De Margrietha Maria (KW 29) liep als eerste Katwijker IJmuiden binnen R1)N- EN VEENSTREEK H. B. van WIJK MHHMMH, leis ll G0EMMT Het Oranjebad - in Februari verwoest - herrees Natuurlijk man... 98.- NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 3 VRIJDAG 29 MEI 1953 HEERLIJKE HOLLANDSE NIEUWE Haringrace dit jaar gewonnen door de Sch 2 De Scheveningse logger Zuiderkruis (SCH 2) voer vanmorgen om 5 vóór 5 als eerste de haven IJmuiden binnen en won daarmee de haringrace. Een half uur later arriveerde in IJmuiden de SCH 201 en om 6.15 uur de KW 29, op de voet gevolgd door de VL 97. Verwacht werd, dat in IJmuiden, Sche- veningen en/of Vlaardingen vandaag nog enkele loggers hun eerste reis van de teelt 1953 zouden beëindigen. Er is dus al weer een aanzienlijke 'hoeveelheid Hollandse Nieuwe in ons land en wat even belangrijk is: de haring is dit jaar bijzonder lekker en niet groot van stuk. De kwaliteit is werkelijk uitstekend. Velen in onze steden zullen vanmiddag reeds van de malse maatjes kunnen genieten. van 347 tot 374. In totaal bcsomde de KW 29 9888. Om tien uur werden da schipper zijn mannen door het gemeentebestuur ontvangen. Goede traditie De nieuwe Zuiderkruis had in totaal 60 kantjes aan boord, waarvan 3 eigen vangst, 26 van de Sch 250, 15 va: Sch 45 en 16 van de Sch 236. Schipper A. Rog sleepte dit jaar de legpenning van de gemeente Vclsen In de wacht. Deze zal hem nog worden uitgereikt. De Scheveninger vertrok binnen een half uur al weer en Velsens gemeente bestuur was toen nog niet uit de v De Sch 201 (Sigurda) heeft het tegen de nieuwe, sterke motor van de Sch 2 moeten afleggen en legde eer half later aan, met 10 kantjes eigen vangst e kantjes van de S i 39, in totaal dus 48 kantjes. De prijzen in Schcveningen de den van 320 tot 400 per kantje. Schipper Gerrit van Duyn dirigeerde tegen kwart over zes kalm zijn KW 29 de vissershaven binnen. Hij en stuur Arie Haasnoot haastten zich nu niet meer, omdat de Scheveningers hem toch voor waren geweest. De Margrietha Maria voerde 28 kantjes uit eigen vang» Gistermiddag er. -avond heeft het op zee wel flink gespannen. Daarvoor het trouwens weer de traditie -ele haring race. Tegen half 7 merkten de ma: van de KW 29, dat de VL 97 (Prinses Juliana) hen wilde inhalen. De VL 97, met 22 kantjes eigen vangst, heeft een sterke 300 PK Bolnes-motor, maar de 200 PK Kromhout van de KW 29 heeft toch niet het onderspit b hoeven te delven, dank zij de meewerkende wind. Op hartelijke wijze heeft een Katwijks gezelschap de bemanning van de 29 wclkomd. Wethouder Bloot en de ge meentesecretaris, de heer Boekhoven, be wezen wèl vroeg uit de veren te kunnen komen. Burgemeester Woldringh van der Hoop moest verstek laten gaan, omdat vanmorgen de uitslag van d^ raadsver kiezingen officieel moest worden vast gesteld. Van het IJmuidense gemeente bestuur was thans ook een vertegen woordiger aanwezig. En verder waren daar, op de nieuwe Tcgeltjesmarkt in IJmuiden, natuurlijk de bestuursleden van de Katwijkse Mid denstandscentrale, die de vrouw van schipper Van Duyn hadden meegebracht, alsmede „enkele andere Katwijkse dames. Ook de heer Priester, directeur van Gemeentewerken, gaf blijk van zijn be langstelling. Eiv uiteraard ook de heer Van Tongeren. Rond acht uur waren de vele Katwijk se auto's (plus een Leidse) in Katwijk terug. De haring werd gekeurd er. proefd op het erf van. de N.V. Kenne- merland. Puik, prima, wel eens minder gezien zo luidden de oordelen van de deskundigen. In het afslaggebouw van de Vuurbaak werden de 28 kantjes onder grote be- lagnstelling geveild. De prijzen Kepen Schipper Gerrit van Duyn, aan boord, van de KW 29, met een vaatje Hol landse Nieuwe, lekkerder dan sinds vele jaren (Foto D. Kruyt Bij de ontvangst die een goede en pret tige traditie is geworden, waren ook tal van vrouwen en meisjes van leden der bemanning aanwezig. De burgemeester wees erop. dat ons land er nog niet vol doende van is doordrongen, welk grote plaats Katwijk inneemt in visserij. Wij zullen tonen, aldus spr.. dat Katwijk de eerste plaats gaat innemt eigenlijk al inneemt in de rij van vis plaatsen. Tal van Vlaardingse en Scheve- 1schepen immers worden door Kat- wijkers bemand. Een eigen haven is van het grootste belang. Als men Katwijk gaat wegcijferen als vissersplaats, kan men ge rust onze hele haringvisserij wegcijfe ren. Spr. dankte schipper Van Duyn en de bemanning en wenste hun een goede teelt toe. De heer C. van Tongeren bracht dank aan het gemeentebestuur. Hij noemde de haringrace om meer dan één reden be langrijk. Helaas kon dit jaar geen vlag- getjesweek worden gehouden, maar ge lukkig heeft Katwijk de eerste haring een goede ontvangst bereid. De Scheve ningse rederij Van Leeuwen, aldus spr., noemde de haringrace vanmorgen onschatbare belang voor visserij c del. Qok voor de haring n.l. is reclame van grote betekenis. Gelukkig gaan de Katwijkse jongens graag naar zee. De heer Van Tongeren wenste de vissers een beste teelt, vele goede jaren en: een eigen haven! De heer T. H. Meyering, reder, sprak zijn erkentelijkheid uit tegenover het ge meentebestuur en de K.M.C. Hij deed dit ook namens de schipper, omdat deze beter kan vissen dan praten. Spr. had optimis tische verwachtingen over de teelt 1953, nu de kwaliteit van de haring alleszins geroemd mag worden. Nadat verversingen waren rondgediend en de bemanning van de KW 29 va garetten, shag en pakketten, aangeboden door Kwatta, was voorzien, dankte de heer Chr. Verplancke namens het be stuur van de K.M.C. het gemeentebestuur, de reder en de chauffeurs voor hun mede werking. De Margrietha Maria (KW 29voer vanmorgen tegen kwart over zes de haven van IJmuiden binnen, als eerste Katwijkse logger Foto D. Kruyt. ALKEMADE Gemeenteraad Volgende week Woensdag ha'lf 8 gadert de raad. Agenda: verbreding Westeinde; geldlening van 118.000, stel to-t bouw van een hangar hoeve Alkemade, herziene vaststelling verorde ning Winkelsluiting. ALPHEN AAN DEN RllN G. Goedhart gemeenteraadslid Met de verkiezing voor de CHU van de heer G. Goedhart in de gemeenteraad zal straks een vertegenwoordiger van de jongere generatie in de raad zijn intrede doen. De heer Goedhart is 27 jaar. Hij neemt actief deel aan het werk van de CH-jongerengroep en is voorzitter van het provinciaal verband van CH-jonge- rengroepen. De heer Goedhart legt bij zondere belangstelling aan de dag voor sociale en economische vraagstukken, voor alle sport en het jeugdwerk in het algemeen. Opbrengst Do eol'lecte voor Zonnegloren en Sonnevanck heeft ƒ371 opgebracht. Zending De zenddrvgscollecte, die op de Pink sterdagen in de Hervormde Gemeente werd gehouden, heeft 978 opgebracht. In Oudshoorn werd ƒ248 bijeengebracht voor de Geref. Zendingsbond. Examen zuivelbereiding Voor het examen zuivelbereiding op de boerderij slaagden de volgende dames HARD en ZACHT BOARD 1.50 per m2 HOUTHANDEL Iphen aan den Rijn Telefoon 2387 Dramatische vergissing" Leidse pers over de raads verkiezing De heer J. A. van der Horst stond bo venaan de B-lijst van de P.v.d.A., die door vele kiezers schijnt te zijn aangezien voor de Protestants-Christelijke lijst, pe heer Van der Horst kreeg dan ook een groot aantal voorkeurstemmen (1150), aldus Het Vrije Volk. De Protestants-Christelijke hadden hun ténten opgeslagen in de Burcht. Hun teruggang van 10 op 9. terwijl zij op een elftal hadden -gehoopt, was moeilijk te dragen. Wethouder van der Kwaak toon de zich echter een sportief verliezer en hij verklaarde, dat men ook met negen man een goed team kan vormen Men moet zich van de P.v.d.A.-winst ten koste van de Prot.-Chr. niet te grote voorstellingen maken, want het is duide lijk, dat hier geen politieke verschuiving plaatsgevonden heeft, maar een massale vergissing van de protestantse kiezers ten gevolge van een ongelukkige samenstel ling van het stembiljet, zo schrijft de (R.K.) Leidse Courant. Eon simpele berekening leert, dat de Prot.-Chr. hun tien zetels behouden zou den hebben en dat de P.v.d.A. 6lechts 14 zetels gekregen zou hebben, wanneer deze vergissing niet had plaatsgevonden. De heer Van der Horst heeft 2.38% van het totale aantal stemmen gekregen, een voor de Prot.-Chr. dramatische vergissing. De winst van twee zetels, die de P.v. d.A. behaald heeft, moge een grote over winning schijnen, een vergelijking der percentages van 1949 en van 1953 leert, dat de winst van de P.v.d.A. gelijk is aan het verlies van de communisten en de vergissing van de Protestanten samen. De P.v.d.A. heeft in Leiden dus geen winst behaald op de confessionele partijen, ver geleken met 1949. terwijl in vergelijking met 1952 de K.V.P. zelfs een opmerkelijk herstel vertoont. Wanneer de Prot. ver gissing niet had plaatsgevonden, zou de P.v.d.A. minder stemmen behaald hebben 1952 Het feit, dal deze candidaat (Van der Horst) llöO stemmen op zich verenigde en zich daardoor met voorkeurstemmen als raadslid gekozen zag. kan onmogelijk worden verklaard uit zijn populariteit, aldus ook de mening van het Leidsch Dagblad. Wij zijn er dan ook van overtuigd en dit pleit stellig niet voor de intelli gentie van de kiezerscorps dat vele honderden kiezers bedoeld hebben te stemmen op nr 1 van lyst 2, dhr Van der Kwaak, doch bij vergissing hun stem heb ben uitgebracht op de heer Van der Horst. Voor de Prot.-Chr. Partijen is dit des te meer tragisch, waar zij slechts enkele honderden stemmen te kort kwamen voor het behoud van haar tiende zetel, waar van de prolongatie verzekerd was ge weest behoudens dit voor haar „afschu welijk misverstand". heren: de dames G. v. d. Akker, H. Ver hagen, J. v. d. Broek. J. van Egmond, M. Vergeer, G. de Wit, R. de Wit, R. Kempen, C. Pouw, P. Kaptein en M. van Vliet; en de heren J. Kool, P. Boere en B. van Zwieten. Docent was de heer K. Adema. Zomersport De jeugdraad van de Hervormde Ge- eente heeft" voor de leden van de C.J.M.V.'s en de J.C.'s voetbalcompetities georganiseerd, die Maandagavond begin nen. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van het Chr. lyceum aan de Steenstraat. De wisselbeker van de J.V.'s het bezit van Luctor. die van. de jongensclubs in het bezit van Noorder kwartier. HAZERSWOUDE Burgerlijke stand Geboren: Lodewikus C, z v M C van der Gaag en van M J Verhaar; Mar- tinus G M, z van M P H Bakker en van C W Dongelmans; Jacobus H, z van H Slootweg en van M Hassefras. Ondertrouwd: Jacob van Berkel, 28 jr en Elizabeth Hassefras, 27 jr. Getrouwd: Alex H Duyn, 26 jr en Johanna Bos, 27 jr: Johannes P de Boer, 26 jr en Clazina Th. M Koot, 24 jr. OverledenElisabeth M Ch. Schoonemeijer, 64 jr vr. van Hendrik C van der Spek. KOUDEKERK AAN DEN RllN Jaarvergadering hengelsport Gisteravond hield de hengeLsportver- eniging jaarvergadering. Er was een batig saldo van 68. De aftredende voorzitter, de heer P. van Kempen, wenste niet meer herkozen te worden. Ook de secre taris had bedankt. Gekozen werden resp. de heren C. den Hollander en Boelee. Af gevaardigden van de zustervereniging te Alphen waren aanwezig om te spreken over het gemeenschappelijk organiseren van wedstrijden. De eerste wedstrijd zou worden gehouden begin Juli te Alphen. OUDE WETERING Zending Uit het jaarverslag 1952 van de pen ningmeester van de zendingscommissie der Hervormde Gemeente blijkt, dat in dat jaar voor de Zending ruim 800 gul den werd bijeengebracht. De Pinkster- collecte 1953 in de Hervormde kerk heeft ƒ173 opgebracht. TER AAR Vczekering tegen brandschade De vereniging „Onderlinge verzekering tegen brandschade" hield in café Hoogen- lijk o.l.v. de voorzitter, de heer M. J. N. -an der Weijden, haar 44ste jaarvergader ing. De voorzitter deelde mede, dat het afgelopen jaar voor de vereniging zonder ernstige schade was verlopen, zodat de premieverlaging kan worden gehand haafd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren D. F. Joha, A. Hoogstraten er J. Hoogervorst herkozen. Uit het J; verslag van de secretaris, de heer H. der Kroon, bleek, dat het ledental 626 bedraagt. De totale verzekering bedraagt thans 14.414.094. Bij de wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement werd de inlegsom van 2.50 verlaagd tot Met algemene stemmen werd ten slotte besloten 750 aan het Rampenfonds te schenken. KATWIJK AAN ZEE A. Kleinhout gehuldigd In verband met z(jn 25-jarig jubileum werd de heer A. Kleinhout gistermiddag in het kantoorgebouw van de gemeente bedrijven gehuldigd. De directeur, de heer Blom wenste de jubilaris geluk. In de 25 jaren, die de heei Kleinhout in gemeentedienst is geweest, (Advertentie) is ,oi$ Een Damcsblouse der goed Werkelijk fijne Nylonslof. Bijzon, i pasvorm en keurig afgewerkt, waardevol stuk voor Uw garderobe, ieder U zal benijden. Exceptionele prijs 15.9 NOORDWIJK Als een phoenix uit de as, zo is het Oranjebad aan de Koningin Wilhelminaboule- vard herrezen, nadat de stormvloed van Februari het had weggevaagd. Er was na de storm weinig meer overgebleven van het bad. Tot zelfs de fundering was ver nield en letterlijk van de grond af moest het bad worden herbouwd. Van deze gelegenheid is een dankbaar gebruik gemaakt om enkele verbeterin gen. die reeds lang op het programma stonden, uit te voeren. De zoetwater douche, die in het verleden buiten is nu in een modern gebouw onderge bracht In dit gebouw bevinden zich aan de ene kant een achttal douches voor dames, en aan de andere zijde een zelfde aantal voor heren. Tevens zijn in beide afdelingen enkele moderne W.C.'s bouwd, zodat ook in dit opzicht de richting af is. is tevens een nieuwe cabine voor de verkoop van kaarten er controle. De eigenlijke cabine's zijn de zelfde gebleven, dank zij het feit dat deze voor de wintermaanden steeds werden afgebroken en in een garage werden op geslagen. "Ir is door het personeel van „Zeebad' van enkele firma's hard gewerkt ort het bad tijdig klaar te krijgen. Zeer vele kubieke meters zand moesten worden verwerkt ortv het bad in oude luister te herstellen. Dit is gelukt, met als gevolg een resultaat dat er zijn mag, een zee bad dat zich kan meten met alle inrich tingen op dit ge"bied! We kunnen minder te spreken zijn de wijze waarop sommige afgangen de boulevard naar het strand tot stand zijn gekomen. Door de stormvloed is een groot deel van de duinreep afgeslagen, zodat ook de natuurlijke glooiing naar het strand verdween. Dit is van gemeen tewege hersteld, maar vooral bij het Noordelijk gedeelte van de Konlngin- Wilhelminaboulevard is de opgang naar de boulevard veel te steil. Met name de bejaarden kunnen dezé opgang niet be stijgen, evenmin afdalen trouwens. Het is te hopen dat hier alsnog Iets tn gedaan kan worden, want zelfs is 'het gevaar voor ongevallen niet denk beeldig! Wedvlucht Stormvogels Uitslag wedvlucht met oude duiven van Quievrain af, afstand 210 km. In concours 63 duiven, die werden gelost 11 45 uur. De eerste duif bereikte zijn om 2 27 uur met een snelheid van 1275 m per minuut, de laatste duif werd om 2.53 geconstateerd met een snelheid van 1134 m per minuut. C. van Duin 1. J. Plug 2. J. Boon 3.10, A. Cramer 4.5; A. v. d. Zwan 6. J. Meulendy-k 7. 14, H. van Schie 8, C. Smit 9, 11. 13, S. v. d. Haak 12, 15. A. Passchiér 16 Vuilnisophaaldienst Met ingang van 1 Juni zal het huisvuil tot nadere aankondiging worden opge haald: te Noordwijk Binnen op Dinsdag en te Noordwijk aan Zee op Maandag. Woensdag en Vrijdag. Voetbal Zaterdagmiddag speelt „Noordwijk" en vriendschappelijke wedstrijd tegen .IJmuiden". Uitslag verkiezing De voorzitter van het centraal stem bureau maakte bekend dat het proces verbaal van de zitting van dit bureau tot het vaststellen van de uitslag der ver. kiezing van de leden van de raad voor een ieder ter inzage ligt ter gemeente secretarie. Andere uren kerkdiensten Van Zondag 31 Mei af zullen de avond- diensten in de Herv. Gem. te Noordwijk Zee gehouden worden om z er vele dingen veranderd. Het per soneel is aanmerkelijk uitgebreid, maar ook de gebouwen zijn vergroot en ver meerderd. De jubilaris heeft er oen werk zaam aandeel in gehad. Ten slotte hoopte spr., dat de heer Kleinhout nog vele jaren in dienst van de gemeente mocht zijn. De bekende enveloppe vergezelde deze woorden. Namens het personeel sprak de heer A. an Duijn, voórzitter van het jubileum fonds, die 'een polshorloge overhandigde. De jubilaris zelf, tussen de bloemen, uit te woorden van dank. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen. De heer W. van Duyn ter aarde besteld Gistermiddag had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de tengevolge van een verkeersongeval over leden heer W. van Duyn. Hiervoor be stond grote belangstelling. Ds W. A. B. Hagen sprak aan de ge opende groeve, nadat hij had gelezen een gedeelte van Psalm 73. Gods wegen zijn onnaspeurlijk, aldus spr. Het waarom dringt zich ook nu weer naar voren. We moeten het oog richten naar het Eeuwig Licht. Gezongen werd nog Psalm 7313, waarna de heer D. C. Vis namens de fa milie woorden van dank sprak. Christenvrouwen bijeen In de Oranjezaal van het Jeugdhui* vergaderde de afdeling Katwijk van de Chr. Vrouwenbond voor de laatste maal in dit seizoen. De presidente, mevrouw Bergman—Van Tongeren, begroette in haar openingswoord de zeer vele aanwe zigen. Als secretaresse werd opnieuw ge kozen mevr. Bentsnijder. Hierna werd door luit. Heuseveld de voor Radio K.V. Joh. Schaart WAAICAT 26 - TEL. 3423 Men hoopt dat daardoor het kerkbezoek in de zomermaanden beter zal zijn Mooie gift De diaconie van de Herv. Gem. te Noordwijk aan Zee ontving een legaat groot f400. afkomstig van iemand die vroeger alhier woonde en onlangs o leed. VOORSCHOTEN Huldiging van „opper" Schoonbeek Vanmorgen vond in de raadzaal van gemeentehuis van Voorschoten de hul diging plaats van opper-wachtmeester J. H. Schoonbeek, groepscommandant der rijkspolitie alhier, die vandaag zijn zil veren ambtsjubileum viert. De bijeen komst werd geopend door de burgemees- de heer C. J. van der Hoeven, die de loopbaan van de jubilaris na ging. Hierna werd het woord gevoerd door de districtscommissaris, maj. A. Wolters. Deze herinnerde aan de tevredenheidsbe- tuiging, die „opper" Schoonbeek in 1932 van de minister van Justitie ontving vooi zijn optreden bij de veenbrand in Emmer- Compascum in 1932. Deze onderscheiding wordt slechts zelden uitgereikt. Voorts ging hij nader in op de belangrijke taak van de groepscommandant. Tevens voerden het woord: de heer v Straalen, waarnemend groepscomman dant, de heer Drossaart Bentfoord namen! de vereniging Veilig Verkeer, brig. Lugt- hart namens de afd. Wassenaar en he: hoofdbestuur van de Chr. bond van po- litie-ambtenaren, de heer Hameeter na mens de reserve-politie Voorschoten, de heer C. Lekkerkerker, commandant de brandweer en de heer Boot. Een en ander ging vergezeld van vele geschenken. Ook de echtgenote en kinderen woonden de plechtigheid bij. Raad van Rijnsburg Vraag waar het Groene Kruisgebouw moet komen onopgelost Voorstel van B. en W. werd verworpen De vergadering van Rijnsburgs gemeenteraad heeft gisteravond onder leiding ge staan van loco-burgemeester C. D. v. d. Vijver. Voorts was afwezig de heer C. van Egmond Lzn. Langdurig hebben de vroede vaderen zich bezig gehouden met de vraag, waar het Groene Kruisgebouw moet komen. De door B. en W. uitgestippelde plaats werd te gevaarlijk voor het verkeer geacht, zodat het voorstel werd verwor pen. Het Groene Kruis zal dus voorlopig niet kunnen bouwen. ring werd onderstreept door de heren v. d. Meij, De Mooij, D. van Delft en G. Delft. Besloten werd het gemeenteperöoneel een vacantie-uitkering te geven over eenkomstig de rijksregeling. De voorzit ter deed mededeling van het feit, dat G.S. de geldlening van f 40.000 uit het pensioenfonds van Flora ter financie ring van de bouw der tuinbouwschool niet hebben goedgekeurd, omdat de positie van de geldmiddelen der gemeen te zo'n lening niet noodzakelijk maakte. Dc heer Zandbergen adviseerde tegen dit besluit bij de Kroon in beroep te gaan. maar men zag hierin niet veel heil, zodat men zich noodgedwongen bij de beslissing van G.S. neerlegde. De heer v. d. Vijver bracht ter ken nis van de raad,-dat besloten was de in deling van de stemdistricten enigszins té wijzigen, zodat een evenwichtiger toe stand wordt verkregen. Ook werd beslo ten de verzekering tegen fraude te ver hogen tot f 25.000 Was de afhandeling van de agenda tot nu toe vlot verlopen, bij de behandeling van het verzoek van het bestuur van het Groene Kruis om een stuk bouwterrein in eigendom te krijgen voor de bouw van een Groene Kruisgebouw kwamen de stemmen los. Het voorstel van B. en W. luidde in principe aan dit verzoek te voldoen, maar verder contact met het bestuur op te nemen. De voorzitter bracht het be stuur hulde voor het verrichte werk en deelde mede. dat tegelijk met dit ook twee andere verzoeken waren ontvan gen over financiële steun, maar deze moeten nog in B. en W. worden behan deld. De kwestie van de grond was echter wel urgent, omdat hiermee het doorgaan van dit plan staat of valt. Het bestuur heeft voldaan aan het in een vorige raadsvergadering gedaan verzoek te ko men met een uitgewerkte begroting en exploitatierekening. De raadsleden heb ben hiervan kennis kunpen nemen. Gevaarlijke hoek De voorzitter las hierna twee brieven van omwonenden voor, waarin tot uiting kwam, dat een gebouw daar het uitzicht op het verkeer zou belemmeren, zodat een zeer gevaarlijke situatie zou ont staan. Wethouder Kralt had zich, afge zien van deze factoren, ook al afge vraagd, of dit wel de geschiktste plaats was. Dokter v. d. Laan meende, dat het gevaar in de eerste plaats bij de weg gebruikers schuilt, en bovendien is het zeer waarschijnlijk, dat dit gevaar in' de toekomst afneemt. Staande op het mid den van het terrein heeft men naar beide zijden een uitzicht van 200 meter, dat is wel voldoende, Spr. gaf toe dat dit niet het rustigste punt was. maar het is wel centraal gelegen. Het is moeilijk andere grond te vinden. De heer K. Zandbergen legde, voor hij met zijn bezwaren ter tafel kwam, een verklaring af, dat hy' in genen dele de bedoeling had het bouwen op te hou- sprak zijn waardering uit voor den, het werk van het bestuur. Deze verkla- KAMCAREN COSTUUMS. met vormhoudend binnenwerk Tropic ia I Multi colour Birds-eye Tijdens onze jubileumaanbieding worden alle contant gekochte costuums, jassen, combinaties en verdere artikelen ten bedrage van 85.- of hoger, gratis verpakt in een SOLIDE KOFFER film over de Februariramp gedraaid, evenals die van de reis van de Prins naar Zuid-Amerika. Beide films werden zeer gewaardeerd. Een collecte, die werd gehouden ten bate van de afdelingen van de C'hr. Vrouwenbond in de getroffen ge bieden bracht f72 op. De eerstvolgende vergadering zal in September worden gehouden. Hoog cn laag water Zaterdag 30 M$i: hoog water 4.07 en 1634, 'laag water 12 16 uur. Springvloed. VALKENBURG Ledenvergadering Chr. school Onder zeer matige belangstelling hield de vereniging voor Christelijk onderwijs gisteravond haar jaarvergadering. Slechts 16 leden tekenden de presentielijst. De tweede voorzitter, de heer J. A. v. d. Meij, opende de vergadering met het lezen van Psalm 112, waarna hij voorging in gebed. Aan het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Fioole, ontlenen we het volgende. Allereerst werd het over lijden van dc voorzitter, ds L. I. Baas, ge memoreerd. In de samenstelling van het personeel kwam in 1952 enige verande ring, doordat er door uitbreiding van het leerlingenaantal een vijfde leerkracht kon worden aangesteld. Het gemiddeld aantal leerlingen over dat jaar bedroeg nl. 184. Op 16 Mei jl. waren er 208. Nog steeds wordt gebruik gemaakt vijfde lokaal nog niet gereed is. Waar schijnlijk zal dit na de grote vacantie het geval zijn. De administrateur, de heer P. C. Eede, gaf een uitvoerig financieel t zicht. Wel drukt de huur van genoemde lokaliteit zwaar op het gehele budget, maar mede dank zij de stijging van het aantal leerlingen en de verhoogde uit kering door de gemeente kon een opti mistische toon uit het verslag opklinken De inkomsten bedroegen 4232; de uit gaven 4207,90, zodat men nu eindelijk, nadat men vele jaren met een tekort had moeten sluiten, een klein batig saldo kon laten zien. De heer N. Ouwersloot had met de heer H. Imthorn B.zn de boeken gecontroleerd en deze in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. Fioole, Jac. v. d. Meij en A v. d. Nagel herkozen. Met algemene stem men sprak men de wenselijkheid uit, dat ds Lekkerkerker over enige tijd het voor zitterschap van de vereniging op zich zal Met dankbaarheid kon worden gecon stateerd, dat het systeem van de vrijwil lige bijdragen nog steeds goede resultaten oplevert. Ook dit jaar staan er weer schoolreisjes op het programma, die uit deze kas worden bekostigd. Nadat er in de rondvraag nog enkele inlichtingen verstrekt waren ove nieuwbouw, sprak de voorzitter de uit, dat de volgende vergadering belangstelling zou mogen hebben, de vereni- hoofd der school, de heer Anth. gingszaal bij de Herv. kerk, doordat het Berg, ging voor in dankgebed. Het is en blijft daar een druk punt, zei hy, men zou het gebouw beter in het nieuwe gedeelte kunnen neerzetten, waar toch plaats is gereserveerd op twee stuk ken grond voor openbare gebouwen. Later spijt Hij deed de suggestie de grond, in principe bestemd voor een brandweer garage, voor het Kruisgebouw beschik baar te stellen, en de garage te plaatsen op dit stukje grond. De heer De Mooij waarschuwde de raad geen besluit in haast te nemen, waarvan men later misschien spijt moet hebben. Hij had de situatie ter plaatse opgenomen en wilde In geen geval de eerste jaren een bestemming geven aan deze grond. We weten immers niet hoe het verkeer zal worden geleld en ook is het noodzakelijk, dat daar een wacht- gelegenheid voor reizigers komt. De heer G. van Delft had er liever een plantsoen van gemaakt en dokter v. d. Laan herhaalde, dat men de gevaren van het verkeer niet moet overdrijven. De heer D. v. d. Meij verklaarde, dat de grens tussen de grond van De Rover en die van de gemeente niet nauwkeurig is afgebakend en bovendien zouden er weinig uitbreidingsmogelijkheden zijn. De stichting van het gebouw is in de eerste plaats voor verantwoordelijkheid van het bestuur, verklaarde de voorzit ter. maar de heren Zandbergen en Van Delft brachten daartegen in dat de raad de verantwoordelijkheid voor het ver keer moet dragen. De voorzitter en wethouder Kralt 5 ren bang, dat het plan niet kan worden uitgevoerd als de grond niet beschikbaar werd gesteld, maar de heer Zandbergen maakte de opmerking, dat tegen het einde van het jaar de grond in het nieu we gedeelte vrij komt. Alspraak De heer Tilburg bracht de afspraak met de heer De Rover ter sprake. Wet houder Kralt gaf een overzicht van de onderhandelingen. Er was afgesproken, dat de gemeente de grond aan De Ro ver zou teruggeven, die hij moest mis sen door verlegging van de trambaan. Toen de grondmeter gereed was bleek, dat de verlegging slechts vijftig meter eiste, inplaats van de geschatte honderd. Het was dus niet meer dan billijk, dat De Rover de vijftig meter terugkreeg. De heer v. d. Gugten wilde weten hoe de weg 'in de toekomst zal lopen, i dat bleken B. en W. zeil nog niet tè weten. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, werd verworpen met 7 tegen 3 stemmen. Vóór waren beide wethouders en dokter v. d. Laan. Aan de heren K. de Mooij en G. Ver- hage (tandarts) werd een stuk grond verkocht, waarop een bedrijfswoning en een middenstandswoning zullen verrij zen. Met dit besluit is de verkoop van de bedrijfswoningen en de -twee midden standswoningen een feit geworden. Ter financiering van dit plan sloot de ge meente een geldlening van f 94.000 tegen 3% procent. De raad ging hierna in geheime zit ting over om een hoofd voor de open bare lagere school te benoemen. Na her opening werd de heer P. J. Mul, hoofd te Ursum, benoemd, waarna de raad om half een huistoe ging. Festiviteiten De gisteren gehouden paradenmarkt bracht verschillende festiviteiten mee. 's Middags werd een spontdemonstratie gehouden op het terrein aan de Kanaal straat en tevens een voetbalwedstrijd tussen twee jundorenelftallen van Rijns- burgse Boys. die door de A-ploeg met 1—0 werd gewonnen. 's Avonds was het gezellig druk op straat. Het Glippertje reed rond, er was muziek en natuurlijk werd door velen „een bruggetje gedraaid". MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN. BARNEVELD 28 Mei. Pluimveemarkt. Aan- slachtkippen jonge ha kuikens 2.602 75, alles per kg, overige ,.„u. u jonge rede- ig. Witte jonge hanen ssen hanen kalm. idel vlug. Aanvoer circa oude hanen 31 71 konijnen 3.50—8.50, tammi witte kipper i 70—85. Har redelijk, a. Eieirmarkt. 1.000.000 stuks. Prijzen: 13 30^14 11 prijs f 13.70 per 100 stuks, kiloprijs 2 26. Veluwse eierveiling Barneveld-Ede. Han del redelijk. Aanvoer ca 800.000 stuks Prijzen: eieren van 59 t/m 63 gram 13.35—14.35, allea per 100 stuks. 343-374 r Vangstber. uit volle zee: Groep Adecc 3—1 k, Kw 5—16 k, Kw 6—8 k. Kw 14- Kw 23—8 k. Kw 25—1 k. Kw 47—1 k, Kw 140 4 k, Kw 45—3 k, XJm 285—5 k, Dm 75- 1 Kw 38—1 k. Kw "'—21 k. Groep nd: Kw 20—17 k. Kw 32—2 k. Kw 782 k. Groep Rijnstroom-Ouwe- 49—3 k. 4 Kw 15—12 k, Kw 42—1 k, Kw 43—2 jj' 130 geen Ingst, Kw 173—2 k, 1 -1 k, Kw 167 geen vangst, s.w 65—z k. Groep Sitoh: Kw 70—23 68—10 k. Kw 129 thst. Gem. vangsten: Vlaar lingen 3, Schevenlngen 3 cn Katwijk 5 k. SCHEVENINGEN 29 Mei, Vlsserljberlch" en. De notering eerste Holl. nieuwe, aange- """■g IJmuiden doc- -1 erder 1 2 Schev. schépen r auto naar Schev. t per kantje, 1251- orgen uit volle sa met o k, sen 2450 k, Set 254—7 k. Sch 341—1 k. Sch 402—2 k. Sch 263. 2 k. Sch 105—4 k. Sch 104—3 k, Sch 332—4 k, Sch 39—4 k, Sch 4—3 k, Sch 77—9 k. S 48—4 k. Sch 49—1 k. Sch 133—1 k. Sch 18Ï 4 k. Sch 233 nog 78 mijl, Sch 5—2 k, Sch 19—1 k. Sch 25—6 k. Sch 37—2 k. Sch 45-2 k. Sch 236—2 k. Sch 249-3 k. Sch 250—2 k. Sell 297- 6 k. Sch 310—4 k. Sch 399—4 k. Sclj 36—2 k, Sch 51—1 k, Sch 333—7 k. Sch 186—4 k. Sch 76 k. Sch 95—4 k, Sch 140—5 k. Sch 46 niet gevist. Sch 66— 2 k. Sch 72—4 k. Sch 89—0 k. Sch 103—1 k. Sch 116—3 k. Sch 122—2 Sch 180—0 k. Sch 242—15 k. Sch 275—1 k. S< 124—1 k. Sch 3—12 k. Sch 14—2 k. Sch 475 k. Sch 110-5 k Sch 121-2 k. Sch 325-2 k. Sch 333—10 k. VI 14—6 k. VI 40-4 k. VI 56- 2 k. VI 80—6 k, VI 112—0 k. VI 132- Prijzen verse vts: tong 96—165, 129 beide per kg, grm schol 19.50—2.. *22—26.50. Sch 3 17.50—19.60. wijting 18.50— 207—7 VI 199—4 k. VI 166—12 k. VI 40-4 k. VI 80^-6 k. VI 14-^ 6 k. VI 56—2 k. VI 1 Marktprijs 1251—420. svoerd door VI 1 de firma Ho« een zilveren >er aangeboden

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4