Begrotingstekort remt plannen van de gemeente Grondaankopen woningbouw bij Scheepmakersdam Krijgen Voorhoutse trouwlustigen meer kans op eigen woning? Verras Uw kinderen D. PLANJE GAS Verwarming Erkende installateurs SANITAIR BLOEMKOOLTIJD Groenveld De Nieuwe Leidsche - een gezellige krant! DE AVONTUKEN VAN PlTZI, PELLE EN PINGO NIEUWE LEÏÏ5SCHE COUBANT 4 DONDERDAG 11 IUNI 1953 Alphen aan den Rijn 1 In de jaren voor de laatste wereld oorlog werd door de financiers in kabi netten met een rechtse signatuur een be leid gevoerd dat er op gericht was, slui tende begrotingen te hebben. Dat vond zijn weerslag in de gemeenten. Van socialistische zijde werd dit stand punt steeds gehekeld. Als het geld maar bleef rollen, kwam alles op z'n benen terecht In deze jaren wordt wel bewezen, dat de practijk boven de leer gaat. Want de secialistische financiers, die nu aan het laatje zitten, geven even sterk blijk prijs te stellen op zuinigheid. Dat ondervindt onze gemeente in sterke mate. In verband met een door gemaakte en verwachte ontwikkeling moesten en moeten grote uitgaven den gedaan. Gevolg: begrotingstekorten. En: steeds maar uitblijvende goedkeu ring op de begroting, die nu in onder zoek is bij Ged. Staten. Derde gevolg: van voor dit jaar gemaakte plannen komt geen spaan meer terecht. We hebben hierbij een speciaal object op het oog. In de polder achter „Avifauna" is een vijver gegraven. Het was begonnen om zandwinning en gezien de geweldige massa's, die er opgespoten werden, is dat een succes geweest. Wat men met die vijver zal doen, stond tijdens de behandeling van de begroting 1953 nog niet vast. Een zwembad? Een object voor uitbrei ding van Avifauna? Aanbrengen van be planting en geschikt maken voor verrij king van hèt gemeentelijk natuurschoon? Er zal dit jaar vermoedelijk niets mee gebeuren. Want wat men ook wil doen, er is geld voor nodig. Maar de jeugd heeft dit ideale oord op zomerse dagen reeds lang ontdekt. In de vijver wordt naar hartelust gezwommen. De zandvlakte er omheen nodigt tot het houden van allerlei spelen; er verrijzen tenten. Onlangs, op die mooie tweede Pink sterdag, trokken tal van ouders met hun kroost naar dit oord, dat reeds Klein- Xatwijk gedoopt is. Waaruit maar blijkt, dat er heel weinig voor nodig is om oud en jong een gewaardeerd be zit te schenken. Toch hopen we van harte, dat hier, zo mogelijk spoedig, nog wat geordend wordt en verder: men late er binnen de wettelijke normen veel vrijheid! Het zou een kleine moeite ziin, nog een aantal wensen, waarvoor op de kapi- taaldienst 1953 bedragen uitgetrokken werden, te releveren! Maar door het uit blijven van de goedkeuring op de be groting zal er van al die plannen dit jaar niets komen. Tentoonstelling van de meisjes-nijverheidsschool In de gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes wordt een tentoonstelling gehouden van het werfc der leerlingen. De bezoekers van de tentoonstelling zul len ongetwijfeld de overtuiging krijgen, dat de leerlingen straks, bij het verlaten van de school, wanneer ze deel gaan uitmaken van de „grote-mensenmaat- schappij", ten volle tegen hun taak op gewassen zijn. Bij het werk van de eerstejaars nemer de naaldvakken een grote plaats In. Ook aan patroontekenen en maatnemen wordt veel aandaoht besteed. De tweede-klas leerlingen stellen met trots de zelfge maakte en keurig afgewerkte jurken, jongensbroeken enz. ten toon. Aan de bedrijvigheid in de keuken Is wel te merken, hoe de meisjes zich daar in hun element voelen. Bij het algemeen vormend onderwijs zijn diverse taken uitgebeeld, zoals groententaak. bloemen-, vis- en zelfs een Rode-Kruistaak. Het domein van de kin derverzorging en -opvoeding geeft een keurig beeld van de mogelijkheden om op eenvoudige wijze van vaak waarde loos materiaal schitterend speelgoed te maken. De opvoedkunde is hier dan ook één van de voornaamste vakken. De Jongens- en meisjeskampen De commissie voor jeugdwerk van de Herv. Gemeente heeft evenals voorgaan de jaren weer enige jongens- en meisjes kampen georganiseerd in Den Dolder (Utrecht). De meisjes kamperen van 18—25 Juli, de grote jongens van 25 Juli- 1 Augustus en de kleine jongens van 18 Augustus. Bezoek aan Rotterdam De leerlingen van de V.G.L.O.-school brachten gisteren een bezoek aan Rot terdam. Ondanks het minder gunstige weer kwamen zij in vrolijke stemming weer thuis. Belastingambtenaren slaags De ambtenaren van de belastingdienst hebben gevoetbald tegen hun collega's uit Woerden en Gouda. Deze wedstrijd, die gespeeld werd op het terrein van de Marfha-stichting, eindigde met 4—2 in het voordeel van Woerden-Gouda. De ambtenaren hebben plannen beraamd deel te nemen aan de sportdag van federatie, die op Zaterdag 25 Juli in Den Bosch wordt gehouden. Jeugd van Zuidland komt logeren De Geref. jeugdcentrale heeft plan opgevat om de leden der jeugd verenigingen te Zuidland uit te nodigen een weekeinde te Alphen aan den Rijn door te brengen, waarvoor de data 4 tot 6 Juli zijn vastgesteld. BENTHUIZEN Uitstapje Chr. kleuterschool Onder leiding van mej. Kleissen zijn de oudste kinderen uitgeweest. De tocht voerde naar Diergaarde Blijdorp. Doorlichting De doorlichting voor de t.b.c.-bestrij- ding is te Benthuizen voltooid. Maandag Dinsdag hebben velen zich laten door lichten. HAZERSWOUDE Aanbesteding In het gemeentehuis werd gisteravond aanbesteed het krooswerk en het maaien grasbermen in en langs de wateren, die gemeentelijk eigendom zijn. De per celen 1, 2 en 4 werden gegund aan de Gebr. M. en D. v. d. Haven en perceel 3 werd toegewezen aan P. v. d. Haven. Teraardebestelling Onder zeer grote belangstelling werd gistermidag op de algemene begraaf plaats te Waddinxveen het stoffelijk overschot van de heer W. B. v. d. Laan, in leven directeur van de Chr. gymnas tiek- en handbalvereniging Hou Vast, aarde besteld. De voorzitter van de Leidse turnkring, de heer Metz, sprak >ns alle verenigingen woorden van deelneming tot mevr. Van der Laan. Een zwager van de overledene dankte na- de familie voor de betoonde be langstelling. ROELOF ARENDSVEEN De eerste augurken Aan de veiling werden gisteren door de tuinder N. Koek Pzn de eerste augur ken D aangevoerd. Koper werd de firma S. van Ruiten alhier voor 0,27 per stuk. TER AAR Grote hengelwedstrijd Hier ziet men een perspectief in vogelvlucht van de nieuwe Chr. technische school te Al phen aan den Rijn, die op een terrein achter het Bospark zal verrijzen. Op de voorgrond is een wandelruimte geprojec teerd; links staat het hoofd gebouw met de theorielokalen en de administratieve ruimten en rechts de vleugel, waarin de praktijklokalen zijn onderge bracht. Dit laatste gebouw heeft een middengang, die laag is afgedekt, waardoor dubbel zijdige verlichting en dwars- ventilatie van het praktijk gedeelte mogelijk is. Het werk is gegund aan het aannemers bedrijf Gesman en Zoetemeyer. Aarkanaal een grote hengelwedstrijd worden gehouden, die om half 4 begint. Er wordt gevist naar het grootste aantal maatvis. Alle aas is geoorloofd met uit zondering van levend aas en kunstaas n der wet Inlichtingen over en aï melding tot deelneming aan deze nat nale hengelwedstrijd is mogelijk bij café t Centrum te Ter Aar, tel. K 1722313. Iedereen kan deelnemen. Een groot aan tal prijzen is door de bevolking van Ter Aar beschikbaar gesteld. Gevonden: twee portemonnaies. Raad van Warmond Gemeente neemt deel aan structuuronderzoek De raad van Warmond kwam gisteravond onder voorzitterschap van jhr mr L. M. on Fisenne in voltallige zitting bijeen. By de ingekomen stukken was een adres een aantal bewoners van de Warmundastraat betreffende het grote gevaar overlast van water, dat zy vreesden speciaal voor hun schuurtjes ten gevolge van de aanleg van de nieuwe Juli an astraat. Door de gemeente-architect was over deze zaak rapport uitgebracht, waarin wordt voorgesteld dit gevaar te bezweren door het leggen van een drainage met buizen van 10 cm middellyn. De heren Van Bladel (P.vd.A), Beu- gelsdyk (KVP), Weijers (KVP) en v. d. Voet (Prot.Chr.) konden zioh met de voorgestelde oplossing niet verenigen. Zij waren er van overtuigd, dat bij zware regenval het overtollige water niet vol doende kon worden gekeerd op deze ma nier. De heer Weijers bepleitte een spoe dige oplossing op afdoende wijze, daarbij herinnerend aan de trage gang van zaken en soortgelijke situatie, indertijd, bij de Norremeerstraat, waar tot groot on gerief der bewoners, eerst veel later het euvel werd verholpen. De heer Van Vliet (KVP), voorzitter an de woningstichting Warmunda (eige nares van de betrokken woningen) zeide, dat deze kwestie (mede) een zaak is voor de woningstichting. Hij stelde voor de behandeling van deze aangelegenheid in handen te stellen van de woningstichting. van binnen enkele dagen een be stuursvergadering zal plaats vinden. De raad kon zich hiermede verenigen. Voor de RX.-Parochiale Scholen werd de vergoeding van de beloningen van de vakonderwijzers over 1950 vastgesteld. Het Kraamcentrum van het Groene Kruis te Leiden kreeg over 1952 en 1953 een subsidie toegewezen van ƒ1,- per door dit centrum te behandelen geval, beperkt echter tot hen, die niet voldoende draag krachtig zijn om de kosten van kraam hulp geheel zelf te betalen. Ingekomen was voorts een verzoek van v. Winsen Zn. om vergoeding van de schade, welke hij had geleden aan zijn bollengewas op het teelland, hetwelk grenst aan de in aanleg zijnde nieuwe Julianastraat. Het betrof schade, veroor zaakt door hoog water tengevolge van het dichten van een ter plaatse gelegen sloot. De afdeling van de Kon. Ned. Ver. eniging voor bloembollencultuur had ter zake advies uitgebracht. Geadviseerd werd een schadevergoeding van ƒ480,- uit te keren. B en W stelden de raad voor dienovereenkomstig te besluiten. Verbazing De heer Van Bladel had met verbazing kennis genomen van het bedrag van 480 Spreker wilde niet ontkennen, dat er schade was geleden, doch hij was wel zeer nieuwsgierig, hoe dit bedrag was samengesteld; een specificatie had hy niet aangetroffen. Na enige discussie ging men over dit punt in geheime zitting over Na heropening werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Alleen, met de stem van de heer Van Bladel tegen, werd het voorstel aangenomen. De agenda bevatte verder een voorstel tot verkoop van een perceel grond, gele gen naast de villa Romi aan de Jan Steen, laan, aan de heer J. G. de Jong te Haar lem. De adspirant-koper wil op dit bouwterrein groot ongeveer 450 vier kante meter binnenkort een villa bouwen. Met algemene stemmen werd besloten de grond voor ƒ10,50 per vier kante meter te verkopen, met welke prijs de betrokkene zich reeds accoord had verklaard. Voor de verbetering van de volkshuis vesting werden van de heer P. A. var Reisen, voor de som van ƒ8500,- aange kocht de navolgende eigendommen, ge legen aan de Scheepmakersdam: een per ceel tuingrond, groot 11 are, 40 ca met bollenschuur; de woning met erf Scheep makersdam 6; een gedeelte van Gemeenteraad behandelt morgen prae-advies over bouwkas Er komen diverse belangrijke punten voor op de agenda voor de gemeente raadsvergadering te Voorhout, die gen zal worden gehouden. Eén daarvan is een voorstel van B. en W. om deel te nemen aan de NV. Bouwkas Noord nederlandse gemeenten te Assen. In het prae-advies. dat B. en W. aan gaande dit punt hebben uitgebiachï, Scheepmakersdam, groot 2 are, 37 ca. Voorts ook nog de woning Dorpsstraat 39. De bedoeling van deze aankoop Is om binnen de bebouwde kom bouwterrein beschikbaar te verkrijgen voor ningbouw en om de Scheepmakersdam te verbreden en van een behoorlijk wegdek te voorzien. De aangekochte woningen zullen zo spoedig mogelijk doorverkocht worden, aangezien het niet op de weg der gemeente ligt der gelijke woningen te exploiteren. De verkoper was echter alleen bereid tot verkoop in zijn geheel van het hier voor vermelde complex. Besloten werd voor de burgemeester er de secretaris een verzekering af te sluiten tegen ongevallen, welke men eventueel in de uitoefening van- hun functies moch ten overkomen De raad had voorts geen bezwaar tegen het beschikbaar stellen van een crediet voor het inrichten van Herziening Vastgesteld werd verder een partiële herziening van het uitbreidingsplan voor gronden gelegen ten Z O. van de Burg. Ketelaarstraat. De tot dusver vrije diepe bouwstrook, aan de straat gelegen, bleek voor de uitbreiding Van de bestaande watersportbedrijven een ernstige belem mering, zodat bij deze herziening die strook werd teruggebracht tot 40 meter. Door bestemming "voorts van de tuin an de buitenplaats Groot Leerust tot openbaar plantsoen; wordt de mogelijk heid geopend voor de inwoners om meer contact met het plassengebied te verkrij gen, dan tot dusver mogelijk is. Daarna kwam aan de orde een voorstel tot deelneming aan een voor de in de bollenstreek gelegen gemeenten in te stel len sociaal-economisch structuur-onder zoek. B. en W. wilden voor deelneming dit gemeenschappelijk plan een cre- voteren van in totaal ƒ2685,12, af te schrijven in 10 jaren. Over dit voorstel werd geruime tijd gediscussieerd. De heer Van Vliet trok in twijfel, of het bedrag, dat Warmond op tafel moet leggen, wel in verhouding staat tot het belang en nut, dat deze gemeente by het onderzoek zal hebben. Ook de heer Nij- man (WD) was deze mening toegedaan, vooral omdat de uit te brengen rappor ten slechts het karakter van leiddraad zullen hebben. Het bleek, dat verscheidene leden het accent teveel legden op een onderzoek t.a.v. de bollengronden. De voorzitter zette echter uitvoerig uiteen, dat het onderzoek van veel vérstrekkender be tekenis zal zyn. Het zal namelijk be trekking hebben op de toekomstige structuur der gemeente in al haar ge ledingen. Het zal dan ook zeer uitge breid zijn. Hy achtte het voor War mond van groot belang en illustreerde dit met tal van voorbeelden, deels ont leend aan practische ervaringen. De heer Van der Voet was eveneen: ?n warm voorstander van het plan. Ook hij legde er de nadruk op, dat men deze zaak ruim moet zien, daar het plan zal zy'n afgestemd op een lange reeks van jaren. Nadat nog enkele vraagpunten waren opgehelderd, werd het voorstel ten slotte met algemene stemmen aange nomen. Hierna ging de raad in geheime zitting over. wordt gememoreerd, dat de woningbouw nog steeds één van de grootste heden daagse bestuursproblemen is. Als de ge meente zich in de toekomst een uitge breid woningbezit wil verwerven, zal zij grote offers moeten brengen. B. ei menen dan ook, dat elke gelegenheid moet worden aangegrepen om de bouw voor rekening van particulieren te sl leren. Een gelegenheid daartoe doet zich nu voor, nu aansluiting kan worden ver kregen bij genoemde bouwkas. Deel neming aan deze bouwkas schept de gelijkheid, dat inwoners voor een eigen woning kunnen sparen. Leiding bij dit sparen kan door de gemeente worden ge geven, als wordt uitgegaan van de stel ling, dat volkshuisvesting een specifiek gemeentelijke taak is. Men acht de wyze van sparen by de N.V. Bouwkas Noordncderlandse gemeen ten vooral nuttig voor trouwlustigen, die moeilijk woonruimte kunnen krjjgen als ze die eenmaal hebben, door gezins uitbreiding in moeilijkheden komen. De practijk heeft uitgewezen, dat de bouwkas vooral spaarders onder de werknemers en de kleine zelfstandigen trekt. De kas heeft een eigen technische dienst. De bouwkas geeft aan spaarders alleen een lening, als de gemeente zich garant stelt voor te betalen rente ei lossing. De bouw van de woningen moet geschieden binnen het raam van het ge meentelijk bouwcontiugent. ABBENES Veertig Jaar bij PTT. Voor de heer G. Rijgersberg alhier was het gisteren veertig jaar geleden, dat hij dienst kwam .bij de P.T.T., welk feit feestelijk door collega's, familie en vrien den werd gevierd, 's Avonds werd de heer Rijgersberg toegesproken door de directeur van de PT.T. te Hoofddorp, die hem een enveloppe met inhoud en de gouden ster voor veertig jaar trouwe dienst overhandigde. Ook werd het woord gevoerd door de heer J. Tammes, namens de collega's, die de heer Rijgersberg een portefeuille met inscriptie aanbood. LEIDERDORP L.D.C.-nieuws Na enkele thuis gespeelde partyen is ;rst nu de volledige uitslag van de wed strijden om het kampioenschap van Lei derdorp bekend. In de sterk bezette hoofdklasse is de heer H. v. d. Vecht als kampioen te voorschijn getreden. De heren D. Hassefras en Abr. Dorsman be- n resp. de tweede en derde plaats. Een heel goede prestatie leverde de jeugdige C. Degenaars, die het tot een beslissingswedstrijd met een der finalis ten wist te brengen. In de eerste klasse werd de heer J. P. Heek kampioen. Een pracht-prestatie van deze niet jonge, sympathieke dammer. Een goede tweede werd de heer G. Dompeling, een dammer met een goede toekomst. De heer C. -van Teijlingen, een „thuisdammer", werd derde. De heren W. v. d. Zwan en J. Meijer wonnen de prestatie-prijzen van de tweede klasse. Op de gehouden jaar vergadering werden de prijzen uitgereikt. Een geanimeerde gongwedstrijd, waaraan door allen werd deelgenomen, besloot het damseizoen van L.D.C. Brandwacht tweede klas De volledige lijst van brandweerlieden, aan wie het diploma „brandwacht twee de klas" werd uitgereikt, luidt als volgt: L. G. Wassenburg, J. Bosman, A. Vons, H. v. d. Groep, G. v. d. Voort, F. Nagte- gaal, K. Kranenburg, W. Kranenburg, J. Rodenburg, K. v. Egmond, A. v. Winkel, J. de Koning, C. de Koning, J. Rietveld. LISSE Schaakkampioenschap Finale eerste klasse, vierde ronde: N. v. d. MeijJ. Boogerd af gebr., J. Ver- meij JrG. Scholtes 10, P. BijckP. Langeveldt 10. Tweede klasse, negende ronde: C. Sta ringA. Barnhoorn 10. W. v. EsG. Horsman 10, C. v. d. TangS. van ten 0—1, N. v. d. Vis-J. J. v. d. Voort 10, J. Th. van KoppenB. L. Hooyer 10. Derde klasse, negende ronde: B. VlietA. Snel. 01, L. SchravendeelJ. S. Ruigrok 01, C. vay RuitenP. Stam afgebr. Afgebroken partijen: P. v. StamA. Snel 0—1, J. Th. van Koppen—C. Staring 0—1. OEGSTGEEST Montessorischool krijgt nieuw gebouw In de Montessorischool werd eei ouderavond gehouden onder leiding vai de voorzitter, mr P. J. Teebaal. Na eei woord van welkom tot de ongeveer 3' ouders deelde hij mede, dat deze avond enige concrete plannen over de nii school zouden worden medegedeeld. Het hoofd der school, de heer J. H. M. Reij; vertelde vooraf iets over het gesprokene op de zgn. schoolbouwdag te Rotterdam. Daarna ontvouwde mr Teebaal de plannen. Reeds voor de oorlog kwam plan ter tafel, dat eohter door de oorlog op niets is uitgelopen. In 1951 werden weer plannen beraamd tot de bouw van een nieuwe school met vier lokalen, waarvoor de principiële medewerking van het gemeentebestuur werd gekregen. Architect Kloos, die ook in 1940 een ontwerp maakte, ontwierp een plan voor vijf lokalen, omdat vier te weinig bleek. De bouw daarvoor was moeilyk, omdat een school met twee lagen toch een ever aantal klassen moest hebben. Bij een ingediend plan met zes klas sen werd binnen drie weken de goed keuring van de gemeente gekregen, zo dat thans dit plan verder is uitgewerkt. De school, die thans ongeveer 120 leer lingen telt, zal haar nieuwe gebouw krijgen aan de Louise de Colignylaan Het gebouw zal naast de zes lokalen een grote hal krijgen, geschikt voor grotere bijeenkomsten. Men hoopt de vergun ning nog deze maand te krijgen, in Augustus aan te besteden en zo mogelijk begin 1954 het nieuwe gebouw te openen Eén van de thans in gebruik zijnde panden aan de Geversstraat is aange kocht. Dit zal worden opgeknapt en ge heel voor het kleuteronderwijs in ge bruik worden genomen. Aan de hand var projectie werden ten slotte nog vele de tailtekeningen vertoond, die een duide lijk beeld gaven hoe de nieuwe school er zal komen uit te zien. Gemeenteraadsvergadering De eerstvolgende raadsvergadering zal worden gehouden op Woensdag 24 Juni. RllNSBURG Meisjes en knapen uit De Geref. knapen- en jongemeisjesver- enigingen hebben gisteren een onverge telijke dag gehad. Via Huizen toog men per bus naar Bergen aan Zee, waar de jeugd zich in de speeltuin heerlijk ver maakte. En of het niet op kon. toog men nog hoger op, naar Schoorl, waar in de duinen de vreugde het hoogtepunt be reikte bij het doen van allerlei spelen. Opgewekt zingend trok om half negen dc jongens- en meisjesschare Rijnsburg weer binnen. De organisatie van de reis was uitstekend. Aan de tocht werd deelgeno men door de beide dominees, die werden vergezeld van hun echtgenoten. SASSENHEIM Bloembollencultuur bijeen Vrijdagavond om 8 uur zal de afdeling in de Kon. algemene vereniging voor bloembollencultuur een vergadering hou den in Het Bruine Paard. De agenda ver meldt o.m. de behandeling van de be schrijvingsbrief voor de algemene verga- Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes N. J. zn v. L. G. van der Meij en W. J. van der Voorn, Hortuslaan 30: Cornelia H. dr v. J. H. de Groot en Th. E. Kniest, Tijlloosstraat 9; Marja G. dr v. M. J. van der Wees en G. Lalleman. Hoofdstraat 3A; Robertus G. A. zn v. Th. C. P. Rotteveel en H. A. Baak, Charbonlaan 22; Cornelis G. J. zn v. C. P. A. van der Zwet en C. A. van Werkhoven. ONDERTROUWD: H. van Dijk. 26 jr, Leiden en G. H. Handgraaf, 21 jr, Bea- trixstraat 10; J. B. M. Hoogeveen, 27 jr, Leiden en C. M. M. Th. Berg, 23 jr, Hoofdstraat 68; M. N. van Tol. 23 j. Kastanjelaan 2 en A. ten Voorde, 21 jr, OVERLEDEN: H. C. de Haas, e.v. Augustinus, 59 jr. Hoofdstraat 82; C. C. Glas, wed. v. Van der Zanden, 83 jr, Hlllegom. VOORSCHOTEN V eilig-Verkeer-actie Gisteravond is de puzzle-rit voor bromfietsers verreden. Het is een mooie tocht geworden, hoewel het aantal deel- •rs beslist groter had kunnen zyn. Van te voren hadden de deelnemers in de openbare school een theoretisch exaJ men inzake de verkeersregels. Het traject voerde over OegstgeestJ maar sommige deelnemers presteerden: het om in Voorburg terecht te komen De uitslag zullen we zo spoedig mogelijk bekend maken. Schoolsportdag Gisteren is de derde serie voorwed strijden gespeeld voor de schoolsportdag Deze leverden een dubbele overwinning voor de Herv. scholen op. De uitslag van de voetbalwedstrijden is als volgt: Herv. schoolOpenb. school) 32; R.K. JongensschoolOpenb. schooi 30; Herv. schoolR.K. Jongensschool! 31. Scheidsrechter was wederom da heer E. v. d. Blom. De einduitslag van de voorwedstrijderj is nu: no. 1 Herv. school met 4 pnt; no. R.K. Jongensschool met 2 pnt; no. Openbare school met 0 pnt. Korfbal. Herv. schoolOpenbar» school 21. Scheidsrechter was mevr] KeijzerVarkevisser. Puntenverdeling: No. 1 R.K. Meisjes school 4 pnt; no. 2 Herv. school 2 pnt;' no. 3 Openbare school 0 pnt. Geref. vrouwenvereniging Vanavond wordt de laatste vergadeJ ring in dit seizoen van de Geret vroui wenvereniging gehouden. Burgerlyke stand GEBOREN: Teuntje dr v J J Schellij gerhout en D Kruit; Dirk L zn v J P( Schuiling en H Fr L Moreau; Willem C zn v Fr Fr van der Mark en J Zeilstrï^ GETROUWD: L Geervliet Rijnsburg en J Wesdijk. Gezellige avond De Kon.-Wilhelminavereniging hield een gezellige avond in Het Wapen var Voorschoten voor de medewerkers aan de festiviteiten van 30 April. In zijn openingswoord sprak de heer Nasveld d3 wens uit, dat de band tussen bestuur eri leden en in het bijzonder met de naaste medewerkers hierdoor zal worden verJ stevigd. De avond werd verder verzorgd door de goochelaar-telepaath Amarco en door Joep Havelaar, die de aanwezigen uitstekend hebben bezig gehouden. Hei slotwoord werd gesproken door de heei) S. Ruypers. Lantaarnpaal omgereden Gisternacht is op de Veurseweg eer. lantaarnpaal omgereden. De automobiliit! die de schade veroorzaakte is door gere den, maar het nummer van de auto is be kend. Aanrijding Door te laat richting aangeven en goed uitkijken kwam de bestuurder een luxe auto, de heer D. te Rotterdam, op de Papelaan bij de Dobbeweg i sing met de auto van de heer E. te Der Haag. Beide auto's werden beschadigd. Aanbesteding Vanmorgen had in het gemeentehuis d aanbesteding plaats van de bouw het gezondheidscentrum aan de Wijn gaardenlaan. Het aantal inschrijvinge dertien. De hoogste inschrijving het bouwbedrijf C. G. Waleveld f 111.956, de laagste van de Gebr. G. P. Niersman te Voorschoten met f 95.700 De gunning is aangehouden. Worden de binnenmuren van baksteen ?.v. kalksteen, dan wordt het bedraj an de laagste inschrijver verhoogd f 1580 en van de hoogste met f 1850. Advertentie Deze week ballonnen cadeau. KINDERSOKJES ƒ0.75 KINDERBLOUSES 1.75 DELANA BLOUSES 3.75 KATOENEN BROEKJES ƒ4.25 KATOENEN KINDERPAKJES., ƒ5.75 SCHOOLSTRAAT 150 VOORSCHOTEN - TEL. 586 WOUBRUGGE Ouden van dagen gingen uit Voor vele ouden van dagen in onze ge meente was het gisteren de grote daf •naar reeds weken was uitgekeken: het jaarlijks uitstapje. Om kwart voor negen vertrokken de vier grote bussen reeds en ondanks het minder gunstige) eer was de stemming prima. Via Schiphol bereikte men Amster dam, waar om half elf een heerlijk kopje koffie met gebak werd gebruikt. In drie boten maakten de ruim 120 ouden dagen vervolgens een interessante rond vaart door de grachten en havens de hoofdstad. Om één uur kreeg mei •n warme maaltijd, die natuurlijk erf de smaak viel. Op de terugweg werd tussen Noord wjjkorhout en De Zilk gepicnict. On* streeks acht uur arriveerde men slotte weer in Hoogmade, waar de aldaar wonende ouden van dagen met muziek werden ontvangen. Personeel gevraagd 0 Fa Verhage en v. d. Meu- len Cartonnage-industrie vr. Meisjes. Aanmelden: Mare- dijk 165. Personeel aangeb. Bijverdienste. Jongen, 24 Jaar, dipl. MULO, zoekt bij- verd. v. middag- en'of avond uren, onversch. wat. W. Kool Herenweg 63, Warmond. Te koop aangeb. 0 Steeds voorradig, bespeel de doch mooie, solide orgels o.a. Studie-orgels f 90, f 125 en f 150. Salon-orgels, eiken f 340 en f 390. Piano's f 675. f 750 enz., bij W. A. Gouw. Terweeweg 100, Oegstgeest. 0 I.g.st.z. Maico-motor, 125 c c. Te bevr. Te Brittenstraat 49. Katwijk aan Zee. 0 Damesrijwiel, prima on derhouden. Te bevr. na 7 u Hoogmadeseweg 36, Leider dorp. 0 Zwaar ouderwets aaaf eiken buffet met veel berg ruimte. f 35.Padvinders- hoed, maat 54, f3.50, armstoel eiken f 7.50. Rijnsburgerweg 29B, Leiden. Te koop gevraagd 0 Te koop gevraagd Jon gensfiets voor leeftijd 9 jaar. Moet in prima staat zijn. Br. No. 9027 Bur. Blad. 0 Gevr. goed onderhouden invalide wandelwagcn. Br. No. 9031 Bur. Blad. 0 Spoed. Wegens emigratie te koop een z.g.a.n. ameuble ment en een i.g.st. verkeren de kinderwagen, Twinset en diverse andere dingen. W. Beekhuis, Oegstgeesterweg 3B, Rijnsburg. GASCOMFOREN A. ZWART HOOIGRACHT 18 Telefoon 23951 Jan de Nie Zonen Noordeinde hoek Kort Rapenburg Tel. 21387 0 Telmachine gevr. Hand- of electrische telmachine te koop gevraagd. Br. met opg. van merk, capaciteit, bouw prijs etc. Te huur gevraagd 0 Gevr. gem. huls of appar tementen met aparte gemak ken te Leiden of Oegstgeest. Van 15 Juli tot eind Oct. Br. No. 9028 Bur. Blad. Te huur aangeb. 0 Aangeboden op eerste st. gestoff. zitkamer (le étage), met 2 slaapk. en vrije keuken (2e étage), voor 2 personen. Br. met uitv. inlicht, onder No. 9030 Bureau Blad. Woningruil 0 Aangeboden vrU huls in de Remisestr. Gevraagd gro ter huis geschikt tot samen woning. Te bevragen Frie- zenstr. 23, Katwijk a. Zee. Diversen 0 Nergens beter, nerg goedkoper. Afdrukken 10 Rolfilms ontwikkelen 25 ct. Rolfilms reeds vanaf 75 ct. Met deze prijzen krijgt U er weer plezier in. Grote omzet, lage prijzen bij Foto Kino Bouwens, Breestraat 3. 0 Eet nu kip. Jonge haantjes braad-, soepkippen, Kippen- poulet 1.75 p. 500 gram. H. de Moov. Lange Diefsteeg 18. Tel. 21184. 0 Af te halen Leidseweg 48. Voorschoten, twee snoezige katjes, verzot op Felix' Kat tenbrood. Geef Vader een stalen horlogeband cadeau, daar heeft hij jarenlang plezier i. Wij hebben de groot ste keuze in alle prijzen reeds v. a. f 2.25. Uurwerk kliniek. Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaalzaak. Wat zal U weerhouden om ns te gaan praten over n rijwiel, bromfiets, scoo ter of motorrijwiel, bij de speciaalzaak daarin „Valk" i.d. H. Schouw 296—300. 0 Geslaagd? Geeft dan Uw zoon of dochter een blijvend aandenken. Polshorloges in alle prijzen. Reeds vanaf f 14.85. Luxe wekkertjes, horlogebanden enz. alles m. garantie. W. van Kampen, Mare 102. AUTOBOOT J. CRAMA Herenstraat 46. Leiden Telefoon 25978 0 Vlieland's Hondensalon het 1 Uw hond. Alle voorlichting gra tis. Nieuwe Rijn 50 t.o. Gan getje. 0 Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers In ruime keuze. Gouden en zilveren sieraden Specialiteit verlovingsringen „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S v. d Water en Zn, Haarlemmerstraat 185 1.10 per Vz Kg. 3.per 1 Vi Kg. Haarlemmerstraat 246 64. ,,'k Zou best in zo'n mast willen klimmen", zegt Petzi en voor deze keer maakt Pelle tegen zo'n vermetel plan geen bezwaar. „Als je maar voorzichtig bent", waarschuwt hy, „want ongelukken kunnen we op 't ogenblik niet hebben." Dat laat Petzi zich geen twee maal zeggen en hij slaat z'n han den al aan de mast. Oef, wat kan die Petzi klimmen, dat zullen Pelle en Pingo hem heus niet nadoen. Bewonderend kijken ze hun vriendje na. Eindelijk zit Petzi boven in de top. Ver bazend, wat heb je hier een prachtig panorama! Tot in verre omtrek kun je alles zien. Daar woont Biggi en daar heeft hij Jumbo ontmoet. O, wat is dat mooi als je de wereld zo vanuit de hoogte ziet. Jammer dat hij geen verrekijker bij zich heeft. Dan kijkt Petzi naar beneden. Oh, wat zijn Pelle en Pingo nu kleinDomme Petzi. Had hij maar niet naar beneden gekeken, want natuurlijk wordt hij duizelig. „O, ik word op eens zo naar!" roept hij met een benauwd stemmetje. „Pelle en Pingo, kom me toch helpen. Help! Help!" Pelle en Pingd horen hem wel schreeuwen, maar ze zijn machteloos en kunnen hun vriendje niet helpen. „Had 'k het niet gedacht", mompelt Pelle, „die Petzi is altijd zo roekeloos. Wie gaat er nu ook 1». op zo'n hoge mast zitten. Dadelijk tuimelt hij naar beneden et- zitten we met de gebakken peren. Wat is de jeugd toch altijd zorgeloos.Inderdaad, Petzi verliest zijn evenwicht en. voelt zich al vallen. Vol schrik slaat hij de handen voor z\jw ogen. Want hij wil niet zien wat er nu gebeuren gaat.Maai wat is dèt? Hij valt niet, maar hy glijdt. De mast is tussen z'n broek geschoven en zo rrrtttsss! vliegt hij met een reuzevaad naar beneden. In een minimum van tijd voelt hij weer vastf grond onder z'n voeten. En Peil en Pingo! Ze gieren van d« lach en kunnen maar niet ophouden. Zo iets komieks hebbeW ze nog nooit beleefd. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4