BOLLETJE LI DO M. T. S.-ers Johan Jacob Bodaan exposeert in 't Historisch museum TAXI v. RIJN Mej. Th. Langeler KUNSTGEBIT Koerier EIERBESCHUIT lYiaiittiminii 1. Enige Hulparbeiders 2. Enige Hulpsmeden JONGSTE BEDIENDE (Mnl.) VOORMAN-ZETTER Harddraverij en Concours Hippique te Stompwijk VAN DER LUIT AVOND MULO CHRISTELIJKE SCHOOL voor L.O. Levensmiddelenbedrijf nieuwe leidsche courant ZATERDAG 11 IUU 1953 Alphen aan den Rijn Kunstenaar met verheugend grote capaciteiten Hedenmiddag is in het Historisch Museum te Alphen aan den Rijn een tentoonstelling van schilderijen van de Haagse schilder Jac Bodaan ge opend. Het museum heeft daarmee een goede greep gedaan. Johan Jacob Bodaan, die de zeventig reeds is gepasseerd, is één van die door de natuur zélf gedrongen artisten, die geen faciliteiten van huis uit meekreeg. Hij bracht het maatschappelijk tot leraar aan de Haagse academie met acte m.o. en zijn artistieke gaven werden tot ver in den lande hogelijk ge waardeerd. Bij Pulchri in Den Haag bleek hy een uitstekend bestuurslid en een van de drijvende krachten van het schildersge- nootschap. Verder is Jac Bodaar. ook lid van Arti et Industriae te Den Haag. van de Haagse Schetsclub en van Arti te Amsterdam. Dat alles zegt natuurlijk wel iets van de capaciteiten van deze kunste naar, zij het ook niet alles. Het werk, dat in het Historisch Museum te Alphen hangt, zegt echter méér. Het altijd weer opnieuw sympathiek aandoende zaaltje hangt gelukkig niet overmatig vol. Maar wit er hangt is van een kwaliteit, die direct tot de be schouwer spreekt. Dit is niet alleen vakwerk, 'het is werkelijk bezielde kunst. Jac Bodaan heeft de mensen iets te zeggen, zélfs wanneer hij een „tech nisch" stilleventje schildert, zoals dat met de flesjes. Hoe fijn zijn al de voor werpen op dit schilderijtje tegen elkaar afgestemd, hoe bijna tastbaar is de at mosfeer om de dingen heen. Ieder essen tieel detail is aangebracht, maar het is geen dorre opsomming geworden, zo als zo vaak by zulke stillevens het ge val is. Dat Jac Bodaan ook in forse contou ren kan werken en zich daarin kan uit drukken. bewijst bijvoorbeeld het por tret van de vissersvrouw. De kleurvlak ken zijn hier minder geschakeerd, maar ondanks deze vereenvoudiging is het ge heel zeer subtiel gebléven. Zie de 'hand, die het kommetje koffie vasthoudt: een schilderijtje op zichzélf. Men zou dit portret en ook dat van de Scheveningse in de hoek, een uit stekende pastel, naturalistisch kunnen noemen. Maar wat denkt u dan van het bloemstilleven bij de deur? Een her schepping van het zuiverste water. Hier niet de bloemen, zoals zy zich reëel oog voordoen, maar een symphonle Jol van gedragen kleuren en wee moedig gebogen lijnen. En dan zijn daar ook nog de stillevens, die de invloed van moderne kleuren combinaties verraden, evenwel' niet schreeuwend, niet schel geworden,, maar harmonieus gebleven en van dezelfde innerlijkheid als de „naturalistische" doeken. bijna absolute vervorming van het reële gegeven vinden wij in „Maan nacht aan de Brasem". Misschien zegt de wat onervaren ten toonstellingsbezoeker: „De kleuren zijn doorelkaar gelopen". Maar wie wat nauwkeuriger toekijkt, ziet, dat dit alles zo móest zijn, dat het juist de lijkheid van zo'n stemmingsvolle nacht aan het water weergeeft e datgene, wat de stille wandelaar nacht daarbij innerlijk ondergaat. Men kan niet zeggen, dat dit bewust daan is: het komt uit de diepte vi onbewuste en maakt daardoor juist dit schilderijtje tot een stukje persoonlijk heid. „Gemakkelijker" zijn voor meeste tentoonstellingsbezoekers on getwijfeld de dode vogels, die Jac Bodaan met-zoveel liefde en deernis heeft weergegeven. En de meesten zullen ook wel „vallen" in het stil leventje met de lege klompjes en het speelgoedhondje, herinnering aan een kind, dat verdronk. Het geheel is van een kwaliteit, verheugend is en die het Alphense mu seum alle eer aandoet. Misschien her inneren sommigen uit de omgeving zich bovendien de persoon van de schilder nog wel. Van 1935 tot 1945 woonde Jac Bodaan in ,Die Rhyne Saethe". Het moge voor vele Alphenaren en voor de bewoners van Alphens omgeving een aansporing temeer zyn om dit mooie werk in het kleine, maar dappere mu seum te gaan bekijken. C. Th. R. Directeur Avifauna aan het woord Dit verzoek tot intrekking van de sur séance komt wel heel onverwacht, zei gisteren de directeur van het vogelpark Avifauna, de heer G. van den Brink, die ter zitting in raadkamer door de recht bank was gehoord. „Wij staan nu pas aan het begin van het seizoen. Onze grote slag gaan we nu slaan. In ieder geval blyft het park dit seizoen in zijn volle luister open". De heer Van den Brink weet de ver minderde belangstelling aan de vele be richten over mogelijke faillietverklaring. Hoewel de hoedenzaken van de C.V. Mai- Van den Brink geheel buiten het faillissement vallen, zullen de winsten in dit bedrijf niettemin aan de schuld- sers van Avifauna ten goede komen. Schooljeugd genoot De leerlingen van de twee hoogste klassen van de Chr. scholen Hoorn. Jan Nieuwenhuisenstraat, Gouwsluis en Da Costastraat, allen uitgaande van dezelfde schoolvereniging, zijn gisteren met elkaar uitgeweest. Het is een fijne dag gewor den, mede dank zij het feit dat men geen regenbuien kreeg. Met vier bussen toerde men eerst naar de befaamde pyramide van Austerlitz. Vandaar ging de tocht Oostwaarts en werd men op dc Grebbeberg er aan her innerd dat het leven niet alleen vrolijk heid is. Vervolgens heeft men prettige doorgebracht in Ouwehands dieren park. En de tocht huiswaarts voerde door een mooi gedeelte van Nederland, de Biltse duinen. Voldaan kwam men omstreeks 8 uur Alphen terug. Tewaterlating Op de scheepswerf „De Vooruitgang" m D. en Joh. Boot N.V. te Alphen a.d. Rijn. werd met goed gevolg te water ge laten de motorkustboot „Dependent' bouwnummer 1228. in aanbouw voor bin nenlandse rekening. Het schip is van het gladdektype e heeft de volgende afmetingen: lengte 45.80 m. bréedte 8,40 m, holte 3.50 m, ge laden diepgang 3,22 m. laadvermogen In het schip zal geplaatst worden „Industrie" Dieselmotor type 6D7 met een vermogen van 450 PK uit de Moto- renfabriek „De Industrie" te Alphen a.d Rijn. Het m.s. „Dependent" wordt ge bouwd onder klasse Bureau Veritas. Direct daarna werd de ki'el gelegd ;n motorkustboot 1228 van hetzelfde type. Hierin zal ook geplaatst worden ..Industrie" Dieselmotor van 450 PK uit de motorenfabriek „De Industrie". Aanvulling raadsagenda De raadsagewda is nog uitgebreid met trwee punten Een voorstel inzake het ver. zoek van het Sint Pauluscollege te Sterk- subsidie in ver-ba rad met de oplei ding van leerlingen uit deze gemeente (voorstel afwijzing) en een voorstel in zake het verzoek van het R K. lyceum Sint Boraaventura te Leiden om subsidie over het jaar 1947 De doktersdienst De Zondagsdienst van de huisartsen- wordt waargenomen door dokter A. J. Zwartendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Geslaagd De heer Th. F. Kempers slaagde te Haarlem voor het eindexamen van de M.T.S. afdeling scheepsbouwkunde. ALKEMADE 'euajjsnw us ifia J3P U^A nesw» »P Joop uauiouaSjBBM ipjOA\ isuatpsSepuoz aQ jsuaipsScpnoz BENTHUIZEN Ds De Wit Vertrekt De consulent der Geref. Gemeente al hier, ds W. de Wit van Moercapelle, heeft het op hem uitgebrachte beroep van de Geref. Gemeente te Leiden aangenomen wordt opvolger van ds L. Rijksen, die i 1951 naar Middelburg vertrok. Autobotsing Toen de zandauto van de beer De W. an Waddinxveen, komende uit de rich ting Boskoop op de Hogeveenseweg reed het erf van het landbouwbedrijf de fam. Kooman wilde opdraaien or vracht zand te lossen, kwam een truck de firma Hoogendoorn van Waddinx- i juist achter hem aan. Laatstge noemde wilde passeren op het moment, dat de zandauto afdraaide, met het ge volg, dat deze laatste in de flank werd aangereden. In een minimum van tijd za- en beide auto's op elkaar. De truck werd zwaar beschadigd en de :andauto had slechts énkele mankemen ten. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Geslaagd Greetje Diephout slaagde voor het toe- latingsexeamen van de middelbare Meis jesschool te 's-Gravenhage. Hervormde Gemeente Predikbeurten voor morgen: 9 30 u. da Cnossen van Gouda, 6 u. ds V. d. Akker van Gouda. KOUDEKERK AAN DEN RllN Geslaagd Onze plaatsgenote mej. Joke Bloem slaagde vóór het examen nuttige hand werken te Utrecht. LEIMUIDEN Wagen en hooi over de weg Gistermorgén brak precies op de hoek tn dé Molenkade en de weg Leimuiden Rijnsaterwoude een wiel van de met hooi beladen wagen van de heer J. Keyzér. Wagen en hooi kwamen zo over de weg te liggen, dat enige tijd het verkeer gestremd werd. Gelukkig ér genoeg helpende handen om wagen en hooi naast de weg te zetten op het erf van de heer De K. Twee kinde die op het hooi zaten toen de zaak omviel, kwamen met enkele ontvellin gen en de schrik vrij. Zondagsdienst Voor de Zondagsdienst der huisartsen verwijzen wij naar Alkemade. OUDE WETERING Geslaagd De heer J. van Dam slaagde te Haarlem voor het eindexamen van de MTS afde ling werktuigbouwkunde. RIJNSATERWOUDE Geslaagd De heer N. J. Bijlemeer slaagde te TER AAR Geslaagd Aan de ambachtsschool Don Bosco slaagde Wint Wildenburg voor het diplo ma machine-bankwerken. Mej. Nel v. d. Jagt slaagde te Amster dam voor het Mulo-diploma A. HIUEGOM Bouw ambtswoning burgemeester Vrijdagavond kwam de Hillegomse raad in- een spoedvergadering bijeen, Als eerste pumt stelde de voorzitter aan de orde een verzoek van E. G. Veldhuysen v. Zanten tot aankoop van een gedeelte van het voormalige remiseterrein voor woningbouw. Besloten werd een stuk grond, groot 1075 m2. te verkopen tegen een prijs van 12.- per m2. Hierna ging de raad in besloten verga dering. Eerst na anderhalf uur werden de deuren weer geopend en toen bleek, dat de discussies betrekking hadden gehad op het onderhands aanbesteden van de bouw van de ambtswoning voor de bur gemeester. Met 11 stemmen voor en de stemmen van de heren Versteege en v. Waveren tegen wend besloten tot onder handse aanbesteding over te gaan. Geslaagd De volgende plaatsgenoten slaagden te Haarlem voor het eindexamen vin de MTS.: J. Rood (afdeling bouwkunde); W B C Spienirags (afdeling weg- en wa terbouwkunde): H F. ten Hoopen (afde ling werktuigkunde). KATWllR Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft van de dokters J. Bergman en H. M. Hueting te Katwijk aan den Rijn en E E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zondags dienst morgen waargenomen dóór dokter Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. Geslaagd De volgende leenlingen van Chr. Ulo school. hoofd de heer F. W A. Eikerbout, slaagden voor het ULO-diploma A: G. de Bruyne en A. Zuyderduyn te Katwijk aan den Rijn, J. van der Plas en C. Mieras te Katwijk aan Zee en K, Ouwehand te Noordwijk. Prinsestraat 42 Katwijk aan Z Tel. 2199 AUTO RIJSCHOOL LUXE VERHUUR BILLIJKE TARIEVEN OLIEHANDEL Wenst O een prima verzorgd kapsel? Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER Dames- en Herenkapper Voorstraat 73. Katwijk aan Zee. Tel. 25B4 Diploma „Wetenschappelijke Haarveraor- glng" van het Nederl. Genootschap voor Haarhygiëne. (Advertentie) Voor CARROSSERIEBOUW NIEUWBOUW en REPARATIE J. A. v. d. HORST Telef. K 1718—2160 Katwijk d. Rijn KATWUK AAN ZEE Rijdend Bijbelhuis komt Maandag 27 Juli komt het Rijdend Bijbelhuis in Katwy'k. Dit is een auto bus. die door de spoorwegen is beschik baar gesteld en door het Ned. Bijbel genootschap ingericht tot bybeltent en Advertentie) NIEUW TARIEF NIEUWSTE MOBYLETTE '53 Per uur1.per dag 7.50 BADSTRAAT 3 KATWIJK AAN ZEE bijbelwinkel. Men is er in geslaagd in de betrekkelijk kléine ruimte weer veel bezienswaardigs en interessants uit te stallen, terwijl er in de winkelafdeling een zo grote verscheidenheid van bijbel uitgaven in verschillende talen en for maten verkrijgbaar is, als men zelden of nimmer aantreft. Na een rondrit door de gemeente zal de wagen komen te staan op het par keerterrein bij hotel Kruyt aan de Boulevard. Daar is dan 's namiddags van 7.30 tot ló uur gelegenheid de tent te bezichtigen. De toegang is vry. Hoog en laag water Zondag 10 Juli: hoog water 8.19 en 20.45. laag water 3.52 en 16.10 uur. Maandag 20 Juli: hoog water 9 13 en 21.41, laag water 4.38 en 17.04 uur. OpenluchtbUeenkomst Ds Van der Krift leidt Dinsdagavond de openluchtbijeenkomst tegenover de Oude Kerk. Onderwerp: Het gesprek on der vier Ogen. (Advertentie) Pedicure en Manicure Medisch Gediplomeerd Speciaal adres voor Steunzolen Seor. Varkeviaserstraat 60 - Tel. 2031 LJSSE Geslaagd De heer J- C. Sege-rs slaagde te Haar lem voor het eindexamen van de M.T.S, afdeling bouwkunde. Zondagsdienst De Zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Holl, Veldhorststraat. VALKENBURG Geslaagd Wolter Visecher en Arie van Velzen schoorden tot de gelukkigen, die hei diploma verwierven van de stichting vakopleiding bouwbedrijf. De eerste ont ving bovendien de 2d« prijs, die ter be schikking gesteld was door de stichting. Een mooi succes. Burgerlijke stand Getrouwd: H. van Ieperen en N Rihijne- burger. THEATER STEENSTRAAT Telefoon 24130 Mede Première voor Nederland Een gezellige film voor iedereen met RAPrj HOY ROGERS THE ANDREWS SISTERS ETHEL SMITH V tSTde filmt In kleur door TECHNICOLOR Een gezellige film voor iedereen l Hef Ballet der Watervogels film N.V. NEDERLANDSCHE KABELFABRIEK Afd. Staalfabriek en Walseryen ALBLASSERDAM vraagt: voor onderstaande vacatures: a. Werktuigbouwkundig^oor mechanische onderhoudsdienst Enige jaren ervaring in zware industrie of groot reparatiebedrijf is noodzakelijk. Veel aandacht zal besteed worden aan «het con structief inzicht van de sollicitant. Leeftijd 30 jaar. Kennis van werkplaatsorganisatie en tariefstelsels strekt tot aanbeveling. h. Werktuigbouwkundige voor staalwalserij Belangstelling voor metallurgische processen is noodzakelijk, terwijl daarnaast een goed constructief inzicht gevraagd wordt. Bij voorkeur enige jaren ervaring in smederijen of walseryen. Leeftyd niet beneden 25 Jaar. c. Electrotechnicus voor eiectrotechnische dienst Ervaring in het ontwerpen van grote gecompliceerde eleotrische installaties is noodzakelijk, waarbij kennis van moderne gelijkstroominstailaties met electronische re- gelinrichtingen doorslaggevend zal zijn. Naast het bovenstaande zal gelet worden op kennis van hoogspanningsinstallaties en auto matische schakelinriohtingen. Sollicitanten moeten de 3 moderne talen behoorlijk beheersen en bereid zyn zich aan een medisch- en psychotechnisch onderzoek te onderwerpen. Bij aanstelling wordt een nieuwe flatwoning beschik baar gesteld. Sollioitaties. met duidelijke vermelding op welke vacature men reflecteert, en onder bijvoeging van foto. worden zo spoedig mogelijk ingewacht. Deze te richten aan de Directie van de N.V. Neder - landsche Kabelfabrlek. Alblasserdam. Pezsoneel gevraagd 0 Zo spoedig mogelijk gevr. in eenv. arbeidersgezin, we duwnaar met 3 kinderen van 8, 7 en 4 jaar, een nette hulshoudster N.H, G. J. Ro- zeboom. Hoorn 240 Alphen aan den Rijn. Personeel aangeb. 0 Ondergetekende b.z.a. v. in- en verkoop van bloem bollen op provisie op veilin- en, zoals Haboha en West- 'riesland. Ook voor trek kers. C. Batenburg, Smid straat 21, Tel, 3216, Rijnsb Te koop gevraagd 0 Een in prima staat zijnde Schrijfmachine. Brieven m. prjjs, merk, etc. onder No 9209 bureau van dit blad. link orgel gevr. Omschr., •k, reg„ prijs H. de Vries, Weth. Dykshoornlaan 2, Maasland. 0 Siert.verg. A en B. Warme en koude kas, bak Te koop aangeb. Chevrolet korte truck '39, in prima staat. J. Hövig - Autohandel, Rijnsburg, Tel K 1718—2090. 0 Prima Eyainkmotor 125 cc. Nat. Bewijs, nwe bandeu aangeb. weg. plaatsgebrek, f 275. Ook ruilen v. brom fiets, schuurtje, bootje of oud hout. Gevraagd 2-pers. lapbed en/of bedstel. Br 9213 bur. blad. 0 Divan f 19; Box m. wrin ger f 45; 3-wielerfietsJe f 7.50; Steps v.a. f 4.50; wandelwagen f 7.50; 4 stos- len met armfauteuil f 27.50, kinderbox f 6; sjoelbak met schijven f 15; Rijwielen f 25, 2-pers. bedstel f 35. 1-pers. f 27.50. Nleuwenburg, Hooi gracht 55. Geen winkelhuis. 0 Prima fauteuils, brand kasten, haarden, divan, boe kenkasten, badgeysers, trap- lopers, linnenkasten, antieke kastjes. 1-pers. spiralen, ra dio's vanaf f 35 prima spe lend. 60 Nieuwe Rijn 60 te- ;enover Watersteeg. Tele- óon 22150. 0 Naaimachine te koop, in pracht salonkast, uitsteken de staat. Tevens een hand naaimachine. Te zien Voor straat 54 Voorschoten. 0 Sierteeltverg. warme en koude kas en bak A. en B- vergunning. C.V. N. Bakker Hzn, Roelofarendsveen. Te lefoon 487-1713. 0 Tc koop een bromfiets merk VAP. Nieuwe banden. In goede staat Prijs f 95- Te bevragen bij C. Broek- huyzen, Herenweg 24 Noord wyk. Woningzuil Woningruil Wassenaar Oegstgeest. Aangeboden te Wassenaar: mooie woning, 4 kamers, badkamer, garage, gr. voor- en achtertuin, goede stand, huur f 57.50 p. mnd. Gevraagd te Oegst geest of Leiden dito woning. Br. No. 9211 bur. blad. 0 Ruilen zonnig huls, 5 ka mers. tuin. balcon, zolder voor soortgel. woning Lei- f 0.50 af, koffergramof. v. f 20.- af. Philips radio's van f 25.- af. Electr. motoren, gew. mótoren, veren, radio's lampen en onderdelen, luid sprekers, pianoklavrers. ac- cordeons, naalden. Janvos- sensteeg 41. Leiden. 0 Nieuwe kleden, kasten, ledikanten, nieuwe en ge bruikte ameublementen, bal- poottafel, waskasten, uit- schuiftafels, dressoirs, kinderbox, opklapbedden, ombouwen, opklapbedbanden matrassen, traproeden, gor dijnrails f 1.10 compl. Koopt inboedels. Pluym, Hoge- woerd. Tel. 21266. 0 Kret's erkende bonds autorijschool. Nieuwste les auto's halen en brengen gra tis. 4.50 per uur. Tevens verhuur van auto zonder ohauffeur 20 per dag. Ger- rit v. d. Laanstr. 4, Leiden. 0 Korte Rooktabak f 1.- p. 500 gr. (pond), (sigaren, ta- 'ADVERTEERT IN DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9214 Te huut gevraagd 0 Gestoffeerde kamers met kookgelegenheid gevraagd door a.s. echtpaar (midden stand). Overdag beiden in eigen zaak werkzaam. Br onder no. 9212 bur blad. 0 Lid Wetenschappelijke Staf z.k. zoekt woonruimte te Leiden plm. 4 kamers keuken. Br. onder bur. blad. 0 Gevraagd te Katwijk aan Zee voor le helft Aug. Ka mer keuken voor m. vi en 4 k. Brieven No 920 bureau van dit blad. Te huur aangeb. 0 Kl. gem. zit-slaapkamer 1 4.75 per week. Br. onder Nr 9203 bur. blad. 0 Te huur aangeboden kampcertcnten. 2-, 3-, 4- en 6-pers. (ook lichtgewicht dubbeldaks), luchtbedden en kooktoestellen. Vraagt fol der met opgave van huur- Ïeriode H. R. Troost, Haven 1. Telefoon 21664, bak afval). Tljdelyke bieding. Sigarenhandel P. v. Nieuwe Beesten markt 2. Dames uw oude hoed als ...iuw vervormd v.a. f 2.50. Uw hoed garneren wij met tule. Klaar terwijl u wacht, k f 1. De Groot v. Egmond. Haarlemmerstraat 145147 Leiden. 0 Goed nieuws voor de huisvrouw. Geen zenuwslo pend gejakker meer. Ver huur uitsl. per ocht., midd., of av. vanaf f 1.25 per 4 u. zonder verd. kosten. Leidse Wasmachine Verhuur Mo dern. Roodenburgerstraat 32 Margrietstraat 7, tel, 22880. 0 Invalide-wagens. Alle mo dellen invalldewagens, oa. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 66-68, Tel. 22962 Leiden. 0 Man, man, wat wordt ons bed toch dun! Ja, vrouw, dat moeten we eens laten bijvullen met prima Java- kapok. Maar dan natuurlijk bij Snijders' kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer straat 81, Telefoon 22580. 0 Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen, Hoedenkliniek, Don- kersteeg No. 3. 0 Agent van Berini, Cycle- star, Mosquito en Foxynette. Voorradig alle onderdelen. Speciale reparatie-inrichting Aangesl. Financierings Inst. J. Stam, voorheen Karpes. Terweeweg 60. Tel. 23815. 0 In het kinderwagenhuis De Ooievaar vindt eer geweldige sortering in kin derwagens wandelwagenj, kinderledlkantjes, kinder boxen. kinderstoelen, baby speelgoed. sponsen, zemen, dweilen, borstelwaren, enz. De Ooievaar. Janvossensteeg 87. Telefoon 25354. 0 Engels! Voor emigranter en niet-emlgranten, voor be- ginners en gevorderden. Bij werken van scholieren enz Mevr. Lambooy, Hoge Rijn dijk 3 (by Plantage), Telef. 22011, Leiden. 0 Orgels, Piano's grote tering. Vraagt prijslijst, Boots Piano en Orgelhan- del. Bodegraven. Tel. 141. 0 Autorylcs Citaxbedryf Snelle opleiding rijbewijs, motorles en verkeerswet inbegrepen, nieuwe ver warmde lesauto's f 5.- per lesuur. Gedipl. instr. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks Morsstr. 60a. Telef 26584, Parkstr. 5a, tel. 22513 0 Brillen. J. A. Verheul, Erk. Opticiën. Haarlemmer straat 86. Levert U elk ge wenst montuur en glazen. Gemakkelijke betalingscond. Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. 0 Vleessnymachines, snel wegers, kasregisters, electr gehakt- en electr. koffie molens by Leeuwenburgh. Goudse Singel 47, Tel. 25995 Rotterdam, 40 tot 50 procent joedkoper en volle garantie, ft „Rosine" geeft de hoogste >rys voor goud, zilver en uwelen. Grote keuze in /erlovlngsringen, goudeu zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26S54. Zwitserse merkhorloges voor elke beurs. Koop alleen bij vakmensen. Dan bespaart U zich veel narigheid. Grote keuze roestvrije stalen hor logebanden reeds v.a. f 2.25. Uurwerkkliniek, Lage Rijn dijk 8. 0 Gemakkelijke betalings voorwaarden voor alle uur werken. De Leidse Uurwer- kenhandel. Kantoor en toon- kamer Akkerhof 11. eind Da Costastraat. Ook 's avonds 7-10 uur. Alleen serieuze meerderjarige personen. 0 Goede bijverdienste. Agen ten (essen) gevr. voor verk. ■van koffie én thee aan par ticulieren. Br. onder no. 552 •t Gooische Boekhuis, Ha venstraat 25, Hilversum. Ryden zonder zorgen Volkswagens de Luxe met radio te huur. verlaagde zo- mertarieven. Imperaals be schikbaar. A.V.O.S., Zoeter- woudseweg 64, Tel. 301(" 0 Permanent Wave f 6.50. Een goede permanent kan alleen dan maar tot stand komen, als Uw haar v dien goed is geknipt. Ook zullen wij gaarne adviseren welk kapsel het beste past bij Uw uiterlijk. Dames met grijs haar garanderen wij, dat het niet verkleurt Over matige warmte is bij ons uitgesloten. Gedipl. Kappers- bedrijf L. van Tongeren, Le vendaal 104, Tel. 23612. Vacantie-adressen I Scheveningen. Door om standigheden te huur geheel vrije 1ste étage voor Aug., 10 min. van strand. Vijzel straat 39. Tel. 55 41 78. Gebroken, gescheurd of tan- afgebeten. Reparaties In enkele uren gereed. Plaats een 't is dè manier! VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN VAN DUUREN KORT GALGEWATER 9 Telefoon 25468 - Leiden OOK EMIGRATIE- VERPAKKINGEN BELASTINGCONSULENT Inlicht, omtrent erkende op leiding, examens en lidmaat schap bij het Seer. Ned. Col lege v. Belastingconsulenten, Belgischepl. 6 te 's-Graven hage (post Schev.) tel. 551763 VRIJE UNIVERSITEIT Ingevolge artikel 38 van het reglement maakt de Rector Magnificus der Vrije Uni versiteit bij deze bekend, dat de SERIES LECTI0NUM voor het academiejaar 1953/ 1954 door aanplakking ad valvas academical is gepu bliceerd en voor belangheb benden tegen betaling van /0.25 verkrijgbaar is bij de Pedel der Universiteit, Kei zersgracht 162. De Rector Magnificus voornoemd: G. J. SIZOO. Amsterdam. Juli 1953. Voor de verpleging van een bedlegerige dame vragen wij een FLINK PERSOON, die tevens in staat is de leiding van de 'kleine huishouding op zdch te nemen. Dagmeisje aan wezig. P Dui-nker. Ouds. hoornseweg 172, Alphen aan den Rijn, KATWIJK A. D, RIJN (2e Klas) Het Bestuur v. d. Herv. School vraagt per 1 Nov. of eerder een Onderwijzeres (met I. of K.) of Onderwijzer met I, liefst met enige ervaring. Nieuwe school in aanbouw. Sollicitaties zo spoedig mo gelijk met opg. van vacantie, aan het H.d S M, M Vöge. niet duurder dan gewone beschuit V o.a. VERKRIJGBAAR BIJ: H. TIJSTERMAN v. d. Waalsstraat 27 TaL 26206 K. A. VAN ALLER Hooigracht 72 Tel. 23636 Fa C. KUYPERS Zn. Mprjsweg 73 Tel. 25523 WAGON- EN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT baar montagewerk te PIJPFITTERS PIJPLASSERS Gegadigden kunnen zich persoonlijk aanmelden op Woensdag tussen 19 en 20 uur bij het Gewestelijk Arbeids bureau, afd Metaal le Middelland- straat te Rotterdam, of schriftelijk sol- Bij de N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE GROFSMEDERIJ te LEIDEN bestaat gelegenheid tot plaatsing van Max. leeftijd: 35 jaar. N.V. STANDARD VACUUM TANKVAART MAATSCHAPPIJ EtSO GEBOUW POSTBUS 109 's-GRAVENHAGE zoekt voor haar Tankvloot in Indonesië EEN TWEEDE SOHEEPSWERKTUISKUNDIGE diploma B. EEN TWEEDE STUURMAN diploma Eerste Stuurman. Maximum leeftijd 35 jaar. Sollicitaties te richten afdeling Personeelzaken, Postbus 109, Den Haag. Op fabriekskantoor wordt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding gevraagd een niet ouder dan 17 jaar. Br. onder no. 9210 bur. v. d. blad. -PTT- TELEFOONDISTRICT 's-GRAVENHAGE vrouwelijke krachten •relate: IfULO-Dlploma A ui de 3e near de 4e klassi gesteld c DRUKKERIJ DE BINK N.V. Stille Rijn 9 - Leiden - Telef. 20631 Bezoekt de belangrijke KORTEBAANDRAVERIJ OP Woensdag 22 Juli, nam. 2 uur Prijren 1100, 456, 225 en 100. Voor deze draverij staan 30 paarden ingeschreven. Groot CONCOURS HIPPIQUE op DONDERDAG 23 JULI, des namiddags te 2 uur Acht nummers Tuigpaarden, w.o. een nummer voorge reden door dames en een MA Springconcours met eenmaal barrage. 's Avonds 7 uur voetbalwedstrijd STOMPWIJK—WATERINGEN Reductiekaarten voor belde dagen verkrijgbaar tot uiter lijk Dinsdagavond 40 uur bij café Het Blecse Paard. Op hèt terrein is een tribune voor 800 zitplaatsen. Het is ten strengste verboden op of a. d. openbare weg te venten. C. WAAIJER, voorzitter C. J. v, d. BOSCH, aecretarfs. Begrafenis-onderneming Begrafenissen le klasse verzorging met inbegrip van 2 volgauto's vanaf 175. Volgauto's extra 15.per stuk Rouwkamers Transporten in binnen- en buitenl. DE ROTTERDAMSE ANALYSTENCURSUS onder leiding van Dr. W. SCHUT en Dr. Ir. C. RIS. OPLEIDING voor Chemiaeh en Klinisch ANALT9T Aanvang niauwa cursus begin Sept. Aanmelden: Pieter de Hoochweg 121a - Rotterdam - TeL 38343 OPLEIDING VOOR DIPLOMA A., B. en AANV. B. Begin der leasen op Vrijdag 4 September 7 uur In U.L.O. aan de Kaasmarkt BOEKENBEURS. Maandag 27 Juli U.L.O. Breeatraat 66 en 4 September U.L.O. Kaasmarkt 7 uur. aan da HOFDIJK De INSCHRIJVING Mej. M. ALLAART, WARMONDERWEG 41 of bij één der bestuurleden. Spoedige aangifte is gewenst. Hét Bestuur: Prof. Dr. K. FOKKEMA D» B. C. VISSER W. F. A. VAN RIJ J. A. MULDER Dr P. G. KNIBBE TER OVERNAME AANGEBODEN wegens omstandigheden Jaren gevestigde zaak. Ruime winkel met woning. Is ook zeer geschikt voor DROGIST óf APOTHEEK. Pand is gelegen aan een der Hoófdstraten van Leiden. Brieven onder no. 9206 bureau van dit blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6