Bekwame schilders RIJWIELEN Schildersbedrijf H. P. Jansen! Alphens museum zal Zaterdag worden geopend Streekwedstrijd L.T.B.-ruiters HEROPENING P. C. VAN DER PLUYM KUNSTGEBIT METSELAARS een vrouwel. kantoorbediende enige flinke mannelijke krachten 5IKKEN5 Gevraagd een aankomende KANTOORBEDIENDE (mnl.) AGENT-INCASSEERDERS geeft het juiste antWqord! HET ANKER HORLOGE ƒ57.50 ANT00N BRINKS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG t JUNI 1953 Alphen aan den Rijn Er zijn heel wat maanden verlopen, sedert de Historische Vereniging over ging tot de aankoop van het pand Rijn kade 11, met de bedoeling daarvan een museum voor Alphen en omgeving t« maken. Men heeft in die tijd niet stil ge zeten Er viel voor het bestuur heel wat «te regelen, te veranderen, te bespreken enz., maar het resultaat is nu dan ook, dat Zaterdag de deuren van het museum voor het publiek kunnen worden ge opend. Die gebeurtenis zal ongetwijfeld veel belangstelling trekken, want de ope ning gaat met enig officieel vertoon ge- Om half vier komen de genodigden in de trouwzaal van het raadhuis bijeen Verscheidene sprekers zullen daar het woord voeren. Daarna begeeft men zich te voet naar de Rijnkade. Na de opening zullen de genodigden het museum nen bezichtigen. Het publiek wordt daar toe 's avonds en de volgende dagen f gelegenheid gesteld. Men heeft voor de opendngstentoonsiel- •ling een zo breed mogelijke basis geno men en een viertal kleinere exposities van geheel verschillende aard ingericht. Men vindt achtereenvolgens een tentoon stelling van Romeinse vondsten uit Al phen en omgeving; dan èèn van hoofdzaak) fotomateriaal, die de veran deringen van Alphens centrum in de loop der jaren weergeven; verder een v kooptentoonstelling van 16de-, 17de- 18de-eeuwse gravures en tekeningen, die een beeld geven van de streek langs de Oude Rijn tussen Katwijk en Woerden, en tenslotte in de vroegere keuken verzameling Oudhollandse huishoudelijke en gebruiksvoorwerpen. Heel wat dus, maar er schuilt onge twijfeld ook nog heel wat dergelijk historisch materiaal onder het publiek, waarvan het bestuur niets weet. Er wordt dan ook een oproep tot Alphenaren en mensen uit de omgeving gericht om voor werpen, foto's, prenten, enz., die voor deze tentoonstelling van belang zouden kunnen zijn, in bruikleen te willen ver strekken. Geref. jeugd had sport middag De jeugd van de verenigingen, aange sloten bij de Geref. jeugdcentrale, heeft het met haar eerste sportmiddag, Zater dag op het terrein aan de Steenstraat, best getroffen. Er was veel animo en men streed op sportieve wijze om de begeerde punten. Ook de leidsters en leiders kunnen met voldoening op hun werk terugzien. De clubs waren: J. C. Timotheüs (3e afd.) en M. C. Wees een Zegen (2) Alphen; J. C. 't Mosterdzaadje en M. C. Lentebloesem Hoorn; J. C. Samuel en M. C. In 't kleine Getrouw Oudshoorn. De prijzen waren medailles en versnaperingen. Uitslagen: Zaklopen met hindernissen meisjes: 1. Ella Basie, 2. Alie Doeland; vèrspringen: 1. A. van Leeuwen, 2, A. van Harskamp; rondo-estafette: 1. In 't kleine Getrouw, 2. Wees een Zegen; slagbal: 1. Lente bloesem, 2. In 't kleine Getrouw. Voetballen jongens: Tim.Mosterdz. 31; bij touwtrekken werd Tim. win naar; hardlopen 80 m: 1. W. Noomen, 2. H. Hagen; vèrspringen: 1. J. Versloot, 2. C. Mooij. Journalist sprak over steenkool In de consistorie van de Julianakerk vergaderde Zaterdag de afdeling Rijn streek van de vereniging van Chr onder wijzers en onderwijzeressen in Neder land. Deze bijeenkomst stond onder lei ding van de heer W. J. v. d. Brink en als spreker trad op de heer H. J. Stuvel, journalist te Voorburg. Werd men in de vorige vergadering voorgelicht over olie, ditmaal werd aandacht gevraagd voor de steenkool, het gebruik daarvan en de nevenproducten. De heer Stuvel vertelde over een door hem gemaakte ondergrondse tocht, waar. bij hij eigen fotografische opnamen op het doek bracht. Eerst kreeg men door woord en beeld een omschrijving van de ligging der verschillende lagen. Het moeitevolle leven der mijnwerkers werd geschetst; zij hebben zich in hun werk vaak achtergesteld gevoeld, maar spr. meende een verandering ten goede te mogen constateren. De sociale en medi sche zorg hadden voorts de aandacht. Wanneer men als leek een tocht door de mijnen maakt, kan men, aldus spr., er op rekenen, het slachtoffer te worden van de „humor", zowel van de zijde i de gids als der onderaardse werkers, dat men wel eens „genomen" wordt. Ken merkend voor de mijnwerkers is de grote kameraadschap Bovengronds is er, zoals overal, wel eens ruzie, zelfs zijn veten. Maar ondergronds vindt men kameraadschap in de beste zin woords. De zeer instructieve lezing werd met aandacht gevolgd. De voorzitter conclu deerde in een kort slotwoord dat dit geen gemakkelijke stof was om aan •kinderen door te geven. Ballonnenwedstrijd klaar Zaterdagmiddag is de ballonwedstrijd officieel geëindigd. De wedstrijd werd georganiseerd door de Chr. jeugdbewe ging Noorderkwartier. Deze week ontving n een enthousiast schrijven Q. Bas Backer, generaal van de ge- zantschapsraad, belast met de waarne ming van het consulaat te Stockholm. Bij dit schrijven was een ballon ingeslo- die was opgevist bij Gunnarstenarna door de gezagvoerder van het bergings- vaartuig Belos van de Zweedse marine Deze plaats ligt zes a zeven zeemijlen Noord-Oosten van Nijnaskamn. de Oostkust van. Zweden. In totaal zijn nu zeventien meldingen binnengekomen. Aan drie deelnemers is en prijs uitgereikt in de vorm van een ..aardebon (ƒ5). De gelukkigen zijn Annie Geel, 10 jaar; de familie Metse laar en de familie Demoet (Karei-Door- HAZERSWOUDE Op het terrein van de heer L- Jacobs had Zaterdag een streekwedstrijd plaats de landelijke ruiters van de L.T.B., kring Zuid-Holland. Het programma nam de gehele morgen in beslag. Des mid dags had een rondrit* door het dorp plaats van de vijftig deelnemers, voor afgegaan door de harmonie van Hazers- Precies om drie uur opende burge meester Den Hollander de demonstratie. In zijn openingsrede zei hij, dat de mens ten opzichte van het paard altijd een bijzondere plaats heeft ingenomen. Na het spelen van het Wilhelmus werd een aanvang gemaakt met de diverse oefe ningen. Tot slot volgde een parade, waar de prijzen door de burgemeester aan winnaars werden uitgereikt: bekers, lauwertakken en medailles, beschikbaar gesteld door de gemeente Hazerswoude door verschillende inwoners en in stanties. De uitslagen waren: Achttallen dres- mr, eerste prijs Oldenbarneveld-ruiters, 78% pt, tweede prijs Jeanne d'Arc 75 pt. Viertallen dressuur, eerste prijs St Hubertus-ruiters. 85 pt, tweede prijs Ol- clenbarneveld, 66% pt. Individuele dres suur (klasse M), eerste prijs André van den Burg, Oldenbarneveld, 104 pt, tweede prijs Jan van den Burg, idem, 103 pt. Individuele dressuur (klasse L), eerste prijs W. Hoogeveen, Jeanne d'Arc, 99 pt, tweede prijs Koos van den Burg, Olden barneveld, 94 pt- Vrijheidsdressuur, eer ste prijs André van den Burg met Cor- sonda, Oldenbarneveld, tweede prijs Jac. den Burg met Corrie, Oldenbarne veld. Klavertje Drie, eerste prijs Jeanne d'Arc, Oldenbarneveld. Groep springen, e prijs J an van den Burg met Louis van den Burg, tweede André van den Burg en Adri van den Burg. Individueel springen, eerste prijs Cor Vollebregt met Nellie, géén fouten, 60% sec., tweede Cor Vollebregt met Beppie, géén fouten, 64 sec., beiden Oldenbarneveld. De verenigingen, die uitkwamen, waren: Oldenbarneveld-ruiters, Berkel en Rodenrijs; Jeanne d'Arc uit Zoeter- woude; St Hubertus-ruiters uit Lisse; St Martinus-ruiters uit Reeuwijk en de Kat- ruiters uit Hazerswoude. Het publiek was in groten getale opgekomen en menig deelnemer mocht een applausje in ontvangst nemen. De heer Van der Laan overleden Het bestuur van de gymnastiekvereni ging Hou Vast deelde ons mee, dat in verband met het overlijden van haar directeur, die heer W. B. van der Laan, gedurende veertien dagen geen oefenin gen zullen worden gehouden. De heer Van der Laan bereikte "de leeftijd van veertig jaar. Hij kreeg Zaterdag onder Moerkapelle een auto-ongeluk, toen hij de macht over het stuur plotseling kwijt raakte. De heer Van der Laan was woonachtig te Waddinxveen. Verkeersexamen De leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen zullen morgen ochtend om acht uur moeten aantreden voor het practische gedeelte van het ver keersexamen. Het examen moet op de fiets worden gedaan. Het theoretisch ge deelte is al achter de rug. Instructeur was wachtmeester der rijkspolitie D- manstraat). Van deze prijswinnaars zijn de ballonnen in Finland geland. Deze actie heeft ongeveer ƒ50 opgebracht voor de CJMV te Zuidland. Dit bedrag wordt aangevuld met 100, bijeenge bracht door leden van de CJMV Bethel. Gouden huwelijk Op 21 Juni hoopt het echtpaar B. G. Bahlmann en M. J. A. Ba'hlmann—Toor, Pieter Doelmanstraat 6, zijn vijftig jarige echtvereniging te herdenken. Mooie prestatie Oosthoeks mannenkoor, directeur Üe heer J. P. v. d. Velde, behaalde Zaterdag op het te Genderen gehouden concours te prijs in de afdeling uitmun tendheid met 335 punten. Dit was hel hoogste aantal punten in de afdeling. KOUDEKERK AAN DEN RUN Bedankt voor beroep Ds Janssens, Geref. predikant te Kou- dum, heeft bedankt voor het beroep de Geref. kerk alhier. Gekozen De heer C. Batelaan is gekozen tot ouderling in de Geref. kerk alhier. Meubilair Nu het verenigingsgebouw bijna onder de kap is, wordt het tijd, aan het meu bilair te gaan denken. Het bazarcomité heeft al enige tijd geleden huis aan huis circulaires laten verspreiden. Binnenkort wordt daar antwoord op gehaald. OUDE WETERING A.N.V.V. op bezoek Zoals bekend, heeft de Algemene Ned. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Noordwijk een congres gehouden. De congressisten hebben in het kader van deze vergadering een bezoek aan ons dorp gebracht. Het gemeentebestuur van Alkemade ontving hen in paviljoen De Brasem, waar ze onder meer een water skidemonstratie konden gadeslaan. De voorzitter van de plaatselijke V.V.V., tocoburgemeester C. van der Meer, sprak hierbij een rede uit, waarin hij ook wees betekenis van het Kager- en Brasemermeer. Namens het gemeentebe stuur werden na het uitspreken van de rede enige verversingen aangeboden. Uitstapje Het comité ouden van dagen hoopt be gin Juli een uitstapje te maken met alle ingezetenen van 65 jaar en ouder. Deze week wordt voor het verkrijgen van de nodige gelden een rondgang gemaakt- WOUBRUGGE Agenda raadsvergadering Vrijdag om 8 uur komt de gemeente raad in openbare vergadering bijeen- Agenda: verzoek om subsidie Chr. lagere landbouwschool te Alphen; vacantietoe- lage van het personeel; wijziging van de algemene politieverordening; kwestie woning wed. Stigtervan der Boon; aan koop grond t.b.v. de volkshuisvesting in Woubrugge; erfpachtovereenkomst met de Herv. kerkvoogdij; toepassing van art. vierde lid van de woningwet met be trekking tot het in voorbereiding zijn de wijzigingsuitbreidingsplan Hoogmade; wijziging van de begrotingen 1952 en 1953. Collecte Rode Kruis De collecte voor het'Rode Kruis bracht f 170 op. Hiervan is ruim f 37 afkomstig uit Hoogmade. Nieuwsflitsen uit de omstreken ABBENES Voetbal AbbenesKagia Zaterdagavond werd de voetbalwedstrijd AbbenesKagia onder matige belangstel ling gespeeld. Maar de wedstrijd was toch zeer spannend. Direct na de aftrap ging Abbenes fel in het offensief ei minuten wist D. van Beek de openen. Het tweede doelpunt Kagia. Uit een corner kon C. van der Lip de stand gelijk maken. Voor korte duur echter, want nog binnen één minuut scoorde D. van Beek opnieuw, waarna d£ rust kwam. Na de rust ging de strijd ge lijk op, hoewel Kagia fel voor de gelijk maker speelde. Deze kwam in de 20ste minuut, wederom door C. van der Lip. Met Abbenes in de aanval floot de goed leidende scheidsrechter P. van Loon voor het einde. Na de wedstrijd werd nog een •erloting gehouden voor de ouden van dagen. KATWUK Burgerlijke stand Geboren: Maartje A., d. v. A. T. Haas noot en A. Boesaard; Loraine C. M., d. v. N. Verkaik en C. M. Kluivers; Ronald, v. J. Wilmot en C. Groeneweg; Roy, v. J. Wilmot en C. Groeneweg: Dirk, v. H. Kuijt en N. Zwaan; Reindert, v. G. Schipper en M. H. van Zanten; Pieters, z. v. G. Schipper en M. H. van Zanten. Ondertrouwd: B. Baris en W. Eikel boom; W. v. d. Boon en A. v. d. Plas; R. Varkevisser en J. Hoek; W. A. Vuiik i F. C. G. Braun. Gehuwd: W. van Rhijn en T. Vooijs; B. Sprokkereef en A. J. Waterreus; C. L. Weber en W. van Duijn; J. van Beelen N .Plug. Overleden: W. v. Duijn, 75 j., wedr. G. v. d. Plas; L. v. Rijn, 70 j., echtg. J. Schuitemaker; P. v. Duijvenbode, i j., echtg. v. N. v. d. Meij; D. Dubbe- laar, 47 j„ echtg. v. F. Haasnoot. KATWUK AAN ZEE Restauratie Oude Kerk De kerkvoogdij der Hervormde Ge- neente heeft een verzoek gericht tot de provinciale staten om een subsidie voor de restauratie van de Oude of Andreas- kerk. De kerkvoogdij vestigt er in het verzoekschrift de aandacht op, dat de minister van O. K. en W. in de restaura tiekosten tegemoet wil komen met een subsidie van 50 procent der begroting, tot mum van f6.875, terwijl ook het gemeentebestuur van Katwijk bereid is gevonden een subsidie te verlenen. De inmiddels goedgekeurde begroting van de restauratie bedraagt f13.750, terwijl de heer A. P. Smits, architect te Aerdenhout, met de leiding van het werk zal worden Hoog en laag water Dinsdag 9 Juni: hoog water 0.58 en 13.28, laag water 8.54 en 21.35 uur. Opbrengst schaalcollecte De schaalcollecte voor de kerkvoogdij der Hervormde Gemeente heeft 720 op geleverd. Cursus kustwachtdiploma De Katwijkse Reddingsbrigade organi seert een opleidingscursus voor het kust wachtdiploma. Deze opleiding zal a.s. Donderdag om half 8 beginnen. De deel- :rs worden op het kampeerterrein de Watering verwacht. De heren A. Parlevliet en M. P. Viool zullen de lei ding hebben. Pinksterzendingscollecte De voorlopige opbrengst van de Pink sterzendingscollecte in de Hervormde kerken is 1979,68. Ds Bouman op De Hoop Ds D. Bouman is door het Dieppe- comité verzocht voor het tijdvak v tot 30 Juli aan boord van het hospitaal kerkschip De Hoop dienst te doen. Opbrengst van de verkoop De verkoopmiddag en -avond ten bate van de Julianakleuterschool heeft 1600 opgebracht. LEIDERDORP Geboren: Willem, z. v. K. Dool en N. Noordervliet; Michael C. J., z. v. C. Giezen en M. G. Groot; Marinus S., z. v. G. Schouls en J. A. Klaasse; Wilhelmina M., d. v. J. Borst en G. M. Volwater; Jan, z. v. A. de Haas en J. Bogerd. Ondertrouwd: J. v. Westrienen, 21 j., en G. Jansen, 20 j. Gehuwd: J. F. Kok en M. A. L. de Boer; A. v. Gijzen en J. Bosman. Overleden: J. N. R. v. Maarle, 65 j. NOORDWllK Protestantse Ziekenzorg Verschenen is het jaarverslag 1952 van de stichting Protestantse Ziekenzorg te Noordwijk. Deze stichting verricht al jaren buitengewoon goed werk, door het verstrekken van versterkende middelen aan patiënten, die dit om financiële rede nen niet zelf kunnen bekostigen. Over 1952 werd verstrekt 3163 liter melk, 2423 eieren, 282 kilo vlees, 16 kilo boter, 10 kilo kaas. 494 flessen yoghurt. Voorts werd f 332 betaald aan leveranciers van fruit en f 20 voor visleveranties. Boven dien werd f 415 vergoed voor het ver strekken van huishoudelijke hulp. Met het bovenstaande werden niet min der dan 36 patiënten geholpen. Vergele ken met het vorige jaar zijn de uitgaven in 1952 verdubbeld. De stichting ziet zich daarom genoodzaakt, ook de inkomsten dienovereenkomstig te doen vermeerde- Zij doet daarom een beroep op hen, die nog geen contribuant zijn. dit te worden. Ieder, die met dit prachtige werk sympathiseert, kan zioh als contribuant opgeven bij mevr. Aten—Benschop, Duin weg 1. Voor de Stichting De collecte van de Stichting 1940—'45 bracht het mooie bedrag van f 2069.90 op. NOORDWIIKERHOUT De autotocht Donderdag 11 Juni zal weer een feest dag zijn voor de Noordwij kerhoutse ouden van dagen. Zij gaan dan hun jaar lijkse uitstapje maken. Dit jaar voert de tocht weer eens naar het ook bij de ouden van dagen zo beminde Valkeveen. Het aantal deelnemers is groot. Om onge veer half 1 zullen de auto's mei de be-, jaarde passagiers zich opstellen op de Koninginneweg. O EGSTGEEST Burgerlijke stand Geboren: Lucien C. A. M. z. v. J. Lom iers en C. Siegers. Ondertrouwd: W. Wesseldijk, 27 j., al hier en L. van Wijk, 31 j. alhier; A. Hartsinck, 21 j. alhier en A. Ie Largi Amsterdam; M. O. Mix, 21 j. Rotterdqt en H. van Urk 18 j. alhier; J. H. G. Me< ters. 28 j. Leiden en S. Timmerman, alhier. Getrouwd: A. Rhijnsburger en D. Pei sum, J. P. R. van Ingen en S. J. Verho< S. Star en D. Lobs. Overleden: A. M. Th. Keunen, 46 j.; J D. Holmer, 84 j.; F. J. Broers 84 j.; 0. L. J. Sikkens, 78 j. VOORHOUT Tocht ouden van dager De ouden van dagen van Voorhoa 1 hebben Zaterdag weer genoten van eet I mooie autotocht. De tweehonderd deel* 4 nemers hadden plaats genomen in 31 luxe auto's, die het blijde gezelschap voerden in de richting Loosdrechts' plassen, Hilversum en Vuursche. Teru? werd gereden langs het paleis Soestdijk en Schiphol. De muziekvereniging haald» de stoet feestelijk in. Bij de heer Wj T Kerkvliet werd de inwendige mens ver. J, sterkt. De voorzitter van de Oranjevereniging de heer G. M. Prins, bracht allen dank, die het bestuur in de gelegenheid stelden dit voor de ouden van dagen te doet Burgemeester De Graaff sprak ook no? een dankwoord. De heer W. Tumhoujj voerde het woord namens de deelnemers Aan het echtpaar Jonker-Datema fruitmand aangeboden ter gelegen heid van zijn gouden huwelijksfeest. Aannemer stal stenen Voor in Juni en Juli van vorig jaar ge pleegde diefstallen- van stenen was een 34- jarige aannemer uit Voorhout door de politierechter veroordeeld tot vier r den gevangenisstraf. Verdachte vond deze straf erg zwaar en probeerde het Haags gerechtshof mild te stemmen en voorwaardelijke straf te krijgen. De pre sident bracht hem onder het oog, dat hij 1946 al eens een voorwaardelijke strai )or diefstal had gekregen. Verdachte as ditmaal failliet geraakt en daardoor moeilijkheden gekomen. In Leiden zou de aannemer achtduizend stenen van de gemeente hebben gestolen. Ook in Sassenheim had hij, samen ander, 2500 stenen ontvreemd ei derde geleverd. Later zijn de stenen r teruggekomen. Tenslotte was er nog geval van verduistering van zand. Uit de stukken bleek, dat de burgemeester Voorhout zich zijn geval had aange trokken. De procureur-generaal vond het com plex feiten te erg om een voorwaardelijke straf te vragen. Hij vroeg bevestiging van het vonnis. Arrest 19 Juni. Schoolsportdag De datum waarop de schoolsportdag zal worden gehouden kan, in verband met allerlei omstandigheden nog niet •orden vastgesteld. De school Wijngaar denlaan doet dit jaar niet mee. voorwedstrijden zullen vanmiddag, Dinsdag- en Woensdagmiddag om worden gehouden. De voetbalwedstrijden •orden gespeeld op het Rouwkoopter rein onder leiding van de heer E. Blom. De korfbalwedstrijden worden ge speeld op het SVLV-terrein onder leiding in mevr. Keizer-Varkevisscr. Er wordt 2 X 20 minuten gespeeld, Het programma is: Maandag R.K. schoolopenbare school; Dinsdag: Herv. schoolR.K. school; Woensdag: Herv, schoolopenbare school. Na een langdurig lijden ontsliep heden zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIAANTJE LEEFLANG, Weduwe van wijlen Godsdienst Onderwijzer te Hlllegom, op de leeftijd van 77 Jaar en 4 maanden. „Zij verlangde zéér met Christus verbonden te zijn". Oegstgeest: C. M. P. BAAS Lisse: P. NOORT—Baas K. A. NOORT Ede: A. C. VAN STEENES— D. A. VAN STEENES en Kleinkinderen. Lisse, 6 Juni 1953. Kanaalstraat 240. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 10 Juni a.s. te 2.30 uur n.m. op de Algemene Be graafplaats te Hillegom. Vertrek sterfhuis 2 uur. In volle vrede is heden van ons heengegaan, mijn lieve Vrouw, onze zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante ELISABETH SMIT— StokhuUzen, op de leeftijd van 58 A. SMIT D. E. VAN DER LAAKEN—Smit M. VAN DER LAAKEN HUUGJE C. M. SMIT en W. C. VAN ZIJP. Leiden, 7 Juni 1953. Rapenburg 71. Dat zij nu rusten mag, lenigt onze diepe smart. Liever geen bezoek. De begrafenis is bepaald op Woensdag 10 Juni a.s. uur op „Rhijnhof'. Het Bestuur en leden van de Chr. Gymnastiek- en Handbalverenigingen „Hou Vast" te Hazers woude maken tot hun diep leedwezen bekend dat door een noodlottig ongeval is overleden hun Directeur, de WelEd. Heer W. B. v. d. LAAN, wonende te Waddinxveen, die vele jaren onze ver enigingen met veel ijver en toewijding heeft geleid. B UB TUUR en LEDEN van de Chr. Gym nastiek- en Handbal- ver. „Hou Vast". Hazerswoude, 8 Juni '53. hun hartelijke dank overweldigende blijken van belangstelling bij de viering van hun 60-jarig huwelijks feest op 30 Mei jl. ontvangen. Voorschoten, Juni 1953. Fam. W. BUISING. RIJWIEL- EN BROMFIETSENHANDEL OP A. S. DINSDAG 9 JUNI 3 UUR N. M. Het geheel is naar de eisen des tijds ingericht ALLE BEKENDE MERKEN VAKKUNDIGE REPARATIES ALLE ONDERDELEN STEEDS VOORRADIG 'Ttyohjlette DE BESTE BROMFIETS LEVENDAAL 159-161, LEIDEN TELEF. 25472 LUXE DAMES SCHOENEN! .COWBOY" lijmt er vakkundig zolen op. NIEUWE RIJN 79 .Telefoon 23402 ,,'s-HEEREN LOO" Vereniging tot Opvoeding e Verpleging van Geestes zwakke Kinderen té UTRECHT. 3Obligatielening 1938/39 Uitgeloot 20 k 1000.— n: 42, 67, 81, 165, 293, 338, 354, 361, 392, 395, 689, 704, 784, 792. 793, 830, 844, 854. 888 en 1036. 18 k f 500.— nrs.: 456a en b, 474a en b, 509 b, 514a en b, 544 a en b, 603a b, 653a en b, 1080a en b en 1147a en b. Betaalbaar 1 Augustus a.s. bij de Fa. Ingwersen Co. te Amsterdam; Gebr. Kooijman Se Co te 's-Gravenhage; Han dels- en Effectenbank N.V. te Groningen; Noord-Friesche Middenstandsbank N.V. te Leeuwarden; Zuidhollandse Bank N.V. te Rotterdam; en Incasso-Bank N.V. te Utrecht en Zeist. Gebroken, gescheurd of tan den afgebeten. Reparaties in enkele uren gereed. ENKRI, Hogcwoerd 88a. Lelden. Telefoon 23970. Gevraagd voor seizoen: ERVAREN WINKELJUFFROUW BANBETBAKKERIJ J. v. d. VELDEN Voorstraat 21, Katwjjk a/Zee. CEVRAACD Aanmelden 's avonds van 7—8 uur: C. GUYT Nleuwsteeg 11, Lelden. CEVRAACD minimumopleiding Mulo-diploma of 3-jarige H.B.S. Sollicitaties schriftelijk of mondeling N.V. van Cranenburgh en Heringa's Sajetfabriek Vliet 15 Leiden Gevraagd voor spoedige indiensttreding LAKFABRIEKEN N.V. TE SASSENHEIM N.H. leeftijd 16 k 17 jaar. Kunnende typen. Brieven onder no. 9012 bureau van dit blad. RIJN en omgeving gelegenheid tot plaatsing van Vast salaris en provisie Leeftijd tot 35 jaar. Borg: 1.000.T.g.t. premievrij ouderdom6-, weduwen- en wezenpensioen. Brieven onder no. 9011 Bureau van dit Blad. N.V. Alg. Transport- en Expeditie Onder neming, Van Cend Cr Loos, vraagt voor spoedige indiensttreding een ERVAREN AUTOMONTEUR-LASSER EN EEN AUTO-MONTEUR. KOERIERS Personeel gevraagd 0 Net meisje gevraagd voor de huishouding. A. Vegt, Voorstraat 29. Tel. 2291. Noordwijk-Binnen. 0 Fa Verhage en v. d. Meu ten Cartonnage-industrie vr. Meisjes. Aanmelden Mare- dijk 165. 0 Voor direct gevraagd een nette Werkster voor 1% dag per week. Gebr. Bloot, Bad- straat 17, Katwijk aan Zee. Meisje gevraagd v.d.e.n., van g. get. voorzien. Zelf standig kunn. werken en koken. Goed loon. (Klein gezin, alleen woonh.) Mevr. Izaks, Nieuwe Rijn 16, Lei den. Aanm. 's avonds 89 uur of na telef. afspraak 20012—K 1710. Meisjes gevr. bij Stoom- Chemische Wasserij „De Zon" fa H. J. Dieben, Zoe- terwoudse singel 23. Gevraagd flink meisje v. d. huishouding, zelfst. kunn. werken, van 8—6 uur. T" Warnecke, Breestraat 126. Diversen 0 Rechtskundig Bureau v W. Plasmeijer, cand. deur waarder, Lid N.V. v. R.A., Langebrug 13, Leiden, Te}ef. 31650. Adviezen, contracten, so's gehele land, recht zaken, processen, ontruimin gen woningen en bedrijfs ruimten, pachtzaken, arbeids- 0 Volkswagens de luxe m. radio te huur voor korte of lange termijn. Speciale va cantie-tarieven. „A. V. O. S.' Zoeterw.weg 64 Leiden, Te lefoon 30109. 0 Bascules, melkbussen, golf platen, schuurkachels, water was- en veevoederfornuizen. Regen-, was- en slobberkui- pen. Vuurduvels, gaas, asphalt, klompen. Galvanise ren van roestige teilen, was ketels. A. J. Hartwijk, Nwe Beestenmarkt 7—9, Tele foon 26627—24013. 0 Verloren op Zaterdag jl., gaande HerengrachtOude Vest, bruine leren porte' laie, inh. ong. f 40.— Verliezer zeer gedupeerd. Noorderstraat 11, Leiden. Reparaties aan alle nor- werken, gouden en zilveren voorwerpen, geschieden op eigen werkplaatsen. Onze jarenlange ervaring garan deert U eerste klas vakwerk, spoedig en billijk. „De Goed kopere Zaak", S. v. d. Water Zn. Haarlemmerstraat 185 0 Bromfietsen verhuur Kapteyn Mobylette (model 1953), G.M.F. Boy (zeer snel) en de nieuwste Solex. Voor Zondag, Zaterdagavond halen. Grootste bromfiets- verhuur. Halte (tram en stadsbus). Prof.wijk. T. v. d. Sluis, Zeemanlaan 39. Tel. K 1710-26281. 0 Een kabouter in Uw gras veld fleurt Uw tuin wat op. Reeds v.a. f 2.75. Vlieland'j Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50 't Gangetje. VleessnUmachlnes, snel wegers, kasregisters, electr. gehakt- en electr. koffie molens bij Leeuweniburgh, Goudse Singel 47, Tel. 25995, Rotterdam, 40 tot 50 procent goedkoper en volle garantie. EngelsVoor emigranten en niet-emigranten, voor be ginners en gevorderden. Bij werken van scholieren enz. Mevr. Lambooy, Hoge Rijn dijk 3 (bij Plantage), Telef 22011, Leidén. 0 Pijnlijke voeten? Volledi ge behandeling ƒ1.25. Bij U Thuis 1.50. Bij abonnement (5 x) resp. 5 en 6.25, Pe dicure,' 'Manicure. Massage, Schoonheidsspecialist, steun zolen naar maat. J. M. Heijn Jr, Haagweg 216, Lei den, Tel. 20554. Behandeling volgens afspraak. 0 Raadgevend - Bcmidde- lingskantoor K. W. Wijk, gep. Insp. v. Pol, Rechtskun dig Adviseur, Thorbeckestr. 78, Leiden. Tel. 22503, belast zich met het opstellen brieven, requesten, sollici tatiebrieven. verzoek- en zwaarschriften. 0 Autorijles Citaxbedrijf. Snelle opleiding rijbewijs, motorles en verkeerswet inbegrepen, nieuwe ver warmde lesauto's 5.per lesuur. Gedjpl. instr. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60a, Telef 26584. Parkstr. 5a, Tel. 22513. Agent van Berini, Cycle- star, Mosquito en Foxynette. Voorradig alle onderdelen. Speciale reparatie-inrichting Aangesl. Financierings Inst. J. Stam, voorheen Karpes, Terweeweg 60, Tel. 23815. 0 Man, man, wat wordt ons bed toch dun Ja, vrouw, dat moeten we eens laten bijvullen met prima Java- fcapok. Maar dan natuurlijk bij Snijders' kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer straat 81, Telefoon 22580. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen. gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 0 In het kinderwagenhuis De Ooievaar vindt U een geweldige sortering In kin derwagens, wandélwagens, kinderledikantjes, kinder boxen, kinderstoelen, baby speelgoed, sponsen, zemen, dweilen, borstelwaren, 0 Albino sneeuwwitte ce ment, weérbestendig, brand vrij, roestwerend, verft land huis. boerderij, fabriek, be tonbouw en iJzefconstructies, blijvend prachtig wit en wa terdicht. Meer dan 15 jaar in de handel. Nog niet geëven aard. Proefpakket 5 kg. 12.50 rembours. Firma Alb. J. van Wijk, Pijnacker, telef. (Berkel) K 1891—412, Leve rancier aan Rijks-, Gem.- en Directie-werken. 0 Dames. Uw oude hoed als nieuw vervormd v.a. 2.50. Uw hoed garneren wij met tule. Klaar terwijl U wacht, A ƒ1. De Groot v. Egmond, Haarlemmerstraat 145147, 0 Orgels, Piano'6, grote sor tering. - Vraagt prijslijst. Boot's Plano- en Orgelhan- del. Bodegraven. Tel. 141. 0 Invalide-wagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668, Telef. 22962, Leiden. 0 Brillen. J. A. Verheul, Erk. Opticien. Haarlemmer straat 86. Levert u elk ge wenst montuur en glazen. Gemakkelijke betalingscond. Ziekenfondsleden krijgen ge wone korting. 0 Een horloge voor elke beurs vindt U bij de Uur werkkliniek. Ruime keuze in ronde en langwerpige modellen. Roestvrij stalen horlogebanden reeds voor f2.25. Lage Rijndijk 8, Leiden's beste Speciaalzaak. 0 Woninginrichting Henk Regeer, Haarlemmerstr. 105 en 101, tel. 26602, Leiden, is nog steeds het juiste adres voor het repareren en stof feren van Uw stoelen en fau teuils. Eigen stoffeerderij. Prima vakwerk. Vraagt prijs. 0 Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen, Hoedenkliniek, Don- kersteeg No 3. kvrij anti magnetisch, 2 jaar verzeke: ar bij Breestraat 114c.V kunnen worden geplaatst bij het Oude Singel 20 Telefoon 22271 Plantsoen 23 Telefoon 23102 Alleen prima vaklieden gelieven zich te melden l 61. Ook de tweede boom is spoedig gerooid, maar nu piekert Petzi over de vraag: hoe moet hij deze zware vracht op de „scheepswerf" krijgen? Een ogenblik denkt hij er aan naar Biggi te gaan en te vragen of hij zijn karretje mag gebruiken. Maar dan zegt Jumbo opeens: „Ziezo Petzi, nu moet je me maar eens vertellen waar die boot van jullie te vinden is. We zullen dan de masten daar heen brengen en tegelijk kan ik 't nieuwe schip eens bezichtigen. Je hebt me er al zoveel van verteld, dat ik werkelijk nieuwsgierig geworden ben". Daar staat Petzi heus van te kijken, 't Is toch wel een buitenkansje geweest dat hij tegen Jumbo is opgelopen, 't Deed wel even zeer, maar nu heeft hij er reuze gemak van. Eerlijk gezegd heeft hij alles aan Jumbo te danken. Ja ja, 't is toch wel fijn als je zulke sterke vrienden hebt. Jumbo vindt 't hele geval slechts een peuleschilletje. Hij heeft waarlijk wel eens zwaar dere karweitjes opgeknapt. Hij bukt even, slaat zijn slurf om de twee bomen en gooit 't hele vrachtje op zijn schouder. Petzi en Langoor kijken toe, vol verbazing en bewondering. „Kun nen wij nu heus niet helpen, Jumbo?" vraagt Petzi. „Ik ben er verlegen mee. Jij sjouwt je een ongeluk en wij staan er maar zo'n beetje bij te kijken." Jumbo moet er om lachen, ,,'t Be tekent niks hoor, Petzi. Wat heeft nou zo'n brandhoutje te betekenen? Daar verdraai ik m'n pootpardon, ik bedoel m'n hand niet voor. Maar weten jullie wat je moet? Probeer maar in de bomen te klimmen, dan draag ik jullie gelijk mee. Een paar kilo meer of minder heeft niets te betekenen." Nou dat laten Petzi en Langoortje zich geen tweemaal zeggen. Een-twee-drie! springen ze van de grond en grijpen zich vast aan de takken, 't Duurt niet lang of ze hebben allebei een mooi plaatsje. Dan zet Jumbo er de sokken in en zeult met 't hele géval naar de „scheepswerf". Petzi wijst de weg. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 8