Quick Boys kampioen zege op N.S.V.V. door Overwinning werd pas kort voor tijd in Numansdorp een feit (5-1) Vier titels werden veroverd door Amerikanen Vloot van 40 Friese zeiljachten doorkruiste het Pikmeer Oranje-volleybalteam speelde in Romeins stadion Blauw-Zwart won van A.S.C. en werd derde NSA (Alphen) promoveert naar de tweede klas NIEUWE LETDSCHE COCBANT 4 t MAANDAG 6 IULI 1953 HET WINNEN van een wedstrijd hangt van kleine gebeurtenissen at en in vele wedstrijden zijn het zulke factoren, die het verloop kun nen beïnvloeden. Als het verre harde schot van spil 't long van N^.V.V. in de 2e heltt niet de kruising van lal en paal boven het hootd van Bauw had gebeukt, maar juist in de hoek was verdwenen, had Quick Boys mogelijk de viering van het kampioenschap een weekje moeten uitstel len. Dan was de stand 22 geworden en we weten niet. waartoe het tel aanvallende N.S.V.V. dan nog in staat was geweest. Nu kon Quick Boys zich geleidelijk weer aan de hevige druk ontworstelen en in een tel slot- ottensiet nog drie gave doelpunten scoren. Deze vijfde kampioenswedstrijd bracht zeker tweeduizend toeschouwers naar het. door de watersnood slecht geworden N.S.V.V.-terrein, een aantal, dat de Numansdorpers stellig nog nooit op hun terrein hebben gehad. Ondanks de reinomstandigheden is het een goede wedstrijd geworden met tal van aantrek kelijke en spannende momenten. De e< helft is uitgesproken in het voordeel Quick Boys geweest, die behoudens korte periode na de aanvang het heft volledig in handen hebben gehad en to met hun 20 voorsprong een absoluut lage beloning kregen voor het uitstekende veldspel. De N.S.V.V.-verdediging behoudens enkele zwakke momenten hoofd echter koel te houden, waardoor v. d. Oever en de zijnen goed in bedwang werden gehouden. Toch zou de sc hoger zijn geweest als niet rechtsbui De Bruin als ver vertragende factor had gewerkt, waardoor steeds weer herstel mogelijk was in de Numansdorpse defensie. Nadat doelman v. d. Giesen enkele malen fraai redding had gebracht, leek hij geslagen door een felle kogel van Steenbeek. maar het geluk was met hem, want de bal sprong via de onderkant van de lat weer het veld in. Het was v. d. Oever, die na een half uur spelen op be heerste wijze met een kalm schot in de hoek de score opende. Acht minuten later gaf dezelfde speler een nummertje werk weg. dat besloten werd met machtig schot in de uiterste bovenhoek van het doel. waardoor de ruststand op 20 kwam en de cornerverhouding 61 werd bereikt, wel een bewijs, van de Quick Boys meerderheid. Na de rust waren de rollen omgedraaid, want Quick Boys pakte de zaken te rustig aan en toen na 5 minu- teen Knoop via een penalty de stand op 2—1 bracht, brak de hel los. Fel kwam Bij Quick Boys' lands kampioenschap Hoewel Quick Boys een schitterende staat van dienst achter de rug heeft, dit nu behaalde kampioenschap het eerste officiële kampioenschap van Zaterdagvoetbal, dat de Katwijkers i Tien. Alle vorige kampioenschappen bui ten klasseverband behaald, waren w lijk niet officieel. Sinds 19411942 neemt Quick Boys aan de KNVB competitie deel, van het begin af dus. In deze 11 competities werd 9 maal het klassekampioenschap behaald, 2 maal moest met de 2e plaats genoegen worden genomen. Driemaal werd aan dt str\jd om het landskampioenschap deel genomen. In 1950 moest na een beslis singswedstrijd de eer worden gelaten aar, Huizen, in 1951 was het opnieuw Hui zen, dat de titel in de wacht sleepte voor Sparta en Quick Boys. Maar drie maal is scheepsrecht en thans werd de kroon op het werk gezet. Quick Boys neemt thans met drie elf tallen aan de KNVB competities deel en een bewijs voor de kracht van de blauw- ivitten is wel, dat het 2e en 3e elftal op de 2e plaats beslag wisten te leggen. Quick Boys 1 speelde sinds 1941 197 of ficiële competitiewedstrijden, waarvar er 147 werden gewonnen, 22 gelijkge speeld en 22 verloren. Er werden 316 punten behaald en de doelcijfers waren 746254, herleid dus een gemiddeld puii- tencijfer van bijna 1.60 en een doélge- middelde van ongeveer 3.8125. Quick Boys is al jaren de grootste Zaterdagclub van Nederland met bijna 450 leden en stonds sinds 1947 de meeste spelers af aan het Nationale Zaterdag- elftal met Schaap en Verdoes als „top scorers", 7J.I. ieder 6 maal. Een club waarop de gemeente Kat wijk trots kan zijn en die ook in de toe komst haar weg wel zal vinden. N.S.V.V. opzetten en het doel van Bauw ging hachelijke momenten beleven. Met veel moeite konden Verdoes, Schaap en Guyt standhouden, ook al omdat de N S.V.V.-ers te weinig beheersing toonden bij het schieten. Bijna leek hij geslagen bij het schot van 't Jong en even latei- kon Guyt slechts op de doellijn redding brengen, welk feit Schaap nog een moest herhalen. Verdiend Zo verstreek langzaam de tijd, te lang zaam naar de zin van de honderden Kat wijkers. die sporadisch hun zenuwen de nodige ontspanning konden geven als er een Quick Boys-aanval kwam. Toch kwam uit een daarvan het verlossende doelpunt, v. d. Oever bracht Snijders aan het wan kelen en van de ontstane verwarring maakte Zandbergen gebruik. Met fraaie dribbel trok de hard zwoegende rechtsbinnen er tussenuit, drie, vier tegenstanders passerend. Zijn straffe schot verdween toen onhoudbaar voor v. d. Giesen in het doel. N.S.V.V. was geslagen, maar met ere. en de 3—1-stand zou de verhouding goed hebben weergegeven. Maar Zuijderduijn kon tot tweemaal toe van de ontreddering in de Numansdorpse defensie gebruik maken en zodoende de stand op het geflatteerde eindresultaat 5—1 brengen. Quick Boys was kam- i en niemand zal er aan twijfelen of ege is terecht gekomen bij de club, er het meeste aanspraak op kan Scherm viel over Wimbledon Zoete wraakneming van Doris Hart op „Little Mo" HET SCHERM over Wimbledon is gevallen. De vijf titels zijn (voor dit jaar althans) weer verdeeld. Amerika heeft opnieuw het grootste deel voor zich opgeëist. Want na de zege van Seixas won Maureen Connolly het kampioenschap in het dames-enkelspel een zeldzaam spanpend en hard duel met haar landgenote Doris Hart was daar aan voorafgegaan en brachten Doris Hart en Shirley Fry het dames-dubbel en Doris Hart en Seixas het gemengd dubbelspel op naam van de V.S. Slechts in het herendubbelspel ging de titel naar een niet-Amerikaanse combinatie, Ken Rosewall en Lewis Hoad. Vier kampioenschappen voor Amerika dus. Een hoog percentage. Het centre court, in de afgelopen dagen reeds zovele keren het toneel van eer grimmige, uiterst spannende strijd ge weest. heeft ook op de laatste dag alles geboden, wat men van 's werelds sterkst bezette tournooi mag en kan verwachten. Drie van de vier finale-partijen werden gekenmerkt door grote spanning en vaak tot grote hoogte rijzend tennis. Slechts de eindstrijd in het dames dub belspel liep op een vlakke vertoning uit. Doris Hart en Shirley Fry lieten daarin zien, dat zij nog altijd de sterkste dames- dubbel ter wereld zijn en in een van de meest merkwaardige finales in de 76- jarige historie van Wimbledon veegden zij Maureen Connolly en Juli Sampson zonder ook maar één game te verliezen de baan. In 25 minuten was het pleit beslecht en Wimbledon-veteranen konden zich een dergelijke eenzijdige ontmoe- ing niet herinneren. Het was de derde ichtereenvolgende maal dat de dubbel-1 speltitel naar Doris Hart en Shirley Fry ging. Voor Doris Hart betekende dit tevens de zoete wraakneming voor de nederlaag, die „Little mo" haar enkele uren op deze middag in de finale van het enkelspel had toegebracht. Een nederlaag, die ech ter eerst na een keihard en buitengewoon spannend duel tot stand was gekomen welke strijd was uitgegroeid tot i de beste dames enkelspelfinales de oorlog. Doris Hart stak in betere m dan in die, waarin zij twee j geleden de hoogste eer gegrepen had. Ze vocht voor elk punt. maar moest slotte voor haar 10 jaar jongere tegen standster capituleren omdatdeze net iets sterker was. daan. Door een grotere gevarieerdheid en beter plaatsen eindigde de ontmoeting in een verdiende zege voor de Amerikaanse combinatie. Lewis Hoad en Ken Rosewall hebben de eer voor Australië gered. Zouden zij echter gefaald hebben, dan was de titel in het heren dubbelspel toch naar Austra lië gegaan, want aan de andere zijde het net stonden hun landgenoten Mervyn Rose en Rex Hartwig. En deze hebben Hoad en Rosewall het vuur zeer na de schenen gelegd. Het werd een strijd tussen vier keihard serverende en scherp vollerende spelers, van wie Hoad in de twaalfde game van de vierde set na zes maal deuce en met Rose op advantage met drie schitterende aces game. set en partij op naam van hem en Rosewall Opwinding 1 veertien dat Admiraalzeilen in Grouw (Van t Niet somber Ondanks dit verlies zal Doris Hart toch allerminst met sombere gevoelens Wim bledon verlaten hebben. Want behalve de overwinning in het damesdubbelspel stevende zij op nog een kampioenschap In samenwerking met Vic Seixas die daarmee dus ook een dubbel si boekte haalde zij het gemengd dub belspel binnen door Shirley Fry Enrique Morea met 97 75 terug te wijzen. Cijfers, die erop duiden, dat ook de punten niet cadeau werden ge- IN PARUS Frankrijk B won na spannende strijd met 32 Irt een wel zeer ongewone omgeving werd de interland volleybalwedstrijd Frankrijk BNederland (heren) Parijs gespeeld. Deze wedstrijd vond nl. plaats in een uit de Romeinse tijd date rend stadion, dat in de lichtstad werd opgegraven, een grote ruimte, plaats bie dend aan 10.000 toeschouwers. Het Ne derlandse zestal heeft deze eerste ont- meting met het Franse B-team eervol met 32 verloren. De eerste game bracht de gebruikelijke verkenning, de Fransen trokken, met 15—13 aan het bekende langste eind. De tweede game bracht een 30 voor sprong voor Nederland, toen een zware onweersbui de spelers, en het publiek, verjoeg. Nadat de bui was weggetrokken ■werd de strijd hervat met een O—O stand. De onzen kwamen er goed in en wonnen met 15—9. De derde game bracht de Nederlanders al spoedig een 7—1 voor sprong, de Fransen waren nergens en een duidelijke overwinning kwam in het zicht. De Fransen gingen echter steeds beter spelen en via een geweldige inzin king bij de Nederlanders wonnen zij de game met 15—12. De vierde game bracht weer hetzelfde spelbeeld, maar nu vocht Nederland goed door en won gemakkelijk met 157. De laatste en be slissende game gaf weer een grote inzin king bij onze landgenoten te zien. De Fransen profiteerden hiervan prachtig en wonnen verdiend met 156. De uitslagen van de finales afd. tour- noien luiden: Dames A: OVC—Blokkeer 1—1: OVC 2 —Blokkeer 11; CelebesOVC 2 11; Celebes—OVC 2-0; OVC—OVC 2 1—1; Celebes—Blokkeer 1—1. Eindstand. Celebes 3 12 4 4—2 Blokkeer 3 3 3 33 OVC 2 3—3—3 3—3 OVC3—2122—4 Om de 2e plaats: Blokkeer—OVC 2 10-3. Dames F: Sparta 2SMS 1—1; SMS 2 —Sparta 3 2—0; Sparta 2—Sparta 3 2-0. Eindstand: Sparta 2 2 1 1— 3 SMS 2 2 1 1 3 Sparta 3 2 2 0 0—4 Beslissingswedstrijd om de 1ste en 2e plaats: SMS 2—Sparta 2 10—4. SMS 2 werd dus no. 1. Dames afd. C.: 't SpinnewielIndiana 1—1; SMS—Sparta 2—0; Indiana—SMS 11; 5t SpinnewielSparta: Sparta Indiana 02; 't SpinnewielSMS 02. 't SpinnewielSMS 02. Eindstand: SMS 3 2 1 5 5—1 Indiana 3 1 2 4 42 't Spinnewiel 3 1113 3—3 Sparta 3 3 0 06 Heren C: OW—KLM 2 0—2; Celebes 2 OVV 1—1; Celebes 2—KLM 2 2—0. Eindstand: Celebes 2 2 11—33—1 KLM 2 2 1 1 2 2-2 OVV 2 1 1 1 1—3 SCHAKEN F. van Roessel verloor van Sherwen ln le ronde van het tournooi om de wereldtitel In de eerste ronde van het tournooi om het wereldkampioenschap schaken voor jeugdspelers (tot 20 jaar) te Kopenhagen heeft onze landgenoot Frits Roessel (Amsterdam) verloren van de Amerikaan Sherwen. De uitslagen luiden: Groep A; Boiy (Belg.)—Melberg (Zw.) lk—Olafsson (IJsl.)Banno (Arg.) ^4, Ivkov (Zd.-Sl.)Barda (Noorw.) 1—0, Keiler (Zwits.)—Siemms (Canada) 1—0, Reichel (Oostenr.)Persitz (Israël) 1—0. Groep B: Scafarelli (It.)—Larssen (Den.) afgebr., Penrose (G.B.)—Heikkiloe (Finl.) afgebr., Darga (W.-Dld.)—Herbin (Fr.) 1—0, Sherwen (V.S.)—Roessel (Ned.) 1—0, Far*« (SpJ—Petry (Saarl.) 1—0. lingen heeft gebracht van de ene opwinding in de andere heeft gestort. En dit laatste niet alleen bij- het aanschouwen van de verschil lende partijen, maar ook reeds lang voor- nen tot de baan doorgedrongen was Zaterdag moest nl. de politie met eer overvalwagen uitrukken om twee vech tende. elkaar met messen bewerkende mannen in te rekenen, die, toen zij het loket in de rij stonden, ruzie kregen wie het eerst aan de beurt onzer verslaggevers) Grouw, Zaterdagmiddag Veertig blanke zeilen, gevuld met een frisse Noorderbries en scherp aftekenend tegen de zomerse wolkenhemel, stuiven over het Pikmeer. Veertig boeiers. Friese teleurstel-] jachten en tjotters, alle schepen van het dat vele duizen-1 ronde type, brengen een saluut leugd roeide om de titels Twee kwamen er naar Leiden De uitslagen van de Zaterdag op de Bosbaan te Amsterdam gehouden Ned. jeugdroeikampioenschappen luiden: Jongens: 14 tot 16 jaar. overnaadse vier: Willem III 2.42.6, 2. Viking 2.45.2; 17 tot 8 jaar, overnaadse skif: 1. K. Dekker (Die Leythe) 2.50.0, 2. R. J. Frie Willem III) 2.53.6: 17 tot 18 jaar. acht: 1. De Hoop '.56.8, 2. R.I.C. 5.03.3; 17 tot 18 jaar. over- aadse vier: 1. Viking 3.33.8; 2. Willem III 3.35.9; 14 tot 16 jaar. oefengieken: 1. Wil lem III 1,54.0, 2. R.I'.C. 1.5.0. Meisjes: Stijlroeien: 17 tot 18 jaar, over- aadse skif: 1. mej. G. Boere (Die Leythe) 105 pnt; 17 tot 18 jaar, oefengieken: 1. Het Spaarne 96 pnt; 14 tot 16 jaar, oefen gieken: 1. De Hoop 94 pnt; 17 tot 18 jaar, v'ernaadse vier: 1. Het Spaarne 101 pnt. In dit programma werden ook enige ummers voor senioren geroeid. De uit slagen hiervan luiden: jonge vier: 1. Wil lem III 7.17.0; 2. De Amstel 7.26.6, 3. Cor nells Tromp; jonge skif B: 1. A. van der Kruk (Nautilus) 8.02.4, 2. J. Zeegers Jr. (Weterwille) 8.09.3; dames snelroeien dub- wee: 1. Willem III 3.52.8, 2. De Hunze 3.59 9, 3. De Hoop; dames snelroeien oude acht: 1. De Vliet 3.33.8, 2. Willem III 3.35.9. 1" C. J. D. van Waning, -die met zijn boeier „Maartje" tegenover het bekende Theehuis voor anker ligt. Op het terras genieten honderden watersportliefheb bers in gemakkelijke rieten stoelen van het kleurige schouwspel, anderen hebben een plaatsje gezocht op de ruwhouten aanlegsteiger of kijken geboeid toe vanaf hun zeil- of motorjacht, dat met ontel bare andere langs de oevers van het meer ligt. Op het admiraalsjaoht staat de be manning stram in de houding. Twee oude scheepskanonnetjes lossen af en toe een salvo. Hoornblazers, ook al op de „Maartje", sturen een zangerig wijsje een zevemtiende-eeuws „airtje" van het' Wilhelmus over de kabbelende golven. Zo begint het Admiraalzeilen, met deze historische jachten, waarvan het gering aantal, dat er nog over is, thans angst vallig voor verder verval wordt behoed. De reünie van deze Friese ronde schepen jn Grouw is een demonstratie en een waarsohuwin-g. Met de woorden van „admiraal" Van Waning: „Friezen houdt hoog de glorie van uw water, uw boeiers. Jachten en tjotters!" Groot was de belangstelling uit alle delen van het land, toen de Koninklijke Zeilvereniging „Oostergoo" in Grouw de wers als Eeltje Baas en Lolike Lantinga, van wie er een aantal schepen aan de steiger gemeerd lag. Medaille Maar de drang naar het water weer hield spr. van lange uiteenzettingen. Hij bond de schippers op het hart, de noeuvres zo perfect mogelijk uit te ren en eindigde met een driewerf hoera op de Koningin. Nog even nam de Com missaris der Koningin in Friesland, mr Linthorst Homan, het woord Hij over handigde aan de heer Van Waning eer herinneringsmedaille met inscriptie als blijk van waardering. De vloot steekt van wal. Politieva; tuigen „vegen" het meer schoon. Alles moet even aan de wal om de drie eska ders ruimte te geven. Alleen de sleep boot van het Rotterdamse Rijnvaart Be drijf blijft gepavoiseerd voor anker lig gen. Deze boot heeft een aantal jachten voor deze gelegenheid uit Holland Friesland gesleept. In kiellinie vaart de vloot langs de admiraal. Voorop de vice-admiraal het hoofd van het derde eskader de schout bij nacht. Manoeuvres Een statige vloot zeilt dan ver-der het Pikmeer op als het admiraalschip zich in de formatie heeft gevoegd. De bedoe ling is. dat de eskaders naar oud-Hol landse traditie allerlei manoeuvres zullen uitvoeren, maar dit gelukt niet volkomen. Gebrek aan ruimte en oefening ener- eigenaars Frie ronde jachten op- niep aan het Admiraalzeilen deel te en. Dit laatste behoeft geen verwon dering te wekken als men bedenkt, dat enkele jaren geleden een speciaal stam boek was ingesteld voor dit type jacht, zozeer in discrediet was geraakt. Prachtige staailtjes van 19e eeuwse scheepsbouwkunst lagen soms in sloten weg te rotten Gelukkig is daar de 'laatste jaren ver andering in gekomen cn zo kon een van de liefhebbers van het ronde jacht, kaoi- ter zee b.d. C. J. D. van Waning, de aanvang van het Admiraalzeilen vertellen, dat er spoedig nog meer van deze schepen weer in oude luister her steld zullen zijn. De heer Van Waning had zich in de geschiedenis van de boeiers, jachten en tjollen verdiept en hij verhaalde van beroemde soheepsbou- zijds en te grote verschillen in- zeilopper. vlak anderzijds, maken, dat de admiraal na enige vergeefse pogingen besluit, de kiellinie aan te houden. Zo doorkruist een kleurig lint van sohepen het meer. Nu eens van dichtbij, dan van veraf genieten de toeschouwers van het admiraalzeilen, dat al uit de 15e eeuw stamt. Als de vloot naar de Wijde Ee is afge zeild. wemelt het Pikmeer spoedig weer van de .scherpe" jachten, zeilboten met kiel, die in de watersport van deze tijd nu eenmaal de toon aangeven Een fraai overzicht van een van de spectaculaire wedstrijden bij het admiraalzeilen dat Zaterdag op het Pikmeer bij Grouw werd gehouden. Om het zilveren doel Leidenaars waren niet op schot? In een interessante party streden A.S.C. en Blauw-Zwart om de derde en vierde prys in het door „Noordwyk" georganiseerde tournooi om het zilveren doel. De wedstrijd stond op hoger peil dan die van verleden week, al werd nu de spanning gemist die de ontmoeting S.J.C.Blauw-Zwart kenmerkte. de nederlaag ASC deed het uiterste oi van twee weken geleden Ze trok direct flink van leer. Er werd goed over de vleugels gespeeld, maar schieten bleek niet het sterkste punt dc Leidse club te zijn. Bovendien Blauw-Zwrrt defensie, met doelman Van Leeuwen aan het hoofd, wel raad met de aanvallen van ASC, zodat de e helft zonder dofelpunten dreigde te Toch kwamen de rood-zwarten nog vrij fortuinlijk aan een doelpunt, toen de midvoor erg plotseling doorbrak. Zijn voorzet werd echter niet goed afgewerkt maar één der Wassenaarse backs trapte De Royal Regalia Tony Fox wint diamond sculls De Brit Tony Fox heeft bij de Royal Regatta te Henley de Diamond Sculls ge wonnen. In de finale won hij van de Bel gische skiffeur George, die Vrijdag met 8 min. precies een recordtijd had geno teerd, met vier lengten. Fox liet 8 min 12 sec. voor zich afdrukken. De Grand Challenge-Cup was voor de Britse acht Leander. die in de eindstrijd de Union Sportive Metropolitane "Fr.) met ',4 lengte sloeg (tijd 6 min. 49 sec.). De Royal Air Force eiste de Thames Cup iAchten), voor zich op, door in 6 min. 59 sec. met een Vz lengte het Imperial Col lege G.B.) te kloppen. De Zwitsers Stebler én Schriever zegevierden bij de double sculls. In 7 min. 37 sec. eindigden zij met grote voorsprong als eersten voor Poyn- ter en Baker (G.B.). De Silver Goblets gingen naar de stuurmanloze twee Knuy- sen en Baetens (Belg.), die met 4 lengten Kesel en Han (Saarland) wonnen 10 s c.). CRICKET. Drie nieuwe gezichten in Engelse cricketteam In het Engelse cricket-elftal, dat Don derdag a s. te Manchester tegen Australië voor de derde testmatch zal aantreden, zijn drie wijzigingen aangebracht. Don Kenyon. Freddie Brown en de gebles seerde Brian Statham zijn vervangen dooi de jeugdige fastbowler van Yorkshire, Fred Truman, spinbowler Jim Laker en Bill Edrich. terwijl bovendien Reg Simp son aan de ploeg is toegevoegd. De twaalf uitverkorenen zijn: Len Hutton (aanv.), Bill Edrich, Trevor Bailey, Reg Simpson. Dennis Compton. Alec Bedser. Godfrey Evans. Jim Laker. Willie Watson. Tom Gravenye, John Wardle en Fred Truman Ned. dames opper machtig te Antwerpen Mooie tijd van „Sagitta" De internationale atletiekwedstrijden van Beerschot zijn voor de Nederlandse dames op een klinkend succes uitgelopen. Fanny Blankers-Koen (Sagitta) won de 80 meter horden in 12 sec. rond, Willy Lust (Zaanland) werd in 21,1 sec. tweede ook de derde plaats was voor een Nederlandse: Trees van der Burg (Meeu wen) nam die in 12,6 sec. voor haar rekening. De 100 meter was voor Puck Brouwer (Celebes), die in 12,2 sec. de zege be haalde en de volgende drie plaatsen wa rn ook voor Ned. loopsters. Willy Lust ndigde in 12,3 sec. als tweede'xenia Sladt (Meeuwen) in 12,4 als derde en Ada Groen (Celebes) in 12,7 sec. als vierde. Op de 4 x 100 meter estafette behaalde dc ploeg van Sagitta in de fraaie tijd van sec. de overwinning. Celebes bleef ruim onder de 50 sec., door in 19.4 tweede te worden. De Meeuwen wer den vierde in 51,6 sec. Bij de heren boekte Mac Donald Bailey ?n dubbel succes. De 100 en de 200 m liep hij in de uitstekende tijden van resp. en 21.4 sec. Gaston Reiff won de meter in een snelle 8 min. 12.6 sec. mis. en v.-d. Blij was er als de kippen bij om de. naar de verkeerde hoek uit gevallen Van Leeuwen met een lastig tikje te slaan. Dit liet Blauw-Zwart echter niet op zich zitten. Vooral de linkervleugel com bineerde, dat het een lust was voor het oog. De kleine linksbuiten Kleermaker,: een ras-voetballèr, was telkens zijn tegen standers te vlug af en zijn voorzetten, juist op maat. brachten ontreddering in de ASC-defensie. Een van deze aanvallen had succes, uit een pass van links wist Raaphorst de gelijkmaker te scoren. Dezelfde speler had even later weer succes, toen de, overigens voortreffelijke, doelman Rooy- akkers, een hoog schot verkeerd taxeer de en de bal zelf het beslissende zetje gaf. Linksbinnen P. v. Rijn, wist. na een fraaie combinatie met Kleermaker, er i zelfs 31 van te maken, zodat Blauw- Zwart op fluweel leek te zitten. ASC dacht er evenwel anders over. en kwam tegen het einde van de wedstrijd lichtelijk in de meerderheid. De oude kwaal, slecht schieten speelde haar ech ter parten. Toch wist, kort voor het ein- de, Lolkes de Beer de achterstand te verkleinen door een verrassend schot. Hierna was het vuur er uit. en op enige schermutselingen na, gebeurde er weinig vermeldingswaardig meer. De wedstrijd werd goed geleid en sportief gespeeld. Volgende week wordt de finale ge speeld tussen de beide Noordwijkse clubs: SJC cn „Noordwijk". Ann Oliver liep uitstekende 880 yards De 17-jarige Ann Olivêr hééft bij dé 1 Engelse dames athletiekkampioenschap- pen in het Londense White City Stadion de 880 yards in de fraaie tijd van 2 min. la sec. gelopen, slechts een halve seconde beneden het wereldrecord van haar land genote Valerie Ball. Enid Harding werd eerste op de mijl (1609 méter) in 5 min 9.8 sec. Op de 100 yards evenaarde Ann Pashley met 11 sec. het Britse record. Sheila Lerwill kwam bij de hoogspringen tot 1,65 meter. Fraaie 100 m rugslag van Jitse van der Veen Jitse van der Veen heeft de wedstrij den, die ter opening van het zwembad „Westergo" te Franeker zijn gehouden, benut om de 100 m rugslag in de fraaie tijd - 10 te De L Z.O.-er liet Korteweg (A.Z.C.) 2.4 achter zich. Voor het overige vielen er geen bijzondere prestaties te noteren. Jenny Welling (H.Z.C.) won de 200 m. j schoolslag in 3 min. 5,4 sec., Geertje Wie- j lema (H.Z.C.) de 100 meter vrije slag in en bij de heren was het zelfde nummer voor Ten Thije (L.Z.O.) in I ïc. Geertje Wielema nam ook de 100 meter rugslag voor haar reke- ng in 1 min. 16,7 sec. L.Z.O. zegevierde op de 5 x 50 m estafette vrije slag heren n 2 min. 33,4 sec. Willemse klopte Kayser Herman Willemse (Vechtstreek) heeft an de overwinningenreeks van de Rob- ben-zwemmer Am. Kayser op de lange afstandwedstrijden Zaterdag een eind ge taakt. Een 3 kilometertocht op het Ab couder Meer wist Willemse bij de vrije 44 4.1 vóór Kayser, die 44 min. 43 sec. noteerde. De Bruyn (Neptunus, Amers foort) werd in 44 min. 9,9 sec. derde. Tine van Brénk (Robben) was bij de dames echter weer oppermachtig en won in 45 min. 32,7 sec. Ria de Nijs (Robben) kwam in 50 min. 14,2 sec. op de tweede en Florence Peters (Neptunus, Arnhem) in 50 min. 12 sec. op de derde plaats. De uitslagen in de schoolslagklasse wa ren: Dames: 1. Emy de Graaf (Robben) 52.36; 2. Rietje Vogel (Robben) 5.52; 3. Nelly Wiegers (Robben) 56.26; Heren: 1. Arnold (Neptunus, Arnhem) 52.15; 2. Ra demaker (Dolfijn) 53.21; 3. Hermes (Rob ben) 5.02. Het zijn op het ogenblik nog de promotie-wedstrijden, die de belangstelling vragen. Wel, de vastgestelde promotie-wedstrijd tussen Ons Eiland en KVS vond geen doorgang, want KVS, die toch kansloos is, verzocht de competitie-leider vrij te worden gesteld van het uitspelen van de promotie competitie. Dit verzoek werd ingewilligd, zodat de strijd om een plaats in de eerste klas een aangelegenheid is tussen Ons Eiland en Oranje-Nassau. Dc eerste ontmoeting tussen dit twee tal eindigde onbeslist, zodat het terdag in Vlaardingen. •n-match wordt gespeeld, zeker zal spannen. Weet Ons Eiland zijn zenuwen de baas te blijven, dan twijfelen wij er niet aan, of het Leidse twaalftal keert met de overwinning huiswaarts. Het tweede twaalftal van Ons Eiland heeft zich niet kunnen handhaven; ook de tweede wedstrij dtegen NSA werd verloren, zodat zijn plaats in de tweede klas in de volgende competitie door NSA zal worden ingenomen. Voor de gewone competitie speelde het vierde twaalftal van Pernix een goede wedstrijd tegen Top. Pernix 4 won met niet minder dan 80, zodat het in deze klas wel de Leidse twaalftallen zijn, die het te vertellen hebben gehad. Ons Eiland op de eerste. Pernix 3 op de tweede en Pernix 4 op de derde plaats. Ook voor de Leidse junioren was het een goede dag. De jeugd van Ons Eiland won met 90 van Fluks en Pernix ietwat verrassend, van Top. Het district Z-Holland-Z van de Chris telijke korfbalbond hield zijn Jaarlijkse wedstrijden, waaraan ditmaal door twee en zeventig twaalftallen werd deelgeno- Om de nationale clubtitel dammen Voor de eindstrijd om het clubkam pioenschap van Nederland speelden Za terdag te Zwolle Gez. Samenzijn en Damclub Leeuwarden tegen elkaar 10—10 ietwat teleurstellend resultaat voor de Amsterdammers. De stand luidt thans: G.S. 3 pnt uit 2 wedstrijden: Excelsior 2 uit 1; D.C.L. 1 uit 2; RDG 0 uit 1. De aanvankelijk op gisteren vastgestel de wedstrijd tussen Excelsior en RDG werd uitgesteld en zal nu vermoedelijk eens op een Zaterdag plaats vinden. men. die in totaal honderd drie en twin tig wedstrijden speelden. De finale ging tussen Rotterdam-Zuid én Vrienden- I schaar. Evenals op de bondsdag won 1 Vriendenschaar: Oranje-Wit eindigde als goede derde. Leids KNVB-elftal speelt tegen V.S.V. Voor de op 18 Juli a.s. te spelen wed strijd Leids KNVB-elftal—VSV (lc kl.) op het Sportpark „de Leidse Hout" te 4.30 uur is het volgende zeer sterke Leidse elftal samengesteld: Missaar (LFC) d; De Wolf en v. Leeu wen (beide UVS) a; Logeman (UVS), Schaap en Verdoes (beiden Quick Bovs) m; Den Hoed (ARC), Kantebeen (UVS). v. d. Oever (Quick Boys), v. d. Blom en Verkuylen (beide UVS) v. Reserves zijn: Bauw (Quick Boys), Pijnacker (LFC), Devilè (UVS), Neute boom (LFC), Verdegaal (Teylingen) en Verhoeven (Lugdunum). Quick Boys houdt Zaterdag receptie Zaterdagavond om 8 uur, na de wed strijd tegen D.E.S., zal Quick Boys in ver band met het behaalde landskampioen schap. een receptie houden in „Casa Cara" Katwijk aan Zee. Visclub „M.D.S." Voor de leden van de personeelsvereni ging MDS was Zaterdag in de Vliet een viswedstrijd georganiseerd. De vangst slecht. Na het laatste fluitsignaal -n er maar zes deelnemers die vis aan de schaal brachten. Uitslag: 1 P. v. d. Steen, prijs voor grootste aantal); 2 H. Colpa (prijs zwaarste vis); 3 A. v. d. Kaai; 4 W. v. d. Steen6 5 H. Smits; 6 J. Sommeling. De andere prijzen werden verloot.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4