ORANJEBRADERIE OEGSTGEESTWie herinnert zich niet die gezellige BRADERIE 1952 in OEGSTGEEST! \eS*,aêen-... MONTEURS KOERIERS CHRISTELIJK LYCEUM LEIDEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 2 MEI 1953 Christel, wijkverpleging maakt groei door Katwijk en Valkenburg verstaan bun taak Hueting te Katwijk aan den Rijn en E. in der Laan te Rijnsburg. wordt de Zondagsdienst morgen waargenomen door dokter Bergman. Valkenburgse- weg 18. tel. 2921. Men zie ook de étalage de apotheek aan de Princestraat. In het Weeshuis werd gisteravond de jaarvergadering gehouden verpleging, georganiseerd bjj het Oranje Groene Kruis. De voorzitter, ds S. G. J. Goverts uit Katwijk aan den Rijn, sprak er in zijn openingswoord zijn vreugde over uit, deze 46ste jaarvergadering te mogen openen. Door het werk der barmhartig heid in hoofdzaak verpleging, heeft onze vereniging een werkzaam aandeel in de hulp aan de lijdende mensheid. Het is een uitvloeisel van onze opdracht, die wij van Christus ontvangen hebben, al- De secretaris, de heer D. Gesink, gaf hierna zijn jaarverslag. Steeds meer blijkt, dat het centrale punt voor gezond heidszorg in een plaatselijke behoefte voldoet. Behalve het consultatiebureau en het magazijn van verplegingsartikelen, met daarbij de hoogtezon. kan nu mel ding worden gemaakt van huid- en oog specialisten. en bovendien nog een mas seur. De samenwerking met het Groene Kruis is nog geen werkelijkheid. We hopen dat het dit jaar tot werkelijkheid mag komen. Dit jaar werden de volgende bezoeken afgelegd: wijk 13279, tb.c. 835. zuigelin gen 703. kleuters 168; de hoogtezon werd 66 maal gebruikt. Het aantal zittingen, gehouden op het consultatiebureau be droeg 50. met 1502 consulten en 179 nieuw ingeschrevenen voor zuigelingen; voor kleuters was dit 48 zittingen met 454 consulten en 183 nieuw ingeschre- Het aantal leden, vorig jaar 1654, is nu. mede door de activiteit van de bode. gestegen tot 1682. Kunnen de Christelijke gemeenten van de beide Katwijken en Valkenburg niet het dubbele van het bestaande ledental opbrengen? De Chr. wijkverpleging be hoort voor ieder protestant dè vereniging te zijn, waar men zich in gezonde dagen, maar inzonderheid in ziekte, thuis ge voelt We kunnen op alle gebied in dit barm- hartigheidswerk groei opmerken. In het bijzonder bracht spr. dank aan de zusters. De penningmeester, de heer M. den Hollander gaf de rekening over 1952, die bij een eindbedrag van f 16.633,72. sloot met een batig saldo van f 26,70. De be groting voor 1953 werd goedgekeurd. In de kascommissie werden benoemd de heren N. Haasnoot, W. van Beelen en E. v. Wensveen. De heer D. Gesink werd in het bestuur herkozen, terwijl het bestuur werd aan gevuld met de heer N. Parlevliet Sr te Katwijk aan Zee en P. A. Schoneveld te Katwijk aan den Rijn. Er volgde nog een zeer geanimeerde rondvraag, waarna ds Goverts de ver gadering met dankgebed sloot. KATWIJK Nummering candidatenlUsten De nummering van de candidatenlijs- tenwoor de as. gemeenteraadsverkiezing is ajs Volgt: IA C.H. Katwijk aan Zee; 1B C.H. Katwijk aan den Rijn; 2 AH. Katwijk aan Zee gecombineerd met Kat wijk aan den Rijn, 3 P.v.d.A., 4 S.G.P., 5 K.V.P., 6 V.V D. Zondagsdienst Voor zover het de patiënten betreft van de dokters J. Bergman en H. M. KATWIJK AAN DEN RUN Twintig jaar R.K. voetbal De R. K voetbalvereniging K. R. V. zal binnenkort 20 jaar bestaan. Op Zaterdag Mei zal het jubileum worden gevierd. R. K. oudercomité Sr is een R. K oudercomité opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: L. F. Arkesteyn voorz., mevr. Rak—Schelf hout secr., A. de Haas penn.. mevr. Van Marenvan der Drift, mevr. Luijten- Schalkers en de heren C. Vink en Kolte. Bijbelgenootschap 1952 De afdeling Katwijk aan den Rijn het Ned. Bijbelgenootschap hield in zaal achter de Geret Kerk een zeer animeerde jaarvergadering. Ds C. G. J. Goverts opende met een kort woord. Spr as verblijd, dat zovelen aanwezig waren. De jaarverslagen van de secretaris, penningmeester en bibliothecaris volg den. Er was in het afgelopen jaar bedrag van 474.64 overgemaakt aar Bijbelhuis te Amsterdam De aftredende bestuursleden werden herbenoemd. Ds Goverts vertoonde een leerzame filmstrook over het ontstaan groei van de nieuwe Bijbelvertaling sprak een toelichting. KATWIJK AAN ZEE 't Diploma op zak Bij de te 's-Gravenhage vanwege de P.T.T., afdeling kusttelegrafie gehouden examens -oor radiotelefonist zijn ge slaagd: Teunis van der Plas Jzn 1ste motordrijver van de KW 25, alhier. Jacob van der Niet, stuurman van de VI 207 te Noordwijk aan Zee. Bij de door de rijkscommissie voor d< stuurliedenexamens te 's-Gravenhage ge houden examens zijn geslaagd voor he' aanvullend stuurmansexamen voor df e visserij: Teunis van der Plas Tzn de KW 37 en Corn. Guijt va: Rotterdamse trawler RO 15 Dirkje. Verder zijn geslaagd voor het eerste gedeelte van h-t examen van stuurman bij de zeevisserij: Gerrit de Jong, stuur man van de KW 64, Mar. Berkheij stuur man van de KW 25, Maart Jonker, stuur man van de K"V 161 en Jacob Ouwe hand schip onbekend. Voor het tweede gedeelte van dit exa men, recht gevende om voor schipper t< monsteren, zijn geslaagd: Jacobus Groen Dzn van de KW 19. alhier en Jacob Haze- noot van de KW 151, wonende te Noord- wijk aan Zee. Tenslotte zijn nog geslaagd vóór hel bewijs van bekendheid met de interna: tionale bepalingen ter voorkoming var aanvaring én de toepassing daarvan: Aldert van der Spek van de KW 161, Ane de Haas van de VL 14, Klaas van der Plas Gzn van de KW 83, Nic. Schaap de KW 22, Maart van Duijvenvoorde de IJM 73. Cornelis v. Duijvenvoorde de AM 18. Leen Grootendorst van VL 196, Piet Varkevisser van de KW 14, Arie Ouwehand van de RO 53, Corn. der Plas van de VL 206, Dirk Hazenoot de KW 173, allen alhier en Sim. Duijndam van de KW 32, wonende te Noordwijk aan Zee. Alle geslaagden wer den opgeleid aan de visserijschool alhier. De heer J. Vink in 't zilver Gisteren ontving de heer J. Vink in verband met zijn 25-jarig jubileum aan de bedrijven velen die de jubilaris kwa- felicileren. De directeur van de be drijven de heer J. A. Blom sprak zeer waarderende woorden en prees de heer Vink om zijn prettige omgang. Namens het gemeantebestuur bood spr de gebrui kelijke enveloppe aan. De wethouder van de gemeentebedrij- >n, -de heer D J. Kleen, feliciteerde Namens het rechtskundig bu- de Chr. Vakbeweging was aan wezig de heer A. Baan uit Leiden. De voorzitter van het jubileumcomité de heer A. van Duijn wenste de heer Vink geluk namens het personeel en overhandigde een grote fruitmand. Badseizoen Traditiegetrouw zal het badseizoen op Hemelvaartsdag, dus ditmaal 14 Mei, of ficieel worden geopend Jaarvergadering De Vierboet In de Oranjezaal van het Jeugdhuis vierde de meisjesveren-iging „De Vier boet" haar jaarvergadering. Het omvang rijke programma werd vlot afgewerkt. Er werden'enige opstellen voorgelezen o ook het spel „Waldema Daa" viel zeer de smaak. Hoog ei laag water Zondag 3 Mei: hoog water 5.41 en 18.06, laag water 125 en 13.52 uur. Maandag 4 Mei: hoog water 625 en 18.53, laag water 2.06 en 14.32 uur. (Advertentie) Voor CARROSSERIEBOUW NIEUWBOUW en REPARATIE J. A. v. d. HORST Telef. K 1718—2160 Katwijk a. d. RUn (Advertentie) Wenst U een prima verzorgd kapsel? Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER - Dames- en Herenkapper. Voorstraat 73 Katwijk aan Zee, Tel. 2584. Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- ging" van het Nederl. Genootschap voor Haarhygiëne. LEIDERDORP Jeugddienst Zondagavond om half zeven wordt in de Hervormde kerk een jeugddienst ge houden, waarin zal voorgaan prof. dr W. F. Dankbaar te Oegstgeest. LISSE Burgerlijke Stand Geboren: Petronella C. J., d. v. J. W. v. Duin en A. H. Opdam; Arie, z. v. J. J. v. d. Voort en J. Kuijt; Elisabeth M. G., d. v. M. J. v. Kesteren en E. W. Beijk; Marianne M., d. v. C. N. Mens tn C. v, Rooijen; Johanna E., d. v. S. v. Dijk en W. C. v. Zonnevela. Ondertrouwd: M. v. d. Velden en M. de Keizer: J. Kulk en C. v. d. Lcede; C. P. v. d. Poel en J. Faas. Gehuwd: P. J. Grimbergen en G. A. B. Bóuckaert; E, J. v. 't Oever en G, A. dè Vreede; IJ. Kingma en C. A. M. Verduijn; A. v. d. Reijden en M. J. Bauer; B. Kop en M. J. v. Leeuwen. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt I waargenomen door dokter Wösten. OEGSTGEEST Toch ontheffing In tegenstelling tot de mededeling, ge daan door het Braderiecomité, kan thans worden gemeld, dat de ontheffing van de winkelsluiting niet alleen geldt voor dc deelnemers aan de braderie, maar voor alle middenstanders. Dinsdag zal men dus zowel op de braderie als in de win kels inkopen kunnen doen. Dokter en apotheek De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter E. W. m Walcheren, Oranjelaan 29, teL 22030; de dienst der apotheken door de Oegstgeester apotheek. Wilhelminapark 8. telef. 26274. RUNSBURG Aangifte van leerlingen De aangifte van leerlingen voor de Herv. school kan plaats hebben de vol gende week Woensdagavond van 810 n de Vlietschool. De kinderen, die de school zullen gaan bezoeken, moeten vóór 1 October zes jaar zijn. Het nieuwe schooljaar begint op 1 September. Christenvrouwenbond De afdeling Rijnsburg van de Ned. Christenvrouwen bond houdt Dinsdag avond om kwart voor acht in- de Voor houterwegkerk een vergadering; burge meester Warnaar zal spreken over het onderwerp „Emigreren of niet". Dodenherdenking Het programma van de dodenherden king op Maandag is als volgt: half acht verzamelen de deelnemers aan de stille tocht zich bij Avondrust, vanwaar men tien voor acht vertrekt; om acht uur legt de burgemeester een krans; na de twee minuten stilte begint om vijf over acht het défilé; vijf minuten later zal ds Bijlerveld een herdenkingsrede uitspre ken. Alle inwoners worden verzocht aan deze plechtigheden deel te nemen. n zeven uur af zijn voor alle ver keer ook voor voetgangers de Oude Vliet, de Kerkstraat en de Hofstraat af gesloten. Bij het passeren van de stoet de Vliet is er gelegenheid zich hierbij op aanwijzing van de orde-commissaris sen aan te sluiten. Tenslotte verzoekt de burgemeester alle ingezetenen de vlaggen van. zes uur tot acht uur halfstok te han gen, deze na zonsondergang binnen te en op de bevrijdingsdag weer uit Advertentie) AANGIFTE van LEERLINGEN voor de NED. HERV. SCHOOL heeft plaats D.V. WOENSDAG 6 MEI avonds van 810 uur in de Vlietschool. De kinderen moeten vóór 1 October 1953 es jaar xijn. Het nieuwe schooljaar angt 1 September aan. Opleiding H.B.S. en MULO. HET BESTUUR Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. J. Grimbergen VLIET N.Z. 19—20 RIJNSBURG SASSENHEIM Burgerlijke Stand Geboren: Joannes B.. z. v. G. J. Beijk i A. C. A. Vermin. Ondertrouwd: F. Vlugt, 26 j.. De Kaag, i A. M. J. Barnhoorn; A J. Rozier, 24 j., Oegstgeest, en C. J. Koek, 25 j.; A. J. Verstijnen, 61 j., Waalwijk, en A. v. d. Wiel, 57 j.,; J. J. Nicola, 26 j., en J. W; Pijl, 21 j.,'Mynsheerenland J. J. Geer- ling, 24 j„ en C. v. Egmond, 31 j.. Rijns burg; C. J. J. Rozema, 31 j.. en E. Strijp, 27 j.. Rotterdam. Getrouwd: Th. G. Dofferhoff, 23 j„ Noordwijkerhout, en S. M. Wowys, 20 j.; C. Slootweg, 24 j., Haarlemmermeer, en G. de Jong, 24 j.; G. N. v. Steijn, 44 j.; Voorhout, en J. M. Ruijgrok, 29 j. Overleden: T. Barnhoorn, e.v. Van der Voorn, 66 j. Zondagsdienst De dienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter H. Kwint. Boodschappen vóór 's morgens 10 uur. VOORHOUT Prot.-Chr. groep besprak gemeentezaken De A.R.-groep en de C.H. Unie te Voorhout, welke reeds vele jaren een gezamenlijke lijst indienen bij de ge meenteraadsverkiezingen, hielden giste- besprekingsavnnd. Protestant Voorhout was voor deze gelegenheid voldoende ingelicht, evenwel was de op komst niet bijster groot. De heer A. Hederik zat deze avond >or en verklaarde, dat wij als protes tanten geen onzeker geluid moeten laten horen. Uiteraard is het samengaan beide partijen reeds een bewijs, dat één vaste grondslag wordt beleden, namelijk in de politiek ook de Christelijke begin selen. De P.v.d.A. en V.V.D. hebben geen plaats in hun program voor Gods Woord. Het samengaan van A.R. en C.H. in deze gemeente heeft nooit reden gegeven tot moeilijkheden. Spreker belichtte enkele gemeentelijke belangen. Volgens hem is het met de woningbouw in onze gemeente treurig gesteld. Het gemeente beleid treft hier geen schuld, echter wel het beleid van Gedep. Staten, die niet méér arbeiderswoningen willen laten exploiteren. In tegenstelling met andere gemeenten, heeft het onderwijs hier niet Om zelf echter niet teveel in keljjke gemeentepolitiek onder ken, verkregen nu de beide zittende raadsleden van A R. en C.H., de heren A. Jansze en A. Eigenbrood, het woord. De heer Jansze liet diverse belangrijke besluiten van de raad in de afgelopen periode de revue passeren, o.m. c' natriumverlichting, bouw woningen, verbreding spoorwegovergang, aankoop 17 ha bouwgrond, etc. De heer Eigenbrood achtte de gemeenteraadsver kiezingen nog belangrijker dan Kamer- Statenverkiezing. Een raadslid bekwamer als een gewoon gemeentelid. Hij behoort te zijn een dienaar kiezers, dit is een uiterst belangrijke taak. De raden staan thans ernstig onder curatele van Gedep. Staten. Een raad kan niet zelfstandig besluiten n zonder meer. Spreker besloot zijn serie met de vraag: Hoe hebben w staatkundig leven in te richten. Dit is niet anders dan een vasthouden aan de oude beginselen. Ons beginsel is van de politiek niet te scheiden. Laten we daar voor allen propagandist zijn. Begrijpelijkerwijs kwamen vragen van verscheiden aard naar voren. Zonder dat scherpe uitingen aan het adres der plaat selijke overheid werden gericht, werd toch opheldering gevraagd over enige reeds afgewerkte en nog hangende zaken. De belangrijkste vraag was wel, of in deze gemeente de bouwverorde ning wel voldoende werd nageleefd, vooral met betrekking tot het beleid van Financieel Overzicht van de weefe^ Onder invloed van een vriendelijker stemming in Wallstreet was de Amster damse beurs deze week wat b toon, al zijn de koersstijgingen tot dus- beperkt gebleven. De internationale politiek blijft een belangrijke factor en de ontwikkeling daarvan zal grotendeels het verder verloop der effectenbeurzen bepalén. Tabaksaandelen waren deze week gevraagd op grond van de gunstige verwachtingen voor de verkoop van d in de markt komende oogst. Blijkens dc jongste weekstaat der Ni derlandse Bank is de goud- en deviezei voorraad opnieuw toegenomen en sta? thans op de recordhoogte van 4.198 millioen. In het deze week verschenen jaarverslag der Ned. Bank worden in dit verband interessante gegevens ver strekt over de omslag in de investerin- in voorraden er. onderhanden ken. welke voor een aanmerkelijk deel arzaak is geworden van de toegeno- deviezenportefeuille. In 1952 gingen bedoelde investeringen naar schatting met ƒ600 millioen omlaag. Blijkens de berekening van het Centraal Bur. Stat. daalde de grondstoffeninvoer met bijna ƒ1.2 milliard. De president der Nederl. Bank heeft geen afgerond oordeel uit gesproken over de vraag, of de raadvorming straks weer zal gaan toe- ;n, maar hij neigt tot de opvatting, dat'niet gesproken kan worden van een voorraadpeil, det beneden normaal ligt. Wanneer deze opvatting Juist Is, dan de conclusie kunnen trekken, dat In de naaste toekomst geen afneming de deviezenportefeuille is te verwachten op grond van Bterk toegenomen drang het verwerven van grondstoffen. Het zal echter, ook hier, grotendeels afhangen van het verloop der in politiek, omdat een nieuwe periode oorlogsvrees de voorraadvorming stimuleren, precies als ten tijde der Korea-hausse. Nu de vrees voor omslag In de conjunctuur momenteel evenwel overheerst, lijken de vooruitzichten alsnog niet ongunstig voor onze devie- In. het verslag van de Nederl. Bank wordt voorts gesproken over het vraag stuk der werkloosheid en geconstateerd wordt, dat het accres der beroepsbevol king de oorzaak der gestegen werkloos heid in 1952 was, maar we missen ln het jaarlijkse rapport van de president der Ned. Bank een beoordeling van het be leid der regering inzake de werkloosheid en concrete richtlijnen voor de toekomst. Hetzelfde kan gezegd worden, als gehan deld wordt over de fiscale druk land. Geconstateerd wordt, dat het in halen van de achterstallige belastingen voor velen een pijnlijk deflatoir proces is, maar het is jammer, dat geen oordeel wordt uitgesproken over de ni B. en W. De vraagstellers gaven blijk van mening te zijn, dat dit in sommige gevallen zeer veel te wensen overlaat. Daar er met de a.s. gemeenteraadsver kiezingen voor de kiezers van Voorhout maar weinig keus is in de lijsten (alleen K.V.P., en C.H.-A.R.), werd de vraag ge steld, hoe de Protestant-Christelijke fractie denkt over hen. die geen directe religieuze opvatting zijn toegedaan. De heer Eigenbrood antwoordde hierop, dat ook deze mensen met hun belangen mo gen komen, hiermee zal terdege reke ning worden gehouden. lastingvoorstellen van de regering. Zeker op de centrale plaats, waarop dr Holtrop staat, moet het mogelijk zijn, om do waarde van deze voorstellen t.o.v. de noodzakelijke industrialisatie ln ons land in een analyse te onderwerpen. Inzake de toegenomen spaarzin, con stateert het jaarverslag, dat de kleine inkomensstijging, die voor de bevolking in haar geheel plaats vond, ten dele haar weg vónd naar verhoogde besparingen. In het jaarverslag van de Ned. Spaar- bankbond wordt medegedeeld, dat het inleggerstegoed bij de algemene spaar banken in 1952 met bijna 62 millioen kon stijgen. Terecht wordt geconsta teerd, dat deze nieuwe opleving van de spaarzin samenvalt met een terugkeer het vertrouwen in de waarde van het geld. Uit de verslagen, welke deze week van de zijde der Ned. Industrie zijn gepubli- rd, verdient zeker dat van de Rott. iokdok Mij de aandacht. Het expl. saldo steeg van 6.4 mill, tot 16.6 mil lioen en de winst bedroeg, na aftrek van belastingen, een 240 van het geplaatst aandelenkapitaal. Er is een sterke toe neming in de orderportefeuille en gelijk verwachten was, zal de Rott. Droog dok nog jaren werk houden. De beurs reageerde op het fraaie verslag met een koersstijging voor de aandelen. Ook de Werkspoor kwam met gunstige berich- de onderhanden werken stegen met 55 D egang van zaken is gunstig de toekomst wordt met vertrouwen tegemoet gezien. Ook in dit geval be loonde de beurs de publicatie van eer» gunstig verslag met toegenomen vraag deze aandelen. In het algemeen ge sproken, kan men concluderen, dat de gunstige cijfers en goede dividenden over 1952 het koerspeil van industriepapieren belangrijk hebben gesteund ir. de dagen van lusteloosheid, welke de vorige weken kenmerkten. Er ontstond ter beurze enige vraag naar tabaksaandelen, zowel de Deli- tabakkers als de Java-maatschappijen konden hogere koersen behalen. Men verwacht goede resultaten van de veilin gen, welke volgende week beginnen. De scheepvaartaandelen waren ver deeld in toon. Oostzee en Hillegersberg konden een koersstijging ondergaan, ver moedelijk, omdat men zich realiseerde, dat deze ondernemingen aanzienlijk hogere intrinsieke waarde voor de aan delen bezitten, dan de beurskoers uit drukt. Op de jaarvergadering deelde hef bestuur mede, dat men geen plannen ttrt herkapitalisatie heeft, maar men liet da mogelijkheid daartoe vooralsnog open, als er nieuwe gezichtspunten zouden ontstaan. Houtvaart keert een onveranderd dividend van 9 uit, terwijl de WQklijn het dividend tot 10 verlaagde. Het rendement op scheepvaartaandelen is zeer- gunstig, maar de beurs houdt ter dege rekening met de teruggang op de vraebtenmarkt. Aand. Muller Co verhoogde het divi dend tot 12 waarvan 5 in aandelen. Vermoedelijk is aanbod te verwachten van stockdividenden. Op de beleggingsmarkt trok de voort gezette hausse in Indonesische gemeente- leningen de aandacht. Staatsfondsen bleven vast, maar de nieuwe lening moest ln koers iets terug. DINSDAG A.S. (Nationale Bevrijdingsdag) - VANAF 11 UUR V.M. TOT's AVONDS 24 UUR De OEGSTCEESTER MIDDENSTAND nodigt U thans uit tot een bezoek aan de ORANJE-BRADERIE 1953 In deze mooie en handige MORRIS-MINOR 1953 Erkend door de B.O.V.A.G. N.V. Automobielhandel VREEKEN SCHUDEL Papenstraat 5A Lelden Telefoon 20306 Het Groene Kruis Sanatorium voor t.b.c. VAN MIEREVELTLAAN 20 te DELFT vraagt wegens uitbreiding LEERLING VERPLEEGSTERS MULO-diploma geen vereiste. Tegemoetkoming an de kosten van aanschaffing van het costuum. Leeftijd ten minste 18 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties te richten aan de Directrice. vraagt voor diverse afdelingen Leeftijd: 2535 jaar Personeel gevraagd 0 Gevraagd voor direct een meisje voor halve dagen (wegens ziekte). Rusthuis Rozarium, L. de Colfgny- laan 8, Oegstgeest. 0 Nette loopjongen, goed kunnende fietsen, leeft., 14 16 jaar. Bloemenmag. „Co rona", D. Blansjaar, Hoge- Woerd 104. Tel. 22256. Gevraagd te Leiden bij dame alléén 70 jaar, Intern, beschaafde juffrouw of ver pleegster, om algehele ver zorging en huishouden op zich te nemen. Werkster aanwezig. Br. No 8815 bur. v. d. blad. Gevraagd net meisje de ochtend, zelfst. kunn. werken. 15-16 jaar. Woon ark „De Kreeft", Haagweg, Leiden. Inrichting te Rotterdam vraagt voor de vacantie- maanden of vaste dienst Verpleeghulpen. Br. m. voll. inlichtingen onder letter A aan Zwagers' Boekhandel, Nieuwe Binnenweg 460, Rotterdam. Net meisje gevraagd v direct. Van half negen tot 5 uur. Dinsdag, en Zaterdag middag vrij. Niet beneden 18 jaar. Aanmelden: Mevr. Bijl. De Kempenaerstr. 30, Oegstgeest, Zaterdagavond na half acht. 0 Gevr. net meisje voor de morgenuren. Aanmelden des avonds na 7 uur Mevr. v. d. Poel, Kam. Onneslaan 16, Dame. weduwe, m.l., in badplaats, zoekt beschaafde hulp I. d. huish. tegen kost en inwoning en klein salaris. Hulp van werkster. Br. No 8813 bur. v. d. blad. Gevraagd te Oegstgeest in net Moederloos gezin, ge zonde energieke, huiselijke vrouw tot 50 j., liefst N.H. om als huisgenote de huis houding op zfch te ne 4 kinderen, waarvan één schoolgaand. Br. met bijz. no 8812 bur. van dit blad. Te koop gevraagd 0 Siert.verg. B en A warme 5 en warme bak, koude 3 en koude bak. Jaarverg. periodiek. C.V. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen. Tel. 487 K 1713. Te koop aangeb. 0 Merk haard, prima con ditie, capac. 350380, zuinig. Uiterste prijs f 125. RiJns- burgerweg 25, Voorhout. 0 Witte bruidsjapon met sluier, prima kwal. excl. model, maat 40. Prijs f 75. Br. no 8818 bur. blad.' Schotse Terrier. Wegens omstandigheden beslist goed tehuis gezocht voor onze Schot. (Reu. stamboom). Br. No 8810 tour. v. d. blad. 0. Grijs herencost-uum (nw). Tevens witte tennispanta- lon (eveneens nieuw-. Te be vragen Zoeterwoudse Sin gel 78, Leiden, (electr. bel). 0 2 Clubfauteuils met 4 stoelen f 37,50, 2 stel pluche overgordijnen f 27,50. op- klapbed f 15, bankschroef f 17.50, rijwielen f 25, auto- steps vanaf f 5. vloerkleed f 25. 2 pers-, bedstel f 25. 1 pers. f 17,50, ledikanten f 7,50. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 0 Keurig invalidewagentje met hulpmotor, als nieuw, ter overname, f 300. Rijns- burgerweg 25, Voorhout. 0 Tuindersschuitje te koop. Een Westlands bakje met motor, groot 6 ton. Prijs f 1000. Scheepswerf Gebr. Tijssen, Utr. Jaagpad t.o. 48. Leiden. 0 Wegens vertrek te koop: Goed onderhouden vrij huis. in centrum Leiden. Ideaal voor jonggehuwden! Het huis bevat drie kamers, grote keuken en afgeschoten zol der. Eigenaar garandeert vrije oplevering uiterlijk December. Koopsom f 5.500, Serieuze gegadigden gelie ven te schrijven onder no 8809 bur. van dit blad. Enige bespeelde, doch in uitst. st. verkerende Orgels, resp. 7 en 10 reg„ 2 kniezw., dubb. koppeling, koper bin nenwerk. laag model, worm- vrij, in-pr. van ƒ130, ƒ175. 5 j. garantie, v. Beelens Pia no- en Orgelh. Boulevard 54, Zeerust. Telef. 2764. Kat wijk aan Zee. Wij kopen alle soorten Boeken, Romans. Tijdschrif ten enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23. Tel. 21876. 0 Kajuitzeilboot, 1. 10 m, 2.50 m, 40 m2 zeil, eiken, slaapplaatsen, inventaris, dekzeil, enz., zeilklaar, t.i a.b. Ook gen. te ruilen voor motorboot. Te bevr. Rijn kade 16A, Leiden. Te koop bij J. v. Delft. Noordwijkerweg (rimboe) best werkpaard. Merrie. Ook geschikt om te venten. Bromfiets (Rex). Prijs 175. Te bevr. 's avonds na 7 uur. ook Zondag. Pioen hof 6A. Leiden. 0 T L verlichtingsornament. 2x25 Watt, met glasplaten. Is 14 dag. gebruikt geweest Tegen elk redelijk bod. W. van Egmond, Café 't Zuid, Herenstraat 43, Tel. 22900 Pootanrdappelen m. sprui ten. gekeurd A. Wegens ver gevorderd seizoen halve pr. H. K. van Klaveren. Lange- vaart 20, Rijnsburg. Tf. 2995 Te buur gevraagd 0 Heer zoekt kosthuis met huiselijk verkeer te Valken burg. Br. No 8811 bur. blad. Te huur aangeb. 0 Kosthuis aangeboden voor 1 of 2 pers. met gezellig vrij kamertje, geen beroeps. Cen trum stad. Brieven no 8819 bur. van dit blad, Intiem - Gezellig Attracties 0 Kosthuis aangeb. voor net persoon, in klein gezin. Omg. splitsing te Rtjnsburg. Br. No 8817 bur. v. d. blad. Woningruil 0 Aangeb. huis met 5 kam. en huis met 6 kamers. Gevr. groot huis, minstens 8 kam. Brieven no 8796 bur. blad.! Diversen Sin het kinderwet e Ooievaar vindt U een geweldige sortering in kin derwagens, wandelwagens, kinderledikantjes, kinder boxen, kinderstoelen, baby speelgoed, sponsen, zemen, dweilen, borstelwaren, enz. De Ooievaar, Janvossensteeg 37. Telefoon 25354 0 Woninginrichting Henk Regeer, Haarlemmerstr. 105 en 101, teL 26602, Leiden, is nog steeds het Juiste adres voor het repareren en stof feren van Uw stoelen en fau teuils. Eigen stoffeerderij. Prima vakwerk. Vraagt prijs. 0 Orgels, Piano's, grote sor tering. - Vraagt prijslijst. Boot's Piano- en Orgelhan- del, Bodegraven, Tel. 141. 0 Wij repareren gebroken porselein, Saksische groep antieke borden, beelden, 1 perwerk, tin enz. Inkoop alle soorten porselein, i_ tiek, meubels goud, zilver enz. Bremmer. Haarlemmer straat 99. ingang Goegerrit- steeg 1. Telefoon 22791. 0 Man, man, wat wordt ons bed toch dunJa, vrouw, dat moeten we eens laten bijvullen met prima Java- kapok. Maar dan natuurlijk bij Snijders' kapok- en ma- trassenfabriek. Haarlemmer straat 81. Telefoon 22580. 0 Agent van Bcrinl, Cycle- star, Mosquito en Foxynette. Voorradig alle onderdelen. Speciale reparatie-inrichting Aangesl. Financierings InsL J. Stam, voorheen Karpes, Terweeweg 60. Tel. 23815. 0 Dames. Uw oude hoed als nieuw vervormd v.a. 2.50. Uw hoed garneren wij met tule. Klaar terwijl U wacht, 1. De Groot v. Egmond, Haarlemmerstraat 145 147. Leiden. Si Autorijlcs - Citaxbedrjjf. nelle opleiding rijbewijs, motorles en verkeerswet inbegrepen, nieuwe warmde lesauto's f '5.- per lesuur. Gedipl. instr. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60a, Telef. 26584, Parkstr. 5a. TeL 22513. 0 Dames. Laat Uw haar vak kundig behandelen. Wij zijn gediplomeerd en hebben 20 jaar ervaring. Onze perma nent kost f 6.50. Hiervoor ge- bruiken wij eerste klas vloeistoffen. Wij beoordelen eerst Uw haar. dan pas kie zen wij de juiste vloeistof. Geen overmatige warmte op het hoofd. De nieuwste toe stellen staan te uwer be schikking. Kappersbedrijf L v. Tongeren, Levendaal 104, Tel. 23612. HOOGOVENS U M U I D E N Da Koninklijk* Nederlandseha Hoogoven» *n Staalfabrieken N.V. te IJmuidan vraagt t.b.v. haar Centrala Werktuigbouwkundige Werkplaats voor raparatl* an nlauw werk enige weikvoorbereiders-iariefcalculalor Deze warkplaat* heeft veelsoortige opdrachten en omvat afdalingen voor machinal* bewerking, bankwark, lat- an smeedwerk (voor kranen,, locomotieven, wagons, pompen, afsluiters, etc.) Voor arvaran vaklieden zal de mogelijkheid bestaan tol werkvoorbe- raider-calculator t* worden opgeleid. Leeftijd 25-35 jaar. Eigenhandig geschreven solliei vergezeld vsn een recente pasfi bij de Sociale Atdellng Beamut t beschrijving van opleiding en levensloop, worden, leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen, Hoedenkliniek. Don- kersteeg No 3. 0 EngelsVoor emigranten en niet-emigranten, voor be ginners en gevorderden. Bij werken van scholieren enz Mevr. Lambooy, Hoge Rijn dijk 3 (bij Plantage). Telef. 22011, Leiden. 0 Vleessnijmachines, snel wegers. kasregisters, electr. gehakt- en electr. koffie molens dü Leeuwenbur^'h, Goudse Singel 47, Tel. 25995, Rotterdam, 40 tot 5C procent goedkoper en volle garantie. 0 Brillen. J. A. Verheul, Erk. Opticiën, Haarlemmer straat 86. Levert u elk ge wenst montuur en glazen. Gemakkelijke betalingscond. Ziekenfondsleden krijgen ge. wone korting. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver ea juwelen. Grote keuze in verlovingsringen. gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatlën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel 26854. 0 Houtwormen en motten worden in onze moderne gaskamer radicaal verdelgd. Prima referenties. Vraagt inlichtingen aan: Kleine's Chemische fabriek afd. Zui vering. Lammenschansweg 10, Leiden. Telefoon 25738. 0 Wordt U woonruimte toegewezen? Laat U dan in- richten door Meubelmakerij Brederveld, Oude Rijn 7. Tel. 22439. Het adres voor complete woninginrichting. Vraagt vrijblijvend inlich tingen en prijsopgave. Ook reparaties aan meubelen en stoffering. 0 Meikuikens! Hennetjes- kuikens. Sexgarantle 98%. Leverbaar t.m. 6 Mei. Daar- sluiting broedselzoen 1953 volgens Rijksverordening. Ieder die onze prima kwall- teitkulkens wenst, haast U! Broederlj Groeneveld Erk. 1 538, Valkboumanweg. Tel. 25590. Zondags gesloten. GEVRAAGD actief en betrouwbaar VERTEGENWOORDIGER voor verkoop kwasten en verfiwaren. Volledige inlichtingen onder No. R 5 I Bur. d. Blad. 0 Invalide-wagens. Alle dellen invalidewagens, wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. - Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668, Telef. 22962. Leiden. 0 Laat toch die houten pa nelen er uit slaan en glas in lood inmaken. Het brengt licht en sfeer in uw woning. En dan b\j „Intlmo, Geere- gracht 33. „Intimo" maakt het zó! Breimachinehandel Trico- Fix, Amsterd. straatweg 176 -178, Utrecht, voor handbrei. toestellen voor het gezin er kousenladderophaalmach. voor het bedrijf, het beste adres. Overal agentessen ge vraagd. 0 Gem. betalingsvoorwaarde Voor solide personen ver krijgbaar op gem. betalings voorwaarde, mantels, man- telcostuums, toppers, heren- costuums. regenkleding enz. Br. No 8816 bur. v. d. blad. 0 2 pers. eiken ledikant met org. Auping spiraal, tafels, kolenfornuis. nachtkastjes, 4 stoelen, 1 en 2 pers. ledi kanten, toilettafel, spiegels, kinderledikantjes, hutkof fers, enz. v. d. Pluym Jr, Morsstraat 54. Tel. 30008, In- en verkoop. Trek er op uit. Neem nu gerust uw fototoestel mee. Rolfilms reeds v.a. 75 cL Alle rolfilms ontwikkelen 25 Afdrukken 10 ct. Doe als zoveel anderen en ga ook naar Foto Kino Bouwens. Breestraat 3. 0 Inboedel aangekocht: Tui- melopklapbedden, Smyrna kleedjes, ameublementen, bad, eiken ledikanten. Aupingsp., diverts, bufèaux, orgel, studiepiano, klooster tafels, kapokmatrassen, gor dijnrails f 1.10 compleet. Pluym, Hogewoerd 41. Tel. 21266, Gevraagd een nette BROOD- EN BANKET- BAKKERSBEDIENDE bij P. J. van Kempen, Hoge- waard 50. Koudekerk aar den Rijn. Tel. 327. Biedt zich TIMMERMAN UITVOERDER bekend met nie' bouw. Goede Brieven no 8801 WELKE JONGEMAN met serieuze levensopvatting wenst £n correspondentie te treden met aantrekkelijke en degelijke jonge vrouw van Geref. huize. Uiterste discretie verzekerd. Brieven onder no R 5986 aan Bureau van dit blad. 0 Albino sneeuwwitte qe- ment, weerbestendig, brand vrij, roestwerend, verft land huis, boerderij, fabriek, .be tonbouw en yzerconstructie^. blijvend prachtig wit en wa terdicht. Meer dan 15 jaar ln de handel. Nog niet geëven aard. Proefpakket 5 kg. 12.50 rembours. Firma Alb. J. van Wijk, PUnacker, telef. (Berkel) K1891—412. Leve rancier aan Rijks-, Gem.- én Directie-werken. Pootaardappelen. Eerste lingen, Eigenheimers. Noor deling, IJselster, Bevelan ders. Meerlanders enz. met en zonder spruiten te koop. A. v. Egmond Wz. Sandtlaan 19, Rijnsburg. Telef. 2502— K 1718. Vacantie-adressen 0 VacanÜeverblUf aangeb. Huize „Derkje" Hamelweg 8 Apeldoorn. Dicht bij het bos. Met en zonder pension. PROT. CHR. INTERNAAT CULEMBORG Directeur: H. Zweers. Slotstraat 13, Telefoon K 3450—419. Spreekuur na afspraak. Internaat voor jongens die de Chr U.L.O. .of Chr. HB S. willen bezoeken. Toezicht en hulp bij de verplichte studie door bevoegde leraren. CHR. HOGERE BURGERSCHOOL CULEMBORG Directeur: Dr',P. J. Hoogteyling, De Lalaingstraat, Tel. K 3450—704. Spreekuur 'a Dinsdags van 24 en volgens afspraak. Aangifte van lèeriingèn: voor de le klas, zo mogelijk, voor 1 Jurti. Toelatingsexamen Maandag 15 en Dinsdag 16 Juni. CHR. SCHOOL VOOR U.L.O. (a en b) CULEMBORG Hoofd: Drs L. de Klerk, Van Pallandtdreef 6. Tèlefoon K 345,0—442. Spreekuur 's Vrijdags van 34 en volgens afspraak. De gelegenheid; tót AANGEVEN VAN NIEUWE LEERLINGEN voor het Toelatingsexamen is opengesteld tot 31 Mei a.s. Dit examen wordt alleen gehouden in Juni. Er kunnen 4 eerste klassen (onderbouw) gevormd worden. Spreekuur voor de aangifte op Donderdag 7 en 21 Mei 1012 uur in het schoolgebouw, Kager- straat no L De Rector Dr P. C. VAN ARKEL. Christelijke Academie voor Lichamelijke Opvoeding T WITH STRAAT 17 ROTTERDAM OPLEIDING TOT BET RIJKSMIDDELS AAR EXAMEN LICHAMELIJKE OPVOEDING AKTE P. INSCHRIJVING voor dc NIEUWE CURSUS cot I Augustus dagelijks aan het Bureau: A.M.VJ.-gebOut Augustus Witte de Wlthstraat 47. V/ereiste vooropleiding! gelijkgesteld diploma. Uitgebreid prospectus woi Spreekuur: Maandagmiddag; Telefoon 82345. Op andere dagen alleen VERKOOPSTERS Aanmelden degelijks vjin 9-12 qur v.m. blj de chef van ons fill- - awf, Haarlemmerstr. 114, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6