Jlietuuc |Caitsrl)c GTourant a Wellicht - dè methode Nu ook Spanje toegelaten als lid van de Unesco der Ver. Naties Ondanks protesten uit het socialistische kamp, in Frankrijk en België Europese defensieverdrag nog meer in de knel ■er Europees leger aan een zijden draad Wfst U DONDERDAG 20 NOVEMBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal, 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Dria en dertigste jaargang No 9590 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMÈR Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHR1STEL1JR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatoacticii gfieblevca tngn bert in tegenspeel* Zie pag. 3 Nederland onthield zich van stemming SPANJE is met 44 tegen 4 stemmen bij 7 onthoudingen, toegelaten als lid der Unesco, de opvoedkundige en wetenschappelijke organi satie der V.N. Het resultaat der stemming werd met luid applaus begroet. Er was een meerderheid van twee derden vereist. De tegenstemmers waren Mexico, Uruguay, Joegoslavië en Birma. Zeven landen Zwe den, Noorwegen, Denemarken, Nederland, India en Israël ont hielden zich van stemming. Cuba, Zuid-Korea en Saoedi-Arabië waren niet aanwezig. De drie leden van de Unesco van ach-1 Onmiddellijk na de stemming stelde ter het „ijzeren gordijn" Hongarije, graaf De Casa Rojas, de Spaanse ambas- Polen en Tsjechoslowakije woonden de sadeur in Frankrijk, een verklaring huidige zitting niet bij. Vier landen moch ten hun stem niet uitbrengen, omdat zij ■hun contributies nog niet voldaan hadden. Jose Sebastian de Erice van bet Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, die de leiding had van een groep Spaanse waarnemers, nam daarna formeel met de andere leden van de delegatie de ge reserveerde zetels in. In een korte rede voering beloofde hij, dat Spanje in elk opzicht met det Unesco zou samenwerken en haar regels en overeenkomsten zou eerbiedigen. Stormachtige scène Kort vóórdat de stemming begon speel de zich eên stormachtige scène af op de publieke tribune, waar jongelui de afge vaardigden begonnen te beschimpen en vlugschriften over hun hoofden te strooien. Zij werden door boden verwij derd en ter beschikking van de politie gesteld. De vlugschriften, die ondertekend waren door de Franse anarchistische fe deratie, toonden een lachende Franco in gesprek met Hitler, met als onderschrift: „Heeft u dit vergeten? Wij niet". de pers beschikbaar, waarin de verschil lende beschuldigingen van de organisa ties, welke tegen de toelating van Spanje zijn, werden tegengesproken. Het Franse kabinet had zich gistermor- _=n voor de toelating van Spanje uitge sproken, ondanks de protesten van de Franse solisten. Het was hoofdzakelijk dit besluit toe te schrijven, dat de toelating zo vlot verliep. Drie Franse socialisten, die aan de Unesco verbonden prof. Julian, de oud-gouverneur- generaal van Algerië, Naegelen en Gorse zijn uit protest afgetreden. Het secretariaat van de Unesco heeft later bekendgemaakt, dat Marcel Florkin, Belgische gedelegeerde bij de alge- e conferentie en professor in Luik, zijn ontslag ingediend heeft als gedele geerde na de toelating van Spanje. Behalve Spanje werden ook Libye en Nepal tot de Unesco toegelaten. Twee maanden voor Dominici Omdat hij de 12-jarige Eliza beth niet hielp De Franse boer Gust ave Dominici, kroongetuige in de moordzaakDrum mond, is vanmorgen tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens zuim, ibuLp te verlenen aan de 12-jarige Elizabeth Drummond, toen zij nog teke nen van leven vertoonde. Het is nu reeds twee en een halve maand geleden, dat de moord op de Drummonds plaats had, doch de Frenee politie heeft nog geen spoor van de moordenaar gevonden. Koningin bij intocht van Sint in Amsterdam Engelse delegatie rijdt in vol ornaat mee Koningin Juliana zal met Prinses Ma rijke en misschien nog een van de andere Prinsesjes Zaterdagmiddag de intocht Sint Nicolaas in Amsterdam gadeslaan van het balcon van het Paleis op de Dam. In de 500 meter lange stoet zal ook een delegatie meerijden van het comité Car diff Kerstfeestvieringen, onder wie bur gemeester Must on in ambtscostuum: een zwarte met goud bestikte mantel, drie kante steek met witte veren en de gou den ambtsketting. De Amsterdamse Sint Nicolaas zal dan meerijden in de Kerst manoptocht in Cardiff. Een Engels meis jeskoor (500 leden) zal In Cardiff Neder landse Sinterklaasliedjes zingen. Gisteren deed de Sint zijn Intocht in Rotterdam. Naar de hoogste top der aarde Het geldt nog steeds als vrijwel onbe reikbaar ideaal voor de wetenschappe lijke expedities de top van de Mount Everest te bereiken. De Zwitserse expeditie die momenteel tracht dit hoogste punt te bereiken is nog slechts 50 meter van het einddoel verwijderd. Dit is dichter dan ooit teuo- ren het geval was. Met welke moeilijkheden de bergbeklim mers op ruim 8000 meter hoogte te kam pen hebben en welke temperaturen deze mensen moeten doorstaan, valt op dit moment niet te zeggen. In onze kaart geven wij naast de Mount Everest enkele andere toppen van het ontoegankelijke bergmassief dat Tibet feitelijk van de gehele wereld afsluit. Met spanning ziet de gehele wetenschap- Familie te Wassenaar schrok zich wild Projectiel vloog uit de kachel het plafond in (Van onze correspondent.) In de woning van de familie Bellekom in de Albertinestraat in het Kerkehout te Wassenaar ontstond gisteravond grote ontsteltenis, toen een van de huisgenoten wat houtblokken op de kachel gooide er zich plotseling een hevige ontploffing voordeed. De explosie bleek te zijn oorzaakt door een projectiel van onge veer 2 -cm doorsnede, dat zich in de houtblokken bevond. Het projectiel verdween recht omhoog in het plafond de kachel werd geheel ontzet. Hoewel er op het ogenblik van explosie zeven personen in de kamer rond de tafel zaten, deden zioh geen per soonlijke ongelukken voor. Katwijkse logger bij aan varing beschadigd Hedenmiddag om kwart over 12 is de logger KW 144 ter hoogte van de kust- wachtpost in de IJmuidense haven in botsing gekomen met het Engelse s.s. Falcon. De logger is daarbij aan de voor zijde vrij ernstig beschadigd. Het schip moest naar de Vissershaven worden ge bracht en het scheen water te maken. Het zicht was op het ogenblik van de aan varing uitstekend, zodat men over de oorzaak nog in het duister tast. De nieuwe Nederlandse ambassadeur in Engeland, Stikker, heeft bij zijn eerste bezoek aan de Engelse premier, Winston Churchill, een speciaal voor hem fraai gebonden boek aangeboden, waarin de oor spronkelijke correspondentie tussen John Churchill, de eerste hertog van Marlborough met Antonie Heinsius, raadspensionnaris van Hol land, is opgenomen. De ruim 1000 brieven, die geschreven zijn in de Spaanse Successieoorlog (17011711) zijn verzameld door de Rijks archivaris mr B. van 't Hoff. Links: Lord Salisbury. Op verzoek van Churchill zal het Historisch Genootschap in Utrecht het boek met een inscriptie verluchten. Hoe Pinay laveert op de Seine Communisten straks voor keuze: uit de partij of overheidsdienst verlaten PINAY is gemachtigd de vertrouwenskwestie te stellen, wanneer mor gen in de Nationale Vergadering twéé moties worden ingediend. Het gaat om het al dan niet aanvaarden van twee voorstellen: 1. Dat der Volksrepublikeinen (M.R.P.) om de gezinstoelagen te verhogen. 2. Dat der communisten om de arbeiderspensioenen hoger te stellen. De Assemblée (Nat. Vergadering) heeft gisteren geweigerd de begroting voor de burger lijke uitgaven in Indo China te bespreken. De Socialistische motie, waarin geëist werd een volledig debat over Indo China te houden, alvorens ge noemde begroting te behandelen, werd aahvaard. (271240) Hoe staat het met de kansen voor ratificatie van het E.D.G.? De 30 leden tellende groep van Gaullistische dissiden- de Assemblée, heeft zich tegen bekrachtiging van het Europese defensie- verdrag verklaard, althans in zijn hui dige vorm. Totdusver is het van 215 der 627 leden der Assemblée bekend, name- van Gaullisten en Communisten, dat tegen het verdrag zijn. Daarbij komen afgevaardigden van andere partijen, Onafhankelijken, Agrarische partij, Rechtse Radicalen, terwijl verscheidene gedelegeerden van de M.R.P. en Socia listen hun houding nog niet hebben be paald. De mening overheerst, dat 'tzeei moeilijk zal zijn de ratificatie van het verdrag er door te krijgen. De bezorgd' held over de Duitse herbewapening neemt toe. Opnieuw deining Lie voor Amerikaanse jury „gedaagd" Hij zal antwoorden via de N.V. Op het secretariaat der V.N. te New York, is opnieuw deining ontstaan. Wat het geval? De „Grand Jury", een ge rechtelijke commissie van onderzoek, heeft Trygve Lie, de afgetreden secre taris-generaal van de V.N., verzocht (of opgeroepen?) een verklaring te willen geven over zijn critiek, door hem uit geoefend op de Senaatscommissie McCarran. Genoemde commissie is van oosdeel, dat Lie „onverantwoordelijke" dingen, heeft gezegd, nadat Abraham Feller zelfmoord pleegde. Lie heeft namelijk de commissie verweten, door verkeerd optreden Feller tot zijn hoopsdaad t.e hebben gebracht. Volgens gezaghebbende kringen Trygve Lie echter weigeren aan deze op roep gehoor te geven, en is hij niet ;en woord van zijn critiek terug :n.. Officieel zal de afgetreden >-generaal zijn antwoord „Grand Jury" doen toekomen Amerikaanse delegatie bij de V.N. Lie bezit diplomatieke onschendbaarheid. De zittingen van de „Grand Jury" hebben achter gesloten deuren plaats, aldus Reuter. In verband met de crisis in de V.N., Frankrijk bereid de huidige Assemblée in New York te verdagen tot na de be ëdiging van Eisenhower als President der Ver. Staten. Aldus vernam Ass. Press op het Franse ministerie van Buit. Zaken. Labours schaduwkabinet zonder Bevanisten Lyttelton spreekt hoopvol over de toestand in Malakka Bij de stemming voor zes van de twaalf zetels van Labour's schaduwkabinet (een! aantal eminente parlementsleden van La- j bour, die zo nodig onmiddellijk een so cialistische regering zouden kunnen vor-1 de conservatieve regering- j Churchill te vervangen) zijn geen Be vanisten gekozen. De gekozenen zijn al len oud-ministers en aanhangers van de partijleider Attlee- Voor de zes resterende plaatsen zal •n tweede stemming worden gehouden, aaraan evenwel geen Bevanisten zullen deelnemen, omdat ze van oordeel zijn, dat de eerste stemming niet eerlijk was. ,De stemming is vervalst", aldus Bevan, „Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt!" In het Lagerhuis heeft minister Lyttel ton gisteren het woord gevoerd over Ma lakka. Volgens de minister is de toestand aanzienlijk verbeterd. Lyttelton waar schuwde: „De bemoedigende tendenzen de actie in Malakka mogen niet be tekenen, dat wij in enig opzicht onze krachtsinspanning zullen kunnen vèrmin- Twee schepen als lading Met het m.s. Garoet van de Kon. Rott. Lloyd, dat morgen uit Rotterdam naar Indonesië vertrekt, wordt voor een Haag firma, die baggerwerken in Indonesië uitvoert, een sleepboot van 125 ton, met >n lengte van bijna 28 meter, vervoerd. Bovendien zal de Garoet aan dek een ior de Indonesische regering bestemd en i Nederland gebouwd patrouillevaartuig m ongeveer 100 Weer iets nieuws in de lucht wetsontwerp ingediend, tot wering van Communisten uit overheidsdienst belangrijke posten bij genationaliseerde bedrijven en vervoer. De regering heeft niet besloten of deze wet op alle 962.000 ambtenaren of slechts op de ho gere ambtenaren. in totaal 50.000. van toepassing zal zijn. Het dilema zal zijn: Uit de partij treden of de overheidsdienst verlaten. Mr Bolsius plotseling overleden Waarnemend Commissaris van de Koningin Vanmorgen vroeg is onverwacht te zijnen huize in Leiden overleden mr E. M. Bolsius, de 66-jarige waar nemende Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Sedert 1933 was hij lid i het college van Gedeputeerde Staten zowel in deze functie als in menige werkkring te Leiden heeft hij belang rijke arbeid verrioht. Emanuel Johannes Matheus Hubertus Bolsius werd in 1886 in Den Bosch ge boren. In 1914 vestigde hij ziich als advocaat en procureur in Leiden, a ■hij het kantoor voortzette van prof. P. J. M. Aalberse. Jarenlang ds hij i: Sleutelstad voorzitter geweest van afdeling der R.K. Staatspartij, van Kamerkring en de Statenkr.ng. Sinds 1930 maakte hij deel uit van Provinciale Staten. Voor de oorlog was hij als ge deputeerde speciaal belast met het toe zicht op de gemeenten en o.a. met de plaatsing van geesteszieken in inrichtin gen. Na de oorlog had hij de directe zorg over het verkeer, het waterwezen, waterleiding, de woningwet, de streek plannen en de electrische centralen. Sinds 1942 was hij waarnemend Com missaris der Koningin. Vooral in da oor logsjaren had hij als zodanig een moeilik en verantwoordelijke taak. In Leiden bewoog mr Bolsius zich hoofdzakelijk op sociaal terrein. Hij was deritg jaar lang regent van het R.K. Wees- en Oudenliedenhuis en vierde enige weken geleden nog zijn zilveren jubileum als voorzitter van de Leidse i - i- Amerika heeft weer iets nieuws op het gebied van vrachtvervoer door de lucht. Het is de vliegende verhuiswagen", die werd geconstrueerd door de F air child-fabrieken in Hagerstown. Er gaat bij dit vracht vliegtuig geen tijd verloren bij het in- en uitladen. De laadbak kan nl. zowel achter een auto als onder het vliegtuig gemonteerd worden. Op de weg ziet deze bak er uit als een normale verhuiswagen. Het mon teren van dit gevaarte onder hetvliegtuig vergt slechts enkele minuten. Het ligt in de bedoeling, deze laadbakken ook in te richten als snel verplaatsbare hospitalen, waarstations en cantines. Op bovenstaande foto's ziet vi en hoe dit mod erne „Van Genden Loos-systeem" werkt. De laadbak op acht wielen resp. op de weg, onder het vliegtuig en in d lucht. Voorlopig zal dit nieuwe vliegtuig voor de Amerikaanse lucht macht gebruikt worden, doch later kan ook de burgerluchtvaart van deze vinding profiteren. HET is op het ogenblik nog zeer de vraag, of er ooit een Europees leger zal komen. In Frankrijk vindt men weinig enthousiaste voorstanders er van en in Duitsland voelt men er over het algemeen ook niet bijzonder veel voor. En als een van deze beide landen niet wil of kan deelnemen, staat de hele zaak op losse schroeven. De eerste beslissing, die een streep door alle plannen kan halen, valt volgende maand in Bonn. Het Staatsgerechtshof zal dan uitspraak doen over de vraag, of West-Duitsland volgens de huidige be palingen van de grondwet gerechtigd is, het verdrag voor het Europese leger te sluiten. Mocht het hof tot de conclusie komen, dat de ondertekening van het verdrag ongrondwettig is. dan kan dit pas worden geratificeerd, nadat de grond wet gewijzigd is. Hiertoe is echter een tweederde meerderheid in de Bondsdag nodig en aangezien de regeringspartijen daarover niet beschikken, zouden ver vroegde algemene verkiezingen uitge schreven moeten worden. En zelfs al zou den de socialisten er dan niet in slagen, de partijen, die thans zitting hebben in het kabinet-Adenauer, te verslaan, dan moet er nog sterk aan worden getwijfeld, of die partijen een absolute meerderheid kunnen behalen. TTET feit, dat de Bondsdag er in geslaagd -tl is. Adenauers plannen te doorkruisen geweigerd heeft, het verdrag deze maand nog te ratificeren, is dus niet van zoveel betekenis, als men op het eerste gezicht zou menen. Ten hoogste kan het vertraging van de bekrachtiging veroor zaken. Van beslissende betekenis is echter de uitspraak, die het Staatsgerechtshof het midden van de volgende maand :r het verdrag zal doen. Zou het hof afwijzend beschikken, dan zou dit voor Bondskanselier Adenauer een ernstige politieke nederlaag betekenen. Er zou dan ook niets kunnen komen van een militair bondgenootschap tussen Amerika, Enge land en West-Duitsland. waarom Ade- r zou hebben verzocht, als Frankryk mocht weigeren, aan de totstandkoming jn een Europees leger mede te werken. Het Europees leger hangt dus voor lopig nog aan een zijden draad. Papagos vormt een kernkabinet Maarschalk Papagos zal een kernkabi net vormen, teneinde een snelle regeling van hangende kwesties mogelijk te maken. Zoals reeds gemeld, werd de nieuwe Griekse regering gisteren be ëdigd. Papagos zelf zal voorzitter zijn van het kernkabinet, dat de naam krijgt -van „coördinatieraad". Ook in 1949 werd, op verzoek van de maarschalk, toenmalig opperbevelhebber van -het Griekse leger een dusdanig kernkabinet ingesteld, dat gedurende de strijd tegen de communis tische rebellen goede diensten bewees. Inmiddels heeft hij het ontslag aanvaard van de vier generaals, die niet instem men met het nieuwe bewind. Nieuwe functie: mijnenwachter Meer dienstplichtigen voor Kon. Marine Dezer dagen is de opzet van de mijnenuitkijkdienst van de Koninklijke Marine veranderd. Oorspronkelijk wilde voor deze dienst vrijwilligers wer- die in tijd van oorlog langs de toegangswegen tot de zee zouden moeten uitkijken naar de vijandelijke vlieg tuigen. Tot nu toe is men hierin niet geslaagd. 'Ze moesten zelf dicht bij de uitkijkposten wonen. De Kon. Marine zal thans dienstplich tig personeel oproepen. Daartoe is het dienstvak mijnenwachter ingesteld. Zijn wij wel ingelicht, dan kan thans in uitbreiding worden verwacht van het jaarlijkse contingent dienstplichti gen, dat ter beschikking van de Kon. Marine wordt gesteld Spel met „richtlijnen" van vadertje Stalin Zonderlinge practijken in de Russische heilstaat De Piawda eist een meedogenloze campagne tot verbetering van de toestand DE „PRAWDA"' schreef in een hoofdartikel, dat de discipline in de com munistische partij van Rusland ernstig was verslapt. Het blad eiste een „meedogenloze campagne tot verbetering van de toestand''. De „Prawda" betoogde, dat slapheid aan de staatsquota te voldoen. De direc- an de zijde van enkele autoriteiten ge- teur, „kameraad Pyzhof'. volhardt in een leid had tot verspilling van staatsfond- volkomen passieve houding ten aanzien sen, verduistering en een daling van de van de uitvoering der richtlijnen van productie van o.m. fabrieksmateriaal en partij en regering. De partij-organisaties in Novosibirsk en Izmail hebben valse industriële produc tiecijfers ingediend. Het stedelijke partijcomité van Ugleu- ralsk „is niet alleen in gebreke gebleven, het hoofd van dc afdeling fabrieksma teriaal van de Stalin Ugol-trust de communist Iosin voor het gerecht te brengen, doch heeft hem zelfs verde digd". De directeur van het landbouwinstituut van Kazakh, Zjengaleyew. en zijn plaats vervanger Karibajef. traden op „alsof het instituut hun toebehoorde en gaven aan elke gril-toe. Zij verspilden staats gelden. stalen goederen, en ontsloegen dan tien wetenschappelijke wer- Voogdijraad. Ook deed hij veel goeds voor de R.K. kinderbescherming. Morgenmiddag om 2 Zuid-Holland timmerhout. De „Prawda" noemde de volgende voorbeelden: ,De Onega-trust voor de timmerhout- voorziening blijft jaar na jaar in gebreke Over de Soedan Accoord tussen Londen en Cairo Dreigt er een crisis van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal bijeenkomen ter herdenking van mr Bolsius. Wij vernemen nader, dat hij al enige tijd ziek was. Generaal Naguib, de Egyptische pre-1 mier, heeft aan verslaggevers verklaard, I „dat Engeland en Egypte het eens zijn i kers. die. geprobeerd hadden hen geworden over de algemene gronabegin-1 brengen." selen betreffende de toekomst van dej Soedan". Naguib legde zijn verklaring af na een onderhoud van een uur met Sir James I Robertson, de secretaris van het burger- lijk bestuur in de Soedan, die een ant-1 woord gaf op de jongste Britse nota. Morgen zal Engeland in een antwoord nota op de Egyptische tegenvoorstellen zullen de I reageren, het gebouw I Te Cairo doen geruchten de ronde pelyke wereld uit naar berichten expeditie. Het is nu al weer enige dagen geleden, dat voor het laatst iets werd vernomen. Het laatste bericht luidde: „Wij gaan naar de top! We keren terug of we blüven er...." De heer Teeuw bedankte als KNVB-bestuurslid Naar wij van de zijde der K.N.V.B. ver- emen heeft de heer H. Teeuw die tot 1955 zitting zou hebben in het bestuur van de Bond om persoonlijke redenen wegens familieomstandigheden voor bestuurslidmaatschap bedankt. Zoals men weet was de heer Teeuw ge delegeerde voor het Zaterdagvoetbal het bestuur. Zaterdag as. zal in een bestuursver gadering. tot er een opvolger is gevonden, DAT in Leeuwarden 1 Vz j. is geëist tegen de 62-j. armbezoeker H. K. uit Matkkum', die van 1943 tot April 1952 gel den ve-duisterde van het burgerlijk arm bestuur van Wonseradeel, en hij ter zit ting in hechtenis werd genomen. DAT H. Goenians, handelsraad in Cairo, Zaterdag in Rotterdam aankomt voor enige maanden verlof. DAT het Tweede Kamerlid ds Van der Zaal A.-R.) minister Algera maatrege len heeft gevraagd tegen de massale vergiftiging in de Dommel, het Beatrix- afwateringskanaal en het Wilhelmii kanaal. DAT de gemeente Gennep (L.) propaangasbedr(jf zal stichten, hetwelk binnen negen maanden gas zal leveren. DAT een wetsontwerp ls ingediend DAT ter gelegenheid van het eeuw feest van de P.T.T. volgende week in R'dam wielerwedstrijden met hindernis sen worden gehouden voor telegram bestellers. DAT C. VV. van Wingerden, voorz, van de Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond, candi- daat is gesteld als tweede voorz. van het N.V.V., in de vacature minister Suurhoff, verder is voorgesteld het bestuur uit te breiden met drs D. Roemers, directeur van het wetensch. bureau van het N.V.V. DAT evenals vorig jaar Rotterdam van Oslo een kerstboom krijgt, die van 20 Dec. af voor het raadhuis zal staan. DAT de uit de illegaliteit ontstane be kende A'damse uitgeverij De Bezige B(j morgen ln het Muiderslot het tienjarig bestaan viert. DAT vier Ned. treilers, de Lise Elna, Jenir, Postor en Carina, voor het slechte weer in de haven van Boulogne hebben geschuild. DAT in October 1.133.800 ton kolen oenkele kleine fouten te herstellen in deLimburg werd gedolven (1.076.700 ton i plaatsvervanger worden aangewezen 1 Wet bestrijding t.b.c. onder rundvee. j September), of 42.000 ton per werkdag DAT een deel van het Heinensebos te Bergharen voor het publiek is openge steld, terw(jl het Boetlerveld te Raalte Hellendoorn, het landgoed Warmelo Diepenheim en Belmonte in Wagenln- n aan de werking van de Natuur- schoonwet zijn onttrokken. DAT de postdirecteur te Katwijk aam Zee, J. M. Kusters, als zodanig is be noemd te Barneveld. DAT te Haarlem, 66 jaar oud, is over-ide P°st van minister leden de nougatfabrikant Willem Stuvé. j aanvaarden, aldus A P DAT zeven smokkelaars uit Mierlo en Helmond zijn gearresteerd, die een voor raad koffie en thee ter waardie van 1200 naar Duitsland wilden brengen. DAT gisteren te Amsterdam ls over leden Ad. de Vries, directeur van het Ned. Incasso Bureau voor artsen aldaar en een der oprichters van de Ned. Ver vam Rechtskundige Adviseurs DAT de Amsterdamse raad besloot ruim 4 millioen te lenen aan woning bouwverenigingen voor de bouw van plm. 300 woningen in Tuinstad Sloter- meer. De zeeroverij op de „Combinatie" Verklaring rechter van instructie te Tanger De rechter van instructie te Tanger in de zaak van het enteren van het Neder landse schip ..Combinatie" heeft ver- Egyptische^re'gering" De klaard- dat m5n cr than£ r var. is. dat aanleiding to: de crisis zouden tweeledig het vaartuig Zsmc waarmede de overval werd gepleegc. met ce gche.c bemanning gehurud was door verscheidene welbe kende personen onder het voorwendsel, hulp te bieden aan het Nederlandse schip, dat in nood zou verkeren op 160 mijl van Tanger. zo meldt A.F.P. In feite betrof het hier ..piraten", die, nadat bij de Combinatie hadden geënterd, de bemanning opsloten onder bedreiging met vuurwapens en een deel van de lading ten Noorden van Ajaccio en de rest op Sardinië losten. zyn: 1. een conflict tussen ministers coördinatie op economische gebied en 2. het feit, dat drie kabinetsleden lid zijn van de nieuwe nationalistische partij- Ook een uitlating van Naguib zou op ten naderende crisis duiden. Dulles in plaats van Acheson In Republikeinse kringen te Washing ton heeft men bevestigd, dat Eisenhower John Foster Dulles heeft verzocht, Buit. Zaken te Men verwacht een bekendmaking deze zin van het hoofdbureau der Repu-I blikeinse party in New York. Dulles, de vroegere Republikeinse raadgever van de Democratische rege ring (Truman), zal vandaag Eisenhower; ontmoeten. I i Dodelijke aanrijding te Borne WEERBERICHT Te Borne (Ov.) is gistermiddag een wielrijöster, mevrouw Ter Brugge uit Borne door een auto gegrepen er, op het betonnen wegdek gevallen. Zij moet op slag dood zyr. geweest. Vannacht lichte vorst Tot morgen-avond verwacht De Bilt: Half tot zwaar be- L wolflet met plaatselijk enig» sneeuw. Overwegend matiga wind uit Oostelijke richtin gen. Vannacht Uobte vorst, moi^en overdag temperatu ren om het vriespunt. "et te 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag: zon 8-1116.41maan 12.27— Op 24 Nov. E K. I 20 .11

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1