ïlicutuc gnihsctfe d'ouraitl In kokende branding redde „Jan 25 opvarenden van Faustus Leis' Eisenhowers echtgenote gaat met hem mee 1 "rif' i Mi ml If*' Onschuldig veroordeelde wierp zich op verdachte Wist IJ Yvonne Chevallier werd vrijgesproken VRIJDAG 7 NOVEMBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal, 2— per maand: 0.47 per week. ^®Y|®TENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9579 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stanloastlcfc Is gelieven «nyn turt in Ugljenspoet' Hedenavond 8 uur, Gerefor meerd Jeugdhuis, Breestr. 19 Ds TOORNVLIET o „Alle verloven ingetrokken" Hoek van Holland tiotseeide stoim Binnen twaalf minuten sprongen zeelui op het dansende scheepje over (Van een onzer verslaggevers) T7EN DANSENDE STIP op een woeste branding. Dat was gistermiddag J-J de reddingboot President Jan Leis, toen zij vastberaden op het bij Hoek van Holland gestrande Panamese stoomschip Faustus af kwam. Met een holle zee in de rug naderde het nietige blauwe scheepje de machteloze 6700-tonner. Vijf en twintig zeelieden wachtten op redding. Schipper Willem van Seeters wist, wat hem te doen stond. Hij drukte de Jan Leis in een betrekkelijke luwte tegen de bakboordflank van het stoomschip. Met tweeën, soms met drieën tegelijk sprongen de mannen van de Panamees over in het vangnet van de reddingboot. „Ze hadden haast hoor", verzekerde ons de schipper, toen hij z'n vrachtje behouden aan wal had gezet na een terugreis, waarbij de grote menigte, op de bunkers aan het strand, van de reddingboot soms het topje van de mast niet eens meer zag. Maar aan dat topje woei fier de vlag van de Kon. Zuidhollandse Mij tot Redding van Schipbreukelingen, ten teken dat het succes volledig was geweest. Een succes, dat te meer spreekt, als men weet, dat alleen al dit jaar meer dan tweehonderd zeelieden door dat handjevol mannen van de K.Z.M.R.S. zijn gered. De Faustus bleef eenzaam achter, ploe gend in de diepe geul, die het schip zich zelf had gegraven. Eenzaam overgeleverd aan een opnieuw aanwakkerende storm. Als het schip breekt, zal het geen mensen leven kosten: houdt het stand, dan komen straks de bergers aan bod om ook de Faustus behouden binnen te brengen. Na half vier volgden de gebeurtenis sen in Hoek van Holland elkaar gister middag in snel tempo op. Nauwelijks was bekend geworden, dat reder en 'berger elkaar hadden gevonden op de bekende basis „no cure no pay" (geen baat geen betaling) of het besluit viel, de be manning'van boord te halen. Een derge lijk karwei is nu eenmaal beter bij dag licht dan in het nachtelijk duister te klaren. En zo zagen wy de mannen van de President Jan Leis aan boord van hun in de Berghaven liggende schip stappen. Even later snelde de reddingboot zee waarts, de witte schuimkoppen tege- Twaall minuten Naast de schipper stond in de stuurhut een filmoperateur van Polygoon-Profilti. Die kan zijn plezier wel op. maar stevig vastgehaakt deed hij rustig zijn werk: het filmen van de eigenlijke redding, die on gelooflijk snel in z'n werk ging. Tijd om bagage mee te nemen, was er niet. Allen sprongen zo gauw ze konden in het net, kapitein George Palaiokrasas als laatste. Twaalf mi nuten duurde het. Ettelijke malen werd in die tijd de reddingboot van het slagzij makende schip wegge drukt, maar telkens weer was een enkele handbeweging voldoende om de kracht van de motor tot gelding te brengen. Nauwelijks was alles aan boord, of de reddingboot zwenkte weer af. Het leek wel alsof de bemanning het er op had gezet, een record te breken. Wegduikend achter brede golfruggen, dan weer balan cerend op een top. zó keerde een volbe- laden Jan Leis terug, achter de Faustus langs. Precies vier en veertig minuten na het vertrek meerde zij weer in de Berghaven. De geredden hadden grote moeite, door de dicht opeen gepakte menigte heen te komen. Opgeluchte mannen waren het, meest Grieken. Blij, dat voor hen het avontiiur ten einde was. Eerst veel later, toen ieder in Hotel America wat tot rust was gekomen, had- Uit de kinderkamer -Windkracht 10, dat moet geweldig zijn". den wij gelegenheid, van kapitein Palaio krasas te vernemen, wat zich allemaal vóór de stranding had afgespeeld. „Geen houden aan" ..Het is gebruikelijk bij goed weer mei open ruimen, te varen", vertelde de grijze zeeman. „Zo deden wij ook, tot het weer bericht ons waarschuwde voor storm. On middellijk zijn m'n mensen toen begonnen met het sluiten, een karwei, dat in haven al uren vergt, laat staan op Maar de wind nam zo snel in kracht toe, dat we geen kans zaggn, alles op tijd ge sloten te krijgen. Een paar van de met pufkolen geladen ruimen werden daar door nat en we moesten per se naar bin nen. anders had het wel eens heel wat beroerder af kunnen lopen. Vlak bij de Hoek werden we gewaar, dat de loods- dienst was gestaakt, maar van teruggaan kon geen sprake zijn. En toen kwamen die verraderlijke stromingen, die wind vlagen en die hoge zeeën. Er was geen houden meer aan". De heer Murk Leis, president-directeur >n de reddingmaatschappij, vertelde, dat en met centrifugaalpompen zal trachten de lading van de Faustus over boord te pompen. Hoe het met de bodem van het schip staat, blijf vooralsnog een vraag. Zeker is. dat men eerst zal kunnen gaan slepen, als de zee kalmer is geworden. De bergers hebben dus nog het een en ander ior de boeg! Hevigste sinds 25 jaar Gisteravond om elf uur werd het Nederlandse kustgebied gewaar schuwd voor een zware Noordwester storm in alle districten. Een uur later werden de loodsdiensten langs bijna de gehele kust gestaakt. In het Ka naal bereikte de storm een snelheid van 90 tot 110 km en aan de Engelse Westkust zijn snelheden van meer dan 150 km gemeten. In Liverpool sprak men van de hevigste storm sinds 25 jaar. In Emden (Duitsland) verwachtte men gistermiddag dc hoogste vloed van het jaar. 's Morgens had het water reeds een hoogte van anderhalve meter boven nor- De Nederlandse sleepboot O c e a n u s meldde, dat de treiler, die zij op sleep touw had. in het Kanaal was losgesla gen en stuurloos en onverlicht ronddreef. Het Nederlandse schip Borneo seinde vanochtend, dat het bij Hansweerd langs de wal was gedreven en verzocht onmid- delijk sleepboothulp. Later meldde de Borneo echter dat het gevaar geweken Bij Vlissingen is vanmorgen het Portu gese stoomschip P e b a n e (bijna 1900 ton) aan de grond gelopen. De Portugees had direct hulp nodig. De 464 ton metende Nederlandse tank boot Matthew uit Rotterdam is giste ren op de Theems in aanvaring gekomen met een Britse bark. De bark zonk middellijk. De eigenaar en zijn echtge note verdronken. In Hamburg zyn twee vrouwen leven gekomen onder muren van oorlogs ruïnes. die door het stormgeweld neer stortten. Het motorvissersvaartuig Oudorp 18, schipper P. de Koning uit Bruinisse, dat op de Grevelingen de kuilvisserij oefende, kreeg tijdens de storm nacht de kuil in de schroef. Het scheep je raakte daardoor op drift en sloeg op de zeedijk van de polder-Bruinisse waar hot tegen dc morgen werd ontdekt. Be woners van de nabij gelegen hofstede Zorgvlied slaagden er in, met behulp Een opname van het Panamese stoomschip Faustus, dat gisteren bij Hoek van Holland in de koken de branding aan de grond is ge lopen. Nadat de 25 opvarenden door de reddingboot President Jan Leis van boord waren ge haald, is het schip door de zware storm en het hoge water steeds meer naar de Noorderpier (links op de foto) gestuwd. De Faustus had vanmorgen reeds een groot in deze pier geslagen en dreigde zich een toegang naar de Waterweg te zullen banen. aan boord was, te redden. Het scheepje wordt als verloren beschouwd. Het bijna 4800 ton metende stoomschip Themisto uit Rotterdam, op weg van Antwerpen naar de Golf van Mexico, heeft onderweg machineschade opge lopen en zet thans koers naar de Ber muda's om gerepareerd te worden Ook stormschade in het Westland In de afgelopen nacht en vanmorgen heeft een storm schade aangericht aan de kassen in het Westland. Vele ruiten zijn gesneuveld. Bij tuinder Noderpelt aan de Boslaan in Naaldwijk versplin terde alleen al 80 ruiten, terwijl de kap van een kas in elkaar stortte. Ook in de Noordwyk, te 'S-Gravenzande, is de Ook daar redde een stuurstoel piloot Straaljager valt te pletter in België Deze week vlogen drie straalvliegtui gen „Meteor VIII" vein de Belgisch' liuiohtmaöht in formatie boven de streek van Aywai-lle (Luiik), toen plotseling van de toestellen neerstortte. Ooggetuigen zagen hoe de piloot, die het veiligheidsstelsel had in werking ge steld, met zijn zetel uit het neerstorten de toestel wend geworpen. Even Later ging zijn valscherm open en kon hij veilig landen te Soegmé-Remouchamps. Inmiddels was het vliegtuig neergeko men in het bos van Fond-de-Madnire, op de gTens van de gemeenten Sougné er Louveginée. Wrakstukken werden terug gevonden over een afstand van 300 m. De veiligheidsstoel, waarmede de piloot uit het toestel werd geworpen, viel een twintig meter van de bebouwde k van de gemeente Sougnée. Het neergestorte vliegtuig was gele gerd op de basis van Bevekom. vliegtuig werd bestuurd door Jaak de Jamblinne, 24 jaar sergeant-piloot, 16, IJzerlaan te Brussel, zo meldt het Bel- gdsche blad Het Laatste Nieuws President Truman krijgt geen pensioen Wanneer President Truman, na 20 Ja nuari 1953, weer ambteloos-burger zal zyn geworden, zal hij een pensioen ont vangen als gewezen kolonel in de Ame rikaanse strijdkrachten, die in de eerste wereldoorlog in Europa hebben gestreden op grond van zyn latere dienst als reserve-officier- Hij krijgt echter geen pensioen als voormalig President- Het pensioen, dat hij zal ontvangen, bedraagt 95.66 dollar per maand. Hij zal, ex-president, geen enkel voorrecht genieten, zelfs geen „vrijdom port". Weduwen van gewezen Presiden ten krijgen dit laatste voorrecht wel. Voor leden van het Congres bestaat en, van 1946 daterende, pensioensvoor- :iening. Truman was echter reeds t Senator en President toen deze wet v kracht werd. Japan en de burgerluchtvaart De Assemblée der V.N. heeft met 53 tegen 0 stemmen, bij 6 onthoudingen klaard, geen bezwaar te hebben tegen toelating van Japan tot de internatio nale organisatie voor de burgerlucht vaart, de I.C.A-0- De missie naai Korea Reeds op 17 November zal Ike met Truman confereren over dringende kwesties EISENHOWER heeft Truman geantwoord, dat hij gaarne in de week van 17 tot 24 November een bespreking met zijn ambtsvoorganger wil hebben over de wereldvrede en een vertegenwoordiger zal aanwijzen om de begrotingszaken te bestuderen. Dit bericht krijgt te meer betekenis, nu is komen vast te staan, dat de Republikeinse meerderheid in beide Huizen van het Congres geringer is, dan aanvankelijk geschat. Eisenhower zal bij zijn uitvoerend beleid zowel de steun van zijn eigen partij als die der Demo craten nodig hebben. Voorts is bekend gemaakt, dat Eisenhower de uit nodiging der Zuid Koreaanse regering voor een bezoek aan Korea heeft aanvaard. President Rhee zond generaal Eisenhower een boodschap, waar in te kennen werd gegeven, dat de uitnodiging ook voor mevrouw Eisen hower geldt. Het bestuur van de Britse Labourpartij tot nu toe 220 Republikeinen en 213 De- heeft Eisenhower gelukgewenst met zijn mocraten gekozen, alsmede een onafhan- „opzienbarende missie" naar Korea, waar ikelijk lid. terwijl er een onvervulde de generaal zal trachten, op eervolle zetel is. namelijk die van het. na zyn wijze een vrede te bewerkstelligen, al-1 verkiezing overleden lid Sabath. Van 8 thans te bevorderen. Men dient hier ech- i kiesdistricten zijn de uitslagen nog niet glasschade aanzienlijk. Met man macht zijn de tuinders bezig de schade zo snel mogelijk te herstellen on voorkomen, dat de wind nog ernstiger verwoestingen aanricht. Hoe groot de schade is, valt nog niet te bezien. De tuinders zijn echter op alles Moedig echtpaar in de storm fff' Er was zowaar gisteren nog een echtpaar, dat de moed had om een wandeling langs de Boulevard te maken. Hier ziet men het tweetal de storm trotseren. ter bij in het oog te houden, dat Eisen hower naar Korea gaat als president der Ver. Staten, terwijl de problemen op Ko rea kwesties zijn die de gehele V.N. raken. Reuter meldt, dat in de Senaat 49 Republikeinen en 47 Democraten zit ting hebben. Een der Republikeinen is echter Senator Wayne Morse, die tydens de verkiezingscampagne Stevenson heeft gesteund. Zou hij zich bij de behandeling van bepaalde vraagstukken aan de zijde der Democraten scharen, dan kan de stem van de Republikeinse vice-president Nixon (tevens Senaatsvoorzitter) bij het staken der stemmen de doorslag geven. In het Huis van Afgevaardigden zijn Bezoek aan Columbia Hoge onderscheiding voor Prins Bernhard Prins Bernhard heeft, uit handen van de waarnemend president van Columbia, Urdaneta Arbalaez, de hoogste onder scheiding ontvangen die de regering van dit Zuidamerikaanse land aan een bui tenlander kan verlenen, namelijk het grootkruis van de orde van Boyaca. De plechtigheid gebeurde in het paleis van de president. Gisteren ontving de Prins in de legatie de Nederlandse kolonie en woonde hij een bal bij, dat hem door de minister van Buitenlandse Zaken, Uribe Honguin, werd aangeboden. De Prins zal tot Maandag in "Colum bia blijven. De Prins legde voorts in Bogota een krans op het standbeeld van de nationale held Simon Boliyar en bezocht diens le- sidentie. Ook bezichtigde hij de rijke ver zameling, reusachtige gouden Indiaanse neusringen en andere kostbare voorwer pen. die worden bewaard in de onder aardse kluizen van de Bank der Repu bliek. De lunch werd gebruikt op de boerderij van mevrouw Maria Sierra de Gomez, waarin de weiden de verschei dene uit Nederland geïmporteerde koeien graasten, die kenbaar waren door een Nederlands vlaggetje aan de nek. Bij de landing op het vliegveld van Bogota heeft de Prins, voor, de eerste maal in zijn leven, zyn eigen standaard gehesen. Hy trad namelijk op als tweede piloot en het is diens taak, de vlag op het toestel te hijsen. volledig bekend. Eisenhowers persoon lijke overwinning blijkt intussen de grootste uit de Amerikaanse historie te zijn bij een recordpercentage van de circa 75 millioen stemgerechtigden in Amerika. De laatste cijfers waren: 32.497 888 of 55,4 procent op Eisenhower en 26.158.658 stemmen op Stevenson. Zulks op een totaal der tot nu toe getelde 58.656.546 stemmen. Het betekent, dat Eisenhower meer stemmen op zich heeft verenigd dan enige andere candidaat voor het Amerikaanse presidentschap. Voor het eerst in de Amerikaanse par lementaire geschiedenis zullen in het Huis een moeder en haar zoon zitting hebben. De 67-jarige mevrouw Boulton werd voor de zevende maal herkozen; haar 35-jarige zoon maakt voor het eerst deel uit van het Huis. Beiden zijn Re publikeins. Philipsfabriek in Israël gesloten De Fhilips-lampenfabriek in Israël die kort geleden in Natanya gevestigd werd is in opdracht van de Nederlandse eigenaars gesloten. Het wordt waarschijnlijk geacht dat de gehele fabriek naar Nederland wordt overgebracht. Philips heeft moeilijkheden gehad met de Israëlische regering over toewijzingen van buitenlandse valuta en dreigde enige weken geleden dat zij de fabriek moesten sluiten. Aldus meldt AsS. Press. Voor natuurkunde en scheikunde Twee Nobelprijzen naar Engeland en de V.S. Ontdekker van penicilline kreeg gouden medaille De Nobelprijs voor scheikunde on geveer 115.000 gulden is dit jaar toege kend aan twee Britse geleerden voor hun werk op het gebied van de chromatogra- fie een methode van chemische analyse. Het zijn dr Archer John Porter Martin, eer. 42-jarige geleerde van het Nationaal Instituut voor Medisch Onderzoek te Londen en de 38-jarige dr Richard Lau rence Millington Synge van het Rowlett- instituut te Buckburn. De beide geleer den delen de prijs. Twee Amerikaanse natuurkundigen, die zich veel met kernonderzoek bezig hou den. delen dit jaar de Nobelprijs voor natuurkunde, eveneens ca. 115.000 gulden groot. Het zijn de professoren Edward Mills Purcell. die 40 jaar oud is en Felix Bloch, een 47-jarige geleerde, die werk zaam is aan de Stanford University in Californië. Prof. Purcell verricht onder zoekingen aan de bekende Harvard Uni versity. Zoals wij gisteren reeds in een deel onzer edities meldden ontving de Franse schrijver Frangois Mauriac de Nebelprijs voor letterkunde. Sir Alexander Fleming, Nobelprijswin naar en ontdekker van het pennicilline is gisteren de gouden medaille van de stad Athene toegekend als erkenning van zyn diensten aan de mensheid. Bewogen rechtszitting in Breda Drie opkopers (verdacht van meineed) bij gebrek aan bewijs vrijgesproken Na EEN BEWOGEN ZITTING heeft de Bredase rechtbank gisteren vol- komen onverwacht drie metaalopkopers, die van meineed werden verdacht, wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De opkopers hebben indertijd verklaringen afgelegd, ten gevolge waarvan de Bredase café houder P. Lambregts onschuldig tot anderhalf jaar werd veroordeeld en vier maanden in de cel doorbracht. De caféhouder werd thans als getuige gehoord en stortte zich op een gegeven moment met eeen kreet op een der opkopers, die zoveel leed over hem gebracht hebben. De vrouw van Lambregts, die achter in de zaal zat, kreeg een zenucrisis en rende huilend naar voren. Op de publieke tri bune kwam het tussen familieleden beide partijen tot heftige onenigheid. De verwarring was zo volkomen, dat het pleidooi van de verdediger moest worden onderbroken. De zaak waar ht om ging, kwam hierop neer: In 1951 werden van kerkhoven in touwen schipper De Koning, die alleen ging). DAT St. Nicolaas op 29 November, be halve in Dokkum ook in Harlingen, Hce- Steenwijk zal landen met een helicopter van de Belgische luchtvaart maatschappij Sabena. DAT in Noord-Brabant in de komende tien jaar 6300 nieuwe mannelijke ar beidskrachten per jaar geplaatst moeten worden, hetgeen blijkt uit een herzien welvaartsplan. DAT de 41-j. woonarkbouwer D. J. de die oude mijnenvegers te duur heeft verkocht, door de Amsterdamse recht bank wegens oplichting tot 6 maanden is veroordeeld (Eis: 1 jaar). DAT in de principiële zaak tegen de 45-j. kermisexploitant D B. die de loterywet zou hebben overtreden met een „vogelpiek", voor de Rotterdamse rechtbank 50 ct boete is geëist kanton- gerechtvonnis: ontslag van rechtsvervol- DAT de gebr. R. en S. P. uit Franeker (resp. 15 en 22 jaar oud), die in Parrega f 100 hebben gestolen en vermoedelijk ook elders hun slag hebben geslagen, zyn gearresteerd. DAT de Alg. Ned. Kruideniersbond zich heeft uitgesproken voor de ver plichte opneming van alle eisen omtrent akbekwaamheid, handelskennis en ere- dietwaardigheid in vestigingsbesluitcn. DAT tegen de 39-jarige los-werkman G. L., die reeds 13 vonnissen achter de rug heeft, voor de Haarlemse rechtbank wegens een serie diefstallen in Haarlem en omgeving 3 jaar is geëist. DAT in Nijmegen is begonnen met de restauratie van de Karolingische Kapel en de zeventiende eeuwse belvédère, die tot Middeleeuws eethuis wordt inge richt. DAT thans ook de Kamer van Koop handel voor de Neder-Betuwe bij minis ter Algera heeft aangedrongen op de bouw van een brug over de Rijn b.j Rhenen. Misdaad dooi liefdesleed" De vrouw, die haar man vermoordde, barstte steeds in snikken uit Een doodsbleke vrouw in de beklaagdenbank van het gerechtshof te Reims glimlachte gisteren voor de eerste maal sinds maanden, terwijl de mensen om haar heen en het publiek op de tribune'dankbaar juichten en applaudisseerden: mevrouw Yvonne Chevallier, die was beschuldigd van moord op haar echtgenoot, de Franse minister van Jeugdwerk en Sport, was vrijgesproken. De door haar bedreven moord noemde de jury „een door liefdesleed veroorzaakte misdaad". reiziger en een metselaar) nodig, om tot het „onschuldig" te besluiten. Evenals de jury heeft het Franse publiek, ja het publiek over de gehele wereld begrepen, wie en wat deze vrouw was, n.l. een vrouw met een beperkt intellect, maar met een groot hart. Jeanne Perreau, de jonge vrouw op wie de minister verliefd werd, richtte zich in de gerechtszaal tot het publiek, dat haar de laatste dagen steeds had uit gejouwd: zij was immers de oorzaak van alle leed. Pierre (de minister) hield van mij' en ik van hem. Om de liefde wordt men toch nooit gestraft?" riep zij woe- Slechts twee dagen duurde het proces tegen Yvonne Chevallier, een geestelijk gebroken vrouw, die bijna onafgebroken weende, niet omdat zy haar man had gedood, maar omdat hij, die zij zo on noemelijk beminde, er niet meer is. Iede- keer als deze vrouw tydens het pro- werd herinnerd aan haar „geluk", barste zij in snikken uit. Ook vrouwen uit het publiek huilden bij het zien van zóveel leed. Slechts veertig minuten had de jury (bestaande uit vier boeren, een handels- DAT de Venlose veiling Woensdag sedert haar bestaan de grootste dag-aan voer van bloemkool (164 000 stuks) boek te. DAT het Rotterdamse advertentie bureau Nijgh en Van Ditmar thans ook onderdak in het Groothandelsgebouw in de Maasstad heeft gekregen. DAT vijf jongelui van 25 tot 30 jaar, e een Groningse inspecteur van politie hebben mishandeld omdat hij hen wegens openbare dronkenschap had opgebracht, door de Groninger rechtbank tot 9 mnd., waarvan 2 voorw., zijn veroordeeld (Eis: 10 mnd.). DAT thans ook het Leeuwarder hof. evenals reeds eerder de Asser rechtbank, de uitgeversfirma J. A. Boom en Zn te Meppel op straffe van een dwangsom van f 100 per nummer heeft verboden radioprogramma's in een nieuwsblad publiceren. DAT de Italiaanse ministerraad e wetsontwerp inzake de overeenkomst met Nederland omtrent de oorlogsmaat regelen voor de industriële eig'endom heeft goedgekeurd. en rond Breda metalen gestolen. Bij de opkoper H. van D. vond de politie deze metalen terug en op aanwijzingen van de opkoper en zijn personeel werd de café houder gearresteerd. Begin van dit jaar werd de kastelein veroordeeld, maar zijn verdediger slaagde er in een nieuw on derzoek te bewerkstelligen. Dit bracht de caféhouder in vrijheid en de ware daders, twee jeugdige Bredase steenhouwers, in de cel. De opkoper H. van D„ zijn zoon en zijn collega P. J. B. stonden thans terecht wegens weineend. De laatste zat al vijf maanden in voorarrest. De officier van Justitie eiste tegen hen respectievelijk 1 jaar. 10 maanden en 4 jaar gevangenis straf. Deze eis had zo'n rumoer op de pu blieke tribune tengevolge, dat de ver dediger, nadat hij zijn pleidooi was be gonnen, geen kans zag verder te gaan. De rcechtbank schorste d zitting en extra parketwachters rukten aan om de men sen in bedwang te houden. De drie verdachten, die allen ontken den opzettelijk valse verklaringen te heb ben afgelegd, werden tenslotte tot ieders verrassing vrijgesproken. Oneerlijke vertegenwoordigers in Voorschoten en Honselersdijk De 30-jarige vertegenwoordiger M. L. uit Voorschoten hoorde voor de Haagss rechtbank een jaar, waarvan vier maan den voorwaardelijk, tegen zich eisen wegens het verduisteren van f8500 ten n-dele van zijn patroon. Het geld, dat hij voor zijn patroon had geïnd, be steedde hij voor het betalen van zijn schulden. Een jaar (m.a.) werd geëist tegen de 47-jarige vertegenwoordiger W. G. A. ds V. uit Honselersdijk, die op dezelfde wijze f 700 <t f 800 te pakken had ge kregen. Hij was reeds tweemaal veroor deeld. Uitspraken 20 November Perreau. een getrouw de vrouw, hield er overigens vreemde gedachten over het huwelijk op na. Tij dens het proces verklaarde zy doodkalm, het heel gewoon te vinden, dat zij be halve een echtgenoot ook een vriend had. Ze vond het niet nodig van haar man te scheiden, omdat deze „een goede ka meraad" is. Bovendien wilde zij haar drie kinderen niet missen. Haar echtgenoot vertelde, dat hij wist van de verhouding tussen zijn vrouw en de minister. Een luid gejoel ging door het publiek, toen Perreau verklaarde, dat hij geheel aceoord zou gaan met de ver houding, als de minister hem een goede baan had gegeven Thans is mevrouw Chevallier. die 15 maanden in de gevangenis zat, weer op vrije voeten gesteld. ISRAëL HEEFT EEN SPECIALE wisselkoers ingesteld voor toeristen en reizigers, die het land bezoeken, n.1- 1 Isr. pond Sterling per dollar (vroeger 1,40 dollar). WOL MOQUETTE TAFELKLEDEN 140 x 170 39.50, 46.50. 69.50 BULTHUIS, Botermarkt 23 Enkele buien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aan de kust tijdelijk nog stormachtige, overigens har- de tot vrij krachtige Noord- westelijke wind Wisselend \W wolkt met enkele regen- of hagelbuien. Guur weer. (Opgemaakt t« 10 uur). Zon en Maan Zaterdag: zon 7.47—17.00; maan onder 13.49. op 22.29 uur Op 9 November LK. f Advert entte) PRONONCE en NYLONS zijn Synoniem

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1