ïlieuwe £cihsrl|c (üimrant Generaal Naguib wil zijn toevlucht tot geweld nemen Egypte treft grondige voorbereidingen voor een onafhankelijkheidsoorlog Woningnood pas drie jaar later opgeheven Engelse en continentale standpunten botsten Wist L MAANDAG 11 MEI 1953 BUREAUX: Steen6traat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand: 0.47 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chel-Red.: H. W. J. ENSER1NR CHRISTELIJR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvastfcft Is gMfevtn «fln bert to tcgfjeaspoet" Vier en dertigste jaargang No 9732 De sport van Zaterdag ZIE PAG. 4 EN S Waim bloed als vrijheidsprijs... WIJ NADEREN een grote strijd en iedere Egyptenaar moet bereid zijn het hoogste offer te brengen. Wij hebben onze handen van de I Brits-Egyptische onderhandelingen over het Suezkanaal afgetrokken en I wij dienen Groot-Brittannië hiervoor dankbaar te zijn. Vrijheid is niet een geschenk op papier. De Britten gaven ons in 1922 en in 1936 „onaf- j hankelijkheid", maar wij wensen geen derde vrijheid van deze soort. De werkelijke prijs voor de vrijheid is warm vloeiend bloed." Deze woor den sprak generaal Naguib, de Egyptische premier, ter gelegenheid van de overbrenging van de stoffelijke resten van Egypte's „onbekende sol- j daat", gesneuveld in de Palestijnse oorlog in 1948, naar Cairo. I De kist, geplaatst op een affuit, werd I door de Koninklijke poort, die vroeger I slechts door Koning Faroek mocht den gebruikt, de stad binnengebracht. De onbekende soldaat zal voorlopig op het Chafir-kerkhof worden begraven, waar de Egyptische gesneuvelden uit de Palestijnse oorlog rusten. Later zullen de stoffelijke resten worden overge bracht naar een indrukwekkende tombe op het „Bevrijdingsplein" in Cairo. In zijn rede noemde Naguib Engeland „de vijand". De premier, die in de Palestijnse oorlog driemaal werd gewond, zeide, dat Egypte deze strijd onvoor bereid was begonnen. Thans is het Egyptische volk echter gereed zijn heilige rechten te verdedigen". Hij voegde hieraan toe: „Wij moeten ons geduld en onze moed niet verliezen, omdat de overwinning is vertraagd. Wij moeten ons voorbereiden op de grote strijd, die voor ons ligt". Te Londen merkt men naar aanlei ding van de rede van Naguib op, dat hieruit voor het eerst blijkt, dat Egypte de onderhandelingen met Engeland als vastgelopen beschouwt, niettegenstaande het schrijven van de Britse regering, dat twee dagen na het afbreken der bespre kingen aan de Egyptische premier werd overhandigd. Waarnemers zijn van mening, dat de rede gedeeltelijk bedoeld is om de welwillende tussenkomst van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, te verkrijgen, die dezer dagen een bezoek aan Cairo brengt. Het feit, dat Naguib te kénnen gaf, dat Egypte wellicht zijn toevlucht tot geweld zal nemen, wordt te Londen zeer betreurd. Naar het partijloze Egyptische blad Al Ahram meldt, heeft de Egyptische rege ring gelden uitgetrokken voor een mo gelijke onafhankelijkheidsoorlog", voor het geval dat Groot-Brittannië weigert, de Suez-kanaalzone te ontruimen. „In de afgelopen dagen zijn op ver- Echeidene bijeenkomsten plannen voor de strijd'opgesteld. Alle mogelijkheden zijn overwogen en er zijn regelingen getroffen om aan alle eventualiteiten het hoofd te bieden," aldus het blad. „In vrijwel alle Egyptische plaatsen worden vrijwilligers opgeleid in kam pen, die voor het leger zijn ingericht", Arts uit Wassenaar verdronken Reed Zaterdag in Rijswijk met auto in de Vliet Zaterdagmiddag reed de 31-jarige arts A. F. America uit Wassenaar door nog onbekende oorzaak met zijn auto van de Jan Thijssenweg te Rijswijk in de Vliet en verdronk. De wagen begon volgens ooggetuigen plotseling te slingeren, reed vervolgens de Vliet in en verdween geheel onder water. De heer A. G. Oostrom, die het ongeluk zag ge beuren, sprong gekleed te water. Ook mevrouw C. Brouwer-Maier, die achter het slachtoffer had gereden, sprong in de Vliet. Samen hebben zij meer dan 15 minuten getracht de arts uit zijn netelige positie te redden. Doordat beide deuren van de wagen ontzet waren, hadden hun pogingen geen succes. Met een kraan wagen werd de auto op het droge ge bracht. Ondanks kunstmatige ademhaling konden de levensgeesten niet meer wor den opgewekt. Het stoffelijk overschot werd naar St Antoniushove vervoerd. Dr America was sinds 1949 verbonden aan de St. Ursulakliniek te Wassenaar. Hij laat een vrouw en twee kinderen van 2 en 1 jaar achter. zo vervolgt Al Ahram. „De leiders het land hebben lering getrokken uit de fouten, die zijn gemaakt bij de eerste anti-Britse beweging, welke volgde op de opzegging van hét verdrag van 1936 in 1951. De komende dagen zullen zekere, nauwkeurig voorbereide maatregelen aan het licht brengen, die in practijk zullen worden gebracht, zodra de strijd begint," aldus Al Ahram. De Arabische Liga steunt het Egypti sche optrekken. Vanmorgen is minister Foster Dulles, vergezeld van Harold Stassen, de direc teur van de M.S.A., per vliegtuig te Cairo aangekomen voor een bezoek aan Midden-Oosten. Zij zullen in ieder land niet langer dan twee dagen blijven. Nieuwe Duitse partij onder Wirth Voor een verenigd onafhan kelijk Duitsland Te Dusseldorp is gisteren een nieuwe Oppositiepartij opgerioht, waarvan dr Josef Wirth, de Duitse kanselier ten tijde van de republiek van Weimar,-één der- yoorzitters is. De groep noemt zich „Liga van Duitsers voor eenheid, vrede en vrij heid". Deze partij, die gevormd is op initiatief van de „Duitse Unie" welke onder com munistische leiding heet te staan, staat neutralisering van Duitsland voor. wil voor de komende verkiezingen didaten stellen. Het doel der Liga is verenigd, onafhankelijk en democratisch Duitsland, vrij van eenzijdige, slaafse banden, die de vrede in gevaar brengen". Wilhelm Elfes, een voormalige burge meester van Dusseldorp, is de tweede voorzitter. Wirth en hij zijn voorzitter van de „Duitse Unie", die in het begin van dit jaar een beroep op de „Grote Vier heeft gedaan-, een conferentie te be leggen voor het sluiten van een Duits vredesverdrag. Bereidheid te kennen gegeven Prins Bernhard toch H.C. voor de vluchtelingen? AN PRINS BERNHARD zal Woensdag door de Raad van Europa wor- den gevraagd, de post van Hoge Commissaris voor de vluchtelingen te aanvaarden, zo heeft Reuter uit gezaghebbende *bron in Straatsburg ver nomen. Al eerder meldden wij, dat de naam van de Prins voor bedoelde post werd genoemd, doch deze berichten werden van verschillende zijde tegengesproken. reidheid te kennen had gegeven, de post Zoals bekend, besloot het comité van ministers van Buitenlandse Zaken de af gelopen week, een „bekende persoonlijk heid" aan te wijzen om de hulp aan Duitse vluchtelingen uit de Russische zone, de Turkse vluchtelingen uit Bul garije en de naoorlogse „displaced per sons" in Triëst te coördineren. De zegsman van Reuter verklaarde, dat Prins Bernhard informeel zijn be- Geen candidaten 't Zit de Fransen niet mee in Tunis De jemeenteraadsverkiezingen in twee voorsteden van Tunis, die gisteren zou den worden gehouden, zijn afgelast, om dat slechts drie Tunesiërs zich candidaat hebben gesteld. De Nieuwe-Grondwets- partij heeft alle Tunesiërs opgeroepen, de verkiezingen te boycotten. In Sousse konden de verkiezingen nog doorgang vinden, toen twaalf personen, onder wie dr Gatsjem, een schoonzoon van de Bey van Tunis en minister van volksgezondheid, te elfder ure besloten, zich candidaat te stellen. De nationalisten kondigden hierop een algemene sta king af. De verkiezingen betroffen de helft van de 64 Tunesische gem., .teraden. Over de ander? helft is vorige week Zondag ge stemd Toen bleef meer dan negentig procent van de Tunesische kiezers thuis, terwijl ook de helft van het Franse kie zerscorps verstek liet gaan. Gisteren stemde 61 van het Franse kiezers corps. Te Sousse stemde nog geen 3 v n de Tunesiërs. Garry Davis nu opnieuw aangehouden Garry Davis, wereldburger no. 1, is gisteren te Londen opnieuw aangehou den, nadat hij kort tevoren uit een zie kenhuis was ontslagen, waar men h?m aan een psychiatrisch onderzoek had on derworpen. Davis zal terecht, staan we- gens landloperij. te aanvaarden, mits het speciale fonds tot hulp aan de vluchtelingen, dat het vorige jaar door de Raadgevende ver gadering van de raad was aanbevolen, werd gesticht. De ministers hebben des tijds een beslissing over dit fonds uit gesteld tot hun gedetailleerde plannen zouden worden voorgelegd. Bij informatie te bevoegder plaatse vernamen wij, dat er van enige officiële vraag die aan de Prins zou zijn gericht, nog geen sprake is geweest. Het spreekt vanzelf, aldus de zegsman, dat de Prins indien een zodanig verzoek hem zou be reiken, pas een beslissing zou nemen na overleg met de regering en bespreking van bepaalde te stellen voorwaarden. Perzische krooneigendommen onder regeringsbeheer De Sjah van Perzië heeft de eigen dommen van de kroon onder beheer van.de regering gesteld. Als de Lente in het land ontwaakt bij ons allemaal het verlangen, om er eens even op uit te trekken. Zaterdagmiddag snapte onze fotograaf in de pol ders bij Boskoop en Zoetermeer vele fietsers, die wind en regen trotseerden, om de sleur van alle dag een paar uur te vergeten. Tegen boom en in brand Autobotsing 4 gewonden Militair met motor verongelukt Een luxe auto is Zaterdag op de weg tussen Neede en Borculo met grote snel- heid tegen twee bomen opgereden en in brand gevlogen. Eén der inzittenden is als gevolg van het. ongeluk overleden. Dat de vijf inziifctoden niet allen in de- vlammen omkwamen, is te danken aan het snelle en kordate optreden van twee bus-chauffeurs, die met hun bussen juist de plaats passeerden, waar de auto stond te branden-. Zij wisten de vlammen met zand te doven en de inzittenden uit het wrak te halen. Ogenschijnlijk arbeiders Lefering uit Borne en Huisstede uit Hengelo (Ov.) er het ernstigst aan toe. De een had een schedelbasisfractuur ofgelopen en de ander een lichte hersen schudding en een hoofdwond. Zij ver keren echter niet in levensgevaar. De 34-jarige timmerman H. Voortman uit Neede, vader van zes kinderen, leek er goed te zijn afgekomen, maar is Zater dagnacht plotseling overleden. De be stuurder en eigenaar van de auto, de aannemer H. van der Tuuk jr uit Rheden, kreeg een hersenschudding en een gebro ken pols. De arbeider Ton Hoopen uit Groenlo brak een enkel. Gistermiddag is de uit Den Held afkomstige 21-jarige militair C. Koning- te Zwaagdijk (N.-H.) met een motor tegen een boom gebotst en overleden. De jongeman had de motor van een vriend geleend en bezat geen rijbewijs. In de Transvaalstraat te An dam is de 2tè-jarige Tonny Baartscheer door een auto gegrepen. De kleine over leed in het ziekenhuis. Luchtweg-wijzer met 33 armen op schiphol Op Schiphol wordt Woensdag een luohtwegwijzer onthuld, die met 33 ar men naar luchthavens in alle delen van de wereld wijst en ook kilometerafstan den aangeeft. De vorige wijzer, die in 1933 bij het 50-jarig bestaan van de ANWB werd opgericht, is tijdens de oor log verwoest. De nieuwe wegwijzer wordt door ir L. T. van der Walsplaats, vervangend voorzitter van de ANWB, overgedragen aan de heer U.F.M. Del- laert, directeur van de luchthaven Schiphol. Madjoe 11 te zwaar geladen Ned. schip gekapseisd in Zweedse haven Het Nederlandse vrachtschip Madjoe II is in de haven van Halmstad, een kleine havenplaats aan de Westkust van Zweden, kort voordat het naar Neder land zou vertrekken, gekapseisd. De havenautoriteiten menen, dat het schip te zwaar was geladen. Gezagvoer- in de Madjoe II is kapitein J. Fekkes. Het schip heeft een bemanning negen koppen en zou met een la ding hout vertrekken. Parijs maakt einde aan Piaster-schandaal Door devaluatie in Indo- China De wisselkoers van de piaster in Indo- China is van 17 Franse francs verlaagd tot 10 Franse francs, of van 18.7 Neder landse cent tot 11 cent. De maatregel heeft volgens Reuter ten doel een einde te maken aan het piasterschandaal, waar van door een Franse parlementaire com missie van onderzoek is melding ge maakt. In Indo-China zou namelijk een zwarte handel gedreven worden in geld, waarbij de winsten ten goede zouden komen aan de strijdkrachten der com munistische Vietminh. Door verandering van de officiële koers hoopt men deze handel een einde te maken. Brand in fabriek te Drumpt bij Tiel Ook in Beverwijk en Rosmalen kraaide de rode haan Het belangrijkste gedeelte van de metaalwarenfabriek van de gebroeders Schreur aan de Burgemeester Meslaan te Drumpt bij Tiel is in de nacht van Zaterdag op Zondag in vlammen opge gaan. Een voorbijganger ontdekte de brand. Door de brandweer werden fles sen propaangas, die een groot gevaar op- leverden, in veiligheid gebracht. Zestien arbeiders zijn door de brand tijdelijk werkloos. Zaterdagavond is in een oud gedeelte van Beverwijk, achter de Wijker toren, brand uitgebroken in een loods van de firma R. Woning, handel in oude metalen. Daar de Noordwesterwind het vuur aan wakkerde, bestond aanvankelijk gevaar voor de omliggende huizen, maar de brandweer wist het vuur te beperken tot een grote opslagplaats. Zondagmiddag is brand uitgebroken in de landbouwsohuur van J. van de Broek, in de Maliskamp te Rosmalen (N.-Br.). De schuur en een hooiberg brandden ge heel uit. Op de Noorderweg te Leeuwarden is de 40-jarige Tj. Nestra met zijn fiets tegen een bus gereden. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. De wijkverpleegster mej. R. is op de rijksweg L o b i thElten op haar brom fiets in botsing gekomen met sonenauto en overleden. Ondanks 65.000 woningen per jaar Minister Witte geen voorstander van duplexbouw MINISTER WITTE heeft Zaterdag in Utrecht enige uitlatingen over de woningbouwpolitiek gedaan, die belangrijk afwijken van de opzet van het huidige bouwprogramma en die er op kunnen wijzen, dat het woningtekort pas enkele jaren later is ingehaald. Het in December 1949 ingediende bouwprogramma was gebaseerd op leniging van de wor .ngnood rond 1960. Het ging uit van een woningtekort op 1 Jan. 1950 van 250.000 stuks, een bouw van 55.000 woningen per jaar (van 1953 af), een toenemende wonkigvraag 33.000 per jaar, een krotopruiming 20005000 per jaar en de bouw van totaal 72.000 duplexwoningen, wc ruimte biedend aan 144.000 gezinnen. Minister Witte reeft nu medegedeeld, dat het woningtekort op 1 Januari 1953 nog 225.000 woningen bedroeg. (In drie jaar is het dus nog maar 25.000 verminderd, terwijl het volgens het programma, inclusief de duplexwonin gen, met 46.000 verminderd had moeten zijn. Red. Minister Witte verklaarde verder, dat hij in de huidige situatie de gemeenten niet zou durven adviseren veel duplex woningen te bouwen. Op zichzelf beschouwd lykt het zeker rationeel een nieuwe woning door split sing voor twee gezinnen geschikt te ken. Maar een jong gezin blijft niet altijd een klein gezin. De grote moeilijkheid om wanneer er twej kinderen zijn, te komen tot het vinden van een geschikte andere woning, waarbij nog rekening moet wor '?n gehouden met het feit, dat een verplaatsing van het uitgegroeide ge zin niet allen verhuiskosten, maar ooh i .richtingskosten voor het nieuwe huis met zich brengt. Bovendien vervalt zulk gezin in een hogere huur. Al met al factoren, die vaak oorzaak zijn, dat het feitelijk uitgegroeid gezin tenslotte i per-1 in een duplex blijft wonen, tegen de be- I doeling in, aldus - minister. Brit te Straatsburggeen nauwe associatie Nederlander Van der Goes van Naters stelt geen prijs op paritaire senaat Vandaag wordt voor de laatste maal i wet en de E.D.G.-overeenkomst willen gesproken over het ontwerp van een goedkeuren of afwijzen. In een tweede, grondwet voor een kleine federatie van Zaterdag aangenomen resolutie wordt Europese landen. Het gaat er thans aangedrongen op groter eenheid tussen ~uli" de Europese Raad-staten. i, dat de Straatsburgse Assemblée zich definitief vóór of tegen de grond wet uitspreekt. De eerste resolutie die werd aangenomen, betekent „een aanbe veling aan de regeringen, deze taak spoedig te voltooien", aldus verklaarde Lord John Hope, de Britse rapporteur m de Politieke Commissie, Zaterdag. De taak, die de landen op zich hebben genomen, is voor het ogenblik niet anders, dan te beslissen of zij de grond- DAT de voorzitster van het Ameri kaanse Moedercomité t.g.v. moederdag een boodschap voor de moeders in Neder, land heeft gezonden aan mej. mr M. A. Tellegen, voorzitster van het Vrouwen- comité in Nederland. DAT de Franse journalisten, die vier dagen ons land hebben bezocht, een gastronomische orde hebben gesticht en een onderscheiding in deze orde hebben verleend aan hoteldirecteuren te Hel mond, Rhenen en Arnhem. DAT C. G. Schreinemacher te Maas tricht, directeur voor Nederland van een Brusselse verzekeringsmaatschappij, is be noemd tot ridder in de Kroonorde België. DAT in Vlaardingen een clubhuis de ongeorganiseerde jeugd is geppend op initiatief van de samenwerkende jeugd organisaties. DAT tot voorzitter van de Mijn raad (als opvolger van burgemeester Kortman van Breda) is benoemd mr M. I. P. G. van Thiel, burgemeester van Wychen bij Nijmegen. DAT de motor- en automobielclub Hil versum op Zaterdag 6 Juni een „rally radiiostad" houdt. DAT 180 leden van federalistische jeugdgroepen uit België, Duitsland, Nederland, Frankrijk, het Saargebied en Italië gisteren een bijeenkomst hebben gehouden op het Drielandenpunt bfj Vaals. DAT in Sneek Zaterdag de eerste Zeil- koningin, gezeten op een prachtig jacht, •haar in trede heeft gedaan. DAT in Epe de eerste buis is gelegd voor de drinkwaterleiding op de Noord- Oost Veluwe. DAT van 28 Mei tot 7 Juni in Gronin- 'gen een medisch-historische tentoonstel ling wordt gehouden t.g.v. hét 50-jarig bestaan vhn het academisch ziekenhuis. DAT de Ned. Ghr. Grafische Bond op 15 en 16 Juni op Woudschoten bij Zeist zijn jaarvergadering houdt. DAT een Britse studiegroep voor mond en klauwzeer in de afgelopen week ons land heeft bezocht. DAT het Ned. Verband van Midden- standsverenigingen op 2 Juni in Utrecht zijn congres belegt DAT een Frans zuurkoolsyndicaat ruim f 3100 heeft geschonken voor de tuinders in het rampgebied. Dat thans ongeveer 98 pet van de Zeeuwse vissersvloot, voorzover die zich bezig houdt met de mosselvisserij, op de Waddenzee ligt en de vangst bevredi gend is. DAT de drooggevallen polder Brul- nisse dit voorjaar niet meer kan worden ingezaaid, daar de bodem teveel zout be vat en het seizoen te ver is gevorderd. DAT op Hemelvaartsdag in Nieuw- Helvoet het badsaizoèn officieel wordt geopend. Ook Zaterdag is weer uitvoerig ge sproken over de z.g. federatieve ontwik keling. Zowel conservatieven als Labour hekelden deze ontwikkeling, waarbij zelfs van een diepe scheiding tussen Engeland en de Europese Staat werd ge sproken. Amery, de voornaamste Britse spreker, zei: „De Politieke Gemeenschap kan er niet op rekenen, zich te allen tijde nauw met Engeland te kunnen associëren" De Franse federalist Teitgen trok fel van leer tegen het Britse standpunt. Vele afgevaardigden van de Raadge vende vergadering hebben voorgesteld, de regeringen aan te bevelen, het om streden artikel 103 van het ontwerp voor een Europese grondwet te schrappen. Dit artikel bepaalt, dat een herenigd Duits land automatisch deel zal uitmaken van de voorgestelde Europese gemeenschap. Onder de ondertekenaars van een desbe treffende resolutie, waarover heden zou worden gestemd, bevinden zich de West- duitse socialisten, de Britse Labourafge- vaardigden en sociaal-democraten uit andere landen. Met betrekking tot de gelijke vertegen woordiging der zes landen in een Euro pese senaat (zo fel verdedigd door mr Schmal) verklaarde de Nederlandse socialist Van der Goes van Naters: „Het is niet realistisch, aan de eis tot een pari taire senaat vast te houden Nu bovenstaande plannen vastere vorm gaan aannemen, is de regering voor nemens in Nederland het overleg hier over met werkgevers en werknemers te openen. (Zoals gezegd voorzag het woning- bouwprogramr .a in ce bouw van 72.000 duplexwoningen. Hierdoor kon het te kort op eind 1960 zijn weggewerkt. Zon der dat zou hev rond 1964 worden. Er zijn tot dusver nog maar rond 13 000 duplex woningen gebouwd. Het vorig jaar kwa men er -~a- de 8000 (programma) maar 1968 klaar, zodat de animo al sterk ge daald bleef. Dit jaa rmoesten er 10.000 gereed komen, maar nu de minister zich ook al van dit woningtype distancieert, komt er natuurlijk weinig van terecht. We geloven dat het inhalen van het wo ningtekort door het achterwege blijven van een groot aantal duplexwoningen wel met twee jaar wordt vertraagd. Red.) Ook het vroeger aangenomen cijfer van 35.000 nien te bouwen woningen om de bevolkingsaanwas op te vangen, is in de practijk niet juist gebleken, mede doordat het aantal huwelijken sterk ge stegen is, aldus zeide de minister. Wij herinneren er aan, dat in het oor spronkelijk programma een toenemende jaarlijkse vraag vai. 33.000 woningen werd aangenomen. Bij een toenemende vraag van 35.000 zou het inhalen van het programma al weer met ongeveer een jaar worden verlengd en nu blijkt dus volgens 'e minister het cijfer 35.000 nog aan de lage kant. Red.) De minister verklaarde verder, dat men hoopt iet de bouw van een 65.000 woningen per jaar, zoals voor 1953 en 1954 berekend is, het tekort met een 2G.000 stuks per jaar te doen slinken. (Het is verheugend dat de minister het aantal te bouwen woningen per jaar met 10.000 boven het programma lieeft ver hoogd tot 65.000, zodat de nadelige fac toren enigszins worden gecompenseerd. Bij verwezenlijking van dit programma zal het echter toch nog 11 jaar duren eer het woningtekort is Ingehaald, zodat dan eind 1963, in plaats van eind 1960 de wo ningbouw is gelenigd. En dan praten we nog marr niet over de krotopruiming, waarmee nog geen rekening is gehou den. Red.) De politie van Harwich heeft Zaterdag medegedeeld, dat nóg een opvarende van de „Duke of York", welke Woensdag j.L bij een aanvaring ter hoogte van Har wich in tweeën werd gesneden, wordt vermist. Het betreft hier de 45-jarlge Oostenrijker Ferdinand Vodicka. HET WEER IN EUROPA Wenen Innsbrut Gegeven. windstil windstil ON O l WNW 10 windstil >rgen 7 u. 14 0 14 0 12 0 12 0 11 0 7 7 10 0 16 0 20 0 16 0 (K-N.M.I.) Noordelijke wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met wisselende bewolking en in de ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Van nacht plaatselijk lichte nachtvorst, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. (Op gemaakt om tien uur). Maandag: zon 4.51 tot 20.22 uur; maan 3.52 tot 20.08 uur. Op 13 Mei N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1