Neem Blikgroenten Een doosje chocolade moccaboontjes in 4 minuten klaar op tafel IHm mrkmdfi allen fijiï! Bi: Het is Middernacht Dokter SCHWEITZER DE NIEUWE LEIDSCHE KOERIERS Aan alles komt een eind NIEUWE LETDSCHE COURANT 6 DONDERDAG 19 MAART 1953 - van 58 voor slechts 25 cent bij aankoop van 250 gram koffie naar keuze Geldig tot en met Dinsdag a.s. Blikgroenten maken het U gemakkelijk in deze drukke dagen. Blik open, inhoud verwarmen... klaar bent U. Geniet met Uw gezin van heerlijke zomergroente uit Nederlandse kwekerijen, veldvers ingeblikt, in 4 minuten klaar op tafel. Neem toch blikgroente. Wat 'n gemak en... hoe lekker! Het beste van de zomeroogst, in de fabrieken deskundig veredeld, met maximale voedingsrijkdom m en vol vitaminen. Voor Zon- en Paasdagen: spersieboontjes, snijbonen, andijvie, spinazie, worteltjes, doperwtjes, asperges... alles even fijn, even smakelijk! U KENT DE VOORDELEN VAN BLIKGROENTEN! Het bette tan de zomeroogst Werkelijk tafelklaar, alléén Niet afhalen, schoonmaken, koken Geen afval... dus voordelig! Volop afwisseling in het menu F.en paar blikken in huis is altijd gemakkelijk weten het: U wilt in vrede leven en in vrede blijven leven. Niemand van ons wil anders. Maar... als er nu tóch eens oorlog zou komen... Zoudt U dan hulpeloos blijven toekijken of zoudt U Uzelf, Uw gezin, Uw huis daadwerkelijk willen be schermen De vraag stellen is haar beantwoorden. Maar zelf bescherming moet geléérd wor den en daarom is de organisatie Bescherming Bevolking opge richt, die dit tot doel heeft. Hierdoor kunnen de gevolgen er. bloknoodicachter wachter "komen bij kcliike dienst, i van eventuele Yflandelflke aan vallen beperkt worden. Want de ervaring heeft bewezen, dat met een goed uitgeruste, goed ge oefende organisatie het aantal slachtoffers tot minder dan de helft kan worden teruggebracht. De taak van de Bescherming Bevolking moét, kén en zél wor den volbracht als alle Neder landers leren hoe zjj zichzelf kunnen beschermen en wanneer in het gehele land ruim 200.000 mannen en vrouwen zich als vrijwilligers melden voor de ge organiseerde bescherming van stad of dorp, w\jk en straat. Deze vrijwilligers dragen de naam van noodwachters. Bij Uw aanmelding zal gaarne rekening gehouden worden met Uw wensen voor wat betreft de functie die U als noodwachter wilt vervullen en het aandeel, dat Vyu het de laatste wolken vóór 't doorbreken van de zon T Of is het een nade rend onheil T Zal ons leven nu eindelijk ongestoord zijn gang kunnen gaan of bedreigt ons een nieuwe oorlog f Geen sterveling weet het met zekerheid. U in het werk wilt hebben. Ge durende ongeveer een half jaar wordt er per weck slechts 2 'U uur van Uw vrije tijd gevraagd voor de noodzakelijke opleiding en verder zal er van tijd tot tijd worden geoefend. Blyf n'et achter. Meld U als vrijwilliger. Word nood- wachter Op het gemeentehuis kunt U alle Inlichtingen krijgen. De sociale voorzieningen voor de noodwachters en hun ge zinnen zijn bi) de wet geregeld en gaan reeds in vredestijd in. VERLOVINGSRINGEN M. BRINKS Haarl.straat 126 Leiden -"SSS Troost. Haven 14, Leiden Te huur gevraagd Gestoff. zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer gezocht te Leiden of Oegstgeest. Br. Voorweg 186. Zoetermeer, of onder No 8566 bur. blad. Repetitor vraagt Kamer ir Di. en Do. van 1323 uur. Br. aan Mr M. Huizer. Marconistraat 45, Den Haag. een man die iedereen bewondert de film waar U al zo lang naar uitziet HOCEWOERD 49 TEL. 24919 Vanaf Vrijdag 20 Maart: PIERRE FRESNAY in Te huur aangeb. O Zonnige zit-slaapkamer. gemeub. of gestoff. met vaste wastafei en stookgelegenheid Centrum Oegstgeest. Br. ond. No 856868 bur. v. d. blad. Woningruil Diversen 0 Polshorloges in alle prij zen reeds v a 14.85. Water proof vanaf 22.50 Wekkers van 7.50 tot 17.50. Schoor- steenklokken met en zonder slag, alles met garantie. M. van Kampen, Mare 102. 0 DamesVraagt U naar onze reclame permanent van 6.-. Altijd succes. Wij wer ken met de allernieuwste apparaten. Voor de Paasweek vroegtijdig bespreken. - G. Tesselhoff. Dames- en Heren kapper. Herenstraat 54. Tele foon 23711. 0 Lentetijd. Er weer op uit. Uw leuke fotoherinneringen verzorgen wij tegen scherp concurrerende prijzen. Ro!- films v.a. 85 et. Prachtige afdrukken 10 ct„ ook 6 x 9. Vergelijk slechts en U blijft cliënt bij Foto Kino Bou- wens. Brccstraat 3. Persoonsbewijzen verlo pen.'! Even een pasfoto laten maken bij Foto Studio Bon te. Korevaarstraat 2A, Tele foon 23999. Pieter Cannegieter 555 Spoedig taten Pieter en Karolus ge- zelli£ in het ooievaarsnest. Zij vertelden aan de ooievaar wat ze in de loop van hun avontuien allemaal hadden meege maakt cn soms wist de ooievaar daar wel van mee te praten. „Ik heb," zei ze, „wel eens een krant gevonden waar plaatjes van jullie in waren afgedruktEr stonden ook nog woordjes onder, maar.... eh.... ik kan niet lezen, zie je. Wat ga je verder doen Pieter, heb je al nieuwe plannen gemaakt?" „Nee," sprak de jongen ernstig. „Ik heb voor lopig genoeg van de wereld gezien, vind ik. Ik ga een poosje rusten, Karolus heeft ook al verteld, dat hij naar zijn vader en moeder terug wil en daar om....!" De snuit die Karolus trok, was een daalder waard. Hij vloog in Pieter zijn armen en riep: „M.... maar je bent toch zeker niet van plan om van me weg te gaan, PieterGoed, ik heb gezegd. dat ik mijn vader en moeder even wil gaan groeten, maar daarna ga ik weer met je mee!" „Beste Karolus," sprak Pieter nu. „Dat kan nietik ga weer terug naar mijn familie-album hiér onder op de rommelzolder. Het is voor ons alle twee een mooie tijd geweest, maar.... aan alles komt een einde....!" een gezellige kranl Uw „robbedoezen" hebben srèrke kleren nodig. Bij Kreymborg vindt U een ruime keuze in nieuwe leuke modellen, met alle voortreffelijke eigenschappen van WA A R BORG-kleding dus: mooi, modern en éérste kwaliteit! Vestpakjes Leeftijd 5 jaaz I 26.*° „Houtje Touwtje" Zuiverwol, in rood, groen blauw en beige, 3 jaar 26.79 Schiller-pakjes Leeftijd 6 jaar I 35.79 Jongens-blazers Met leuke contrasterende garnering, leeftijd 3 jaar I 1 5.79 Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeb. Corduroy- Sehoolkleding Jongens-jacks 6 ju, v |1 5» Jongens-plus-four 6 |aar v a f 1 4 40 Jongens-tuinbroek 2 ju, ,110" Jongens- kort broekje 2 ju, v.«. |7" Jongens-pak, 2 kl. 6 jaar f2479 Plus-fourspakken in Waarborg-kwaliteit voor jongens van 10 j. 139" 143.- 147®° 3-delig (met korte broek) leeftijd 8 jaar f 45.- f 4950

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6