Jlicuwc Cfiüsdif GTmtrant Leiden helpt Nieuwe Tonge Dwars door de Monf Blanc (4810 m hoog) komt een tunnel van 12 km Frans-Italiaans accoord over werk van vier jaar, dat 70 min gulden kost Wist U VOSKUIL Ongelijk is niet ongelijkwaardig ZATERDAG 28 FEBRUARI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2— per maand: 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9S73 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvastlct) Is ghebItttn oyn bert In tegfjeaspert" De bouw van hel Europa der toekomst ■J»E ROME IS DE Frans-Italiaanse „trait d'union" door de, A aldaar gevoerde besprekingen eveneens sterker ge worden. Deze versteviging der banden tussen Frankrijk en Italië gaat vergezeld van een meer verzoenende houding tussen Duitsland en Frankrijk. Het spreekt vanzelf, dat zulks Eisenhower en Foster Dulles in de Ver. Staten tot grote tevredenheid stemt. Wij zijn op weg naar de Europese éénwording. En is het plan van een tunnel onder de Mont Blanc daarvan niet een hart - „verheffend" symbool Frankrijk en Italië hebben het startsein gegeven voor het boren van de langste wégtunnel ter wereld, een 12 km lange ondergrondse verbinding onder de ruim 4810 meter hoge Mont Blanc. De ministers Bidault en De Gasperi werden het er te Rome over eens, dat dit werk onmiddellijk moet aanvangen, zodra de beide landen de plannen hebben goedgekeurd Een echt „Amerikaans" plan, dat circa 70.224.000 gulden zal kosten. De tunnel zal worden aangelegd dwars door het massieve graniet gesteente van de Mont Blanc. Zij zal een doorsnede van 8 meter hebben twee riohtingen kunnen worden door kruist. De bouw er van zal ongeveer vier jaar duren. Aldus zal de afstand Rome Parijs aanzienlijk worden bekort. Eerst genwoordigers van beide landen, het project nader moeten uitwerken. Directeur materieel Luchtmacht 1 Dit is de reserve-majoor-vlieger J. A. Bach, die benoemd is tot generaal-majoor-vlieger in de functie van directeur materieel luchtmacht. Hij is de opvolger van gen.-maj. prof. dr ir G. Otten. Hoofdkwartier Amerik. leger naar Frankrijk Het Franse donpje Les Loges is geko zen tot zetel van het hoofdkwartier vam het Amerikaanse leger in Europa. Les Loges ligt ongeveer 30 km ten Noord westen van Parijs en slechts acht km van het hoofdkwartier van de NATO. Wanneer het hoofdkwartier van Frank fort naar Les Loges zal worden overge bracht is ndet bekend. Generaal Handy zal met de leiding van het hoofdkwartier, na de overbrenging belast blijven, aldus meldt Ass. Press. Drijvend hotel voor dijkwerkers In de IJmuidense vissershaven is een scheepsbouwer bezig met de ombouw van een door de ge meente Velsqn gehuurde aak, tot drijvend dijkwerkershotel voor rampgebieden. Het is de Thilanb II, een schip van 609 ton, dat in- en uitwendig grote veranderingen) - ondergaat. Op het dek wordt een opbouw van negen meter lengte over de gehele breedte van het schip op getrokken met toiletten, douche cellen en een trappenhuis. Na ontberingen in Duitsland Uitgeputte dief meldde zich bij politie Oud-SS-er vervalste chèques om te kunnen uitgaan De 29-jarige Bussumse boekhouder P. E.. die ervan verdacht wordt bij een Hilversumse rywielfabriek verduisterin gen te hebben gepleegd tot een bedrag van f 18.000, is dezer dagen gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. De man, die volkomen berooid en aan het einde van zijn krachten was, meldde zich, na langdurige omzwervingen door Frankrijk en Duitsland, Donderdag aan de grenspost Nieuweschans bij de mare chaussee. Uit zijn bekentenis kwam vast te staan, dat hij in de loop van het vorig jaar door het vervalsen van cheques een, reeks verduisteringen had gepleegd. Hij was hiertoe gekomen door gang met een vriendin uit Amsterdam, met wie hij grote uitgaven deed. Midden November werd B. bang voor ontdekking en vluchtte naar het buiten land. Hij had toen nog f 650 over. Ir Marseille, waar hij werk vond als bur ger-employé in de magazijnen van vreemdelingenlegioen, werd de mai haar hij zegt in een café beroofd zijn laatste bezit. Liftend en lopend trok hij daarna door Duitsland, als oud-S.S.-er vroegere vrienden wilde opzoeken. Zijn kennissen waren echter spoorloos. Van de détails noemen wij nog. dat de tunnel zal lopen van het kleine dorpje La Dalmaz aan de Franse kust, naar Entrèves, dichtbij het vacantie- oord Courmajeur, aan de Italiaanse kant. Duizenden arbeiders zullen hier te werk worden gesteld en misschien, dat hierin voor Italië, dat met een enorm „werk- lozenprobleem" te kampen heeft, mede een voordeel gelegen is. Zwitserland, dat ook groot belang bij de tunnel heeft, zal eveneens financiële steun geven. Zo wordt dus ook practisch, in concrete zin. aan de bouw van het Europa der toekomst gewerkt. Behalve het tunnelplan, is nog belang, dat Bidault aan De Gasperi heeft toegezegd, dat meer Italianen Frankrijk mogen emigreren, onder bouwvakarbeiders en technici voor genaanleg en ontginningen. Mogelijk dat in de toekomst, beperkingen op de invoer in Frankrijk van Italiaanse goe deren. zullen worden opgeheven. Bidault. die aan een griepje leed, moest zijn vertrek naar Parijs tot vandaag uit stellen. En niet zonder ironie vroeg de „man in the street" te Rome zich af, van wie de Fransman deze (politieke) verkoudheid had opgelopen, van Ade nauer of van De Gasperi. want Bidault had tijdens de conferentie tussen hen ingezeten. Vermelden wij nog. dat Adenauer op 2 April naar de Ver. Staten zal vertrek ken, waar hij twee weken hoopt te kun nen blijven. De Westduitse Bondskan selier kan meer en meer rekenen op de „goodwill" der Amerikanen. Plechtigheid te Amsterdam Koninklijk paar bij opening Boekenweek Koningin Juliana en Prins Bernhard zijn gisteravond aanwezig geweest i Stadsschouwburg te Amsterdam, was Vereniging ter Bevordering van de Be langen des Boekhandels de Boekenweek (28 Febr. tot 7 Maart) opende. In band met de nationale ramp was traditionele schrijversbal afgelast. De daardoor uitgespaarde kosten komen ten goede aan het Rampenfonds. Na een wel komstwoord van de heer Ohr. Leeflang, z. van genoemde vereniging, sprak minister Cals over de betekenis van pan tomimes en één-acters. Spr. herdacht de overleden dichter Martinus Nijhoff besloot zijn rede met te verklaren, dat thans het uur der liefde voor de muzen voor het boek geslagen heeft. Onder regie van J. J. v. Mechelen wer den opgevoerd vier één-acters, geschre- op hetzelfde thema. n-1. „Het brief geheim". De eerste één-acter, ..De hel dere wereld", was geschreven door Ma nuel van Loggem, de tweede. ..Twee is te weinig, drie is te veel", door Tono Brulin, de derde, „Retour afzender", door Ed. Hoornik en de vierde ..Het om gekeerde pension" door W. F. Hermans. Na ieder stuk klonk er een hartelijk ap plaus van het talrijke publiek, o w. vele autoriteiten en schrijvers. De avond werd besloten met het zingen van het Wilhel mus en een driewerf „Hoera!", voor onze Vorstin. Prins Bernhard opent Jaarbeurshal Prins Bernhard zal od 17 Maart de openingsdag van de jubileumbeurs te Utrecht de nieuwe Jaarbeurshal -aar de Croeselaan officieel in gebruik stel len. Deze hal zaïl de naam Bernhardhal krijgen. Zoals men weet, heeft de nieuwe expositiehal een oppervlakte van 15.000 'ierkante meter Belgen in zorgen over straaljagers Een straaljager van de Belgische lucht macht is enige dagen geleden op een aantal huizen te Gentbrugge neerge stort. Hierbij kwam niet alleen de 19- jarige piloot, doch ook een drietal bur gers om het leven. Het Belgische blad „De Nieuwe Gids" vraagt zich thans af, of het wel verant woord is, een jongeman van 19 jaar met een „Thunderjet" boven een bewoonde streek allerlei acrobatische toeren te laten uitvoeren en het betwijfelt of het Belgische luchtruim groot genoeg is voor het oefenen met dergelijke snelle toestellen. Het blad schreef verder, dat de ver ongelukte piloot zijn opleiding ontving in de, Verenigde Staten. Ret escadrille, waartoe hij behoorde, telde oorspronke lijk 17 vliegers. Een van hen veronge lukte in Amerika, terwijl negen anderen in België neerstortten. Overval op bejaarde vrouw in Tilburg Indringer met 2100 verdwenen Spoedvergadering van de Kominform? Volgens kringen, die goed op de hoogte zijn van de gang van zaken i Oosteuropese Volksdemocratieën, is spoedvergadering van de Kominform uitgeschreven ter bestudering- van de toestand, die is ontstaan door het vriend schapsverdrag tussen Turkije, Grieken land en Zuid-Slavië, aldus meldt A.F.P. uit Ankara. Nederlander gesneu veld in Korea De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 23 Februari jl. in Korea is ge sneuveld de korporaal der eerste klasse C. K. van den Anker, legernummer 270829057, gehuwd en woonachtig te Amsterdam. Hij was afkomstig van de Koninklijke Marine en 23 jaar oud. (In totaal i.ijn thans op Korea 97 Nederlandse militairen omgekomen. - Red.) De 76-jarige mevrouw Rijkers is gister morgen omstreeks 7 uur in haar woning aan de Stevezandstraat te Tilburg over vallen door twee nog onbekend gebleven mannen. De vrouw, die nog te bed lag, kreeg enige vuistslagen op het hoofd toegediend. De mannen stalen uit kast een bedrag van f2100. De 71-jarige echtgenoot van n Rijkers was kort voor de overval met een familielid naar de markt gegaan, waar hij een standplaats van groenten heeft. Hij had de aohterdeur van de woning bij zijn vertrek niet afgesloten, zodat de twee mannen gemakkelijk het huis konden binnendringen. Mevr. Rijkers werd door een van de indringers bij de keel gegrepen. De man diende haar enige vuistslagen op het hoofd toe en drukte een hoofdkussen op haar gezioht, ten einde haar het schreeuwen te beletten. De andere indringer had inmiddels de muurkast geforceerd en roofde daaruit een bedrag van f2100. SERETSE HEEFT EEN ZOON Mevrouw Ruth Khama, de Engelse vrouw van het verbannen stamhoofd van de Bamarrgwato-stam in Beetsjoeana- laiid, Seretse Khama. heeft het leven geschonken aan een zoon. Het echtpaar had reeds een dochter, die in 1950 werd ij "-oren. Eerste woorden van Joodse gezant: Hollanders in Moskou hebben ons schitterend geholpen De Amerikaanse Senaat veroordeelde het communistisch anti-semietisme Dr Samuel Elisasjif, de vroegere Is raëlische gezant te Moskou, die na het verbreken der Israëlisch—Russische be trekkingen uit de Russische hoofdstad is vertrokken, is te Tel Aviv aangekomen. Tegenover verslargevers verklaarde dr Elisasjif, in de eersla plaats zijn dank te willen uitspreken voor de wijze, waarop de Nederlandse ambassade te Moskou zich van de behartiging der Israëlische belangen heeft gekweten. „De Hollanders hebben ons schitter-y/.d geholpen", aldus x-gezant. Ouderdom in 't voorjaar Oma Krouwels, de oudste inwoonster van Haarlem, wordt Maandag 102 jaar. Zij wandelt nog, leest nog goed en heeft nog voor alles belang stelling, kortom zij is kerngezond. Op de foto: oma op een van haar wandelingetjes in de Haarlemmerhout. Intussen heeft de Amerikaanse senaat gisteren met overweldigende meerder heid een resolutie aangenomen, waarin de ..vervolging van Joden en andere min derheden in de Sowjet-Unie" wordt ver oordeeld. De voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrekkingen senator Wiley, verklaarde dat de jongste antisemietische campagne in de Sowjet-Unie en haar satellieten de gehele wereld met afschuw heeft vervuld. Hij stelde de valse pro cessen in Tsjechoslowakije, de beschuldi gingen tegen Joodse artsen te Moskou en andere gebeurtenissen, welke haar hoogtepunt vonden in de verbreking van de diplomatieke betrekkingen met Israël, aan de kaak. Het besluit betreft slechts een uitspraak van de Senaat. De resolutie behoeft dan ook niet door het huis van afgevaardig den te worden aangenomen, of door de president be worden ondertekend- Thermometer van het Rampenfonds De stand van de binnengekomen gelden bij het Nat. Rampenfonds Statenlaan 81, Den Haag, Giro 9575, bedroeg: 1 Februari f 500.000 2 Februari f 2.000.000 3 Februari f 3.000,000 4 Februari f 7.131.0UU 5 Februari f 11.672 U00 6 Februari f 16.900.000 7 Februari f24.080.000 9 Februari f 27 558 uOU 10 Februari f31.000,000 11 Februari f34.000 000 12 Februari f38 000.UO0 13 Februari f42.000.000 16 Februari f47.5UU 000 17 Februari f49.500.000 18 Februari f 51.500 000 19 Februari ƒ53 000 00" 20 Februari f 55.000 000 21 Februari f57.000 000 23 Februari f58 800 000 24 Februari f58.800.000 25 Februari f 59.700 000 26 Februari f63 500 000 27 Februari f65.400 000 28 Februari f66.000.000 DAT de 21-j. kellner C. A. de G. uit R'dam en de 24-j. schilder P. J. F. uit Schiedam zijn gearresteerd wegens een inbraak bij een radiohandelaar in de Tiendstraat te R'dam, waarbij voor een waarde van 3250 verdween. DAT het Burgemeester van Julsingha- tehuls in Delfzijl, bestemd voor ongeveer 70 bejaarden, op 7 Maart wordt geopend. DAT tegen de 30-j. kok J. F. uit Assen, die in Drente opschudding veroorzaakte door telefoongesprekken waarbij hij ge fingeerde bestellingen deed en verschil lende oplichtingen pleegde, In Assen 1% jaar is geëist. DAT voor de 45-jarige Biltse politie agent J. H. J. H„ die verdacht werd van mishandeling van de 23-j. lakspuiter D. te Soest, voor de Utrechtse rechtbank vrijspraak is geëist. DAT tot ridder O.-N. is benoemd L. van Schijndel, president-directeur van de N V. Houthandel v.h. Van Schyndel en Co te Rotterdam. DAT in Rotterdam en Schiedam tal van auto's zij geslipt en vele bromfiet sers en fietsers een lelijke val maakten, doordat een tankwagen met vistraan ge lekt had. DAT de reorganisatie van de arbeids- bureaux. waarbij 11 districtsbureaux, 84 gewestelijke bureaux en 75 neven- bureaux worden ingesteld, verschoven is tot 1 Mei. DAT minister Zijlstra in Twente ver trouwelijke besprekingen heeft gevoerd over de levering van aardgas. DAT het vliegveld Leeuwarden offi cieel is aangewezen als uitsluitend mi litair luchtvaartterrein. DAT de beslissing over de uitlevering van de te A'dam gearresteerde Ameri kaan Adonis nog niet aanstaande is. daar het uit Amerika ontvangen bewijs materiaal wellicht moet worder. aangc- Amerik. ambassadeur bij Tsjang Kai Sjek Karl Ramkiin, tot nu toe consul-gene- raai der Ver. Staten in de Formosaanse hoofdstad Taipeh, is door president Eisenhower tot ambassadeur by de Chi nees- ^nationalistische regering benoemd. De Senaat heeft de benoeming goedge- Binnenkort is de benoeming te ver wachten van de heer G. W. Boissevain, thans gezant te Athene, tot buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Jeruzalem. DAT A. M. L. Winkelman thans offi cieel is benoemd tot Ned. ambassadeur in Australië, waarheen hij op 6 Maart uit Genua zal vertrekken, en dr R. Flaes de nieuwe Ned. gezant in Argen tinië, Uruguay en Paraguay, op 11 Maart te Buenos Aires aankomt. DAT zes Ned. deskundigen (onder wie de Hagenaars A. Bakker, J. W. Hund en drs G. v. d. Mey), die in Amerika de afzet en distributie van goederen heb ben bestudeerd. Maandagmiddag met de Noordam in R'dam aankomen. DAT op 4 Maart tijdens een conferen tie in Londen een overgangstermijn in zake de minimum-maaswijdte voor de trawlviserij wordt besproken, waarbij Nederland wordt vertegenwoordigd door ir G. J. Lienesch. DAT de twee mannetjcsleeuwen, die de negus van Ethiopië heeft geschonken aan het dierenpark te Rhenen, over een dag of veertien in Rhenen aankomen. DAT het Willemsplein en Nieuwe Plein bij het station te Arnhem nog dit jaar worden verbeterd (kosten: f 634.500). Koningin Juliana en Prins Bernhard waren gisteravond in de Stadsschouwburg te Am sterdam aanwezig bij de toneel voorstelling ter gelegenheid van de opening van de achttiende boekenweek. In de pauze liet H.M. enige schrijvers en spelers aan zich voorstellen. Hier zien we de Koningin in gesprek met de dichter Ed. Hoornik. Rechts de schrijver W. F. Hermans. Maarschalk juin krijgt meer macht Generaal Ridgway heeft te Washing ton de permainente groep van de NATO. organisatie voorgesteld, aan de Franse maarschalk Juin ook het bevel te geven over de zee- in luchtstrijdkrachten in de centraie sector van Etrropa. Juin is tot nu toe alleen bevelhebber ove landstrijdkrachten in dit gebied. Eisen hower heeft indertijd het hoofdkwar tier van de NATO in Europa opgericht, maar hij weigerde toen de lucht- en landstrijdkrachten onder één commando te verenigen. Zulks gebeurde wel de NATO-eenheden in Noord- en Zuid- Europa. Zoals bekend, staat de lucht macht in ae centrale sector onder bevel van de Amerikaanse generaal Louis Norstad. Deze wordt genoemd als de toekomstige .plaatsvervangende opperbe velhebber der luchtmacht bij het hoofd kwartier van gen-raai Ridgway. Voorts wil Ridgway grotere bevoegdheden ge ven aan de plv. bevelhebber voor d« luchtstrijdkrachten. De voorstellen van Rid'gway zullen vrij zeker worden goed gekeurd. Oud-voorzitter van Chr. Land- arbeidersbond overleden Gisteravond is te Zuilen (U.) overleden de heer R. Siemons, oud-voorzitter de Ned. Chr. Landarbeidersbond. De heer Siemons behoorde by de voortrekkers in de organisatie van Chr. landarbeiders, die in 1910 in Groningen de provinciale bond van Chr. landarbeiders stichtten. H.M. de Koningin benoemde hem tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. (Advertentie) Fa D. KRET en Zn. HET WEEK IN EUROPA E u -a z S S fï Helsinki Oslo Stockholm Londen zw. bew licht bew licht bew mist Parijs Bordeaux nevel onbew. Nice Beriyn Zürlch Wenen Gegevens or.bew. regenbul onbew. nevel NNW ONO NNO ONO wnw 8 tl. 5 0 Aanhoudend mooi weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: raturen. (Opgemaakt om tien uur). In de nacht en ochtend op vele plaatsen mist bij tem- peraturen om het vriespunt tot lichte vorst. Overigens -Av- - droog weer met weinig be wolking. Weinig wind. De zelfde of iets hogere tempe- ZON EN MAAN Zondag: zon 7.27 tot 18.19 uur; maan 19.26 tot 7.22 uur. Maandags zon 725 tot 18.21 uur; maan 20.36 tot 7.33 uur. Op 8 Maart L.K. (Advertentie) NORMALE schoenen voor ABNORMALE voeten Morsstraat 11 - Telef. 22202 Erk. maat- en orthop. schoenmaker (Van een medewerker) /"ONLANGS kwam bij deze krant een brief binnen, die, naar wij menen, in wat ruimer verband behoort te wor den beantwoord. De vraag, die deze brief stelt is namelijk van algemeen belang cn ook van algemene strekking. Zij luidt: Hoe komt het toch. dat de vrouw, als regel genomen, ver achter pleegt te staan bij de man? De ontwikkeling onder de mannen is aanzienlijke groter geweest dan onder de vrouwen. Hoe dit alles te verklaren? 1 Zo luidt de vraag uit de brief en met toestemming van de hoofdredactie gaan we op deze plaats gaarne iets nader op deze kwestie in, intussen wel beseffende, dat in kort bestek niet alles over dit onderwerp te zeggen valt. De briefschrijver heeft gelijk: In vele landen staat de vrouw ver achter bij de man. En hij heeft zelf al begrepen, dat er hier enig verband is met de gods diensten. Vele godsdiensten slaan de vrouw belangrijk lager aan dan de man. Bij de Christelijke godsdienst, zoals de Bijbel deze openbaart, is dat niet het geval, maar ook in de opvattingen van vele Christenen krijgt de man een veel voornamer plaats cn wordt toch de vrouw als de mindere gezien. Dit laatste hangt ook hiermede samen, dat men bij het lezen van de Bijbel zekere tradities niet gaarne loslaat (het heeft ook zijn verdienste), waardoor men ge makkelijker een bevestiging meent te vinden van eigen zienswijze. TTET volgende willen we er van zeg- gen. Eerst willen we letten op Gene sis 1 en 2. Eerst was Adam er alleen. Nu is het opmerkelijk, dat. terwijl God na elke scheppingsdag bij het overzien van Zyn schepping uitsprak, dat het goed was, het „niet goed" alleen wordt aan getroffen bij de eenzame Adam. God bouwt dan de vrouw uit zijn ribbe, waarbij God wenste, dat zij een even waardige hulp zou zijn, een evenwaardig mens als de man. Zolang Adam nog alleen was, kreeg hij een beperkte opdracht: het bebouwen of bewerken van de hof. Eerst toen de vrouw geschapen was. kregen maii en vrouw gezamenlijk het koningschap over de ganse aarde. Letterlijk staat er. dat God dc mens schiep naar Zijn beeld, mannelijk en vrouwelijk schiep Hij hem. Tot dc mens, die Hij mannelijk en vrouwelijk geschapen had. zeide Hy: Weest vruchtbaar cn vermenigvuldigt u. onderwerpt de aarde enz. Hieruit blijkt, dat God aan man en vrouw tesamen de aarde gaf om deze te bevolken en te beheersen. In de practijk van veler Christenleven meent men. dat de vrouw er is voor de voortplanting en de man o: beheersen. Dat brengt al i het leven en de taak der v is gaan zien, als zou zii i voor dc voortplanting t van de kinderen. Maar zo min als de v: plantingstaak kan vervullen zonder de man. zo min geeft God aan de man op dracht, dc aarde te beheersen, zonder de vrouw. Beide taken werden gezamenlijk gegeven. T)AN wordt ook het woord „hulpe" meermalen onjuist opgevat. In de oorspronkelijke tekst staat het woord ..Ezer". dat men ook kent uit „Eben- ha-ezer": „Tot hier toe heeft de Here geholpen". Hetzelfde woord „Ezer" wordt o k gebruikt van God als Hulpe Jacobs. Het heeft dus een veel diepere betekenis dan wij er gemeenlijk aan hechten en er zit niets in van een graadje minder of iets dergelijks. Na de zondeval kwam het oordeel over man en vrouw. Tot de vrouw werd ge zegd: Uw man zal over u heerschappij hebben (niet tot de man, dat hij heer schappij moest oefenen) en in hetzelfde hoofdstuk vindt men ook het oordeel over de man. Dit is geen scheppings ordinantie, maar een oordeel. In beginsel is deze vloek in onze be deling reeds niet meer van kracht omdat Christus de vloek, het oordeel over de zonde heeft gedragen. Christus leert ons ook. weer terug te gaan tot het „In den beginne". Velen hebben gemeend, dat de man de vrouw moet overheersen en velen menen het nog. Maar de blijdschap van het leven uit het Evangelie bestaat hierin, dat we terug mogen naar de staat, die God met Zijn schepping heeft bedoeld. Dat betekent, dat we ln ons leven er naar moeten streven, het ver lossingswerk van Christus daarin te doen doorklinken. Ook ten opzichte van de vrouw mogen man cn vrouw inwerken tegen de vloek, zoals de man mag Inwer ken tegen de doornen cn de distels. (Voor vervolg zit pagina 2). de aarde te ïee. dat men ouw beperkt r alleen zijn i de verzorging r haar voort-

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1