Jlicuuie £eiJtsr(|c (üimrnnl Thans brand op de Queen Elizabeth, 's werelds grootste schip Vader Bentley wil de zaak in 't Hogerhuis hebben Wist IJ DONDERGGG 2J JANUARI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand: 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9647 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slaalvasllcb l< qhebltvn myn hert Ia tcgljeaspott" Leidens eerste stadsforum Engeland wordt achterdochtig „Het kan toeval zijn, maar met opzet moet rekening worden gehouden" AL HET BESCHIKBARE brandweermaterieel werd gisteravond naar de haven van Southampton gedirigeerd, omdat brand was uitge broken aan boord van de „Queen Elizabeth", gelegen in het droogdok „King George V". Het vuur werd ontdekt in de klerenkast van een luxe hut op het bovendek en kon spoedig worden geblust, nadat brandweer lieden zich met bijlen toegang hadden verschaft. Er gaan, in verband met branden op andere grote schepen, geruchten over sabotage. Wij herinneren er aan, dat de „Queen Elizabeth" het grootste schip ter wereld is. Het eerste brandalarm was afkomstig van een automatische bel in de brand weerpost van het schip. Toen de man schappen bij de betrokken hut kwamen, was de automatische sproei-installatie reeds in werking. Zodra de „Queen Elizabeth" te Southampton, in het dok ging, en dat was even voor Kerstmis, werden er extra brandwachten ingesteld. Immers aan boord van het zusterschip „Queen Mary" had zich eveneens een mysterieuze brand voorgedaan. Boven dien is men in de Britse havens nog niet vergeten, hoe de „Empress of Ca nada" door een ontzettende brand ten onder ging. De politie heeft onmiddellijk tal van leden der bemanning onder vraagd. De hoofdcommissaris van South ampton verklaarde: „Wij moeten deze brand met enige achterdocht beschou wen. Het kan toeval geweest zijn, maar het is ook mogelijk dat kwaadwilligheid in het spel is." Bij het blussingswerk was het hoofd van de brandweer de enige die letsel opliep. Hij werd door de rook bedwelmd en moest ten gevolge van een zenuw schok in een ziekenhuis worden opge nomen. De „Queen Elizabeth" bevond zich in het droogdok voor een jaarlijkse revisie. Het schip zou op 11 Februari weer op de transatlantische route gaan Als bijzonderheid wordt nog gemeld, dat de brand uitbrak op het moment, dat het zusterschip van de „Queen Eliza beth", zijnde de „Queen Mary" de haven van Southampton binnenliep. En aan boord van dit schip bevond zich de Britse premier, Winston Churchill, die zojuist van zijn reis naar de Ver. Staten en Jamaica was teruggekeerd. Wij her halen, dat er geruchten gingen over sa botage. Een ramp kon nog bijtijds wor den voorkomen, maar de wrede moge lijkheid bestond, dit zo trotse schip, het grootste ter wereld, in vlammen te doen Giiep in de wereld In Japan zijn 1,5 millioen zieken Millioenen mensen in Europa en het Verre Oosten liggen met griep te bed. De Japanse autoriteiten hebben op dracht gegeven, de scholen te sluiten om verspreiding van de ziekte te voor komen. Meer dan IV- millioen Japanners 't merendeel kinderen hebben griep. Het aantal gevallen in Kopenhagen, de Deense hoofdstad, is de afgelopen week bijna verdubbeld en bedraagt ongeveer 2.500. Slechts weinigen zijn in ziekenhuizen opgenomen en er is nog niemand aan de griep gestorven. In de Tiroolse stad Innsbruck, waar de griep-epidemie in Oostenrijk het eerst is uitgebroken, zijn thans 10.0C£ zieken, terwijl Wenen tot dusver vrij is gebleven van de ziekte. De directeur van de afdeling voor be smettelijke ziekten van de wereldgezond heidsorganisatie, de Nederlander, dr W. Bonne, heeft verklaard, dat de hui dige griep-epidemie in een groot aantal landen, als goedaardig wordt beschouwd. Het virus van deze epidemie is reeds ge ïsoleerd en het schijnt te gelijken op dat van de epidemie van 1950'51. Gaf zich voor dokter uit Om in laboratorium zijn slag te kunnen slaan De officier van Justitie te Den Haag heeft vanmorgen een jaar met aftrek geëist tegen de laborant B. B. uit Leiden. B. had zich als dokter uitgegeven en was zo doorgedrongen in het laborato rium van het Nederlands Instituut voor Preventieve Geneeskunde te Leiden. Hier had hij microscopen, lenzen en andere laboratoriumutensiliën weggeno men en verduisterd. De verdediger schetste B.'s levensloop, die in 1935 als Zionist naar Palestina I was gegaan. Toen hij voor de dienst in' 1940 werd opgeroepen en Nederland niet meer bereiken kon, had hij vrijwillig dienst genomen in het Engelse leger. Hier had hij onder meer dienst gedaan als hospitaal-soldaat en in laboratoria getverkt. Na de bevrijding bleek, dat hij niet in aanmerking kwam voor de de mobilisatiebonus. Dit maakte hem der mate verbitterd, dat hij besloot van de Staat te nemen, wat de Staat hem niet gaf en waarop hij, naar hij meende, aan spraak mocht maken. De verdediger wees er op, dat B. zijn werk in Leiden vrij behoorlijk deed en toen uit was gekomen dat hij geen arts was, men hem toch als laborant had gehouden. Hij verzocht de rechtbank ook met het oog op verdachte's vrouw en kind, hem zo kort mogelijk de vrij heid tc willen benemen en hem, indien mogelijk, een gedeeltelijk voorwaarde lijke stra? op te leggen. Uitspraak over 14 dagen. Geen invloed van aandelen De Amerikaanse Minister van Defen sie, Wilson, heeft een order uitgevaar digd, welke klaarblijkelijk bedoeld is om de weg vrij te maken voor de aan gewezen ministers van Leger en Lucht macht om hun fuctie te aanvaarden, zonder van een bepaald aandelenbezit afstand te doen. De order schrijft voor, dat de func tionarissen van het departement van defensie zich moeten onthouden van het overwegen van contracten met maat schappijen, waarbij zij geïnteresseerd zijn. De betrokken functionaris moet in voorkomend geval de verantwoordelijk heid voor een bepaald contract overdra gen aan een collega van gelijke of ho gere rang. Zoals gemeld, is de benoeming van Robert Stevens tot minister van het Leger en van Harold Talbott tot minis ter van de Luchtmacht aangehouden, hangende een onderzoek naar hun aan delenbezit door de „Senaatscommissie voor de strijdkrachten". Kunst in het kort Met het schenken van de eerste kop soep verrichtte Koningin Juliana gister middag de symbolieke opening van het nieuwe bejaardentehuis der stichting Huis en Haard aan de TJtrechtseweg te Arnhem. De genodigden keken belang stellend toe. Militaire piloot omgekomen Straaljager ontplofte op ruim 700 meter hoogte Brokstukken stortten brandend neer op wei in Brabantse gemeente Boekei Een thunderjet-straaljager van de vliegbasis Volkel is gister- middag omstreeks half vijf op 700 a 800 meter hoogte boven de boer derijen van de gemeente Boekei (N.-Br.) ontploft. Het toestel werd geheel uiteengereten. De wrakstukken kwamen brandend in de weilanden terecht. De piloot, een vaandrig-vlieger, moet op slag dood zijn geweest. Vermoe delijk heeft hij geen kans gehad zijn automatische schietstoel te gebruiken. De verongelukte piloot is de 22-jarige reserve vaandrig-vlieger H. Kroe- zenga. Hij voltooide zijn vliegeropleiding in de Ver. Staten en was sinds Mei 1951 op Volkel geplaatst. Het slachtoffer was ongehuwd en was woon achtig in Gasselternijeveen. Inwoners van het gehucht Venhorst merkten volgens hun verklaring reeds de ontploffing, dat er iets aan de straaljager haperde. Reeds tijdens de vlucht schoten er plotseling vlammen uit het toestel. Enige seconden later spatte het met een luide klap uiteen. De neerrazende motor sloeg een krater in ongeveer drie bij acht meter in een weiland on boorde zich meters diep in de 1. Een lawine van wrakstukken stortte brandend neer in vijf, zes andere weilanden. Op het moment dat de laatste resten in de machine de grond raakten, onge- •er 150 meter van de dichstbijzijnde woning, huilde de sirene van de brand- in Boekei al over de omgeving. Veertien man namen aan de blussing van de wrakstukken deel. Enige minuten later kwam een aantal militairen van de vliegbasis Volkel assistentie verlenen. Het toestel was zo uiteengereten, dat of ficieren aanvankelijk moeite hadden het te herkennen. Nog vóór de zomer zullen ver schillende plaatsen o.a. Den Haag, Leiden en Delft kraakgas uit Per nis ontvangen. Men is thans druk bezig met het legen van leidingen. Hier ziet men dit werk ter hoogte van Voorschoten. V Het dreigement van Dulles Frankrijk acht dit een „tactische" fout EdenEngeland treedt niet toe tot het E.D.G. Westeuropese waarnemers beluisteren een waarschuwing in het pleidooi van Foster Dulles, de nieuwe Amerikaanse minister van Buit. Zaken, voor de Europese eenheid. Hij heeft, zoals gis teren vermeld, te kennen gegeven, dat de Amerikaanse buitenlandse politiek zal worden herzien, als Frankrijk, Duits land en Engeland er niet in slagen de plannen voor een doeltreffende Euro pese eenheid uit te werken. In Parijs, aldus Reuter, beschouwt men dit als een „tactische fout" van Dulles, omdat Europa niet met zo'n soort van ultima tum gediend is. Inmiddels heeft Eden, de Britse mi nister van Buit. Zaken, in het Lager huis een voorstel van de hand gewezen, dat Engelands toetreden tot de Euro pese Defensiegemeenschap beoogde, mocht hierover opnifeuw onderhandeld worden. Op een vraag of Engeland dan officieel was uitgenodigd tot het E. D. G. toe te treden, antwoordde Eden ech ter ontkennend. Wel beschouwt zijn re gering de spoedige bekrachtiging van het E.D.G.-verdrag als een essentiële factor voor het versterken van de Euro pese defensie. Wat Duitsland betreft. 75 000 Duitsers, o.w. Bondskanselier Adenauer, hebben hun handtekening geplaatst onder eer verzoekschrift om de plannen voor d« Europese eenheid te steunen. Het be oogt in het bijzonder de spoedige vor ming van een Europese constitutie er een parlement. Moordenaar bekende op stoel van tandarts Bij de Rotterdamse landarts H. C. Kranenburg verscheen gistermid dag de politie met het verzoek een tandafdruk te maken van de Pool se marconist J. C., die verdacht werd van de 's nachts gepleegde moord op de Rotterdamse vrouw H. v. d. Linden. Het slachtoffer bleek namelijk in de wang te zijn gebeten en nu wilde de politie de sporen vergelijken met een gips afdruk van het gebit van de ver moedelijke dader. De marconist werd bij de tandarts geboeid op een stoel gezet en de dokter wilde juist met zijn werk beginnen, toen de man plotseling zei: .,Ik zal maar bekennen: ik heb de moord ge pleegd". Raadslid uit Den Helder uit de C.P.N. Niet accoord met vervolging van Joodse artsen Het enige communistische raadslid in Den Helder, de heer B. Schreuder, heeft als lid van de C.P.N. bedankt, omdat hij zich niet kon verenigen met de voort durende vervolgingen van Joodse artsen achter het IJzeren Gordijn. Hij wilde zijn raadszetel ter beschikking stellen, maar geen van zyn opvolgers op de com munistische lijst wenste hiervoor in aan merking te komen. Als party loos raads lid blijft de heer Schreuder nu aan tot de nieuwe verkiezingen. Beroering om executie houdt aan Ware opschorting van de terechtstelling niet aanbevelenswaardig geweest? DE VOLTREKKING van het doodvonnis in het geval van de 19-jarige Derek Bentley heeft niet slechts in Engeland, maar in heel Europa, dus ook in Nederland, grote beroering verwekt. Uiteraard zijn er vóór- en tegenstanders. Het ligt niet op onze weg, hierin stelling te nemen, want dit is een zaak die zuiver de Engelse regering en rechtspraak aangaat. Wel kan men voorzichtig de redelijke vraag stellen of opschorting van het ten uit voer leggen van het doodvonnis hier niet gewenst ware geweest, omdat nu eenmaal een executie onherroepelijk is. Men wijst er echter op, dat deze zaak zich voordoet op een tijdstip, waarop men in Engeland te kampen heeft met een stijgend aantal misdaden en geweldplegingen, waarvan vele bedreven zijn door jongemannen. gens zijn leeftijd niet ter dood veroor- In de naaste omgeving van de minister van Binnenlandse Zaken, Sir David Maxwell Vyie, die de petities om gratie heeft afgewezen, stelt men zich op het standpunt, dat gratieverlening in onderhavige geval een „openlijke uit nodiging" zou zijn aan misdadigers, kinderen te bewapenen en deze te laten schieten. „Hiertegenover staat weer, velen van mening zijn, dat hier toch een rechterlijk „misverstand" sprake kan zijn. Men wijst daarbij op de laatste woorden die Derek Bentley sprak tot zyn moeder, bij haar bezoek aan dodencel. „Ik ben niet bevreesd de dood in te gaan, omdat ik onschuldig ben. Op mijn geweten rust geen moord. Ik weet, dat ik verkeerd deed met Chris Craig mee te gaan. Ik ben nooit van plan geweest die man (de politieagent) te doden." Men zal zich herinneren, dat er twee schuldigen zyn. Het 16-jarige vriendje Craig had het geladen pistool in de hand en loste het dodelijke schot, nadat Bent ley geroepen had „Let him have it, Chris." Hiermede zou Bentley niet be doeld hebben Craig aan te sporen de politieman neer te schieten, maar hij bedoelde er mee „geef hem je pistool". Deze interpretatie der woorden werd echter door de rechter niet aanvaard. Craig, dfe volgens de Engelse wet. we- Kapitein gedood bij oefening Lading ontplofte na eerst geweigerd te hebben Tijdens een militaire oefening in de omgeving van Bemmel in de Over- Betuwe is gisteren de 34-jarige kapitein de luchtwachtdienst A. S. Muilen- der uit Bergen op Zoom om het leven gekomen. Bij de oefening waren manschappen m. belast met het aanbrengen en ont steken van een lading plastic-trotyl. De lading ontplofte niet, doordat een weigerde. Kapitein Mullender gelastte zijn manschappen in dekking te gaan ging zelf de lading controleren. Toen werkte de ontstekingsinrichting plotse ling wel en sprong de lading uiteen, Kapitein Mullender werd ernstig ver minkt en op slag gedood. Hij was ge huwd en vader van drie kinderen. DE EERSTE SPINAZIE Aan de veiling Westerlee voerde de heer Jac. v. d. Hoeven van de West- gaag de eerste spinazie aan. Deze bracht 50 cent per kg. op. DAT het achterschip van de Britse krui- :r Valentine, die in 1940 op de Wester- schelde bij Terneuzen is gezonken, deze week is gelicht. Diefstal van schilderijen in Milaan Gisteravond is de Italiaanse en inter nationale politie gealarmeerd in verband met een diefstal in een museum te Mi laan, die Dinsdagavond is gepleegd. De politie gelooft dat de dieven zich in souterrain verborgen gehouden hebben en gewacht hebben tot het museum sloten werd. Er zijn tien stukken „oude meesters" ontvreemd. Volgens de politie hebben de dieven de kostbaarste doeken uit het museum, waaronder van de 17de eeuwse Vlaamse schilder Paul Bril en „De madonna en haar kind" van Agostino da Lodi, meegenomen. DAT mev: te Graauw i daag 101 jaa J. de Koning-Vermeulen Zeeuws-Vlaanderen van- is geworden. DAT het ledental van de Alg. Bond van Ambtenaren is gestegen tot 60.000. DAT de N.V. Hollandsche Stoomboot Mij een motorvrachtschip van ongeveer 4700 ton heeft besteld bij de werf Vuyk Zn te Capelle aan de IJsseL DAT de Rotterdamse internationale havendag dit jaar wordt gehouden op 11 en 12 Juni. DAT in A'dam drie maanden en ter beschikking stelling van de regering is geëist tegen de reeds 12 maal ve: deelde 64-j. L. J. B., die zich als recher cheur voordeed en personen op straat verzocht „even mee te gaan naar bureau van de zedenpolitie". DAT de Stichting Uitwisseling en Stu diereizen voor het Platteland dit jaar weer een aantal plattelandsjongeren voor 3 tot 12 maanden zal uitzenden naar het buitenland (secr.: p a. Volkshogeschool Bergen, N.H.). DAT de gemeenteraad van Sevenum (L.) heeft besloten tot de bouw van een nieuw raadhuis (kosten: 120.000) en een subsidie van ƒ50.000 heeft verleend voor de bouw van een toren bij de nieuwe kerk. DAT door het optreden van vloedstromingen in Zeeland een vaargeul ls ontstaan, die van boeien zal worden voorzien, namelijk achter de Krammerplaat, de grote zandplaat tus sen Grevelingen en Krammer. DAT tot 6tedebouwkundig adviseur van de regering van de Pakistaanse staat Punjab is benoemd dr ir J. C. L. B. Pet van de stadsuitbreiding te R'dam. DAT in Den Bosch op 73-j. leeftijd is overleden H. J. M. Ebellng. stads archivaris van Den Bosch DAT in Utrecht is opgericht de Ned. Ver van Passage-agenten (secretaris: P. J. Valkenier, Geeslweg 39, Naaldwijk). DAT Zaterdagmiddag in Amsterdam >n protestdemonstratie wordt gehouden tegen de voorgenomen verhoging van de tarieven der IJ-ponten. DAT de gemeenteraad van Wagenin- gen heeft besloten tot aankoop van hel terrein op de Wageningse Berg, waa: een N.V. het gelijknamige hotel zal her bouwen. DAT 89 ton Ierse goederen voor de overstromingsgebieden in Italië vanmid dag officieel in R'dam zouden worden doorgezonden. DAT in Alkmaar ƒ500 boete is geëist tegen de zaadkweker P B uit Haren karspel, die onder eigen naam 'n bloem koolzaad in de handel nad gebracht, het welk bijna geheel gelijk was aar ras Flora Blanca van de Rotterdammer R. Zwaan. DAT tegen de 26-j. timmerman G. B. uit Leeuwarden, die zijn spaarbank- I boekje heeft vervalst, voor de rechtbank aldaar twee jaar is geëist. DAT de wijnhandel Gebr. Steurs N.V te Maassluis Maandag t.g.v. het 125-jarig bestaan een oud wijnkopersarchief zal aanbieden aan de burgemeester. deeld kon worden, kreeg gevangenisstraf ior onbepaalde tijd. De vader van Bentley zal nu, aldus Reuter, pogen de zaak van zijn zoon door het Hogerhuis te laten behandelen. Het Hogerhuis is het hoogste Hof van Appèl in Engeland. Uit alle delen van Engeland heeft de familie Bentley tele grammen van medeleven ontvangen. Wat het afgewezen verzoek om gratie be treft, slechts zelden wordt op gratie verzoeken gunstig beslist. Een rechter zal er niet zo gauw toe ,-ergaan, na een door hem gewezen von. is, eensklaps tot verzachting van de straf te besluiten. De koningin verleent formeel gratie, maar zy houdt zich altijd het advies van haar minister van Binnenlandse Zaken. In dit verband zij nog meegedeeld, dat ter gelegenheid van de kroning van koningin Elizabeth in geen enkel geval gratie zal worden verleend. Geen onderscheid EEN groep van personen uit verschil lende kring heeft dezer dagen minis ter-president Drees in een petitionnement een wettelijke verhindering gevraagd, dat oorlogsmisdadigers, die tot levenslang zijn veroordeeld, ooit nog eens strafvermin dering zouden krijgen. Aanleiding tot deze actie was uiteraard de gratie-ver- lening aan Lages. Het is er ons voor ditmaal niet om te doen over deze actie zelf iets te schrij ven. Het onderwerp van de gratie is een van de moeilijkste die er zijn. De moge lijkheid van gratie is een prachtig ding, maar men moet proberen het ook prach tig te houden. Dat het een moeilijk onderwerp is moge ook blijken uit een feitelijke on juistheid, waarop we met betrekking tot dit onderwerp stuitten in het socialistisch dagblad Het Vrije Volk. DIT blad acht de actie, welke tot het petitionnement heeft geleid, zinledig, maar toch begrijpelijk: „Want de van zelfsprekendheid, waarmee onder vorige ministers van Justitie het beleid van voorwaardelijke invrijheidsstelling voor gewone straffen ongewijzigd is toegepast op de oorlogsmisdadigers, heeft terecht velen verontrust". Maar. zo schrijft het blad, over het beleid van de huidige mi nister van Justitie behoeft men zich geen zorgen te maken. Hieruit zou men kunnen afleiden, dat minister Donker op het punt van de voor waardelijke invrijheidsstelling wèl onder scheid maakt tussen gewone gestraften enerzijds en de oorlogsmisdadigers en politiek veroordeelden aan de andere kant. De werkelijkheid is echter anders. De minister heeft nog op 6 Januari van dit jaar in de Eerste Kamer verzekerd, dat hij hier niet wenst te onderscheiden. TUT des ministers mond geven we het volgende citaat: „Bij de inter pellatie over de gratiëring van Lages heb ik met betrekking tot de gratieverlening en de voorwaardelijke invrijheidsstelling bepaalde richtlijnen aangegeven, die ik my voorstel te volgen. Eén daarvan is. dat met betrekking tot oorlogsmisdadigers en de politiek veroordeelden waar onder (ik kan dat niet genoeg herhalen) bij het residu, dat wij hiervan op het ogenblik hebben, voor een overwegend deel plegers van delicten met een crimi nele inslag zijn de werkelijke straftijd niet minder mag zijn dan die van ver gelijkbare commune criminelen. Dat be tekent aan de andere kant. dat de toe passing van de voorwaardelijke invrij heidstelling mutatis mutandis ook bij oorlogsmisdadigers en politiek veroor deelden plaats heeft. Een discriminatie in dezen zou niet toelaatbare willekeur be tekenen, De voorwaardelijke invrijheid stelling hangt af van een aantal factoren, waaronder echter in het algemeen niet de zwaarte van het delict. Als men dat element op de voorgrond gaat schuiven, zou men in wezen de door de rechter opeelegde straf gaan corrigeren." Tot zover de minister. Het zij de socialistische redactie in bescheidenheid ter lezing aanbevolen. We nemen aan, dat de enkele, wellicht onvermijdelijke, vreemde woorden aan een goed begrijpen niet in de weg zullen staan. In vijl jaar vijlmaal een tweeling Het echtpaar Ressen-Meulen te Neeritter (L.)., werd verblijd met de vijfde tweeling in successie. In vijf achtereenvolgende jaren werd dit gezin met een tweeling verrijkt, aldus de Tel De terechtstelling van de 19-jarige Britse electricien Bentley heeft tn Enge land grote beroering verwekt. Op de foto ziet men een opgewonden, woelige menigte, die voor de gevangenispoort is samengestroomd. De politie had han den vol werk om de verhitte gemoederen te kalmeren. De glasruit voor het kastje, waarin de bekendmaking van de executie was opgehangen, werd vernield. Weer een goederen wagon ontspoord Baanvak AmersfoortEde geruime tijd gestremd Op de spoorlijn AmersfoortEde is gisteravond om half acht een tankwagen, een der middelste wagons van een goe derentrein, ontspoord. Door nog onbe kende oorzaak liep deze wagen uit de rails en werd ongeveer 150 meter mee gesleurd zonder dat de machinist het bemerkte. Even voor het station Lun- teren brak de koppeling en viel de lege tankwagen om. De spoorlijn werd ern stig beschadigd, waardoor het treinver keer in beide richtingen werd gestremd. Het i>ersonenvervoer werd met bussen onderhouden. In de loop van de nacht is de rails hersteld, zodat vanmorgen met de oor- male dienst kon worden begonnen. Staker sloeg onderkruiper 1 maand gevangenisstraf De fabrieksarbeider P. van D. uit Hoog kerk, die als staker bij De Ommelanden de werkwillige P. Z. heeft geslagen, is gisteren door de Groningse politierechter overeenkomstig de eis veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De man is tijdens do oorlog in dienst geweest bij de Waffen SS. HET WEER IN EUROPA g s I sS 39' plr"sel Bord eau: NW 4 WNW 4 WNW 9 WZW 11 WNW 8 ZZW 2 WNW 12 Zacht weer Tot morgenavond verwacht De Bilt* Zwaar bewolkt mét enkele verspreide opklaringen Waarschijnlijk overal droog weer. Overwegend matige Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als van daag. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Vrijdag: zon &24 tot 17.24 i

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1