Bloemensymphonie overtrof de stoutste verwachtingen Met 28 pagina's antwoordden B. en W. de afdelingen Troepenhuis padvinderij werd Zaterdag geopend NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 27 APRIL 1953 (Vervolg van palg. 3) Hoeveel mensen het corso hebben gezien is uiterst moeilijk, te zeggen. Bij de 'terugkeer naar Hillegom was het verreweg het drukst, want toen hadden de mensen uit de omtrek, die thuis het middagmaal hadden ge bruikt, het best gelegenheid om te gaan. De meeste schattingen die we hoorden liepen zo om het half nlil- lioen, en dat zal er wel niet ver naast zijn geweest. Op de radioposten is druk gewerkt om de verkeersstroom dn goede banen te leiden. De aehter moet gegonsd hebben van de politiële stemmen, die elkaar op de hoogte hielden van de stand van Majoor Warmoltz, de oppervoogd over deze regeling, liet een bulderlach horen toen wij hem vroegen of hij niet liever in een helioopter rondzwierf om het schouwspel nu eens uit de lucht gade te slaan. „En de hele middag noodt eens kunnen uitstappen voor een hartige dronk zeker", vroeg hij, „nee hoor, op de grond 'bevalt het me nog steeds het: best," Het is ook best gegaan zonder een politiesprinkhaan in de lucht. NatuurJijk geeft een corso altijd opstoppingen, dat kan geen enkele verkeersregeling voor komen. Maar we hebben de stellige, in druk, dat die tot het uiterste beperkt, zijn gebleven. Uitslagen De uitslagen luiden als volgt: Praalwagens amateurs: 1. M. Veidhuy- zen Van Zanten N.V., Lisse; 2. N.V. L. Stassen jr, Hillegom; 3a: N.V. G. B. de Vroomen en Zn., Sassenheim; 3b: N.V. Gebr. Van Zonneveld en Philippo, Sas senheim; 4a: Groep hyacintenkwekers, De Zilk (Eros, de liefde tot bollenland); 4b: Gebr. Ten Hagen, Lisse (Myosotis): 5a: N.V. M. van Waveren en Zn., Lisse, (Queen of the Whites); 6a: Copex expe ditiebedrijf, Hillegom (Flowerfestival, uitgevallen); 6b: Gemeente Lisse (Her Grace); 7a: N.V. Tegelaar en Zn. Belle en Teeuwen en N.V. Guldemond en Zn., allen te Lisse (l'Innocence); 7b: War- naar en Co. N.V. en Gebr. Bergman. Sassenheim (Golden Harvest). Eervolle vermelding: R.K. Sportver eniging Concordia, Hillegom (La Vic- toire); N.V. Hobaho, Lisse (Witte Zwaan). Praalwagens vakwerkers: 1. Erven Lucas Bols, Amsterdam (Rembrandt en Saskia)2. Black Diamond Lines, Rot terdam (Avanti); 3. United States Lines, Rotterdam (PatriaAmerican Flag); 4. N.V. Van Gend en Loos, Utrecht (Impe rator) 5. Verduyn en Ten Hagen (Herold hyacinten); 6. Holland-Amerikalyn, Rot terdam (Zwanenmeer). Eervolle vermelding: Bloembollencul- iur, Obdam (De West-Fries); Jaques Amand, Londen (Coronation); Sola- fabriek M. J. Gerritsen N.V., Zeist (Bird Eyes)K.L.M„ Amsterdam (De Vliegende Hollander) Luxe wagens: 1. C. Warmenhoven, Hillegom (Lenteweelde); 2. mej. K. Prins Bernhard was één dei velen Ook Prins Bernhard heeft het corso 1953 gezien, en wel toen het op de terugweg was. De Prins plaatste zijn auto bij Van Herwaar- dens Kalkzandsteenfabrieken aan de kant van de weg en ging tus sen het publiek staan om de prach tige stoet gade te slaan. Daarna vertrok Z.K.H. in de richting Noordwijkerhout. V1]F VROUWEN IN MANNENLAND Vijf i i onder wie een Ameri- rr. Lindenburg Land uit Leiden, aldus Reuter volgens de Tel. hebben een reeds 900 jaren bestaand i bod van „de man" overtreden, door voet aan wal te zetten op het Griekse schii eiland Chalcidice ten Noordoosten v Athene, om te trachten de 1930 meter hoge berg Athos te bestijgen. Athos is een monniken-republiek, wa de toegang verboden ls voor ieder vrc welijk wezen, hetzij mens, hetzij dier. De avontuurlijke dames die in Athene deelnamen aan een internationaal con gres over de Byzantijnse geschiedenis waren met een bootje naar het schier eiland gegaan. De eerste landing had weinig succes, want de dames werden gesnapt door politie-agenten, die de rechten van de man verdedigden naar de boot terugstuurden. Op een ander punt hadden de lijke indringers meer succes. Maar een kwartier verraste de politie ook hier het gezelschap, dat intussen al menige foto van het eiland had genomen. Toen zy als vrouwen waren „ontmaskerd", bleef er slechts één weg over, de terug weg naar de boot Zestienjarige Franse jongen bekende... De Franse politie heeft meegedeeld, dat Louis Brassat, de 16-jarige zoon van de burgemeester van het Franse dorp Espalion, gemeente Bessuejovis, heeft bekend, zijn vader, moeder en oudere broer met een schoffel te hebben gedood en vervolgens de boerderij, die de fa milie bewoonde, in brand te hebben stoken. Hy verklaarde tot zyn daad te zijn gekomen, omdat zyn moeder hem een standje had gegeven. In Wageningen heeft ir F. W. Ho nig, directeur van de landbouw, het nieuwe centrum voor tuinbouwtechniek geopend. Getrokken door zijn vurige f, overstraalt Helios de aarde met zonlicht. Blokker, Heilo; 3. N.V. Bloembollenbe- drijf v.h. Q. van den Berg en Zonen, Heemstede; 4. N.V. Doornbosch en Co., Sasenheim; 5. N.V. J. H. Müller en Zn., Hillegom. Eervolle vermelding: N.V. Baartman en Koning, Sassenheim; N.V. Zonneveld en Co., Sassenheim; Bulbhorst, Sassen heim; C. S. Weyers en Zn., Hillegom: N.V .Ford1 Automobielfabriek, Amster dam; W. Warmenhoven en Zn., Hillegom. Mooiste kleurencombinatie: Erven Lu cas Bols, Amsterdam, (Rembrandt en Saskia); Bloemenwimpel: Black Diamond Lines, Rotterdam (Avanti); Verenigings- prijs: Concordia, Hillegom (La Victoire). De onschuld (l'Innocence). Een jonge vrouw in 't witmet een bos vuurrode tulpen, staande aan de poort des levens. NOORDWHK Kamperen heeft de volle aandacht en sympathie In het antwoord dat B. en W. van Noordwyk gaven op de rapporten van de af delingen wordt eerst opgemerkt dat de regering geen maatregelen genomen heeft tot het besnoeien van de uitgaven der gemeenten, zodat de begroting nog steeds volkomen au serieux genomen kan worden. B. en W. kunnen noch willen ontkennen dat de begroting met zekere kunstgrepen sluitend gemaakt is. Er is vooruit ge grepen op het komende wetsontwerp tot regeling van de financiële verhouding. Het tekort van i 142.000 zal, als dit wetsontwerp tot stand komt op basis van het voorgestelde ontwerp Oud, terug gebracht zijn tot rond f 88.000, hetgeen B. W. zich voorstellen te dekken uit de van de ondernemingsbelasting te verwachten reële bedragen. Overigens beschikken wij, aldus B. en W.. nog over een reserve wegens nagekomen uitke ringen uit het gemeentefonds over de jaren 19481950 ten bedrage van ruim f 240.000. Weliswaar kan deze reserve slechts onder zekere voorwaarden wor den aangesproken, maar men heeft goede hoop dat over een deel hiervan beschikt kan worden. Intussen wordt aan een definitieve op lossing van de financiële verhouding tus sen rijk en gemeenten regelmatig voort- gewerkt. In een oplossing van dit vraag stuk zien B. en W. de uiteindelijke op- ng van de financiële moeilykheden dezer gemeente. Wat betreft het woningvraagstuk delen B. en W. incde dat op dit ogenblik ernstig gewerkt wordt aan dc plannen om het beschikbare bouwcontingent op de golfterreinen te gaan exploiteren. Plannen voor een 40-tal woningen zyn reeds in het bezit van het college en zullen bin nenkort de commissie van openbare werken passeren. Voorts is het plan voor de bouw van 8 duplex-woningen in revisie en wordt er gewerkt aan plannen voor de bouw van woningen die het type volkswoning te boven gaan. Wat betreft het rapport van het Eco nomisch Technologisch instituut merkt het college op, dat het rapport over deze gemeente dit bureau meer moeilijkheden heeft gebracht dan aanvankelijk gedacht werd, waaraan de vertraging is toe te schryven. Naar de mening van B- en W. kan étagebouw in de kernen van de beide dorpen niet verwerpelijk worden geacht, maar deze is niet aan te bevelen oor de randbebouwing. Vervolgens geven B. en W. een over zicht van de gang van zaken met de Sportstichting, waaruit blijkt dat het buiten schuld van het college is, dat deze zaak zo lang loopt. B. en W. zullen nu de stichting ten spoedigste in het leven roepen. Aan het Medisch Centrum en de Stich ting „Noordwyk" zal verzocht worden jaarlijks een verslag in te zenden. Voorts zegt het college toe een punt van be spreking in de raad te zullen maken van verhouding tussen de Stichting „Noordwijk" en de V.V.V. B. en W, zijn, met de eerste afdeling, van mening, dat de toekenning van sub sidie met grote omzichtigheid dient te geschieden, maar in vele gevallen toch niet achterwege kan blijven. Ciitiek Wat betreft de critie-k van de tweede afdeling op het beleid van B. en W. is het colïtge van oordeel, dat deze critiek het college van oordeel, dat deze moeilijk anders dan in algemene termen hierop kan worden geantwoord. Vaak zijn de hoofden van dienst die de onderwerpen moeten voorbereiden, door overbelasting niet in staat, tijdig het college voor te lichten, waardoor uiter aard vertraging ontstaat. Bovendien is de administratieve arbeid die moet worden verricht, gedurende en na de oorlog be langrijk gecompliceerder geworden, wat eveneens een remmende invloed uit oefent. Tenslotte is er nog de verstoring die de laatste jaren op de geldmarkt heeft geheerst, waardoor vertraging i de uitvoering van werken is ontstaan. Wat de straatverlichting betreft, zegt het college, dat uit financiële en aesthetische overwegingen de alge hele vervanging van de gasstraat- verlichting door electriciteit niet juist zou zyn. De verbetering der verlichting, waar voor verleden jaar f 47.200 werd uit getrokken, is thans in uitvoering. Een tweede en derde plan zyn In voorbereiding, waarby met de wen sen ten aanzien van de Kerkstraat rekening zal worden gehouden. Kamperen Aangaande het kampeervraagstuk mer en B. en W. op dat het Langeveld de laatste jaren wel zeer in het middelpunt de belangstelling is gekomen. Het college heeft zijn vaste ideeën omtrent de ontwikkeling van het Langeveld als recreatiegebied. B. en W. willen nog eens met nadruk verklaren dat zy het Lange veld zien als een by uitstek geschikte ontspanningsgelegenheid voor de mensen met smalle beurzen, die zy ruimschoots gelegenheid willen bieden hier in letterlijke zin hun tenten op te slaan, mits dit gebeurt overeenkomstig de be palingen en in de geest van de kampeer- verordening. Dat hier wel eens moeilykheden rijzen naar de mening van B. en W. te wyten an bepaalde kampeer-exploitanten, die door hun houding bewyzen het juiste begrip te missen voor de strekking van verordening. Dit heeft helaas het door B. en W. niet gewenste gevolg dat vaak de kampeerders hiervan de dupe worden. Geruggesteund door de Ned. Kampeerraad en de geneeskundige inspecteur voor de Volksgezondheid zul- J. en W. voortgaan op de ingeslagen weg, zich er van bewust zynde welke be langen hier vooral voor de opgroeiende jeugd op het spel staan. B. en W. ver trouwen dat de raad de zienswijze van het college deelt. In beginsel heeft het college dan ook geen bezwaar tegen de suggestie een commissie te benoemen oor het Langeveld. Deze commissie zal an gekozen moeten worden uit de ieuwe raad. In 1952. aldus het college, heeft de My „Zeebad" tot aller genoegen de exploi tatie van het Golfbad weer ter hand ge in. De kosten zyn deels voor reke ning van „Zeebad", deels voor rekening van de gemeente. Met de exploitatie van het Golfbad wordt een zeer groot ge meentelijk belang gediend, doordat het schoolzwemmen op deze wijze intensief wordt beoefend. Vorig jaar zyn 101 zwemdiploma's uitgereikt. Wat de vertraging in de uitvoering van werken betreft wyst het college op de versterking die de dienst van openbare werken zal ondergaan door de aanstelling van drie technische ambtenaren. Het beleid van B. en W. zal hopelijk binnenkort de weerslag hiervan ondervinden. Dit geldt even eens voor de opmerkingen gemaakt over de bouw van een aula op de algemene begraafplaats. B. en W. delen de opvatting volledig, dat de toestand van de gebouwen van dienst gemeentewerken aan de Los- plaatsweg dringend voorziening eist. Deze zaak heeft de ernstige aandacht m het college en zal zeer binnenkort in de Raad worden voorgelegd. Inzake het Dobbelmann-park deelt het college mede dat reeds geruime tyd ge leden contact is gezocht met de Ned. Heidemaatschappij, waarbij in eerste in stantie de vraag is besproken of het ter- niet in de vorm van een D.U.W.- Moskou's leactie op Eisenhowers rede Aan Reutertelegrammen ontlenen wij met betrekking tot de Russische reactie op de rede van Eisenhower het volgende De Prawda stelt vast, dat Rusland niet plan is met Eisenhower in onderhan delingen te treden, als moet worden toe gegeven, dat het een of andere tijdperk uit de Sowjetpolitiek is afgelopen. „In dien men als begin en enide van een tijd perk rekent het optreden van een nieuw staatshoofd, dan kan men van Sowjet- zijde op goede gronden zeggen, dat bij het de macht komen van de regering van Eisenhower een tijdperk van Amerikaan- politiek werd afgesloten. Maar E. ver dedigt zonder enige terughouding de po litiek van zyn voorganger, waarop hij bij de verkiezingscampagne, niet ongegrond vele opzichten, critiek heeft geleverd". Aldus het blad. Weer Korea-strijders vrij Zaterdag is weer een groep zieke en gewonde krijgsgevangenen aan de Ge allieerden overgedragen. Beide partyen hebben bekend gemaakt, meer gewon en zieken te zullen uitwisselen dan oorspronkelyk was overeengekomen. Prinses Margriet ook naar Flora Na het corso heeft Prinses Margriet de Flora 1953 bezocht, waar zij door de op dat uur nogal talrijke bezoekers veelal niet werd opgemerkt. Voordat het gezelschap om half vijf ver trok, werden de Prinses een bloemenkrans en een bos tul pen aangeboden. Tegen H. Th. P. P. uit Haarlemmer meer is voor de Haarlemse rechtbank vijf maanden gevangenisstraf en een verbod om in vijf jaar een auto te be sturen, geëist. P. werd er van verdacht, schuldig te zyn aan een botsing met een tegenligger op de Cruquiusweg te Heem stede. Hy zou onder de invloed van sterke drank zyn geweest. Golden Harvest gouden oogst. Een overvloed van bloemen, stromend uit blauwe hoornen. VOORHOUT Kind werd gered Het twee-jarig zoontje van de familie J. Oostdam geraakte in de Leidsevaart. De heer D. Heemskerk sprong direct te water. Het kind werd in bewusteloze toestand op het droge gebracht. Het duur de geruime tijd, voordat de kleine weer tekenen van leven gaf. Vrouwenbond De leden van de afdeling van Christen vrouwenbond zyn van plan op 2 Juni een tocht te maken naar de omgeving van Nymegen. Tegen de directeur C. L. L., die na sluitingstijd in de winkel van de N.V. Boekhandel v-h. J. G. Broese te Utrecht een litteraire lezing had laten houden, is deze week in Utrecht een boete van f251 geëist. De heer L. wist volgens zyn raadsman niet, dat deze lezingen niet geoorloofd waren. Ze worden al 20 jaar gehouden en de burgemeester heeft zelf wel eens een tentoonstelling na sluitingstijd ge opend. Uitspraak op 29 ApriL Driedaags bezoek in Juli Japanse kroonprins naar ons land De Japanse Kroonprins, Akihito, zal eind Juli een driedaags bezoek aan land brengen. Hij zal zyn intrek nt op kasteel Oud-Wassenaar. De 19-jarige Kroonprins zal zyn vader. Keizer Hiro- hito, vertegenwoordigen by de Britse kroningsfeesten. Daarna zal hij een aantal Europese ian. den bezoeken. Op het programma staan Frankrijk, Italië, Spanje, Zwitserland, België, Nederland, West-Duitsland, Dene marken, Noorwegen en Zweden. De kroonprins arriveert uit België in ons land. Het programma voor zyn be zoek wordt nog nader vastgesteld. Aan genomen mag worden, dat hy zUn op wachting zal maken bij de Koningin. Voorts zal hy enige Nederlandse rege. ringsvertegenwoordigers ontmoeten en zal de Japanse ambassadeur te zyner ere een ontvangst in zijn residentie Wassenaar houden. Foto's van het corso N. van der Horst object kon worden aangepakt en in een wandelpark herschapen. De dienst ge meentewerken heeft het gehele terrein van een nieuwe afrastering voorzien, ter- wyl een regeling is getroffen om vernie ling tegen te gaan. Waarschynlyk zal het ;.g. indelingsplan tegen de zomer gereed :yn, waarna met de nodige werkzaam heden kan worden begonnen, zodat in de zomer van 1954 het Dobbelmann-park volledig aan zijn bestemming kan be antwoorden. Dit park blyft dus zeer zeker niet liggen zoals het is aangekocht. Verder merken B. en W. nog op dat hard gewerkt wordt aan het inhalen var de achterstand bij het invorderen var schoolgelden. Het plan tot verbetering van „Kareol' werd. aldus het college, juist heden ont vangen. Het zal zo spoedig mogelijk aar de raad worden voorgelegd. De invoering van de nieuwe huisnum mering is het laatste jaar gestagneerd door overmatig veel werk op de secre tarie-afdeling die dit heeft voor te be reiden. Inmiddels zijn maatregelen ge troffen om nog voor de verkiezingen met de huisnummering voortgang te maken en het ziet er naar uit dat deze zaak nog dit jaar geheel kan worden afgemaakt. Tydelyke voorzieningen in het tegen woordige raadhuis om in de behoefte aan werkruimte voor de ambtenaren te voor zien, hebben de volle aandacht van het college en zullen binnenkort misschien nieuwe gestalte kunnen krijgen. Dit zyn wel de voornaamste punten uit het 28 pagina's tellend antwoord LISSE Klein Excelsior 25 jaar Het kinderkoor Klein Excelsior gaf in het gebouw Rehoboth een uitvoering ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Helaas was de belangstelling niet zo groot. Toch was voor deze avond een mooi programma ingestudeerd. De avond werd geopend door ds Eerland. Namens dr Ruys br icht hij de jubilerende ver- j eniging hartelyke gelukwensen over. De heer Westerdaal noemde hij de motor het koor. Een bijzonder woord van waardering werd gericht tot mej. A. de Kooker. Het koor heeft een programma uitge- voerd, waarvoor de aanwezigen veel waardering hadden. De liederen werden met elan en overgave gezongen, boven dien gedisciplineerd. In samenwerking met het grote koor werd Psalm 8 uitge voerd. Gok de zangspelletjes werden zeer gewaardeerd. Namens het grote koor werd nog een woord van gelukwens gesproken. Aange boden werd een enveloppe met inhoud. Mej. De Kooker mocht een bloemenhulde ontvangst nemen. Ze heeft immers al zoveel voor Klein Excelsior gedaan! De avond werd gesloten met het zingen an Ps. 72 vs 11. Vereniging van kanariehouders In de zaal van de wed. Rykers werd en vergadering gehouden door de ver eniging van kanariehouders. De leden hebben van de causerie over de broed tijd veel kunnen opsteken. Besloten werd het najaar een wedstryd te houden in de afdeling zang- en kleurvogels. i W Arbeider won 15 mille De landarbeider v. d. Berg te Noord wyk heeft de eerste prijs gewonnen ir de radiolotery van de KRO „100 jaar Kromstaf". In het steentje, dat hy tijdje geleden had gekocht, bleek zich de letter k (de eerste letter van Kromstaf! te bevinden. Dus had hy prijs 1. Ter waarde van f 15.000. Christen-vrouwenbond Voor de afdeling Noordwyk aan van de Christen-vrouwenbond spreekt hedenavond 8 uur in de Chr. kleuter school ds K. H. Burgy van Den Haag over de Jehovagetuigen. Een fijn stukje werk: „Keizers kroon" van de gemeente Hillegom. Alphen aan den Rijn Zaterdag hebben de werkzaamheden van de na de bevrijding zo actieve leiders leidsters van de Alphense padvinderij hun bekroning gevonden in de opening het troepenhuis of padvinderscentrum aan de Rijnkade. Dit centrum is speciaal bestemd voor de Hugo-Grotius-groep, die aangesloten is by de Ned. padvindersver. Middags defileerde een grote stoet padvinders voor burgemeester en mevr. Witschey, oubaas Beekes uit Leiden en ;en uit de plaatselijke padvinderij, die hadden plaats genomen in de Van Mandersloostraat, voor de Koekebakker- steeg. Nadat tenslotte de „waterpadvin ders", de Hollandse Nachtegalen o.l.v. schipper Volthuijs waren voorbijgetrok ken, had de opening plaats. Oubaas Bee kes hield een korte toespraak, waarna burgemeester Witschey door een forse slag met een bijl een voor de deur ge plaatst boomstammetje verwijderde. Iedereen was verbaasd over wat de jongens in het gebouw o.l.v. de heren Hoekstra en Bovenkamp als adviseur hadden weten tot stand te brengen. Be neden is een eenvoudig, maar practisch zaaltje ingericht voor het houden van tentoonstellingen en lezingen. Op de zol- Trots rijdt hij mee op zijn bloemen-ros. SASSENHEIM Taptoe Kon. Mil. Kapel Begunstigd door het fraaie weer heeft Sassenheim dit jaar de dag van het corso i gesloten met een byzondere demonstra- 1 tie. Op initiatief van de heer F. Boot en met medewerking van enkele andere in- gezetenen was de K.M.K. uitgenodigd een taptoe te geven. Een en ander werd ge- i organiseerd door de beide plaatselijke muziekverenigingen. Nadat zowel Adest Musica als Crescen- j d een muzikale wandeling door het dorp had gemaakt, met als eindpunt het ge- meentelyke sportterrein, nam de taptoe aanvang. De belangstelling was m. De kapel maakte weer een on- vergetelyke indruk. j Prijzen mozaïeken Grote tuinen: 1. Jac. L. van Reisen, 2. G. B. de Vroomen en Zn, 3. P. L. Krou- i wel, 4. R.K. Pastorie, 5. St Bernardus, Eikhuizen, 7. P. Philippo, 8. S. Ver- degaal, 9. P. A. Kuppel (Reserve Politie), 1 10. J. Verdegaal. Een eervolle vermei- I ding kregen: S. Verdegaal, Don Bosco- school, Gemeentehuis, „Huize Sassem", „Vredesteyn". Kleine tuinen: 1. G. v. Reisen, 2. J. Bakker, 3. A. Bergman, 4. P. Wester- beek Jr, 5. T. Zandbergen, 6. G. A. Stol- wyk, 7. S. Rotteveel, 8. A. Arendshorst, 9. J. v. Hoorn, 10. „Betsheda". Eervolle vermelding: J. v. Zonneveld, L. Colyn, Scheffers en Kroes, Gebr. v. d. Vlugt, St Anthoniusschool, R. Venema, J. Wyntjes. Tuinversiering: 1. Martin v. Diest (met lof der jury!), 2. J. C. v. Reisen. der hebben de Hollandse Nachtegalen de welpen resp. hun „bakken" en hun hol. Op de tweede verdieping huist de Mr Huijsmantroep. Hier zyn holen voor de Reigers, de Pluvieren, de Zwaluwen en de Eekhoorns. De eerste verdieping is ingericht voor de Telderstam. Zeven maanden lang hebben de jongens iedere vrye avond gewerkt om wat eens een rommelig gebouw was te maken tot een prachtig ingericht padvinderscentrum. Er werd gesproken door schipper Fié- ter namens het hoofdbestuur van de Ne derlandse padvinderij en ds Herman van Bodegraven namens de Bodegraafse pad vindersbeweging. De heer Nyman sprak dankwoorden, 's Avonds werd in het kerkgebouw van de Herv. Gemeente aan de Julianastraat een kerkdienst gehou den, waarin als voorganger optrad ds S. Kranenburg, hoofdkwartierscommissaris van de NPV voor geestelyke vorming. De opening werd door het college van B. en W„ wethouder Dekker uitgezonderd, by- gewoond. Ook gisteren was het troepenhuis in gebruik. Ds Meijer verzorgde een wij- dingsdienst en hopman Offringa sprak over het leven van Hugo de Groot. Th. Booy secretaris van Prinses Wilhelmina Naar het A.N.P. verneemt, heeft Prin ses Wilhelmina met ingang van 1 April benoemd tot haar particulier secretaris met byzondere opdracht de heer Th. Booy te Alphen aan den Ryn, de schrij ver van „Kerk en Jeugd" en andere boe ken. De heer Booy zal belast worden met werkzaamheden die vallen buiten de arbeidstaak van de secretarie van de Prinses in Den Haag. Thijs Booy, die in 1923 werd geboren en ongehuwd is, zal in Apeldoorn gaan wonen. In de Nederlandse Jongerenbe weging neemt hij een vooraanstaand! De goede aarde De filmclub van de commissie voor het jeugdwerk vertoonde Zaterdagavond in Centraal de film De goede Aarde. Het was de laatste voorstelling in dit se De heer C. Obto, jeugdouderling v; Hervormde Gemeente, memoreerde in het kort de geschiedenis van de filmclub. Er zyn in totaal zestien films vertoond. De heer Otfo verzekerde, dat al het gelijke zal worden benut om in het vol gende seizoen weer met goede films uit te komen. Wydingsdienst padvinders Zaterdagmiddag is in de Hervormde kerk aam de Julianastraat een wy dings dienst gehouden voor padvindsters(ders). Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het padvindstersgilde alhier, van St. Jorisdag en van de opening van troephuis. De dienst werd geleid door ds 3ENTHUIZEN Jaarvergadering plattelandsvrouwen De afdeling van de bond- van platte- landsvrouwen kwam Vrijdagavond byeen onder voorzitstersdhap van mevrouw M. van der MaasBarendreoht. Mevrouw C. J. BoerigterThomas werd tot bestuurs lid gekozen. De afdeling heeft een goed j jaar achter de rug. Er was een batig saldo. In beginsel werd besloten een zomeruitstapje te maken naar de Hoge Veluwe en het openluchtmuseum te Arn. HAZERSWOUDE Koninginnedag op school Ook de scholen hebben feest op 30 April, 's Morgens 10 uur wordt een aubade gebracht voor het gemeentehuis, 's Middags worden enkele films vertoond. De kleuterscholen houden een optocht. KOUDEKERK AAN DEN RIJN C.H. jongerengroep Morgenavond 8 uur vergadert de C.H. i jongerengroep in een lokaal van de Her- vormde school. WOUBRUGGE Aanrijding op Herenweg Op het beruchte kruispunt Herenweg- Kruisweg vond gistermorgen tegen 12 1 uur een aanryding plaats. Een echtpaar met baby, afkomstig uit Zaandijk reed op de Herenweg in de richting Alphen, toen uit de richting Ter Aar, eveneens met grote snelheid een personenenwagen na derde, bestuurd door een Amerikaanse soldaat. Met een grote klap ramden de auto's elkaar, waardoor de bestuurder uit Zaandijk in de sloot geraakte en de Amerikaan het verkeersbord van de AN WB vernielde. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Het echtpaar uit Zaan dijk werd gewond, de baby bleef onge deerd. Enkele Amerikanen werden ook gewond en door twee ziekenauto's uit Alphen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. 1 Dokter Wermeskerken uit Alphen ver- leende de eerste hulp. Ook burgemees- ter Van Wageningen was ter plaatse. Waarschijnlijk ligt de schuld bij de Ame- rikaan, op weg naar de bollenvelden, want hy verleende geen voorrang, ter- wyl hy door borden gewaarschuwd werd, dat hU een voorrangsweg naderde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 8