ging ook accoord met het voor stel de lening in rekeningcourant van f 44.000 voor de vier reeds gereed geko men woningen om te zetten in een vaste lening bij de N.V. Bank voor Ned. gemeenten. 1 Bij wijze van proef zal de raad en W. overlaten de belangrijkste agenda punten kort toe te lichten, aldus werd be sloten na een vraag van de heer H. var Heemskerk in de rondvraag, waarbij d* heren Geerlof en Van Vegten zich aansloten. De voorzitter sprak dankwoorden tot de heer Smit, die niet in de nieuwe raad zal terugkeren. TER AAR Diploma-uitreiking Aan de R.K. Huishoudschool werd een diploma uitgereikt aan: Ali v. d. Berg. Nel Hoogervorst, Plo- nie v. Leeuwen. Map Roos te Leimuiden, Riet Opdam te Rijnsaterwoude, Ali Hoo gervorst, Cobi Kouwenhoven, Jopie Poelwijk, Ali Sassen, Jopie Stigter, Adrie Wildenburg, Agatha Zevenhoven, Annie Zwirs, Lientje Bos, Lies Boesel, Corrie De Rode Hilde in actie De Oostduitse minister vs Hilde Benjamin, heeft haar voorgat Max Fefchner, er van beschuldig! poogd te hebben „de fascistische st greep van 17 Juni" te rechtvaardigen, een staking. In een gepubliceerde toespraak tot ai tenaren van haar ministerie, had Hl Benjamin gezegd, dat Fechners foi hadden geleid, tot een gevaarlijke neijf tot clementie onder de rechterlijke li tionarissen. Een vraaggesprek van Fechner, nal- Jum, waarin hij had gezegd, dat de (x duitse grondwet staking toestaat, had» gens Hilde Benjamin, onrust onder de» volking teweeggebracht en geleid totj weder oplaaien van de ongeregeldhu Crailo's cantinehoude ontslagen Medeplichtig in de zaak der opwekkende middelen Uit het onderzoek van de politie t e handel in opwekkende middelen der de militairen van het kamp Cr de z.g. dopes, waarover wij reeds richtten, is tl-ans gebleken, dat de pullen, welke deze middelen bevat het tueehuis doch in het k de militairen verkocht wer aldus de Vkt De helpster van het theehuls verki de ampullen namelijk bij grote pan, i de cantinehouder van het kamp, op zijn beurt doorverkocht aan soldaten. Deze cantinehouder is staande voet ontslagen. Gebleken is, een deel van de ampullen ook in Ami dam in de handel is gebrach Wassenaar heeft er ei- olifantje bij Gistermiddag is in het dierenpark senaar een éénjarig olifantje gearrive Het dier is nauwelijks 1.20 m hoog wordt Jos genoemd. Zijn maaltijd bei uit vele trossen bananen, peen en a voedsel, alsmede 20 liter melk, die met de fles wordt toegediend. De oli werd vervoerd met het s.s. Tabinta. dens de reis verbleef het dier in de grimskeuken. Er zijn reeds vier oui olifanten in het Dierenpark. Tweede oud-S.S.-er gegrepen De Italiaanse politie heeft nog i tweede oud-S.S.-er uit Nederland gei pen. Het is de 28-jarige Karal Last,| met de gearresteerde Royers van was het land te veriateen. Royers de in Den Haag, Last is afkomstig. Hoogervorst, Annie v. d. Hoorn, Gn v. d. Hoorn, Adrie Zevenhoven, Akerboom, Corrie v. d. Boogaard, PI Klejjn, Wil Koeleman, Riet Kroft Bertha Lek, Jo Mank, Nellie Otto, I Pieterse, Corrie Zwin allen te Ter Herma de Rijk, Riet Vink te Nooj Marietje v. d. Berg, Willie Heemsl Riet v. d. Berg, Annie Burgmeijer, v. Capel, Ali Hoogenboom, Agatha I gervorst, Emmie v. d. Hoorn, Beppie Hoorn, Truus Janmaat, Jannie Sprin 't Veld, allen te Nieuwveen, Marietje gervorst. Pietje Klijn, Joke Kouwe ven, Clasien Langelaan, Gré v. d. Ro Annie v. Tol, Joke Zaal, Ria Zijervei De Kwakel, Mien Stigter te Aarlan veen. Adri de Groot, Corrie Nieuwen zen te Zevenhoven; afgewezen 2. Dit het huishouddiploma. Het diploma coupeuse werd uitgei aan: Toos Blom, Jopie Fransen, Ct Heemskerk, Cobi Keijzer, Jeanne v. Bets Volgening, Janie Bouwmeester, Brouwer, Annie Helling, Greet Hoc vorst, Loek Versluis, Cor v. d. Boog Jo v. d. Boogaard, allen te Ter Aar, v. d. Post, Bets Aartman te Aarlan veen. Greet Stokman, Adrie de Boe Nieuwveen. Jeanne v. Tol, Jeanne Hollander. Wil de Koning, Riet Kroft len te Leimuiden; Afgewezen geen. Tegen speciale zomerprijzen Eis de gele bus, U weet wel, die van en kan niet krassen1 keuze uit meer dan 200 rijwielen. Agente v. CUCCIOLO en MOSQUITO Hulpmotoren Fa DUSOSWA TURFMARKT LEIDEN KATWIJK NOORD WIJK Eventueel betaling ln overleg. Welke gesitueerde Jongedame Geref. Gem. of overeenkom stig, 2530 jaar, is genegen met dame en haar zoon auto- reis te maken en vacantie door te brengen. Postbus 82, Middelburg. Mevr. v. d. Vüver-v. d. Voet Sandtlaan 28, Rijnsburg VRAAGT EEN NETTE WERKSTER. EEN NET MEISJE - 16 jaar, om voor winkel juffrouw opgeleid te worden. JAN DE NIE EN ZONEN, Kort Rapenburg 10. Handelskantoor te Leiden vraagt zo spoedig mogelijk mannelijk personeel, n.l.: Brieven met voll. inlichtingen te richten aan no. 9237 bureau van dit blad. Personeel gevraagd Woensdagmiddag en Zondag vrij. A. C. v. d. Sijs, Hoofdstraat 44, Leiderdorp, Telefoon 23027. Flink dagmeisje gevraagd tegen 10 Augustus, van 8.30— 5 uur, 18 jaar. Loon 17. per week. Aanmelden na 7.30 uur nam. Tandarts Remmert, Geversstraat 50, Oegstgeest. Net zelfstandig meisje ge vraagd als hulp in de huis houding in gezin met 3 schoolgaande kinderen, voor dag en nacht. Wordt als huisgenote opgenomen. Mevr. Vlasblom, Willem de Zwij gerlaan 29, Voorschoten. 0 Gevraagd net meisje voor dag en nacht. Loon 20,— p. week. P. de Wit, Zijldijk 1, Leiderdorp. 0 Gevraagd flinke hulp ln de hulshouding, boven 19 jr. Mevr. Bakels, Willinklaan 18 Oegstgeest. 0 Gevr. in klein, net gezin een nette huishoudster, leef tijd 3540 jaar. Br. onder no 4610 aan agent N.L.Crt. A. v. d. Bosch te Rijnsburg. Mevr. H. Goslings-Tellan- der zoekt tegen 1 of 15 Sept. in haar gezin met 2 oudere schoolg. kinderen een aardig meisje voor dag en nacht, leeftijd liefst boven 25 jaar. Volk. zelfst. kunnende wer ken en koken. Aanm. zo mogelijk Donderdag- en Vrij dagavond. Burggravenlaan 7 Hulp voor d. en n. om huisvrouw te vervangen (6 mnd.) langer blijven moge- Personeel aangeb. 0 Dienstbode zoekt plaatsing voor dag eft nacht, in klein gezin, v.g.g.v. Br. No. 9235 Bureau van dit Blad. Te koop gevraagd 0 Naaimachine. Te koop ge vraagd hand- of trapnaai- machine, klein defect geen bezwaar. Br. No. 9230 aan het Bureau Blad. 0 Siert.verg. A en B. Warme en koude kas, bak en waren huis, Groentent. vergunning C.V. N. Bakker Hz. Roelof- arendsveen. Tel. 487-1713. Te koop aangeb. Electr. comfoor, emaille petroleumvergasser, z.g.a.n., en 3 witte jasjes, maat 50. Tevens vloerkleed. Br. No. 9233 Bureau Blad. Te huur aangeb. 0 Door vertrek stofzuigci sleemodel, 125 Volt, geheel compleet, weinig gebruikt en in nieuwe staat, spotprijs 32.50. Na 7 uur Hoge- woerd 29. Inmaakglazen JAN DE NIE EN ZONEN Kort Rapenburg 10 Tel. 20025. 0 Uitgevouwen kranten, 17 cent per kg. Br. onder No 9232 bur. van dit blad. 0 Een 2 pers. ledikant. In goede staat. Met spiraal. Plantsoen 15, Leiden. In Textiel-filiaalbedrijf wordt gevraagd BEKWAME CHEFFIN met het vak bekend. Zelfstandig kun nende werken. Lft. niet onder 30 jaar. Br. onder no. 9236 bureau van dit blad. -PTT- TELEFOONDISTRICT 's-GRAVENHAGE enige vrouwelijke krachten voor plaatsing als telefoniste bij de Rijkstelefoondienst, voor de standplaats 's-Gravenhage. Leeftijd bij voorkeur van 17-23 jaar. Vereiste: MULO-DIploma A of B of bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klasae H.B.S. of daarmede gelijk gesteld onderwijs. 0 Aangeboden voor meisje een gezellig (gem.) zit-slaapkamertje m. kleren kast en thee inbegrepen 5 p.w., of bejaarde dame/heer m. volle kost en was 17.50 p.w. Veurseweg 153 (vrij huis). Voorschoten. Woningiuil 0 Aangeboden huis Alphen a.d. Rijn, kamer suite, serre, 2 slaapkamers gr. zolder, 5.75 per week, een woning in Leiden. v. d. Sluis. Emmalaan 5C, Alphen a.d. Rijn. Diversen 0 Houthal houtopruiming. Prijzen: b.v. triplex 150 x 150 1.—, bos latten 0.49, keu kenkast, nieuw, 9.98. Hard board 61x122 ƒ0.98, enz. Knutselaars nu heeft U de kans. Ruimte moeten wij hebben! „De Houthal", Hoge- woerd 99103. 0 Wekcentrale. Iedere mor gen op tijd gewekt per tele foon. Bel telef. no. 30783, of schrijf onder no. 9234 aan het au Blad. 0 Een prettige vacantie heeft U met een horloge van Uurwerkkliniek. Zeer ii waterproof, schokvrij, doublé horloge 50.85. Enorme sortering stalen hor logebanden v.a. 2.25, jon genshorloges 9.95. Lage Rijndijk 8. Gemakkelijke betalings voorwaarden voor alle uur werken. De Leidse Uurwer- kenhandel. Kantoor en toon- kamer Akkerhof 11, eind Da Costastraat. Ook 's avonds 7-10 uur. Alleen serieuze meerderjarige personen. 0 Voor regenachtige vacan- tiedagen: gezelschapspelen, zoals: vlaggenspel, knikker spel, hoedjewip, postkan toor, conducteur, hengelspel. ganzenbord, voetbalspel, do mino, platendomino, dam stenen. damborden, schaak spelen. vlooienspel. kwartet spel, houten legpuzzles. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. l&E-film van de maand Vraag echter nadrukkelijk Chocomel NUTRICIA f Héérlijkèn gezond „Rosine" geeft de hoogste pr\js voor goud, zilver en Juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparatlën en uurwerken. Steenstraat 16, Tel. 26854. Brillen. J. A. Verheul. Erk. opticiën, Haarlemmer straat 86. Levert U elk ge wenkt montuur en glazen. Gemakkelijke betalingscond. Ziekenfondsleden krijgen ge- wone korting. PROT. CHR. KWEEKSCHOOL Dordrecht van Godewijck6traat 3 Sollicitanten gevraagd voor Leraar handtekenen (plm. 16 lessej i per 1 September a.s. 3 Sollicitaties z.s.m. aan de directeur D. Okker, Singel I Dordrecht. 3 Dagtocht^ 28* I Amsterdam, Zaanstreek (bus- niet-leden 9.25. Opi en boottocht). Schiphol (be- Bureau: Drukkerij Jan Aalmarkt 3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4