WEEK-E MD 2 aanbiedingen K.V.P. klapte uit Warmondse (raads) school GRATIS KOLEN D. PLAN JE BIJZONDER KERKEWERK „DE STER VAN BETHLEHEM" Rijk en raak van smaak: A. J. MANDERSLOOT een Adjunct- Fröbelonderwijzeres Gevr. EERSTE MONTEUR KANTOORRUIMTE KOERIERS MAGGI' KALFSBOUILLONSOEP NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 4 DONDERDAG 11 DECEMBER 1951 Verontwaardiging over vraag in de raad In de vergadering, die de gemeenteraad van Warmond hedenavond gaat hou den, komt ter sproke een aan de raad gezonden motie van het dagelijks bestuur van de plaatselijke afdeling van de K. V. P. Deze kwestie heeft nogal opzien ge baard, zodat de feiten nog even in het juiste licht willen plaatsen. Op 29 Augustus kreeg de Warmond- se gemeenteraad te beslissen over de be noeming van een nieuwe gemeente ontvanger, tevens directeur terleidingsbedryf. B. en W. hadden aanleiding van de ingekomen sollicita ties, een voordracht opgemaakt. Nr 1 op de voordracht was de heer Van Duy- venbode, uit Katwijk, werkzaam op de gemeentesecretarie te Leiden. Nr 2 was de heer Zoetemelk, werkzaam op een accountantskantoor te Leiden. Met 6 tegen 5 stemmen werd besloten nummet 2 op de voordracht te benoemen. De politieke verdeling in de raad is: 7 K. V. P., 2 A. R.—C. H„ 1 P. v. d. A. en 1 V. V. D. .De K. V. P.-wethouder had dus met het college meegestemd. Op de tribune was echter het bestuur van de K. V. P. afdeling Warmond aan wezig. Het was duidelijk, dat het hier om een politieke kwestie ging. Nr 1 van de voordracht was niet Rooms-Katholiek, nr 2 wel. Op 30 October kwamen B. en W. met het voorstel een tweede ambtenaar-vak man te benoemen. De V.V.D.-vertegen- woordiger in de raad, de heer H. W. Njj- man, stelde de vraag, waarom deze be noeming nu nodig was. Zou dat ook het geval geweest zijn indien op 29 Augus tus nr 1 van de voordracht was be noemd? B. en W. antwoordden, dat dit ALPHEN AAN DEN RUN Bromfietser aangereden Op de kruising provinciale weg en A_. kade werd omstreeks half vijf gistermid dag de heer C. Bedner aangereden door een personenwagen, bestuurd door do heer A. van R. uit Zaandam, die uit de richting Rijnbrug kwam en op weg naar de Herenweg. P -ze verleende de heer B-, die op een bromfiets reed. geen voorrang. De bromfietser liep hersenschudding en ontvellingen op. Hij is in een Leids ziekenhuis opgenomen. Door zolderluik gevallen Gistermorgen liep de 18-jarige A. var Leeuwen, dochter van de veehouder ir de Ridderbuurt, op de zolder van de wo ning over een luik, dat het plotseling be gaf. Mej. Van Leeuwen viel enkele meten naar beneden, maar kwam toch nog vri; goed terecht. Wel brak ze een arm en z« moest dan ook naar een der Leidse zie kenhuizen worden overgebracht. Feestavond N.R. De oefenverbanden Alphen en Koude kerk aan den Rijn. Hazerswoude en Zoe- termeer van dc Nationale Reserve heb ben gisteravond in Centraal hun jaar lijkse feestavond gehouden. De leiding van de avond berustte bij soldaat J. C. v. d. Graaf, die in zijn openingswoord een hartelijk welkom kon toeroepen tot de reserve-rijks- en gemeentepolitie deze plaatsen. Hij had als ideaal een groot geheel van reservisten over de hele reld. Aan het programma werkte mee Leids ambtenarencabaret onder leiding van Jan Tielenburg. De leden C. Schel lingerhout, P. van Berkum, J. v- d. Graaf, J. van Elk en G. J. Vis hadden het hele programma samengesteld. Zang en ziek, schetsjes en conference vormden een zeer aantrekkelijk geheel. Raadsvergadering De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op Maan dag 22 December des avonds 8 uur waarschijnlijk niet nodig was geweest, indien de heer Van Duyvènbode was be noemd. De heer Nyman trok daaruit de con clusie, dat de gemeente door de hou- de K. V. P.-fractie schade Had geleden, door hem begroot op ongeveer f 4000, het salaris van de nieuwe anib- ermeerderd met de sociale Veertien dagen later nam de plaat selijke afdeling van de K. V. P. in een bestuursvergadering een motie aan, trekking werd geëist van „ver schillende beledigende uitdrukkingen. de jongste raadsvergaderingen gebe zigd rondom de benoeming en bekwaam heden van de gemeenteontvanger C. Zoetemelk en een nieuwe ambtenaar ter secretarie". Nu doet het zonderlinge feit zich voor, dat alleen de stemming over de benoe ming openhaar is geweest. Over de be noeming zelf is in een besloten verga dering gesproken. De KVP heeft dus school geklapt, want zij heeft nan derden gegevens over een geheime ver gadering verschaft. t is niet aan twijfel onderhevig, dat deze kwestie vanavond enige zeer harde noten zullen worden gekraakt. Of zullen de heren het verkieslijker vin den de zaak buiten het publiek te hou den door wederom in geheime vergade ring over te gaan? Het is te hopen, dat eens klare wjjn zal worden geschon- ALKEMADE Gemeenteraad Maandagavond half 8 vergadert de raad. Agenda: aangaan geldlening f 16.000; vaststelling uitbreidingsplan De Kaag; eervol ontslag aan de bode- concierge; bespreking vacature; vaststel ling rekeningen woningbedrijf voor d« jaren 1948 tot en met 1951; vaststelling gemeentebegroting 1953, idem grondbe drijf; idem van de drie burgerlijke arm besturen; vaststelling bedrag per leer ling; wijziging verordening subsidiëring kleuteronderwijs; benoeming 'drie leden burgerlijke armbesturen. HAZERSWOUDE Vergadering Morgenavond half 8 vergadert Schrift en Historie weer in het schoollokaal. De heer P. Helmus spreekt -over „De poli tiek van de dag". LE1MUIDEN Molen weer in gebruik De molen van ue Grote Heilige-Geest- polder alhier zal op Donderdag 18 Dec. des morgens om tien uur officieel in ge bruik worden genomen. De restauratie is voltooid. OUDE WETERING Niet gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd in No vember ingelegd f 1992 en terugbetaald f 2118. Drie nieuwe boekjes werdén uit gegeven. ROELOF ARENDSVEEN Flink gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd in No vember ingelegd f 3522 en terugbetaald f 508. Twee nieuwe boekjes werden uit- Gistermiddag werd in Hazerswoude het huwelijk van de heer D. N. van Gemeren, secretaris van de gymnastiekvereniging Hou Vast aldaar, en mej. G. de Vogel, oud-lid van deze vereniging, gesloten. Bij het ver laten van het raadhuis door het bruidspaar stond een tiental meisjes in turncostuum onder leiding van voorzitter J. Rademaker gereed om de beide gelukkigen een originele hulde te brengen. In Hazerswoude werd aan een bruidspaar nog nooit een dergelijke ovatie gebracht. Voorzover de huidige geslachten ten minste in de geschiedenis kunnen kijken. Foto N. van der Horst. Nieuwsflitsen uit de omstreken LEIDERDORP De heer De Jeu gehuldigd Zoals wij gisteren reeds hebben ge meld, herdacht de heer K. de Jeu het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst is getreden bij de scheepswerf De Hoop. De jubilaris werd gisterochtend de cantine namens de directie toege sproken door de heer P. Boot. Spr. leg- r de nadruk op, dat de verstandhou ding tussen directie en personeel steeds zeer goed is. HO bood een geschenk on der couvert aan, alsmede het diploma van de maatschappij voor nijverheid en handel met de bijbehorende zilveren medaille. Ook de voorzitter van de personeels vereniging, de heer G. l'Ami. voerde nog het woord. Hij bood twee stoelkussens aan. Mevrouw De Jeu werd verrast met een bouquet bloemen. 's Middags en 's avonds kwamen ten huize van de jubilaris aan de Hoogma- deseweg nog veel vrienden en kennissen gelukwensen. Het is voor de heer De Jeu en zijn familie een mooie dag ge worden. Jaarfeest vrouwenvereniging Gisteravond hield de Geref. vrouwen vereniging in het gebouw Irene haar jaarvergadering, onder leiding van vrouw Verwijs. Nadat de jaarverslagen waren uitgebracht, leverde mevi Filippo een inleiding over het boek Pre diker. Bij de uitvoering van het Kersi declamatorium zong mevrouw Grims op verdienstelijke wijze de solopartijen. Na verschillende voordrachten werd nog een geheugenestafette gehouden. De grabbel ton zorgde er voor, dat allen met een geschenkje huiswaarts keerden. Afge vaardigden van verschillende verenigin gen hadden gelukwensen uitgesproken. De vrouwen kunnen met genoegen op deze avond terugzien. LISSE Hervormde jeugd gaf feestavond De belangstelling voor het jaarfeest van de Hervormde jeugdverenigingen is weer op het vooroorlogse peil. Rehoboth was gisteravond weer tot de laatste plaats be zet met belangstellenden, die deze avond zeker niet wilde missen. Het was de heer J. van der Pol dan ook een groot genoe gen, het talrijke publiek hartelijk welkom te heten als voorzitter van de jeugdver enigingen Obadja en De Zonzoeksters. Zoals gewoonlijk werd het eerste deel van de avond in een min of meer ei ge sfeer doorgebracht. Hierbij were weergave verstrekt van het eigenlijke werk der verenigingen, waarvan de kern is het onderzoeken van het Woord var God. Voor de pauze waren er een Bijbel inleiding, een voordracht en de opvoe ring van het spel „Nederland". De nieuwe veearts, een blijspel in drie bedrijven, werd na de pauze opgevoerd Men had dit uitstekend ingestudeerd het succes was dan ook groot. Aan het einde van de avond sprak ds C. Jo-ngeboer een krachtig propaganda- woord. Hij wekte de jongelui op, zich bij de J V en M V aan te sluiten Lisserbroek reed schaats De ijsclub Lisserbroek heeft de ijsbaan voor het publiek reeds opengesteld. Gis. teravond stroomden de schaatsliefheb bers naar de verlichte baan om ve schaatssport te genieten. Er is volop ge- Lagere school Lisserbroek gerestaureerd In Lisserbroek heerste gisteren feestelijke stemming ter gelegenheid de ingebruikneming van de geheel ge restaureerde openbare lagere school. In dc zaal van de heer A. Faas werd een bijeenkomst gehouden, waar de ouders en een deel van de leerlingen aanwezig waren, Wethouder J. Oudheusden v; gemeente Haarlemmermeer had daarbij de leiding. Namens de Hervormde Ge meente van Lisse wqs ds C- Jongeboer aanwezig. Wethouder Oudheusden dankte allen, die aan de restauratie hebben meege werkt en feliciteerde de ouders met de mooie aanwinst Hierna werd nog sproken door de heer L. Reeuwijk, v zitter van de commissie van onderwijs zaken, de heer Wagemakers namei Ned. onderwijzersvereniging en de heer A. Sluymer namens de ouders De hei Visser, het hoofd der school, heeft nog één wens: een gymnastieklokaal. Hij zeer dankbaar voor het gymnastiektoe- stel. dat dé gemeente Haarlemmermeer heeft aangeboden. Hierop werden demon straties gegeven. Geestelijk leven Vanavond half 8 houdt ds K. de Gier in de Geref. Gemeente een Bijbellezing. Vanavond half 8 is er in de Oud-Ger Gemeente leesdienst. Blindenbond Hedenavond houdt de Chr. blinden bond een contactbijeenkomst met mede werking van Osanna in Excelsis. Ook •ordt een film vertoond. Feestelijke motorclub Gisteravond heeft de motorclub voor de bloembollenstreek de Sinterklaas- feestavond gehouden. Aan gezelligheid heeft het deze avond niet ontbroken. Sinterklaas en zwarte Piet zelf kwamen ook nog even kijken. Er werden deze ivond ook nog wat prijzen uitgereikt an verschillende wedstrijden. Trou moet Blijcken huldigt acht leden In zaal Taveerne heeft gisteravond de huldiging plaats gehad van atcht leden in de harmonie Trou moet Blijcken. Voorzitter G. v. d. Pol meende in zi openingswoord, dat het zeer zeker e- s op het terrein van het verer gingsleven, dat deze avond kon wordi gehouden. De kapel De Bollenbouwe blies enkele populaire nummers. De heer 55 jaar lid is, ten voorbeeld. Dc jubila- tevens 50 jaar bestuurslid. Mej. V. d. Pol stelde de heer S. Nederpelt, die Van den Hoef speldde hem een gouden draagmedaille o pde borst. Achtereenvolgens werden herin-ne- ringsmedailles uitgereikt aan K. Masten broek (45 j.), A. J. Schrama (40 j.), M. J. v. d. Linden (30 j.)t Th. H. Ruigrak (25 j.), J. Nederpelt (25 j.)M. M. de Haas (25 j.) en N. Nederpelt (25 j.). RIJNSBURG Jaarvergadering Geref. scholen Gisteravond vond in de Geref Kerk het Rapenburg de oudervergadering der Geref. scholen plaatst onder leiding de heer G. D. Kralt. Na de opening telde de voorzitter iets over de oorsprong en het doel van de Uniecollecte, die dit jaar in Rijnsburg althans zeer geslaagc mag worden genoemd. Het doel der col lecte is de scholen bijstand te verlenen by extra uitgaven en ook. die scholen steunen, die het in hun omgeving moeilijk hebben. Voor onze gemeente komt onge veer tachtig procent van de plaatselijki opbrengst ten goede aan het eigen on derwijs. De heer Wijlage hield een inleiding over het bijbelse onderwijs in gezin school. Het verband tussen sohool en ge zin had speciaal de aandacht. Een voor name plaats in het opvoedingswerk neemt de persoon In, die dit geeft. Er moet sprake zijn van een harmonisch geheel, waarin gevoel, verstand en wil samen werken. De heer Wijlage stond ook stil by de betekenis van de vertelling, het zingen en het gebed. De beide hoofden gaven een overzicht van het achterliggende jaar. Beiden had den een leerling door een dodelijk onge val verloren. De heer Boender herdacht ook nog de heer Ten Brink. Op de Emma- school wérden, naar het oordeel van de rijksinspectie, goede vorderingen ge maakt. Op 1 Januari telde de school 286 leeflingen. Er was f 800 besteed aan uit breiding van de leermiddelen. Voor 1 April 1953 waren 120 kinderen opgege ven. Van hen kunnen er op de Emma- school 42 geplaatst worden, de anderen gaan naar de Julianaschool. Daar moeten dus twee eerste klassen worden gevormd. Dé personeelskamer wordt als leslokaal ingericht. Op deze school waren op 1 Jan. van dit jaar 262 leerlingen. Achttien leer lingen van de vijfde en van de zesde klas bezoeken de brugklas. Op het ogenblik wordt er een kerstdeclamatorium inge' studeerd. Mej. Veenstra van de Emmaschool Jas nog een stukje proza voor. Naar haar werd met grote aandacht geluisterd. VOORHOUT Vogelschietvereniging hield jaar vergadering. We hebben gisteravond weer kunnen genieten van de jachtavonturen, die de eden van de vogelschietvereniging zo- uit hun mouw kunnen schudden. Mij vroeg zich ernstig af, of dit jaar met geweren zou kunnen worden geschoten. Vele leden kunnen de dure geweren niet betalen en behelpen dch met buksen. De houten vogel moest worden bijgedacht, maar burge- De Graaff heeft vorig j; loofd. dat dit voor het laatst zou zijn. Voorzitter P. J. v. d. Hulst zeide in zun openingswoord, dat hij bang was dat de u zakken, als er niets in het vooruitzicht werd gesteld. Het ledental bedraagt thans 25. Er ;s een batig saldo f 71,58. De heren P. J. v. d. Hulst en d. Berg werden herkozen in he' bestuur. De heer C. v. d. Poel werd met alge- ene stemmen in het schuttersgilde op genomen. Op Koppenmaandag zal weer worden geschoten in café De Bonte Koe. De leiding zal berusten bij d eheren P. J. v. d. Hulst, Joh. van Deursen en J. A, Verdegaal. 's Middags is er een schut tersmaaltijd. Op Koppenmaandag zullen de leden beslissen over de voorgestelde contribu tieverhoging van f 6 od f 8,50. Ieder, die de jaarvergadering bezoekt, krijgt f 2.50 terug. Spaarvarken werd vet Bij de rijkspostspaarbank is in Novem ber ingelegd f 9.238.48 en terugbetaald f 3.546.13. Dit grote verschil wordt oorzaa-kt door de Novemberbetalmgen in het bloembollenvak VOORSCHOTEN Varia rond de begro tingen Uit de toelichting op de bedrijfsbegro- tingen voor 1953 lichtten wij enkele wetenswaardigheden. Zoals bekend is werkt het badhuis met een tekort. Daar om wordt er naar gestreefd, de kosten ro laag mogelijk te houden. Alleen reeds het aanbrengen van de sproeiers, zoals die nu worden gebruikt, levert een be sparing op van zeven ton kolen. Hoewel tot op heden de productie van het waterbedrijf voldoende was, bestu deren B. en W. de mogelijkheid van ver betering en uitbreiding van de productie. In 1953 zal ten Westen van de brug over de Dobbewetering een nieuwe bron wor den gemaakt voor rekening van de prov waterstaat. De beplantingsdienst heeft voor het volgend jaar o.m. op het programma de beplanting van het complex Oranjepo'- der en het terrein voor de (nieuwe) R.K. jongensschool. Het grootste probleem voor het wo ningbedrijf is de te lage norm voor on derhoudswerken (f 51 per jaar). Door de grote uitbreiding van de ge meente zullen ook voor de reinigings dienst voorzieningen moeten worden ge troffen. De afname van gas gaat achter uit. Zodra de nieuwe gashouder gebruikt lean worden moet de oude gashouder grondig worden gereviseerd. De lagere winst van het Electrici*eits- bedrijf moet worden verklaard door de omstandigheid, dat de tarieven op het oude niveau zijn gehandhaafd, terwijl elke uitbreiding geschiedt tegen g-ingswaarde. Het verhogen van de tarie ven wordt zeer bezwaariijk geacht. De expansie van de gemeente veroor zaakt evenredige toeneming van de ad ministratieve werkzaamheden voor de centrale boekhouding. Een efficiënte werkmethode wordt hier dus maar in de toekomst zullen verdergaande maatregelen niet achterwege kun-nen blij- Het is gelukt een sluitende gemeente begroting tc krijgen, waarin de post on voorziene uitgaven voorkomt met een be drag van f 35.617.12. Chr. Hist. Jongerengroep. Zaterdagavond om half 8 geeft de Chr. Na jarenlange dienst: Toeslag voor mijnwerkers voorgesteld Mijnwerkers, die na het bereiken van de 22-jarigë leeftijd tenminste 15 jaar ondergronds of 20 jaar bovengrond» werkzaam zijn geweest bij eenzelfde on derneming, zullen wellicht met ingang van 1 Januari een toeslag op hun loon ontvangen De Mijnindustrieraad heeft hiervoor de goedkeuring van minister Zylstra gevraagd. Vissersvloot voor de sluizen van Dieppe Handige jongen loodste de schepen binnen Wekenlang is Dieppe de basis, de thuishaven voor onze loggers, als vloot in de laatste maand van het jaar op die hoogte op haring jaagt ei slecht weer een toevlucht zoekt. Slecht s het ook in de nacht van 28 op 29 November; zestig Nederlandse log gers, twintig Duitsers, een paar Polen Belg vielen Dieppe binnen tij dens een korte, maar hevige storm. Het druk voor de sluizen en de haven meester was in de weer om ongelukken te voorkomen. Per omroepinstallatie gal hij zijn instructies door. maar hij sprak alleen Frans. Een eenvoudige maar dige vissersjongen sprong hem bij, de microfoon over en toen klonken de; commando's in onvervalst Vlaardings en Duits over de haven. De heer H. J.l Suermondt, administrateur der Vereni ging Hospitaal kerkschip „De Hoop'! speelde daarbij voor tolk, zodat het binnenloodsen vlot verliep. Het hospi taal-kerkschip had een zware reis achter de rug. Na oponthoud door het zwari vertrok „De Hoop" midden No vember uit IJmuiden. Op zee zijn hoj 40 patiënten behandeld. In Dieppr had de dokter direct weer handen werk- De vereniging Hospitaal-Kerk schip „De Hoop", die ons deze gegeven verstrekte, wijst er nog op, dat ook tij dens deze reis gebleken is, hoe dringend vervanging van de reeds 40 jaar oude „De Hoop" door een nieuw, moden schip nodig is. Advertentit Voor elke 50 cent een kolenzegel. Bij 50 zegels EEN ZAK ANTHRACIET Flanellen kindernachthemden., 3.15 Flanellen jongens pyama's 4,~ Flanellen damesnachthemden ..ƒ6. Flanellen dames pyama's 8.90 Schoolstraat 150 Tclet. 586, Voorschoten Hist. Jongerengroep een feestavond- het gebouw voor Chr. belangen, muzieikensemble concerteert o.l.v. de -hei G. van Strien en de toneel-groep cnd« rgie van de heer F. A. Geensen zal voeren „Voor de derde maal", een lijk detectivespel in twee bedrijven dof P. J. Dorrenboom. Burgerlijke stand GEBOREN: Paul zn v A van der Slool en C M van Gessel: John zn v A d« Engelsman en D McLean; Pia Maria, dj' v A L de Vreese en D A Eijkmans; Marlj1 Petronella dr v P J Karremans en C T: van Haastrecht: Petrus Martinus Anta nius zn v L F van Haasteren en P J vij, der Meulen. OVERLEDEN: St Quak 72 jr. echtg«4 van L van der Werf. DER NED. HERV. GEMEENTE TE LEIDEN WOENSDAG, 17 DECEMBER, VRIJDAG 19 DECEMBER 's avonds 8 uur Marekerk (Kerstspel) door de LEIDSE OECUMENISCHE SPELGROEP. Leider: de Heer H. ZONDERVAN. Medewerking verlenen: op 17 December: het Dubbel .Mannenkwarlet „INTER N08"; op 19 December: het Dubbel Gemengdkwartet „MUS1CA"; en de Organist de heer J. HOOGERWERF. TOEGANGSBEWIJS (tevens liturgie) k t 0,25 verkrijgbaar: Zaterdag 13 Decémber *s middags van 3—5 uur Pieterskerk, van Maandag 15 December af aan de volgende adressen: Kosterij Pieterskerk; Mevr. J. A. BEYDE NIE, Leliestraat 116; Kosterij Marekerk: Mevr. VAN BIEZEN, Molenstraat 12; Kosterij Oosterkerk; Hr. W. KRAMER. Kamerlingh Onneslaan 52; Wijkgebouw „Irene", Driftstraat Hr. F. L. SERVAAS. Korenbrugsteeg 5. in de roos getroffen! Op de Afdeling Voorgeest voor jeugdige zwakzinnigen kan worden geplaatst Schriftelijke sollicitaties bij de Geneesheer- Directeur der Psychiatrische Inrichtingen Endegeest ca. te Oegstgeest in garage-bedrijf, omgeving van Leiden. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder no. 8148 bureau van dit blad. (Geheimhouding verzekerd». Gevraagd bestaande uit één grote kamer, z.m.m. kleine wachtkamer. Brieven onder No 8144 aan het bureau van dit bla< Personeel aangeb. Nette R.K. juffrouw, m. 1., met gr. zoon en compl. wo ning. b.z.a. in de huish. bij R.K. heer, 50-60 jaar. Br. No 8145 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Per 1 Januari net meisje voor dag en nacht. Mevrouw Rosier. Pr. Mauritsplein 11, Tel. 554401, Den Haag. Van mals kalfsvlees ge maakt, heerlijk romig gebonden met fijngesneden stukjes vlees erin en prachtige ei-gele vermicelli. Om van te watertanden, zó lekker is die soep! Er is goed beter best en best is Maggi's Kalfsbouillonsoep. Een 100°/0 fijne soep in 5 minuten op tafel. Dat is het wat U voor Uw maaltijd zoekt. 4 flinke borden voor 65 cent In zilverzakjes (geel/rood) Ook in zi/verzakjes: Maggi'i Kipptn- bouillonsoep (45 cent), Groentebouil lonsoep (50 cent) en Crime dt Tomatis (65 cent), even rijk en raak van smaak. Probeer ze ook eens. KERSTVERTELLINGEN JOH. v. HULZEN, JO KALMIJN- SPIERENBURG, WILLEM KRAMER, K. NOREL, J. W. OOMS. H. STURM EN WILMA Rijk geillustreêrd PRIJS GEI. f. 7.50 een bijzonder mooi boek, zowel door inhoud als uitvoering Hier volgen enkele uillelingen ven de enthousiaste pers: „Etn itig* uitqov En" ('«-Gr! (K.rl (O.r, lod) botk" (Kerkblad, TUI) In elke boekhandel verkrijgbaar GEBR. ZOMER B KEUNING'S UITGEVERSMAATSCHAPPIJ WAOENINOEN Meisjes. Nette meisjes ge. vraagd voor de mangel. Wasserij Dingjan, Hoge Ry'n- dijk 1, Leiden. Te koop aangeb. Schrijfbureau, grote eiken sjoelbak met dito schijven, gasfornuis en Burgers trans portfiets te koop Hoge- woerd 8. Een goed orgel behoeft niet duur te zijn. Reeds f 75 leveren wij een studie- orgel. Kofferorgel f 135, huis orgels f 175, f 195, f 275 enz. In huurkoop f 5,p. maand bij W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oegstgeest. Te huur gevraagd Alleenwonend heer zoekt tegen 1 Februari ruime gem. kamer m. pension te Leiden of Oegstgeest. Verdere dities nader te bespreken. Br. onder No 8146 bur. blad. Fe huur aangeb. Aangeboden te Oegstgeest kleine zit-slaapkamer centrale verwarming, dame, genegen enig huishou delijk werk te doen in ruil voor warme maaltijd. Briev. onder No 8147 bur. v. d. blad Diversen Hollandse cn Engelse boekjes voor Kerstmis Nieuwjaar vanaf 15 cent 95 cent p. stuk. Kerstkaarten 3, 5, 8, 10 en 15 ct. Nieuw jaarskaarten en kleine kaart jes in enveloppe. H.H. Win keliers rabat! A. A. Verhoog. Haarlemmerstraat 29. Telef. 22197. Patronen naar maat. Wij maken Uw patroon of japon, blouse, rok enz. Patronen in een dag getekend. U weet, er gaat nïefs boven maat werk! Dus dan naar Hoge- woerd 62. Tel. 23123. Mooie polshorloges f 14,85. Wij hebben nog een kleine voorraad van deze zeldzaam voordeli'ge horloges. Horlo gebanden in chroom, double cn leder. AJles met garantie W. van Kampen, Mare 102. TRICOT JAEGER HEREN PAN TALONS EN BORSTROKKEN 3.25 Alleen Vrijdag en Zaterdag PRACHTIGE 0AMESBL0U in fiyella. met lange m hoog kraagje en stoffi knoopgarnering, kleuren bleu. grijs en groen: C 50 ma,en W» 40 t/m 4£ Alleen Vrijdag en Zate KHAKI HEREN0VERHEM0EN Vu r. 2 royale borstzakken W\V\\5w~ 5.50 Alleen Vrijdag en Zalerdag STOPZIJDE 45c i Alleen Vrijdag en Zalerdag BE0DENTIJK mPJ;:2.25 Alleen Vrijdag en Zaterdag Alleen V rijd GASAANSTEKERS eert buitengewoon ftv goed apparaat T&l 50c* Alleen Vrijdag en Zalerdag FMMFRK flinke maat I.25 Wj Alleen Vrijdag Hl Schriftelijke en telefonische bestelling* i LEIDEN VROOIVI «fc DREESIVIAftN AL?HEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4