OPRUIMING Organist Johan Zweers toonde goede kwaliteiten K. Seinstra te Oegstgeest overleden STADSNIEUWS RIJN- EN VEENSTREEK koeriers JAC. DE NIE en ZONEN KOOPT PAARDENVLEES Ie KLAS OFFICIERS Groenveld memm CHAUFFEUR Koerier 4 DONDERDAG 16 JULI 1953 Muzikaal genot in Oegstgeest Johan Zweers en Maria Klok-Boerdam hebben gisteravond in de Oegst- geester Pauluskerk een concert gegeven. Johan Zweers heeft voor de Franse orgelmuziek een zekere voorliefde, omdat hij er zich innerlijk aan verwant gevoelt. Daarenboven bezit hij de muzikale intelligentie, nodig om deze bij haar hoofdvertegenwoordigers zo voorname kunst van het zuivere klankschoon, in de juiste stijl te vertolken. Tenminste, in zover zyn orgel hiertoe by machte is. Verreweg de meeste instrumenten toch ontberen de in timbre zo sterk met de klankkleuren van het moderne orkest verwante registers, die de vermaarde bouwer Cavaillé Coll construeerde. En juist die stemmen inspireerden de Franse meesters Franck, Widor en Vierne tot het oomponeren van hun dikwyis beto verende werken. Maar Zweers woekerde ook gisteravond weer met het hem op het orgel van de Pauluskerk ter beschikking staande ma teriaal, dat. ofschoon niet voldoende toe reikend. toch de vakman wel gelegenheid geeft, het doel althans een eindweegs te benaderen. Het eerste Choral van Franck (in E) bezit noch de dynamiek, noch de diepe devotie van het tweede en derde. Ook de climax is minder geniaal gevonden en opgebouwd als büv. die van het Choral in b. Maar het toch zo mooie werk spreekt ook gemakkeiyk aan en Zweers gaf er een gave verklanking van. Louis Vierne benut in zijn eerste sym- phonie nog sterk tegen het oeuvre van zyn leermeester Widor. Van hier tot aan zijn zesde is zeker een lange weg. Maar hoe uitermate boeiend is hier reeds het spookachtige Scherzo, voorby flitsend als in een droom. De organist gaf een staal van zyn technische routine, die hem in staat stelde, de vluchtige figuren feil loos te tekenen. De vöfde symphonie van Widor tegenwoordig minstens zo populair als de geiyknamige van Beethoven. Ofschoon we al lang verleerd hebben, in muzikale zaken de vox populi als een goede w de meter te zien, luisteren we toch eltyd met meer dan gewone belangstelling naar dit werk, en niet het minst naar het melodieuze, bekoorlijk wiegende Andante Cantabile. Zweers besloot met het derde Koraal van Nederlands grootste orgelcomponist. Hendrik Andriessen, aan wiens muziek hy in sterke mate zUn hart heeft ver pand. Andriessen heeft zich, ondanks alle pogingen daartoe, in dit zo prachtig ge bouwde stuk niet geheel vrü kunnen maken van Francks invloed. Beide mees ters zün trouwens geestverwant, in hun religieus aanvoelen (rooms-katholiek) en klankidealen. Het uitermate kunstige pe- daalwerk kwam op dit orgel niet tot het volle effect, maar de uitvoering was zéér te loven. Marie Klok-Boerdam zette aan het con- Tt weinig luister by. Haar stem is klankrük en beschaafd, maar in stijlbe grip, dictie en muzikale voordracht kwam zij tekort, Van het Panis angelicus (door Franck zélf, met de gehele tweestemmige mis. waarvan het deel uitmaakt, verloo chend i, voldeed de uitvoering nog wel redeiyke eisen, maar de Prière van Faurè en het oud-Nederlandse lied ..Je rusalem, gy schone stad" bleven een eind beneden de maat. OnbegrypeUjk is ook. dat de zangeres in dit programma het benepen-burgeriyke ..Müne Moedertaal" (nog wel drie coupletten) durfde zingen. Dit lied hoort thuis op gezellige avond jes, maar valt in een serieus kerkconcert volkomen uit de toon. Joh. var WARMOND Verkeers Reeds enkele maanden werd aan de leerlingen van verschillende klassen der lagere scholen verkeersonder- wijs gegeven. De resultaten van dit onderricht werden getest op een Dinsdag jl. gehouden verkeersexa- men. De kinderen hadden zich met veel ijver op dit examen voorbereid. Het theoretische gedeelte werd afgenomen door de onderwijzers, terwijl het prac- tische gedeelte beoordeeld werd door de opperwachtmeester Timmer en wacht meester le klas Van Westerop van de rijkspolitie alhier Na afloop van het examen verzamelden de kinderen zich in het gymnastieklo kaal, alwaar de burgemeester aan de ge slaagden een diploma uitreikte. De bur gemeester wees in een korte toespraak op de waarde van het diploma en prentte de kinderen in. het geleerde vooral in de practijk te brengen. Van de school met de Bijbel slaagden 17 leerlingen be horende tot de 6e en 7e klas, van de R.K. jongensschool 25 leerlingen, behorende tot de 6e klas en van de R.K. meisjes school 37 leerlingen, behorende tot de 5e en 6e klas. Jan Klaasscn en Katryn op bezoek De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis organiseert Zaterdag een poppen kast-voorstelling in de „Buroht". We vernemen, dat Jan Klaassen en Katrijn in een gloednieuwe creatie zullen optre den. De voorstelling begint om 2 uu wordt óm 3 uur herhaald. KATWIJK AAN ZEE DE KAAG Anker- en tuigwedstrUd Zaterdag 25 Juli wordt alhier een anker- en tuigwedafcrijd gehouden uit gaande van de vereniging voor vreemde lingenverkeer alhier. De wedstrijden be- tainnen om half 3. Om zeven uur vindt in De bonte Koe de prijsuitreiking plaats. LEIDERDORP f Ex-V.T.L.-ers er op uit De gepensionnce—ien van de N.V. Verenigde Touwfat :en met hun echt genoten hebben g ren een gezellig uitstapje gemaakt. In een bus reed het gezelschap door het Gooi en over de Hoge Vel uwe, waarna in Amersfoort .verd gedineerd. Daarna ging het op Schiphol aan. waar de K.L.M. de bijzon dere service bood van een bustocht over het platform en langs de geparkeerde vliegtuigen. Dat er met volle teugen is genoten, is eigenlijk een overbodige toe voeging. Vervolg van H. van Driel veertig jaar bij I. en A. De heer H. van Driel. werkzaam aan feree<i de Inspectie der Invoerrechten en Ac- huizen cyrtzen alhier, herdacht de dag, waarop hij vóór 40 jaar bij de Rijksbelasting dienst werd aangesteld. Dit werd in tegenwoordigheid van het vrywel vol tallige personeel in het belastinggebouw aan de Langebrug gevierd. Namens de directeur te Utrecht was aanwezig de hoofdcontroleur, de heer Both. Nadat de jubilaris was binnengeleid werd hij het eerst toegesproken door het hoofd der Inspectie, de heer Bodde Bon man. Deze prees de jubilaris, die de laatste jaren werkzaam is in de con- tróledienst omzetbelasting, voor de wyze, waarop hy steeds de hem opge dragen taak verricht en roemde vooral de grote yver, altyd door hem aan de dag gelegd. Na de heer Bodde Bouman werd het woord gevoerd door de heer Warnar. Deze bood hem namens het personeel een horloge aan. Vervolgens spraken nog de heer Foppen namens het ontvang kantoor. de heer Haak namens de ac tieve dienst, de heer Van Lochem voor het administratieve personeel en de heer Luyendyk namens de controlerende col lega's. Alle toespraken getuigden van grote waardering voor de jubilaris. De heer Albers voerde tenslotte het woord namens de Chr. ambtenarenbond, vakgroep belastingen. Hy bood de jubi laris een boekwerk aan. De jubilaris dankte in een korte toe spraak voor deze hartelijke huldiging. Expositie in de Turk Van 18 Juli tot 1 Augustus wordt in dc bovenzaal van de Turk «en tentoon stelling gehouden door Bob Brobbel van schilderijen, aquarellen en grafisch werk. Zaterdagmiddag 3 uur vindt de opening plaats. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Anna M.. dr v. C. Panne- koek en A. van der Stoel; Alexandra G., dr van C. H. D. Suermondt en C. U. J. Briët; Robert M., zn van A. J. M. van Keeringen en P. B. H. Lancel; Petro- nella, dr van G. Blyleve en C. de Bruin; Andries Cornelis, zn van A. Serdyn en C. Fallaux; Saskia J., dr v. G. A. Harten en L. A. van Reeuwyk. OVERLEDEN: G. van Lint, wed. van Kurpershoek, 76 jr. GEHUWD: G. J. Moraal en N. Levarth; P. Ravensbergen en C. Boom; S. van Wezel en J. Baart; W. Salman en W. Mieloo; G. Zeegers en L. van Dijk; A. B. Hoek en J. Verlind; I. Nleuweniburg en G. Streefland; W. Slingerland en J. Boek kooi; M. van Polanen en H. Galjaard; J. A. van Valderen en M. J. van As; C. Smit en H. P. Bodrij; J. H. Ruitenbéek en H. A. P. van der Geest; G. A. Haaren on J. W. Siebert; H. C. van der Horst en G. Boer; W. F. Snieder en L. R. Berkenbosch: G. Verschoor en E. E. S. Gladbergen; K. G. J. Froa en I. C. Schop- huizen. atra, m leven oud-hoofd van de Reho- bothschool alhier. De overledene ging per 1 September van het vorige jaar met pensioen en heeft sindsdien te Oegstgeest gewoond. Dé heer Seinstra. een onderwyzer en schoolhoofd van het oude stempel, ls sinds 1 Ootober 1929 hoofd van een der Hervormde scholen geweest, n.l. de Wees. 'huissehool. In de bezettingsjaren viel deze school ten offer aan de sloper en na de bouw van de nieuwe school aan de Panklaan kwam de heer Seinstra aan het stuur van deze school te staan. Enkele jaren geleden maakte hy e»n ernstige ziekte door. maar hy genas. Mei 1887 werd de heer Seinstra geboren te Idaarderadeel, in Friesland, In 1911 werd bij benoemd tot onderwy- Visvliet. In 1914 ging hij naar Alk maar en in. 1917 naar Aalsmeer, waar hy hoofd werd. Voordat hij naar Katwijk aan Zee kwam was hy van 1923 tot 1929 nog hoofd te Franeker. In de jaren na de tweede wereldoorlog toonde de overledene grote belangstei- het buitengewoon lager onder was mede-oprichter van d« school individueel onderwys, de Ds J. de Liefdeschool voor Katwyk en omstreken de oprichting af tot voorkort voorzitter van deze vereniging. Öo d< voorjaarsvergadering is hy als zodanig afgetreden, maar hij had nog het bestuur. Zaterdagmiddag zal op Duinrüst alhier de teraardebestelling plaats hebben. Openluchtby eenkomsten Iedere Dinsdagavond om 8 uur worden openluchtbijeenkomsten gehouden tegen over de Oude Kerk aan de boulevard. Deze worden verzorgd door de Hervorm- de Gemeente en de Geref, Kerk. Aan staande Dinsdag heeft ds J. J. van der Krifit de leiding. Hij spreekt dan over Het gesprek onder vier Ogen. Medewer king verleent het Hervormd zangkoor te Katwyk aan den Rijn. Prestatietocht Zaterdagmiddag om 4 uur zal de jaar- lykse K.R.B.-prestatietocht worden ge houden. Er zal gezwommen worden over ongeveer 1500 m van Zuid naar Noord. Politiebureau Het politiebureau zal spoedig verplaatst 'zyn. Het gebouw in de Voorstraat te genover het postkantoor is zo goed als is al begonnen Ermelo, waar hy zal bevestigd den door ds D. Bouman. Zangavond Gisteravond werd in de Oude Kerk ;n Gemeentezangavond gehouden, Ds J. J van der Krift opende de bijeen komst en had de leiding. Medewerking verleende het Hervormd kerkkoor o.l.v. de heer L. Haasnoot. Afwisselend werd het koor gezongen en door de ge meente. De heer A. Klok bespeelde het orgel. Hoog en laag watei Vrijdag 17 Juli: hoog water 6.53 en 19.15, ag water 2.43 en 14.55 VissezijgolJjes ALKEMADE Gemeenteraad Maandagavond 8 uur komt de raad bijeen. Agenda: medewerking aan scho len voorstel toetreding gemeenschappe- "yke regeling ziektekostenverzekering gemeentepersoneel, geldlening van 10.000 aan Groene Kruis Oude Wetering uitbreiding gebouw, subsidie speel tuinvereniging Roelofarendsveen ALPHEN AAN DEN RUN Het jubileum van ds Mulder Alphen, is niet geheel onopgemerkt, de heer j' j Hierbij waren ook tegenwoordig de hoofden en de onderwijzers die zich met de opleiding van de kinderen hadden belast. De heer Van der Veen Meerstadt hield in elke school een toespraakje, waarin hy wees op de waarde van het diploma en vooral liet uitkomen, dat het belang rijkste voor de geslaagden nu volgt: het geleerde in de praktijk in toepassing te brengen. Aan de examens werd door 324 kin deren deelgenomen. Geslaagd zijn de school van de heer W. J. v. d. Brink 15 kinderen; van de heer G. A. Bahl- mann 34 kinderen; van de heer W. J. v. Doorn (Aarlanderveen) 13 kinderen; van de heer A. van Driel 20 kinderen; van de heer G. H. Franken 9 kinderen; van i Gils 32 kinderen; voorby gegaan, hoewel het de bedoeling is over enige maanden, als het echtpaar Mulder 25 jaar getrouwd is, daaraan meer aandacht te schenken. Ds Mulder keerde gisteren terug va:i deputatie uit dei de heer A Tollenaar 22 kinderen. de heer C. H. Knook 31 kinder van de heer E. D. Lodder 2 kinderen; van de heer P. Smits 25 kinderen; vai de heer P. Stouthamer 51 kinderen; vai de heer D. Streefkerk 34 kinderen; vai kerkeraad, met de praeses, ds W. Wijma, is hem 's avonds gaan feliciteren. Een bloemenmand werd aageboden. Ook uit de Gemeente ontving ds Mulder gister avond nog verscheidene blijken van medeleven. Verkeersdiploma's uitgereikt Nadat in de afgelopen maanden leer lingen van de scholen zich hadden on derworpen aan het schriftelijk en prac- tisch verkeersexamen, vond Dinsdag de diploma-uitreiking plaats. Dit geschiedde op de scholen. Met deze werkzaamheden hadden zich belast de heren A. v. d. Veen Meerstadt, voorzitter van de vereniging Veilig Ver keer, J. v. d. Horst, secretaris, en N. G. Groothuijse, inspecteur van politie en technisch adviseur van de vereniging. Zee zal de Chr, muziekvereniging De Harpe Davids te Katwyk aan Zee een Vakbekwaamheid De heer B. Schalks, adjunct-commies eerste klas ter gemeente-secretarie slaag- de in Den Haag voor het diploma B vak bekwaamheid in de archief verzorging van de overheidsadministratie. RllNSBURG De bloemenexpositie Ook op de tweede dag mocht de bloemenexpositie grote belangstelling verheugen. Ruim twaalfhonderd bezoekers, onder NIEUW TARIEF NIEUWSTE MOBYLETTE '53i iur1.—; per dag7.50 BADSTRAAT 3 KATWIJK AAN ZEE (Advertentie) Fransen, Duitsers, Engelsen. Belgen j Zwitsers. KATWIJK Aanbesteding turnzaal Gistermorgen had in het raadhuis de aanbesteding plaats van het bouwen van een turnzaal aan de Parklaan te Kat wijk aan Zee. De architect, de heer C. der Bom uit Amsterdam ontving 6 inschryvingsbiljetten. De laaste fa Mulder uit-Oegstgeest met f 5 de hoogste fa Tromp uit Alphen aan den Rijn met f 63800. LISSE Avondfeest op Keukenhof Het bestuur van V.V.V. Lisse heeft besloten dit jaar weer een zomeravond- feest te houden by het kasteel Keuken hof. Dit vindt plaats op Zaterdag 25 Juli. Het programma zal voor de helft door plaatselijke verenigingen en voor d dere helft door beroepsartisten worden verzorgd. Vóór de pauze wordt gecon certeerd door Trou moet Blycken, waar na de dames van D.O.K. oefeningen ten beste geven en een koor van 150 per sonen enkele populaire zangstukken zal Na de pauze komen de artisten aan de beurt. Het slot van het feest is een tap toe op het Vierkant. NOORDWllK Aanbesteding Hervormde school Gisteren ls openbaar aanbesteed de bouw van een Hervormde school op het Golfterrein. De inschryvers waren: S. Tromp ƒ129.990; C. Boel ƒ129.700; Joh. Seysener 129.000; fa Bontebal 129.000; A. van Duyn 128.500; firma Penning 128.000; gebr. Oosterom 128.000; J. de Bes ƒ124.000; J. Vink en Zn ƒ120.910. De gunning is aangehouden. Kerkconcert Hedenavond acht uur wordt in de Geref. kerk te Noordwyk aan Zee een concert gegeven door Nelly Poortier, Wim Mennes, orgel. Voetbalwedstrijd Komt de haringT De vangstberichten van de haring trawlers, die tot nu toe matig tot slecht zyn geweest, werden met ingang gisteren plotseling optimistischer: er is per trek tussen de 60 en 100 kisten buit gemaakt. Woensdag schraal De middenweekse markt was dit keer slecht bedeeld: alleen een Wironkotter.zan#- een paar tongenbotters en verder niets.. Makreel en haring waren er niet en de Hedenavond speelt Noordwyk I tegen andere vis zat dus ..tegen het plafond het miliuire elltal uit Valkenburg een voor piepers is tussen de 38 en be- wedstrijd, waarvan de baten ten goede taald en de grote gullen jachten het komen Mtl de militaire sanatoria. P.V. Stormvogels zachte prijsje van 65 op de middelmaat en tussen de ƒ58 en ƒ60 voor de pennen. Kisten kabeljauw deden eventjes ƒ170 en de zwaarste regelsuit- leggers brachten 134 op tegen 92 voor de normale rijen. De Belg was niettemin in de markt voor dikkoppen en het was dus geen wonder, dat de Wironkotter met 7500 schoot ging. Thorina vandaag Met 420 kisten haring en 200 kleine kistjes is vandaag de Thorina aan de afslag. Het schip vangt verder 60 ma kreel, 50 diversen en 70 wyting. Vrijdag Voor morgen ls verder bekend de Al lan Water, die 210 kisten haring en 200 kleine kistjes heeft, plus een bijvangst van 35 schelvis. 120 wyting, 85 gul en kool, 10 makreel, 5 varia en 140 styve. Ook de Onderneming I komt morgen met 270 grote en 240 kleine kisten haring plus 130 makreel, 85 wyting, 15 gullen. 15 schelvis, 150 stijve en 350 st. koolvis. Er werd een drietal wedvluchten ge houden en wel met oude duiven vanaf St Maxence en Chateauroux en met jonge duiven vanaf Tilburg. De uitslagen lui den: St Maxence: 1, 2 C. Smit. Kampioen midden fond: 1. C. Smit 179 p.; 2. J. Piug 143 p.; 3. J. Boon 140 p. Duifkam pioen: 1. J. Boon met H 52 803271. 140 p.; 2. A. Cramer met H 52 803358, 126 p. Ohateauroux: J. Plug 1. 5; J. Boon 2; C. van Duin 3; C. Smit 4; A. Passchier 6. Tilburg: A. Cramer 1, 4, 12; A. v. d. Zwan 2, 11; W. Knoppert 3; A. Passchier 5; J. Plug 6, 9, 10; C. van Duln 7, 15; B. Cramer 8, 16; N. Smit 13, 17; C. Smit 14. NOORDWUKERHOUT ■De RK harmonie Jeanne d'Arc geeft Zaterdagavond om 8 uur een concent in de muziektent in de Zeestraat. Harpe Davids Op verzoek vani V.V.V. te Katwijk aan vol bewondering kregen. Ook uit zakelyk oogpunt staat het vast, dat deze ten toonstelling een succes is. Tot vanavond elf uur kan men er nog genieten. SASSENHEIM Ernstige botsing Op de Ryksweg nabij het Sassenheim- se viaduct vond gistermiddag stig ongeluk plaats. Een luxe wagen, ko mende uit de richting Den Haag, reed met grote snelheid op het linker gedeelte van de rechter rijbaan. Op het moment, dat de bestuurder vermoedelijk een vrachtwagen wilde passeren, naderde uit de richting Amsterdam luxe auto. Een botsing was onvermydelyk en de bestuurder en een inzittende werden ernstig gewond en moesten naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd Beide wagens werden zwaar beschadigd. VOORSCHOTEN Toga verhoogt decorum Enige tijd geleden besloot de raad tot h^t aanschaffen van een toga voor de ambtenaar van de burgerlyke stand. Dit ter verhoging van het decorum by h u w elijksv o Lire takingGisteren is nieuwe toga .ingewijd" toen burgem. Van der Hoeven het huwelijk voltrok van heer C. Leydes met mej. J. Aretnitsen. Mutatie by de Nationale Reserve De korporaal instructeur M. J. Maas is bevorderd tot sergeant en aangewezen bü het oefenverband Leidschendam. In zyn plaats is benoemd serg. G. Feenstra Duiven vlogen „De Zwaluw" hied een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk)afstand 415.99 km. Gelost om 9.15 uur met Z.-W. wind. De behaalde snelheden waren zeer groot. De eerstaamkomende duif werd geconsta teerd om 12.56.59 uur en deze bereikte een 'snelheid van 1873.90 meter per min £>e laatste prijswinnende duif werd ge constateerd om 13,24.57 uur en deze be reikte een snelheid van 1661 meter per minuut. De pryzen werden als volgt behaald: Fr. Hendriks 1. V L Pierlot 2, K I Waas dorp 3-7-8-9-15, M Th van Berne 4-6-14; J P v d Assem 5, C Zwaan 10, J Schrij vers 11. A v d Graaf 12. G Teske 13. L Hemmes 16. Ook werd een vlucht met jonge duiven gemaakt van Roermond. Afstand 149.67 km. Gelost om 8 uur met Z.-W. wind. Aankomst eerste duif 9 54.01; snelheid 1312,70 meter per minuut; aankomst laat- ste prijswinnende duif 10.06.20; snelheid 1181.65 meter per minuut De prijzen werden als volgt behaald: M Wolleswlnkei 1 4 16, P M van Wissen 2 5 7 8 20. H Schoo 3 29, V L Pierlot 6 15, J W v d Hulst 9 32 37. Fr. Hendriks 10 33 35, P d'Haens 11 13 31, F Zoons 12 18. J Kusters 14, J Verloop 17 25, C Zwaan 19 22 26. A W Querreveld 21 24, K I Waasdorp 23 34. J P v d Assem 27. F C van Heusden 28, A de Graaf 30, van Berne 36. Burgerlyke Stand GEBOREN: Wilhelmina M., d. v. C. W. v. d. Berg en H. G. Hazeveld, Wyngaar- denlaan 61; Eugene C. L., d. v. A. Ooster- baan en E, C. Mulder, Raadhuislaan 9. ONDERTROUWD: G. Lamboo, 22 jaar, Leidseweg 38 en C. A. Zonneveld, 21 ji Papelaan 158; G. J. W. Bremer, 30 jaar, Vlaardingen en S. W. J. Bins, 25 jaar, Treubstraat 16. GETROUWD: Th. W. van Doorn, 23 j., Ouder-Amstel en E. Boonstra, 22 j., Nw- Voordorpstraat 24. OVERLEDEN: M. J. de Mooy, 2 J., Nw- Voordorpstraat 11. Zij ontvingen een door de heer F. J. Brink in fraaie vorm uitgevoerd diploma. Nieuw wachthuisje De vereniging „Alphens Belang" heeft reeds verscheidene belangrijke initiatie genomen. We denken slechts het plaatsen van een muziektent nabij het Bospark in 1948 en het aanbrengen an een uurwerkverlichting in de toren an de Hervormde kerk Reeds lang doet zich ook de behoefte gevoelen aan een wachthuisje voor auto buspassagiers bij de drukke halte van di Citosa-autobusdienst LeidenBodegre venGouda naby de Postbrug, de „halte Samsom". „Alphens Belang" heeft hier- gelden bijeengebracht. Voorts heeft zy het gemeentebestuur verzocht grond, waarop het huisje geplaatst kan worden en die eigendom van de ge- an de vereniging af te staan terwijl het onderhoud van het wacht huisje voor rekening der gemeente komt. Aangezien de oprichting van wachthuisje ter plaatse in een door len gevoelde behoefte zal voorzien, heb ben B. en W. zich gaarne met e ander accoord verklaard. Het ligt bedoeling, dat het huisje wordt vervaar digd van staal en onbreekbaar glas. Shell-station Shell Nederland N.V. is van plan. aan de Prins Bernhardlaan een doorsmeer- inrichting en service-station op te rich- Met het gemeentebestuur is over eenstemming bereikt inzake de voor waarden van verkoop en verhuring van de benodigde grond, resp. 180 en 600 vierkante meter, tegen ƒ28 per meter en ƒ850 per jaar. Het laatste voor een ter mijn van vijftien jaar met een stilzwy- gende verlenging telkens voor een jaar. B. en W. achten het gewenst, dat de exploitatie van het service-station en de doorsmeerinrichting in handen wordt ge legd van een in overleg met het college te wijzen exploitant. A.Z.C.Gouwe (dames) 45 De Alphense dames zijn er niet in ge slaagd de beide punten thuis te houden. Wel wist L Basie met een mooi schot de thuisclub de leiding te geven, maar spoe dig daarna was de stand weer gelijk. Door de dames E. Mulder en S. v. d. Berg kwam A.Z.C. met 3—1 voor. De thuiscluo ging toen op haar lauweren rusten en he gevolg daarvan was, dat de club uit Wad öiinxveen niet alleen de achterstand kon wegwerken maar zelfs de leiding kon nemen Beide ploegen scoorden toen eenmaal (45) De A.Z.C-adspiramten wonnen 4—0 van G.Z.C. Fijnhoutbewerken Het ligt in de bedoeling, aan de Chr. technische school een afdeling fynhout- bewerken te openen, teneinde de leer lingen in deze afdeling op te leiden meubelmaker en scheepstimmen Waarschijnlijk begint deze cursus op 1 Augustus 1954. De kosten worden ge raamd op ƒ22.500 en het aandeel van de gemeente hierin wordt geschat op twee derde hiervan. B. en W. vinden alle aan leiding om hier aan mee te werken. Schoolboeken Het bestuur van de Chr. school vooi g.l.o. aan het Sint Jorisplein vraagt me dewerking aan het gemeentebestuur vooi de aanschaffing van schoolboeken. Dit in verband met de invoering van nieu methoden voor het onderwys in lezen rekenen. BENTHUIZEN Gemeenteraad Maandagavond 7 uur vergadert de ■raad. Agenda: t oetreding der gemeente tot de N.V Bouwkas Noordnederlandse gemeenten, venbouw openbare school en inrichting van een gymnastieklokaal, vaststelling vergoeding school met de Bijbel, ziektekostenregeling gemeente ambtenaren. aankoop bouwterrein, voor stel om het gratificatiebesduit rijksambte naren 1953 van toepassing te verklaren op het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel, voorschot bouwver eniging ALgemeen Belang, bydrage Chr lyceum Alphen aam den Rijn Collecte De collecte voor Sonnevanck en Zon negloren heeft f 140 opgebracht HAZERSWOUDE Oranjefeesten Rijndijk Op 21 en 22 Juli wordt aan de Rijndijk een Oranjefeest gehouden en wel op het terrein van de heer A. Kasteleyn. Van het programma noemen we: Dinsdag 2 uur opening door de heer B. den Braver, 2.30 u. kindervoorstelling, 7.30 uur voet balwedstrijd tussen St. Bernardus I en Koudekerk I, na afloop ringsteken voor paren per jeep. medewerking van Kunst na Arbeid uit Oudekerk. Woensdag 10 u. kinderwedstrijden, 2 volksspelen, 4.30 u. ringryden per fiets, meisjes en jongens tot 14 jr, 7.30 u. I ruiterfeest, 9.30 u. stoelendans (alle leef- tyden), medewerking van De Groene Hazelieren, tenslotte: vuurwerk. Het programma voor het ruiterfeest luidt aldus: 7.30 u. opening. 7.40 u. vrij- heidsdressuur, 7.55 u. zaklopen dames, Pyramide en Voltige 8 20 uur springconcours, 8.50 u. poppenrace, 9.10 lur parade. Grote uitbreiding van De Jong's machinefabriek De Jong's machinefabriek alhier heeft 11e terreinen, gebouwen en loodsen van de N.V. Aerobeton te Zoeterwoude aan gekocht. Een en ander wordt thans ge schikt gemaakt voor het eigen bedrijf, dat hierdoor dus belangrijk wordit uit gebreid. De twee terreinen liggen naast' elkaar. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Gymultvoerlng gymnastiekvereniging Aspasia De houdt Zaterdagavond op het t de voetbalvereniging Koudekerk een uitvoering. Deze wordt om 7 uur ge- opend. nadat een mars door het dorp is gehouden. LEÏMU1DEN Eervol ontslag Met ingang van 1 September is eervol! ontslag venleend aan zuster Celesta, hoofd van de R-K- meisjesschool alhier. De zuster heeft de pensioengerechtigde leeftyd bereikt. Ruim 46 jaar heeft zij he* onderwys gediend. Collecte De collecte van Herwonnen Levens-; kracht heeft f 128 opgebracht. Gevonden en verloren Gevonden voorwerpen: portemonnaie, schakelarmband en vulpen. Verloren voorwerpen: Bruin lederen damesportemonnaie en herenportemon- Inlichtingen verstrekt de rijkspolitie. Burgerlyke Stand GEBOREN: Dirkje T., d. v. G. A. Mol-! Iers en D. T. Maijenburg; Petronella J. M.( d. v. J. T. v. d. Hoorn en C. M. Borst; Cor-! nelis C. W., z. v. J. Straathof en W. A. M.i van Rijn; Agatha M., d. v. J. Keijzer en J. Koot; Gerrit, z. v. C. Schoenmakers en T. v. Dyk. GEHUWD: Bernardus H. W. v. Schaik, 23 jaar en Cornelia A. v. Hattem, 22 jaar, OUDE WETERJNG Niet gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd in Juni ingelegd 1124 en terugbetaald i 1300. ROELOFARENDSVEEN Gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd ir> Juni' Personeel gevraagd Brood- en banketbakker gevraagd, zelfst. kunnende werken. A. L. Deegenaars, Trompstraat 44, Leiden. Te koop gevraagd i woonschip aan te leggen. Aanb. Van Leeuwen. Woonschip „In den Scheelen Schol" Morssingel, Leiden. VERLOVINGS- M. BRINKS Haarlemmerstraat 126 Dames sportfiets te koop gevraagd. Moet beslist z.g.a.n. zijn. Aanbiedingen met prijs etc. No. 9198 Bureau Blad. Te koop aangeb. 0 Kruiwagens, polderwa gens, steekwagens. lucht- bandwielen. A. de Ru, Haven 17, Leiden. Te huur gevraagd Voll. pension gez. d. Heer op leeft. geg. st. b.b.h.h. als alleeninw.; liefst huis m. tuin eigen k. in kl. gezin of bij dame P.G. Br. no. 9191 bur. van dit blad. Te huur aangeb. Te huur aangeboden kam. peertenten, 2-, 3-, 4- en 6- pers. (ook lichtgewicht dub- beldaks), luchtbedden en: kooktoestellen. Vraagt fol der met opgave van huur- periode H. R. Troost, Haven 14. Telefoon 21664. EEN RIJWIEL OF EEN BROMFIETS koopt U natuurlijk by A. DE WIT'S HANDELSHUIS Oude Vest 111, Tel. 25328 W oningruii Wie ruilt myn nieuwe woning te Katwijk a.d. Rijn bij Vliegveld voor woning te Katwijk aan Zee? Liefst bij Witte Hek. Te bevr.: D. Bent, Zeeweg 54a, Katwijk aan Zee. RESTANTEN KEUKENUITZETTEN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN LEIDEN K. RAPENBURG 10 Tel. 20025. DEZE WEEK WALKI-TALKY's met roomboter bereid, van 0,80 voor 0,70 per 200 gram. LEIDSE SPRITS van 0,70 voor 0,55 per 250 gram. BANKETBAKKERIJ ROSELEUR BREESTRAAT 54 LEIDEN Aangeboden baksteen en betonpuin direct weg te halen bij groot vaarwater. Te bevr. Fa M. v. d. Velden, Leiderdorp. Tel. 21118 na 5 uur Tel. 21149 Maar dan bij de oudste en meest bekende adressen. GEHAKT, pe-r 500 gram 90 ct ROOKWORST, per 500 gram90 ct BRAADLAPPEN, per 500 gram v.a. ƒ1.— Dus allen naar: T. van BOHEEMEN en T. VAN NIMWEGEN Alleen zij, die over schikken, gelieven i aan het Bureau van er grote vakbekwaamheid be- voerig te soil, onder No 9194 t Blad. Diversen 0 „Valk" kan U leveren alle merken rijwielen, bromfiet sen, scooters en motorrij wielen. Contant of op gem. betalingsvoorwaarden. Dus waarom niet even aangelo pen aan de H. Schouw 296 300. 0 Kofferschryfmachines modernste exportuitvoering, solide, fraai, met prachtig scherp schrift, voor f 15.- p. mnd. gedurende 18 mnd. slechts f 25 bij aflev. Alleen verkoop: „Pols' voor Kan toor", Heemraadstraat 58-60, R'dam, tel. 52.1.00 (K 1800). Vraag prosp. (m. inl.) of be- Profiteert deze weck nog van LAGE PRIJZEN! Lappen v.aƒ0.95 Gehakt h.o.h0.90 Rookworst f 0.80 Dik rundvet 0.55 Veulenvlees v.a. 1.50 Gekookt hart en lever. Alleen bij Haarl.straat 246 Van 20 tot 27 Juli zUn wö wegens vacantle gesloten. Zie advertentie van ROTANMEUBELEN SCHEPPEN SFEER IN IEDERE WONING Kraaierstraat 15. Tel. 81500 RIJNSBURG HUIS TE KOOP vrij te aanvaarden. Oegst- geesterweg 70. Te bevragen: DUINROOSSTRAAT 17. Kat- Vertegenwoordiger GROOTHANDEL in CHOCO LADE en SUIKERWERKEN vraagt voor spoedige in diensttreding PRIMA VERTEGENWOORDIGER. Br. No. 9196 Bureau Blad. nette. Gaat U met vacantie? Denk er om, trein, boot of vliegtuig, alles vertrekt per minuut. Dus daarom een prfma lopend uurwerk ge kocht bij W. van Kampen, Mare 102. In alle pryzen. 9—16 Juli. Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers. In ruime keuze. Gouden en zilveren sieraden. Specialiteit verlovingsringen. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn. Haarlemmerstr. 185. Vacantie-adressen Scheveningen. Gem. kamers m. gebr. v. keuken: 815 Aug. en 2431 Aug. 1 min. van strand. C. Pronk, Is in bezit van alle geldige rijbewijzen. Brieven onder No. 9199 Bureau van dit Blad. Gevraagd AUTOMOBIEL MONTEUR geheel zelfst. kunn. werken. Goed op de hoogte zijnde met Diesel motoren. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitz. Br. no. 9192 bur. van dit bL Plaats een T is dè manier/

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4