Jliettttie £ciJisrl)c GTmiraitt .Ik maakte in één week meer meef een ander in z'n hele leven" dan Auto reed tegen gevel: drie jongemannen gedood Wist U Amerikaans toestel bij China neergeschoten MAANDAG 19 JANUARI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Drie en dertigste jaargang No 9638 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaateasUcli Is abtbUvtn njn fwrt ia lejIitospmC Nieuwjaarsede burgemeester Gezagvoerder van Kliplontein Vliegtuig maakte noodlanding, 40 km van plek waar schip zonk Amerika roept maandelijks 52.000 recruten op De recruteringsdienst van het Ameri- akanse ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt dat, tenminste tot de komende lente, 52.000 dienstplichtigen per maand onder de wapenen zullen worden geroepen. Vorig jaar werden ge middeld slechts 35.000 recruten per maand opgeroepen. Griekse en Turkse ministers naar Tito De Turkse minister vaat Budit. Zaken zal een bezoek van vijf dagen aan Zuide Slavië brengen. Hij wordt morgen te kaanse ministerie van Defensie heelt medegedeeld, dart, de Griekse minister vam Buit. Zaken, Stephen Stephanopolos, op 3 Februari een officieel bezoek aan Belgrado zal brengen, waar hij door president Tito wordt ontvangen. Nogal logisch Jk hou niet van die mistvlagen.." op het strand te zetten. Maar bijna direct verdween het schip voor onze ogen in de golven. Het is op de stuurboordzijde op de bodem terecht gekomen in 50 meter water en het zal een moeilijk karwei zijn, het te lichten". (Van een onzer verslaggevers) DOOR DE MISTVLAGEN, hoofdzakelijk op radar vliegend, landde Zaterdagmiddag op het grauwe en verstilde Schiphol de Douglas DC-6 Prinses Margriet, met aan boord kapitein J. J. Oosterhuis van de bij Oost-Afrika gezonken Klipfontein. Er was de hele middag geen ver keer geweest en verscheidene afhalers waren reeds verdwenen, omdat men het toestel niet meer verwachtte. Eenzaam, een koffertje in de hand, liep de kapitein over het beton naar de aankomsthal. De eerste indruk die men van hem kreeg was: dodelijk vermoeid. En ook: diep teleur gesteld. Want zijn schip te zien ondergaan, is wat voor een gezagvoerder. In een kring van journalisten gezeten, begon kapitein Oosterhuis, met een ver moeid gebaar zijn bril op- en afzettend, een op schrift gestelde verklaring voor te lezen. Sobere zeemanstaal over de schokkendste dag uit zijn leven: „1) De gezagvoerder is van af 10 uur tot het ongeluk toe steeds op de brug ge- 2) Persoonlijk heeft hij de navigatie geleid met hulp van de stuurlieden. Deze navigatie is goed en veilig geweest. 3) Over de aard van het voorwerp, dat zich onder water bevond en waarop de Klipfontein gestoten is, is niets bekend. 4) Aan de gedisciplineerdheid der be manning is het te danken, dat allen boord veilig en zonder enig letsel overge bracht zijn naar de Bloemfontein Castle. 5) Aan boord van dat Engelse schip is alles gedaan om de schipbreukelingen liefderijk te ontvangen. 6) Alle pogingen om de Klipfontein nog te redden, op welke manier dan ook. zijn jammerlijk doorkruist doordat het schip zo snel is gezonken". Muskieten „Nauwelijks was ik de schok verlies van mijn schip te boven, of het Portugese toestel, dat mij van Beira m Lorenzo Marques zou brengen, moest de buurt van het laatste vliegveld e noodlanding maken wegens gebrek a benzine. De piloot zette het toestel aan grond in een soort moeras. Hortend stotend kwamen we tot staan, maar 1 vliegtuig vloog gelukkig niet in brand sloeg niet over de kop. Dat was Woensdagavond negen u We konden de buitenwereld niet m< bereiken en brachten de nacht zo goed kwaad als dat ging, met zeven andere passagiers in het vliegtuig door, bijna opgegeten door de muskieten. De vol gende morgen kwamen de inboorlingen ons te hulp, en tot de borst door het moe raswater wadend, bereikten we wat vastere grond. Drie uur lang liepen we ir ganzenmars naar de dichtstbijzijnde Por tugese nederzetting, waar ik een auto kon charteren om me naar Johannesburg te brengen. De hele nacht reden we door. Direct aankomst vertrok er een KLM-toestel naar Amsterdam. In drie nachten heb ik mijn bed niet gezien. U begrijpt, hoe ik me, vooral na al deze gebeurtenissen voel. Ik heb in een week tijd meer meege maakt dan een ander in zijn gehele leven Als laatste man Over het verloop van de ramp laat kapitein Oosterhuis, behalve wat hij in zijn „verklaring" gezegd heeft, niet veel los. „De boot zonk precies 22 minuten, nadat ik haar als laatste man verlaten had. Er waren vijf sloepen bemand met de passagiers en we hadden het plan in de laatste sloep in de buurt te blijven, om wellicht met sleepboothulp te trachten de Klipfontein ergens omhoog te varen of Dat de gezagvoerder zo voorzichtig met zijn woorden is. valt niet te verwonderen. Buitenlandse bladen hebben namelijk na het opvangen van enkele geruchten de meest sensationele verhalen gepubliceerd, die een verdenking inhouden tegen het beleid van de kapitein in de tijd vlak voor de ramp. De noodlanding met het Portugese vliegtuig heeft diepe indruk op hem gemaakt. „Ik dacht, dat mijn leven eindigen 40 kilometer van de plaats, waar ik het büna bij het ondergaan mijn schip had verloren Naar bed Kapitein Oosterhuis staat, op, drukt zwijgend wat handen en drinkt n vrouw en zoon een kop sterke koffie het restaurant, dat uitziet over het mistige vliegveld, waar reeds enkele lichtjes vale schijn werpen. Even later gaat hij op weg naar de Lieven de Keylaan Heemstede, waar een warm bed hem wacht. Voor het eerst weer, na drie sl loze'en vermoeiende nachten.... Na al zijn avonturen is de gezagvoerder van de Klipfontein, kapitein Ooster huis, weer „in veilige haven" aangeland. Hiet ziet men hem temidden van zijn gezin in zijn gezellige huis te Heemstede. Aan de wand een afbeelding van de gezonken Klipfontein. Martin Leijger geroyeerd Strijd ontbrand op kappers front: lang of kort haar Dictatuur van „Haute Coiffure" neemt het op tegen Parijs In de wereld der haute couffure is de strijd over het probleem: kort of lang ar, weer eens ontbrand. Tot nu to< s dat een strijd tussen de kapper: de modisten. De laatsten pleitten vooi lang haar, waarop hun hoedjes flatteus zouden staan en de eersten wensten het haar steeds korter, omdat een kort kap- il meer onderhoud verlangt dan ng. Bij de coupe panache, door Parijs leden jaar gebracht, had het haar lengte van 3 tot 5 cm. Dit werd de op- ichter van het Syndicat de la Haute Coiffure, de Haagse kapper Martin Leijger, te bar. „Ik wil een leuk kopje kunnen maken en voel niets voor die afgeschoren hoofden", is zijn mening. zelfde streven naar iets langer haar vindt men op het ogenblik in Parijs, zeker 80 pet der dames bevallige lokken verkiezen boven de surrealisti sche kapsels naar de coupe panache. Het bestuur van de sectie Holland van' het Syndicaat de la Haute Coiffure, heeft Auto bleef steken op overweg De Hilversumse koopman G. C. Brünott is aan de dood ontsnapt. Hij reed met zijn auto teen kleine Renault) over de onbewaakte overweg te Kootwijker broek onder de gemeente Voorthuizen, toen een der wielen tussen de straat bedekking en de rails gleed en klemvast bleef zitten. Pogingen om voor- of ach- uit te rijden mislukten, zodat de heer uitstapte om hulp te halen. Hij zag door de mist geen enkel huis in de buurt daarom besloot hij langs de rails ver- te lopen op zoek naar hulp. Toen hij enkele kilometers van zijn auto ver wijderd was hoorde hij een harde klap.. Een trein had zijn auto gegrepen. De wagen, die totaal vernield werd, as niet verzekerd. De resten zijn door de automobilist aan een boer' in de om geving voor f 100 verkocht. Nadat de trein de auto had gegrepen i de bestuurder de trein tot stilstand had gebracht, werd door velen naar mogelijke slachtoffers gezocht. De komst de heer B. op de plaats van het ongeluk bracht pas opheldering. Jarige Prinses ging gewoon naar school Prinses Margriet ging vandaag op haar •tiende verjaardag gewoon naar school. Haar verjaardag heeft zij nl. Zaterdag middag reeds met vriendinnetjes gevierd en zoals men weet bood het Margriet- fonds het petekind van de koopvaardij Vrijdag al een 'taart aan. thans Martin Leijger, die zijn mening niet onder stoelen en banken stak, ge royeerd. Hem wordt verweten' „zijn collega's in discrediet gebracht te hebben". Donderdagavond komen de leden van het Syndicat, 30 van de meest bekende Nederlandse kappers, in Terminus in Den Haag bijeen om het vonnis van hun bestuur over de „president fondateur" van hun exclusieve organisatie te be oordelen. Postagentschap in R'dam beroofd Dader griste vrouw geld zakje met 2000 uit de hand Zaterdagmiddag is in een in een siga renwinkel gevestigd postagentschap aan de Rusthof'laan te Rotterdam een roof overval gepleegd, waarbij de dader, de 32-jarige banketbakkersknecht M de K. uit Dordrecht, f 2 000,buit maakte- Veel plezier heeft hij van het geld niet beleefd, want korte tijd daarna had de politie hem al te pakken. De man had 's ochtend reeds tweemaal poolshoogte in de winkel genomen. Om half drie, toen er geen klanten in de winkel waren, sloeg hij zijn slag. De echtgenote van de winkelier knoopte juist een geldzakje dicht, waarin f 2.000 zat. Hij ontrukte de vrouw het geldzakje en verdween snel. De sigarenwinkelier probeerde de dief te achterhalen met behulp van ee» motorrijder, die juist voor zijn zaak was gestopt. Echter zonder succes. De politie wist de man enige tijd later evenwel aan te houden, toen hij op zijn fiets rustig een pijpje rookte. In de can- tine op het nieuwe veilingsterrein had hij van het gestolen geld een kopje koffie en en doosje lucifers gekocht. Het overge bleven geld zat in zijn binnenzak. Het rijwiel, waarop hij reed. had hij 's mor gens van een dokter ontvreemd bij het ziekenhuis Eudokia. Directeur Unilever in Djakarta gearresteerd De directeur van de Unilever in Dja karta. de heer H. G. W. van Aardenne, is gisteren in Djakarta gearresteerd wegens overtreding van economische i schriften. Naar het A.N.P. van de zijde vai Unilever in Rotterdam verneemt betreft het hier de verkoop van afvalblik, het geen echter al jaren op dezelfde gebeurde, zodat men veronderstelt, dat deze arrestatie op een misverstand berust. Die verwachting js inmiddels vervuld, want blöjikens een te ter bericht wend de dlirecteur vam Unilever weer vrijgelaten. Pittsburgh in rep en roer Duizend gevangenen maken amok en steken de boel in brand Driehonderd man politie en brandweer nemen deel aan de omsingeling In de Western State Prison te Pittsburgh (V.S.) is gisteravond een oproer uitgebroken. Een gedeelte der gevangenis werd in brand gestoken. Alle beschikbare politie- en brandweermannen zijn naar het terrein der ge- pangenis gezonden. blust. Ruim driehonderd man politie Ruim duizend gevangenen, aldus Reu ter, hebben aam het oproer deelgenomen. De oproerkraaiers hebben vijf bewakers ais giijzeliiars gevangen genomen, wierpen stoelen en andere voorwerpen door de ramen naar buiten, daarbij de gevamgernisbeambten luidkeels uitdagend. De brand is door de brandweer ge- Misleid door spiegeling? Hilversummer aan groot gevaar ontsnapt, toen auto op overweg vastraakte VMmoeaelük miata» door het licht vam zijn, koplampen in een ébategernii' Teteringsedijk der met een k tegen de gevel van opgevlogen. Van de zes jonge- die in de auto zaten, vonde drie de dood, terwijl één van hen r werd gewond en twee anderen 1: De bestuurder, de 21-jarige A. J. G. oopman uit Nijmegen, was op slag >od. Enige uren nadien overleed de 23-jarige J. J. M. Aarts uit Gilae en de 19-jarige P. J. K Breda. Aarts overleed in het St iusziekenhfuis bij het ziekbed van noeder, die juist was geopereerd, aar gewond is de 23-jarige H. Brou- uit Giltze. Minder ernstige verwon- n liepen de 18-jerige P. L. M. van sel uit Breda ca de 23-jarige J. A. N. Spramgers uit Giilze op. De voornaamste oorzaak van het o uk is de te grote snelheid gew teairbij is de bestuurder waarschijnlijk iet spoor bijster geraakt door het weer spiegelen van zijn koplichten im de grote ruit van een kruidenierswinkel op de hoek. Hij heeft de spiegeling wellicht uitgeweken, hetgeen remsporen x De auto kwam daairna met grote snelheid tegen de gevel vam bet hoekhuis terecht. Het gezelschap krwam vam een ver- jaarspartijtje bij de familie Aarts te Gilze. De jongelui verkeerden in een Van links naar rechts: Kurt Ponger en zijn zwager, Otto Verber, twee Amerikanen, die in Oostenrijk voor de Rursen van 1949 af hebben gespion- neerd en nu geboeid naar Washington zijn overgebracht, na in Wenen te zijn gearresteerd. De meest rechtse ts een heel andere figuur. Het is Georg Der- tinger, de Oostduise minister van Buitenlandse Zaken, die door de commu nisten werd gearresteerd. Dertinger was volgens de communisten „geheim agent, spion en saboteur". stemming, maar ernstig drank- kon niet worden vastgesteld, De bestuurder, Koopmans, stond als een zeer kundig chauffeur bekend. Weer een Ned. vlieger in Amerika verongelukt Zaterdag met een Thunderfet neergestort Tengevolge van een ongeluk met Thunderjet is op 17 Januari jL-in Ame rika om hte leven gekomen de eerste luitenant-vlieger G. M. J. Adang Adang uit Eindhoven. Het 27-jarige slachtoffer was ongehuwd. Het ongeluk gebeurde Zaterdagmorgen jl. op veertig mijl ten Zuid-Oosten van Poenix ii staat Arizona. De eerste luitenant-vlieger Adang ontving zijn vliegopleiding op de vliegbasis Luke. Na het behalen van brevet aldaar, genoot hij een opleiding voor straaljagervlieger. Dubbele moord op lava Na ruim 3 jaar opgehelderd Eerst thans is het aan het licht ge komen, dat twee jeugdige uit Soerabaja afkomstige Nederlanders, die eind 1949 werden vermist, zijn vermoord, meldt De Vrije Pers. De politie heeft hun stoffe lijke overschotten gevonden in de desa Lowokseroe in het Toempangse. Van de bevolking vernam de politie, dat de beide slachtoffers, de heren J. B. Regensburg en K. N. Graichen, einde 1949 werden weggebracht door enkele lieden, sindsdien zelf om het leven zijn ge komen. Verdere nasporingen wezen uit, dat hun stoffelijk overschot in Lowok seroe begraven was. Op 24 October 1949 gingen de 24-jarige onderwijzer aan de R-K. Fröbelschool te Soerabaja, Grai chen, en de schtliër van do R.K. H.B.S., Regensburg, tezamen op de fiets naar Malang. De volgende dag gingen zij eveneens op de fiets vaa Malang naar Wendit Na hun vertrek uit Malang heeft men nooit meer iets van hen ge hoord. De ouders van de heer Regens burg zijn inmiddels naar Nederland trokken, die van de heer Graichen te Soerabnfa. - Generaal Ridgway vertrekt vandaag ir Garmisch Partenk.rehen, waar hij i week vacantie zal doorbrengen. DAT van 22 tot 30 Mei in de jaarbeurs gebouwen te Utrecht een tentoonstelling van de Utrechtse middenstand en de be scherming van de bevolking wordt gehou den onder de naar Drie ZuilenBB. DAT van 18 Juli tot 31 Augustus in Amersfoort een Friese tentoonstelling wordt geopend. DAT deze zomer in het kasteel Borg haren bij Maastricht een jeugdherberg met restaurant wordt geopend. DAT Zaterdagavond in de chemische fabriek N.V. Chemifa aan de Gelderse kade 92 te Amsterdam een kleine uit slaande brand heeft gewoed. DAT de gemeenteraad van Borculo bij minister Mansholt zal protesteren tegen het zonder rijksvergoeding laten keuren van baconvarkens door het gemeente- personeel. DAT in het voormalige Israëlietische weeshuis aan de Nieuwe Gracht te Utrecht een nieuw consultatiebureau voor de t.b.c-bestrijding is geopend. DAT in November ten gevolge van brand vier personen het ':ven verloren en 29 werden gewond, terwijl voor 1.445.000 directe schade werd aange richt (vorige maand 3.098.000). DAT de stand van de wintertarwe in Zeeland ten gevolge van het natte na jaar en dc vroege winter zeer slecht ls, terwijl veel land nog niet eens ge ploegd is. DAT een in aanbouw zijnde wijk van 800 woningen bij de Rijnhaven in Straats burg de naam Cité de Rotterdam heeft gekregen. DAT op het wegvak VaassenEpe een maximum-snelheid van 15 km per uur geldt wegens opdooi (waarbij de zand- fundering op drijfzand gaat lijken). DAT de Vara-omroepster Joop Allema te Hilversum onder trompetgeschal van de kopersectie van het Radio-Philharmo- nisch Orkest in het huwelijk is getreden met de scheikundige P. Westdorp, oud medewerker aan het programma „Laat de trompetten schallen". DAT een Ned. Ver. voor Verbetering van het Pluimvee (N.V.V.P.) is opge richt (ada-es: Postbus 67, Utrecht) DAT de Ned. st rocarton-industoie de productie in de komende vier weken met 25 pet zal beperken wegens vermindering van de afzet, o.a. naar Engeland. DAT Woensdag te A'dam de eerste in schrijving van Java-tabak in 195° wordt gehouden. DAT de Noordelijke waterwegen, uit gezonderd enkele kleine Drentse kanalen, dank zij de dooi weer goed bev-iarbaar zijn, evenals het IJsseLmeer boven de lijn StavorenEhikhnizen. DAT de directeur van het Ned. Belas tingmuseum te R'dam, Van der Pool, dit jaar een boekje over de geschiedenis'van het Ned. belastingzegel en een catalogus van alle belastingzegels sinds 1624 zal uitgeven. DAT Woensdag in Amersfoort 88 nieuwe reserve-officieren van de genees kundige dienst der Kon. Landmacht wor den beëdigd. DAT voortaan ook de ambtenaar van de burgerlijke stand in Vught bij het slui ten van een huwelijk een toga zal dragen cn andere Brabantse gemeenten, o.a. Veghel en Oisterwyk, spoedig volgen. heeft de gevangenis omsingeld, teneinde ontvluchti ngspogi ngen te verijdelen, Eén der gevangenen riep, door raam hangend, dat het oproer was gommen, omdat een bewaker een gevan gene in de voet had geschoten. De bewakers verklaarden, dat één der gevangenen, die wordt beschouwd als de aanstichter tot het in brand steken van een gedeelte der gevangenis, thans af zonderlijk zit opgesloten. In de Western Sta te-gevangenis be vinden zich ongeveer 1900 gevangenen; eind November 1952 wisten tien veroor deelden te ontsnappen; zij werden bin nen twee weken weer gepakt. Nader wordt gemeld, dat één der vijf bewakers is bevrijd. De anderen bevin den zich in handen der gevangenen, doch zij zijn ongedeerd. Ondanks alle verdriet en vermoeid heid door het vergaan van zijn stoere schip, begroe'te kapitein Oosterhuis van de Klipfontein Zaterdagmiddag op Schiphol als een gelukkig en dankbaar man zijn echtgenote. Een der vijf reddingboten van de 'otseling gezonken Klipfon- i, kort nadat het ruim 10.000 metende schip in de golven s verdwenen. Alle opvarenden werden, zoals men zich zal herin- en, opgepikt door het Britse schip Bloemfontein Castle. i Opnieuw drie jaar voor zeeroof Combinatie Paley tegen borgstelling op vrije voeten De Amerikaan Sydney Paley, de orga nisator van de overval op het Scheve- ningse schip De Cofnbinatie in de Middel landse Zee, is Zaterdag in Tanger opnieuw tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het vonnis werd uitgesproken door de Amerikaanse zaakgelastigde in Tanger, Walter, C. Isenberg, die daarmee in hoger beroep de uitspraak van de Amerikaanse consulaire rechtbank bevestigde. Paley kreeg thans het recht, in cassatie te gaan en werd tegen borgstelling op vrije voeten gesteld. Russische minister ontslagen Werkte onmiddellijk onder Beria Volgens de Daily Telegraph zou de Sowjet-minister voor de Staatsveiligheid. Abakoemof, ontslagen zijn. Abakoemof zou rechtstreeks onder Beria staan. Het blad acht het niet onmogelijk, dat hij zelfs reeds gearresteerd is. De minister had het bestrijden van psionnage tot voornaamste taak. Beria's positie zou door een en ander niet ge schaad worden, aldus de politieke redac teur van de Daily Telegraph. Vooraanstaande Jood in Hongarije gearresteeerd Officieel is te Boedapest medegedeeld, dat Lajos Stoeckler, president van de Hongaarse Joodse gemeenschap, is ge arresteerd. Het communniqué, dat uit één rin be staat, zegt. dat de politie in de woning van Stoeckler ,.een belangrijk bedrag in dollars en Zwitserse francs heeft aange troffen". Stoeckler owrdt „een voormalig industrieel" genoemd. Stoeekler stond sinds het einde van de tweede wereldoorlog aan het hoofd van de Joodse Gemeenschap. Men neemt aan. dat deze gemeenschap de fondsen van het American Joint Distribution Committee beheerde, aangezien deze instelling hier drie jaren geleden ophield, als een zelf standig lichaam te bestaan. Minderwaardig bedrijt De politie te Washington heeft, aldus Reuter, zes verkopers van tijdschriften aangehouden, die hun verkoop wisten te verhogen door zich als oorlogsvermlnk- Korea voor te doen en valse ver halen over hun zogenaamde belevenissen aldaar, te vertellen. Ook reddingsvliegtuig werd met machine geweren aangevallen Een patrouille-vliegtuig van de Ameri kaanse vloot, dat op weg was van Hong kong naar Formosa, is gisteren bij de Z .dchlxese kust door communistisch luchtdoelgeschut neergeschoten. Het stel, een twee-motorige Neptune, had 13 mensen aan boord. Een uur na het gebeurde werd van eer Amerikaanse Sunderland-vliegboot be richt ontvangen, dat een reddingsvlot met tien man was waargenomen. Hierop werd van Okinawa een Martin-vlieg boot de plaats van de ramp gezonden. Tot overmaat van ramp stortte ook he: reddingsvliegtuig in zee. Volgens onbe vestigde berichten hebben de Ameri kanen daarop een tweede reddingsvlieg- tuig uitgezonden, dat door een niet-ge- idienrtificeerd toestel werd aangevallen machiinege weervuur Jongen met één nier opnieuw geopereerd Zijn toestand kritiek Marius Renard, de Franse jongen op wie met Kerstmis een opzienbarende nieroperatie werd verricht, is in de nacht van Zatredag op Zondag opnieuw geope reerd. De doktoren, die de operatie in het Necker-ziekenhuis te Parijs verricht ten, weigerden commentaar te geven. Naar vernomen wordt is de toestand van de jongen kritiek. Zoals bekend, werd drie weken ge leden de enige nier van Marius, welke ten val was beschadigd, vervangen door een nier van zijn moeder. (Van medische zijde wees men ons on langs op het opzienbarende van deze ope- daar het nog nimmer gelukte, een van een mens in het lichaam van ander over te plaatsen en deze dan bleef leven. Red.). Begin November van het vorig jaar keerde een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht niet van een vluoht terug. Nooit is bekend geworden, wart er met dit toestel is gebeurd. HET WEER IN EUROPA 35 me WEERBERICHT Weinig verandering Hier en daar tijdelijk mist. Overigens overwegend droog weer met enkele plaatselijke opklaringen. Zwakke tot matige Noordwestelijke wind. Iets minder koude nacht, morgen overdag on geveer dezelfde temperatuur als vandaag. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon 8.37 tot 17.06 uur: maan 10.26 tot 0.0 uur. Op 22 Januari E K-

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1