Kroningsdag Gloriedag N NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG, 3 JUNI 1953. r De foto hierboven laut ons de glimlachende vorstin in haar staatsiekoets zien. En de onderste rij begint met sir Winston Ige Churchill getooid met de tekenen van de Orde van de Kouse- fsl band, uitgeleide gedaan door twee van zijn kleinkinderen. Onder (jjj midden: nog een foto van de gouden koets, ditmaal bij het rijden s langs Trafalgar Square. En tenslotte hieronder: de kroon, zoals deze door de deken van Westminster de Abbey werd binnen- f0< Uit de vele, vele foto's, die ons gisteren, vannacht en vandaag hebben bereikt van het plechtige en grootse gebeuren in de Britse hoofd stad hebben wij hier een reeks van momenten bijeengebracht. De foto hierboven laat het belangrijke ogenblik in de kathedraal van Westminster zien, waarop de aartsbisschop van Canterbury de jonge, aanvallige vórstin de kroon op het hoofd zal zetten. Hierboven: de stoet passeert een van de triomfbogen in de Mali. Zij is op weg naar de Westminster Abbey. En daarnaast, in het midden van de paginahet plechtige moment terstond na de kro ning. De jonge vorstin draagt de zware kroon. Voor haar knielt de aartsbisschop van Canterbury. Naast de koningin staan de bisschoppen van Bath en Wells en van Durham. De foto midden boven geeft ons een beeld van de stoet, waarop deze de Admiralty passeert. Boven rechts: de koningin is bij Westminster Abbey aangekomen en stapt uit de koets. Zij draagt een diadeem van diamanten. Rechts haar echtgenoot, de hertog van Edinburgh, gekleed in de uniform van admiraal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6