Zege van Nederl. profs meer dan gewonnen match Trestige-herstel ran het vaderlands voetbal tegenover 't buitenland Enthousiaste Nederl. supporters namen onze profs op de schouders 7 VRIJDAG 13 MAART 1953 In het Pare des Princes 2-1 zege bevochten op Frankrijk H (Van onze speciale verslaggever) P a r ij s. woon te zeggen) hun brood verdienen, nu eens met andere ogen en... met een ander gevoel. Elf profs, 'ET MAG WELLICHT voor u, die deze regels zo die men hier niet meer wil hebben, die „verschoppe- maar op het dode papier ziel staan, over- lingen", bannelingen" en wat al niet meer zijn voor dreven en bijzond' eerlijk, die twee chauvinistisch klinken, maar heel ons voetbalwereldje. Elf profs. niet, maar die werd feilloos gecombineerd, er werd ja, het was wondermooi voetbal. En toen Bram Appel tien minuten -voor het einde, zich door de verdediging heenwrong. vrijwel vlak voor het doel een lage pass van Timmermans opving, werd het sta dion bijkans tot de laatste steen toe af gebroken. Met de buitenkant van zijn schoen vuurde hij een schot af, dat Ru- minski niet eens heeft gezien. Stormachtig naspel Het bleef 21. Tien minuten over halt vijf was de wedstrijd afgelopen. Er volg de een naspel. Honderden stormden he; veld op; de politie probeerde de invasie te keren; het was onbegonnen werk. Een groepje Duitsers, supporters van de F.C. Köln, speciaal naar Parijs geko- nen om De Munck te zien. hesen de .panter" op de schoud' overal was waar gevaar dreigde. Rinus „r Sohaaip, een speler, die in 't Gooi lang- zonderlinge stoet, een lachende raam en sloom was, en van wie men'Munck. Duitsers, die hun tranen nimmer had gedacht, dat hij de grotemeer de baas konden. Het hele elita klasse zou bereiken Sohaap demon- tenslotte op de schouders. Depon streerrie in deze zware periode, waarvan eliles afhing voor deze ploeg, wat hij als p-of in enkele jaren heeft geleerd. Hij leverde tevens het bewijs wat met con ditietraining en bande leiding kan wor den bereikt Klasse-doelpunt van Saunier Het doelpunt kon echter niet uitblij ven. Saw/'er kwam vrij naar voren, na een an die bliksemsnelle en vlekkeloze combinaties. De jonige debutant bepaal de de richting, de hoek waaronder het Donderdagmiddag in 't grauw- zich nog nooit zo Nederlands hebben gevoeld als op betonnen stadion Pare des Princes hebben ons won- deze historische (want dat wat het!) middag in desohot moest wordfen gelost En hij schoot, derlijk ontroerende momenten gegeven. Een dergelijk Franse hoofdstad. formidabel hand en zuiver ge-icht Zeker, het was maar een heel gewone wedstrijd, gevoel en daar komen wij rond voor uit - heeft buiten bereik niets met sport uit te staan. En wat wil eigenlijk een welke alleen officieel dan cachet had, omdat de op- voetbalwedstrijd twee en twintig jongens die ach ter een bal aanhollen, zo wordt i schrille kreet ergens begaan. Nederlanders met rood-wit-blauw getinte hoeden na men De Munck (87 kilo!) van de Duit i sers over. Anderen pakten De Harder. de kleine Joop de Rubber (wat een voet- bailer is daaruit gegroeid). Timmermans, j Vreeken cn alles wat rode shirts droeg. I Het werd een triomftocht om nimmer te vergeten daar in het Pare der Princes. De Fransen verlieten intussen stil het terrein. Van de tribunes klonk tussen het gejuich door gefluit voor de verlie zer. "Het klonk niet prettig. Maar deze teleurstelling, een nederlaag tegen elf spelers, die slechts een hoogst enkele maal elkaar oo het voetbalveld tegen- komen, was te veel.. Frankrijk heeft een Frans deslag gekregen en daar is iedereen volkomen van overtuigd welke het moeilijk zal kunnen verwerken. En Ne brengst voor het Rampenfonds was bestemd. Er kwam ce tribunes. Dat was het doelpunt, het herland 0f moeten wij nog altijd blij altijd gezegd echter voor deze „uitgestotenen" veel meer bij kijken j met ontroering te maken hebben? Wat wil eigenlijk dan alleen een wedstrijd spelen tegen Frankrijk. Deze halve seconde later les van de grond een overwinning zeggen op een veld met wat witte kalklijnen en twee doelen, een doodgewoon voetbal elf beroepsvoetballers hebben op deze Donderdag middag tegen het sterkste elftal, dat Frankrijk momen- veld? Jazeker, er zijn en dat weten we warempel teel op de been kan brengen, alleen en uitsluitend - veel en veel belangrijker zaken, waarover we voor Nederland gespeeld, omdat zij zich nog altijd met ontroering kunnen praten en die dat meer dan volbloed Nederlander voelen en ook nog, omdat zij. waard zijn. Bekijk deze wedstrijd misschien juist daardoor, met een onverbeterlijke kop- i deze elf profs, jongens piaheid, wilden tonen, dat Nederland na alle ramp die al ettelijke jaren op de velden in Frankrijk met ■raliae resultaten van het officiële Nederlands elftal in tegen een bal te trappen (om het nog eens heel ge- de laatste jaren, warempel nog wel kan voetballen. w,j. Wel, ik geloof, dat u wa„~ De Kubb=r Sd te trekken met zelfde zou hebben ondervonden als zijn gezicht. Van Geen liet het hoofd wij op het ogenblik, dat de elf spelers zakken. De Munck. de weergaloze in rood shirt en witte broek uit ie •■'«'«te panter" .stond te knipperen met z n ogen. Het Wilhelmus werd voor hen diepe catacomben het veld option- L„peeld. Enkelen hadden da', nog nooit men. Of was het misschien al daar- i meegemaakt. voor geweest? Bij het afroepen van Voor de eerste maal stonden zij als de nomen der spelers? Het stadion honden'op h5 veld'ïfetTo™ laten we zeggen het Nederlandseeen voetbalwedstrijd, niet voor een ge woon partijtje. Op dat ogeenblik moeten zij zich hebben gevoeld als soldaten, die op het punt staan het gevecht te worden ingestuurd met slechts een enkele op dracht: ..Overwinnen". De Nederlandse ambassadeur kwam het veld op. Bram Appel stelde zijn mannen voor, dezelfde Appel, die vier uren tevoren zich met zijn spelers had teruggetrokken om de tactiek te bespreken, die ons Woensdag avond, toch wel min of meer beduusd geworden door de belangstelling, die bin nen enkele dagen proporties had aange nomen welke niemand ooit had verwacht, wat stilletjes had gezegd. „Maak het niet te erg met ons als we mochten verlic- legioen juichte luidruchtig bij elke naam, zwaaide met vlaggen en oran je-doeken. Op de tribunes werden hier en daar parasols in de oranje kleuren opgestoken. Men zong het oude strijdlied, dat we nog niet meer zo uitbundig hadden gehoord als in de goede oude tijd, toen „we naar Rome gingen". Het was slechts een kille proloog bij hetgeen er volgde. Oorverdovend gejuich Het was drie seconden voor drieën toen Aippel op het veld versoheen, achter hem de andere spelers. Het stadion braV in een oorverdovend gejuich los, er werden namen geschreeuwd, gezwaaid. Ietwat onthutst keken de spelers naar de tribunes. Van der Hart zwaaide naar bekenden, oude vrienden uit het vader land. De Harder en Tiimimermans schud den handen met mensen, die zij mis schien nog nooit in hun leven hadden gezien, maar die uit hun land kwamen. THEO TIMMERMANS nam het initiatief tot de match.. De spelers sitelden zich op. Het werd Stil in het stadion, doodstil. In het midden van het veld stond een Frans militair muziekcorps opgesteld (o, wat hadden graag de Koninklijke Militaire Kapel daar willen zien staan. Maar die kon (of mocht?) op het laatste ogenblik niet) Links stonden de Nederlanders, rechts de Fransen in offoiiële nationale shirts. Daar klonken de tonen van het Wilhel mus, langzaam en plechtig. Eerst wat zacht, daarna steeds harder cn tenslotte uit volle borst zong het legioen de nationale hymne mee. Op het veld gebeurde er iets- Het was bijna niet te zien, maar iedereen voelde het bij intuïtie. De Nederlandse spelers strekten zich, stram stonden zij. Op en kele gezichten was het op een gegeven moment duidelijk te zien, wat zij nu wel meemaakten. Enorme belangstelling kelen. Wat schuchter en wat onwennig waren de spelers eerst geweest toen zij werden omzwermd door een gigantisch leger journalisten, vooral Nederlanders natuurlijk. Toen daarna de Franse bla den met extra-edities verschenen, en zelfs France Soir met een editie met foto's van de watersnood en pal daar naast een fotomontage van de elf profs, die zich geheel bereidwillig hadden ge geven om hun vaderland in de nood te helpen. En boven een kolommenlange voorbeschouwing de angstaanjagende kop: Een nederlaag zou voor Frankrijk de grootste teleurstelling zijn, ooit on dervonden in de voetbalhistorie Zingende Nederlanders De elf jongens groeiden in hun eigen gevoelens. Meer Frans dan Nederlands waren zij in het hotel „Terminus" aan de Rue St. Lazare gekomen. Als Neder landers tot in alle vezels kwamen zij op het veld. De Kubber. Vreeken. Schaap, v. d. Hart, allen was het zo vreemd te moede, toen zij Woensdagmorgen hoor den van die ruim vierhonderd landge note, die zingend en zwaaiend met het rood wit blauw over de Rue de la Fayette opmarcheerden, toen zij uit de mond van dr Hans Tetzner hoorden, dat Prins Bernhard alles in het werk zou stellen om hen ook naar Nederland te laten komen en dat Z.K.H. helaas op het laatst tzig z\jn bu de wedstrijd in het Pare des Pi Overal rood-wit-blauw nummerborden er reeds uren voor de aanvang geparkeerd stonden. Van alle kanten stroomden dc Nederlanders toe. Er moeten er wel tegen de tienduizend zijn geweest. Overal zag men het rood wit blauw en de oranjekleuren. Een po litieagent zei ons bij de ingang: "Ik ge loof nu toch werkelijk dat uw landge noten gaan winnen Ik gun het ze. Maar ons elftal is vreselijk sterk". We kwamen in het stadion. Voor de wedstrijd wel te verstaan en we hoopten dat de politieman gelijk mocht krijgen Maar we vreesden anders Want Frank rijk had zijn beste krachten gemobili seerd, een verdediging om koud van te worden, een middenlinie met de onmo- In deze fraaie stijl zweefde de „zwarte panter", zoals hij in zijn Keulse club wordt ge noemd, Frans de Munck, giste ren talloze keren door de lucht i even zovele malen welhaast onhoudbare schoten tc keren. Het is niet te veel gezegd, wan- •r wordt opgemerkt dat hij het Nederlands professional team voor een nederlaag heeft behoed. gelijk geraffineerde halfbloed Penv de spil zonder-weerga Jonquet. En daarvoor een aanval met een bijkans duivels slimme rechtervleugel: de Pool Kopa en de Hongaar Ujlaki. En dan de jonge Saunier, een speler met een dode lijk schot en razendsnel. We hadden dezelfde vrees als Appel. Immers niet voor niets had de aanvoer- dit Nederlandse elftal waarom we het nu met zo zeggen? er op gehamerd, dat de verdedi ging het hele tere punt was. Vandaar ook. dat hij had bevolen het eerste half alles op de verdediging te gooien. Verdedigen en nog eens verdedigen. Het Franse stormlopen te bre Zou het mis gaan Tien seconden over drie gaf Van Geen 2 eerste U-ap tegen de bail. Het grote iel was begonnen. Het stadion juichte, het legioen nog harder. eerste minuten hebben wij doods- en uitgestaan. Ook daarvoor ko- wij eerlijk uit. Het scheen mis t' lopen met deze Nederlandse ploeg, dii eigenlijk nog zo heel weinig, goed be schouwd helemaal niet op elkaar was nigeepceld En dan dat Franse team, stuk den oor stuk klasse-spele.s, die elkaar door in door kenden. Dit Franse product ging vaar- voren met a-He Zuidelijke energie, iie het kon opbrengen. Wat dat betekent behoeven wij u niet te vertellen zeggen-..het zijn maar die profs" heeft in Pariis iets gepresteerd, wat on vergetelijk zal blijven, niet voor hen alleen, maar voor heel Nederland. Mis schien voor ons land nog meer. Maus Gatsonides. die de rallye van Monte Carlo heeft gewonnen, zal deel de rallye van Groot-Brit- tannië. die van 23 tot 29 Maart wordt ge houden. Voor de eerste divisie van de En gelse league won Tottenham gisteren me- 5—2 van Derby Coun'y. De Belg Deryckc heeft de 3e étappe in de ronde van Algiers Lauredi (Fr.> leidt nog steeds klassement. Wim van Est s:a« panter" was de geliefkoosde bijinaetm. die men De Munck had ge ge. ven, toen hij nog in het doel stond van Sittardise Boys. De Munck was nog steeds de ..panter" gebleven. Met een sprong, zo katachtig en zo raizend snel, dat het bijna niet was te zien. dook hij bedreigde hoek. Met de vingertoppen duwde hij de bal uit zijn koers. Het ge vaar was afgewend. Spanning on draaglijk Nederland Meld vod. Het half bijna om en nog steeds was Frankrijk niet tot doelpunten gekomen De span ning was bijna ondraaglijk. De schorre stem door de luidsprekers, due een ze kere monsieur tjC Sabre opriep onmid dellijk naar zijn bureau te komen", ver brak de spanning een moment Er werd gelachen om die monsieur Sabre, die, als iik-weet-ndet hoeveel anderen het kantoor het kantoor had gelaten. Tien minuten voor de rust kwam de eerste slag. Saunier, de schutter par ex cellence, kreeg de bal, naar onze smaak in buitenspelpositie. Doch de Luxem burgse scheidsrechter, een heel matige arbiter voor deze wedstrijd, die toen al was uitgegroeid tot een interland-ont moeting waarbij voor beide zijden het prestige op het spel stond, zag niets en nog minder de beide Franse grensrech ters. De Munck trachtte nog door een bliksemsnelle uitloop de zaak te redden. Het had geen zin meer Heel kalm om speelde, de jonge Fransman de „zwarte panter", heel bedaard legde hij de bal in het doel. Het protest van Appel haal de geen zier uit. Dè eerste slag en een grote tegenslag voor de elf Nederlandei's. Verdedigen was het motto in deze eer ste helft voor Nederland geweest. Na de rust was het „aanvallen". Prachtig voet bal hadden we in die eerste helft gezien, weergaloos knap, met brillant spel van Rijvers, De Harder en Timmermans, die soms combinaties op stapel zetten, die, -o- - - wij in ons voetbal nog nimmer hebben naar luidruchtigheid zweemde, aftrok, en de elf haantjes met geboge gezien. Het was alles nog matig bij het-}wofd vejd verlieten, legde Nederland beslag op het stadion! Op de SIWe"u"l?ndgMUntVCTSlm gaan schrij- j tribunls brachten duizenden, met vlaggetjes aaneen gerijd tot ien masstej ven over de techniek van deze ploeg.rood-wit-blauw blok, een ovatie aan de ploeg, die in anderhalf uur Jel Daar kan Nederland nooit aan tippen, i zuidelijk voetbal het Franse nationale team had geslagen. En op het veld nochCeen verwiyTis5 HeTgaaf nu eerunaai dromden honderden samen rond de elf roodhemden, werden De Munck cn niet met amateurs, die trainen voor hun! Van der Hart in triomf weggedragen, kwamen De Harder en Van Geen plezier en er ook voor spelen. Zo ten-^anden en ,-uimte tekort om handtekeningen uit te delen, en buitelden mM?aerTrziehnigValtüdvoor mijn ogen 1 R'Jvers en Timmermans door de massa heen in 'n uitbundige vreugderoes. die rush van Bertus de Harder. Hij krees' Minuten lang daverden over de Parijse westrand Nederlandse liederen. pass ergensjjp het m^ddenveld^GW- j Qeen zege van enjg na-oorlogs oranjeteam werd zo bejubeld als deze 2I 'a?i de watersnood-match. Na afloop van de wedstrijd stormde een juichende Nederlandse kolonie het veld op om haar spelers voor dit glorieuze wapenfeit op de schou ders te tillen. Van links naar rechts Kees Rijvers, Theo Timmermans iets op de achtergrond), Arie de Vroet, Cor van der Hart en de aan voerder der triomfators, Bram Appel. Het leek op „We gaan naai Rome" Bertus de Harder zorgde voor de gelijk maker en Bram Appel voor de overwinning (Telefonisch van een speciale verslaggever) PARIJS, Donderdag. HET PARC DES PRINCES was van ons! Terwijl het Franse voetbal legioen, een nadrukkelijke afkeer demonstrerend van alles wat maar kwam toelopen, speelde toen de bal ee voor hem uit en verhoogde meteen snelheid zo, dat de Fransman er finaal werd uitgelopen. Ik zal nooit vergeten het ogenblik waarop rechtshalf Penverne een schot loste laag in de hoek en de plotselinge uitval van De Munck. Hij bleef liggen: wij dachten „een doelpunt". Maar de donkere doelman vati Köln kwam overeind, de bal in de handen. Bertus wachtte, meter of Jwintig J I rpiEN MINUTEN De gelijkmaker Er was geen Frans overwicht meer, er was geen spel meer van kat-en-muis Het leek er niet meer op. Wat een spel van deze jongens, van deze spelers, die het verschrikkelijke tempo bleven vol gen en volhouden alsof het heel alle daags was. En toen de gelijkmaker. Na een kwartier de voorzet van Rijvers dwars door de beroemde Franse defensie. Drie Nederlanders rolden als een tank linie door naar het doel. De Harder was juist iets vlugger dan doelman Ruminski. De bal lag in het net, De Harder ook. Er waren fotografen achter het Franse doel. die zichzelf helemaal vergaten. Zij worstelden zich onder het doelnet door en hesen De Harder op de schouders. Bertus de Harder. 33 jaar, een speler, jaar geleden te oud werd gev het Nederlands elftal, Het was ontstellend, de wedstrijd scheen er een te worden van het kat- en-muis soort. De listige Hongaar Ujiaki huppelde na drie minuten al als een balletmeester door de Neder landse defensie. Ho, waar was Arie de Vroet dan? De ex-Feijenoorder stond inderdaad bij de Hongaar, maar hy stond er ook weer niet. Althans voor Ujlaki, die langs hem heen ging alsof De Vroet lucht was. Spil v. d. Hart redde ten koste van een hoek schop. Kopa en Ujlaki goochelden 't ene kunststukje na het andere; Sau nier begon zichzelf „in te schieten" met enkele proefschoten. Appel trok zich geheel terug in de defensie. Timmermans was meer achter dan in de aanval te vinden. De druk van de Fransen groeide. De halfbloed Pen verne stond bijkans in het doelge bied. Het scheen finaal mis te gaan. Van de Hart leek zo onzeker. De Vroet kon het bijkans niet bolwerken tegen die twee ..duivels" voor hem. Appel commandeerde nog meer hulp: alleen Van Geen bleef nog van de aan val over. Maar de aanvallen wercen af geslagen, soms op het nippertje. Er was in diic hachelijke periode één spelen, die ongelofelijk veel wérk heeft verzet, die, bleek gezicht op de schouders. Dat doelpunt prikkelde de strijdlust nog heviger. V. ei. Hart was bijkans niet meer te passeren; Vreeken, een voetbal ler, die in Nantes voor zowat alle plaat sen wordt gebruikt, remde aanval na aanval. Er werd haarzuiver geplaatst, er de speeltijd rest-1 maakte. Theo Timmermans, de initiatief- ten nog toen rechtsbuiten Bram Ap- nemer van deze spectaculairste van alle pel met een strak schot de bal door een Frankrijk—-Nederland-ontmoetingen, had, bres in de Franse defensie joeg en daar- terwijl de vermaarde Franse stopperspil mede de overwinning tot een zekerheid! Jonquet door een snelle beweging Dit is het moment, waarop de Franse midvöor Saunier aan Frankrijk de leiding geeft. Saunier tikte naar Kopa; die weer terug naar Saunier, welke laatste doorliep en volgens Arie de Vroet, die zichtbaar appelleert, in buitenspelpositie de bal in het verlaten doel schiet Het is 10 voer Frankrijk. Bram Appel heeft de bal van Timmermans (niet zichtbaar) ontvangen en scoort onhoudbaar in de verste hoek het winnende doelpunt. (12). Nederland heeft gewonnen! Kees Rijvers uit positie was gespeeld, de bal ineens doorgetikt. Rechtsback Gia nessi maakte nog een vertwijfelde sprong zijwaarts, doch met deze beweging viel de kloof niet te overbruggen. Appel reageerde zo snel en de kogel was zo'n groot kaliber, dat het falen keeper Ruminski niet de minste smet werpt op zijn blazoen. Maar Nederlana had de leiding! Nooit zün de oden dc leeuw in zijn hemd cn het strijdlied „Hup Holland hup" geestdriftiger gezon gen dan op dat moment! Het spel in de tweede helft gaf overi gens ook alle aanleiding daartoe Want nadat de jonge Franse midvoor Saunier vijf minuten na de rust een magnifieke combinatie van de rechtervleugel Kopa Ujlaki had besloten met een mistrap vlak voor het doel en pal daarna de Franse linkerwing een corner had kunnen for ceren, was plotseling een volslagen ouder- wets Nederlands kwartier begonnen, dat in de elfde minuut bekroond werd met een doelpunt van De Harder en. dat bleef voortduren, ook toen elke klok aan. gaf, dat wij al ver over dat kwartier Vuurwerk van Rijvers J~^IE NEDERLANDSE periode begon met een sensationele spurt tussen De Harder cn linksback Gianessi. De Hagenaar, nog kaler geworden in zijn vier Franse jaren, startte na een verre trap van linkshalf De Kubber zo vlu$, dat hp op topsnelheid lag, toen Gianessi in „zijn tweede" moest overschakelen. De bal scheen De Harder vleugelen te gever, Hij spurtte door, richtte, schoot. naast! Maax meteen sloeg de Nederlandse voor linie opnieuw toe. Rechtshalf Schaap waagde een schot. Corner legen Frank rijk. Jonquet kon het leder wegwerken, doch opnieuw drongen onze jongens op. Timmermans en Rijvers vlochten een combinatie, waarop pas de vierde Frans- die trachtte in tp grijpen, enige vat g. Maar "ver kreèg hij de bal met weg, want de toestormende linkshalf De Kuober was sneller. Al mistte diens schot nog de juiste richting, het luidde toch de gelijkmaker in. Want de uittrap van Runinski kon zó uitgemeten niet zijn of Schaap was de Franse linksbinnen Gar- dien te handig. Hij centerde naar Rijvers, die langs de rechterzplijn een spetterena stukje vuurwerk weggaf, en vervolgens voorzette. Drie Nederlanders en drie Fransen dromden voor het doel samen, een hete schermutseling ontspon zich en vond haar bekroning in een beheerst tikje van De Harder, buiten bereik van Ruminski! Daarmee was de Franse voor sprong, tien minuten voor de rust tot stand gekomen, genivelleerd. Niet in het delensiei spijkerden een brokje samenspel in el kaar, dat nieuw applaus wekte. De Vroet kwam een vrije trap nemen en De Har der zette in een flitsend duel Gianessi aan de kant om met een voorzet opnieuw verwarring te zaaien voor de Franse Daar waren als intermezzi wel is waar een staaltje fantastisch solospel van Ujlaki, gevolgd door een kopbal van Sau nier, door De Munck meesterlijk tot hoek. schop verwerkt, en een venijnig laag schot van Ujlaki, maar Nederland ging niet verdedigen. Van Geen gaf het voor beeld en waagde twee schoten. Appel joeg de bal van dichtbij net over, De Harder construeerde een werkstuk, dat slechts ontijdig werd afgebroken door een struikeling en vervolgens lieten Rij vers, De Harder en Van Geen hun com binatie bewonderen, die alle kenmerken droeg van een meesterwerk. Zo viel Ne derland aan, zo vocht deze ploeg zich naar de overwinning, die zoals gezegd in de 35ste minuut met Appels voltreffer een feit werd. In een slotoffensief drongen de Fransen nog sterk op en kreeg De Munck nog kopballen van Kopa en Gardien te verwerken, maar onder de hete aanmoedigingen van het eigen legioen hield de ploeg stand tot het slotsignaal van de referee ook het sein was voor een apotheose, die wel licht nog nooit een Nederlands elftal in het buitenland ten deel is gevallen. (Zie vervolg pag. 9) Abe Lenstra brengt rapport uit Op de perstribune van het Pare des Princes ontdekten wp gister middag een nieuw gezicht; Abe Lenstra. Hij had als aanvoerder van het Nederlands elftal opdracht van de technische en keuze-com missie ran de K.N.V.B. om een verslag te rnaken van deze ont moeting. Het ligt namelijk in de bedoe ing, dat Abe Lenstra in de eerstvolgende bijeenkomst van de T.C. en K.C. een verhandeling over deze wedstrijd houdt en rijn inzichten aan de commissie-leden, van u'ie de heren G. Kruyver. H P. Hoollcom en ir H. B. L. Dénts eveneens aanwezig waren, mede deelt. Dat de T.C. en K.C. trouwens nieuwe wegen inslaan, moge ook blaken uit het feit. dat het de be doeling is, dat .-ibe Lenstra als aanvoerder in het vervolg aan- iverig is op de vergadering van de K.C., umarin he: Nederlands elftal wordt samengesteld en btf deze keuze zijn advies kan uitbrengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3