JKeuiue £riJtsrf|e ÖTouraitl n Onkruid wieden bij nonnenklooster Russen willen plotseling met Westelijk ontwapeningsplan in zee gaan Maar zij hebben 4 millioen man onder de wapenen, waarschuwt Grunenther Moskou stelt zich geheel achter Peking Wist IJ Diepe teleurstelling over de houding van De Ommelanden Gekomen om te zoeken VOSKUIL LÜ>ONDERDAG 2 APRIL 1953 BUREAUX: Steeii6traat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier «a dertigste laargang No 97Ü1 Directie: F. DIE MER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stut,«tut h ngo tori la liglieaspotl' Reeds het elide „vredesgebaai" DE SOWJET-UNIE heeft in de Verenigde Naties een nieuw, opzienba rend „vredes-gebaar" gemaakt. De Russen verklaren zich namelijk bereid, bepaalde concessies te doen op het punt der ontwapening, waar over de communistische wereld en de Westelijke in de V.N. nimmer tot een accoord konden komen. De Russische voorstellen wekken de indruk, dat het Kremlin de kem der Westerse voorstellen nu wel aanvaardt. De Sowjet-afgevaardigde verraste met een amendement op de door de Wes telijke landen ingediende „ontwapenings-resolutie", welke door de Rus sen tot dusver afgewezen was. De concessie zou bestaan uit het volgen- "™de: 1. De vermindering der strijdkrachten dient te worden geregeld op ^.basis van evenwichtigheid. 2. Het verbod op atoomwapens behoort vergezeld te gaan van een strenge internationale controle. Voorts heeft de Britse onder-minister Buit. Zaken, Selwyn Lloyd, op een liner te Londen, gegeven ter De Sowjets nodigen Amerikanen uit De Sowjetrussische autoriteiten Berlijn hebben Amedikaanse function- narissen uitgenodigd deel te nemen aai de Brits-Russische besprekingen, die ii Berlijn aan de gang zijn. aldus verneemt Reuter van een Amerikaans zegsman Zoals men weet, handelen de Brits- Russische besprekingen over de veilig heid in de luchtcorridor boven Duits- Amerikaanse ambassadeur, ver klaard, dat Engeland te allen tijde be- Rusland halverwege tegemoet te i, om aldus bij te dragen tot het [verminderen van de spanning tussen 1 West. Aan Reuter en A.P. ont- Nog niet vissen met grotere mazen Europese treilerreders hebben volgens Ass.-Press-telegram uit Londen een respijt gekregen van een overeen komst van 12 landen, waarbij zij ver dicht worden netten met groter mazen e gebruiken. Het Britse ministerie van ïuitenlandse Zaken maakte bekend, dat Sroot Britannië en de 11 andere onder- iekenaars van de conventie van 1946 be seffende de overbevissing er in hebben ^toegestemd van deze bepalingen af te zien tot April volgend jaar. zodat men wade bestaande nettenvoorraad kan opge- S«t>ruiken. De overeenkomst welke Zon- ||dag van kracht wordt, werd getekend Aldoor Broot-Britannië, België, Denemar- **ken, Frankrijk, Ierland, Nederland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje en Zweden. Arrestatie in Rotterdam Rokend ingeslapen: kamer uitgebrand De politie te Rotterdam heeft de 43- I jarige koopman E. V. in bewaring ge- W, steld, verdacht van het veroorzaken brand door schuld. I V., die zonder vaste woon- otf verblijf- W plaats is, zou gisternacht bij een vriend (aan de Hilledwarsstraat slapen. Hij rook te in bed nog een sigaret en viel in slaap. Het bed geraakte in brand en de vlam men sloegen over op de meubelen en de houten zoldering. De kleding van de roker, waarin zich 700 zou hebben be vonden, verbrandde eveneens. De brand weer heeft de brand met één Straal geblust. Prins Bernhard heeft maagaandoening Prins Bernhard zal op medisch advies wegens een lichte maagaan doening enkele dagen het bed moe ten houden. Hammarskjöld, de „innemende oester" Lie vertrekt 7 Mei naar Noorwegen De Zweedse vice-minister dr Hammers- kjöld, benoemd tot opvolger van Trygve Lie ais secretaris-generaal der Ver. Na ties, gaat met deze eervolle benoeming accoord. Men verwacht, dat Hammers- i kjöld, een der krachtigste voorstanders van de Zweedse „neutraliteitspolitiek", volgende week door de Assemlblée in functie bevestigd zal worden. Wat Trygve Lie betreft, deze gaat op 7 Mei scheep naar Noorwegen met de ..Oslofjord" om op 17 Mei. de nationale feestdag, thuis te kunnen zijn. Zijn echt genote zal hem vergezellen, maar zijn dochter Gurie, die het Amerikaanse bur gerschap hoopt te verwerven, blijft in New York. Over Hammerskjöld gaat het verhaal, dat hij zeer afkerig is van publiciteit, dat i hij steeds met een steriotiep lachje wei gert iets over zijn arbeid te vertellen vandaar, dat men hem in Stockholmse kringen de bijnaam reeft gegeven vai de innemende oester". lenen wij over de Russische nog het volgende: De voornaamste punten van een even wichtige ontwapening door de grote mo gendheden worden intact gelaten, evenals het voorgestelde strenge internationale toezicht op de atoomenergie. Het Sowjet-amendement wekte op het eerste gezicht de indruk, dat het Krem lin bereid was de resolutie, die de „po litieke commissie" met steun der Wes telijke mogendheden had aanvaard, met kleine wijzigingen over te nemen. Het Sowjet-amendement werd zonder enige ophef ingediend en kwam voor de Westerse diplomaten als een grote ver rassing. Een normaal uitziend amende ment begon met een verzoek aan de Al gemene Vergadering om uit de resolutie een artikel te schrappen, dat door de politieke commissie aanvaard was en "in de arbeid van de ontwapenings commissie onderschreven werd. Alle verwijzingen naar vroegere Sow- jet-eisen voor een inkrimping van alle strijdkrachten der grote mogendheden met één derde, de veroordeling van de Westerse mogendheden wegens ophitsing ~>t een oorlog en een onmiddellijk verbod ui de atoombom waren geschrapt. Onderwijl gaan in het Westen waar schuwende stemmen op, dat men zich door het Kremlin in slaap moet laten wiegen en dat de defensie-inspanning 'et vertraagd mag worden. Bidault, de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, adviseerde, de „om mekeer" in de Chinese politiek met voor zichtigheid te beschouwen. Frankrijk was in elk geval vastbesloten de strijd tegen communistische aggressie voort te zetten. Faroek in Oslo Verscheidene bladen in Oslo hebben vandaag Aprilgrappen uit gehaald. Het blad „Verdens Gang" spande de kroon door de gehele voorpagina te wijden aan de „aankomst" van ex-koning Faroek in Oslo. Het blad publiceerde zelfs foto's van de ex-koning, aanzittende aan een banket tussen premier Oscar Torp en de minister van Buit. Zaken, Halvard Lange Een Japans blad, Sangyo Keizai uit Tokio, bracht nog een andere verrassing: een foto van Eisen hower, Churchill en Malenkow, die na een „vredesconferentie" van de Grote Drie hadden gepo seerd. De foto werd toegeschreven aan het „Aprilgrappen-persbu reau". aldus H.V.V. Vrouw verdacht van moord op man In Eindhoven gearresteerd Verdacht van moord op haar man, d< 51-jarige administrateur van de Eind- hovense muziekschool W. R., is door de politie aangehouden en voor de officier van Justitie in Den Bosch geleid de 46- jarige vrouw R. Bepaalde verdachte omstandigheden en sectie op het stoffelijk overschot de man, die in de nacht van 18 op 19 Maart plotseling overleed, leidden ten slotte tot aanhouding van de vrouw. R. zou d oor verstikking of wurging om het leven zyn gekomen. Het echtpaar had twee kinderen. Lt.-gen. Brethouwer ridder Ned. Leeuw Gen.-maj. J. D. Backer directeur materieel landmacht Thans is het officiële bericht afgekomen, dat met ingang van 1 April op zijn ver zoek eervol ontslag uit de militaire dienst verleend aan luitenant-generaal ir D. H. G. Brethouwer, directeur materieel landmacht, die deze functie sedert Sept. 1950 heeft vervuld. Als zijn opvolger is met ingang van dezelfde datum benoemd gen.-majoor J. D. Backer, tot dusver plaatsvervangend directeur. In een gisteren in de Nieuwe Frederik- kazerne te Den Haag gehouden bijeen, komst, hebbed" minister Staf en staats secretaris Kranenburg, de diensthoofden van het directoraat Materieel Landmacht en het personeel van dit directoraat in Den Haag afscheid genomen van lt-gen. Brethouwer. In zijn van grote waardering getuigend afscheidswoord maakte de minister om de benoeming van lt.-gen. Brethouwer tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw bekend. Door de nieuwe directeur generaal- majoor J. D. Backer, werd namens het personeel van het directoraat een schil derij en een aantal langspeelgramofoon- platen aan lt.-gen. en mevrouw Brethou wer aangeboden. Lt.-gen. Brethouwer is m.i.v. 1 April benoemd tot directeur van de Hollandse Signaalapparaten N.V. te Hengelo. Hy zal zich metterwoon te Delden vestigen. Knaap gedood bij spe len met handgranaat De negenjarige jongen Van der Plas werd gistermiddag gedood en zijn vriend, je ernstig gewond bij het ontploffen var handgranaat, die zij hadden gevonden waarmee zij aan het experimenteren en in de omgeving van het openlucht, theater te Velden (L.). Een derde jongen werd door de rond spattende scherven van de onplofte gra naat niet getroffen, doch hij was uiter aard erg overstuur. De 14-jarige Pierre van Lipsig te Meer- lo, die Dinsdagmiddag door een vracht auto werd aangereden, doordat hij ver moedelijk te veel naar links uitweek, is vannacht aan de bekomen verwondingen overleden. Molotol stelt een voor waaide Amerika blijft echter gekant tegen toelating van Rood China en Noord-Korea tot de V.N. jl/FOLOTOF, de Russische minister van Buit. Zaken, heeft verklaard, dat de Sowjet-Unie zich volledig achter het voorstel van Peking schaart en in alle opzichten bereid is, aan de verwezenlijking van een bestand op Korea mee te werken. Aan deze mededeling knoopte Molotof de opmerking vast, dat de Ver. Naties voor het beëindigen van de strijd op Korea ver standig zouden doen, vertegenwoordigers van communistisch China en Noord-Korea tot haar organisatie toe te laten. Is dit nu een Russische voorwaarde voor een wapenstilstand op Korea? Churchill zei in het Lager huis, dat het Chinese aanbod nieuwe hoop biedt, daadwerkelijk de Ko- reaense krijg te kunnen beëindigen. Churchill juichte de jongste Russische stappen toe, voor zover deze er op schenen te wijzen, dat Moskou de be trekkingen met het Westen wil verbeteren. Molotof zeide in zjjn door radio-Mos- voorstel inzake Korea aandachtig te 't Is toch zo'n rare man kou omgeroepen verklaring, dat hij mens zyn regering sprak. De Sowjet- Unie is bereid met de Chinezen en Noord-Koreanen volledig samen te wer ken bij de verwerkelijking van de Chinees-Noordkoreaanse voorstellen. Ik vertrouw er op, zo vervolgde Molotof, dat de Amerikaanse regering het initia tief van China en Noord-Korea op de juiste wijze zal begrijpen. Het voorstel, om de „niet-vrüwilligen" aan een neu traal land pover te dragen, wordt een stap in de richting van een overeenstem ming genoemd. De Verenigde Naties zouden veel ge makkelijker tot een oplossing zijn ge komen, als Noord-Korea en continentaal China vertegenwoordigd zouden zijn ge weest. Deze kwestie diende zo spoedig mogelijk geregeld te worden. Dit zou het aanzien der Verenigde Naties doen stij gen en in het belang zijn van alle landen der wereld, aldus de verklaring. Molotof bracht in herinnering, dat de kwestie van het uitwisselen der gevan genen na een wapenstilstand de enige was, waarover nog geen overeenstem ming was bereikt, toen het bestands- overleg in October werd opgeschort. De internationale reacties z Washington is bereid naar elk redelijk luisteren; Londen heeft van de verkla ringen van Moskou en Peking „goede indruk"; Parijs waarschuwt, dat de Westelijke landen hun defensie-in spanningen, noch in Europa, noch in Indo-China mogen verslappen. Volgens de corr. van Reuter te Washington is de Amerikaanse regering krachtig kant tegen toelating tot de V.N. communistisch China en Noord-Korea onder de huidige omstandigheden. De Duitse verdragen Verzoek aan Hof door Ollenhauer ingetrokken De leiding der Westduatse socialistösche Partij heeft medegedeeld, dat zij haar verzoek aan het Westdultse Hof voor Grondwetezaken om Bondskanselier Adenauer te verbieden, President Heuss de verdragen tussen W est-Du its la nd en de Westerse Verbondenen ter tekening te leggen, dezer dagen heeft ingetrokken. Een woordvoerder der partij verkaar- de, dat deze beslissing is veroorzaakt door een toezegging van President Heuss aan de partijvoorzitter Ollenhauer, dat hij de overeenkomst van Bonn, welke WestDuitsland weer bijna een souve staat maakt en het E.D.G.-verdrag niet zou tekenen, voordat het Hof voor Grond wetszaken heeft uitgemaakt, of de ver dragen al dan niet in strijd zün met de Westduitse grondwet. President t.euss heeft deze toezegging in het afgelopen weekeinde gedaan. Goed bewaakt door enige agenten en detectives werd John Christie gistermiddag voor de politierechter geleid. Men ziet zfn kale schedel en hoe hij de handen voor het gezicht houdt. Buiten het gerechtsgebouw verdrong zich een dichte menigte, terwijl binnenin de rechtszaal de tribunes tot de laatste plaats waren bezet. Op verzoek van Scotland Yard besloot de rechter, Christie nog een week in voorarrest te houden in verband met het onderzoek. Personeelsbeleid van Lie onder de loupe De Assemblée der V.N. heeft het ver- ag van Trygve Lie over zijn personeels beleid noch goed-, noch afgekeurd, aldus Reuter. In een met 41 tegen 13 stemmen bij 4 onthoudingen, aangenomen resolu tie, werd verklaard, dat het verslag was „bezien en overwogen" en het vertrou- wordt uitgesproken, dat de secre taris-generaal het personeelsbeleid zou >n met de, van toepassing zijnde voorzieningen van he^s Flandvest voor ogen. Een resolutié van 12 Afrikaanse en Aziatische landen, beogende een commis- te benoemen, ter bestudering van het rapport, werd verworpen. De secretaris generaal werd verzocht, op de zitting verslag uit te brengen personeelsbeleid. Hooldbestuur A.N.A.B.: „Men lost moeilijkheden niet op, door de hekken te grendelen" DE WIJZE, waarop de hoofddirectie van De Ommelanden het bindem advies van de scheidsrechters tot nu toe heeft ten uitvoer gelegd, heeft het hoofdbestuur van de A.N.A.B. diep teleurgesteld. Dit wordt gezegd in een verklaring, die de A.N.A.B. gisteravond heeft uitgegeven. „Na het bekend worden van de uitspraak heeft het hoofdbestuur van de A.N.A.B. onmiddellijk de door arbiters opgedragen taken verricht. Ver wacht werd, dat De Ommelanden even loyaal de uitspraak zou aanvaarden. Dat is tot nu toe niet geschiedt", aldus de verklaring. Niet alleen zijn er moeilijkheden gere- DE ZOON des mensen is gekomen om te zoeken, zo lezen we in Lucas 1910. Dat is een vreemde tekst. Want ik heb steeds gemeend, dat de waarheid anders om was: dat ik gekomen was om de Zoon des ménsen te zoeken. Dat is mij altijd voorgehouden, en dat heb ik ook altijd wel gewild, de Zoon des mensen zoeken, Christus volgen. En daarvan zing ik ook: de liederen die zeggen: "k Wil U volgen op al Uw schreden. Dat is een schoon en blijvend ideaal: de navolging van Christus. Het volgen als een schaap de herder. Dat meende ik oprecht, dat ik gekomen was om de Zoon des mensen zoeken. En daar heeft Hij toch ook f om gevraagd: Hij vroeg herbaalde- lijk, dringend en persoonlijk: Volg Mij. Maar van mijn antwoord is eigenlijk nooit iets gekomen. Zijn vraag was er wel, maar mijn ant woord niet. En het eigenaardige is. dat het nu precies andersom is: Zijn ant woord is er wel, maar mijn vraag niet! Dat is al6 Hij zegt: de Zoon des mensen is gekomen om te zoeken. Dat is een antwoord op een vraag, die ik nooit ge steld heb. Want ik herinner mij niet, ooit aan Jezus gevraagd te hebben: Here, volg mij. Niet. dat ik die vraag met opzet heb vermeden, dat geloof ik niet, maar het is er nooit van gekomen. Waarom zou ik een ander vragen mij te volgen? Ik wil juist een ènder volgen. Dat heb ik nodig, iemand die mij de weg wil wijzen, die mij voorgaat. Ik wil iemand voor mij hebben, en niet achter mijn rug. Dat irriteert mij: dat iemand mij zoekt, ja, en daar nota bene speciaal zijn levenstaak van maakt! die loopt achter mij aan. Ik hoor hem lopen, dag in, dag uit, achter mij aan. Ik hoor hem lopen, en het zacht gerucht zijn voetstappen. Ik kan hem niet ontlopen, en dat is angstwekkend. Ik loop sneller, en dan loopt hij ook snel ler. Ik vertraag mijn pas. en hij ver traagt de zijne. Ik sta stil. ik sta vaak en dan is er achter mij een leegte, waan mij weer alleen te zijn! Maar dan ga ik weer behoedzaam verder, en vangt het gerucht van zijn voet stappen aan. En dan ren ik weg, en ik schreeuw, want ik wil dit niet, ik wil alleen zijn, alleen, en de ander ontlopen, ik schreeuwmaar de echo sterft weg het gerucht houdt aan. De Zoon des nsen is gekomen om te zoeken. De gehate tolbomen bij Maartensdijk (U.) zijn gistermorgen om elf uur voorgoed geopend. Op hetzelfde ogenblik werd ook de tol bij Blauw kapel opgeheven. Op de foto: burgemeester mr H. H. Schuller van Maartensdijk en zijn wethouders duwen de tolbomen omhoog. DAT de straatweg tussen Gouda en Bodegraven van 7 April tot 7 September niet voor alle verkeer, maar slechts voor vrachtauto's gestremd zal zijn. DAT burgemeester d'Ailly de automo biel- en bloemenshow Autofleury (van 11 t/m 19 April in de A'damse Apollohal) zal openen. DAT ir G. J. Braat van Braat's fabriek an stalen ramen in Delft op 8 April als directeur wordt opgevolgd door de onder directeur ir M. C. Braat en de scheiden de directeur op 9 April t.g.v. zijn 40-j. jubileum in de Stadsdoelen recipieert. DAT werkstudenten-gidsen thans eerste twee posten op de toegangswegen naar Amsterdam bij Diemen en Meeuwenlaan hebben betrokken vreemdelingen toeristische inlichtingen te verstrekken. DAT t.g.v. de wereldgezondheidsdag op 7 April om 6.55 uur via H'sum II vraaggesprek wordt uitgezonden met dr Berg. dir.-generaal voor inter nationale volksgezondheidszaken op het ministerie van Sociale Zaken. DAT B. en W. van Ommen aan de raad hebben voorgesteld, de kampeer- verordening te wijzigen, waardoor nog slechts individuele kampeerders groepjes die niet bij een jeugdorganisatie zijn aangesloten of geen kampeerkaart bezitten, een gem. vergunning nodig hebben. DAT de Amersfoortse wethouder J. Koopman m.i.v. 1 Juli is benoemd tot assistent van prof. F. Polak op het plan bureau van het ministerie van Sociale DAT de afsluiting en bewaking van de overweg te Brummen in de spoorlijn Arnhem-Zwolle Zaterdag wordt vei gen door een knipperlicht DAT de Roosendaalse aardappelhan delaar A. H. V., die op een colonne van de Nat. Reserve is ingereden, waardoor een man werd gedood en 12 werden ge wond, in Breda tot 5 maanden gevan genisstraf en 2 jaar ontzegging van het rybewijs is veroordeeld. (Eis: resp. 8 mnd en 3 j.) DAT de stichting Kruiden- en Asperge proeftuinen te Wijchen (Gld.) thans proeftuinen heeft aangelegd. DAT staatssecretaris Veldkamp giste ren in Arnhem een tafelrede heeft ge houden t.g.v. de opening van hotel Haar huis aan het nieuwe stationsplein. Een der hotels die met Marshallgelden zijn gebouwd. DAT de A.R. en CR. kiesverenigingen )k in Schoonhoven bij de raadsverkie zingen met een gezamenlijke lijst zullen uitkomen. DAT mr F. A. des Tombe, thans werk zaam bij de Ned. Bank te A'dam, m.i.v. 1 Juli is benoemd tot onderdirecteur van de Ned. Participatie Mij N.V. DAT uit een auto, die aan het 1ste Weteringplantsoen te A'dam geparkeerd was, vijf koffers met kamerjassen enz. ter waarde van ƒ6000 zijn gestolen. DAT het rapport der commissie achter stallige betalingen, blijkens het antwoord van minister Luns aan het Tweede. Kamerlid Stufkens (P.v.d.A.), kan worden gepubliceerd zodra d« regering haar deel over het rapport heeft meegedeeld aan de Kamers. DAT het advies der commissie-Kingma Boltjes over het Fries in het rechtsver keer door een misverstand niet tijdig aan de leden der Tweede Kamer werd toege zonden. hetgeen blijkt uit het antwoord van minister Beel aan het Tweede-Kamer, lid Scheps (P.v.d.A.). DAT voor de tweede internationale landbouwbeurs te Utrecht (27 April t.m. 2 Mei) reeds 422 aanmeldingen uit 14 landen zijn ontvangen. DAT Scheerwolde, het nieuwe kern dorp in het nieuw ontgonnen deel van het Land van Vollenhove (gem. Steen- wijkerwold) gisteren zijn eerste bewo- ?rs heeft gekregen. DAT staatssecretaris Veldkamp edelambachtshuis in Schoonhoven heeft heropend. DAT de Zweedse gezant in Den Haag, S. V. Dahlman, begin Mei voor maand met verlof gaat en wordt ver vangen door de eerste secretaris C. F. Hoegstedt Maastricht DAT minister Witte op Tweede Paas dag in Volendam een tehuis voor jaarden. een school voor voortgezet on derwijs, een hulpkerk en een Ulo-school zal openen DAT het nieuwe veilinggebouw Purmerend van de afslagvereniging Beemster-Purmerend e o. op 9 April wordt geopend (bouwkosten: ff 1.3 mill.) DAT wegens de toenemende onveilig heid in de bossen in het Oostelijk deel de provincie Utrecht waarschijnlijk vliegende colonnes van de bereden po litie worden ingeschakeld. DAT de ontwerpen van R. de Gunst (R'cfam), G. Hurkmans (Tilburg) e Kriens (Breda) voor de wijnpropaganda door de Centr. Ver. van Ned. Wijnhan delaren zijn uitgekozen om te worden doorgezonden naar een internationale jury. DAT wegens inbraken in de zuivel fabriek en een garage te Stramproy (L.) tegen de 37-j. arbeider J. er 31-j. pluimveesekser P. V. in Roermond resp. 15 en 9 maanden is geëist. DAT de blinde directeur van de Chr. werkinrichting voor blinden aan de Plantage Middenlaan te A'dam, mr J. de Boer, gisteren is geïnstalleerd. bij de meldingen van de arbeiders, ook het aanstellen van vaste arbeiders door De Ommelanden geschiedt, ondanks daarover tot tweemaal toe duidelijk ge stelde bepalingen van de arbiters, met een eigengereidheid van de zijde hoofd-directie welke de gezagsbegrippen de arbitrale uitspraak aan 1 kelen brengen. Arbitrage is arbitrage en een arbitrale uitspraak moet worden nageleefd. Dat ii het oordeel van de heer Ruppert, voor zitter van het C N V. in De Gids. het of ficiële orgaan van het C.NV Hij voegde daaraan toe. dat in het Vrije Nederland de suprematie van het recht boven iedere twijfel verheven behoort te zijn. Ten anazien van de door de heer De Groot, namens de Ned. Chr. Landarbel- Bond verspreide berichten, dat de uitspraak van de arbiters onrechtvaar- zijn, verwijst het hoofdbestuur van de A.N.A.B. naar het oordeel heer Ruppert. waarbij hij van oordeel ls dat de heer De Groot niet bevoegd tot het verstrekken van pers-mededelin- het hoofdbestuur N.C.L.B. De A.N.A.B. acht het van veel groter belang dat het bindend advies wordt geleefd dan dat personen die niet ln het bezit zijn van alle tussen de partiji gewisselde stukken hun mening verkon digen zonder daartoe door hun hoofd bestuur gemachtigd te zyn. Ondanks de weigering van de hoofd directeur van De Ommelanden om ten overstaan en onder leiding van de ar biters ter zitting van de arbiters d.d. 28 Maart 1953 besprekingen met de A.N.A.B. bleef bij het hoofdbestuur van de A.N.A.B. toch nog de verwachting dat het voltallige bestuur van De Omme landen ln deze of de komende week de A.N.A.B. zal uitnodigen voor een bespre king waarop over de afhandeling vi gerezen moeilijkheden gesproken kunnen worden. Men lost gerezen moeilijkheden niet op, door de hekken te grendelen en de poorten gesloten te houden, maar wel door besprekingen te openen en het recht zijn beloop te geven. De onderhandelingen te Pan Moen Djon Na schriftelijke utiwisseling van voor stellen tussen de communisten en de V.N.. waarbij een schrijven van generaal Clark, opperbevelhebber der V.N. strijd krachten op Korea, het uitgangspunt was, is de kans groot, dat de verbin dingsofficieren op 6 April te Pan Moen Djon voorbereidende besprekingen hou den. Zoals eerder vermeld, gaat het over de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen. dat vreemd, maar toch is het zo: ik heb het altyd graag gewild. Ik heb het altijd ten diepste gewild, dat iemand mij zocht. iemand zou zijn, die zomaar, en ongevraagd, mij zag gaan en mij wilde zoeken. Dat ik niet zo mateloos alleen zou zijn, zinloos en zonder dat iemand mij ooit zag. maar dat iemand mij zou zoeken en zou volgen. Dat er de ge gronde hoop zou zijn, dat iemand zijn hand zou leggen op mijn schouder, mij mijn hoofd zou vatten tussen zijn handen. Dat er een lange en wel licht ijdele droom waar zou worden: dat iemand zei: zeg, ik heb jou gezocht Ten diepste heb ik dat altijd gewild. Die droom, dat de Zoon des mensen zou kunnen komen om mij te zoeken. Ik was als het kind uit een sprookje, verdwaald in een groot en donker bos. En ik wist zeker, dat lopen en roepen niet zou baten, want achter de zwarte en doodstille bomen stonden toch slechts weer bomen, even zwart en doodstil en kaarsrecht. Maar ik liep toch, omdat ik nu eenmaal verder moet. En toen, uit de richting die ik niet had verwacht, was iemand gekomen, in een wit en blinkend kleed was hij mij achterop ge komen, hy haalde my in en legde zyn hand op mijn schouder. En toen ik mij omkeerde, keek ik in zijn ogen. Er viel een stilte, maar ik wist dat hij mij had gezocht. Toen zei hij zacht en langzaam: kom. wij moeten elkaar, geloof ik. MORGEN (Goede Vrijdag) verschijnt ons blad niet. Onze bureaux zijn morgenochtend tot 12 aur geopend Nieuwe Leidsche Crt. de voetstappen van de vreemde, vreemde die mij nooit inhaalt. Dat is merkwaardig, ik ben eigenlijk blij, dat hij mij nooit inhaalt. Ik ben blij, dat hij niet sneller gaat. Misschien was het zeifis beter, dat hij helemaal maar weg zou gaan, verdwijnen. Want waar ga ik heen? Waar breng ik hem, die mij volgt, héén? Hij is zo roekeloos mijn voetspoor te blijven vol gen! Hij gaat niet zijn eigen gang. maar de mijne! Dat kan hij niet straffeloos volbrengen, want waar ga ik heen? Ik schryd langzaam naar de dood, en hij volgt mij na. Adembenemend, lang zaam en zeker gaat hij mij na. en be zoekt mij in mijn dood. Zijn liefde voor mij wordt aan Hem afgestraft op Goede Vrijdag. En ik kan er niets aan doen. Ik kan er niets aan doen. want dat is zijn taak, zijn wil: de Zoon des men sen is gekomen om te zoeken. Hij loopt achter mij aan. En de straf, die mU de vrede aanbrengt, is op Hem. J. J. POORT. In het Rampenfonds: f 93.1 millioen Het Nationaal Rampenfonds heeft tot gisteravond een bedrag van ƒ93,1 mil lioen ontvangen. Sinds Woensdag is er |M ƒ300.000 by gekomen. Zuidelijke wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vrij veel bewolking met tijdelijk enige regen. Matige tot vrij krachtige Zuidelijke wind. Zachter. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Vrijdag: Zon 6.11 tot 19.17 uur; maan 0.0 tot 7.03 uur. Zaterdag: Zon 6.09 tot 19.18 uur; maan 0.32 tot 738 uur. Op 7 April L.K. (Advertentie) NORMALE schoenen voor ABNORMALE voeten Morsstraa» 11 - Telef. 22202 Erk. maat- en ortt

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1