De Britse hoofdstad straalt haar feestgewaad in Beer opsrenim.' er beslist gezelliger geworden Londen is op Organisator der kroning, ook een traditie Het Britse volk verwacht groter voorspoed Duizenden Australiërs komen Nederland ontdekken NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 5 ZATERDAG 30 MEI 1953 Vlaggen wapperen overal (Van onze Londense correspondent) Het feestkleed van Londen is zo got als klaar gekomen. De laatste hand wordt aan de plooitjes en strikjes gelegd, in koortsachtige haast en met ongekende Ijver. Want Dinsdag zal de metropolis op haar voordeligst moeten uitzien. Dins dag, de kroningsdag, waarop koningin Elizabeth H een zegetocht door het hart van haar hoofdstad zal maken. De hele stad, van het centrum tot de buitenwij ken, is schoongepoetst of met rijke ver sierselen behangen. Langs de kronings route en langs de straten, waardoor de koningin in de loop van de volgende week haar rijtoeren hoopt te maken, ziet het feestkleed er natuurlijk het meest uit bundig uit, maar in de wijken, door wel ke de wagen van de vorstin niet zal ko men, hebben winkeliers en bewoners toch óók hun best gedaan. Men ziet por tretten van de 27-jarige koningin in de étalages, kronen, monogrammen (E II R), guirlandes etc. De gevels van talrijke huizen zijn met veelkleurige vlaggetjes gepavoiseerd en van de daken, de bal- connetjes of uit de ramen wapperen de trotse „Union Jacks". Een typische vlag, die vlag van Verenigd Koninkrijk. Men is er zo lang zamerhand aan gewoon geraakt, maai als men het Engelse dundoek goed be kijkt en met andere nationale vlaggen vergelijkt, dan komt men toch steeds weer van haar gecompliceerdheid onder de indruk. Drie kruizen zijn er in werkt: het rode kruis van St George; het witte kruis van St Andrew en eveneens rode kruis van St Patrick. Te zamen symboliseren ze de vereniging van resp. Engeland, Schotland en land. Drie vlaggen op één vlag dus, waarbij met het oog op de kleurverde- ling grote stukken zijn weggelaten. Naast de gecompliceerde „Union Jack" ziet men ook overal de dundoeken Australië, Nieuw Zeeland, Ceylon ei andere landen van het Gemenebest Daarnaast bemerkt men nog ontelbare „fancy"-vlaggen en natuurlijk de vlag gen en spandoeken met de symbolen van Engeland, Schotland, Ierland of Wales er op. Engeland: een luipaard of Tudor-roos; Schotland: een leeuw of distel; Ierland: een harp of een klavertje drie; en Wales, tenslotte, een draak. De „psychologie" van al deze dundoe ken is een studie waard. Het kleine win keliertje om de hoek doet het alleen met een „Union Jack", maar de grotere be drijven en warenhuizen houden reke ning met de nationalistische gevoelens van hun cliënten, want van hun daken wapperen zowel de Engelse, de Schotse als de Ierse vlaggen. En de maatschap pijen, die kostbare relatie- met de over zeese gebiedsdelen onderhouden, hebben daarenboven nog de vlaggen der Ge menebest-landen in top gestoken. De ho tels hebben het vlagvertoon nog iets ver der uitgebreid. Ze hebben niet alleen Engelse, Schotse, Ierse en Gemenebest- vlaggen gehesen, maar ook nog enkele nationale kleuren, die niets met het Britse wereldrijk hebben uit te staan. In een drukkende warmte hebben we dezer dagen een tocht langs de kronings route gemaakt, en getracht al dat bonte gewemel van kleuren te verwerken. Dit is ons nogal moeilijk gevallen, want be halve dat alle systeem aan de decoraties Het bezoek aan de B.I.F. Nederlanders waren het talrijkst Dit jaar hebben meer Nederlan ders de British Industries Fair bezocht dan enige andere nationaliteit, aldus is te Londen bekend gemaakt. De cijfers voor de bezoekers uit Europese landen luiden als volgt: Oostenrijk 60, België 383, Denemarken 233, Finland 144, Frank rijk 481, Duitsland 293, Griekenland 72, IJsland 28, Italië 203, Nederland 675, Noorwegen 373, Portugal 97, Spanje 126, Zweden 400, Zwitserland 810, Turkije 50 en Joegoslavië 14- De statistieken tonen verder aan dat i.-t bezoek aan de Lon dense afdelingen in vergelijking met 1952 met dertig procent is gestegen. Het be zoek van kijkers steeg met Ö59& en van de kopers met Z%. De gemiddelde koper van overzee reisde 6000 mijl en van de jaarbeurs. De volgende British Industries Fair zal van 3 Mei 1954 af te Londen- en Birmingham worden ge houden. Marechaussee-kazerne te Groesbeek verbrand Gisteren ds te Groesbeek het gebouw dat dienst deed als kazerne van de Kon. Marechaussee, door brand verwoest. ontbrak, waren ze hier en daar zo lelijk, dat we zo nu en dan het gevoel hadden op een kermis te zijn. Maar enfin, over! smaak valt nu eenmaal niet te redetwis ten. We zullen daarom ook geen detail- critiek leveren; niet alleen, omdat zy de sfeer bederven zou, maar ook omdat men geen hoofdstad ter wereld stijlvol versieren kan, Js iedereen het zo'n beetje op eigen houtje tracht te deen. Onze algemene Indrukken komen oi geveer op 't volgende neer: Parliament Square: een wo jI van tribunes mige zijn zes étages hoogl waartus sen honderden rhododendrons bloeien; The Mali: een renbaan met triomfbogen en '■eusachtlge gouden leeuwen en kro nen, waar men elk ogenblik verwacht Ben-Hur tegen tv komen; Oxford Street: een drukke kei mis met schreeuwende reclames, en winkeliers, die voor een uitstekend kroningscomplex zorgen; Re gent Street: een Romeinse straat, gereed gemaakt voor de opmars van zegevieren de heirscharen; Whitehall: een langge rekt terras met Meipalen, waar de men sen voor een sixpence de kurassiershel- men uit de top mogen ha.en. Dank zij of moeten we zeggen: ondanks? dit alles is Londen er be slist gezelliger op geworden. De donkere gevels zijn achter vrolijke kleuren ver borgen en opgewekte mensenmassa's be wegen zich golvend door de straten. Nie mand moppert, als de bussen er drie kwartier over doen om van Piccadilly Circus naar Marble Arch te komen, en iedereen zegt glimlachend „sorry", als hij door een gentleman op de tenen vordt getrapt. De Londenaren gaan hun vermoeiende kroningsweek met blijde gezichten in. Zelfs le lantaarnpalen schijnen plezier te hebben, want ze ben al een nieuw verfje gekregen. Dit is de Hertog van Norfolk, de man, die de verantwoordelijkheid draagt voor de hele organisatie van de kroningsplechtigheid. Men ziet hem hier tijdens een repetitie in gezelschap van koningin Elizabeth, terwijl hij haar met zijn parapluie beschermt tegen de regen. Helden, lalaards of diplomalen Beroep van Earl Marshall werd door de eeuwen heen gehandhaafd )e man, die verantwoordelijk ls voor gehele organisatie der kroningsplech tigheid. is Bernard Maramduke Fitzalan- Howard, zestiende Hertog van Norfolk, graaf van Arundel, baron van Halltra vers, graaf van Surrey, baron Fitzalan of Clun and Oswaldestre, graaf van Nor folk, baron Herries, Earl Lord Lieute nant of Sussex, Chief Butler of England erfelijk Earl MarshalL Dit is z'n vol ledige naam.... De laatste titel, die hij van z'n voor vaderen geërfd heeft, brengt mee het organiseren van alle koninklijke plech tigheden, zoals huwelijk, begrafenissen kroningen. Het is een eervolle, maar are en slecht-betaalde taak: hij ver dient slechts 200 gulden per jaar. Merk waardig genoeg is de Hertog van Nor folk rooms-katholiek; hij neemt dus wel een zeer bijzondere plaats in als leider van de plechtigheden in de Westminster Abbey, waarbij Elizabeth H niet alleen tot werkelijke vorstin, maar ook tot hoofd van de (Protestantse) Anglicaanse kerk wordt gekroond. Dit is echter slechts één van de won derlijke dingen rond de Earl Marshall, wiens voorouders al 700 jaar geleden optraden als regisseurs van kronings ceremoniën. Uit de geschiedenis van geslacht-Norfolk, dat nauw met die Engeland verbonden is, blijkt, dat v ger nooit rumoeriger vazallen rumoeri ger leenheren kroonden. Graaf Roger Bigod of Norfolk was de eerste Earl Marshall in 1246. Hij kreeg echter nooit gelegenheid, een koning te kronen, want de regerende vorst, Henry HI, overleefde hem. De volgende Earl Marshall had meer geluk: hij organiseerde de kro ningsplechtigheid van Edward I, die de Scone Stone uit Schotland weghaalde en onder zijn troon legde. Later wilde de vorst zijn Earl Mar shall met een opdracht overzee zenden, maar deze had daar geen zin in en weigerde. „Je zult gaan of hangen", zei de vertoornde koning toen. En de Earl Marshall antwoordde: „Ik zal gaan noch hangen". Hy hield woord, maar Edward I ontnam hem zijn titel en schonk die aan zijn broer. De relaties tussen de Norfolks en de opvolgende koningen is nooit erg hartelijk geweest in het verleden. De Norfolks waren kop pige mensen, die niet gemakkelijk toe gaven en velen werden verbannen, som migen zelfs terechtgesteld. Weer ande ren onderscheidden zich op het slagveld of schitterden daar door hun afwezig heid. Aan de slag van Agincourt kon de toenmalige Hertog va. Norfolk niet deelnemen, omdat hij ongesteld was. Voor de slag van St Albans in 1455 kwam een Norfolk een dag te laat. Voor ce tweede slag van St Albans, vijf jaar later, kwam hij op tijd, maar slechts om.... over te lopen naar de andere zijde. Zijn taak van Earl Marshall in dachtig stapte hy tydig over om aan de goede kant te staan toen Edward IV in Westminster gekroond moest worden. Reeds in 1483 werd hij decreet vast- koningin Victoria Jiefst ^drie kwartiei gesteld, dat de vergoeding, verbonden J u,~ Bureau Zedenpolitie Schokkende film in Luxor De Deens.e film Bureau Zedenpolitie heeft allerwege sterk de aandacht ge trokken. In tal van steden hebben voor aanstaande figuren van politie en reclas sering er een voorwoord bij gesproken. Men heeft nu de oplossing gevonden door die voorwoorden te verfilmen en deze aan het begin van de film te vertonen. Voor Nederland spreekt de door zijn boeken bekend geworden oud-commis saris van politie van Amsterdam, de heer Voordewind. Uit de statistieken blijkt, dat van elke tien meisjes, die, jong en onervaren, een betrekking in een grote stad zoeken, er één verongelukt. Door allerlei bijkom stige factoren, en misschien ook wel door de opvoeding thuis en het daardoor ge vormde karakter, raken die meisjes in verkeerd gezelschap en dan gaat het al spoedig van kwaad tot erger. Deze Deense film, vervaardigd ln samenwerking met het bureau Zeden politie van Kopenhagen, is niet de eer ste van dit soort. Maar zij heeft in ieder geval wel het voordeel niet te vervallen in zedeprekerigheid. Bureau Zedenpolitie geeft een schildering van de naakte, en allesbehalve plezierige werkelijkheid. Die werkelijkheid is schokkend. De film ver bloemt niets en legt de vinger op heel wat wonde plekken ln de samenleving. Daardoor is zij geworden tot een sterk document, dat niet alleen een ernstige waarschuwing inhoudt voor tal naïeve ouders, maar dat ook de meisjes op een leeftijd van „ik weet het toch beter" met de neus op de bittere werke lijkheid drukt. Het camerawerk is goed, het beeld- rhythme voortreffelijk, en er wordt goed spel geleverd. Het slepende van zoveel films uit deze landen is hier verdwenen. De Denen hebben met Bureau Zeden politie bewezen, dat kleine landen heus wel wat kunnen presteren op het gebied van de filmkunst. G.T. Kap. Lassche gezagvoerder Herstelde Oranje weer naar Indonesië Gistermiddag om half drie vertrok het m.s. Oranje van de Maatschappij Neder land met circa 550 passagiers uit de Amsterdamse haven voor een normale reis naar Indonesië. Het is nu bijna vijf maanden geleden, dat de Oranje in de Rode Zee met de Willem Ruys In aanvaring kwam en daarbij de neus verspeelde. Bij de Ned- Dok- en Scheepsbouw Mij te Amsterdam heeft het schip een nieuw „gezicht" gekregen. Gezagvoerder is thans kapitein J. Las sche, die het schip na de aanvaring uit Indonesië weer in de thuishaven heeft gebracht. Herinnering aan het verleden Onder de regering van koningin Elizabeth Van onze Londense correspondent) "C'EN AMERIKAANS JOURNALIST merkte onlangs in zijn krant op, dat de Britten zich min of meer „wedergeboren" voelen sinds koningin Elizabeth II de troon bestegen heeft. Er bestaat, zo schrijft hij, een soort „bijgeloof", dat het Engeland altijd goed gaat onder een koningin. Als buitenlander kunnen we ongeveer meevoelen wat- hij bedoelt. Ook wij hebben met verwondering geconstateerd, dat de Engelsen van de regering van een koningin iets buitengewoons verwachten. En ook wij hebben ons wel eens geërgerd aan de tegenwoordig zo veelvuldig gebruikte term: .Elizabeth era", die zoveel als een tijdperk van voorspoed en geluk aanduidt. Als men zich echter ever in dit „bij geloof" verdiept, dan komt men al gauw tot de conclusie, dat het op historisch' gronden berust Want zelden heeft Groot- Brittannië de wind beter in z'n zeilen dan onder de regering van drie koninginnen. Gedurende de 45 koningin Elizabeth I werd de Spaanse bedreiging gekeerd, terwijl de welvaart groter en groter werd. In de achttiende eeuw stuurde Koningin Anne haar land veilig door vele gevaren heen, waaronder het revolutie binnenslands en her haalde aanvallen vanaf het Europese vasteland. ït is evenwel de regeringsperiode Koningin Victoria geweest die Elizabethaans was dan het eigenlijke Elizabethaanse tijdperk. Haar 64 rege ringsjaren waren de meest glorieuze de hele Engelse historie. Tijdi haar ambtsperiode bereikte Engeland het zenith van zijn invloed en macht Tussen 1851 en 1881 verdubbelde het nationale inkomen zich. Depositie arbeidersklasse verbeterde aanzienlijk ondernemende, rijke machtige middenstand kwam op. Haar regering zag de invoering van electriciteit, alsook de geboorte en ont wikkeling der zware industrieën. Koningin Victoria besteeg de Engel- troon, toen zij eigenlijk nog nauwe lijks volwassen was. Ze was zelfs zes jaar jonger dan koningin Elizabetn II, die 25 jaar oud was, toen zij in de rim- Oost-Afrika tot haar hoge ambt geroepen werd. Toen koningin Victoria in 1838 gekroond zou worden, worstelde de regering met een ernstig begrotingstekort met het gevolg dat vele Engelsen de kroningsplechtigne- •feestelijkheden van al hun kostbare franje wilden ontdoen. Maar noch de regering, noch het parlement wild hier iets van weten. Men be sloot alleen het gebruikelijke staats banket in de Westminster Hall af te schaffen, onder het voorwendsel, dat de laatste koning, William IV ook geen feestdis had aangericht In de kroningsstoet van koningin Vic toria liepen enkele zeer interessante fi guren mee. Eén er van was de ilLusteie winnaar van Waterloo, de hertog Wellington; een andere, de grijze hertog van Dalmatië, die Engeland vrij wel zijn hele leven lang bevochten had. Maar de man, die belangrijker leek dan tezamen was.... de Oosten rijkse ambassadeur. Hij was van hel hoofd tot de voeten met juwelen behan- zelfs op de hakken van z'n laar schitterden de edelstenen en hij veroverde zich de bijnaam: „de adem benemende figurant". Honderd jaar geleden was het blijkbaar nog ondoenlijk voor de politie, het ver keer en de mensenmenigten in bedwang te houden, want op Piccadilly werd het Earl Marshall-schap twee honderd guldeD zou bedragen En zo ls he' gebleven, ondanks alle devaluaties Ook in dit opzicht hand..i opgehouden. De eerste vijf minuten ble ven de omstanders juichen, doch ten slotte kregen ze zulke schorre kelen, dat ze volstonden met wulven. Maar ook dat op 't laatst niet langer vol te hou- Britten dus de traditie c oor dik en dun. den en spoedig stonden de zwy- Na de kroningsleesten Grote kans om goodwill te kweken voor onze toekomstige emigranten (Van onze correspondent in Australië, Leo 't Hart) OVER ENKELE DAGEN, wanneer in Engeland de grote gebeurtenis: de kroning heeft plaats gehad, kan Nederland een grote stroom Austra liërs verwachten. Hoevéél er zullen komen, valt zelfs niet bij benadering te voorspellen, doch het zullen er beslist vele duizenden zijn. Ruim veer tigduizend Australiërs vertoeven momenteel in Engeland en de meesten van hen nemen de gelegenheid waar om iets meer van Europa te zien. Nu de naam van ons land, dank zij de aanwezigheid van tienduizenden Neder landers hier, onder de Australiërs grote vermaardheid heeft gekregen, zullen zij met temeer interesse Nederland gaan „ontdekken". indien iemand „abroad" (buitenslands) is geweest, dan telt hij of zij pas mee! Van daar dat men bij tijden, óók in de grote dagbladen, vermeld vindt welke indruk ken Mrs of Mr zus en zo heeft opgedaan bij een bezoek aan Frankrijk, Italië, Ne derland, Zweden of een ander land ln Europa. Mededelingen, welke menig emi grant die iets méér van de oude wereld heeft gezien, soms doen glimlachen Maar nu ja, als je „abroad" bent ge weest, dan ben je pas goed met alles op de hoogte. En nu zijn er ruim veertig duizend Australiërs „abroad". Wat verhalen zullen we straks te horen te lezen krijgen! Op dit ogenblik is er voor de „soclety- rubriek" in de Australische bladen een „komkommer-tijd" aangebroken. Bijna een jaar lang hebben we kunnen le; over afscheidsfeestjes die aangericht w den door degenen die naar de kroning gingen. Met grote frequentie v'gden die feestjes elkaar in de laatste maanden op. Maar kortgeleden vertrok het laatste „Coronation-ship" (Kroningsschip), bij welke gelegenheid de wegen naar de havens van Sydney door de arto's vol komen geblokkeerd waren. Ruim vier duizend vrienden en kennissen kwamen nl. uitgeleide doenl De emigrantenschepen, die anders ma tig bezet zijn, hadden in de laatste tijd op de terugvaart een „vol huis", waarvan ook deNederlandse schepen hun deel hebben gehad! Want de 32.000 die de goedkoopste reisgelegenheid (pl.m. twee duizend gulden een retour) over zee pre fereerden, had men zó nog niet overge bracht! De resterende achtduizend gingen per vliegtuig (pl.m. zesduizend gulden retour). Minister-president Menzies en de zijnen fungjerden zo'n beetje als „hekken sluiters" voor al die Engeland-vaarders. Naar men vertelt, is in Londen een complete Australië-wijk ontstaan. Waar zouden de Australiërs er niet bij een van de „vrome wensen" welke Australiërs van alle rangen en standi hebben, behoort een reis naar Europa. Er zijn jongemensen die al vroeg begin- te sparen ten einde dfe wer spoedig mogelijk in vervulling te laten aan; anderen bereiken hun doel na hard erken op een meer gevorderde leeftijd. Onder de jongemensen zijn het vooral de meisjes die de hartew-ns koestere het maken van buitenlandse reizen. Want. gend naar de vorstin te kijken. Pas toen de koninklijke stoet weer in beweging kwam, steeg er, als een soort van scheid, een hees gehuil uit de omstanders op, doch veel volume konden ze meer opbrengen. De kroningsceremonie ln de West minster Abbey verschilde weinig die, welke op 2 Juni van dit jaar plaats zal vinden. Wel werden er enkele blun ders begaan, die deze keer zeker ver meden zullen worden. Prins Bemhard bezocht Bommelerwaard Gistermorgen negen uur vertrok de Prins uit Arnhem naar de Bommeler waard via Opheusden, Ochten, Tiel er Zaltbommel. By het voormalige gemeentehuis vein Heusden werd Prins Bernhard officieel begroet door burgemeester R. Tjalma van Kesteren. Op de tocht naar Ochten volgde het gezelschap de weg die is aan gelegd in verband met de ruilverkaveling in het plan Lingevak. De Prins liet zich uitvoerig inlichten over de werken die op dat gebied zijn of worden uitgevoerd. In het feestelijk versierde Ochten werd het gezelschap voorafgegaan door een stoet landelijke ruiters. In de raadzaal sprak de Prins een uur lang met deskun digen over de werkloosheid, de ruilver kaveling en andere problemen. Na afloop bood de echtgenote van de burgemeester Prins Bernhard Betuws fruit Voor het raadhuis voerden enkele volks dansgroepen dansen uit. In Tiel hield de Prins in het Dietrichs- huis-Nederbetuwe een bespreking over de ruilverkaveling en de komgronden. In het Ambtsmanshuis werd de lunch gebruikt. Beatrix en Irene waren bruidsmeisjes De oudste twee prinsessen, Beatrix en Irene fungeerden vandaag als bruids meisjes bij het huwelijk van haar ver zorgster, jk-vr C. Sickinghe met jhr mr A. J. de Beaufort, burgemeester van Markelo. De huwelijksvoltrekking vond plaats in het ndeuwe stadhuis te Den Haag, waarna het huwelijk kerkelijk werd bevestigd door ds J. de WatteviLle in de Waalse kerk te Den Haag. Vijftigste* jeugdherberg in ons land geopend In Terborg is gisteravond de eerste jeugdherberg van de NeJ- Jeugdher bergcentrale na de bevrijding in de Achterhoek geopend. Deze jeugdherberg heeft een plaats gevonden in een oude tckenschool. In de twee slaapzalen kun- respectievelijk 42 meisjes en 48 jongens ondergebracht worden. In de 'an het gebouw is een groot mozaïek gemetseld, voorstellende Sint Joris, die de draak versloeg. Het gebouw heet ook C Int Joris. Er zijn nu in ons land vijftig jeugd herbergen. Deze zomer zal de boulevard te Katwijk aan Zee een geheel ander aanzien hebben dan het vorig seizoen. Na de restauratie van de toren van de Oude Kerk en verandering van het wan delpad na de storm van 1 Febr., nadert nu het eerste gedeelte van het hotelplan in het cen trum zijn voltooiing. Het ge bouw, dat dit gedeelte van de boulevard beheerst, wordt in de derde week van Juni in ge bruik genomen. Het mooie ex en interieur zal een goede aan winst voor de badplaats betekenen. Foto D. Kruyt. hun koningin wordt ge kroond? Wat men hen ook kan verwijten, zéker niet een gebrek aan liefde voor het vorstenhuis, al is dat vorstenhuis op nog zulk een grote afstand gezeteld. In menige Australische woning hangt het portret van koningin Elizabeth aan de wand. En ook hier vindt men in de étalages de velerlei souvenirs die ter ge legenheid van die gebeurtenis zijn ver schenen. Naar het land van de klompen Zoals ik reeds opmerkte, N|derland kan nu in de komende weken duizenden Australiërs op hun ontdekkingstocht door Europa verwachten. Talrijke Australiërs hebben mij verteld dat zij blij waren thans de kans te krijgen zelf het land te zien, waar men op klompen loopt en een „nationaal costuum" draagt Ik hoop niet dat het een al te grote desillusie voor hen wordt, al zal het per soonlijk aanschouwen in dit opzicht (ge lukkig!) verhelderend kunnen werken. Hetgeen echter van veel groter belang men heeft nu in Nederland de gelegen heid ten gunste van de emigranten die hier zijn en degenen die nog zullen ko- een „goodwill" tegenover de Australiërs aan de dag te leggen, terwijl voorts de mogelijkheid wordt geschapen tot het maken van persoonlijke contacten. Met andere woorden: men kan in Ne derland vriendschapsbanden smeden met de bewoners van het land, waar reeds tienduizenden Nederlanders zich hebben gevestigd en waardoor zij op bijzondere wijze met ons land werden verbonden. Door een „badwiil", een afstotend op treden jegens deze Australische bezoe- kan de zaak van de emigranten ern stig worden geschaad, waarbij ik niet eens het oog heb op de schandelijke en schade lijke „vreemdelingen-exploitatie" welke hier en daar wordt bedreven.... Een goed woord, een goede daad tegen- /er de Australische gasten, die daarvoor altijd zeer ontvankelijk zijn, kan voor de igranten van nu en in de toekomst wonderen verrichten! Ach, een pakje Sterling aan de haak slaan is zo moeilijk niet (iedere sigarenwinkelier kan het U leveren). Iets anders is, U kunt er mee uit vissen gaan, geen beter gezelschap dan Uw Sterling Shag! Turend op Uw dobber, intens genieten van gezonde zuivere sport en van gjezond zuiver rookgenot

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 5