Wim van Est zegevierde in eerste étappe RI JN- EN VEENSTREEK NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 13 MEI 1953 Ronde van Italië begonnen Enige buitenlander tussen vijitien jachtige Italianen T~\E RONDE VAN ITALIë, die gisteren in Milaan is begonnen en tot 2 AJ Juni zal duren er staan 21 étappes op het programma heeft reeds op de eerste dag een prachtig Nederlands succes opgeleverd. Wim van Est kreeg het eerst de „rose trui" om de schouders! Hij won de 264 km lange étappe Milaan-Abano in de tijd van 6 uur 37 minuten en 10 seconden. De eerste dag van de Giro d'Italia de 3981 kilometer lange wegwedstrijd door heel Italië heeft overigens vele der bekende wielrenners op de voor grond geplaatst. De grote favorieten onder de 112 deel nemers bleven op de achtergrond, terwijl de minder bekenden zich tijdens de eè: ste étappe van Milaan door het vlakke IRONDE VAN ITALIË land van de Po-vallei maar de badplaats Abano Terme (263 kilometer) uitleefden. Hard juichen over dit Nederlands succes is echter nog voorbarig, want niemand gelooft werkelijk, dat de uitslagen van de eerste étappe een weerspiegeling vor men vgn het slotklassement. Het is een bekend gezegde, dat de Giro in de berg- - passen gewonnen wordt. Voordat de renners te Milaan finishen na hun tocht over het schiereiland zul len zij 50 bergpassen in de Apenijnen moeten beklimmen. Vele van dez? passen liggen meer dan 2000 meter boven de zee spiegel. Verwacht wordt, dat de winnaar uit deze strijd in de bergen te voorschijn zal komen. In dit verband worden genoemd Fausto Coppi, zijn grote rivaal de 39- jarige Gino Bartali, die de bijnaam heeft van de „oude man der bergen", de Bel gische captain Rik van Steenbergen, de Zwitser Hugo Koblet en de grote Franse renner Louison Bobet. De Italiaan Guido de Santi finishte één minuut en 37 seconden na Van Est en zijn landgenoot Alfo Ferrari kwam één minuut en negen seconden na De Santi binnen. Van Est, die de „rose trui" van de lei der in het algemene klassement mocht aantrekken, was de enige buitenlander onder de 15 eerste finishers. Ferdy Kubler, de voormalige Zwit serse wereldkampioen, en Rolf Graf, gaven de strijd op. Klassement Het officiële klassement van de eerste étappe luidt: 1. Wim van Est, (Ned.) 6 uur, 37 min., 10 sec.; 2. De Santi (It.) 6.38.47: 3. Fer rari (It.) 6.40.02; 4. Brasola (It.x z t.; 5. Conté It.) z.t.; 6. Albani (It.) z.t.; 7 Monti (It.) z.t.; 8. Bini (It.) z.t.: 9. Benedetti (It.) z.t.; 10. Padovan (it) z.t.; 11. Doni (It.) z.t.; 12. Conterno (It.) z.t.; 13. Baroni (It.) z.t.; 14, Milano (It.) z.t.; 15. Pettinati (It.) z.t. Op de zestiende plaats ex aequo kwam het grote peloton, bestaande uit onge veer 80 renners, bij wie zich alle favo rieten bevonden, in dezelfde tijd als Ferrari (6.40.02) binnen. In deze groep zaten ook de Nederlanders Peters, Dekkers, Van Breenen, Suykerbuyck, en Wagtmans. Roks eindigde op de honderd ste plaats in 6 uur 41 min. 22 sec. Als eerste van het tiental renners, dat een achterstand had op de hoofdgroep. Na de eerste étappe bezet Nederland in het ploegenklassement met een totaal- tijd van 19 uur 57 min. 14 sec. de eerste plaats. De Italiaanse Levrieri-équipe staat tweede met 19,58.51. Alle overige ploegen zijn ex aequo derde geklasseerd in 20.00.06. Morgenmiddag Ned. Italië op de METS Morgenmiddag wordt op de METS- banen te Scheveningen een begin gemaakt met de tenniswedstrijd Nederland-Italië, in de tweede ronde van het tournooi om de Davis Cup. De loting had het volgende resultaat: Donderdag 2.15 uur: Wilton tegen Merlo en Van Swol tegen R. del Bello. Vrijdag 2.30 uur: Van Swol en Wilton tegen M. del Bello en Sirola, ge volgd door een exhibitie enkelspel. Zater dag 2.15 uur: Wilton tegen R. del Bello en Van Swol tegen Merlo. Alle partijen gaan om 3 gewonnen sets. V.W.S.-Leiden-sportdag Donderdag (Hemelvaartsdag) wordt een V.W.S.—„Leiden"-sportdag gehou den op het V.W.S.-terrein aan de Ka- naahveg. Het programma luidt als volgt: VWS Jun.—Leiden jun., 1015 u.; VWS 3—Leiden 4/5, 11.30 u.; VWS 2—Leiden 3, 1.40 u.; VWS 1—Leiden 1, 3 u. De In zet Is een wisselbeker. De vereniging die het hoogste aantal punten behaalt, is voor één jaar houdster van de beker. Bij ge lijk aantal punten beslissen strafschop pen Die Twee juniorenelftallen Haghe zullen deelnemen aan het jeugd- tournooi van Noordwij k, dat op Hemel vaartsdag wordt gehouden. Gemeenteiaad Valkenburg Kleuterschool vroeg de nodige toelichtingen Voor de afwerking van een agenda van 23 punten kwam de gemeenteraad van Valkenburg gisteravond in openbare vergadering büeen. De heer K. Postmus Pzn was met kennisgeving afwezig. Bij de ingekomen stukken was een mededeling, dat de opbrengst van de feestavond, gehpuden ten bate van de adoptierampgemeenten Baarland en Oudelande, f 170 was geweest. T oerwagenrally e 1953 bijzonder goed geslaagd Eisen waren zwaarder dan vorig jaar De toerwagenrallye 1953, die gisteren in ons land werd gehouden, is in vele op lichten een groot succes geworden. Zoals men weet, gaat het hier om een door de Nederlandse vereniging van transportondernemingen georganiseerd festijn, vorig jaar voor het eerst werd gehouden. In een zeer comfortabele touringcar de N.V. Maarse en Kroon te Aalsmeer hebben wy gisteren de door bijzonder mooi eer begunstigde rallye meegereden. Zowel de opgaven oor de regelmatigheids- en klassementsproef waren aanmerkelijk zwaarder dan orig jaar, maar het enthousiasme was er niet minder om. Ook het aantal emers was gestegen en bedroeg thans twee-en-veertig. Om ongeveer half negen startten vele door Z.K.H. Prins Bermhard beschikbaar .an de tientallen glanzende toerwagens1i-,J" vanaf hotel „De witte bergen" te Laren. zagen we een wagen vi bemand met weeskinderen en e de N.V Eltax te Leiden, waa de heer D. M. van der Vijver, chef de K.L.M. a de N.Z.H VM. te Leiden, de "heer L. Questroo =en aantal diaconessen. De route was ongeveer tweehonderd kilometer lang en voerde door prachtige gpdeelten van ons land. Had men geen nkele controlepost gemist dan saarten bij aankomst aan de finish „Berg en Bos" te Apeldoorn van de letters „N.V.T.O.", de naam de organisatie der rallye. Helaas was contrólepost aan de waakzaamheid de chauffeurs van Maarse en Kroor heren K. C. van Leeuwen en A. J. Jansen ontsnapt. Omstreeks half twaalf stapte, de heer Peter Knegjens van de A.V.R.O.- reportagedienst in hun wagen vraaggesprek, dat een goed reeds werd uitgezonden. 's Middags vond de regelmatigheids- proef plaats nabij het paleis Soestdijk. Een onbekend traject moest met een snelheid van acht-en-veertig kilometer worden gereden, echter met geblindeer de snelheidsmeter. Hiervoor werd dus eel van de feeling van de chauffeur ge vraagd en slechts één deelnemer wist deze proef geheel goed te rijden. Even later werden in het prachtige sportpark te Hilversum de klassements proeven gehouden. De twaalf meter lange toerwagens moesten zigzag tussen een tantal paaltjes doorrijden, achteruit, ten zeer smalle geïmproviseerde garage inrijden, met beide linkenvielen over een plank rijden, één van vijf opgestelde kegels omvergooien en tenslotte een los staande paal aanraken, zonder deze te laten vallen. Dit waren bijzonder zware opgaven, die door geen der deelnemers wider strafpunfen werden uitgevoerd. De N.V. Gelderse Tramwegifiaatsdhap- pij maakte zich bij een en ander wel bij zonder verdienstelijk. Niet alleen was de harmonie hiervan ter opluistering aan- ïaar tevens reed men, behalve moderne toerwagen, met een T- Ford anno.... 1926, bemand met Gel derse boeren. Nadat nog een demonstratie met ren paarden was gegeven werden tenslotte door de voorzitter van de „N.V.T.O.", dr J. G. J. C. Nieuwenhuis de prijzen uitgereikt. Hierbij waren o.a. aanwezig de directeur-generaal van verkeer, de heer H. v. Galen Last en de directeur van het verkeer mr G. H. Dijkman van Het Leeuwarder autobedrijf won de ilveren medaille, de door dr Nieuwenhuis beschikbaar gestelde selbeker en de eerste prijs. Tweede, derde, vierde en vijfde prijswinnaar werden respectievelijk de Twentse autobusonder neming, de Veluwse autobusonderneming, de Pullman Express en de Twentse elec- trische tramwegmaatschappij. De Sleutelstad IZwip II (dames) 42 De kampioeneploeg van de winter competitie, De Sleutelstad I, deed het voor de rust heel goed. Al spoedig werd het 10 door mej. A. Oostrom. Zwip maakte toen gelijk, maar de dames L. Wolters en A. Oostrom zorgden ervoor dat het voor het draaien 31 werd. Ook in de tweede helft was öe thuis club sterker. Mej. Oostrom maakte nog een doelpunt (•t— 1) en vlak einde wist Zwip de achterstand tot 42 terug te brengen. Volleybaluitslagen DAMES 1ste kl.: Blokkeer—OVC 3—0; res. 1ste kl.: Blokkeer 2—RVC 2 1—3: Blokkeer 3—KLM 2 3—0; res. 2e kl.: Blokkeer 4Olympia 2 22. HEREN 1ste kl: Smash—Blokkeer 2—2: kl. A.: VGZ-^Turnlust 31; res. 1ste kl.: OVC 2—HPSV 2 3—0; res. 2e kl.: HPSV 3—OVC 4 3—1; Die Haghe 2—OVC kl.: Wings 2HKV 2 3—1; VVB 2CSVD 2 1—3; res. 4e kl. A: Die Haghe 3—VGZ 2 2—2; VGZ 2—Ford 2 0—3; SVT 2—'t Spinnewiel 2 3—1; res. 4e kl B.: Pams 3Excelsior 2 31; Pams 3Red Stars 4 30. Zaterdag a.s. organiseert OVC in de Dalton H.B.S. een tournooi voor 1ste kl. dames. Hieraan nemen deel: Boemerang (landskampioene 1953), A.M.V.J., Celebes O.V.G. Sportflitsen In het Olympisch stadion te Amster. dam wordt op Hemelvaartsdag, 's avonds uur, het speedway-seizoen geopend tussen het voorlopig Ned speedway-team. samengesteld uit 8 sterke renners, en een nder team van Nederlandse renner,s. Deze wedstrijd zal beslissen over de samenstelling van het Ned. team in de verdere wedstrijden tegen buitenlandse rijders. Voor de eerste ronde van de Engelse Kroningsbeker werd de wedstrijd Hiber niansTottenham Hotspur overgespeeld. De Hibernians wonnen met 21. Uitvoerig brengt de burgemeester de raad op de hoogte van de stand van zaken met betrekking tot de kleuterschool. In September jl. werd met groot enthou siasme gestart, terwijl er de laatste maan den van een ernstige stagnatie sprake is. Verschillende vragen zijn hierover ge rezen en opdat de trage voortgang niet zou worden geweten aan een verkeerde instantie, stelt de voorz. er wel prijs op, dat de raad volkomen op de hoogte is. In de verordening op de kleuterschool komt een bepaling voor, dat een begro ting voor 1 Maart moet worden inge diend en dat het toekennen van een sidie wordt vastgekoppeld aan de v waarde, dat de school uit zal gaan een stichting of vereniging. Nog steeds zijn er door het bestaande comité geen stappen ondernomen om tot een dus danige stichting of vereniging te komen. Wel is 9 Mei jl. een begroting ingediend, waaruit blijkt, dat er een geraamd exploi tatietekort zou zijn van f854.—. In de bijgevoegde brief staat, dat het comité met een dergelijk tekort bijna niet voort durft te gaan; men vraagt begrip voor deze moeilijkheden bij het gemeente bestuur' en daarom een hogere subsidie. De voorz. zegt verder in zijn uitvoerige toelichting, dat het gemeentebestuur zeker diligent zal blijven, maar dan za men eerst moeten voldoen aan het ge stelde in de verordening en moeten over gaan tot een stichting of vereniging. Dit kan geen particuliere aangelegenheid blijven. De heer Th. v. d. Meij krijgt de indruk, dat hier sprake is van een zekere „tc trekkerij". Er is bij het comité niet doende interesse en weinig activiteit. Spr. kan zich volkomen verenigen met standpunt van B. en W. Wel vraagt hy zich af, of het niet mogelijk geweest een tussentijdse raadsvergadering houden, waarin ook deze zaak ter sprake had kunnen komen. De laatste vergade ring was immers 18 Febr. jL De burge meester zegt hierop, dat er weinig stof was voor een raadsvergadering. De cor respondentie met het kleuterschoolcomité is van zeer recente datum en de raad kon daarover niet eerder zijn ingelicht. De raadsleden geven hierop allen hun goedkeuring aan de wijze van handelen door het college van B. en W. Brug Blijkens een brief van B. en W. Voorschoten besloot de Raad dier meente als bijdrage in de herstelkosten voor de brug over de Zijlwatering verlenen een bedrag van f7934.13, onder voorwaarde, dat de gemeente Valkenburg Z.H. de volle eigendom van de brug aan vaardt en het beheer en het onderhoud op zich neemt, zodat de gemeente Voor schoten in de toekomst generlei be moeiingen meer met de brug zal hebben. Wethouder Poot vindt deze restrictie nogal rekbaar. Betekent dat nu ook, dat bij de bouw van de nieuwe brug beslist genoemd bedrag wordt vastgehouden"i Dat kan moeilijkheden opleveren als ei bij de bouw zich onverwachte tegenval lers voordoen. voorz. meent, dat genoemd bedrag berust op een begroting. Wordt het werkelijke bedrag der uitgaven hoger, can zullen deze kosten zeker ook door de drie gemeenten. Valkenburg, Voor schoten en Wassenaar, gedragen worden. Er is hier immers sprake van een ge meenschappelijke daad en hij heeft het vertrouwen, dat ook de verdere afwikke ling-in gemeenschappelijk overleg zal geschieden. Persoonlijk kijkt spr. niet het bedrag; hij oordeelt naar de waarin deze berekeningen zijn ge maakt en dan behoeven hogere kosten bij de bouw geen nadelige gevolgen te heb- *"?n voor Valkenburg alleen. Een wijziging van de begroting 1953, waardoor de aankoop van een brand spuit. brandweerkleding, brandslangen en de bouw van een brandweerkazerne mogelijk wordt gemaakt, is door Ged. Staten goedgekeurd. De heer Th. v. d. Meij brengt vervol gens verslag uit namens de commissie tot boeken van de gemeente rekening 1950. Alles was in orde bevon- sr werd dank gebracht voor de verzorging. Van de A.N.W.B. was een advies ontvangen over het instellen van een inhaalverbod voor de Hoofdstraat binnen de bebouwde kom. „Een in haalverbod," aldus het advies, „dient te worden ingesteld, lale weggebruiker niet dat inhalen gevaren oplevert. In alle gevallen waar een slechts daar duidelijk waarneembare onoverzich telijke situatie bestaat, is het instellen van een inhaalverbod onnodig, omdat inhalen op dergelijke punten reeds door de wet is verboden. Bovendien mag men niet inhalen op kruispunten. In de traverse door Valkenburg komen enkele onoverzichtelijke boch ten voor, alsmede enige kruispunten, waar dus krachtens het Wegenver keersreglement reeds een inhaalver bod bestaal." De adviseurs achten dus een dergelijk inhaalverbod niet nodig. Door de geringe straatbreedte en vooral met het oog op de veilig heid van de fietsers achten B. en W. het nodig vooralsnog een inhaalver bod te handhaven. Voor de Katwijkse kant zal dat dan gelden van de brug over de Grote Wetering af. Aldus be sloten. De voorstellen tot verhuur van womr gen en volkstuintjes; tot vaststelling va een nieuw ambtenarenreglement e arbeidsovereenkomstverordening; tot vast stelling van een instructie voor ambtenaren ter secretarie; tot vaststelling van kinderbijslagverordening gemeente- personeel; tot vaststelling interimregeling ziektekosten gemeentepersoneel over 1953; tot vaststelling van een instructie gemeentegeneesheer en tot wijziging de brandpreventieverordening, vragen wel veel tijd voor de noodzakelijke toe lichtingen, maar leveren daarnaast bijna geen bespreking op. Adoptie Bij het punt adoptie Baarland en Oude lande geeft de voorzitter een overzicht van de gang van zaken. Persoonlijk heeft burgemeester Van der Harst ziclv verzet tegen het voorstel één gulden per in woner uit de gemeentekas van de adop terende gemeenten ter beschikking te stellen van de rampgemeenten. Valken burg is zelf nog een geadopteerde ge meente. Nog kort geleden is er in de Hervormde Gemeente van Katwijk aan k.ee een collecte gehouden voor de Her vormde Gemeente van Valkenburg, die nog steeds onder een zware schuldenlast ten gevolge van oorlogshandelingen gebukt gaat. Bovendien kan onze gemeentekas een dergelijke aderlating van een gulden per inwoner niet dragen. Het particulier initiatief heeft in Valkenburg nu een be drag van f 1270 bij elkaar gebracht. Op voorstel van wethouder Poot wordt dit nu aangevuld met f190 uit de gemeente kas; dan heeft onze gemeente toch in ieder geval aan zijn adoptieplichten vol- Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Valkenburg Z.H. had een verzoek tot de raad gericht tot het beschikbaar stellen van gelden op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920, in verband met uitbreiding van het leerlin genaantal. Deze medewerking wordt ook zonder discussie verleend. Bij het punt subsidies wordt besloten aan het bestuur van de Prinses Marijke- kleuterschool te Leiden een subsidie van f 15 per leerling toe te kennen voor de twee kinderen van Valkenburg, die daar op school gaan. Het Wit-Gele Centrum voor kraamhulp „Leiden en Omstreken" krijgt op zijn verzoek, evenals het kraam- centrum in Noordwijk, een bijdrage van f 1.per verzorgingsdag voor 1953, echter beperkt tot de laagste twee tarief groepen. Bij dit laatste punt wil de heer Th. v. d. Meij aangetekend zien, dat hij tegen dit voorstel is. In de rondvraag stelt de heer Ouds hoorn een vraag over de rijtijden van de bussen der N.Z.H. op Zondag. zijn ird, dat c besprekingen geweest zijn met de directie van de N.Z.H. Daarbij is ook gewezen op de slechte aansluiting aan de treinen, die uit het Oosten komen. De directie gaat echter van het standpunt uit, dat zij populair gezegd niets met de treint heeft te maken. Als de aansluiting Katwijk op de busdienst Den Haag- Haarlem maar klopt. Een meer uitge breide Zondagsdienst op de Valkenburgse bus is niet mogelijk, omdat dit een dub bele chauffeursbezetting op deze bus ou vereisen. Weth. Poot wil zich over deze kwestie vel eens in verbinding stellen met de erkeersingpectie. Als de voorz. dan de vraag stelt of algemeen de noodzakelijkheid van normale Zondagsdienst inziet, zijn meningen verdeeld. Men zal nu ng van de verkeersinspectie vragen n. een volgende vergadering deze kwestie nader bezien. Hierna gaat de raad over in geheime Zendingsavond In de Geref. kerk zal op Vrijdag 15 Mei uur een zendingsavond worden gehou den. De heer Smelik uit Oegstgeest zal spreken over de Zending in Suriname, waarbij ook een film wordt vertoond. ALPHEN AAN DEN RUN Orgelconcert Feike Asma Het concert van Feike Asma in d Geref. kerk Hooftstraat bood gisteravond een goede gelegenheid het vorig jaar ge restaureerde orgel te beoordelen. Het programma was daarvoor zeer geschikt. Het bleek ook hier, dat Asma met i-egis- ters weet te werken. Op dit betrekkelijk bescheiden orgel van elf stemmen hoor den we mooie klankcombinaties op twee klavieren en pedaal. Asma's programma's zijn ingesteld op muziek, die de luisteraad verwerken kan. Dit, samen met de uitvoering van be werkingen van geestelijke liederen, trekt de mensen naar het kerkorgel. Gister avond was de kerk ook. goed be^t..Velen, hebben van dit concert genoten. Wij er van af elk werk afzonderlijk te spreken. De heer Asma heeft zo Zijn op vatting over het gebruik van een tremu lant bij het adagio uit toccata, adagio er fuga in C-dur van J. C. Bach. Wij delen die niet. De concertgever heeft veel last gehad in een steunijzer op het orgelbalcon, it vlak achter de orgelbank geplaatst is. De heer Asma kon zich daardoor niet vrij bewegen. Jaarvergadering Wilhelminavereniging Onder voorzitterschap van de heer W. A. Lam heeft gisteravond de jaarverga dering plaats gehad van de Wilhelmina- •eniging. Het feest wordt dit jaar ge vierd op 21 en 22 Augustus, zo is het plan. Het kassaldo bedroeg op 1 Januari 1953 f 1737. De heren W. S. v. d. Meent, C. Vreeswijk en C. J. v. d. Bijl jr vormen de nieuwe kascommissie P. Groenhart, B. Hofenk, C. J. v. d. Kolk, B. Lam en M. A. H. Starrenburg werden als be stuurslid herkozen. Doktersdlenst doktersdlenst op Hemelvaartsdag wordt waargenomen door dokter A. J. Zwartendijk, Stationsstraat 5, telef. 2472. Met bromfiets gevallen Toen de heer G. H. v. Br. gistermiddag met zijn bromfiets in de Hoofdstraat reed kwam plotseling een hond uit een poort en draafde tegen de fiets op. De heer v. Br. viel en liep hoofdwonden op. Dokter P. verleende de eerste hulp en bracht het slachtoffer naar zijn woning. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Jeugdleldersvergadering In de consistorie van de Hervormde kerk werd gisteravond een vergadering van jeugdleiders gehouden ter bespre king van de zomersport. Besloten werd 1 Juni met een voetbalcompetitie voor de jongensclubs en voor de leden van de C.J.M.V.'s te beginnen. Voor de meis jes zal er gelegenheid zijn het slagbal spel te beoefenen. De kampen worden dit jaar weer gehouden in Den Dolder (Utrecht). Op 30 Mei ls er voor de leden ■van- de jongens- en meisjesclubs een fiets-puzzlerit. Tenslotte werd in deze vergadering nog gesproken over het leiderstekort. Wie kan er helpen? Aanrijding Omstreeks half 11 gistermorgen vond op de Steekterweg een botsing plaats tussen een vrachtwagen, bestuurd door de heer C. P. alhier, en een bestelauto uit Zeist. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar beide wagens wer den wel behoorlijk beschadigd, vooral de bestelauto. BENTHUIZEN Predikbeurt De predikbeurt van de Hervormde BODEGRAVEN Twee Belgen zwaar gewond Twee Belgen werden gisteren zwaar gewond bij een aanrijding op het drukke kruispunt in deze gemeente. Twee dames liepen minder ernstige verwondingen en zenuwschok op. De caféhouder B. uit Reeuwijk reed uit de Brugstraat naar de Wilhelminastraat, toen een Belgische auto, met grote snelheid uit de richting Leiden naderend en niet lettend op de rode stoplichten, het kruispunt wilde passeren. De beide auto's kwamen in botsing. De Belgische ramde de winkel deur van boekhandel Karssen. De be stuurder van de auto en zijn vriend, die naast hem zat. Werden zwaar gewond naar het Sint-Joseph-paviljoen te Gouda overgebracht. Voor het leven van één der mannen wordt gevreesd. De caféhouder liep slechts lichte verwondingenop. De Bel gische auto werd zwaar beschadigd. KOUDEKERK AAN DEN RI1N Chr. meisjes hielden ringvergadering De koorzaal was overvol met 109 jonge meisjes, toen mej. Lok uit Alphen, voor zitster van de ring van Chr. meisjesver enigingen, gisteravond de ringvergadering opende. Zij merkte op. dat men gekomen was om zowel ernst als blijdschap met elkaar te beleven. De blijdschap zou te groter zijn naarmate de ernst dieper was. Hierna volgde de voorstelling van de clubs. De club van Koudekerk verrichtte de openingsceremonie. Omdat de clubs in groepen moesten worden verdeeld, trok ken de meisjes uit een rondgaande schaal om de beurt de naam van een ambacht, waarna zij, die hetzelfde ambacht getrok ken hadden, bij elkaar gevoegd werden om het opdrachtenspel te beginnen. Vooraf werden verscheidene canons ge zongen. Het intermezzo eindigde met het uitei-mate vrolijk stemmende Zoeloespel. Toen begon de wedstrijd „Opdrachten- spel". Elke groep moest een gedicht maken over het onderwerp „Schoon maak". Dat was de dames wel toever trouwd. De jury, die drie prijzen had te verdelen, had geen gemakkelijke taak. Maar, na wat samenzang werd dan toch bekend gemaakt, dat de groep der orgel draaiers één was, die der scharenslijpers twee en die van de brandweer drie. Na de pauze hield mej. J. Gestman n.a.v. Efeze 4:16 een inleiding over „De Oecumene". De Alphense club voerde vervolgens het spel .Naar een nieuwe horizon" op. Burgerlijke stand ONDERTROUWD: G. Oudshoorn, 22 j.. en P. M. van Vegten. 22 j. GETROUWD: D. Reijneveld en C. v. d. Spek. OVERLEDEN: M. Spruijt. 81 j.. wed. van A. de Jong. OUDE WETERING Half tien Van morgen af zullen de diensten van de Hervormde Gemeente weer om half tien worden gehouden (gedurende de ge hele zomer). Aanrijding Het driejarige zoontje van de heer De Jong werd bij het oversteken van de weg door een personenauto gegrepen. Dokter Van der Bijl constateerde een gebroken sleutelbeen en vleeswonden. Spaak weer voorzitter K.S.G.-parlement Het parlement van de Kolen- en Staal gemeenschap heeft gisterochtend in Straatsburg zijn president, de Belg Paul Henri Spaak, en de vice-presidenten her.' kozen. Nederland zal in het bureau op- vorden vertegenwoordigd door de der Nederlandse .afgevaardigden, de heer Vixseboxse. MARKT- EN VIS SERIJBERICHTEN. TER AAR 12 Mei. Groenteveiling Peulen 220—3. snijbonen 290—320. idem stek 210— steleln 29—32, prei 18-28, andijvie 39— Barber 8—11, witlof 22—29, spinazie idem afw. 8—14. aardapp. 10. waspeen laten 240 ajles per kg. stoofsla 50—110. ;t, sla I 9—13, idem II 5—8. bloemkool I 68—95. idem II 38-59. idem III 23—38. idem adijs 4—7, bos- d. RUN 11 Mei. Groentev Waspeen I 14—30. idem IT 63—89, i ■r 4—10, witlof I 41—62. prei 30—37, s 13—18, postelein 35—37, alles per IJMUIDEN 13 Mei. Prijzen van gisteren per kg: Heilbot 2.90—2.55. gr tong 1 84—1.71, grm >ng 1.15—1.07, kim tong 1.31—1.23, kl tong I 36—1.12. id. II 1.06—0 84. tarbot I 1.40—1.10, er 50 kg: tarbot II 70-58. id. Ill 57—54, id. V 47—46. tongschar 58—52, kl tongschar 29. shartong 30, gr schol 45—40. grm schol 67— 9. kim schol 6»—57. kl schol I 47—42. id. II 1—8. v haring 21. makreel 16—12. r. kabeljauw 156—57 50, gr koolvis zw iavoer 3800 kisten vis VLAARDÏNGEN 13 Mei. Visserijberici 668 t lan de 13 Mei. Besommin eenTraw- ers: IJm 25—13 60, IJm 32—15.200. IJm 16— 4.500 Loeeers: IJm 209—10 500. IJm 283—7240, •Jm 74—300. TCw 24—2520. Kotters: Kw 128— WO. Kw 60—670. Kw 189—390. Kw 35—570. RO •9—590. IJm 213—390, IJm 229—920. IJm 99— WOERDEN 13 Mei. Kaasmarkt. Aange- /oerd 55 partijen le soort 203—208 2e soort 196—202. zware tot 213. Handel traag. verlovingsringen voegloos gesmeed van levend goud! De ring met het meesterteken HDZ Verkrijgbaar in elke goede goudsmidsxaak AMERICAN FIRM in the Hague has openings in the Purchasing Department for Material Specialists with technical background and training. Must be familiar with European and Ameri can standard codes and specifications in one or more of the following categories: Electrical, oil field producing, refinery end construction material and equipment. Knowledge of European manufacture is helpful, but not essential. Personeel gevraagd 0 Flinke hulp om vrouw de: huizes te vervangen. Stevin- straat 233. Tel. 555961, Sche- venfngen. 0 Aankomend draaier ge vraagd. Aanmelden Motoren- fabr. G. den Heeten Co., Utr. Veer, Leiden, vóór 17.f" 0 Voor direct bakkersbediende, P.G. Banketbakkerij v. Zei deren. Tel. 27, Bodegraven. 0 Bakkersbediende gevr. 18 jaar. Tevens leerling gevraagd. H. Oudshoon, Blj- dorpstr. 8. Tel. 456, Voor schoten. 0 Gevraagd in klein gezin te Noordwijk een flinke huishoudster. Aanbiedingen no 8868 bur. blad. Personeel aangeb. 0 B.z.a. juffrouw voor ver stel- en stopwerk of huish. werkzaamheden voor hele of halve dagen. Evt. als huis houdster. Br. no 8869 bur. /an dit blad. Te koop gevraagd 0 Siert.verg. B en A warme en warme bak, koude en koude bak. Jaarverg periodiek. C.V. N. Bak ker Hzn, Roel of arendsveen. Tel. 487 K 1713. Houten strandcabine of linnen tent Parklaan 24, Katwijk aan Zee. Te koop aangeb. 0 Accordeon 45,Diverse accordeons tegen zeer lage prijzen, nog fonkelnieuw, v. f 45,Eventueel ruilen. Ook inkoop van alle soorten ac cordeons, radio's, gramofoons platen tegen de hoogste waarde. Janvossenstceg 41, Leiden. 0 Slaapkamertafel 2 stoe len, 1 crapaud, 1 spiraal, 1 ronde tafel. Lammenschans- weg 72. 0 Ter overname: markies in goede staat. 3 m. breed. Inl. Zeeweg 91 boven, Katw. a. Z 0 Wilgen en essen afraste- ringspalen en takkenbossen. Van Leeuwen, St Aagten straat 21, bij de Veemarkt. Tel. 20898. 0 Z.g.a.n. winkelkozijn njet 2,15 1,8' deurkozijn, 2,55 x 0,95. Te bevr. Adrianastraat 19, Kat wijk aan Zee. 0 Herdershond, reu, 14 mnd. oud. Te bevr. D. v. d. Plas, Randweg 21, Katwijk a. Zee. 0 Wegens overcompleet, nieuw pluche vloerkleed, prachtig patroon. Spoed. Te bevr. Commandeux'spad Katwijk aan den Rijn. 0 Piano. Een kruissnarige Duitse pfano, prachtig klank. In prima staat. Door omstandigheden aangeboden. Oude Singel 50. Woningruil 0 Aangeb. te Den Haag grote suite met serre. gr. keuken en kelder, gr. tuin (parterre), op de 2e etage gr. zonnige voork. met bal- con en kabinet, op le stand. Gevi-, te Katwijk a. Zee vrij huis op goede stand. Min stens 5 kamers. Inl. telef. 552159, Den Haag of brieven 18173X bur. blad. Diversen 0 Lits-jumeaux m. Aupingsp. f 30, f 40 en f 50, kasten, 1- 2-pei-s. ledikanten, ka pokmatrassen, bankstellen, kolenkisten, bureaux, ameu blementen, uftschuiftafels, 0 Vacantie. Wie wil ruilei de laatste week van Jul naar Den Dolder en wij naa Katwijk aan Zee. 6 personen. Inlichtingen bij D. C. Vis, Begraf. Ondern. Kon. Wil helminastraat 13, Katwijk aan Zee. 0 Elja rubber corsetten der baleinen, maakt direct 2 maten slanker, met 1 jaar garantie. Verpleegstersschor- ten f 3.75. Mag. De Ster, Boorsmastraat 21, Katwijk aan Zee. 0 Pootuardappelen. Eerste lingen, Eigenheimers, Noor deling, IJselster, Bevelan ders, Meerlanders enz. met en zonder spruiten te koop. A. v. Egmond Wz. Sandtlaan 19, Rijnsburg, Telef. 2502 K 1718. 0 Volkswagens de luxe radio te huur voor korte of lange termijn. Speciale cantie-tarleven. „A.V.O.S.", Zoeterw.weg 64 Leiden, Te lefoon 30109. 1 l(Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver ea juwelen. Grote keuze In verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen, Het adres voor alle reparatlën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 0 Brillen. J. A. Verheul, Erk. Opticiën. Haarlemmer straat 86. Levert u elk ge- ontuur en glazen. Gemakkelijke betallngscond. Ziekenfondsleden krijgen ge. wone korting 0 Knap de boel eens op met onze prachtige glans verf, per kg bus 2,95. Vi kg 1.50, in 32 mooie kleuren. Neemt een maal proef en U komt om meer. Het Emaillehuis. Haar lemmerstraat 165 B. 0 Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed, glas werk en tafelgerei in elke hoeveeihefd. Het Emaille huis, Haarlemmerstraat 160- 165 B. 0 Meikuikens 1 Meikulkens Laatste aanbieding, wegens stopzetting export naar Frankrijk. Hennetjeskuikens Witte Leghorns en Black- reds van de allerbeste af stamming. Benut deze unieke gelegenheidsaanbieding Broederij Groeneveld, Valk- boumanweg. Telef. 25590. HET PROTESTANTS ZIEKENHUIS TE TERNEUZEN vraagt EEN FLINKE VERPLEEGSTER om leiding te geven op de interne afdeling, niet ouder dan 40 jaar. Salaris volgens rijksregeling. Tevens LEERLING-VERPLEEGSTERS Sollicitaties bij de Directrice. N.V. Vereenigde Touwfabrieken aagt Kantoorjuffrouw voor haar Loonadministratie TE KOOP LEIDEN: Woonhuis met kantoor en winkel aan de Hoge Woerd, gedeeltelijk leeg te aanvaarden. RIJNSBURG: Woonhuis met schuur en tuin naast Veiling Flora, gedeeltelijk leeg te aanvaarden. KATWIJK AAN ZEE: 2 in aanbouw zijnde woon/winkel hulzen, kantoor en bovenwoning met garage van 250 m2. op eerste stand gelegen. NOORDWIJK AAN ZEE: 2 in aanbouw zynde woon/ winkelhuizen op prima stand. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen: MAKELAARSKANTOOR DEN HAAN Kantoren: Hofstraat 13a, Rynsburg, Telef. K-1718 2981. Golfweg 22, Noordwjjk aan Zcc. Telefoon K 1719 2775. 0 Wij verhuren dc nieuwste bromfietsen. ook nieuwe Mobyiettes, prima verzorgd en altijd goed. Auto- en Scooterverhuur v. d. Mey, Maredijk 159, Tel. 21280, Lei. Uw 0 Het adres langens op rijwiel, bromfiets, scooter of motorrijwiel bevredigen isVaJk, H. Schouw 296300, Voorscho- (Ook op gemakkelijke betaling) ,De Timmcrwinkel". Het goedkoopste en beste adres al Uw hout, board en triplex. Alles wordt op maat gezaagd en geschaafd. Gratis advies. Zonder verplichting, le Binnenvestgracht 25, b d. Morspoort. Bruidsbouquettcn vanaf 7.50. Grote sortering bloc- en planten. Beleefd aan bevelend M. v. d. Haven, St. Jorissteeg 16, Lelden, Tele foon 24686. Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers. In ruime keuze. Gouden en zilveren sieraden. Specialiteit verlovingsringen „De Goedkopere Zaak" maar betere waar S. v d. Water Zn, Haarlemmerstraat 185 HACHMER ROTAN MEUBELEN Kraalerstraat 15 - Tel. 31500 Moeders liefste wens is 'n WASMACHINE Komt U eens kijken bij 't WASMACHINEHUIS Hooigracht 3. Telef. 24114 0 Platte latten pl.m. 1x4 cm. vanaf 15 ct p. meter zolang de voorraad strekt. „De Hout hal" heeft alles voor de knut selaar. Hardboard, triplex, zachtboard, latten, planken, enz. „De Houthal". Hoge- woerd 99-103. Telef. 22536. 0 Vanaf 1.— p. w. (eigen financ horloges, wekkers, pendules. Koekoekklokken, horlogebanden (doublé, chroom, roestvrij staal). Uw aanvraag wordt strikt geheim behandeld. Schrijft Uw wen sen onder No 8867 aan het bureau van dit blad. Psychiatrische Inrichting „Bloemendaal" 's-GravenhageLoosduinen GEVRAAGD: Leerling-Verpleegsters ter opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Mulo diploma niet vereist. Leeftijd 1830 jaar. Salaris leerlingen van f 1497.tot 1770.voor gediplomeer den van 1988.tot 3104.per jaar; aftrek voor kost en Inwoning 900.Drie weken vacantie per jaar met vacantiegeld. Tevens kunnen enkele 17-Jarige Meisjes worden geplaatst ter vooropleiding. Sollicitanten van positlef-christelijke beginselen kunnen zich richten tot de Geneesheer-Directeur, die gaarne nadere inlichtingen verstrekt betreffende dienstkleding, reiskosten, enz. Kanioorbediende (Mnl.) Leeftijd 1618 jaar. Liefst per 1 Juni of eerder. Bootlakken Bootuitrusting JachtzeilmakerU Troost. Haven 14. Leiden Op het bureau der Rijks universiteit te Leiden kan worden geplaatst: EEK ADMINISTRATIEVE KRACHT (Mnl.) in de leeftijd van 22 tot 23 jaar. Mulo-diploma en diplo ma boekhouden vereist. Be zoldiging volgens Rijksrege ling. Brieven aan de Admi nistrateur der Rijksuniversi teit. Rapenburg 73. Gevraagd APOTHEKERS ASSISTENTE bij A. A. de Koning, Apo theek houdend arts. Burg. Verkadesingel 1A, Vlaar- dingen. 2e KLAS ZETTER 2e KLAS DRUKKER KERIJ DEKKERS DORDRECHT DRUKKERIJ JANSEN Aalmarkt 3. vraagt een GOEDE ZETTER Prettige werkkring. Wegens uitbreiding der Ju liana Kleuterschool, uit gaande van het Bestuur der Hervormde Scholen te Kat wijk aan Zee. wordt per 1 September a.s. gevraagd: a. Eén onderwijzeres, b. Drie Onderwijzeressen, acte A vereist, acte B gewenst. Ook zij. die dit Jaar examen doen kunnen mee solliciteren Salaris a: f 2100 -f 5 m. 6 jaarl. verhogingen van f 100. b f 1800 5 met 3 jaarl. verhogingen van f 100. Brieven aan het Hoofd der School D. A. H. Couvée, Burggravealaan 6. Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 7