Jlmttuo £dlisri)c (fouranl Eerst de verdragen met het Westen en daarna overleg met Moskou Russen slechts bereid te onderhandelen als Europa onverdeeld blijkt Hevige explosie in smederij te A'dam: 45 gewonden Chinese guerilla-troepen moeten Birma uit Wist U Geheimzinnige moorden in Frankrijk AMBON DONDERDAG 23 APRIL 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; Per maand: 0.47 per week. ADVERTENTIÊN: ƒ018 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9717 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .1 tamvasticlj It ghrMioto om itrt is Ifjbeaspnl- m Adenauer besluit op het Partijcongres T^UITSLAND is het tweede object, na Azië, waarop het Kremlin thans AJ vooral de aandacht gericht houdt. Van groot belang zijn daarom de richtlijnen van Adenauers Christen-Democratische Unie. Op 30 Augus tus a.s. zullen in West-Duitsland, naar alle waarschijnlijkheid, de alge mene verkiezingen voor een nieuwe Bondsdag worden gehouden. Dit heeft de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken, dr Lehr, verklaard op het partijcongres te Hamburg. De commissie voor de verkiezingen van de Bondsdag is bezig met het opstellen van een nieuwe kieswet, die op 7 Mei bij de Bondsdag zal worden ingediend. Volgens deze nieuwe kies wet, wordt de helft der 484 afgevaardigden in de nieuwe Bondsdag (tegen 401 in de oude) gekozen bij absolute meerderheid per district en de andere helft volgens een stelsel van evenredigheid. Vermoedelijk zal in vele districten een tweede ronde nodig zijn. Gisteren heeft de Christen-Democrati-1 plaats slechts zoeken in de gemeenschap sche Unie haar partijdag te Hamburg be- der vrije naties. Het geloof aan de mogë- eindigd met het vastleggen van haar lijkheid van een neutraal bestaan van Europese politiek voor de thans begin-1 Duitsland, is volgens de partij irreëel zo- nende verkiezingscampagne. lang de tegenstellingen in de wereld blij- Als kern van haar taak ziet de partij ven bestaan. „Wanneer Duitsers weer van dr Adenauer „alle Duitsers op vreed- verdedigingswapens moeten dragen, be- zame wijze een gemeenschappelijk vader-1 tekent dit nog niet dat on« land te geven". Voorwaarde voor het be reiken van dit doel is. volgens de partij, evenwel de politieke en economische ver eniging van Europa. De partij heeft zich in beginsel uitgesproken voor onderhan delingen tussen de Westelijke mogend heden en de Sowjet-Unie, echter dien verstande, dat naar haar mening, de Bondsrepubliek na het van kracht v den van de Europese verdragen, in gelijke besprekingen betrokken zou n -ten worden. De partij heeft haar Europese progi aanvaard, nadat dr Adenauer na terugkeer uit de Ver. Staten, nog eens klem had betoogd dat er naar zijn O' tuiging, geen andere weg mogelijk 'dan die, welke door door de EDG gewezen werd. De partij heeft in haar verkiezingspro gram nog eens verklaard, dat zij met al Tiaar kracht op een hereniging van Duits land zal blijven aansturen. Zij is mening, dat de Bondsrepubliek bij behandeling van deze kwestie ook moet worden beschouwd als vertegenwoordig ster van het volk der Sowjetzone. Er werd zelfs een iniatiatief genomen, om enkele uit de Sowjetzone gevluchte poli tici, als raadgevers in het parlement van Bonn op te nemen. Duitsland kan, volgens de partij, zijn politiek Dr Kramer opvolger van dr Winsemius Twee directoraten-generaal worden samengevoegd Binnenkort is de benoeming te venvach. ten van dr E. L. Kramer tot directeur generaal voor de industrialisatie en dt Energievoorziening. Dit directoraat-gene. raai zal worden belast met de taken, die op het ogenblik worden verricht door het directoraat-generaal voor de Industriali- e (waarvan de aftredende dr A. Win. iius thans de leiding heeft) en he directoraat-generaal voor de Energie voorziening (waar dr Kramer reeds zelf aan het hoofd staat). Dr E. L. Kramer werd op 14 Augustus 1902 te Rotterdam geboren. In 1924 legde hij het doctoraal examen in de e< mische wetenschappen af aan de Econo mische Hogeschool te Rotterdam. Van 1945 tot 1947 bekleedde hij de functie van directeur voor Herstel Voorziening. In 1949 werd dr Kramer benoemd tot wnd directeur-generaal de prijzen, terwijl in Juli 1950 zijn be noeming volgde tot directeur-generaal voor de energievoorziening. De samenvoeging van bovengenoemde directoraten houdt waarschijnlijk ver band met de oprichting van een staats- gasbedrijf (zie elder in dit nummer), dat vele werkzaamheden van het directoraat' generaal voor de energievoorziening zal De gewone man zegt er (1000 maal) 't zijne van Als Wam Heskes Zaterdagavond in het KRO-programma zijn traditionele rubriek De gewone Man uitspreekt, zal het precies voor de duizendste maal zijn, dat hij er het zijne van zegt. In Novem ber 1947 startte de KRO met deze ru- iriek, die een grote populairiteit ver wierf. Jan Derks was de geestelijke vader en hij schreef er 200. Wegens tijd gebrek stopte hij toen en Toon Ram melt, programmaleider van de KRO. nam het auteurschap over, dat hij sinds dien steeds heeft waargenomen, ook in de maanden, dat hij een reis naar Ame rika maakte. Een duizendste uitzending van een .radiorubriek is wel een uniek feit. Wam Heskes heeft ze alle duizend uitgespro ken en hij zou er zes dagen en nachten achtereen voor nodig hebben om het nog eens te doen. Heskes, die voor de oorlog als tekenaar en als Koos Koen met zijn transformatieschetsen veel succes oogst te, behoort thans tot de hoorspelkern. Nationalistische opmars niet te stuiten Aldus verklaart Malan „Het staat de Zuidafrikaanse Unie volkomen vrij, op elk tijdstip zonder daarvoor iemand toestemming te behoe ven te vragen, de Republikeinse rege ringsvorm aan te nemen", zo sprak de Zuidafrikaanse minister-president, dr Daniël Malan te Pretoria, bij aankomst uit Kaapstad. De premier, die door een grote menig te werd verwelkomd en toegejuicht, ver klaarde voorts, dat een belangrijke op dracht, die de regering nog moest ver vullen, beetond in het vestigen der sou- vereiniteit van de volksvertegenwoor diging. „De les der verkiezingen is geweest, dat de opmars van het nationalisme door piëta ik te stuiten", besloot hjj. aggressief karakter heeft. Zij blijft politiek van de vrede. Slechts met deze politiek zal de politieke vereniging van geheel Duitsland het best gediend zijn. De Sowjet-Unie zal te eerder bereid zijn te onderhandelen, wanneer zij niet meer kan rekenen op een voortduren der Europese verdeeldheid en zwakte, aldus het program. i De C.D.U. keert zich in haar program voor de nieuwe periode van de Bonds dag. scherp tegen de houding der socia listische oppositie, die volgens haar iedere stap naar de vereniging van Europa heeft tegengewerkt, zonder in staat te zijn geweest met een eigen op lossing te komen. Socialisten Adenauer te Amerikaans De Socialisten zijn op hun beurt ge ïrriteerd door de zegevierende toon, waarin dr Adenauer in Hamburg over de resultaten van zijn Amerikaanse reis heeft gesproken. De socialistische pers dienst betoogt, dat niemand over de grootse ontvangst van Adenauer ver wonderd behoefd te zijn. aangezien „zijn politiek welhaast tot een functie van de Amerikaanse buitenlandse politiek is geworden". „Dr Adenauer heeft deze keer zelfs niet een póging gedaan om een eigen Duitse conceptie te ontwèrpen. Zijn enige argument was tenslotte ook nu de verwijzing naar het voordeel, dat erin schuilt, bij de sterkste bataljons der Westelijke wereld te staan. Hij heeft weer niet duidelijk kunnen maken, hoe de Sowjets uit Oost- en Midden-Duits- land kunnen worden teruggedrongen, zonder dat daardoor onmiddellijk oor logsgevaar ontstaat", aldus de socialis tische persdienst. Volgens de Socialisten is Adenauer nog minder dan de Amerikaanse rege ring bereid, een beraad met de Sowjet- regering te bevorderen. In de Ruyschstraat te Amsterdam brak gisteren brand uit in derij. Toen de brandweerlieden naar binnen gingen om de zaak te blus sen, ontplofte een acetyleen-cylinder. De gevolgen waren vreselijk. Hoe de smederij en, omliggende woningen er uitzagen toont deze foto Sissend geluid ging vooral Acetyleen-cylinder kwam tijdens het blussen van kleine brand tot ontploffing Tien brandweerlieden en 35 burgers werden gewond, toen tijdens een kleine brand gisteravond in een smederij aan de Ruyschstraat te A'dam een acetyleen- fles explodeerde. Vier van de brand weerlieden zijn. zeer zwaar gewond. Alle tien zijn opgenomen in het Bin nengasthuis en O.L. Vrouwegasthuis. De brand in de smederij brak uit om streeks half zeven. De smid B. A. Ryp- kema was juist boven de smederij aan het eten. toen hij een sissend geluid hoorde. Hij dacht onmiddellijk aan drie acetyleencylinders, die hij die middag juist had ontvangen. Hij rende naar de smederij en zag vuurverschijnselen bij van de flessen. Hij holde de straat aar een melder bij de kraamkliniek op de hoek van de Ruyschstraat en de Camperstraat en meldde het direct aan de brandweer, die enkele minuten later ter plaatse was. Juist waren de brandweerlieden be gonnen met blussen toen de cylinder een enorme klap explodeerde. De mannen, die voor de brandweer wagen stonden, werden door de lucht druk door elkaar geslingerd en liepen e brandwonden op aan handen en gezichten. Verpleegsters van het O.L. Vrouwen ziekenhuis, dat daar vlak bij in de buurt m van de kraamkliniek op de hoek sneïden toe met brancards en even later kwamen drie wagens van de GGD met zusters en broeders, die de mannen naar de ziekenhuizen hebben vervoerd. Later op de avond is burgemeester d'Ailly met de hoofdcommissaris en enkele politie autoriteiten naar de Ruyschstraat geko- om poolshoogte te nemen op de plaats van de ramp. Door de explosie zijn de ruiten inge slagen van ongeveer 40 huizen in de Ruyschstraat. Er werd een enorme ra vage aangericht, die in de duizenden guldens loopt. Hele ramen werden uit hun sponningen gerukt en verscheidene plafonds stortten in. Er ontstond in het begin een paniek, aar korte tijd later had de brandweer et vuur onder de knie, terwijl de po litie de opgewonden mensen in bedwang kon houden. De hele avond is men doen de geweest met de opruimingswerk zaamheden. Het verkeer moest geruime tijd worden omgeleid, want de straat was een ware glaszee. De recherche van. het bureau Linnaeusstraat heeft een onderzoek in gesteld. waarbij is gebleken, dat het be gin van de brand zich heefit voorgedaan bij een van de flessen bij de ingang van de smederij. Het uitstromende acetyleengas moet hebben vlam gevat, waarna de spanning in de cylinder boven de 400' atm. steeg, die deze flessen hoogstens kunnen heb ben. Het gevolg was, dat deze exploide- rende fles een raket-effect kreeg en dóór een binnenwand van twee percelen heensloeg en in een werkplaats naast de smederij, eveneens eigendom van deze smid, tot explosie kwam. Alsnog eervol ontslag Schikking tussen AVRO en drs H. J. jonker Uitlenen rede De Clercq niet bewezen In het geschil, dat drs H. J. Jonker in September wegens zijn onverwacht ont slag aanhangig maakte tegen de A.V.R.O., zijn de partijen tot een minnelijke rege ling gekomen in dier voege, dat drs Jon ker alsnog op zijn verzoek eervol ont- is verleend per 1 April j.l. met toe kenning van het achterstallige salaris en ;n verdere schadeloosstelling. In Augustus werd drs Jonker door de voorzitter drie maanden ..met verlof" gezonden, waarna hij op 10 September onverwacht ontslag kreeg. Als motief werd door het ber'.uur van de A.V.R.O. aangevoerd, dat drs Jonker de tekst van rede, door voorzitter De Clercq in December 1951 uitgesproken ter gelegen heid van de onthulling van het Zaaier beeld aan de gevel van de studio, in handen zou hebben gespeeld van het actiecomité van A.VJR.O.-leden. dat tegen het bestuur ageerde. Nadat de partijen wederzijds waren gehoord door de kantonrechter te Am sterdam. mr Oppenoorth, heeft deze tussentijds vonnis gewezen, waarbij de A.V.R.O. met getuigen wat was aan geboden diende te bewijzen, dat drs Jonker deze rede aan het comité had verstrekt. Dit verhoor gebeurde op 20 Maart jl., waarbij o.a. als getuigen wer den opgeroepen ir A. Ruys uit Bilthoven de heer G. C. Lanclé uit Laren. Bei den verklaarden geen enkel contact met drs Jonker te hebben gehad en ook in direct niets van hem te hebben ontvan gen. Bij de daarop volgende bemidde ling heeft de AVRO de door drs Jonker gestelde eisen volledig aanvaard. Om dat er onder deze omstandigheden geen enkele basis tot samenwerking meer be staat. heeft drs Jonker verzocht om eer vol ontslag per 1 April, welk verzoek thans met terugwerkende kracht is in gewilligd. Eindhovense dokter en zijn vrouw verdronken Gisteravond is het echtpaar dr J. H. Wensinck uit Eindhoven ter hoogte de Roobeek bij Arcen (L.) op nog niet opgehelderde wijze in de Maas ge raakt en verdronken. Dr W. was als in ternist verbonden aan het diaconessen- ziekenhuis te Eindhoven. Het echtpaar laat twee jeugdige kinderen achter. De dokter en zijn vrouw waren eerst die zelfde middag in een hotel te Arcen gearriveerd. De beide lichamen van de slachtoffers zyn geborgen. Kindje door kokend zeepsop verbrand een onbewaakt ogenblik trok de anderhalf jaar oude Ria Mink te Lin- schoten de stop uit de wasmachine, die tevoren door haar moeder met ko kend zeepsop was gevuld. Het kind werd door het sop overspoeld en liep, ondanks de hulp van haar vijfjarige broertje, ernstige wonden op. In het R.K. zieken huis te Woerden is zij aan. de verwon dingen overleden. In Jeruzalem vielen weer schoten Joden en Arabieren beschul digen elkaar Er hebben zich in Jeruzalem schiet partijen voorgedaan, waarbij zeven. Is raëliërs gewond werden en vier Ara bieren gedood, terwijl 14 andere Arabi sche burgers verwondingen opliepen. Een woordvoerder van het Israëlische leger verklaarde in Tel Aviv, dat leden van het Arabische Legioen het vuur openden op de Joodse wijk Mousrara. Het schieten hield twee uren aan. Voor het eerst sinds lange tijd hebben de Is raëlische wachtposten opdracht gekre gen. terstond terug te vuren. Van Arabische kant klaagde de pl.v. chef van de Jordaanse delegatie bij de gemengde wapenstilstandscommissie, lt.- kol. Sadeq Sharie, dat de Israëliërs het zouden hebben geopend en wel en parkeerterrein in de sector van de poort van Damascus. Bemiddelaars der V.N. te Jeruzalem slaagden er na onderhandelingen in, het vuren te doen staken. Israël legt er de r.adruk op, dat de aanval van het Ara bische Legioen het hoogtepunt vormt een golf van terreurmisdaden, welke de laatste tijd langs de grenzen van Israël zijn gepleegd. Israëlheeft her haaldelijk een beroep gedaan op het Westen, teneinde ontspanning in de be trekkingen tussen Israël en zijn buurt- staten terweeg te brengen. De Jordaanse premier zond een telegram aan Amerika Engeland en Frankrijk, waarin gepro testeerd wordt tegen de schietpartij. Te Tel Aviv werd vernomen, dat zich vanochtend opnieuw vuurgevechten in Jeruzalem hebben voorgedaan. Er werd met onregelmatige tussenpozen gescho ten. Nadere bijzonderheden ontbreken nog De V.N.-leden zijn het roerend eens Wisjinsky, die met het Westen meestemde „Het is hier een lentedag" MET ALGEMENE STEMMEN heeft de „politieke commissie" der Ver. Naties een beroep or 'lie V.N.-landen gedaan, Birma te steunen metvredelievende midd de 12.000 nationalistisch-Chinese guerilla's van het Birmaanse gebied te «erdrijven. Bij de stemming bleek, dat alle 58 landen voorgestemd hadden; en dat Birma en nationalistisch China zich onthouden hadden. Het was de tweede maal in twee weken, dat West en Oost het roerend eens waren. De vorige maal waren de leden het unaniem eens over steunverlening aan de Koreaanse bestandsbesprekingen te Pan Moen Djon. De Mexicaanse resolutie vond dus al gemene instemming, nadat de Birmaanse resolutie terzijde was gelegd. In de reso lutie van Birma was verzocht „nationa listisch China als aanvaller te brandmer ken vanwege de actie der guerilla's. „Uit naam ven Birma verklaarde rechter Myint Thein. dat het feit, dat hij zich van stemming onthouden had ove: Mexicaanse resolutie, niet een gebrek aan waardering inhield voor de pogingen tot hulpverlening. De Russische goed keuring van het Mexicaanse voorstel vormde een grote verrassing. Immers Wisjinsky had eerst aangedrongen op goedkeuring der in krachtiger bewoor dingen vervatte Birmaanse resolutie. Aan het einde der vergadering bracht men algemeen hulde aan de wijze, v op de Braziliaanse voorzitter zich zijn taak gekweten had, aldus A.P. Wisjinsky zeide, aldus Reuter: „Ik ben een ernstig en openhartig persoon c zou niet willen beweren, dat aan onze voorzitter geen moeilijkheden in de weg waren gelegd. Er hebben zich enige wol. Top Naeff overleden De bekende schrijfster van meis jesboeken, romans en novellen, Top Naeff, die in Maart nog het ereburgerschap van Dordrecht ontving, is gisteravond plotse ling, op 75-jarige leeftijd, in het ziekenhuis te Dordrecht over leden. Voor haar levensbericht zie men elders in dit blad. DAT vergunningen voor het gebruik maken van de nachtelijke noodverbin- ding KrabbendijkeYerseke kunnen worden aangevraagd bij een commissie in café Sinke, Dofpsstraat 82, Krabben dijke, en bij de Rijkswaterstaat, Koor kerkhof 7, Middelburg. DAT gisteren in Oldebroek het 75- jarig bestaan van het artillerieschiet kamp is gevierd, waarvoor enkele oud gedienden per „generaalsbrik" van het station werden afgehaald. DAT de Amerikaanse „intelligentie- koningin", miss „Brains", uit Parijs op Schiphol is aangekomen. DAT tot ridder O.-N. is benoemd mej. E. Beels, bestuurslid van de Walkart- school voor voorbereidend lager onder wijs te Amsterdam. DAT de Njjmeegse brandstoffenhande- laren aan Ged. Staten van Gelderland hebben verzocht, hun goedkeuring te onthouden aan het besluit van Je Nij meegse raad tot het aanleggen van een stadsverwarming. DAT minister Witte en staatssecretaris Veldkamp hebben besloten tot opheffing van de adviescommissie voor de positie der aannemers inzake de uitvoerings regelingen van de vestigingswetgeving. DAT het motorschip Finnpulp (6400 ton), gebouwd door de werf Jan Smit Czn in Alblasserdam, op de Noordzee is overgedragen aan de Finse rederij Meri- vienti. DAT op 31 Mei in Gennep het 40-j. be staan wordt gevierd van het Zuid-Ooster vervoerbedrijf. DAT vijf personen, die het publiek in A'dam gelegenheid hebben gegeven wed denschappen af te sluiten op de Franse paardenrennen, door de A'damse recht bank elk tot 40 boete zijn veroordeeld. DAT op 4 Mei te Pretoria een monu ment, ontworpen door de Ned. beeld houwster mej. D. Hymans, wordt ont huld voor de Nederlanders uit Zuid- Afrika, die in de tweede wereldoorlog zijn gesneuveld. DAT prof. dr T. P. v. d. Kooy te Naar- den als lid van de centrale plancommissie is opgevolgd door prof. dr F. de Roos te A'dam, hoogleraar aan de Vrije Univer siteit. DAT in de Raad voor het Zuiver We tenschappelijk Onderzoek als opvolgers van ir W. H. van Leeuwen en H. D. Lou- wes zijn benoemd T. J. Twjjnstra, voorz. van het Verbond van Ned. Werkgevers, en ir J. M. L. Otten, dir. coöp. Iandbouw- bank Meppel. DAT op 69-jarige leeftijd in Almelo is overleden mevr. G. A. Leendertz-Lade- nius, die voor de S.D.A.P. zitting heeft gehad in de Prov. Staten van Overijssel. DAT ook Hceze (N.-B.) met ingang van 15 Mei is aangesloten op het auto matische telefoonnet (kengetal K4994> DAT rijksambtenaren uit Frankrijk en de Benelux op 28 Mei een veertiendaagse reis beginnen om het Britse bestuursap paraat te bestuderen. DAT aan het corps rijkspolitie van het gewest Den Bosch de zilveren waters noodpenning is uitgereikt voor de hulp in het Brabantse rampgebied. DAT de Alg. Ned. Bond van Bierhan delaren en Mineraalwaterfabrikanten heeft besloten een gezamenlijke recla mecampagne voor limonade te gaan voe ren en de leden vrijheid hebben gekregen, flessen vruchtenlimonadegazeuse met een cent in prijs te verlagen. ken vertoond, doch de stemming is die van een voorjaarsdag en door de wolken heen zijn duidelijk zonnestralen waar te nemen. Aanvaard, mijnheer de voorzit ter. onze dank en onze beste wensen voor het verdere succes in Uw politieke activiteit tér bevordering van het doel der Verenigde Naties." Dit was de laatste kwestie, welke de politieke commissie moest behandelen. De Birmaanse kwestie gaat thans naar de Assemblee, waar een snelle goedkeu ring zeker is. Onze vraag: Hoe kan aan de ernstige situatie in Birma een eind worden ge maakt, als men tot onmiddellijke ont wapening en terugtrekking der strijd krachten uit Birma moet overgaan of die ontwapenen en interneren? Het betreft hier 12.000 intensief gewapende man schappen! Tweeduizend padvinders en welpen waren vanmorgen al vroeg op het Binnenhof in Den Haag bijeen, om zich te bezin nen op St Joris, die de draak versloeg. Bezield met goede voornemens zijn ze op deze mooie lentedag, na de plechtig heid, weer aan de slag gegaan. Carlsens vader niet naar Amerika Een visum werd geweigerd De vader van Kurt Carlsen, de kapi tein van de „Flying Enterprise", heeft geen visum voor de Verenigde Staten gekregen, op grond van het feit, dat hij lid is van de communistische partij, al dus een zegsman van de Amerikaanse ambassade te Kopenhagen. De 63-jarige Martin Carlsen werd het vorige jaar met zijn vrouw door zijn beroemd geworden zoon uitgenodigd een bezoek aan Amerika te brengen. De ambassade heeft mevr. Carlsen een visum verstrekt, maar het visum voor Martin Carlsen werd geweigerd, aldus A.P. Politiek incident Moordaanslag in Tunesië Volgens Reuter, heeft zich in Tunesië weer oen incident voorgedaan. De Frane gezinde advocaat Taieb Gatsjem, een broer van de Tunesische minister van Gezondheid, is bjj een door de Nationa listen gepleegde aanslag om het leven gekomen. Hij was belast met het organiseren van plaatselijke verkiezingen, welke door de Nationalisten worden geboycot. Naar verluidt, is de dader, in het bezit in een machinegeweer, gearresteerd. Steeds met een schollel Onder de bewoners van het dal der ot, een zijrivier van de Garonne (Zuid west Frankrijk), heerst grote ongerust heid naar aanleiding van het optreden m een geheimzinnige moordenaar. Tijdens blussingswerkzaamheden in een fel brandende boerderij bij het dorp Bes- suejovis vond men in deze boerderij de lichamen van de burgemeester van dorp, de heer Jacques Brassat, en diens echtgenote. Beiden bleken met eer schoffel te zijn vermoord. Volgens Reu- woonde het echtpaar in de boerderij. Hun oudste zoon, die zwaar gewond in de omgeving van de boerderij werd ge vonden, overleed later in een ziekenhuis zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. In de afgelopen vjjf jaar waren reeds vijf personen in deze streek met een soortgelijk wapen om het leven gebracht. Twee mar—»n hadden aanvankelijk deze moorden md, doch herriepen later in de gevar s deze bekentenis. Op 23 December 1948 werden de ver minkte lijken van Pierre Gras en zijn dienstbode aangetroffen in de uitge brande boerderij van Gras. Drie maan den later werd de oude molen van Ro land Pelligri door brand geheel ver- De heer Ruppert: „Verklaring van De Boer is onwaar" t A.N.P. heeft de heer Ruppert, voorzitter van het C.N.V. gevraagd, commentaar te geven op de beschuldi gingen van de ex-directeur van De Om melanden. Wat betreft de bewering van de heer De Boer inzake voorwaarden of garanties betreffende arbitrage, deel de heer Ruppert mee. dat hij uiteraard geen enkele voorwaarde heeft aanvaard evenmin enige garantie heeft ver strekt. Alle mededelingen die* de heer De Boer ter zake heeft gedaan zijn on- hetgeen ten overvloede blijkt uit cte van compromis die ook door de heer Do Boer is ondertekend en waar hij en De Ommelanden formeel en moreel gebonden zijn, aldus de heer Ruppert. Koningin zal Pakistaanse journalisten ontvangen De Koningin zal morgen in de voor middag, op het paleis Soestdijk de Pa kistaanse journalisten ontvangen, die op uitnodiging van de regering een bezoek aan ons land brengen. woest. Pelligri werd gevonden met een gapende wond aan het voorhoofd, zijn echtgenote was onherkenbaar verbrand. In Augustus 1951 werd op een ander- afgelegen boerderij Marie Prat. een oude weduwe, met een scherp instrument doodgeslagen. Tenslotte werden in het zelfde district in Februari van dit jaar een boer. zijn echtgenote en een dochter te elfder ure uit hun brandende hoeve gehaald. Zij bleken allen dodelijk te zijn gewond door slagen met een schoffel. De plaatselijke politie is inmiddels versterkt met een afdeling uit Montpel- lier, die een nauwgezet onderzoek in stelt in de puinhopen der boerderij van de burgemeester. HET WEERW EUROPA Nice Berlijn windstil windstil ONO i hedenmorgen 7 u. (KJJ.M.I.) (Advertentie). ALLE VRIENDEN VAN ZATERDAG A.S. NAAR HOUTRUSTHALLEN TOEGANG VRIJ Iets minder wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met voorname lijk in het Noorden van het land enkele overdrijvende wolkenvelden. Koude nacht met op enkele plaatsen lich te nachtvorst. Morgen over dag deeeifde temperaturen als vandaag of iets hogere. Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk tussen Oost n Noord. lOpgemaakt om tien uur). ZON EN SLAAN Vrijdag: zon 5.25 tot 19.52 uur: maan 15.04 tot 3 39 uur. Op 29 April V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1