Quick Boys versloeg „Huizen" voor de tweede maal (3-2) A. v. d. Oever scoorde vijf minuten voor tijd winnende goal SJ.C. won - na strafschoppen - van Blauw-Zwart Drieduizend deelnemers aan De Rotterdammer-mars Fraai concours-hippique te Lisse NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 29 JUNI 195! Strijd wet vele hoogtepunten Hoe de voetbal Zaterdag rolde Huizen wederom door Quick Boys geslagen Ook jl. Zaterdag hebben de Huize- De ruim 4000 toeschouwers, die Zaterdagavond in Katwijk Quick Boys verdiend van „Huizen" zagen winnen, hebben een kwartier voor het einde de blauw-witten aan een groot gevaar zien ontsnappen. Keeper naren weinig kans gekregen om re- Bauw kwam bij een aanval van „Huizen" ontijdig uit zijn kooi. Daardoor vanche te nemen voor de verleden kreeg de aanstormende Slokker een kans om van te dromen. Maarweek tegen Quick Boys geleden ne- voor open doel faalde de Huizenaar; hij joeg de bal in het zijnet. En dat derlaag. Cadeau hebben de Katwij- bij de stand 22! Zo'n kans kreeg de ex-kampioen niet meer, ondanks kers het ook ditmaal niet gekregen, een verwoed eindoffensief. Vijf minuten voor het einde snelde A. v. d. maar het eindresultaat was toch zo, Oever langs de opgedrongen verdediging der gasten en voor zijn schot dat de punten in Katwijk bleven, bleek geen (keepers) kruid gewassen te zijn. Het kèn nu reeds a.s. Zaterdag ge- Zoals te verwachten was. wierp ..Hui zen" zich zeer enthousiast in de strijd- In het begin hadden beide partijen da nig last van zenuwen, maar toen die overwonnen waren, ontspon zich een bij zonder spannend voetbalgevecht. Vooral in de tweede helft heeft het publiek kunnen genieten van prima spel. Geluk kig was de leiding ditmaal in goede handen, waardoor onverkwikkelijkè in cidenten uitbleven. „Huizen" speede fel op winst. En toen ze reeds na 5 minuten door Slokker de leiding nam, achtte Quick Boys het raad zaam de beide kanthalves wat in de buurt van de eigen veste te houden. „Huizen" kwam door deze tactiek wel in het bezit van het middenveld, maar gewenst resultaat leverde dit niet op. De aanval van Quick Boys vond aan de overzijde een zeer hechte defensie tegenover zich, met doelman Visser weer als uitblinker. Ook de gebroeders v. d. Born, die toch zo zoetjes aan de vetera- nenleeftijd naderen, lieten ditmaal geen steekjes vallen. Desondanks kwam Quick Boys toch tot de gelijkmaker. Een uitstekende combinatie tussen Steenbeek, Zuy- derduyn en v. d. Oever bracht de laatste in een goede schietpositie en het is bekend, wat dat betekent (1-1). Gestimuleerd door dit succes wierp Quick Boys zich daarna onvervaard in de aanval. En Visser mocht waarlijk van geluk spreken, toen een keihard, onver wacht schot van de Katwijkse kanonnier tegen de deklat daverde. Verder bewees Visser zijn klasse door een schot van Zandbergen en een kopbal van Steen beek te stoppen. Zo kwam de rust met 1—1. Uitstekend spel In de tweede helft bleek eerst goed, tot welk uitstekend voetbal beide kam pioenen in staat zijn. Ondanks de alles behalve geschikte temperatuur, werd er Oefenmatch FIFA-team in Nederland Op 30 September a-s. R'dam ol A'dam? Ter gelegenheid van het 90—jarig be staan van de Football Association (F.A.) zal zoals reeds gemeld, op Woensdag 21 October a.s. in het Wembleystadion te Londen een wedstrijd worden gespeeld tussen Engeland en een elftal, dat door de F.I.F.A. zal worden samengesteld. De samenstelling van het FIFA-elftal zal ge schieden door een speciale commissie, waarvan onze landgenoot K. J. J. Lotsy het voorzitterschap waarneemt. Voor het voeren van besprekingen is de heer Lotsy enkele dagen geleden naar Zwitserland gereisd, waar hij te Bazel geconfereerd heeft met bestuursleden van de FIFA en tevens met hen, die lid van genoemde speciale commissie zijn. In een interview, dat een verslaggever van het ANP de heer K. J. J. Lotsy had, deelde landgenoot mede, dat de FIFA een stel heeft goedgekeurd om de oefenwed strijd tussen het FIFA-elftal en een nog nader aan te wijzen sparringpartner in Nederland te laten spelen. Deze oefen match is vastgesteld op 30 September a.s Nadere besprekingen tussen de heer Lotsy en de KNVB zullen een beslissing moe ten brengen of de ontmoeting in het Olympisch Stadion te Amsterdam dan wel in het Feyenoordstadion te Rotter dam wordt gespeeld. Van de zijde van de FIFA is nog de conditie gesteld, dat een regeling inzake de deviezen met de betrokken Ned. instanties tot stand zal worden gebracht Zwitserland-Denemarken 1-4 In stromende regen werd Zaterdag te Bazel een voetbalwedstrijd gespeeld tusr sen Zwitserland en Denemarken, welke met 14 door Denemarken werd gewon nen. Bij rust leidden de Denen met 10. Bijna 8000 toeschouwers woonden de ont. moeting bij. in hoog tempo gespeeld, waarby Quick Boys de toon aangaf. Vrij spoedig ontstond er een scrimma ge voor de goal van „Huizen" en nadat schoten van De Bruin en Zuyderduyn geen genade hadden gevonden bij Visser, vond doorzetter v. d. Oever een gaatje (2—1). De gasten dachten er niet over, zich gewonnen te reven. Bauw moest red ding brengen ten koste van een corner. het bleek uitstel van executie te zijn geweest. Want een kwartier voor het einde kwamen de Huizenaren toch de gelijkmaker, goed voorbereid dóór de international Bout en gescoord door Slokker (22). Als Als toen Slokker van de hierboven ge melde fout van Bauw had geprofiteerd.... Afijn, het gebeurde niet en we kunnen De rangorde ziet dus speculaties achterwege laten. En wat als volgt uit: er in de nog resterende minuten ge- Quick Boys beurde, hebben we U reeds in de aan-;N.S.V.V4 hef verteld: Arie v. d. Oever bezorgde Huizen 4 Quick Boys de overwinning. Id.E.S4 beuren, dat Quick Boys de titel ver overt, zelfs indien tegen N.S.V.V. met een gelijkspel genoegen genomen zou moeten worden. De grootste span ning is er dus nu reeds uit. In Nijverdal heeft N.S.V.V. zich van de allerbeste zijde laten zien. Werd het vorige week een kleine nederlaag van de Numansdorpers, deze keer tapten zij blijkbaar uit een geheel ander vaatje, want met niet minder dan 5l ging de club van Woudsma tenonder. N.S.V.V. is door deze ongetwijfeld keurige prestatie tweede geworden op de ranglijst, al zal het haar niet meevallen deze positie te blijven innemen. Deze club wachten namelijk nog twee heel moeilijke wedstrijden en wel a.s. Zater dag tegen Quick Boys en de laatste dag tegen Huizen (uit). op het ogenblik 4 0 0 8 12— 4 Om het zilveren doel De finale wordt dus een derby De tweede wedstrijd in het tournooi n het zilveren doel was een spannen- maar ook ruwe strijd. Blauw-Zwart uit Wassenaar was technisch superieur, maar wat het Noordwijkse S.J.C. aan techniek te kort kwam, maakte ze goed door haar felle doorzetten en laaiend enthousiasme. Het was goed, dat de zeer goed fluitende arbiter Duvée alle on gerechtigheden resoluut bestrafte, want anders was het wellicht tot onverkwik kelijke tonelen gekomen. Het begin was sensationeel. Een blik semsnelle aanval van de Blauw-Zwarten resulteerde direct al in een doorbraak, waarbij de midvoor alleen voor keeper De Lineel kwam te staan. Deze beging de fout niet uit te lopen, maar ook de aanvaller treuzelde, zodat de defensie nog tijdig kon ingrijpen. Even later deed S.J.C. het beter. Linksbuiten Wamelink, veruit de beste van zijn ploeg, pikte de bal op, stormde langs de lijn, omspeelde twee tegen standers en loste een strak diagonaal schot, dat juist onder de vallende keeper doorging: 10. De Blauw-Zwarten sneden vervolgens door de defensie van S.J.C. heen aüs een mes door de boter, maar in de afwer king faalden zij nogal eens. Tegen de verhouding in werd het zelfs 20, toen. Piet Groenewoud in het befaamde ge bied gehinderd werd. Hij benutte zelf dc strafschop. Dit werd de gasten echter te bar. Een vlotte combinatie over de vleugels werd met een fraai doelpunt bekroond. Even later kwamen zij zelfs fortuinlijk aan de gelijkmaker, toen Koelewijn volkomen overbodig, in het doelgebied de bal met de hand speelde en de toegekende straf schop eveneens feilloos werd benut: 2—2. Furieus Tien minuten na de hervatting nam S.J.C. weer de leiding door een doel punt van Tom Ruigrok. na goed voor bereidend werk van Wamelink. Hierna was het woord weer aan de club uit Wassenaar. Telkens trok, vooral de lin kervleugel. ten aanval, en zaaide -dan ontreddering in de S.J.C.-defensie. Met kunst en vliegwerk wisten de Noord wij kers een tijdlang "het doel schoon te houden, maar na een half uur scoorde de midvoor: 33. S.J.C. versaagde niet en wist zelfs weer een voorsprong te nemen. Razend snel trok Wamelink langs de lijn en zijn afgemeten voorzet bereikte juist Piet Vink, die onder de vallende keeper doorschoot: 43. De strijd kreeg geleidelijk aan een nog furieuzer karakter: het regende vrije trappen. Gelukkig hield de scheids- E (Van een onzer verslaggevers) EN DRIE DUIZEND PERSONEN tellend wandelaarslegioen trok i Zaterdagmiddag van Rotterdam-Zuid uit door een mooi deel van het Zuidhollandse landschap. Best weer, niet te veel zon en een enkel regen buitje ter opfrissing ideaal wandelweer: dat was de elfde dagblad „De Rotterdammer"-mars! Hoe hebben ze genoten van het parcours, dat de organiserende Chr. Vereniging voor de Lichamelijke Opvoeding „Rot terdam-Zuid" al maanden tevoren had uitgestippeld. Zoals alle jaren zette ook deze elfde „De Rotterdammer"-mars een stempel op het stadsbeeld van Rotterdam-Zuid. Rondom de Vreewijkschool aan de Groene Zoom. waar de startbureaux wa ren gevestigd, was het de hele middag en avond een en al drukte en vertier. Voor een belangrijk deel heeft het Tam boer en Pijper-corps van Rotterdam- Zuid daarvoor gezorgd. Zo levendig als het vertier op do Groene Zoom was, zo rustig was het in de Vreewijkschool waar de startbureaux op volle toeren draaiden. De dames han teerden druk haar pennen om de namen van duizend wandelaars op de lange lijs ten te plaatsen. Na de 1984 voor-inschrij vingen kreeg men nL bijna duizend aan meldingen-van-het-laatste-uur te verwer ken. Doch „R.Z." kon zulke organisato rische schokjes best aan, dank zij het kleine zwoegende legertje van negentig mensen, die zich allen voor honderd pro cent hebben gegeven om de elfde ,.De Rotterdammer"-mars te maken tot wfct zij in de herinnering van al die drie dui zend deelnemers is geworden: een echt wandelaarsfeest, een gezellige familie mars! De uitslagen luiden: Hoofdmars (35 km): 1. Wandelvercni- ging Prins Bernhard uit Leerdam met 75% pt; 2. W. V. Jolige Sport Wandelaars uit Rotterdam met 75 pt; 3. Haagse Wan delvrienden Den Haag met 71% pt. De vroegere tweede prijs (wisselbeker) werd nu definitief uitgereikt aan de W.V. De Ziwa's uit Rotterdam die deze beker reeds tweemaal gewonnen had. De vroegere derde prijs die eveneens voor het laatst werd uitgereikt ging om dezelfde reden naar de W.V. „Steeds Voorwaarts" uit Den Haag. Militaire groepen: 1. depót korps Mari niers-Rotterdam met 77 pt; 2. korps Ma- riniers-A-'oorn niet 75 pt; 3. Res. Gemeen te Politie-Rotterdam met 69% pt. Vrouwelijke militaire groepen: 1. Mar- va-Den Haag met 73% pt. Jeugdgroepen (20 km): 1. Steeds Voor waarts met 50 pt; 2. Olympia-IJsselmonde met 49% pt; 3. ULO Taxisstraat-Rotter dam met 48% pt; 4. Het Klaverblad-Rot terdam mét 48 pt; 5. W.I.K.-Rotterdam met 47% pt. rechter het hoofd koel strak, zodat geen Kort voor het einde wist Blauw- Zwart de gelijkmaker te scoren. Een dubbele seriè strafschoppen moest de beslissing brengen in deze sensationele strijd. SJ.C. trok tenslotte aan het lang- ste^eind, zodat de finale dus een derby Voor marine-sanatorium Voetbaltournooi te Rijnsburg De voetbalvereniging Rijnsburgse Boys heeft in samenwerking met de marine luchtvaartdienst een voetbaltournooi ge organiseerd, waarvan de baten bestemd zijn voor het marine-sanatoriumfonds. Morgenavond wordt op het terrein de Kanaalstraat een wedstrijd gespeeld tussen een elftal van de marine-lucht vaartdienst en „Noordwijk". De wedstrijd begint om half 8. Donderdagavond komen Blauw Zwart uit Wassenaar en Rijns burgse Boys tegen elkaar uit. Deze wed strijd wordt eveneens op het terrein aan de Kanaalstraat gehouden en begint ook om half 8. L. D. W. S.-tournopi Lugdunum-D. H. C. 45 Na een uitermate spannende en zee: sportieve wedstrijd behaalde de sterke D.H C.-combinatie een verdiende, n moeizaam bevochten overwinning op zioh fel verwerend Lugdunum. De Leidenaars, die in de eerste helft met 21 voorkwamen, moesten hervatting toestaan, dat D.H.C. ee.. voorsprong nam. Wel scoord? Lugdunum daarna nog tegen, maar toen de Delfte naren de stand op 3—5 hadden gebracht, leek het pleit beslecht. Een slotoffensief van Lugdunum bracht de spanning er echter opnieuw in, vooral toen Van Berkel met een prachtig schot de achterstand nogmaals verkleinde, maar iot de gelijkmaker konden de groen-witten het niet brengen. D.H.C. plaatste zich in de volgende ronde. -Zaterdag as. wordt gespeeld: Neptu- nusLFC (aanvang 7 uur). Om de zilveren brug A.R.C. deed het goed tegen L.F.C. Punten werden gedeeld (22) Na een dikke nederlaag tegen BEC en een met kleine cijfers tegen CW, kwam ARC Zaterdag in het tournooi om de zilveren brug tegen LTC uit Leiden tot een verdienstelijk gelijk spel. De thuisclub speelde weer heel netjes; nog een schietgrage middenvoor en men kan het ver brengen. Al valt de activiteit Borst te prijzen, een schutter is het helaas niet, en zijn balcontrole is on voldoende. In het eerste kwartier had LFC een licht overwicht en v. d. Mark moest en kele enorme kogels stoppen. Overigens combineerden de gasten menigmaal zó lang. dat de thuisclub met succes kon ingrijpen. Langzamerhand groeide er echter een ARC-overwicht, met vrije aanvallen over links, waar Schollaardt een zwakke ach terspeler tegenover zich vond. Er kwa- twee doelpunten van Wittebol, de eerste na 25 minuten (overigens een handsgeval, dat scheidsrechter Tuinen- burg niet kon zien) en juist in de laatste seconden van de eerste helft brak de ARC rechtsbuiten weer eens goed door en schoot hij uitstekend raak (rust 20). Na de rust legde LFC het accent op de verdediging, waardoor de ARC-aanval- lers het moeilijker kregen. LFC scoorde na 7 minuten tegen en na een half uur nog eens (22). Bij deze stand bleef het. Jeugdgroep van L.P.C. Op 25 Juni hield de jeugdgroep van de L.P.C. een wedstrijd met oude duiven vanaf Maastricht. Uitslag R. Jansen 1, 2, 11, 16; S. Ouwersloot 3; W. G. Griffioen 4, 5, 8; B. Bekkering 6; N. Vogelenzang 7; I. Beckema 9. 15; B. Strijk 10, 17; J. Filippo 12; B. Horz 13; C. Alkemade 14. op Woensdag 1 Juli zullen voor de Haar lemse bond door de Leidse jeugdliefheb- bers op het terrein van de N.S. aan de Haagwég ruim 7000 duiven worden ge lost en wel 's morgens 6 Zó scoorde de op de foto niet zichtbare Arie v. d. Oever het eerste doelpunt van Quick Boys V.l.n.r.: Dick Zuyderduyn, Gijs v. d. Born en doelman Visser. Foto N. v. d. Horst Wimbledon-toumooi De uitslagen van de Zaterdag gespeel de tenniswedstrijden in het Wimbledon- toumooi luiden: Heren enkelspel vierde ronde: Drobny (Egypte) sl. Hartwig (Austr.) 63, 75, 75; Rose (Austr.) sl. Brichant (Belg.) 64. 64, 86; Davidson (Zweden) si. I Ayre (Austr.) 63, 64, 64; Seixas (V.S.) sl. Worthington (N.-Zeel.) 108, 7—5, 6—3; K. Nielsen (Den.) sl. Mulloy (V.S.) 10—8, 6—3, 7—5. Dames enkelspel 4e ronde: mevr. Z. Koermoczi (Hong.) sl. mej. H. Fletcher (G.B.) 6—3. 6—4; mej. E. Vollmer (Did.) tr. W. Brewer (Bermuda) 62, 6—1. mevr. Knode (V.S.) sl. mevr. E. Dawson-Scott (G.B.) 62, 61; mej. J. Sampron (V.S.) sl. mevr. N. Adamson (Fr.) 4—6, 6—3, 6—3; Maureen Connally (V.S.) sl. mej. J. Shilcock (G.B.) 60, 6—1; Shirley Fry (V.S.) sl. mevr. B. Lewis (V.S.) 61, 63; Doris Hart (V.S I sl. mevr. A. Buxton (G.B.) 63. 61 Herendubbelspel, tweede ronde: Grin- da (Fr.) en Hopman (Austr.) sl. Abdes-I selam en Borotra (Fr.) 62, 57, 75,; 75; Kumar en Nath (India) sli Asboth en Bujtor (Hong.) 6—1, 7—5, 3—6, 6—1; Skoneckl en Stockenberg (Polen/Zwe den) sl. Hannam en Pickard (G.B.) 64 6—3, 5—7, 6—4. Gemengd dubbelspel tweede ronde: mej. V. Rigollet en Skonecki (Polen) sl. Fenny ten Bosch en Dehnert (Ned.) 63, 6—3. Nog geen beslissing in provin ciaal damtournooi GORDUN BEHOUDT Z1]N KANS (Van onze dammedewerker) Dat de strijd om de provinciale damtitel dit jaar niet vlot verloopt hebben we reeds meerdere malen geschreven. Het behoeft dus niet te verwonderen, dat de voor Zaterdag in Den Haag vastgestelde laatste ronde niet het einde van het tour nooi betekende. Een nieuwe onaangename noot deed zich voor, doordat de Rotter dammer Van Zuylekom zonder opgave van redenen, op het appèl ontbrak, Het voorlopige besluit van het be stuur van de Zuidhollandse dambond deze speler uit de wedstrijd te nemen zijn gespeelde partijen te annuleren kon in deze phase van het tournooi evenmin bevredigen. Iedere kansberekening wordt n.l op deze wijze doorbroken. Dit onder vond o.-m. Haasdonk, die doordat de partij v. Zuylekom—v. d. Berg, welke in- remise was geëindigd, ongeldig was verklaard, moest winnen van Zwetsloot om zijn kan- Goidon Richards bestolen Inbrekers hebben uit het huis van jockey Sir Gordon Richards een gouden sigarettenkoker een geschenk van Koning George de Vijfde tuiee gouden sporen en 15 pond sterling gestolen. Sir Gordon wordt Dinsdag a.s. in het Buckingham Palace officieel door Koningin Elizabeth de tweede tot ridder geslagen. Schaatsen Wereldrecords Huiskes en Broekman erkend Uit versaheidene details, afkomstig van- het congres van de Intern. Skating Union, onlangs -te Stresa in Italië gehouden, blijkt, dat een belangrijk aantal wereld records is erkend. Hieronder bevinden zich een aantal tijden, welke genoteerd zijn tijdens wedstrijden op de -baan te Alma Ata in Sowjet-Rusland De volgende prestaties daterend van de seizoenen 1952 en 1953 zijn door de I.S.U. thans als wereldrecord gehomologeerd: Heren: 500 meter 41,7 sec. Juri Serg- jiev (Rusl.) 41,2 sec., 40.9 sec. dezelfde rijder. 1000 meter 1 min. 27.3 sec. Boris I sin (Rusland); 1 min. 26.4 sec. Ievf Grishin (Rusland), slechts enkele n ten later gemaakt dan het record van Be- resin. Niet erkend werd de tijd van 1 minuut 25 sec. gemaakt door Juri Serg- jiev (Rusland). 1500 meter 2 min. 22.9 sec. Valentin Tsjajkin (Rusland). 3000 meter 4 min. 40,2 sec.: Anton Huiskes (Nederland) (Davos, 24 Jan. 1953). Niet erkend werd de tijd van Pavel Belyaev (Rusland) met de tijd van 4 min. 42.1 sec. 5000 meter 8 minuten 6 6 sec Kees Broekman (Nederl.) Davos '21-l-'53). Niet erkend werd de tijd van 8 min. 3,7 sec. gemaakt door Nikolai Mamonov (Rusland). 10.000 meter 16 min. 32.6 sec. Hjalmar Andersen (Noorwegen). Schermen Successen van L.P.S.V.- sabelploeg Een ploeg van de L.P.S.V. nam te Delft deel aan de sabelkampioenschap- van het westelijk district van de politiesportbond. In de corpswedstrijd bereikten de Leidenaar een eervolle 4e plaats achter Den Haag I, Rotterdam en Den Haag II. In de personele kampioen schappen bereikte inspecteur Verzijden in de hoofdafdeling een fraaie tweede plaats achter zijn grote rivaal Dijksman uit Den Haag. Het geheel had een zeer spannend verloop, omdat beide sabreurs tot de voorlaatste partij gelijkstonden. Daar Verzijden toen tegen v. d. Molen een steek liet vallen, werd Dijksman kampioen met 6 g.p.; 2. Verzijden 5 g.p.; 3. Bonga (Rotterdam) 4 g.p. H. v. d. Kaay. die in 1952 naar eerste afdeling promoveerde, weerde zich in dit nieuwe milieu verdienstelijk en werd zesde. Ham, Herrewijnen, De Vos en M. v. d. Kaay werden in de demi-finale van de tweede afdeling uitgeschakeld. Waterpolo D.E.S.L.G.B.: 2—0 Ondanks stug verdedigen van de Leidse Golfbrekers, werd het toch een overwin ning voor de thuisclub. L.T.C. „De Munnik" Mevr. E. M. Boot-Koning en L. Engelenburg kampioen. Voor de achtste maal sedert het bestaan van ,,De Munnik" heeft mevr. Boot-Ko ning beslag weten te leggen op de kam pioenstitel. In de finale, eigenlijk de enige finale waarin goed spel te zien was, sloeg ïevr. D. Boot-Lamers met 62 64. Hollebrandse, waarvan abusievelijk Don derdag gemeld was dat hij reeds ln de finale zat, bond Vrijdag de strijd aén te gen J. W. Boot. In twee sets kwam hij jverwinnaar uit de strijd. De ver wachtingen, dat hij Engelenburg de han den vol zou geven, zijn niet bewaarheid. Zijn toch al zwakke service was Zater dag heel erg zwak en Engelenburg heeft hiervan op prachtige wijze gébruik ge maakt. Aan de kampioenen van 1953 onze hartelijke gelukwensen. Hoogervorst had in B 38 games nodig n de heer Seret te verslaan, terwijl gen de verwachting in mevr. Butzelaar de meerdere moest erkennen in mevr d. Heuvel. De halve finale heren-dub belspel gaf aardig spel te zien, zij het dan dat ook in deze partij de service de verschillende spelers zeer zwak Hollebrandse en Brouwer wonnen deze partij en kwamen daarna tegen Wim Kooreman en Koert van Diepeningen het veld. Koert van Diepeningen liet deze middag zien wat een goede service mag. De zege die het jeugd-dubbel be haalde op Hollebrandse en Brouwer, zeker verdiend en een felicitatie ten volle De finale gemengd-dubbelspel was be slist een mislukking. Mevr. Boot en Der Holder, goed op dreef zijnde, wonnen mei 60 62 van mevr. D. Boot-Lamers er Engelenburg, die blijkbaar hun krachten tijdens de andere wedstrijden verspeeld hadden. Niettemin een prestatie van hel kampioensdubbel. Het dames-dubbelspel werd een over winning voor mevr. D. Boot-Lamers er mej. Bouhuis. 's Avonds werden de onderlinge wed strijden besloten met een gezellig samen zijn. De feestelijk verlichte cantine was druk bezet, terwijl vele leden gebruik maakten van de gelegenheid nassl-goreng te eten. De voorzitter, de heer Bgnnink, reikte met een toepasselijk woord de rijzen uit, waarbij hij vooral de spor- eve sfeer roemde, die er gedurende de edstrijden geheerst had. Niet het en van een prijs of het behalen var kampioenschap, aldus de voorzitter, de sportieve indruk, die men achterlaat) nummer één zijn. De heer Da Costa ontving de scheidsrechtersprijs, de heer J. W. Boot een prijs voor hem, die het langst in de wedstrijden zat en toch bui ten de prijzen viel, aan de heer en mevr Braamzeel werd ook een geschenk aan geboden, dit speciaal voor de prettige ifeer, die zij hadden weten te scheppen. De heer J. W. Boot sprak daarna namens de spelers(sters) een woord van dank voor de uitstekende leiding van de wedstrijd leider, de heer J. Kooreman, en bood ook hem een geschenk aan. Dank zij ook het prachtige weer kan „De Munnik" op prettige en sportieve edstrijddagen in 1953 terugzien. De uitslagen waren: Dames-enkelspel: kampioene mpvr. E. M. Boot-Koning sl. mevr. D. Boot-Lamers 62 64; heren-enkelspel: C. Hollebrand- sl. J. W. Boot 6—4 6—3; L. Engelen burg (kampioen) sl. C. Hollebrandse 61 64; dames-enkel B: mevr. v. d. Heuvel evr. Butzelaar 6—3 8—6; heren-enkël B: Red Hoogervorst sl. A. Seret 1012 60 64; dames-dubbel: mevr. Koning E. Boot sl. mej. Kasten en mej. Kaiser 64 63; mevr. D. Boot-Lamers mej. Bouhuys si. mevr. Koning en >uw E. Boot-Koning 62 61; heren- dubbel: P. Brouwer en Hollebrandse sl. J. W. Boot en J. Vlasveld 6—2 6—4; Wim Kooreman en Koert van Diepeningen sl. Brouwer en Hollebrandse 61 16 61; gemengd-dubbel: mevr. E. Boot en Den Holder sl. mej. Bouhuys en J. W. Boot 61 61; mevr. D. Boot en Engelenburg sl. mevr. Karstens en Hollebrandse 61 61; mevr. E. M. Boot-Koning en J. den Kolder sl. mevr. D. Boot-Lamers e Engelenburg 6—1 6—1, sen op de tweede plaats te behouden. Hij slaagde hierin niet en kan zich nu tenzij bovengenoemde voorlopige beslis- sin-g wordt herzien wel als uitgescha keld beschouwen. Zoals bekend mag wor. den verondersteld, worden 2 spelers uit deze wedstrijden toegelaten tot het nooi om de nationale titel. Het zit -nu naar uit, dat dit Gordijn en v. d. Berg zullen worden. Voor v. d. Berg uit Gouda betekent dit een onverwacht en fraai succes. Gordijn heeft nog 2 achterstallige partijen tegen v. Mouriik en Boer, welke resp. a.s. Dinsdag en Woensdag gespeeld zullen worden Slaagt de Haagse kam pioen er in hieruit 3 punten te behalen dan brengt hij de titel zijn bezit. De uitslagen van Zaterdag luiden: W. TerlouwJ. Slingerland 11, Th. Zwet slootM. J. Haasdonik 11, D. Kinnegen >H. N. v. Mourik 2—0, A. Stuurman- Gordijn 1—1. In de loop van de vorige week werd nog gespeeld: J. H. de KluyverA, Berg 6—2, A. v d. BergD, Kinnegen 2-0. Na deze resultaten ziet de ranglijst als volgt uit: 1. v. d. Berg10 5 3 2 2. Haasdonk 10 2 8 0 12 3. Gordijn 8 3 5 0 11 4/5 Stuurman 10 3 5 2 11 4/5 Terlouw 10 1 9 0 6/8 Kinnegen 10 2 6 3 6/8 De Kluyver10 3 3 4 6/8 Slingerland 10 2 5 3 9. v Mourik 9 2 4 3 10. Zwetsloot 10 1 6 3 11. Boer 9 1 3 5 In het Sportpaleis te Antwerpen werd een basketballwedstrijd gespeeld tussen een Antwerpse en een Russische ploeg. Het team uit Rusland won 102—60. Bij rust leidden zij reeds met 52—23. VOORSCHOTEN Gemeente wordt verfilmd Ter gelegenheid van het opnemen t een plaatselijke film heeft de harmonii- St Laurentius een speciaal mededelingen) blaadje uitgegeven. Hierin kan me 'an Voorschoten een film gemaakt op a.s. Vrijdag. Morgens op half 10 beginnen de opl en en 's avonds om 8 uur wordt eet grote optocht gehouden van al de plaat selijke verenigingen e.d. zodat r goed mogelijk beeld hoopt te krijgen Tevens worden verschillende zaken r bedrijven verfilmd. De muzikale lijsting van de film wordt even plaatselijk gemaakt. Deze film, die ongetwijfeld historisch^ waarde zal krijgen, wordt deze vertoond, zodat velen zich zelf dan i het witte doek kunnen zien. Het sec riaat voor de film is: Papelaan 180. Agenda raadsvergadering Vrijdagavond om 8 uur komt de geji meenteraad in openbare zitting bijeep De agenda vermeldt onder meer gende voorstellen: aanwijzing beplantingsdienst als afzonderlijke dienst; vaststelling van een beheersverordening voor de bedrijvert vaststelling van een nieuwe schattings verordening voor het grondbedrijf; bef,; schikbaarstelling van f 1810 voor schaffing van een geluidsopname-appa ;en behoeve van het vervaardigei gemeenteraads verslagen; beschikt baarstelling van f 1250 voor de aanschaf een reproduceer-apparaat; 1 schikbaarstelling van f 35.000 i aankoop van een roltrommelvuilnisauti alsmede van 18.900 voor de aanschaf fing van de ter beschikking te steller uniforme vuilnisemmers, ten behoef de reinigingsdienst; crediet f 11.000 voor de aankoop van e« kolkenzuiger voor de reinigingsdiensf medewerking voor de aanschaffing schoolmeubelen ten behoeve a de Ds Fortgensschool; verkoop v stroken grond aan de N.V. Delftsche M<f torenhandel te Den Haag. Schip door brandweer leeggezogen Zaterdagmiddag vertoonde een schu:|* gelegen in de Vliet ter hoogte van a Molenlaan en geladen met bezaltblolj ken, neiging om te gaan zinken. Blijli baar was de schuit lek geworden. lij brandweer heeft, nadat het schip veK sleept was en gedeeltelijk gelost, hit water uitgezogen om het hoger te latqte liggen, zodat de schuit geheel gelost ko^il worden. Adresboek voor Voorschoten Het op 't ogenblik in druk zijn<£ adresboek van de gemeente Voorschotel zal binnen afzienbare tijd gratis onder inwoners worden verspreid. Zij, die extra exemplaar willen hebben, kuit nen dit tegen f 2.50 verkrijgen. Bond van platlelandsvrouwei De afdeling Wassenaar, Voorschoten e omgeving van de bond van platteland) vrouwen heeft het seizoen besloten i een gezellige vergadering in Deylerhd te Wassenaar. Na een welkomstwoord gaf de presidente, mevrouw H. G. Stoel—Otto. enkele indrukken var onlangs gehouden algemene vergaderinl en werd beraadslaagd over het uitstapje1 dat op 5 Augustus zal worden gemaawi naar Delft en naar de druivenkassen ir het Westland. De rest van d werd gevuld met gezellige spelletjes. De „Oranjestad" komt niet in A'dam maar in R'dam aan Het m.s. Oranjestad van de K.N.SJ dat 12 Juni j.l. van Curasao is ken naar Nederland, zal Woensdagochteifil' inplaats van te Amsterdam te Rotterdam arriveren aan de Lekhaven. Belangstelling viel danig tegen Zaterdagmiddag heeft in het gemeen telijk sportpark de ruitersport wederom hoogtij geviprd. Er werd een concours- hippique gehouden. Het weer was goed, magr het aantal bezoekers was niet over weldigend. Met een kort woord opende de heer J. Kraak, tweede voorzittter, dit mooie Het was een pracht gezicht de edele dieren te zien voorrijden, mooi van lijn, sierlyk opgetuigd en een prachtige gang. De jury had een moeilijke taak om hier uit de winnaars aan te wijzen. De uitslagen zijn als volgt: Eenspannen tuigpaarden, limiet klasse f300: 1. Lomeira van A. Stehouwer; 2. Excellent van P. C. C. van der Touw; 3. Majoor van Adr. Schrauwen; 4. Boude- wijn van G. W. Bulk, terwijl Herman van G. de Wit een eervolle vermelding behaalde. Eenspannen tuigpaarden. limietklasse f 1000: 1. Petry van Adr. Schrauwen; 2. Ideaal van P. C. C. van der Touw; 3. Korina van A. Stehouwer; 4. Admiraal van P. C. C. v. d. Touw en een eervolle vermelding viel ten deel aan Herman G. de Wit; Eenspannen tuigpaarden open klasse: 1. Lampa van A. Stehouwer; 2. Jancko van P. C. C. v. d. Touw; 3. Romeo Th. Erberveld en 4. Jonker van Schrauwen. Eenspannen tuigpaarden gereden door dames, zonder assistentie van heer: 1. Romeo van Th. Erbeweld; 2. Nutama G. W. Bulk; 3. Ideaal en 4. Excellent bei den van P. C. C. v. d. Touw. Tweespannen tuigpaarden open klasse: 1. Jancko-Artist van P. C. C. v. d. Touw; 2. Romeo-Pedro van Th. Erberveld en 3. Petry-Jonker van Adr. Schrauwer. Tandemstuigpaarden aangespannen voor tweewielenrijtuig: 1. Romeo-Pedro van Th. Erberveld; 2. Jancko-Artist van P. C. C. v. d. Touw; 3. Petry-Jonker van Adr. Schrauwen en 4. Zampa-Lomeira van A. Stehouwer. Aan het springconcours M. A. na 23 ruiters deel. Het af te leggen traject was 624 m lang, waarop 15 hindernissen, welke genomen moesten worden in uiter lijk 104 seconden. Over het algemeen werd er zeer goed gereden, terwijl het aantal fou ten op een paar uitzonderingen na 12 of minder bedroeg. Jammer was dal „Maaike" en „Tentation" beide van Pas man en „Sir Ireland" van Koster het veld moesten verlaten wegens ongehoor zaamheid van de paarden aan de ruiters. Een achttal ruiters legden het gehele parcours foutloos af, hetgeen betekent dat uitstekend werd gereden en waar door barrage noodzakelijk was. Als win- 1. „Radja" eigenaar en berijder H. J. van Wingerden met 0 fouten in een tijd van 26 4/5 sec.; 2. „Ernica", eigenaresse mevr. A. Pasman van Riemsdijk, berijder B. Uytendaal met 0 fouten in 27 2/5 sec.; 3. „Maiglocke", eigenaar D. H. Pasman, berijder B. Uytendaal met 0 fouten in 28 1/5 sec.; 4. „Draüfganger", eigenaar en berijder T. Timmer met 0 fouten in 28 3/5 sec.; 5. „Bryan", eigenaresse en be rijdster mej. E. S. Tak met 0 fouten in 33 2/5 sec.; 6. „Sazerac", eigenaar en be rijder maj. mr R. J. C. M. v. Zinnicq- Bergman, met 4 fouten in 33 1/5 sec.; 7. „Kildia.V' eigenaar en berijder J. A. Sterk met 4 fouten in 38 sec. en to", eigenaar en berijder W. F. K. 1 schoif v. Heemskerk met 12 fouten 301/5 sec. Mej. Koster reed het Hors-concoi met „Axel". Zij maakte 4 fouten en tf" er 90 sec. over. Een mooie prestatie deze nieuwelinge. Het comité „concours-hippique" weer terugblikken op een goed geslaagtj sportmiddag. WARM OND Hoog bezoek tijdens afscheidsdiner Het zal niet velen bekend zijn, Warmond Vrijdagavond hoog bezc heeft gehad. In huize .Leevliet" vond d avond het afscheidsdiner ter er afgetreden Atlantisch opperbevelhebbjj generaal Ridgway plaats. Behalve de g neraal waren aanwezig Z.K.H. Bernhard, de ministers Drées en staatssecretaris Kranenburg, de chef i de generale staf, generaal Hasselman, 1 andere hoge autoriteiten. Ondanks feit. dat aan dit bezoek geen ruchtbi heid was gegeven, zyn toch nog tal vij personen getuige geweest van de aaf komst en het vertrek der hoge gast» Congres over biologisch!; dynamische methode i4 de landbouw j In de gebouwen van het land- f tuinbouwinstituut „Warmonderhof" Ui hier is eind vorige week een interna tionaal congres begonnen van vertegen woordigers van de biologisch-dynarnc sche landbouwmethode. Eén-en-veertii afgevaardigden zijn aanwezig uit de vol gende landen: Denemarken. Duitslant Engeland, Zweden, Zwitserland en Mi derland. Het te behandelen onderwe* luidt: „Das Qualitatsstreben deh duré< Anthroposophie befruchteten Landwir* schaft". Het congres duurt tot 30 JuiP Viswedstrijd Het personeel van Padox en Panadj houdt op 11 Juli zijn jaarlijkse onder linge viswedstrijd. De plaats, waar g(< vist zal worden, wordt nog bekend S Onverwachte moeilijkheden In verband met de aanleg va Julianastraat moest ter hoogte van „1 Leerust" een duiker in de Herenv worden aangebracht. De uitvoerig stuitte echter op onverwachte i heden. Ter plaatse bleek namelijk bovi een laag zeer vast bijna ondoordrii baar veen zgn. loopzand te zitten, aangebrachte bronbemaling werd, nadat enkele extra buizen op versclfi, lende diepten waren geslagen en i veenlaag doorboord was, hierdoor tdfl zodanig in haar functie belemmerd, d| het onderste deel van de sleuf vera slechts met behulp van een zgn. kat* kop kon worden drooggehouden. In k duiker zijn ter plaatse van de berm a het trottoir, aan weerszijden van de we» twee controle-putten opgenomen, die til ook als brandputten zullen worden g| bruikt. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6