Jlieuiue Cciftsrije (ihmmiil Nu ook een brute loden-vervolging in in Oost-Duitsland ontketend Blanke vrouwen schoten drie MauMau'ers dood Ook Bambang Soegeng wil ontslag hebben Wist U MAANDAG 5 JANUARI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 53936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstieken Drie en dertigste jaargang No 9626 .Staal* tsUcb «helleren wyn fwrt In tegljenspotT Weer de tol te Warmond Strijd tegen Tito'isten en Tiotsky-isten onvoldoende geacht Wegens minder goede gang van zaken onder het rode regiem zijn zondebokken nodig Wij herinneren er aan, dat de Oost- duitse mnister van Bevoorrading, dr Karl Hamann, alsmede diens staatssecretaris Rudolf Albrecht, reeds vorige maand in ongenade waren gevallen. Omtrent hun lot verkeert men nog in het onzekere. Volgens functionarissen der Westberlijn- se Liberale partij werd dr Hamann ge arresteerd. toen hij naar West-Berlijn poogde uit te wijken. In een onbevestigd bericht van het persbureau D.P.A. werd gemeld, dat de ex-minister en zijn doch ter vier weken geleden werden aange houden en dat het landgoed der familie onder staatsbeheer werd geplaatst. Anderzijds meldt Reuter uit Berlijn, deze aangekondigde zuiveringsactie al gericht is tegen communisten, die in de nazi-tijd in Westerse landen hebben vertoefd. De eerste twee hoofden, die bedreigd worden door de zuiveringsbijl, zijn dus Paul Merker en Kurt Mueller. De communistische partij van Oost- Dutsland, aldus Ass. Press, heeft een re solutie aangenomen, waarin beiden in staat van beschuldiging worden gesteld wegens anti-communistische handelingen. Merker werd twee jaar geleden uit de partijraad gestoten. Na het Slansky- proces dook zijn naam in de Oostduitse pers op als een „tweede Slansky". Men neemt aan, dat hij zich al geruime tijd in arrest bevindt. Kurt Mueller was lid van het parle ment te Bonn en meer dan twee jaar ge leden verdween hij, toen hij een bezoek aan de Russische zone bracht. Hoe luiden de beschuldigingen? Merker heeft betrek kingen onderhouden met Amerikaans- Joodse financiële kringen. Mueller heeft Trotskistische vrienden en voerde oppo sitie tegen de leiding van Max Reimann en West-Duitsland. Merder is een Jood (op zichzelf al een „misdaad" volgens de nieuwe communistische leer. Red en Mueller is eenagent van de Britse Geheime Dienst". Merker zou als emi grant in Mexico een communistisch tijd schrift hebben opgericht „Vrij Duits land", dat het Zionistisch standpunt ver dedigde. Bovendien, zo luidt de beschuldiging verder, is hij voorstander van een onbe perkte emigratie van Joden naar Pales tina, dat tegenwoordig een Ameri kaans agentschap is! En zo gaat dat maar door. De leiding der Oostduitse S.E.D. acht het thans dringend noodza kelijk, de gangen te controleren van alle Duitse communisten, die tijdens het be wind van Hitler in het buitenland een onderkomen zochten. Russisch dreigement Tezelfder tijd schrijft de Neue Zeitung, welk orgaan in Berlijn door de Ameri kaanse Hoge Commissie wordt uitgegeven en dat over goede informatiebronnen in Oost-Duitsland beschikt, het volgende: De Sow jet Unie heeft Oost-Duitsland meegedeeld, dat de productie terstond vergroot moet worden, aangezien anders de fabrieken weer zullen worden over genomen. Dit ultimatum zou deze week aan de plaatsvervangende minister-pre sident, Heinrich Rau, zijn overhandigd. Rau, de opperste economische coördina tor in Oost-Duitsland, heeft tot 1 Mei de tijd gekregen om de productie-quota voor 1953, zoals vastgesteld in het vijfjaren plan, te bereiken. De Russen oefenen cri- tiek uit op de industriële leiding en kla gen er vooral over, dat slechts het uiter ste minimum aan herstelbetalingsgoede ren aan de Sowjet-Unie is geleverd. Volgens Westerse woordvoerders be staat er werkelijk in Oost-Duitsland een kritieke toestand wegens het gebrekkige goederen. In de rode, Duitse pers wordt dan ook een felle actie gevoerd tegen die „gangsters", die de kolenproductie sabo teren en tegen de grote landeigenaars, zich verzettende tegen de collectivisering van de landbouw. OOST-DUITSLAND moet de lessen van het Praagse „verradersproces" leren en krachtig het Zionisme, Tito-isme en Trosky-isme bestrijden. Aldus wordt aanbevolen door Neues Deutschland. het officiële blad van de Oostduitse communistische partij, de S. E. D. Een felle aanval wordt gedaan op de Amerikaanse agenten, terwijl twee vooraanstaande communisten worden gebrandmerkt als „vijanden van het volk". Het|dat de echtgenote van dr Hamann zijn Paul Merker, vóór de oorlog lid van het Politbureau der Duitse com- 'vier kinderen naar West-Berlijn munistische partij, en Kuert Mueller, gewezen Westduits parlementslid en communistisch leider, die in 1950 verdween. Openlijk zijn de Oost- Duitse roden thans getreden in de voetstappen van hun Tsjechoslo- waakse collega's. Het ziet er naar uit, dat ook in Duits-Duitsland poli tieke processen aanhangig zullen worden gemaakt tegen leiders, die in ongenade gevallen zijn. Het Stalinisme is bevreesd voor een „vijfde colonne", geleid door Amerika. Het persbureau D.P.A. merkt op, dat transport en onvoldoende aanvoer ge vlucht. Hij en zijn staatssecretaris warer ontslagen bij een reorganisatie van hel Oostduitse bevoorradings-stelsel, nadat zich in toenemende mate voedsel schaarste had geopenbaard. Onder deze, voor velen hoogst ergerlijke omstandig heden, heeft de communistische presi dent van Oost-Duitsland, Wilhelm Pieck, zijn 77ste verjaardag gevierd. In een gedicht in het partyorgaan „Neues Deutschland" wordt Pieck schreven alseen grote magneet. bron van wijsheid, een golf van vertrou wen, kortom, de Volkspresident." D( Oost-Duitsers hebben hem als verjaars- Hier ziet men de Oostduitse president Pieck (rechts) in gesprek met Grotewohldie zoveel beroering onder het Jodendom hebben gewekt. Misdadiger Bikker kreeg even een concurrent Duitser wendde om duistere reden voor dat hij een der ontsnapten was Bij de politie in de West-Duitse stad Hagen meldde zich Zaterdag een man met de verklaring dat hij de uit Breda ontvluchte misdadiger Hubertus Bikker is. Hij beweerde dat de man die reeds eerder onder deze naam in Hagen ge arresteerd is, niet de echte Bikker was, maar een kennis van hem, die Ferdinand Vilder heette. De beide mannen zouden hun papjeren geruild hebben. De politie heeft echter ontdekt, dat dez? zelfbeschuldiging onjuist is. Zij stelde vast dat de man reeds vóór Kerst mis in Wetter aan de Ruhr woonde. Het motief voor zijn verklaring is nog niet bekend. Inmiddels heeft de officier van Justitie in Hamm besloten dat de echte Bikker in voorarrest wordt gehouden tot een be- De strijd met de ziekenfondsen Conflict met specialisten te Til burg breidt zich uit De Tilburgse specialisten, die van fondspatiënten contante betaling eisen of een verklaring dat het fonds het ver langde honorarium zal vergoeden, wor den vermoedelijk spoedig nagevolgd door hun collega's in Breda, Bergen op Zoom, Eindhoven, Den Bosch, Amersfoort en Zwolle. Byna alle specialisten in deze plaatsen hebben zich wegens een conflict over het honorarium afgesoheiden Oorzaak en gevolg de Landelijke Specialisten Vereniging zij overgegaan in een aparte Ned. Ver. van Specialisten. Intussen heeft de Ziekenfondsraad het standpunt ingenomen, dat deze a met ingang van 1 Januari niet meel de algemene ziekenfondsen zijn verbon den, daar geen overeenstemming is reikt. De fondsen behoeven daarom vol gens de Ziekenfondsraad aan deze specialisten geen betalingen meer te' doen voor specialistische hulp, die na 1 Januari is verleend. In afwachting van verder maatregelen mogen de fondsen aan ver zekerden een vergoeding uitkeren voo het bedrag dat deze patiënten contant aan „afgescheiden" specialisten moeten betalen. De verzekerden moeten dan echter aan de fondsen een kwitantie overleggen. Een wolf speelde met zijn kinderen Een boer in Zuid-Stiermarken heeft twee dagen een wolf in huis gehad en verzorgd in de mening, met een herders hond te doen te hebben. Het dier. dat i t- gehongerd aankwam en eten kreeg. was zeer vriendelijk en speelde met de kinde ren van de boer. die zelfs op zijn rug Zesduizend sneeuwmeters hielpen K.N.M.l. De oproep van het K.N.M.l. om de dikte van de gevallen sneeuwlaag te met-n heeft tot gevolg gehad, dat tot nu toe ongeveer 6000 brieven zijn ont- •angen Het K.N.M.l. wil op deze miw een onderzoek instellen r.aar de invloed van steden, heuvels enz. op de neerslag. Volgende week hoopt men de eerste re sultaten bekend te kunnen maken. slissing is genomen over zijn uitlevering. Volgens de Duitse wet kan dit arrest vier weken duren. Op 10 December blijken ook uit een werkkamp in Oostelijk Noorwegen twee Duitse oorlogsmisdadigers ontsnapt zijn. Het waren Karl Morio en Josef Seuffert, die beiden tot levenslang ren veroordeeld. De Noorse minister Justitie heeft besloten de West-Duitse autoriteiten om uitlevering te verzoeken indien de voortvluchtigen in Duitsland mochten worden gegrepen. Oost-Duitsland wacht j eenzelfde lot Oost-Duitsland heeft sinds lang te kampen met voedselschaarste. Er heerst n de Duitse boeren tegen de collectivisatie der landbouwbedrijven. In de mijnstreek is de situatie al evenmin rooskleurig. De Russen dreigen, dat het niet langer kan gaan.... De produc tie moet worden verhoogd of de Sowjets het beheer der Oostduitse fabrie- ;er in handen. Van deze economi sche en politieke ontwrichting in Oost- Duitsland krijgen Amerikanen, Tito-isten, Trotsky-istcn en Zionisten „tout étonnés "d se trouver ensemble" de schuld. Evenals in Hongarije, Bulgarije, Roe- ïenië zal de golf van „zuiveringen", na juist Tsjechoslowakije geteisterd te hebben, nu ook slaan over Oost-Duits land. De processen tegen Petkof (Bulga rije), Rajk (Hongarije). Kostof (Bulga rije), Slansky (Tsjechoslowakije) liggen nog vers in het geheugen. En welk lot wacht in Roemenië Anna Pauker. wier ster verduisterd is? Met een variant: wel een edel regiem, dat zó zyn grote figuren eert Plaquette onthuld voor A.V.R.O.-voorzitter De heer G. de Clerq 25 jaar lid van het bestuur Zaterdag is de heer G de Clercq in Hilversum gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij 25 jaar deel heeft uitge maakt van het AVRO-bestuur. In de hall van de AVRO-studio werd een bronzen plaquette onthuld met de beeltenis van voorzitter De Clercq. Hel was een geschenk van het personeel. Pro grammaleider H. de Wolf herinnerde c aan, dat het bestuur de laatste tijd de banden met het personeel nauwer heeft aangehaald, hetgeen steeds met revoluties gepaard schijnt te moeten gaan De vice-voorzitter. dr H. Molhuvsen, sprak woorden var. waardering „tot hem die met inzet van alle krachten het goede voor de AVRO steeds heeft nagestreefd" De tekenen wijzen er op. zo zeide hij, dat het met de AVRO na de reorganisatie bergopwaarts zal gaan. Van het bestuur kreeg de heer De Clercq een gouden sign- renttenaansteker Baby in woonwagen te Maassluis verbrand Twee andere kinderen (2 en 3 jaar) ernstig gewond Gistermiddag is in het woonwagen kamp, gelegen in de Kapelpolder te Maassluis, een woonwagen in brand ge raakt, waarbij een 11 maanden oude baby van de familie Van Doorn in de vlammen is omgekomen. Twee =«dcre kinderen van respectievelijk 2 en 3 jaar moesten met ernstige brandwonden in het ziekenhuis te Vlaardingen worden opgenomen. De kinderen bevonden zich in de wagen, terwijl de moe der (de vader was buiten de stadi in een der andere wagens in het kamp bij een zuster op visite was. De kleintjes hebben waarschijnlijk op bed met lucifers gespseld. Toen de andere woonwagenbewoners bemerkten dat de wagen van de familie Van Doom in brand stond, kon men nog slechts met grote moeite twee van de drie kindsren redden. De wagen stond inmiddels in lichter laaie en de moeder moest aan zien dat haar kind in de vlammen om kwam. De gealarmeerde brandweer kon slechts de smeulende resten van de wagen doven. Het Delfts Madrigaalkoor onder lei. ding van Pierre van Hauwe zal over enige maanden een tournée door het bui. tenland maken en optreden in Brussel, Straatsburg, Salzburg, Frankfurt en Keu len. De beruchte tol in Warmondwaar voor het passeren van een personen auto nog steeds 20 ct wordt berekend, hoewel sedert 1951 volgens een besluit van de Provinciale Staten niet meer dan 5 ct mag worden ge vraagd. Zoals men weet, heeft de A.N.W.B. dezer dagen de tolgaarder in de val laten lopen en zal het nu wellicht tot een proces komen. Kogels vlogen door een deur Na overval in haar woning waar zij met sabels werden aangevallen Twee blanke vrouwen hebben in Kenya i Drie Kikoejoes hebben Zondagavond een gioep negers, die haar met messen een Kikoejoe-hoofdman. d:e in het <-ece- bedreigden, met revolvers verjaagd en ringsziekenhuis te Kjamboe bij Nairobi daarbij drie van de overvallers doodge- werd verpleegd, in zijn bed doodgescho- schoten. Mevr. Dorothy Raynas-Simson, I ten. een bekende Zuidafrikaanse tennisspeel-1 De hoofdman was herstellende van Kitty Helseburger, een wondingen, die hij had opgelopen bij Australische weduwe, zaten 's avonds op haar boerderij bij Nyeri in Kenya midden in het Mau Mau-gebied naar het nieuws van de B B.C. te Londen te luisteren, toen zes negers met lange messen de kamer binnendrongen. Eén ervan greep mevr. Helseburger bij de keel en wierp haar over een stoel, doch de aanrander werd direct aangevallen door een hond. Mevr. Raynes—Simson trok haar revol ver en lostte twee schoten op een tweede aanvaller, die met een sabel op haar los stormde De man viel dood neer. Daarna loste mevr. Simson een schot op de aan valler van haar vriendin. De Mau Mau-er was in hevige worsteling met de hond gewikkeld. De man vluchtte, doch latei- werd zijn lijk even buiten de boerderij gevonden. Gezamenlijk beschoten de Tot grote verbazing en ontroering van hun naaste familieleden keer den dezer dagen verschillende Oostenrijkers uit Russische krijgs gevangenschap in het vrije Wenen Geslipt op gladde weg Auto te watervrouw verdronken Door de gladheid van de weg is gister morgen in Portengen (U.) een auto, die met twee echtparen op weg was naar de R. K. Kerk te Breukelen. geslipt en in het water gereden. De 47-jarige mevr. V»'. Oostwaard-Van de Berg uit Portengen verdronk en haar schoonzuster, mevr. A. Oostwaard-Sweeserijn. kreeg zoveel water en modder binnen, dat voor haar leven wordt gevreesd. De bestuurder, de 42-jarige veehouder N. Oostwaard en zijn 50-jarige broer C. Oostwaard. die beiden in de wagen zaten, konden zich red- maken Eén Afrikaan werd op de vlucht gedood. Het was de kok van de dames. Terugkerend van de vervolging buiten de boerderij, ontdekten de vrouwen, dat één van de indringers zich in de bad kamer had opgesloten. Zij laadden hun revolveis en schoten door de deur van de badkamer. De indringer wist door een ter te ontsnappen doch bloedsporen :n uit dat hij gewond was. Vermoe delijk behoorde ook de huisjongen tot de overvallers. Dit was de tweede overval op blanken in Kenya in twee dagen tijds. De dag voor de overval op de beide dames wer den twee blanke kolonisten gedood. In verband met deze moord zijn twee ver dachten aangehouden. De streek, waarin de moord werd gepleegd, werd tot ver boden gebied verklaard. Alle negerinnen zullen naar kampen worden overge bracht, totdat het gebied „gezuiverd" is. Vierduizend stuks vee weiden in beslag genomen. Engelse kolonisten hebben aan de regering van Kenya verzocht de staat van beleg af te kondigen en het optreden van de Mau Mau te beschouwen als een gewapende opstand. De kolonisten zijn van plan om ter verdediging zelf een gewapende organisatie op te richten, een soort burgerwacht. aanslag, die op 27 December op hem i den. doordat de laatste hel ongeluk had Vreemd avontuur in Rhenen Pleegde ontsnapte misdadiger overval op chauffeur? Jonge autobestuurder geelt beruchte Polak aan, als de schuldige De 18-jarige G. uit Veenendaal, die Vrijdagavond voor zijn werkgever, een winkelier te Rhenen, pea- auto bestel lingen rondbracht, in het plaatsje Ach terberg, is daar overvallen door een man. die volgens hem de ontsnapte misdadiger Polak uit de Bredase strafgevangenis G. -A-as met zijn auto op een binnen weg je in de sneeuw vastgeraakt. Uit het bos kwam een man, die hem buLp san- bood. Toen zy er met z'n tweeën bijna in geslaagd waren de auto vrij te krij gen, trachtte de man zich van het voer tuig meester te maken. G. wist zich echter zo goed te verweren, dat de over valler op de vlucht sloeg. De jongeman keerde naar zijn werkgever in Rhenen terug om het gebeurde te vertellen en Prinses Margriet won prijs met skiën Prinses Margriet heeft gisteren met verscheidene andere kinderen deelgeno men aan een skiwedstryd. In het klas sement plaatste zij zich als tiende. Zy ontving daarvoor een kleine prijs. Za terdag bracht de Oostenrijkse kanselier Leopold Figl een bezoek aan Koningin Juliana. H.M. bood in het hotel, waar zy met de drie prinsessen logeert, een diner Nieuwe wending in Indonesië Maar zijn verzoek is niet ingewilligd De waarnemende chef-staf der Indone sische landmacht, kolonel Bambang Soe geng. heeft ontslag genomen naar aan leiding van het besluit van het kabinet betreffende het commando in Oost-Indo- DAT de 78-jarige oud-spoorwegwerker Th. Atteveld uit de Eendrach :laan 4 te Breukelen op 28 December in overspan nen toestand zyn woning heeft verlaten en sindsdien wordt vermist. DAT dr J. J. Vermet afscheid heeft genomen als voorzitter van de Kamer van Koophandel voor de Neder-Betuwe, nadat hij 41 jaar de belangen van de industrie heeft behartigd. DAT de Ned. motorboot Hydra, die een defect aan de schroefas had. in de Amerikaanse haven Norfolk is binnen gesleept. DAT de veerdiensten over de Rijn bij Huissen over de IJssel bij Wyhe. die wegens het hoge water waren gestaakt, zijn hervat. DAT mr dr A. C. B. Arts, dir -hoofd redacteur van de Nieuwe Tilburgse Crt., op 7 Januari 80 jaar wordt en hy reeds 60 jaar in de leiding van dat dagblad zit. DAT dc ledenvergadering van de Ned - Zwitserse K. v. K. op 16 Jan. in Kras te A'dam wordt gehouden. DAT de A.V.R.O. niet. zoals onlangs •erd gesuggereerd. 300000 leden heef:, laar 300.000 abonné's op haar Radiobodc DAT de Legerkoerier voortaan ruimer verspreid wordt, namelijk voor iedere drie militairen een exemplaar. DAT de 22-jarige P. H van D. uit Haastrecht, die Vrijdag plotseling ver- Iwecn, naar familie 'n Tilburg blijkt tc :ijn gegaan. DAT ten gevolge van de hoge hout- prijzen vorig jaar in Zaandam slechts 430 schepen binnenliepen te^on 480 in (bruto-mhoud resp. 540.000 en 703.000 m3). DAT drs J. H. Bannier en prof. dr S. R. de Groot (Utrecht) ons land ver tegenwoordigen op de vergadering van de Europese raad voor kcrnphysisch on derzoek. op 1214 Januari te Brussel. DAT de K.N.A C de wielrijders op het hart drukt vooral voor een goed bran dend achterlicht zorg te dragen, als ze door sneeuwval op de rijwielpaden ge dwongen worden van de rijbaan gebruik te maken. DAT oud drijf ys tussen Lemmti on Enkhuizen weer ernstige rr.orilijkheden voor de scheepvaart oplevert. DAT de Staatsmijnen ureum, een stikstofmeststof, thans alleen nog maar gemaakt in poedervorm, in de toekomst ook in korrelvorm te leveren. DAT in dc Maastrichtse berenkuil voor het eerst in 25 jaar twee jonge beertjes zijn geboren, waarvan er echter reeds één is overleden. DAT de Commissaris der Koningin, mr L. A. Kespcr, Woensdagmiddag het nieu we politiebureau te Gorinchem zal openen. DAT de radioverslaggever Witn Jan sen nóet meer in vaste dienst aan dc KRO verbonden is, maar er de voor keur aan heeft gegeven om in los ver band aan de K R O.-programma's mede te werken, akhB de K R 0.-peredien6t. DAT gistermiddag, vermoedelijk ten gevolge van een lek in de schoorsteen, een huis aan de Van Heutszsingel te Coevorden. bewoond door den kleermaker Th. van Kooten. Is afgebrand DAT de dokters en veeartsen uit T v,:.o er. omgeving hun visites aan dei Mgr B. J. Alfrink. de aartsbisschop- patiënten Ier ge dc Veluwse dijk na 1 coadjutor van Ut.ectt is gisteren ru.ai Januari niet hebben geeta^kt, daar er1 Rome vertrokken om voor algeheel her- 1 plannen zijn om le weg te verbeteren stel enige vacantie te nemen. sië. aldus heeft Aneta van welingelich- zyde vernomen. Dit ontslag werd niet aanvaard. Het verzoek om ontslag is gedaan naar inleiding van de benoeming van kolonel Sadikin tot commandant in Oost-Indone- Inmiddels is de afgezette dant, Gatot Soebroto, Poerwokerto te vestigen en een partij op te richten van slachtoffers der poli tiek. Op een afscheidsbijeenkomst te Ma kassar is hij uitgevaren tegen lieden, die zich vertegenwoordigers van het volk ion. doch slechts hun eigen belangen zoeken. Het zijn volgens hem karakter- waarnemend commandant, overste Warouw. zeide. dat er van zijn kant geen reactie is op de benoeming van kolonel Sadikin. welke benoeming te Makassar verwacht werd. Het was volgens hem een aangelegenheid van de regi mentscommandanten of zij Sadikin wens ten te aanvaarden. Warouw achtte het mogelijk, dat zij daarover overleg zouden plegen De regimentscommandanten zelf zeiden, dat zij indendaad hierover zullen $<Ji beraadslagen. In officierskringen te Ma kassar betreurt men deze benoeming. gding daarna naar zijn woning ic Vee- nendaad. De rijkspolitie in Rhenen werd ge alarmeerd en stelde een onderzoek in. maar inmiddels had de overvaller al uur voorsprong. De hele nacht, van Vrijdag op Zater dag. is tevergeefs naar sporen gezocht. Toen men G foto's van de zeven uit Breda ontsnapten toonden, verklaarde hy. dat Polak de aanrander moet zijn geweest. Scheepsramp Philip- pijnen eist 80 doden Meer dan 80 personen zijn verdronken, toen een kleine motorboot met 170 passa giers tijdens slecht weer voor het eiland Cebu (Philippynen) zonk. De scheapsof- ficieren zouden voor deze ramp verant woordelijk zijn. omdat zy veel te veel mensen hadden meegenomen met het bootje, dat slechts op 40 passagiers be rekend was. De meeste slachtoffers waren onderwij zers met hun gezinnen, die aan het einde van hun vacantie op weg naar huis waren. Na de ketelontplolling Werk bij Delftse pletterij wordt hervat Het werk bij de N V. Pletterij v h L I. Enthoven en Cie. tc Delft, dat op 29 Dec. moest worden stilgelegd als gevolg van de ernstige ketclontploffing. is vandaag gedeeltelijk hervat door het plaatsen van enige vervoerbare compressoren. Vjr- moedelyk zal as. Maandag het werk ir, zijn geheel worden hervat. De beschadigde ketel moet door een nieuwe worden vervangen. Het zal wel enige maanden duren alvorens die kan worden geplaatst. HET WEER IN EUROPA WEERBERICHT Enkele opklaringen Tot morgenavond verwacht jCffv De Bilt Tijdelijk afnemende -W. bewolking met later kans op enige sneeuw, voornamelijk tj ;n het Westen van het land. f. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Matige tot lichte vorst. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN. Dinsdag: Zon 8.47 tot 16.45 uur; Maan 123.49 tot 11.05 uur. Op 8 Januari L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1