V olgend seizoen geen J u weel, maar amateur-festival MAGGI' KIPPENBOUILLONSOEP Toneel, zang en muziek èn een huisvlijttentoonstelling Leidse scholieren zwommen in de Overdekte Bevorderingen Leids stedelijk gymnasium Meubel een gebruiksvoorwerp, ook een sieraad Betere afvoerregeling na corso in studie Leidenaars op stap 53 NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 3 DONDERDAG 9 JULI 1953 Wedstrijd-element is er ditmaal niet bij Het Leidse Juweel is een succes geworden, het experimentele karakter ten spijt. Het was nog niet eens ten einde, toen de bestuursleden van K. en O. al meermalen de opmerking hadden gehoord, dat het volgend jaar zeker moest worden herhaald. Ofschoon van een nieuwe traditie in het lgven van de Sleutelstad niet kan worden gesproken, komt er in het volgende seizoen weer een Juweel, dat de naam draagt van amateur-festival. Dit festival zal in zoverre essentieel met het eerste Juweel verschillen, dat het wed strijdelement er aan ontbreekt. Gistermiddag hebben enkele bestuurs leden van K. en O., t.w. de heren De Wilde, De Jong en Stenz, ons alvèst wat mededelingen over het festival gedaan. Gedetailleerde gegevens komen vanzelf sprekend later; het gaat nu slechts de grote lijnen. Het festival valt in v\jf hoofdstukken uiteen, namelijk tonéeluitvoerirtgen, zang koren. muziekgezelschappén, harmonie- en fanfarécorpsen en een huisvlijtten- toonstelling. Bij de zangkoren heeft men de volgen- I de aantekeningen gemaqjrf: die door- j gaans niet aan een eigen uitvoering toe- l komen. Onder muziekgezelschappen ver staat men strijkorkesten, rrtandolinege- zeischappen en accordeonorkesten. Voor de afdeling toneel worden drie avonden in de schouwburg gegeven. Dus niet in het Antonius-clubhuis. De schouw- burg biedt plaats aan meer mensen en bovendien is de accommodatie er beter. Per avond treden vier verenigingen op, die ieder een één-acter opvoeren. De commissie beschikt over een lijst van op goed peil staande één-acters, waaruit de verenigingen een keuze kunnen doen. Het zal echter mogelijk zijn, dat buiten die lijst een keuze doet. Wel is de 'bepaling gemaakt, dat het te spelen stuk voor de vereniging een première moet zijn. Zoals gezegd, een wedstrijdelement is er niet. Wel zal een competente jury een critisch verslag samenstellen. Het is het bestuur van K. en O. gebleken, dat dit op hoge prijs wordt gesteld. Publicatie van de resultaten is natuurlijk uitge sloten. Voor de zangkoren en muziekgezel schappen zijn vier avonden op het pro gramma geplaatst, te houden in de foyer van de stadsgehoorzaal. De verenigingen kunnen afzonderlijk maar ook gemeen schappelijk optreden. Ook hier hoopt een deskundige jury een critisch verslag te maken, dat aan de verenigingen zal wor den toegezonden. De harmonie- en fanfarecorpsen krij gen een concertavond in de stadsgehoor- Gevonden voorwerpen In Juni gevonden: melkbus (inh. 40 1), bril met étui, hondenriempje, boodschap pentas. bankbiljet, contactsleuteltje da mestas, sjaal, armband (doublé), gym schoen, portemonnaie, kinderstèp, kin dertasje, kindermuts. vulpen, blauw jasje. hoes van paraplui, alpino muts (bruin), hangslot, regenjas (gum mi), sleutels, dop van radiaiteur, zadel dek, kompas, paar kindèrschoenen, kin derrijwiel, handschoenen, motorwanten, reclamebord, vulpotlood, bos manidema- kers tenen, kleed, twee peufStokkén, luidspreker, foto, regenjas (groèn), ro zenkrans. paar beenpijpen, tekening, 'dek. zeil (bruin), zaklantaarn, hoofddoèk, autoband (merk India), slobbroekje (zwart), capuchon, muntbiljetten, zag- agenda, damesarmbandhorloge, honden halsbandje, capuchon, etalage-standaard, windjack. hengel (driedelig), jasje (rood), broche, muziekstuk, dameshoed (wit), sigarenaansteker, lap stof (zwart), paraplu (grijs), mondharmonica, halskeU ting (preien), damesvest (grijs), twee bossen touw, rubbersnelbinder, dames, vest (licht blauw), zakmes, num merplaat auto, liniaal Ohout), werkjasje, zeiljopper, schilderskrabber, pakje (inh lap stof), schoudertas, médaillon, kerk boekje RK, kindervest (wit), ballpoint pen en potlood, damesvest (donker groen), passerdoos, 'handschoenenklem. pakje inh. costuum grijs, 3 cahiers, bus verf, studieboek Frans, kinderzomer- "hoedje (wit), damesvulpotlood, leesboek, padvindersriem, raamhor, poederdoos, beugel met rubber overtrek, zilveren doosje inh. rozenkrans, schaar in grijs étui. schort (wit), nylonkousen, doosje met rijwielreparatie, pakje inh. 2 zwem broeken, plank met beeldhouwwerk, zonnebril, padvinderspet, ceintuur. Terug te bekomen en Inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau ■politie. Zonneveldstraat 10, op Woens dag. en Zaterdagmiddag tussen 2 en Knaapje raakte in de Nieuwe Rijn J> vijf-jarige F. de H., wonende aan het Gangetje, raakte gistermiddag bij het spelen in het water van de Nieuwe Rijn. De heer S. v. d. Velden, koetsier bij Van Gend en Loos, die dit zag gebeuren, be dacht zich geen moment en sprong ge kleed te water. Hij bracht het knaapje op het droge en leverde het aan de ouderlijke woning af. Belastingdienst Leiden De heer C. T. Cazander, adjunct-com mies van 's rijks 'belastingen, is met in ingang van 1 Augustus verplaatst van d< inspectie der belastingen Utrecht, eerste afdeling, naar de inspectie Leiden, eerste afdeling. De heer J. A. W. van der Meer, grene- kommies der invoerrechten en accijnzen alhier, is met ingang van 1 Mei 1953 be vorderd tot assistent. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Martinus z v M Schmidt en C Terlouw; Arie z v A van Vliet Fortuin; Antonius B J z v A Speeken brink en B M Brandehof; Grietje M d A Rotmensen en P S Jansen; Johanna P d v J Dobos en E van der Boon; Frans J z v H W van der Reijden en M H Bikker; Anneliese d v A van der Hak en A F Damsma; Joannes Th F z v F vai Klauw en W Witteman; Robert A 2 Samsom en D Herruer; Cornelia d Slingerland en H C Blok; Wilhelmus S M z v Th M van Schaik en J G v d Voort; Maria W F d v M Toet en C van Rijswijk; Johannes z v F G van Zwieten en C van Bemmel; Josephus M z v J G van der Poel en M E Verdegaal. Overleden: M E du Pon, vrouw, 58 Jr. Gehuwd: W J Oorschot en M Th Brands; P van Poelgeesten MME Vos; A J van Schagen en G M Vink; H van Es en C Blansjaar; A J Schreve en G van Leeuwen; J P N Uljee en M Kluivers; N den Os en C H de Vos; J Piket èn M C Bey; D Leugering en L Warmond; H J de Waal en M Emke. zaal, waarop alle deelnemende corpsen optrèden. Ieder corps speelt een vrije korte mars ter opening en een verplicht werk. By de keuze van het verplichte werk wordt uiteraard rekening gehouden met de classificatie van de corpsen. Er is contact opgenomen met de Leidse bond van harmonie- en fanfarecorpsen De corpsen krijgen eveneens een critisch verslag toegezonden. -t is bovendien de bedoeling, dat de Leidse corpsen op twee avonden in het voorjaar van "34 men heeft gedacht aan April of Mei een mars door de stad maken. Deze mars wordt aange boden. Hierby zal eveneens een jury aan wezig zijn om de marsprestaties te be oordelen. Wie kan er meedoen? merking komen en welke eisen er den gesteld. Op deze vraag kregen wij ten ant woord, dat slechts die verenigingen kup- nen meedoen, die zich uitsluitend be wegen op de gebieden van toneel, zang en muziek en naar het oordeel vai en O. daarop een behoorlijk peil hebben bereikt. Aangezien het niet doenlijk was voor het bestuur van K. en O. alle verenigingen afzonderlijk een uit nodiging tot deelneming toe te zen den zonder de kans te lopen dat er één zou worden overgeslagen, moet deze publicatie dienen als algémene oproep voor de in aanmerking ko mende verenigingen. De verenigin gen wordt aangeraden zo spoedig mogelijk een reglement en een aan meldingsformulier voor deelneming aan het amateur-festival 1953-1954 aan te vragen bij het bureau van K. en O., Plantsoen 25. De inschrij ving sluit op 1 September. Tenslotte nog iets over de huisvlijt tentoonstelling. Men zal zich herinneren, dat zo'n tentoonstelling in 1948 in Lakenhal is gehouden. Het mus kreeg daar toen ongeveer 3000 bezoekers te verwerken. Deze belangstelling gaf K. en O. moed weer een tentoonstelling van huisvlijt op het programma te plaat sen. Over deze expositie kan nu alleen dit worden gezegd, dat ze in het voor jaar van 1954 zou worden gehouden. Na dere gegevens hopen wtf zo spoedig mo gelijk bekend te maken. Haantje de Voorste! 4 flinke borden pure kippenbouillon met goudgele vermicelli Getrokken van jonge kippen volgens een speciaal Zwitsers recept. Héél even gekruid èn tn 3 minuten klaar! Het nieuwe zilverzakje met Je grote kip en de naam MAGGI erop, dat moet het zijn Agendo voor Leiden Donderdag Speeltuin Ons Eiland. 8 uur: Marscon. eert harmoniékapel T en D Oud-Hortuszicht. 8 uur: Jubileumcon cert ..Kunst en Genoegen" en „Sempre Avaati" Stadhuistoren. half 9 nm.: carilloncon cert Leen 't Hart Zaterdag Papengracht, 1.15 uur: K. en O sie naar Hoogovens te IJmuiden Tuin „Het Noorden" (einde Zwarte- pad). 3 uur: theemiddag. V'lies, half 4: Zuid-Hollandse Beleg- gings Mij, aandeelh. vergadering. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor de seschiedenis der natuurwetenschappen. Steenstraat la: .1853—1953 H A Gurentz en H Kamer- linsh Onnes" «tol 30 Aueustus» Rijksmuseum van oudheden, Rapen burg 28: Het Romeinse Portret (105 uur. Dinsdag- en Donderdagavond 810 ir, tot 19 Juli). Nachtdienst apotheken. Apotheek van Driesum, Mare 110, teL 20406, en de Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Kinderkoor Ex Animo een dag uil Gistermorgen vertrokken drie bussen met kinderen ert geleiders van het kin derkoor Ex Animo voor hun jaarlijkse uitstapje in de richting van Oosterhout in Noord-Brabant. Daar hebben de kin deren in een natuurbad kunnen genieten zwemmen, roeien en wat al niet 's Middags werd een openluchtuit voering gegeven voor de bewoners van Oosterhout en omgeving. Dit werd op hogè prijs gesteld. Na ieder nummer was er een hartelijk applaus. Toen hebben de kinderen nog gespeeld in een grote speel tuin en de dag werd gesloten met een ne maaltijd. Het gezelschap was om r in de stad terug. Voor het diploma In de Leidse Overdekte hebben weerl Munnikenstraat (Herfkens), B: Leo zeer vele schooljongens en -meisjes uit Servaas, Coos v. d. Ster, Karei Questroo, Leiden en Wassenaar twee dagen „het Martin Tettero^ Jan Lefèbre; A: Piet grootste woord" gehad. Zij moesten proeven van bekwaamheid in de kunst afleggen. Uit Leiden slaagden niet minder dan 127 meisjes (54 voor het A-diploma, 73 het B-diploma) en 123 jongens (voor A 27, voor B 96). Daarbij kwamen nog 71 leerlingen van Wassenaarse scholen, 57 14 slaagden. Jongens De geslaagde jongens uit Leiden zijn: Asserstraat (hoofd Lamain). B: Jan de Joode, Jan v. d. Kriek, Joop Vogel, Harry de Joode. Kernstraat (Hokking), A: Jaap Velt- ian; B: Bram de Jong, Hans Janssens, Robbie Selier, Jan Zwikker. Lorentzkade (Bosma), A: Kees Klay; B: Roel Crabbedam. Hans Kriele, Rob bie Beurse. Vollenhovenkade (Timmer). B: Piet d. Horst. Frits Nagtegaal, Wim Scheer. Franchimontlaan (Kapteyn), B: Loek Cuvelier, Hans Bevemans, Gys Groene- wegen. Paul Uppenkamp, Hans Vermeu len, Ignas Perquin, Tommy Donk, Frans Zandbergen, Nico Ovprdevest. Stadhouderslaan (Kramer). A: Gerrit Schaap, Henk de Vries, Huibert Rose- leur. Rapenburg 48 (Zandvliet), A: Kees Hoogeduin, Nico Nagtegaal. Hans de Groot; B: Rudolf Fles, William Bailey, Kees v. d. Berg, Jac. de Jong, Kienjet. der Steen. Dina A. Vylbrief, Marie L. j Bakx, Trijntje Brouwer. Emmy C. We schreven er gister zp. al over: B. en W. van Vlissingen bezochten de üisciher' Wilhelmina M. Flim, G. C. de Sleutelstad om in ons gemeentebestuur de gehele burgerij van Leiden te danken voor haar stoffelijke en morele steun in de ramptijd van Februari van dit jaar. Op de foto bekijken burgemeester Kolff en burgemeester Van Kinschot de door Vlissingen aan de Leidse scholen (die bij de uitvoering van het adoptieplan meewerkten) geschonken oorkonde. Verder van links naar rechts: wethouder Van Oirscliot van Vlissingen, wethouder Van Schaik en wethouder Poppe van Vlissingen. Foto N. van der Horst Bevorderd tot de tweede klasse: Marijke Locher, B. van ^öurik, Carla Pieper, Ida 1. Assink, Theresia M. F. Bogaars, Ca-iA. van Regteren Altena, P. M. Waszink, tharina M. de Bruin, M. G. N. van den Elisabeth C. Dissevèlt, Henrfëtte Dresden Ende, W. C. Evert, N. van Ginkel, Ma-1 Alwine D. Drewes, H. G. Honnef, Frede- rianne de Graaf, M. R. J. Hofstede, Hen-rika L. Hoogewerff; Anneke M. L. de jdrika W. Huijding, Yvonne Huizer, H.Koning, Adriana Majolée, Antoinette J. I Kamma, W. A. F. Kreukniet, Elly H Meckmann, P. D. A. Noest, A. A. van I Leenen, Adriana van Leeuwen, Catha-Ooy. E. W F. Postel, L. H. W. Rhemrev, rina H. Nap. Ulrika W. Oosterhoff. J. K.P. Waasdorp, D. M. van Weerlee. Prins, M. N. Spijker. Helena A. E. van; Afgewezen 7. Bevorderd tot de vierde klasse: A. Koster, J. Hoekstra, P. C. Hofkes, Johan- Groot. Annemarie Haantjes, Hanny "a „M;^lanje> L^ia Haantjes. G. J. C. Hartman. J. Karstens. 7nn^" A wlïf C. J. Koningsberger. J. Kuiper. R. H. van n Her Piac Ar.Ho Ve.-v.eof t R/T Vo.. J- M- Boeke, M. van Dunné, M. D. Etmans steef vtrhMf- L?d"> M. Ver- j R Feltkamp j G Geelkerk(m. w. c. Afgewezen 6. herexamen 1. M"anWA,Hu.iz"',Ma"'J:. de Bevorderd tot de derde klasse: W. K. Meyere'-Els? N' B' A. Btins. Batteljee, Johanna C. Blom. A. F. W. Duyverman, C. Fasseur, J. Hoogerwerf, G. O. Junge, D. C. Koningsberger. A. Kosto, Louise W. von Liebenstein. W. P. Mr Van Gulik op tweetal in Wageningen Ter voorziening in de vacature vai kantonrechter te Wageningen is door de rechtbank te Arnhem een lijst van aan beveling opgemaakt, waarop in alpha- betische volgorde zijn geplaatst: 1. Mr A. C. vain den Brand, oud-tucht rechter voor de prijzen in het arrondis sement Zutphen, kantonrechter-plaatsver- vahger te Wageningen; 2. mr J. van Gulik, advocaat en procureur te Barne- veld, kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Leiden. Leidse hypotheekbewaarder naar Roermond De bewaarder van de hypotheken, hel kadaster en de scheepsbewijzen, D. J. Bodegraven, is verplaatst van het hypotheekkantoor Leiden naar het hy potheekkantoor te Roermond. Uitstapje kleuterschool Tot besluit van het „leerjaar" hebben de kinderen van de Montessori-kleuter- school Duivenbodestraat gisteren met het Glippertje een tocht naar de speel tuin De Vink gemaakt. Het plezier was Lezing voor afdeling Leiden C.B.P.B. Aan de binnenhuisarchitectuur wijdde de Chr. boerinnen- en plattelands vrouwenbond afdeling Leiden gisteravond een bijeenkomst in Réhoboth. De heer P. C. Eversteyn, binnenhuisarchitect, hield een lezing over woning inrichting. Ieder huis, zo zei spreker, is voor de [Spreker gaf tenslotte nog enkele tips binnenhuisarchitect een nieuw probleem, j voor de wandversiering. Alles moet ei dat opgelost moet worden. De sfeer van i op gericht zijn een smaakvol en verant- een huis wordt bepaald door de bewoner, j woord geheel te krijgen. Daarom moeten bewoner en inrichting Tijdens de bespreking van dit onder- altijd een harmonisch geheel vormen.werp ging de heer Eversteyn nog op heel Mensenkennis is dus iets, dat de binnen- wat bijzonderheden ii huisarchitect niet mag ontbreken. Het in terieur is er niet voor het interieur, dat is één van de voornaamste stellingen, men bij het inrichten van een huis moet uitgaan. Spreker hield een pleidooi aanbrengen van harmonie in de kleuren ïen practische indeling. Hij trok fel leer tegen namaak antiek en zei, dat tijd om een eenvoudig, doch degelijk meubel vraagt. Meubels mogen zeker sierlijk zijn. maar in de eerste plaats moeten ze dienen om gebruikt te worden. Uit de bollenstreek Gisteravond werd in de beurszaal var Treslong te Hillegom de gebruikelijke na beschouwing over het bloemencorso ge houden. De bedoeling van deze avond was om aan de hand van kleurenfilm- strips de fouten in de wagens te bespre ken. Zo streeft men voortdurend naai verhoging van het peil van het corso Een nabeschouwing heeft dus wel haar De heer A. de Zoeten uit Amsterdam, i van de jury, maakte enige opmerkin- :n over het corso in het algemeen. Het irso heeft dit jaar een enorme sprong vooruit gemaakt, zei hij. Het is eigenlijk geen streekcorso meer te noemen. Hij achtte het wel mogelijk, dat het Aals- se corso binnen korte tijd overtrof- ou worden. Het uitstekende onder grondmateriaal, dat de hyacint levert, is hiervan mede de oorzaak. Na de vertoning van de strips was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Onder meer werd toegezegd, dat een betere „afvoerregeling" van het verkeer et corso in studie zal worden ge- n. De aanwezigen werden opgewekt n nog groter getale aan het corso deel te nemen. Het voornemen bestaat reeds het volgende jaar te komen tot andere classificatie van de groepen, waarbij de lengte van de wagens een rol zal spelen. Heemstede voer wel bij de Flora Heemstede heeft, negentigduizend gul den meer ontvangen aan vermakelijk heidsbelasting dan op de gemeentebegro ting voor dit jaar was geraamd. Dit is een rechtstreeks gevolg van het succes van de internationale bloemententoon stelling Flora 1953. Er was op de begro ting een extra bedrag aan inkomsten ge raamd van vijftig mille, maar in werke lijkheid bedroegen de ontvangsten uit de vermakelijkheidsbelasting 140.000 gulden. Normaliter ontvangt de gemeente 25 tot 30.000 gulden uit die bron van inkom- Daar staat tegenover dat grotere uit gaven moesten worden gedaan voor de verkeersregeling: versterking van de politie met manschappen van de rijks politie, aanschaffing van mobilofoon- auto's, verbreding en verbetering van wegen, straten en wegdekken en der gelijke. Desondanks zal een netto revenu van veertig mille worden bereikt, vooral ook omdat de verpachtingen van parkeer terreinen, consumptiekiosken enz. ook nog eens veertig tot vijftigduizend gulden hebben opgebracht. Het ligt in de bedoe- Italiaanse gezant naar Het Romeinse Portret De tentoonstelling „Het Romeinse Por tret" in het rijksmuseum van oudheden bly'ft grote belangstelling trekken. Gis teren werd zij vereerd met het bezoek van Zijne Excellentie C. Caruso, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minis ter van Italië, die vergezeld was van de Italiaanse consul te Amsterdam en de directeur van het Italiaanse Instituut in Den Haag. Jongen maakte val Gisteravond om zes uur maakte de 12-jarige B. G., wonende aan de Heren straat, bij het spelen op een schuit in de Vliet een val. De jongen brak daarbij zijn linkeronderarm. De E.H.D. bracht hem naar het A.Z. Ontsnapt uit Vreemdelingenlegioen Duitse verstekeling in Rotterdam Met het Duitse schip Breitenburg is onlangs in R'dam een verstekeling mee gekomen, n.l de 21-jarige kantoorbedien de Eberhard Kurt G. M. Ziegenhagen uit Freiburg. Op 28 Juni j.l. was hij in Al giers aan boord geslopen, nadat hij uit het Vreemdelingenlegioen was ontsnapt, in hij sinds Augustus van het vorige dienst deed. De verstekeling zal vandaag naar Duitsland worden uitgeleid. De Maastrichtse gemeenteraad heef- besloten een contract aan te gaan met de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena tot vestiging van een helicopterverbin- ding, die Maastricht inschakelt in de in ternationale luchtverbindingen met Rot terdam, Antwerpen. Brussel, Luik en Keulen. De Sabena zal trachten Utrecht in 1954 in de lijn op te nemen. Steer In 't gezin? De Jlftéüwe Leidsche" ex inJ burger, W. J. Terpstra, A, Tieleman, J. Weizen, D. van der Wey, H. J. van der Zee, E. O. Kuypers, W. U. S. Kloeke. Herexamen 2, afgewezen 8. Bevorderd tot de vijfde klasse: A. Bergman. T. Blangé, Jacoba G. Bouman, Jeannette H. Crommelin, A. Evers. Ca- tharina C. Jasperse, Carolina W. J. Jongsma, Hilde Kole, Arendina Koren- hoff, P. Kors, H. Maaskant. Magdalena M. de Priester, J. Rhemrev, R. E. Taselaar, Wilhelmina Terpstra, Berbertje Vochte- loo, Elisabeth M. A. Waszink, Elisabeth M. de Wit, C. F. Woensdregt, R. S. P. Beekes, Ernestine Th. M. Berg, A. Broek huizen, M. Heemskerk, A. Hoelen, J. W. L. Kruyt, Renée Lahr, J. C. A. te Lintum, W. G. W. van Luyn. Johanna A. Meulen- dijk, Maria van Schaik. C. W. Sièmons. rprrHnfwT^A n 51eenme'seJ* noge mursweg i lyiusira;. rvg«un* wtnoLiL Swart, D. Warns, R. J. j de Graaf. B: Gerarda Wassink. Joke Bur- Monfils, Peter Barendse. Rijnsburgersingel (Jansen). A: Henk Roedoe; B: Bram Lagas. Rijn Hellen- doorn. Cor van Egmond, Wil Otten. Coos van Putten. Aalmarkt (Wisse), A: Hans Stam, Dik Metselaar; B: Jan de Graaf, André Klein. Martin Paul, Henk Blote, Joost Al- bronda. Potgieterlaan (Oudehoven), A: Jan van Eygen; B: Kees van Dorp, Luciano Spa don, Kees v. d. Born, Koos Boon, Coos van Evert. Noordeinde 40 (Hubregtse), A: Hans Oudshoorn; B: Jan Stoeke, Jan Siere, Maarten Hogedoorn, Cor Rysbergen. Stoffel Pasma, Herman Meyer. Schuttersveld (De Jong), A: Hans Ver- mey; B: Luuk Palm. Oosterstraat (De Jong). A: Isy God- dijn. Gé Piket; B: Jacques Bink. Hans Sicval. Lusthoflaan: A: Henk Koet. Medusastraat (Entrop), A: Koos de Haas; B: Henk de Wit Caeciliastraat (Vreeburg). A: Cor Ab- spoel; B. Henk van Cleef. Drie-Octoberstraat (Paulissen). A: Rudi van Zijp; B: Aad Minke, Wynand Smit, Piet Bakker, Wim Hagedijk. Maresingel (Berkenbos), B: Piet Ar- noldus. (Caeciliastraat (De Haan), B: Henk Krauwers, Frans Wervelman, Machiel v. d. Zwan, Nijs van Rooyen, Willem van Egmond, Roelof Nagtegaal, Henk Doorneveld, Kees van Klaveren, Yke Kuipers, Herman Honsbeek. Pelikaanstraat (Hettinga). A: Jan Lo ans, Henk Gaasbeek; B: Dik Bohemen, Kees Jansen, Leen Korpershoek, Wout Steenbergen. Paardenlaan. B: Sjaak van Veen, Jan Olivier, Paul Ouwerkerk, Wil Hui- Duivenbodestraat (Van Weerlee). A: G. Bostje; B: J. van Beek. Middelstegracht (Van Dalsen), A: Henk ah Klaveren. Hoogl. Kerkgracht (v. d. Horst). B: Kees Wassenaar, Henny v. Muyen, Hen- ny Broers, Karei van Steenwijk. Langebrug ASB (Versluis). B: Wim Riel. Harry de Graaf. Lucas v. d. Meer, Peter Korswagen, Hans Regeer, Sjaak Kriek. Henk Boef. Jan van Tongeren. Haarlemmerstraat (Van Heteren), A: Jacobus Siebert; B: Ben de Wekker. Meisjes De geslaagde meisjes zijn: Asserstraat (Lamain). A: Heieen Krom hout, Emmy Dekker, Ineke Buurman; B: Corie v. d. Wijngaard, Regina Zim- Jannie de Joode, Ria Jansen, Lucie Klinkenberg, Marianne Rijneveld. Leidse Hout A: Willy Vahrmeyer. Leidse Schoolvereniging (Voorwinde). B: Betty Voortman, Renee Venker, Pleun Volker. Lorentzkade (Bosma), B: Yvonne Bre- er, Ria Zaalberg. Ike Bakker, Carmen Sprong. Levendaal (St Barbara), A: Ria De- vilee, Ria de Rijk, Hannie Bovenlander; B: Ineke Drenen, Marijke Coster, Loes Otto, Trees Gijbeis, Gerrie Paardenkoo- Carla de Groot Joke Koreman. Corie Devilé, Riny de Bruin. Vollenhovenkade (Timmer), A: Ada in 't Zelfde; B: Ansje Vrielink, Connie Nie, Jannie v. d. Horst, Ita Jansen. Stadhouderslaan (Kramer), A: Leni in Hooidank, Adie Kikkert Hoge Morsweg (Tijmstra). A: Agatha door Aleid van Rhijn Winckler. Afgewezen 7. Bevorderd tot de zesde klasse: Thea Barnard. K. Y. Bouma, D. Bouman, Ina D. David. Esther M. van Dunné. Annie E. Eringa, Elisabeth Goslings. Carolina G. de Jager. Dirkje Laurentius. E. W. J. H. de Liagre Böhl. J. Mulder, J. D. Noest. Gerda Oele. Lyda C. Verstegen, Maria van Wieringen, Barbara L. Kern, A. Ber kenbosch. J. Brinkman, A. J. Dam, J. P. Engels, F. C. Fischer. G. Galavazi, J. A. van Gelderen, Jeannette Lahr, Clara J. Lindeman, J. Lubbers. I. J. W. Schoonen- berg, L. D. van der Sleet. Pieternella J. Smink, R. P. Sprey, N. van der Vlist Herexamen 4, afgewezen 9. M.U.L.O.-examens te Leiden Gisteren zijn te Leiden voor het diplo ma m.u.l.o. B de volgende candidaten ge slaagd: W van der Meyden, Koudekerk den Rijn. G. van der Leden, Nieuwveen, S. Bonte. Alphen aan den Ryn, G J. Roest. Rynsaterwoude, Z. Naber, Alphen aan den Rijn, M. Koopman. Alphen den Rijn. Voor het aanvullingsdiploma B zyn de volgende candidaten geslaagd: J Vegt, Leiden. N.C. den Os. Leiden. J W. Driessen. Oegstgeest. P. Koning, Bodegraven. J. van der Marei. Alphen "in den Rijn. J. J. van Fruchten, Leiden. Voor het diploma A zijn de volgende candidaten geslaagd: E L Steensma, Leiden. S. N van der Marei. Haarlem mermeer. J N. van der Vis. Koudekerk aan den Rijn. L. P Los. Woubrugge, T. C. Verkerk. Nieuwveen. A. Prümers. Al phen aan den Rijn. M. van de Marei, Koudekerk aan den Rijn. W. P Harland, Leiden. J. van Erkel, Leiden, A. P Key- Stellendam. C. F Wolkers. Oegst geest, G. J van de Berg. Leiden. C. J Veltkamp. Alphen aan den Rijn. Vinke. Alphen aan den Rijn Afgewezen voor het diploma B 1 didaat. Afgewezen voor het diploma A 4 candi daten Afgewezen voor het aanvu'.lingsdiplb- ia 1 candidaat. T.M.S. „Technicum" De volgende leerlingen van de T.M.S. „Technicum" te Rotterdam slaagden voor het diploma. Voor weg- en waterbouw kundig constructeur de heren B. B. Lan- geveld te Alphen aan den Rijn en Vollebregt te Oegstgeest en liegtuigbouwkundige en vliegtuig bouwkundig tekerde heer L. J. Dek ker te Leiden. gerjon. Joke v. d. Heyden. Langebrug A en B. A: Fenny Drees. Treesje Oudshoorn. Frieda Turenhout. Hannie Crama. Cobie Link. Trientje Vinkensteyn, Thea Stuart; B: Tinle Ouwerkerk. Aalmarkt (Wisse). A: Jannie de Mey, Tineke van Leeuwen; B: Jeanne de Vries, Rieneke de Koning, Marijke van Velzen, Nelly Colpa, Irma Verloop. Schuttersveld (De Jong). A: Arina Vlasveld; B: Joke van Leeuwen, Corne Franken. Anneke Brugman. Noordeinde 40 (Hubregtse). A: Nelly Boot. Ria Heemskerk; B: Ansje Krom hout. Maresingel (Berkenbos), A: Nine Se- nuvro. Janny Hameling. Thea Selier; B: Clara Hendriks. Gea Jonkers. Lonneke Bodery, Atie Hild. Zuidsingel (Slechtenhorst), B: Nelly Kromhout. Willy v. d. Plas. Potgieterlaan (Oudehoven), A: Marian ne Verhoef, Elly v. d. Spree, Siene Velt- hulzen; B: Johanes Pijnenburg, Rita Hui zing. Medusastraat (Entrop), A: Jeanne Dijkhuizen. Ans Ouwerkerk, Tinie Mie- remet. Driftstraat (Riks). A: Martha Ver mond. Joke de Fey, Cobie Otto. Joke de Bruin. Catharinaschool (Zr Leoni), A: Elly Hogervorst; B: Rietje Hettinga. Willy Lips. Thea Schram, Greetje Bergers, Corrie van 't Hart, Corrie Hogervorst, Rietje Hensing. Mariaschool (Zr Algwino), A: Sylvia d. Steen, Jani v. d. Meel. Ans Meyer. Tiny Maaskant; B: Truus Holthuis. Aatje Velzen, Kate Kuis. Mirjam Scholten, Nelly Koppers. Corrie v. d. Broek, Rita de Jong. Henriëtte Oerle, Anneke Brink, Renie Munk. Kooipark (De Bie), A: Ida Weyden. Haarlemmerstraat 32 (Zr Algwino). A: Tinie Vreeken. Emmy Aalders. Annie Colpa; B: Frieda Martijn. Clemence de Cler. Marianne Tettero. Heleentje Lee- i. Kitty van Kempen. Elsje v. d. Pom pen. Hoogl. Kerkgracht (v. d. Horst). Toos Goseling. Hennie v. d. Laan; B: Els Lepelaar. Drie-Octoberstraat. B: Ria Zaalberg, Willy Hermans. Elly Hagemans. Caeciliastraat (De Haan), A: Sjaan de Bezemer. Tineke Brouwer. Anneke van Vliet; B: Lies Franke. Ds De Wolfschool. A: Willy Veen. Agatha Disseveld, Bertha Kuilenburg. Wie de bal kaatst, moet op de bla ren zitten. Wel, we zaten eerst op gloeiende kolen of we het halen zouden, en daarna op de blaren van de angst, als ge me volgen kunt. ,Ge weet, Joosje most en zou eerst de Keulse dom zien, en Peter most en zou door het Ahrdal. Maar alevel werden we tegen dinertijd in Bad Homburg ver wacht. Goed, we hébben het gehaald. Maar hoe! Dat Ahrdal, vrienden, viel bitter tegen, omdat het zo meeviel. Het was zo prachtig, zo liefelijk, dat we steeds langzamer gingen rijden en hier en daar stopten om foto's te maken. Want als je weer terug bent in Lei den, moet je met documenten kun nen bewijzen dat je daar écht ge weest bent, anders geloven ze je niet. Zo zijn wij Leidenaars. Maar met al die schoonheid, begon zon aardig naar de horizon te zak ken. „Nou zal ik jullie ereis laten zien wat rije is je hoeft geen ogenblik bang te zijn want ik zit er zelf ook in riemen vastmaken en gelieve niét tegen de chauffeur te praten Joosje geef nog ereis een sigaret aan je mannetje". Dat was Peter. Ik zeg: we hébben het gehaald, maar van de route tot Homburg heb ben we niets gezien. Als een Wim van Est lag Peter over 't stuur, scheldend op kippen, kinderen en andere ob stakels op de weg. Liesbeth probeer de de kaart de wegenkaart, bedoel ik te lezen, en gaf nu en dan met een bevend stemmetje de route aan. Joosje keek met koortsige ogen öf het voorbijsuizend landschap öf naar de kilometerteller, die vrijwel constant boven de honderd wees. En ikzelf? Wel, ik had het prettige ge voel van een patiënt, die per bran card naar de operatiekamer gereden wordt. Duidelijk of niet? Het huis van mister Durdin, voor- zeide consul-generaal, lag in een on wezenlijk mooi park. Ik zeg „huis", ik kan beter zeggen „paleis". Het was in elk geval een bakbeest met een kamer of twintig, en was omgeven door een machtigmooie tuin had een bordes met een vorstelijke opgang van tien treden. ,Ga jij maar voorop dan zal ik de koffers wel dragen," zei Peter. Want hij spreekt allerberoerdst Engels. Maar per slot kende h ij de Durdins, niet ik. En dus stonden we gezel lig onderaan de stoep wat te douwe- len om de ander de voorrang te gun nen, toen de big boss himself in de deur verscheen en verbaasd naar on ze gedragingen stond te kijken. Van de gelegenheid gebruik ma kend, fluisterde ik Peter de eerste twee begroetings- en introductiezin nen in 't oor en duwde hem vervol gens met een hoffelijk lachje de tre den op. Wat hij nog gauw even zacht jes me toebeet, past niet in deze ko lommen. Een huisknecht in het pakje van de Groene Jagers, of daaromtrent, kwam naar buiten en nam de koffers over. De heer Durdin heette ons in onvervalst kauwgum-Engels welkom en stelde ons voor aan zijn zeer jonge, zeer slanke en zeer donkere vrouw, die van Frans-Canadese komaf bleek te zijn. Een dienstmeisje bracht Peter en Joosje naar hun kamer, en een kin derjuffrouw bracht Liesbeth en mij naar ons slaapsalet. Twee minuten later stonden Lies beth en ik met open mond in het weelderigste slaapvertrek, dat ik ooit in een film gezien heb. „Als ik hier maar kan slapen", zei Liesbeth benauwd. Subsidie gevraagd voor «De Nederl. Soldaat" Het bestuur van de Bond van Mobilija- tie-mvaliden en hun nabestaanden en dat van zijn dochterinstelling, de stichting ..De Nederlandse soldaat", gevestigd te Drachten, hebben zich tot alle gemeente raden gewend met het verzoek deze in stelling. ter instandhouding van hun sociale medische en juridische diensten, subsidie te geven van één cent per Volgend jaar in Rome? De Melkweg werd door 150.000 mensen bezocht De zuivel tentoonstelling De Melkweg die nu gesloten is. heeft ongeveer 150 000 belangstellenden getrokken. De voorzit ter van het Ned zuivelbureau „De Melk weg de heer J. A. van Geluk bracht bU de sluiting vooral hulde aan <fe werkstu denten Er worden momenteel onderhan delingen gevoerd om de tentoonstelling het volgend jaar in Rome weer op te bouwen. De componist Henk Badings heeft zyn nog niet uitgegeven werken in ex ploitatie gegeven aan de Openbare Mu ziekbibliotheek te 's-Graveahage?

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3