Jlieume jTciitsriie QTmtrani Comet-straalvliegtuig met 43 mensen in India brandend neergestort Indo-China is een tweede Korea aan het worden Fabriek uitgebrand: ruim 6 millioen schade Wtet U AVRO-voorzitter De Clercq treedt dit jaar af MAANDAG 4 MEI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter (Bü contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9726 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELHR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken v5taot*asUdi l< gMfettti «nyn fwrt Ia Ugljenspatt" Een grote dag voor Leiden ZIE PAG. 3 en 6 Niet één overlevende Grootste ramp die deze B.O.A.C.-dienst ooit heeft getroffen EEN COMET-straalpassagiersvliegtuig van de Britse luchtvaartmaat schappij B.O.A.C. is Zaterdagavond in India verongelukt, even nadat het was opgestegen van het Dum-Dumvliegveld bij Calcutta. Alle 43 inzittenden, van wie 37 passagiers, zijn om het leven gekomen. Het toestel, de G-Alyv, kwam neer op een alleen te voet bereikbare plaats in de omgeving van Djangipara, 40 km ten Noordwesten van Calcutta. Het werd vermist, toen het, na een laatste mededeling van de piloot („klimmend op de vastgestelde route") zes minuten na de start, niets meer van zich liet horen en niet op tijd arriveerde boven New Delhi. De politie van Djangipara werd kort na het ongeluk al van het gebeurde op de hoogte gebracht door hevig ontstelde ooggetuigen, die zes kilometer gehold hadden. Maar door een hevig noodweer was de verbinding tus sen Djangipara en de buitenwereld verbroken. Eerst vanmorgen ontving men in Calcutta de telegrafische mededeling „Vliegtuig door noodweer neergestort." de belangrijkste kwesties, waarmee men tijdens het onderzoek te maken zal heb ben. De ooggetuigen, die Zaterdagavond op het politiebureau in Djangipara kwa men, hebben verteld, dat de romp van het vliegtuig vleugelloos te voorschijn schoot uit de inktzwarte wolken en met een verschrikkelijke snelheid „als een vuurbal" omlaag dook naar de aarde. De wrakstukken kwamen verspreid terecht over een gebied van 20 vierkante kilo meter. Eén der motoren kwam in een sloot terecht, die onmiddellijk in een „gloeiende hel" veranderde. Er werden angstkreten gehoord uit het wrak van de romp, maar ontploffingen en een hevige brand, die daarna in de romp uit brak, maakten alle reddingspogingen on mogelijk. De Cornet had blijkbaar ge tracht, boven de hevig woedende stof storm, gepaard met stortbuien en onweer, uit te komen. Onbegrijpelijk was de houding van een groot aantal dorpelingen, die onmiddel- Korte tijd later kwam bericht binnen, dat een toestel van de B.O.A.C. dat was uitgezonden om het vermiste vliegtuig op te sporen, het wrak van de G-Alyv had gesignaleerd. Intussen hadden politie mannen, die van Djagipara uit naar dt plaats waar het toestel was neergekomen gegaan waren, reeds het stoffelijk over schot van 18 inzittenden tussen de ver spreid liggende wrakstukken gevonden. Later werden de stoffelijke overschotten van nog drie inzittenden uit de verwron gen resten van staal en aluminium ge haald. Gevreesd wordt dat de lichamen der overigen volkomen verteerd zijn in de felle brand, die eerst vanmorgen uit- doofde. Onder de 37 passagiers waren tien vrouwen, een meisje van dertien en een kindje van twee jaar. Tien der passagiers waren in Calcutta aan boord gegaan, met de bedoeling de kroningsfeesten in Lon den bij te wonen. Er waren geen Neder landers aan boord. De B. O. A. C. maakte vanmorgen be kend, dat Britse luchtvaartdeskundigen naar India onderweg waren om de In dische autoriteiten te assisteren bij het onderzoek naar de oorzaak van het onge luk. Een woordvoerder van de lucht vaartmaatschappij, zei, dat nog niet be kend was, of het vliegtuig in de lucht ge broken is, of dat het uit elkaar sloeg, toen het de grond raakte. Dit is één van Legermonument onthuld op Grebbeberg Op verscheidene plaatsen Zaterdag reeds dodenherdenkingen Het nationaal legermonument, waar voor indertijd een koperen centenactie werd gevoerd, is vanmorgen op de Greb beberg in Rhenen door de voorzitter van de Stichting Nationaal Legermonument overgedragen aan de staat der Nederlan den. Het monument werd aanvaard door de minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf. die een sobere rede uitsprak. Op verscheidene plaatsen in ons land zijn Zaterdag reeds bijeenkomsten ge houden ter herdenking van hen die vie len in de strijd voor vrijheid en recht. In Bloemendaal gebeurde dit in de Her vormde kerk door de commissie nationale herdenking van de Vereniging van Oud- illegale Werkers te Bloemendaal. In het fort aan de Biltstraat te tUrecht werden de daar gefusilleerde verzetsstrijders herdacht bij het monument. Op de Mar- kelose Berg heeft ir J. B. Ridder de Van der Schueren, commissaris der Koningin in Overijssel, Zaterdag het Overijsselse verzetsmonument onthuld. Het monu ment is ontworpen door Titus Leeser. Aan de plechtigheid werkten mee de Koninklijke Militaire Kapel en het Kon. Mannenzangkoor „Die Haghe Sanghers". Gedurende 10 minuten verpreide de grote klok van het monument zijn sonoor ge luid over de dichte bossen van de Greb beberg. Bloemen- en lichtfestijn gesloten De bloemententoonstellingen Flora en Keukenhof en de attracties van Haar lem Lichtstad zullen hedenavond geslo ten zijn in verband met de herdenking van de gevallenen. Huwelijk op trouwdag van ouders en grootouders In Jisp (N.-H.) is het huwelijk vol trokken tussen Jan Groot uit het Noord hollands gehucht De Wouden en mej. Ris uit Spijkerboor op de dag dat de vader en moeder van de bruidegom 30 Jaar, en de grootouders van deze jonge man 55 jaar getrouwd waren. De drie echtparen hebben op deze hoogtijdag elkaar en vele anderen de hand gedrukt. Atlantische vrachttarieven van KLM deels omlaag De K.L.M. zal met ingang van 10 Mei de vrachttarieven voor bepaalde goede ren op de lijnen van Europa naar de Ver. Staten met 55 60 procent verlagen. lijk naar de plaats van de ramp renden, niet om te helpen, maar om te plunderen. Postzakken werden leeggehaald en even later dwarrelden geopende enveloppen in het rond. Zelfs kleren werden onderzocht, in de hoop dat er iets van waarde in zou zitten. De wrakstukken van het vliegtuig lagen over een gebied van twee vierkante mij len verspreid. Tussen de wrakstukken zag men gescheurde parasols, platgesla gen handkoffers en wapperende kleding stukken. De G-Alyv verongelukte precies een Jaar, nadat de B.O.A.C. met een vlucht met het vervoer van passagiers met van Londen naar Johannesburg, officieel straalvliegtuigen begon. De ramp var terdag is het eerste grote vliegongeluk, dat deze Britse luchtvaartmaatschappij heeft getroffen sinds 1948, toen een Da kota met zes inzittenden neerstortte bij Toulon in Frankrijk. Er is al eerder een Comet-straalpassagiersvliegtuig veron gelukt, een Canadees toestel, dat op 3 Maart jongstleden neerstotte bij Karatsji. Daarbij kwamen 11 mensen om het leven. Op 26 October van het vorige jaar werd een Comet van de B.O.A.C. zwaar beschadigd bij een noodlanding op het vliegveld van Rome. Daarbij gingen geen mensenlevens verloren. Indonesië wil Pot en Colson opsluiten Indonesië heeft Nederland verzocht de inhechtenisneming te bevorderen van Meine Pot en Colson, in afwachting van de definitieve uitspraak inzake de aan slag op overste Harjono in Den Haag. Gelijk men weet, is Meine Pot, die tot jaren gevangenisstraf was veroor deeld, onvindbaar en naar aanleiding hiervan heeft de Indonesische waarne mend Hoge Commissaris dit verzoek ge daan. Zaterdag meldden wij, dat Pot rust heeft gezocht op een boerderij in de pro- Het Westen ontwaakt: De Russische „vredespolitiek", niets anders dan camoutlage Langzamerhand gaat de wereld de enorme politiek-strategische betekenis van Indo-China begrijpen; op dit ogenblik realiseert het Westen zich plotseling, welke belangen in Laos op het spel staan. Reeds thans wordt Indo-China in hoge politieke kringen in één adem met Korea genoemd. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft gisteren bekend gemaakt, dat stappen zijn ondernomen om Indo-China voor het Westen te behouden. De levering van militaire voorraden aan de Franse Unietroepen is bespoedigd. Het republikeinse lid Dewey Short van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den verklaarde te Washington, dat de Ver. Staten misschien zullen moeter vechten om de communisten uit Indo- Cina te houden. De bekende Britse politicus en Azië- deskundige Woodrow Wyatt, voormalig onderminister van Oorlog onder Attlee, verklaarde gisteren in een rede: „Wat in Laos gebeurt is van veel groter be tekenis dan de vrijlating van negen dok ters of het fotograferen van het Krem lin door tien Amerikaanse journalisten. Men mag de communisten niet toestaan, Indo-China te veroveren. Want met de Indo-China zijn de Roden op weg naar wereldheerschappij Ook de Britse regering slaat volgens A.P. de toenemende communistische druk Indo-China met stijgende bezorgdheid gade. De Engelse opvattting zou zijn, dat de hervatting van de bestaande be sprekingen, kortom de gehele Russische „vredespolitiek", een camouflage is voor hetgeen in Laos gebeurt, de communis tische expansie is verplaatst van Korea naar Indo-China. Ook de dreiging van communistische troepen aan de grens van Malakka is een aanleiding tot de Britse bezorgdheid. Reeds zou in grensgebied van Malakka toenemende communistische activiteit zijn waar te nemen. Volgens Ass. Press heeft de Franse regering Londen om transport vliegtuigen gevraagd ter ondersteuning de Unie-strijdkrachten die tegen de Vietminh strijden. In Laos is de grote slag om Loeang Prabang, de residentie van koning Sisavong Vong, nog niet begonnen. De communisten die zich op ongeveer 17 km van de stad ophouden, wachten wellicht op de hoofdmacht, die nog ver va: stad verwijderd is. Ook bestaat de mo- De Koreaanse kwestie V.N. stellen Pakistan als hèt land voor De VJ4.-onderhandelaars hebben in Panmoendjon Pakistan voorgedragen als het neutrale land dat de krijgsgevange nen, die niet naar huis wensen terug te keren, onder zijn hoede kan nemen. Generaal Harrison, leider van de V.N.- delegatie zei vanmorgen tot de commu nisten: „Indien gij Pakistan niet aan vaardt, is het niet meer de moeite de besprekingen met U voort te zetten". De communisten aanvaardden, noch verwierpen het voorstel. Zij verzochten de besprekingen tot morgen te verdagen. Weer 100.000 er bij in Rampenfonds Tot Zaterdagmiddag had het Nationaal Rampenfonds f 110.2 milioen ontvangen, "at was f 100.000 meer dan Vrijdag. Voor de watersnood in Nederland zijn in alle Finse kerken collectes gehouden, welke f 51.000 opbrachten. Zaterdag gaan op uitnodiging van de Zwitserse Rotary 26 kinderen uit het rampgebied voor een vacantie van 14 dagen naar het Rhónedal. gelijkheid, dat de Roden de stad slechts willen omsingelen, om daarna op te ruk ken naar het 225 km zuidelijker gelegen Vientiane, dat voor de communisten nog belangrijkre is dan Loeang Prabang. Letournëau, de Franse minister de Indochinese Staten, is gisteravond per vliegtuig van Parijs naar Saigon vertrokken. Hij heeft besprekingen ge- vored met de Franse regering. Overwegen eisten drie slachtoffers Vader van zes kinderen gedood De 49-jarige P. van der Ende ui' J o u r e is gisteren bij Stobbega door de trein, die om 11.51 uur uit Heerenveen in de richting Leeuwarden was vertrok ken, overreden en op slag gedood. V. d. E. zocht naar iets, dat hij bü de spoor lijn had verloren. Op de onbewaakte overweg te Maas. i e 1 bij Roermond is Zaterdag de 70- jarige wed. Pieters door een trein gegre pen en gedood. De vrouw wachtte bij de gesloten overweg voor een goederentrein. Toen deze trein was gepasseerd, deed de overwegwachter de bomen open. Hij hield geen rekening met een personentrein, die nagenoeg gelijktijdig uit de richting Roermond kwam. Door deze trein werd ge vrouw overreden. Gistermiddag is op een onbewaakte overweg te H e i 1 o een 13-jarig meisje de trein gegrepenen bijna 400 meter meegesleurd. Het kjnd was op slag dood. In de Jonker Fransstraat te Rotte r- dam is Zaterdag een vierjarig meisje, F. van M., om het leven gekomen. Het meisje zat bij haar moeder achter op de fiets. Er passeerde een auto, die een la ding hardboard vervoerde. Enige platen, die waren gaan schuiven, vielen van de auto en namen in de val het meisje mee. Op de rijksweg bij Zwijndrecht is gisteravond door het springen van de achterband een motorrijwiel geslipt. De bestuurder, J. van Dijk uit Rotterdam, ter plaatse overleden. Zijn duo-passa gier, de heer Labooy, werd in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis in Dordrecht vervoerd. Onder de gemeente V u g h t is de aan- ?mer H. v. d. Boogaard uit Schijndel Zondag met zijn auto tegen een langs de weg staande boom gereden. Een ontbo den dokter» moest de dood constateren. Van de B. was 34 jaar en laat een vrouw iet zes kinderen achter. Vermoedelijk door een defect aan de verbindingsstang tussen auto en aanhang wagen is Zaterdagavond bij de oprit naar de Moerdijkbrug een auto gaan slingeren, waardoor de 42-jarige mevr. A. W. Wee- rit Bergen op Z o om uit de wa- verd geworpen. De vrouw was op slag dood. Haar dochter, de 21-j. mej. H. H. C. Vane uit haar eerste huwelijk», en de 23-j. H. C. Vane werden gewond. De 16-jarige Feikje de Jong uit Oos- erlittens is Zaterdag op de Over ijsselsestraatweg tussen Goutum en Wijt- gaard van de fiets gevallen en onder een auto gedood. Bij werkzaamheden aan de bouw van de nieuwje P.L.E.M.-centrale te B u g g u m (L.) Is de 29-j. chauffeur Tak uit Maas tricht met zijn dragline van een helling gestort en om het leven gekomen. Arabische prins bezoekt Koningin Maandag 11 M«l. ?al Prins Misjal uit Sgoedi-Arabië in ona land aankomen een driedaags bezoek aan Neder land. Prins Misjal zal zijn opwachting maken bij Koningin Juliana, dineren met de ministers Luns en Staf en bezoeken brengen aan het corps commandotroepen te Roosendaal en de Philipsfabrieken te Eindhoven. Niet Boudewijn, maar zijn broer Albert naar de kroning Naar vandaag is bekend gemaakt, zal niet koning Boudewijn, maar zijn broer, prins Albert van België op 2 Juni de kroning van koningin Elizabeth H van Engeland bijwonen. Prins Albert, die op 18 Mei in tegenwoordigheid van koning Boudewijn zal worden beëdigd als officier, vertrekt eind Mei aan boord de Belgische mijnenveger „Victor Bil- liet" van Oostende naar Londen. De Korea-soldaat Arie Biever uit Den Haag is in de vrije wereld terug gekeerd. Hier staat Arie, gezond en wel in zijn blauw krijgsgevangen- pak in VrijheidsdorpKapitein W. H. Verbeek (links) en kapitein H. Vader, uit Leidschendam, rechtshoren de glunder lachende Bie ver aan. Deze Haagse jongen heeft er zeven en twintig maanden com munistische krijgsgevangenschap opzitten. Vuurzee in Rotterdam Ook 2 Haarlemse huizen, Gelderse boerderij en Brabantse hei in vlammen Een FELLE FABRIEKSBRAND van grote omvang heeft Zondagmorgen vroeg consternatie verwekt in Rotterdam-Kralingen, Aan de dicht bevolkte Oudedijk brak om half zes brand uit in het oude fabriekscomplex van de Gloeilampen Tricotagefabriek N.V. Verenigde Industrieën Rotter dam. Een loeiende vlammenzee, zware rookontwikkeling en daverende explosies brachten schrik en ontsteltenis in tientallen huisgezinnen. Met groot materieel ging de brandweer het vuur te lijf, maar na weinige uren was de twee verdiepingen tellende fabriek, die een afmeting had van on geveer 40 bij 90 meter, in een rokende ruïne veranderd. Het enige, wat men had kunnen uitrichten, was het redden van de nabije gebouwen, waaronder het aangrenzende gloednieuwe fabriekspand van de V.I.R. De schade, die naar schatting meer dan f 6 millioen bedraagt, wordt door ver zekering gedekt, maar men vreest, dat van de 600 arbeiders vele mannen en vrouwen voorlopig zonder werk zullen zijn. 's nachts om kwart voor drie wakker door het geknetter van de vlammen. Slechts met de grootste moeite konden zij zich in veiligheid brengen. De boerderij van de landbouwer Fr. van Roekei aan de Edeseweg te Woe- kerom is Zaterdagavond tot de grond toe afgebrand. Vermoedelijk waren vonken uit de schoorsteen op het rieten dak te rechtgekomen. Van de inboedel kon niets worden gered. De schade, die enkele tienduizenden guldens bedraagt, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt Bijna gelijktijdig zijn gistermiddag op de Hooghei, toebehorende aan mr X. Marggraff te Vught, twee heidebranden uitgebroken. De brandweer uit Den Bosch was het vuur vrij spoedig meester. Onge veer tien are bos en heide ging ver loren. Tezelfdertijd werd de brandweer ontboden op de Eikenburg te Rosmalen, toebehorende aan de gemeente. Ook hier heeft men de brand spoedig kunnen be- dwingen. Omstreeks tien over zes ontstond een explosie, vermoedelijk van een zuurstof- cylinder, korte tijd later gevolgd door tweede, nog heftiger ontploffing, die het blussingswenk tot een bijzonder ge vaarlijke bezigheid maakte. Men had na melijk begrepen, dat de vuurhaard zich moest bevinden op de tweede etage, de lampenfabriek gevestigd is. Hier wordt gewerkt met zeer ontplofbare ALle omwonenden, zowel aan de Oude dijk als aan de lstc Jerichostraat, u aan de achterzijde van het gebouw grensde, werden gewaarschuwd voor het dreigende gevaar Twaalf huizen werden ontruimd. Intussen breidde de brand zich uit tot de gehele fabriek De brandweer rukte met groot materieel uit. In totaal werden 22 straien op het vuur gericht, aanvankelijk aangesloten op de brand- kranen. later zelfs op een vijver in het park Rozenburg. Ook werd water uit de Kralingse Plas gepompt. Buiten gevaar Om half acht was het grootste gevaar bezworen, maar pas tegen elf uur kor gezegd worden, dat de aangrenzende ge bouwen geen gevaar meer liepen. Men had de grote Ford-garage naast de fabriek reeds direct na het uitbreken var brand geheel ontruimd. De gebouwen in de omgeving hadden wel waterschade op gelopen, maar omdat de explosies de vlammen ruim baan naar boven hadden gegeven, werden zij vrijwel niet door de hitte van het vuur aangetast. De tweede ontploffing was zo hevig, dat stukken pijp zelfs op de Kra'-ngse Piaslaan terecht kwamen. Kijkers id lste Jerichostraat stoven verschrikt uit- gen. Het mag een wonder heten, dat niemand werd gewond. Vóór de oorlog is een deel van de fabriek ook al eens door brand ver- t en nog slechts een jaar of wat ge leden ontstond in het ketelhuis een ern stige ontploffing, waardoor ook de wo ningen in de omgeving grote schade op liepen. Omwonenden overwegen nu een actie om te trachten de fabriek hier weg te krijgen. Nog meer branden De twee-etagewoning van de arts dr P. B. van der Eist aan de Gedempte Oude Graoht te Haarlem is door brand geheel verwoest. Een aangrenzende woning, waarin een kunsthandel was gevestigd, werd eveneens door het vuur aangetast, rts en zijn zoon en dochter werden DAT dit jaar weer vijf jongelui uit de Ned. landbouw zes maanden op Ameri kaanse boerderijen zullen werken, ter een Amerikaanse groep naar Neder land komt. DAT in Amsterdam een comité is op gericht om in Haarlem of omgeving eer monument op te richten ter nagedachte- /an de 48 vrouwen, die hun leven hebben gegeven in het verzet. DAT Zaterdag te Varsseveld (Gld.) paard van de Dinxperlose Ruitervereni- ging op hol is geslagen, waardoor vier leden van deze vereniging licht werden gewond. DAT Dinsdag in Amsterdam aan boord ui het fregat Van Speyk i.v.m. staande vertrek naar de Ned. Antillen sn ouderdag wordt gehouden. DAT de installatie van dr C. Vlak als •burgemeester van Hooge en Lage Zwa- luwe, die op 16 Februari i.v.m. de waters nood niet kan doorgaan, Zaterdag heeft plaats gehad. DAT op 57-jarige leeftijd te 'Koog aan de Zaan is overleden G. Krijt Jzn, een bekende figuur in de Nederlandse lijm oliehandel. DAT de Meikoningin van Harlingen, de 15-jarige Titi van der Valk, Zaterdag middag per Belgische helicoptère var Schiphol naar Harlingen is gevlogen. DAT de ministers Algera en De Bruün resp Zaterdag en gisteren de bijeenkomst het 50-j. bestaan van de Ned. Kath. Bond van Vervoerspersoneel St. Raphael in Den Bosch hebben bijgewoond oud-bondsvoorzitter J. H. Wigman uit Amersfoort is benoemd tot ridder O.-N. DAT de honderd Zuidafrikaanse volks dansers, die o.a. ons land bezoeken, Za terdag in R'dam zijn aangekomen, zij werden verwelkomd door de ambas sadeur van Zuid-Afrika, kol. P. I. Hoo- genhout. DAT mevr. H. J. Mansiholt, de echtge note van de minister van Landbouw, Za. terdag in Oud-Beijerland de eerste ten toonstelling ter voorlichting van huis houwen bij herstel-aankopen in het mpgebied heeft geopend. DAT het garderegiment Grenadiers en Jagers op 22 Mei officieel uit Arnhem naar Den Bosch vertrekt. DAT minister Zijlstra het woord zal voeren op een jongerenconferentie die van 1 t/m 6 Juni in Baarn wordt gehou den over de Europese eenwording. DAT de kamer van Koophandel voor Rotterdam Donderdag haar 150-j. be staan zal vieren met de buitenlandse relaties, waarbij o.a. de voorzitter van Tweede Kamer, dr L. G. Kortenhorst, het woord zal voeren. DAT de tentoonstelling van bedrijfs- ito's in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam thans is gesloten en in totaal 46.500 be zoekers heeft getrokken. DAT het echtpaar C. Jaspers-Schu macher te Maastricht zijn 60-j. bruiloft heeft gevierd. DAT het schuttersgilde St. Agatha uit Heeze (N.-Br.) Zaterdag aan burgemees- Van Walsum van Rotterdam een vaandelhulde heeft gebracht t.g.v. de emigratie van een der dekens van het gilde, W. Maas, naar Australië met de Sibajak. I Een overzicht van het blus- singswerk bij de felle brand van de V.I.R.-gloeilampenfa- briek te Rotterdam. Honderd en één-jarige in Maastricht De weduwe mevr. Jongen-Montulet te Maastricht viert vandaag haar 101ste verjaardag. Zij is de oudste inwoonster Maastricht en ook de oudste inge zetene van Limburg. Reeds jarenlang oont zij in het gesticht Calvarienberg, aar zij door de zusters met goede zor gen wordt omringd. De weduwe Jongen-Montulet, die alleen •at moeilijk ter been is, beschikt nog ver een benijdenswaardige vitaliteit en slagvaardige- humor. Zij interesseert zich voor alle kleine en grote gebeurtenissen uit haar omgeving. Schertsend noemt zij het geheim van haar leven, dat zij r.og elke dag een met cognac geklutst eitje drinkt. Van haar 10 kinederen zijn er nog vier in leven. Vlaardingse Haringrit op Vlaggetjesdag Het Comité Vlaggetjesdag te Vlaardin- _en wil van deze dag (23 Mei), waarop als vanouds de gehele vissersvloot gepa- volseerd ln de haven zal liggen, een bij zondere dag maken. Men heeft daarom do bekende Haringrit naar Vlaggetjesdag verplaatst Het wordt een eterrlt waar aan Iedere auto-, motor-, Bcooter- of bromfietsrijder kan meedoen. Van elke plaats uit Nederland of het buitenland kan men rechtstreeks naar Vlaardingen rijden. Tegen inlevering van de lnschrjjvings- kaart ontvangt men een fraaie wimpel benevens brood en haring. Het zeebanket zal worden aangeboden aan boord van speciaal daarvoor Inge richte schepen. Engels echtpaar in Amsterdam gedood Bij een verkeersongeluk op het Leidse- plein te Amsterdam is vanochtend een Engels echtpaar om het leven gekomen. Geen openbaarheid Ontslag van de heer Willem Vogt kostte 600 leden Het belangrijkste nieuws, dat Zater dagmiddag op de gewestelijke bijeen komst van de AVRO te Utrecht verno men werd, was wel, dat de heer De Clercq, die dit jaar 65 jaar hoopt te wor den. daarom alsv oorzitter zal aftreden en dat ook de 75-jarige heer Corver als lid van het bestuur zal aftreden. De he ren dr Molhuyzen en dr Tuntler schijnen belast te zijn met de taak een opvolger van de heer De Clercq te vinden, aldus meldt het A. D. Op deze vergadering, waarop nogal stuimig werd gedebatteerd tussen de he- De Clercq en ir Ruys, de voorzitter het Comité van Actie, werd vooral door de voorzitter van de AVRO met klem bepleit de pers buiten de kwesties in de AVRO te houden. Nadat pogingen om de aanwezigen daartoe te bewegen, mislukt waren, passeerden vrijwel alle kwesties, welke de laatste maanden de gemoederen van velen onder de AVRO- vrienden hebben bezig gehouden, de Een groot gedeelte van de discussies, die van drie tot zeven uur duurden, had betrekking op de geheimzinnigheid, waarin het bestuur van de AVRO zich blijft hullen. Er werd aangedrongen op openbaarheid, teneinde de houding van de AVRO voor iedereen begrijpelijk te maken. In het bijzonder de heer De Clercq wilde de zaken echter en familie behandelen en wees openbaarheid ten enen male af. Op de vragen, hoe het nu stond met Een Duits-Zuidafrikaanse luchtvaartmij Over twee drie maanden hoopt een te Johannesburg opgerichte Duits-Zuid afrikaanse Luchtvaartmaatschappij (de African Transocean Airlines) met sky- masters een regelmatige wekelijkse luchtdienst te openen tussen Johannes burg, Loeanda, Leopoldsstad, Malta en Parijs. het ledenaantal van de AVRO, deelde de heer De Clercq mede, dat van 1 Juli '52 tot 1 Februari "53 eer» aanwinst was ge boekt van 30.000 leden en dat naar aan leiding van het ontslag van de heer Vogt niet meer dan 600 leden hebben bedankt. De oplage van de Radio-bode bedraagt volgens de heer De Clercq thans 285.000. HET WEERIN EUROPA Kopenh. Edlnb. Londen Shi, Noordelijke wind Tot morgenavond verwacht Da Bilt: Droog weer met voorname lijk in het Noorden en Wes ten van het land overdrij vende wolkenvelden. Over wegend matige Noordelijk» wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon 5.04 tot 20.11 uur; maan .46 tot 10.01 uur. Op 6 Mei L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1