De heer Kloos uit de Franchimontlaan borduurt al vijf jaar Een hobby voor kunstzinnige en geduldige mensen Verlovingsringen NIEUWE LEIDSCHE COUHANT TRIJDAG 20 MAABT 1931 Mensen en hun hobbies IV De vierde reportage in onze serie „Mensen en hun hobbies" is gewijd aan ■borduurwerk van een Leids ingezetene. De lezer en lezeres zullen haastig tegenwerpen, dat er zo talloos veel dames zich onledig houden met het borduren van tafellakens en servetten, dat het de moeite niet waard is daarover te schrijven. Wij slaan die opmerking evenwel af met de intro ductie van niet een kunstenares, maar een kunstenaar met naald en draad: de heer J. J. Kloos, Franchimontlaan 4. Het is ongeveer vijf jaar geleden, dat [dat haar echtgenoot had geborduurd, v Kloos °p rfftt Wijven zitten. De heer Kloos bezig met naald, draad en spanraam. Foto N. va kaar gebrouilleerd raakten, waarmee een alledaags gebeuren deftig aangeduid is. De heer Kloos bemoeide zich toen met iets, waar hij zich volgens zijn echtge note helemaal niet mee mócht bemoeien. Hij had aan een borduurpatroon op een laken zitten „knoeien". Dat laken was door zijn schoonmoeder bestemd voor het uitdrukken van dankbaarheid je gens familie in de Verenigde Staten, die de verwanten in Nederland na de be vrijding door de eerste moeilijke tijd heen had geholpen en waar zij een be zoek had gebracht. Tegenwoordig En nu is het zo, dat de heer Kloos helemaal zelfstandig borduurt en dat zijn vrouw moet bekennen, dat hij haar meerdere in dit opzichit is geworden. Het enige, wat nog in echtelijk overleg gebeurt is het uitzoeken van de kleu ren. Maar zelfs het kopen van de stren getjes zijde, wat de borduurkunstenaar vroeger aan zijn vrouw overliet, is nu een geheel mannelijke aangelegenheid geworden. Wat wel als een bewijs voor het hoge peil van deze borduurkunst mag gelden. Kennissen, die in het trap penhuis bij de familie Kloos ingelijste borduurwerkjes zien hangen, zijn er op getogen over. En de mensen, die bij het eerste vernemen niet willen geloven, dat een man dat fijnzinnige werk heeft gemaakt, zijn legio. Werkwijze De vooruitgang, die de naaldkunste naar heeft gemaakt in de afgelopen ja ren, is onmiskenbaar. Hoewel hij zich nog steeds van de zogenaamde ingrijp steek bedient, is de fijnheid van uitvoe ring toch sterk toegenomen. Biedermeierfiguurtjes met kleurige, wijde klokrokken onder ingesnoerde tailles, die hoofdzakelijk het onderwerp van deze borduurkunst zijn, lenen zich door kleur en vorm bijzonder voor beelding. De techniek van de heer Kloos is zo verfijnd, dat hij nu ook al gracieuze gezichtjes met zijn zijden dra den kan schilderen. Door kleurverloop en stekenligging brengt hij perspectief in de voorstellingen. Aanvankelijk dien den strijkpatroontjes nog wel als hulp middel, maar de vaardigheid in het bor duren is zo groot, dat de heer Kloos zijn figuren uit de vrije hand van voorbeel den namaakt. Zijn tekentalent komt hem daarbij zeer te stade. Vaak houdt hij zich avond aan avond met zijn liefhebberij bezig. Hij stelt daarbij een merkwaardig geduld toon. Het komt niet zelden voor, dat hij aan een klein vogelfiguurtje, van roodborstje, bijvoorbeeld drie dagen werkt met naald, draad en loupe. Mis schien mogen wij de heer Kloos daarom een benijdenswaardig mens noeme Omdat men in het snel levende Ame rika voor tijdrovende bezigheden als borduren geen tijd had, ging zij een tafellaken borduren. Zo'n geschenk zou zelfs verwende Amerikanen opgetogen maken, dacht zij terecht. Zij begon te werken, maar dat er zoveel geduld en concentratie voor nodig was. had ze zich niet kunnen voorstellen en ze legde het naaldje er bij neer. Haar dochter, mevrouw Kloos, zette het werk voort. Op een avond, dat zij er weer mee bezig was, legde ze even naald en draad neer om thee te gaan zetten. Nu wilde het, dat de heer Kloos zich die dagen juist erg verveelde. En dat gebeurde al heel weinig, want hij te kende graag, hij timmerde en knutselde voortreffelijk en vervaardigde eigen handig tal van huishoudelijke voorwer pen. In die stemming van, ,ik wou maar, dat ik wat te doen had" deed de heer Kloos iets, wat iedere andere echtgenoot zou hebben nagelaten. Hij begon aan het borduurwerk van zijn vrouw te knoeien. Met alle gevolgen van dien. Mevrouw kwam boven, zag wat er gaande was en zei beslist en zeer openhartig, dat haar man niet aan haar borduurwerk mocht komen. Nu kon ze helemaal weer opnieuw be ginnen. Enzovoort. Men weet hoe dat gaat! In dit geval liep het echter toch iets anders. Zij was verrast over de kennis van zaken of liever het fijne, bijna vrouwelijke gevoel waar mee haar man de naald had gehan teerd. En toen ze wat over de eerste, overigens niet zo grote boosheid heen was gekomen, mocht het gedeelte, meester'gaf Pafrimonium gal de sloot Vijftigste jaarvergadering van Leidse Chr. metaalbewerkers Patrimonium gaf de stoot tot oprichting van de Christelijke metaalbewer- kersbond in Leiden. Op de vergadering van 18 Maart 1903 zag deze or ganisatie het licht. Een handje vol mannen trotseerde de smaad, die ze zelfs van vrienden en geloofsgenoten moesten ondervinden en begonnen het werk van de Christelijke vakbeweging onder de metaalarbeiders, het woord uit Nehemia 2 20 voor ogen houdend: God van de hemel zal het ons doen gelukken en wij, Zijn knechten, zullen ons op maken en bouwen. Aldus de heer P. Barendse, voorzitter an de Christelijke metaalbewerkersbond, afdeling Leiden, in zijn historisch over zicht, dat hij gisteravond op de vijftigste jaarvergadering van de afdeling gaf. Het doel en de grondslag van de ver eniging, aldus spreker, kan men niet beter weergeven dan met artikel twee van de statuten: De vereniging aanvaardt de regelingen, in Gods Woord vervat omtrent arbeidersaangelegenheden, als een blijvende grondslag voor lotsverbe tering der vakgenoten, terwijl ze zich ten doel stelt om op deze grondslag de zede lijke en stoffelijke belangen der ijzer- en metaalbewerkers in het algemeen en die haar leden in het bijzonder langs wettige weg te bevorderen. Spreker gaf een beeld van het verloop van de afdeling en van haar tijden van bloei en verval. In de periode van 1918 1921 beleefde zij haar „gouden eeuw" met een ledental van ongeveer vierhonderd. De heer Barendse vertelde ook iets van de moeilijke periode in de oorlog, toen men het werk illegaal moest voortzetten, en van de jaren na de oorlog, waarin het werk moeilijk, maar ook vol zegen was. Ook in de komende periode zullen we met Gods hulp verder bouwen, zo ein digde spreker. Het jaarverslag van de secretaris toon de een optimistisch beeld, het vergade- ringbezoek uitgezonderd, van 'n groeien de afdeling. Het verslag van de pennin; batig saldo te zien. E Pieterskerk, half 8: Ned. Chr. Radio Vereniging, grote zangavond. Vlies, 8 uur: Vereniging voor Paeda- gogiek, J. A. Sellenraad uit Enschede over omgang tussen jongens en meisje: Stadsgehoorzaal. 8 uur: The Rambler* en Joop de Knegt. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: duiven- concourscommissie. contactavond met film „Snelle Wieken 1953". Lakenhal. 8 uur: K. en O., opening schilderijententoonstelling G. H. Breit- ner door de burgemeester. Snouck-Hurgronjehuis, Rapenburg 81, 8 uur: K. en Ocursus psychologie drs W A. Nell. Turk, 8 uur: opening cursus spreken in het openbaar. Zaterdag Gehele dag: Speld jesverkoop Leger des Heils. Casino: 2.15 en 4.30 uur: K. en O., 't Is middernacht dr Schweitzer; woord voor af door prof. di G. J. Heering. Speeltuin Oosterkwartier, 3 uur: Wo ningbouwvereniging De Eendracht, ont hulling monument. Volkshuis, 4 uur: Een huis in de Dul- cimerstraat. film naar het boek van Nor- man Collins. Het bijzondere kerkewerk van de Hervormde Gemeente heeft voorberei- Metaalbewerkerfbondf^afdeling^Leiden! dingen getroffen voor de viering van het Paasfeest. Ds P. L. Schoonheim receptie 50-jarig bestaan. vertelde ons er gisteren iets over. Wederom zal in de Marekerk een spel j-z. j.t Stadsgehoorzaal, 8 uur: De Sleutelstad, Bijzondei Kerkewerk Hervormde Gemeente Twee opvoeringen van Paasspel „De Dag des Heeren" Op 5 April openluchtbijeenkomst op Pieterskerkplein heren P. Barendse en M. N. de Mey hun bestuursfunctie herkozen. In plaats van de heer H. Knetsch, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer A an Poelgeest gekozen. Tenslotte deelde een woordvoerder de feestcommissie mee, dat het bestuur Zaterdagmiddag van 4 tot 6 gebouw voor Christelijk sociale belangen zal recipiëren. Op Donderdag 21 en Vrij dag 22 Mei worden in de Burcht feest avonden gehouden, waar Sempre Avant: Jong en Jolig zullen optreden. Agenda voor Leiden Vrijdag Prediker, half 8; Unitas. jaarfeest Sempre Avanti. De Leidsche Spaarbank in 1952 Tevreden over de resultaten Verschenen is het verslag 1952 van de Leidsche Spaarbank (opgericht door het departement Leiden der maatschappij tot nut van 't algemeen de 16de October 1818). De resultaten mogen bevredigend genoemd worden. Er werd bijna f 700.000 meer ingelegd dan terugbetaald. Met inbegrip van de rente over 1952 steeg het inleggerstegoed met meer dan f 1.000.000. Het aantal inleggers steeg met bijna 1300 tot ruim 31.000. Het aan tal posten van inleg steeg van 91 000 tot 102.000. Het aantal deelnemers aan de af- haaldienst overschreed de 5.000. Beziet men de gegevens over het af gelopen jaar nader, dan blijkt dat de toeneming van het inleggerstegoed uit sluitend een gevolg is van de hogere in leg. Er werd in 1952 f 1.000.000 meer in gelegd dan in 1951. Het bedrag der terugbetalingen lag slechts f 100.000 boven dat van het vorige jaar. Wellicht heeft ook de gunstige ontwikkeling van de economische toestand van ons land ;n iets beter klimaat voor het spaar- ezen geschapen. Er werd f 7,9 millioen ingelegd tegen f 6,9 millioen in 1951. De terugbetalingen bedroegen f 7,3 millioen tegen f 7,2 mil lioen vorig jaar. Het totale aantal ge boekte posten steeg van 130.000 tot 144.000. Muziek- en toneelavond voor het Rampenlonds De Leidse mondaccordeonvereniging Crescendo kreeg op een lofwaardig initia tief tot het organiseren van een feestelijk getinte avond in het Antonius-clubhuis de onmiddellijke en spontane mede. werking van twee andere Leidse vereni gingen: de arbpiderstoneelvereniging DOS. en de accordeonvereniging D.V.V. De opbrengst van de avond zou ten volle het Rampenfonds ten goede komen. Gisteren hebben deze verenigingen de avond gegeven en Jiet resultaat is eer goede cocktail van muziek en toneel ge worden, door het weinig talrijke publiek op hoge prijs gesteld. Strak en voortreffelijk geleid kwam eerst Crescendo voor het voetlicht met „bouquet van melodieën", zoals de titel van één der nummers zeer toepas selijk luidde. D.V.V. vervolgde het pro. gramma niet mindep verdienstelijk met het mooie Zigeunerliebe van Franz Léhar. Tenslotte traden de leden va bekende toneelvereniging D O S. op met het toneelstuk „Nummer tachtig" vat Herman Heyermans. Dit onder de be proefde regie van de heer A. C. van dei Woerd. Deze avond werd geopend door de heer de Koning, sergeant-majoor van Rode Kruis. Na zijn toespraak, w« eens gewezen werd op de noodzaak hulpverlening aan de rampslacht offers, speelde Crescendo het Wilhelmus. Krijgt Leiden Chr. huishoudschool Naar wij vernemen, heeft de vereni ging voor Chr. nijverheidsonderwijs voor Leiden en omstreken bij het gemeente bestuur van Leiden een verzoekschrift ingediend om de oprichting en instand houding van een Ohr. nijverheidsschool meisjes te Leiden nodig te willen verklaren. In het verzoekschrift spreekt het bestuur op grond van een gehouden enquête de verwachting uit, dat voor een Chr. huishoud- en industrieschool te Lei- den zich per jaar tenminste tweehon derd leerlingen zouden melden. Residen tie-orkest Herman Schey zong Mahlers Kindertotenlieder Het zevende abonnementsconcert door het Residentie-orkest stond weer onder de directie van Willem van Otterloo, terwijl de bas-bariton Herman Schey solistische medewerking verleende. Was de inzet van deze avond, de derde symphonie van Bertus van Lier, voor velen misschien wat ont hutsend, de beide andere werken van het programma, Mahlers Kinder totenlieder en Brahms' eerste symphonie zorgden er stellig voor, dat ook de behoudende muziekliefhebbers de zaal na afloop in volle gemoedsrust konden verlaten. hedonisme minder wenselijk, zo niet ver werpelijk vinden. Dit maakt de appre ciatie niet gemakkelijk. Pijpers dyna mische geest kan ons niet zelden, bijv. in diens derde symphonie. sterk sugge rerend overtuigen. Van Lier slaagde daar- De volgorde Van Lier, Mahler. Brahms heeft intussen wel iets vreemds; histo- risch-stylisti6ch is zij aanvechtbaar, psy chologisch kan men haar verdedigen. Hoe het ook zij, wij werden al dadelijk geplaatst voor een moeilijke opgave; de appreciatie van een compositie, die, hoe knap zij ook van constructie ongetwij feld is. toch niet bepaald gemakkei ijk voor zich inneemt. Van Lier behoort, zo komt het ons voor, tot die groep van Nederlandse compo nisten. die, in navolging van Pijper, de formele structuur, de logica van de vorm zo men wil, primair achten en het stre ven naar welluidendheid als sensueel worden opgevoerd. De commissie voor het B.K. is van mening, dat dit moderne middel heel goed te gebruiken is om de mensen met het Evangelie in aanraking te brengen. Opgevoerd wordt „De Dag des Hee ren" uit „Het Heilige Hout" van M. Nij- hoff. De uitvoerenden zijn leden van de Leidse oecumenische spelgroep onder leiding van de heer H. Zondervan. Het mannen-dubbelkwartet Inter Nos ver leent medewerking, alsmede de organist van de Marekerk, de heer J. Hooger- Omdat men weer grote belangstelling (Advertentie) verwacht, worden tw-.a opvoeringen ge geven, en wel op 31 Maart en op 1 April. Op deze avonden wordt ook de Matthetis-passion uitgevoerd. Ds Schoon heim vond dit samenvallen niet geluk kig, maar mede door een misverstand kon dit niet worden voorkomen. Wie èn de Mattheüs-passion èn naar „De Dag des Heeren" wil, is daartoe echter de gelegenheid, aangezien beide twee avonden beslaan. Op Zondag 5 April (eerste Paasdag) des morgens 8 uur wordt op het Pieters kerkplein een bijeenkomst gehouden, uitgaande van de Hervormde jeugdraad de commissie B K. De samenzang zal worden begeleid door het muziekcorps het Leger des Heils alhier. Sprekers ds J. van der Wiel, voorzitter :ommissie voor het jeugdwerk, e Schoonheim. Ds Van der Wiel hoopt te spreken over „Een nieuwe lente", d Schoonheim over „De he.nel op aarde' Men Jieeft deze openluchtsamenkomst genoemd. Bij ongunstig in de kerk gebruik Dan is er op 19 April nog een bijzon dere dienst voor geheel Leiden Pieterskerk, 's avonds 7 uur. Ds Schoon heim hoopt hierin te spreken onderwerp „En toch is het leven goed". cabaretavond. Prediker, half 8: afdeling Zuid-Hol land-Noord Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers, contactavond. Clubhuis Oosterkwartier, 8 uur: Zwem- polovereniging De Zijl, blijspel „Een lar stelletje mensen". Burcht, 8 uur: Accordeonvereniging Accordanto, derde jaarfeest. Maandag Lakenhal, 8 uur /er de werken v gramofoonplaten. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Het Motorhuis, filmavond Fordfabrieken. Snouck-Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O., irsus Ned. letterkunde door prof. dr P. Minderaa. Doelen, 8 uur: Leidse amateur-fotogra fenvereniging, N. van der Horst over pers- en reportage-fotografie. Nachtdienst apotheken Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, en de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Promotie ds Schoonheim Ds P. L. Schoonheim, predikant de Leidse Hervormde Gemeente vooi bijzondere kerkewerk, hoopt volgende week Donderdagmiddag om de rijksuniversiteit te Utrecht te promo veren tot doctor in de theologie. Eerste in Nederland T.L.-buislantaarn van twaalf meter op Leidse kaasmarkt De eerste grote T.L.-buislantaarn van Nederland is gisteren door werklieden van de N.V. Hanab te Oegstgeest opgericht in het middel punt van de Kaasmarkt. Waarmee de negen oude lantaarns, die de oude markt verlichtten, op slag overbodig zijn geworden. In de reuzen kop van de lichtmast zijn 16 T.L.-buizen van 100 lumen elk aange bracht. Het lichtpunt, waarvan het centrum zich op 11% meter boven de grond bevindt, is aangebracht op een ijzeren mast, die veranderd is in een betonblok van twee meter dik. Het is te hopen, dat Leidens lieve jeugd de katapulten eens niet op deze monumentale, kwetsbare licht bron zal inschieten. Daar is meer kans op dan men zo oppervlakkig wel zou denken. Als men eens in aanmerking neemt, dat korte tijd geleden in een periode van een maand meer dan 30d" lampen aan de Burggravenlaan en de Asserstraat sneuvelden, dan is men geneigd het hart vast te houden. De Leidse burgers, die in deze omgeving wonen, zouden er veel toe kunnen bijdragen, dat althans deze mooie lantaarn onaangerand blijft. FOTO N. VAN DER HORST. We konden ons niet ontdoen indruk, dat de componist hier worstelt met zijn materie, zonder er in te slagen, zijn weinig melodische thema's een waarlijk organisch geheel te erken. De insfcmmentatie is boven dien vrij monotoon en vertoont een mis bruik van de kopergroep, hetgeen ver moedt. Ondanks ddt alles bevat dit werk wel enige interessante passages in rhylih- misch opzicht, en ook melodisch vindt goede momenten in de adagio-ge deelten. Van Otterloo dirigeerde deze sympho- ie met overtuiging en wist het orkest >t een bijzondere prestatie op Mahlers beroemde Kindertotenlieder behoren dot de allerschoonste, hoewel vruchten van de muzikale tiek. Zelden werd zoveel expressie be reikt. zoveel schrijnend leed uitgedrukt i deze Vijf liederen met hun prach tig geïnstrumenteerde, knari contrapun- t:sche begeleiding. In zijn liederen orkestbegeleiding bereikte Mahler eigen stijl, die tot het schoonste be hoort, dat het Duitsland heeft gebracht. Herman Schey gaf van deze liederen ;n aangrijpende vertolking. Zijn heeft een zeer groot volume, cn wa hij dit tenvolle kan gebruiken, bereikt hij een zeer glanzend timbre; in het sotto >ce is hij iets minder rijk In het eerste lied was zijn vertolking ellicht iets monotoon; hij zekere beweeglijkheid van nuancering die hier bepaald vereist is. Later her stelde hij zich grotendeels Vooral in de laatste drie liederen. „Wenn dein MüV.er- lein", „Oft denk ich" en „In diesem Wet- r" was zijn voordracht vaak prachtig. Brahms' eerste symphonie bezit wel licht nog niet de grootsheid van de derde vierde symphonieën. zij bevat niette- 1 magistrale delen van een bijzonder elegisch accent. Vooral het andante be hoort tot het beste wat de meester ge schreven heeft. Van Otterloo, die ook Mahler voortreffelijk had gedirigeerd, wist deze symphonie tot een muzikale belevenis van bijzonder formaat te ken. Het orkest was goed op dreef volgde de intenties van de dirigent n£ gezet. Dirigent en solist mochten een ovatio neel applaus in ontvangst nemen. J. VAN DER VEEN. Een fraai overzicht vanaf de nieuwe schoorsteen der stede lijke lichtfabrieken. Op de ach tergrond de Joseph-kerk en rechts de koolgasfabriek. Er wordt juist een lading cokes gelost en met water begoten. Vandaar de dampwolk. GEMEENTE LEIDEN Otiiciële publicatim SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op Woensdag 1 April 1953 krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening van 6 Juli 1899 (Gemeente blad no 15), laatstelijk gewijzigd bij ver ordening van 9 Juli 1928 (Gemeenteblad 10 22) op wegen, lanen, straten, enz. en .ateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en andere kunstwerken, voor- r die bijzonder eigendom zijn, en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden voor het pi&liek ver keer openstaan, alsmede over alle wate ringen en sloten en de riolen ter vervan ging daarvan gemaakt, benevens de daar toe behorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voorzover die bijzonder eigendom zijn. Zij behaalden het zwemdiploma Leerlingen van de vakschool voor meis jes aan het Rapenburg hebben gister avond in de Overdekte een aanval gedaan op het zwemdiploma. De volgende meis jes slaagden: Diploma A: Tinie Gressie, Mattie de Haas. Mientje van Poelgeest. Betty Hol lander. Corrie van Kampen. Alie Omme- ring, Bep Rozendaal. Willy Rijnsburger. Greet Stouten. Annie Vogelenzang. Cobie Webbers. Nelly Onvlee. Joke Bakker, Annie Groeneveld. Ria Tukker. Henny Bavelaar. Tony Bekooy, Annie van Kam pen. Cobie de Wolf, Connie v. d Laan. Tonie Sierat, Tons Segaar, Annie Ouwe hand. Ingeborg Voss. Nelly Regeer. Jok» v. d. Linden. Tobi Teske, Annie Danüs. Diploma B: Nel Aniba, Clasien Koren hof, Stientje Stavleu, Jeanne de Vriend, Anneke van Weizen, Alie Marks. Alie van Hove. Janny Ju. Janny Koreman. Annie Kluivers, Jeantje Kranenburg, Henny Nekeman. Annie Dreef, Truusje v. d Hoek. Irma Laman, Lielike Hansen. Greet Borgerding. Jopie Varkenvisser. Sarie Gijsman, Tilly Hoogstraten. Poppen speelden in de pauze Vermoeid van het zitten in de college banken. het hoofd gonzend van alle •n en hypothesen, of omwolkt met de lucht uit laboratoria, houdt de student zijn middagpauze: straks gaat alles weer verder. Die pauze is belangrijk: het is heel korte vacantie. die goed benut moet worden. Om de studenten een geestelijk opfris- sertje te geven, heeft het L.A.K. zijn serie pauzeconcerten georganiseerd, in welke 3 gistermiddag een plaats was inge ruimd voor de Verenigde Haagse Poppen spelers. met een spel van en door Guido in Deth. Ontspanning geven ls niet het gepaten teerde voorrecht van niemandalletjes. dat werd door ..Vrijspraak levenslang^ over duidelijk bewezen. Op een soms wel wit bitter cynische manier wordt het mense lijk bedrijf en met name de oorlog met ziin dood en verwoesting aan de kaïk gesteld Bitterheid en cynisme worden getemperd door de Vlaamse geest, waar uit het stuk opkwam, terwijl het poppen spel het afdempte tot humor, de enige sfeer misschien, waarin de mens geneigd ls te luisteren naar wijze levenslessen De Haagse Poppenspelers kennen het vak in de perfectie Do poppen zijn pressief en karakteristiek, evenals het bewegen der poppen. Iedere pop krijut de by haar passende ..behandeling" Décor en belichting toonden het kunste naarschap van Van Deth overduideiyk. Het was verfijnd zonder in een poppen kast te detoneren. Het geheel was de uiting van een Vlaamse kunstenaarsgeest, die by uitstek geschikt is om vermoeide hersenen in de pauze op te frissen en de mensen geschikt maakt na de pauze ver der te gaan met hun geesteiyk werk Ba. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Harm W zn van W Koning en H Vens; Alida M dr van A van Zeist en M Opdam: Jannetje C dr van N Lot'.e en G van Vegten; Krijn zn van J van Hooidonk en M van Halewijn; David H J M zn van M J Wijsman en C Bogaards; Tonnus zn van B Oosterhoff en W A Zwinnen: Antonius J 7 zn van P H C Verhoef en E A J van Loon OVERLEDEN: M G Voorham. huisvr Smit. 86 jr; M de Bruin, huisvr v Meijer*. 74 jr: K van Leeuwen, man. 55 jaar. ONDERTROUWD: P A A Claassens en J M Caris; D Laterveer en M Boom; J W Hartmann en M J van den Brink; J W van Es en E van Halewijn: J van der Woerd en A Brouwer; J G Kramer en L van Toor; C de Boer en J van Weer- lee; H H Verhoeven en A van Velzen: J G Gommans en J Damen; N P Bosman cn H G Zonderop: J Boot en S Vlieland: C J Bisschop en C J Laurier; M van der Stoel en M J A de Kanter: J J Schelle- kens en W F Schröder; J Sieders en B Terburgh: B Sastrowyoto en L Schild. GEHUWD: H L Boter en D Westra. NIET DUURDER WEL BETER VAN ROSSUM DU CHATTEL EN DRIESSEN Breestraat 95 De JUWELIERS van 1807

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3