Mooie Rijntocht of genieten Franse Ardennen in NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 8 JUNI 1953 L. C. K. V.-zomeikampen buitenland Wie het eerst komt, het eerst maalt „Daer en is geen tijt quader ver sleten als een jongman op zijn moeders keucken te blijven". Deze woorden van een onzer stoere voorvaderen, Jan Huygen van Lin- schoten, zouden wel het devies van de Leidse Christelijke Kampeerver eniging (de Stichting L.C.K.V.) genoemd kunnen worden, want nu al meer dan dertig jaar wekt zij iedere zomer honderden jongens en de laatste jaren ook meisjes uit Leiden en omgeving op, om in dë vacantie niet bij moeders pappot te blijven rondhangen, maar er op uit te trekken naar bos en heide, waar de tenten staan, waar hoog aan de vlaggemast de rood-witte L.C.K.V.-vlag wappert, waar de vuurtjes worden gestookt onder de enorme kookpotten (want de buitenlucht maakt hongerig!), waar in de hei naast het bos het mooie sportveld ligt en waar 's avonds het kampvuur brandt De LCKV is een grote en bekende organisatie, die over prima tent-mate riaal en prachtige kampeerterreinen be schikt en die kampen organise) jongens en voor meisjes, variërend in leeftijd van 11 tot 25 jaar. Zij houdt deze zomer niet minder dan elf kampen: acht in Nederland en drie in het buitenland. Wij zullen in dit artikel eerst iets ver tellen over die buitenlandse kampen, om dat het daarvoor de hóógste tijd is dat de deelnemers en deelneemsters zich op geven, om dan een volgende keer aan dacht te schenken aan de hoofdschotel van het smakelijke LCKV-menu: de kampen op de Veluwe en in Zuid- Limburg. Dat de LCKV ook kampen in het bui tenland organiseert, vindt zijn oorzaak in het feit dat vele jongens en meisjes, na te hebben geproviandeerd, in op een Rijnschip, dat op hen ligt te wachten. Diezelfde middag nog varen ze naar Bonn, waar ze de Zondag overblijven en gelegenheid hebben stad en omgeving te bekijken. Ze eten en slapen aan b van „hun" schip, dat elke dag verder trekt langs het mooiste gedeelte va Rijn. Elke dag ook zullen er nieuwe tochten worden gemaakt, want wat een mogelijk heden biedt deze omgeving! We noe men er maar een paar op in bonte volg orde: de Drachenfels, Remagen, het dal van de Ahr, Königswinter, de Lorelei, Ehrenbréltstein, het Niederwalddenk- mal en Koblenz, St Goar, Assmanns- hausen, het dal van de Lahn enzovoort. Assmannshausen is het verste punt, dat wordt bereikt; vandaar gaat het in Leidse jongens boven de zestien jaar kunnen in Augustus een week met de Leidse Christelijke Kampeervereniging naar de Franse Arden nen. Bij dit romantische plekje, de rivier de Semoy bij Monthermé, wordt een pionierskamp opgeslagen. die gedurende een jaar of vijf, zes in Nederland hebben gekampeerd, het fijn vinden hun neus ook eens in het buiten land te steken en iets van andere landen en volken te leren kennen. Voor jongens en meisjes van 17 jaar en ouder bestaan er deze zomer twee moge lijkheden om met de LCKV de grenzen over te trekken, namelijk naar Duitsland en naar Frankrijk. Twee vaarkampen Van 8 tot 15 en Van 15 tot 22 Augustus kunnen jongens en meisjes van 18 tot en met 25 jaar een prachtige tocht ma ken langs de Rijn. Op de Zaterdagen 8 en 15 Augustus, 's morgens vroeg, ver trekt van Leiden de touringcar naar Keulen. Daar schepen de kampers zich, dager» in snelle vaart terug Keulen, waar de terugtocht naar Neder land wordt aanvaard, maar niet vóórdat og eerst de Keulse Dom is bezichtigd. In overleg met de schipper wordt elke dag bepaald hoe lang er zal worden ge- i en terwijl het schip vaart, zal men op het dek genieten van het steeds wis selend landschap en van het levendige verkeer op de machtige rivier. Inderdaad, dat zullen bijzondere ken worden. Naar het bestuur ons mede deelde, is de week van 15—22 Augustui al volgeboekt en zijn er voor de week 815 Augustus nog slechts enkel» plaatsen. (Advertentie) VOETBALWEDSTRIJD OUDEN van DAGEN UITGAANSDAG De Plaatselijke Voetbal-Verenigingen hebben 2 elftallen samengesteld, die hedenavond, ten bate van het Comité voor het jaarlijks verzorgen van een uitgaans dag, voor ALLE Alphense Ouden van Dagen een wedstrijd spelen. Aanvang 7 uur, terrein A.V.V. „ALPHEN" Naar Frankrijk Van 7 tot 15 Augustus wordt er nog ■n kamp gehouden uitsluitend voor jongens boven de 16 jaar. Dit wordt een pionierskamp; een kamp lopers. Vrijdagmorgen om 7 uur vertrekt de bus; dwars door België gaat het langs de Maas naar Frankrijk. Daar ligt aan de Semois, die met tiéntallen bochten door het bergland stroomt, het dorpje Thilay. Op een particulier terrein, een Haagwegkwartier had feestavond De buurtvereniging Haagwegkwartier hield Zaterdagavond in de grote zaal van de Burcht een feestavond De voorzitter, de heer M. Collee, sprak een openings woord, waarin hij in het bijzonder de af gevaardigden verwelkomde. In zijn ope ningswoord belichtte hij de taak van de buurtvereniging. Hij wees ook op het grote belang van de autotocht der ouden van dagen. De heer A. Labordus verricht hiervoor als secretaris veel werk. Het Leidse ambtenarencabaret heeft met een aardig programma de leden van Haag wegkwartier veel genoegen bezorgd. De muzikale, verzorging was bij de heer H. Franken in bekwame handen. S. P. de Haan nam afscheid bij lichtfabrieken Wegens het bereiken van de pensioen- gerechtigde leeftijd verliet de heer S. P. de Haan Zaterdag de dienst aan de licht fabrieken, na ruim 39 jaar in dienst der gemeente Leiden werkzaam te zijn ge weest. Te zijnen huize spraken enige ver. tegenwoordigers van directie en perso neel de heer De Haan op waarderende wijze toe. E. werd aan herinnerd, dat de scheidende functionaris het bedrijf in verschillende takiken had gediend, na melijk in de centrale, bij het kabelnet en bij de magazijndienst. ^en vertegenwoordiger van de perso neelsvereniging dankte de heer De Haan in het bijzonder voor de aangename wijze van samenwerken in de commissie voor redactie van het personeelsblad. De hoop werd uitgesproken, dat het perso neel nog menigmaal bijdragen van de heer De Haan in dit blad zal mogen lezen. Een geschenk van het personeel bloemen voor mevrouw De Haan be klemtoonden de hartelijkheid van dit af scheid. weide tussen twee heuvelruggen, worden de tenten opgeslagen. Dat kampterrein is een ontdekking! Er is kristalhelder bronwater, er is ruimte voetballen er. te volleyballen. In de Semo> kan worden gezwommen gekanood. Er zijn prachtige bergtochten te maken, bijvoorbeeld naar de Bocht van Monthermé, de Vier Heemskinderen, de Rots der Feeën, het Kasteel Bossu, de Staalwaterbron, de -Rots Margat, de Da mes van de Maas(I) en hoe al die be zienswaardigheden met hun romantische namen verder mogen heten! In die prachtige streek, temidden de hartelijke, gastvrije Fransen, zullen een dertig Hollandse jongens negen da ger. lang sporten en spelen, slapen eten, daverende pret maken en stil hun kampvuren zitten; daar zullen de Hollandse kampliedjes klinken; daar zal de LCKV-vlag wapperen tussen de heu vels. Negen dagen lang gezondheid met lepels, gezondheid voor lichaam èn geest. Is het niet om jaloers te worden op die jongens' Maarzeer spoedige aanmelding is noodzakelijk, want het aanvragen bewijzen van Nederlanderschap het collectief paspoort moet op tijd ge schieden. De tijd dringt! Wie inlichtin gen wil, vrage eer. kampbopkje aan het secretariaat van de LCKV, Rijn- Schiekade 121. Maardoe het nü! Agenda voor Leiden Maandag Steenschuur 6: verkeersdemonstraties „Veilig Verkeer". Burcht, 8 uur: rally Youth for Christ, sprekers dr P. Y. Schoonheim en ds G. Toornvliet. Leidse Hout, 7.15 uur: Sportweek, wei- rennen en kaatswedstrijd. Dinsdag Burggravenlaan, 10 uur: vertrek ouden van dagen voor tocht naar paleis Soest- dijk. Steenschuur 6: verkeersdemonstraties „Veilig Verkeer' Turk, 8 uur: Leidse Kunstkring „Voor Allen", jaarvergadering. School Herensingel, 8 uur: Vereniging voor Chr. Fröbelscholen, jaarvergadering Harmonie, half 9: Sociale Raad. prof. dr Sj. Groenman over: Druk en ontspan ning. Antoniusclubhuis. 8 uur: Kokschool, Haagse operettezangers. Stadhuisplein. Kooipark. Vondellaan en Van der Waalsplein, half 8: Sportweek, straatdemonstraties. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Sportweek, boksen. Woensdag Steenschuur 6: verkeersdemonstraties „Veilig Verkeer". Chr. Jeugdhulp, Zoeterwoudsesingel 3,-5.30 en 79.30: verkoopdag. Hoogl. kerk, 7.30: Avondstilte. Steenschuur 21, 7.30—8.30: zitting prij- zencommissie. Leidse Hout, 7.15 uur: Sportweek, voet balwedstrijd tussen raadsleden en jour nalisten; atletiekwedstrijden. Warmond, gemeentehuis, 8 uur: raadsvergadering. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van teke- Leidse Kinderen (t.n mngen Juni) Prentenkabinet, 25 uur: „Een eeuw totografie" (Lm. 20 Jum). Boerhaavezalen: voorjaarstentoonstel ling L.KC. (tot 11 Juni) Nachtdienst apotheken Apotheek Duyster» Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, en de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, tel. 21313. Leids Jeugdparlement Wegens bijzondere omstandigheden kan de zitting van het Leids Jeugdparlement van Dinsdag 9 Juni geen doorgang heb- 'oud-j ben. In September hoopt men weer bij elkaar te komen. Blokhoofden B.B. Leiden geïnstalleerd Op 5 Juni werd in de Jacobazaal van de Burcht de eerste van een Berie bijeen komsten gehouden met de blokhoofden van wijk V en hun plaatsvervangers de A-kring Leiden B.B., als voorloper een binnen afzienbare tijd te beginr opleiding der blokploegen. De bijeenkomst werd geopend met e kort woord van het wijkhoofd, de heer O. A. M. Bik. Hierna werd door het hoofd B.B., de heer S. W. Hagedoorn, comman dant van de brandweer, een verhandeling gehouden over het doel en de organisa tie van de B.B. We hebben hierover al verscheidene malen uitvoerig geschreven. De burgemeester verrichtte de installa tie van de blokhoofden en hun plaatsver vangers. Hij verklaarde er trots op te zijn, dat de werving in de A-kring Leiden zo gunstig was verlopen. De zelfbescherming moet van onderaf worden opgebouwd, al dus de burgemeester. Veel zal afhangen het persoonlijke optreden van het blokhoofd en zijn contact met de bewo- Succes voor Leidse band Onder zeer grote belangstelling vond Zaterdagmiddag een nationaal padvin- dersbandconcours te Rotterdam plaats. Vijftien bands waren de gast van het Rotterdamse padvinders-district, waar onder ook de St-Franciscusband van de R.K. verkenners te Leiden. Zij sleepten ?rste prijs voor de muziek er. de der de prijs voor show in de tweede klasse de wacht. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Jelle z v A D Tolsma en T J Hoogendoorn; Johanna E C d v J Nievaart en C Duivenvoorden; Jan z v J A N de Leeuw en M J Pellikaan; Lena dvGvd Bent en C v d Spek; Gerard J z v P J van 't Oosten en W v d Berg; Paula W d v J Klink enWAvd Laken; Cornelis F z v T C Oppelaar en H C Gieltjes; Elisabeth D d v J van Hoff en A van Aalst; Pieternella d v P A v d Leer en E J C Mekel. OVERLEDEN: A. de Moed. man, 66 jr. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM, 6 Juni V.U. Geslaagd voor cand. theologie mr C. Brouwer (Soest) m J. M. Snoek (Renkum). F. Verstegen op voordracht te Rotterdam B. en W. van Rotterdam hebben de benoeming van ontvanger der ge meente op de voordracht geplaatst de heren: 1 K. van der Pelt, adjunct-admini strateur van de afdeling Rentegevende Eigendommen te Rotterdam, en 2 F. Ver stegen, gemeente-ontvanger te Leiden. De benoeming komt in de raadsvergade ring van 11 Juni aan de orde. Meer dan f 4000 voor het Rode Kruis De Zaterdag gehouden straatcollecte voor het Rode Kruis heeft niet minder dan ƒ4066 25 opgebracht. Het betreft hier dus uitsluitend het door de straatcollecte verkregen bedrag. Leidse Sportweek Er was Zaterdag geen sfeer in de Hout Handbal vormde (bij korfbal en hockey) goede uitzondering De zo kleurige entree van de Sportweek, het prachtige défilé, rechtvaardigde het ertrouwen in een goede voortzetting. Wat de Sportraad er toe gebracht heeft om drie sporten op Zaterdagmiddag in de Leidse Hout te brengen, die normaliter niet kunnen bogen op een overdadige belangstelling, is ons niet erg duidelijk. Propa ganda voor deze sporten komt pas tot haar recht, als er voldoende publiek is. Dit laatste kan dan tweeledig werken. In de eerste plaats kan men kennis maken met bepaalde sport en vervolgens stimuleert meer publiek nu eenmaal tot betere prestaties. De Leidse doelverdediger Bronk wist nog vele schoten op prachtige wijze te stop pen. voordat de Leidse voorhoede einaeli.ik in slaagde, het spel wat te t plaatsen. Maar toen bleek direct, dat het Haagse verdedigingsblok lang niet onfeil baar was en met de rust waren de rol len omgedraaid en het H.V.L. een 53 voorsprong. Na de rust volgden de doel punten elkaar op met de regelmaat van de klok. Leiden wist een beter gebruik de kansen te maken dan de gasten vas nu ook technisch sterker, resulteerde in een verdiende 148 winning. Tijdens het spel werd door de microfoon op prettige en duidelijke wijze een verklaring van de spelregels gegeven, wat bijdroeg tot een geheel succes Hockey We meenden te mc de organisatie qua middag minder w; Een start om 2.45 ui laatste signaal van half 2 iten constateren, dat samenwerking deze dan vorige jaren, r met korfbal en het de hockeyfluitisten lijkt zelfs voor de liefhebber een beetje te veel goede. Komt het vertoonde spel (met uitzondering van het handbal!) dan nog niet boven de middelmaat uit. dan zou den we het advies willen geven, volgend jaar een andere weg te bewandelen. Koribal Het Leids twaalftal tegen Ons Eiber nest uit Den Haag, een wedstrijd van we zeer vele verwachtingen koester den, vermocht niet meer dan de beloning middelmatig te ontvangen. Er werd af en toe prachtig en snel samenspel gede monstreerd. maar beide aanvallen misten toch de nodige variatie en fantasie om de verdedigers voor problemen te stellen. Vooral d.e Leidse aanval, waarin Van Duyl (Vicus) en Ligtvoet (Fluks) zicht baar moeite hadden om tot een goed samenspel met hun dames te geraken en en uur tot de ontdekking kwamen dat zij niet in staat waren geweest om de Eiber-verdediging, te verschalken Het middenvak gaf veelvuldig staaltjes van fraai samenspel te zien, met de Hagenaars oe pauze en onze stadgenoten na de thee iets meer op de voorgrond. Het Leidse verdedigingskwartet met de beide Vicusmanr.en Kruit cn v. d. Water en de dames Niessing (Fluks en Broeder (Vi- was absuiuut het beste deel van de ploeg. Hun verdedigen en vooral hun uit werken gaf te zien. dat hier inderdaad eerste-klassers aan het werk waren. De Haagse aanval had iets meer in zijn mars dan de Leidse, maar ook de Hagenaars misten de inspiratie. Men zal al wel be grepen hebben, dat de doelpunten vrese lijk duur waren (en dat bij korfbal!). Het doelpunt, dat de Hagenaar Van Herk vijf minuten voor tijd scoorde, was tevens het enige en dus het beslissende. Ons "libernest won deze vrij vlakke strijd dus' net 10. Handbal Een heel goede uitzondering van deze middag vormde het handbal en juist voor deze sport is het spijtig, dat zo weinigen aanwezig waren. Reeds de entree was uiterst correct. Het snelle spel, dat hand- co attractief maakt, werd door het Haagse Olympia en het Leidse H V.L., beide eerste-klassers. op voortreffelijke ijze gedemonstreerd. De voor de rust technisch iets sterkere Olympianen be gonnen met een zeer snel offensief en ;n een 20 voorsprong, voordat de Leidse achterhoed^ wist wat er gebeurde. Wielrennen Onbevredigende strijd SwiftDe Spartaan De clubontmoeting tussen de Swift- combinatie Leiden en De Spartaan Den Haag bracht de talrijke toeschouwers weinig emotie. Men had namelijk de A- B- en C-klassers in één groep ingedeeld, zodat de B-en C-ers haast voor niets Het traject was de Sumatrastraat, de Timorstraat, de Parkstraat en de Formo- szstraat. Al meteen werd een straf tempo ingezet met W Vreeswijk in de voorste gelederen. Spoedig vormde zich een kop groep van vijf renners, t.w. H. de Vos, C. Hamelink, J. van der Putten, G. Rhijn (allen Spartaan) en W. Vreeswijk (Swift). Dezen hebben feitelijk de gehele wedstrijd beheerst Toch kwam er r ronden een tweede groep, bestaande uit J van Sas, J. Waldsmid, J. van Rossem en W. van Bunschot (allen Spartaan), nog even gevaarlijk opzetten, maar onenig heid tussen enkele renners gaf deze groep geen kans. Uitslag: 1 H. de Vos, 2 J. v. d. Putten, 3 C. Hamelink, 4 W. Vreeswijk, 5 G. van Rhijn, 6 J. van Sas,'7 H. Scholten, 8 W. van Bunschot, 9 W. Knoester, 10 J. van Rcssem, C. van Amsterdam (C-klasse) kreeg een extra prijs voor zijn prestatie. Leden van het uitwisselingscomité Oxford-Leiden (een onderdeel van de All Nations Sports and Cultural Association), die het Leidse golf- team vergezelden, waren dezer dagen een week te gast bij de Oxfordse leden van het comité. Gedurende hun verblijf bezochten zij o.a. de Morris-auto-fabrieken te Cowley. Men ziet het gezelschap hier een auto bekijken, waarop juist de koplampen bevestigd zijn. Geheel rechts mr H. P. Linthorst Homan, gedelegeerde van Koningin Juliana. Vijfde van rechts de heer J. C. F. Coers, ambtenaar voor de lichamelijke op voeding buiten schoolverband, wiens vrouw men ook op de foto ziet. We kunnen niet zeggen dat het jam ier was. dat het publiek vrijwel het ter- :in verlaten had. toen om even half zes de hockeyers het veld betraden Als de organisatie in het Leidse hockey werke- zo summier is als werd gedemon streerd. verdiende 't ook geen grotere be langstelling Leiden is in het bezit enige goede hockeyteams, maar deze i lijn in Juni al lang overgeschakeld naar tennis en voelen er dus heel weinig voor, een demonstratie met de stick te geven. We zullen U de uitslag niet ont houden; het werd 3—1 voor Zuidwijck tegen de Leiden-Siseo-combinatie. Wat is zevenhandbal Attzactiel (kijk)spel dooi het hoge tempo In het kader van de sportweek worden deze week op drie punten in onze stad straatdemonstraties gegeven. Eén van dt iporten die gedemonstreerd zullen wor- len is, zoals het programma aangeeft: :evenhandbal. Daar dit spel in de Sleu telstad nog vrijwel onbekend is, lijkt het lezers gewenst, een korte ver klaring van de belangrijkste spelregels te Zevenhandbal, beter bekend on der de naam zaalhandbal, wordt 's win ters in verschillende grote steden in plaats van veldhandbal beoefend. Am sterdam en Der. Haag b.v. hebben een uitgebreide competitie, waarnaar het pu bliek in groten getale komt kijken. Het is daar een heel populaire sport gewor den, vooral door de fascinerende snel heid en de steeds wisselende spel situaties. Een ploeg telt zeven spelers, drie voor- en drie achterspelers met een doelman, terwijl er drie wisselspelers zijn. Op elk gewenst ogenblik mag er ge wisseld wordt. De minimum-afmetingen, waarop zevenhandbal gespeeld mag wor den. zijn 15X30 meter. Het doel is even redig verkleind tot drie meter lengte er. twee meter hoogte. Voor het doel be vindt zich een halve cirkel straal van zes meter. Dit is het zgn. doel gebied, waarin niet gescoord mag worden. De doelverdediger mag dus niet worden aangevallen, terwijl hij zelf met de bal de cirkel niet mag verlaten. Degen» de bal in zijn bezit heeft, mag niet dan drie passen met de bal lopen er meer dan drie seconden de bal bij zich houden. Hierdoor wordt het spel attractief; een erg hoog tempo is zekerd. Men mag slechts eenmaal de bal stuiten en daarna is men verplicht over te spelen. Lichaamscontact er. het terugspelen van de bal in eigen doelge bied is verboden. Men kent geen buiten- spelregel. Overtredingen worden meestal gestraft met een worp van de zes-meter- lijn. Omdat dit spel van alle medespelen den het uiterste vergt, ls de speeltijd eveneens aanmerkelijk korter dan bij het veldspel, n.l. 2 X 20 minuten. Wij ver trouwen, dat men met deze gegevens meer zal genieten van de demonstraties. Experiment Te Tiel heeft men als experiment na trium floride toegevoegd aan het leiding water. Dit is bedoeld als voorbehoed middel. Trouw vraagt zich af, of dat i zo maar kan: „Hier rijzen toch op zijn minst een aantal vragen. Mag een waterleidingbe drijf. naar alle waarschijnlijkheid een overheidsbedrijf of een semi-overheids- bedrijf. dat een monopolistisch karakter heeft, zijn abonné's als proefkonijn ge bruiken, dat met het doel van het bedrijf het afleveren van water, niets te maken heeft? Het komt ons voor. dat men zich deze vraag wel een beetje gemakke lijk heeft afgemaakt. Vervolgens is daar de vraag nu er blijkbaar in de medische wereld ver schil van mening is over dé schadelijk heid van de toegevoegde stof of het verantwoord is voor een publieke dienst om zulk een stof op zo massale wijze toe te dienen aan een in dit opzicht weerloos publiek, en dat nog wel uit sluitend uit experimentele overwegin gen. Indien de stof schadelijk blijkt te zijn, lijkt het ons voor geen twijfel vatbaar, dat het waterleidingbedrijf aansprakelijk is voor de kwade gevolgen. Men zal tot schadevergoeding verplicht zijn. Maar de vraag rijst ook, en het ant woord daarop lijkt ons ook niet aan twijfel onderhevig, dat indien zich na verloop van tijd in Tiel vergiftigingsver schijnselen als gevolg van gebruik van met natrium-fluoride vermengd drink- voordoen. de personen verantwoor delijk voor die toevoeging, terecht zullen moeten staan op grond van het zij art. 172, het zij art. 173 van het Wetboek van Strafrecht, waar strafbaar gesteld wordt het aanbrengen van enige stof in een drinkwaterinrichting, in het eerste geval j|J: "«en weet, dat de stof schadelijk de gezondheid en in het tweede geval zelfs als men niet van te voren geweten heeft, dat die stof schadelijk "Ir zij het toch blijkt te zijn". Het is deze maand 25 jaar geleden, dat de solo-trompettist van het Residentie-Orkest, Theo Laanen, zijn loopbaan als musicus begon. In 1933 kwam hij bij het R.O. De heer Laanen is ook leraar voor trompet aan het Kon. Conservatorium in Den Haag. Hij heeft niet minder dan 14 leerlingen onder zijn leiding. Bach is zijn lievelingscomponist. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 1 t/m 6 Juni Te Leid» J. Alsemgeest huizerkade 48; H. H. Bennink, Lijsterstr. 5; H. M. Blijenburg, Marislaan 9; H. G. J, van der Boom, dienstbode, Mezenstr. 2; S. Bosma, broodbakker, Warmonderstr. 3a; R. B. de Wilde-Bout, K. Mare 27; K. Breur, h. Ld huish., Rijnsb.weg 124; S. Dros en Fam., officier L. des H., Hooigrt 30; A. K. Fast, med. analyste, J. v. Goijen- kade 44; A. W. C. van Gestel, kok I KM, Noordeinde 2a; J. Friesema-Gevers, hand weefster, Levendaal 26; A. J. M. van Gooi en Fam, instr.maker, Boshuizerkade 44; E. J. Groenestein. dienstbode, Groen- hovenstr. 14; A. de Groot en Fam., brand- stoffenhandelaar, a'b „Ons Begin" ligg. Zijlsingel t/o nr 81; N. Haverkamp Bege- man, arts, W. Singel 34; H. Heins. mil., Verdamstr. 32; L. Hennekij, magazijnbed., Sionstg 15; M. B. Hermsen-Honorowiez, 3 Octoberstr. 22a; C. J. Klein, landarbei der, Lammermarkt 43; P. Knobbe en Fam., Voorstr. 53; J. P. van Krevel, militair, Morsstr. 62/64; J. C. Kuisen, isoleerder, Os en Paardenlaan 24; J. W. Lindveld, H. de Groot str. 3; Wed. Presser-Markoenah, de Grootstr. 23; C. J. Nanning, militair, Groenhazengrt 12; C. W. E. M. Noordman, verpleegster. Haagweg 59; C. Ruijgrok- van Opstal, Haagweg 33; H. Peetsma. huis houdster, Rijnsb.weg 189; M. T. G. Pierik, Noordeinde 50; F. Piersma en Fam., techn. ambtenaar, Boshuizerkade 33; C. L. A. Oskam-de Roon Hertog©, Verdamstr. 22; T. J. Rijsdam, h. i'd huish., Herengrt 72; J. L. Schafer en Fam., arts, Rijnsb.weg 11; N. Schimmel en Fam., huisbed., W. Singel 24; J. J. Schoon, kantoorbed., Levendaal 121; S. G. Terluin, militair, L. Morsweg 63; G. J. P. Tetenburg, verpleegster. De Sitterlaan 97; J. C. Stulvenberg-Thierrij, Herengrt 62; J. Tukker, Atjehstr. 75; L. Tijssen en Fam., brood en banketbakker, Maurltsstr. 51; A. Huijser-Vlsser, Boshui zerkade 21; F. C. de Vos, rijksambtenai Boshuizerkade 24; N. de Vries en Fam., transportarb., Kolfmakerstg 13; H. J. A. Vijlbrief, V. d. Duynstr. 8; J. Wesselius. timmerman, Oosterstr. 5; J. D. Wilbert. importeur-exporteur. Roodenb.str. 50; H. G. Willuweit en Fam., Levendaal 147; J. Luiten-Woudenberg, V. d. Duynstr. 20; H. N. A. van Zijl, slager, Hogewoerd 72. Uit Leiden vertrokken: J. Th. A. van Aanholt. Lammensweg 76, Zoeterwoude, H. Rijndijk 4; G. Azier, Langegrt 196, Obdam, Obdammerdijk 11; L. van den Berg en Fam., W. de Zwijger laan 143, Zundert, Nachtegaalstr. 29; B. von Berg, Joh. de Wittstr. 3, Rotterdam, H. Molenaarstr. 3a; G. B. Berkouwer, Ver- verstr. 10/12, Indonesië; M. A. A. Veelen- turf-van Beukering, De Sitterlaan 19, Voorburg, Laan v Leeuwesteijn 68; M. van Es-Blansjaar en Fam., Merelstr. 19, Neder landse Antillen; H. C. Borg, Driftstr. 31a, Rotterdam, Sav. Lohmanlaan 91a; C. B. A. Bosman. Maarsmanstg 14, Haarlem. Wilhelminastr. 36; P. J. Develing, Mors- kade 16a, Amsterdam, Westlandgrt 51; L van den Dool, Plantage 12, Alphen a.d Rijn. Gnephoek 27; Jonkh. J. L. J. M. van der Does de Willsbois, Houtlaan 15, War mond, Or. Nassaulaan 11; P. van Duist, Madoerastr. 27, Apeldoorn, Frankenlaan 70; J. N. van Egmond, Haagweg 13. Woer den, Wilhelminaweg 13; C. M. Wouters- Franse, Floresstr. 10, Katwijk, Rijnstr. 16; S. Govers en Fam., W. Singel 24, Putten Gld Pr. Hendrikweg 99; J. Groeneveld, Boerhaavelaan 25, 's-Gravenhage, Lijster- :sstr. 157; wed. G. Feenstra-Hasselbach, Rapenburg 13. Zuid-Afrika; H. E. Heester man, Paviljoenshof 11, 's-Gravenhage, De Eerenspln 15; N. Hornstra. Rijnsb.weg 10, Amersfoort, Utrechtseweg 303; H. A. van der Hulst, Hooigrt 21, Rosmalen, D 191a; A. J. de Jong, Plantsoen 73, Amsterdam, Willemsparkweg 110; K. de Jong, Cobet- str. 46, Ede Gld, Bovenweg 18; A. Th, Keizer, Hooigrt 15. Oldenzaal, RK Zieken huis; W. J. J. Keuls, Kagerstr. 14. V.S. v. N-Amerika; L. J. Klaverwijden. Haarl.str. 295a, Ilpendam, Kerkstr. 2; J. R. van der Kleij, Zoeterw.singel 87, Dordrecht, Hal- maheirapln 4; E. P. Kloprogge, De L. de Kanterstr. 288, 's-Gravenhage, Arabislaan 104; A. van Geel-Kooistra en Fam., Vree- wijkstr. 13, Woerden, Baanstr. 25; J. A. Kooijman, Da Costastr. 75, Apeldoorn, Frankenlaan 70; H. C. Hillebrand-Kop- pens en Fam., W. Pyrmontstr. 1. Haar lemmermeer, Lisserdijk 291; G. H. Kraaijeveld, H. de Grootstr. 9. Voorburg. Pr. Mariannelaan 250; J. Kriek. Cobetstr. 13, 's-Gravenhage, Boerenstr. 2a; P. der Kwaak en Fam., Leemansstr. 23, nada; H. de Jong-Laman. Zoeterw.singel 92, Ede Gld., Bovenweg 18; B. van Leeu wen, Merelstr. 50, 's-Gravenhage, Van Montfoortlaan 16; H. Wedemeijer-van Leeuwen. Vondellaan 10, Velscn. Gijzen- veltplantsoen 77; J. C. Leget, Kaiserstr. 55, 's-Gravenhage. V. Heutzstr. 133; M. E. Bergers-Leonards, Haarl.str. 216, 's-Gra venhage, V. Ruysbroekstr. 161; H. van Loo en Fam., Evertsenstr. 20. Canada; M. Lucardie, Gerecht 10, Voorburg, Pr. Mariannelaan 99; Ch. J. Mac. Gillavry en Fam. H. Rijndijk 172a, Suriname; J. Mak van Waay, Rijnsb.weg 40, Haarlem. Sant- poorterpln 11; C. Th. van der Mi Rijndijk 152, Canada; H. J. van der Meer, Fagelstr. 13, Lisse. Heereweg 315; J. C van der Meer, H. Rijndijk 152, Australië A. M. I. Nouwen, B. Ballotstr. 58. Haar lem, Hazepaterslaan 34; L. W. Onderwa ter. Herengrt 43, 's-Gravenhage, Antheu- nisstr. 3; H. W. van Oosten, Meidoornstr. 26. Leeuwarden. Nieuwe Kade 3; A. H. Oudshoorn en Fam., Pr. Frederikstr. 8, Huizen NH. Driftweg 31; J. Ouwehand, Hoogl. Kerkgrt 11. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 24; S. Partadinata, Groen- hovenstr. 23, Groot Brittannië; Pinke, Langebrug 19, Voorburg, Hoge Weidelaan 40; E. A. A. van der Ploeg, Rapenburg 105, 's-Gravenhage, Ereprijs- weg 4; J. A. M. Raymann, Kapteynstr. 48. Haarlem, Zijlweg 62; wed. A. van Schaik- Reus, Cronesteinkade 14. Landsmeer, Dorpsstr. 29; G. M. van Riel, Herengrt 96a, Rotterdam. Westerbeekstr. 28c; J. M. Th. Rikken. Haagweg 47, Wijk bij Duur stede U. Roodvoet 12; weduwe Thouars-Roelofs. Witte Singel Rheden Gld., Hoofdstraat 12; Verra-Rozenberg en fam., Boerh.laan 14, Hellendoorn, Elen en Rhaan D 60e; C. Salman, Levendaal 43, Gr. Brittannië; Ch.Kortenaerstr. 93, Australië. GEMEENTE LEIDEN Otticiële publicaties ONTEIGENING TER UITVOERING WEDEROPBOUWPLAN LEIDEN- STATIONSPLEIN EN OMGEVING De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting bij be sluit van 26 Mei 1953, n. 0522704, heeft goedgekeurd het besluit van de Raad dezer gemeente d.d. 1 September 1952, tot onteigening van onroerende goede- gelegen aan de Morssingel, tussen de Heynsiusstraat en de Pesthuislaaii, de Stationsweg, voorzoveel deel uitmakende van de percelen, kadaster bekend gemeente Leiden, sectie L no. 1507 en 1508. De Ministreriële beslissing en het raadsbesluit hiervorenvermeld, zullen ingang van 15 Juni as. gedurende éen week voor een ieder ter inzage lig gen op de secretarie dezer gemeente, afdeling Openbare Werken (kamer no. lip., Leiden, 8 Juni 1953. De Burgemeester voornoem^ F. H. VAN KINSCHOT. Visvereniging P.C.L. Zaterdagmiddag beproefden de leda* an de visvereniging P.C.L. (Clos ea Leembruggen) hun geluk in de ring vaart onder Nieuwe Wetering. De vangst was matig. Uitslag: W. Tegelaar. A. Slin gerland, C. Kops, G. A. de Vos, C. Belt, B. Vogclezang, J. van Kamper» W. Tege- dus de eerste prijs plus een extra prijs voor de grootste blei. Dr Huizenga te Den Haag overleden In het gemeenteziekenhuis te Den Haag is. 68 jaar oud. overleden dr K. Huizenga. oud-directeur van de Chr. kweekschool te Middelburg. In 1925 pro^ eerde hij aan de R.U. te Groningen tot doctor in de letteren en wijsbegeerte een proefschrift getiteld „Groningen de ommelanden onder de heerschappij i Karei van Gelder". In Zeeland heeft dr Huizenga zich op allerlei gebied be wogen. Zo bekleedde hij functies in de Gcref. Kerk en de A.R.P. Van zijn hand verschenen verscheidene boeken op onderwijsgebied. Twee mannen gered Dezer dagen zijn de 62-jarige land bouwer H. Groen te Klazienaveen en zijn 32-jarige zoon A. Groen aan de vergif- tigingsdood ontsnapt. De vader was bezig een waterput schoon te maken, waarin zich giftige gassen bevonden. Hij werd bedwelmd. Zijn zoon, die hem trachtte te redden, overkwam hetzelfde lot Ar beiders, die in de nabijheid werkten, persten een zuurstof-cylinder in de put leeg. Zij trokken de bewusteloze mannen met touwen omhoog. Zeven procent dividend bij N.Z.H. De commissarissen van de Noord-Zuid Hollandse Vervoermaatschappij hebben zich met het voorstel van de directie ver enigd om het winstsaldo, vermeerderd met de onverdeelde winst van vorig jaar, tezamen f 1.101.284.96 o.m. als volgt té bestemmen: uitkering van 7 procent divi dend f262.500; voor personeelsvereniging f15.000, voor toeslag op zeer lage pen sioenen f 10.000, reserve bijzondere voor zieningen f813.500. Schetsberg cn Fam., Morsstr. 15, 's-Gra venhage. Kortenbosch 142; H. C. Selden- rath. L. Morsweg 87, Heerlen, R. de Beerenbroucklaan 27; Jonkvr. A. V. van Sminia, Rapenburg 83, Parijs, Frankrijk; J. S. Soifer, K. Mare 22. Amsterdam. Joh. Verhulststr. 24 III; E. P. Soumokil. Mors weg 108a. A'dam, le Helmersstr. 41III; A. van der Spek. R. Visscherstr. 57. Rot terdam, Hooidrift 3b; J. C. Swart. Gorte- str. 64, Geldrop, Helze 3; C. H. J. Taverne, Rijnsb.weg 10, 's-Gravenhage, Ooievaar- laan 30; L. H. A. Thiebault, Morssingel 10. Frankrijk; J. H. W. Thoolen en Fam.. L. Mare 116, Opsterland. Beetsterzwaag, Hoofdstr. 96; E. G. Turk en Fam., Lange brug 89. Canada; W. K. Veigel. Houtlaan 29, Duitsland; W. Veldhuizen. Oude Vest 89, Barneveld, Amersfoortsestr. 94; P. G. van Velzen, Varkenmarkt 4, Indonesië; G. P. M. Verbruggen, v. Bemmelenstr. 2. Tilburg. Oude Dijk 1; U. Verstrijden, V. d. S. Bakh.laan 15. Rotterdam, Adrianalaan 142; M. A. R. Vlieger, Rijnsb.weg 10, Am sterdam. Willemsparkweg 201bv; C. J. G. de Vries, Musschenbr.str. 19. Breda, Kloosterpln 19; A. H. Wiebenga en Fam., Kaiserstr. 13. Eindhoven, Parklaan 89; S. H. Wijbregt, Burggravenlaan 14. Voorburg Staringkade 52; G. B. van Wijk en Fam., Coornhertstr. 59, Canada; J. van Wijk,

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3