ECUADOR, waar de tijd schijnt stil te staan Op iedere duizend man telt het leger ten minste één generaal DROOG HAAR? 10 25% HERMANN ZAISS WITTE DAMAST TAFELLAKENS ABNORMAAL LAGE PRIJZEN COUPON GRASLINNEN VAN MOORSEL 6.98 Gieter Cannegieter Vaarwel NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 4 NOVEMBER 1952 Langs de route van de Prins (lil) (Door Hans Kievid F STAAT weinig of niets van vermeld in de boekjes van de toeristen- bureaux, maar een van de interessantste tochten is de reis per schip naar Ecuadors grootste haven Guayaquil, aan de monding van de Guayas-rivier. De tijd schijnt er te hebben stilgestaan. Hier op de equa tor. de evenaar, waar het land zich naar heeft genoemd, in de heetste tropen, verraadt maar weinig dat we niet meer reizen in de tijd van de Spaanse veroveraars. De wouden aan de oevers van de riviermonding staan schier ongerept. Bijna twee uur vaart men langs de modderige oevers, waar af en toe eenvoudige hutten tussen de bomen staan, op palen in de grond, net hoog genoeg boven de vloed. Onder die hutten liggen kano's van dat merkwaardige „balsa"-hout, lichter en sterker dan kurk. Waar geen hutten zijn en waar het oer woud de oevers dicht heeft genaderd, kan men soms krokodillen zien. luierend in de zon. Boven de rivier vliegen hon derden pelikanen als zweefvliegtuigen heen en weer. Soms suist er een naar omlaag om met de enorme snavel een argeloze vis te verschalken. Daar v' egeu ook de langgevleugelde vogels, die de Engelse zeelieden „fregatvogels" noemen. .Dat zijn de piraten van de lucht. Hun enige werk bestaat in het afsnoepen van d.' buit van andere vogels. Zodra een pelikaan of andere vogel een vis heeft opgedoken, suist de „fregatvogel" omlaag om hem de buit te ontroven. Zo onge veer moeten ook vroeger de kapersche pen hebben gewerkt, die langs de West kust van Zuid-Amerika zwierven: zodra de Spanjaarden de buit op de Indianen hadden veroverd, gingen zij er mee van door. In Guayaquil kan men direct mer ken waar Ecuador van leeft: het geurt er naar cacao, koffie en tabak, terwijl op de kade honderden stron ken nog groene bananen liggen. Bij na alles is bestemd voor de Ver, Sta ten. Negeris laden met grote snelheid de trossen in een klaarliggend schip als een keten van mannen, die de 'trossen van hand tot hand doen gaan. De geböuwen in de stad zijn uitge voerd in, allerlei stijl en kleur, maar samen hebben zij het karakter van Guayaquil bepaald; een rommelige, tro pische atad. Armoe ligt er voor het op scheppen. maar niemand voelt de ar moede. Er groeit zoveel voedsel aan de bomen, dat niemand honger lijdt. En de hitte maakt dat een afdak het huis J:an vervangen. Dat velen in lompen gaan, deert niemand. Alleen de enikelo welgestelden dragen nette witte kleren cn schoenen, dit laatste als teken van grote welstand, omdat ieder gewoon mens op blote voeten gaat of op resten van schoenen. Veihit Guayaquil kent ook het „lustige" en wellustige van alle andere tropische havensteden. Er zijn tientallen benauwde krbegjes, waar men bijtende volksjenever kan drinken, de piseo, die hoe koel ook hoofd en hart dusdanig verh:tten, dat een vechtpartij niet tot de zeldzaam heden behoort. Niet dat de Ecuadorianen zo vechtlus tig zijn; maar met hun Zuid-Amerikaans tropisch temperament staan ze snel in vuur en vlam cn dan is de greep naar het mes maar een klein gebaar. Trouwens, in de hele Eeuadoriaanse politiek is die heethoofdigheid weerspie geld. Pas onlangs trad er een president af. Galo Plaza. die de eerste was na 28 jaar, die zijn ambtstermijn van vier jaar uitdiende en zijn presidentschap overleef de. In die kleine dertig jaar waren er heel wat presidenten, die met staatsgre pen op de hoogste stoel klommen, waar sommigen het twee, drie jaar uithielden, maar één kolonel het maar drie uur kon volhouden. Politiek is dan ook een levenskwestie in Ecuador. Ieder doet er aan mee. ook al mag 70 pet van de bevolking niet stem men omdat ze analphabeet zijn. Een andere goede bezigheid in Ecua dor is het iniiitaire leven Het leidt tot alles; tot het presidentschap met wat geluk en kracht en soms tot het cachot met wat ongeluk. Wie van be hoorlijke familie is, gaat naar de militai re academie en het gevolg is dan ook. dat het land beschikt over betrekkelijk weinig soldaten, maar op elke 5 soldaten een sergeant bezit, op elke 10 soldaten een officier en op elke duizend man een generaal. Strijd om het bestaan Er zijn neel wat mensen in Guayaquil, die weten te vertellen, dat hun munt. de „sucre", vroeger een halve dollar waard was. toen 26 nollarcents en dat nu 13 sucre één hele Amerikaanse dollar op levert. In die teruggang van een halve dollar tot 7 dollarcents per sucre, is Ecuadors strijd om het bestaan snel ver klaard: de inflatie en de kwetsbaarheid van het land. dat slechts teert op de export van één, twee producten. Daar is wel wat aan veranderd door de laatste president Galo Plaza, die een bekwaam politicus was en een goede vriend van de Ver. Staten. Maar Plaza's vier jaar waren te kort om de schade van enkele eeuwen in te halen en wat zal zijn opvolger Ibarra doen, die pan uit ballingschap terugkeerde, omdat hij vroeger door de militairen al eens was verjaagd? Merkwaardig land. dat in een vrije verkiezing een oude banneling weer op de troon zette. Merkwaardig volk dat hem toejuichte na hem in 1947 te hebben verwenst en vervloekt.... Een goede deviezenbron is de kunst nijverheid. In Guayaquil kan men in rommelige zaakjes prachtige snuisterijen kopen van gevlochten riet en enorme Panama hoeden tot manden, doosjes en tafel- matjes. in de merkwaardigste kleuren. Dat de laatste overblijfsel oude Indiaanse kunst Enkele kleine stadjes, zoals Jipijapa en Montecristi. leven er van. Daar kan men mannen, vrouwen en kinderen dag in dag uit aan het vlechten zien en daar kan men voor enkele sucres eigenaar worden van een strooien hoed. waar Panama jaloers op kan zijn. Op een grens Ecuador staat op de grens van ver leden en toekomst maar het is behalve wat geworstel om de presidentszetel een land zonder zorgen, waar het ..manana", het „morgen'", steeds nieuwe illusies belooft en waar de zorgen van gisteren altijd worden weggelachen. Ecuador zal nooit een der grootste in de rij van Zuid-Amerikaanse republieken worden: dat wil het ook niet, al zou het graag van Peru het eens ontnomen stuk grondgebied terughebben. Maar het zal vroeg of laat toch meedoen in de ge weldige ontwikkeling van het hele Zuid- Amerikaanse vasteland. Galo Plaza. minder revoluties, minder ongeletterden en meer hulp van goede buren cn verre vrienden. Dat daarvoor in Guayaquil maar vaak Nederlandse boten mogen aanlopen. Gen.-maj. W. J. van Gulik overleden Gisteren is. 55 jaar oud. overleden de generaal-majoor tit. van het KNIL. Willem Jacobus van Gulik. hoofd van de afd. militaire zaken van Minuor. In 1918 werd de heer Van Gulik benoemd tot tweede luitenant der genie van het leger in Ned. Indië, waar hij Bandoeng als standplaats kreeg. In 1920 volgde zijn be noeming tot eerste luitenant, in welke rang hij te Weltevreden en te Soerabaja werkzaam was Na een Europees verlof werd hij in 1932 bevorderd tot kapitein der genie. In 1940 volgde zijn benoeming tot majoor, waarna hij inmiddels lui tenant-kolonel in 1941 naar het Alge. meen Hoofdkwartier overging. De Ja panse krijgsgevangenschap heeft hij gro tendeels in Siam doorgebracht. In 1946 volgde de tijdelijke bevordering tot ko lonel van de generale staf, welke rang in 1948 geëffectueerd werd. Nadat kolonel Van Gulik in 1947 naar Nederland vertrokken was, kwam hij bij Minuor. In 1950 werd de thans over ledene benoemd tot géneraal-majoor- titulai-r. Bij de opheffing van het K.N.I-L-, bleef de heer Van Gulik als administra teur in zijn functie als hoofd Militaire Zaken op Minuor gehandhaafd. Naguib stelt belang in Ned. deskundigen De Nederlandse gezant in Cairo, mr Cnoop Koopmans, is Zaterdag ontvangen door generaal Nagui'o, de Egyptische premier en tijdelijk minister van Buiten landse Zaken. Na het onderhoud verklaarde de Ne derlandse gezant, dat de generaal met hem het zenden van Nederlandse deskun digen op het gebied van landbouw, water bouwkunde, bevloeiing en werktuigkunde had onderzocht. Tevens was gesproken over de Nederlandse uitvoer naar Egypte. Mr Cnoop Koopmans verklaarde voorts, dat generaal Naguib eveneens belangstel ling had voor het vraagstuk van de ver dediging tegen een mogelijke aanval. Hij had echter niet gesproken over de kwes tie van de verdediging van het Midden- Oosten. Nieuwsflitsen uit de omstreken LEIDERDORP Jaarvergadering Festo Forto De buurtvereniging Festo Forto heeft gisteravond in het dorpshuis een druk be- hte jaarvergadering gehouden. De irzltter. de heer A. Kruidenier, wijdde in zijn openingswoord waarderende woor- aan de betrokken secretaris, de heer Baks. die veel voor de vereniging heeft Mevr. De Jong bracht het jaarverslag t. De vereniging beschikt over een batig saldo van 234,07. Als voorzitter werd algemene stemmen herkozen de heer Kruidenier. In de vacature voor secret werd gekozen mevr. Nieuwenburg. Aan de orde was toen het voorstel enkele leden, om de buurtvereniging te zetten in een speeltuinvereniging, s gezien men dan aanspraak kan maken op gemeentelijke subsidie. Met algt stemmen werd hiertoe besloten. De ten en het huishoudelijk reglement zullen aan de veranderde omstandigheden w« den aangepast. Als de kasmiddelen het toelaten /uli op de speeltuin een clubgebouw en e glijbaan worden gebouwd. Men sprak hoop uit. dat ook Festo Forto de beschi king zal krijgen over een deel van speelweide, die de gemeente hoopt te ku nen aanleggen Op algemeen verzoek zal een „echte" Sinterklaas dit jaar het St Nicolaasfeest opluisteren. Bazar bracht 700 op. De opbrengst van de bazar van de ver eniging van Vrijzinnig-Hervormden, die Zaterdag werd gestoten, is ongeveer 700 Dankstond voor het gewas. In de Geref. kerk wordt morgenavond om 8 uur een dankstond voor het gewas gehouden. L1SSE Chr. houtbewerkers bijeen. Onder leiding van de heer C. Spaarga ren heeft de plaatselijke afdeling van d« Chr. houtbewerkersbond in de Hervormde school een vergadering gehouden. De voorzitter sprak zijn blijdschap uit de gestage groei van de afdeling. Tot be stuurslid werd gekozen de heer P. J. Schaap. In de propagandacommissie wer den benoemd de liei'en L. Batenburg en J. van Groen. Het hoofdbestuurslid de heer Bloeme sprak over de werkloosheids voorziening, vooral over de bepalingen van de nieuwe wet. De huidige loonvorming. De afdeling van de Chr. landarbeiderc- bond „Bid en Werk" is gisteravond in de Hervormde kleuterschool bijeen geweest onder voorzitterschap van de heer B, der Linden. Het bestuur is er in geslaagd maatregelen te treffen, dat in het winter seizoen elke maand een vergadering kan worden gehouden. De hoofdbestuurder van de N.C.L.B. de héér Vermaas hield een causerie over huidige loonvorming. Hij bleek geen voo stander te zijn van de tegenwoordig gang van zaken dienaangaande; spr. pre fereerde de voor-oorlogse loonvorming boven de na-oorlogse. Verscheidene groe pen arbeiders verdienden voor de oorlog een beter loon dan tegenwoordig, ondanks de toeslagen, die nu worden gegeven. 'Ilj wees op de moeilijkheid wegens de rege ringsbemoeiingen cn de afhankelijkheid van de economische toestand land. Vrij overleg tussen patroons en arbei ders moet er komen, in collectief verband. Het bloembollenvak eist vakbekwaamheid en die moet beter worden gesalarieerd dan tot nu toe. Er moet niet worden ge tolereerd, dat bloemlstarbeidcr8 als min der bekwame arbeiders worden be schouwd. De werkloosheidsverzekering en pensioenregeling werden door spr. aan het eind van zijn betoog aan een be schouwing onderworpen. Dankstonden Morgen worden de volgende dankston den voor het gewas gehouden. Herv. Gemeente: 7.30 u. de Jongeboer. Geref. Kerk: 7.30 u. dr Ruys. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 u. ds Eer- land. Geref. Gemeente: 10 en 4 u. ds De Gier. Geref. Kerk art. 31: 7.30 u. ds Verleur. Oud-Geref. Gemeente: 9.30 en 3 u. leesdienst. NOORDW11K Spreekbeurt. Morgenavond 7.15 uur spreekt voor de NOORDWI1KERHOUT Burgerlijke stand GEBOREN: Anna M. E„ dr van J. M. van Amsterdam-den Haan; Antonia C. M., dr van J. P. J. Heemskerk-Rietveld; Gerardus J., zn van A. H. van den Berg- Koomen; Martinus J., zn van J. P. van Eeden-Zwetslooi; Cornelis M. H., zn van L. Peters-van der Putten. ONDERTROUWD: H. Duivenvoorden, 31 jaar, en C. C. Bakker, 25 'aar. GEHUWD: J. N. P. Hermans, 29 jaar, en Th. M. Geerlings, 23 jaar. OVERLEDEN: L. J. J. van der Have, 61 jaar. echtgenote van A. A. Cranen- .donk; M. van den Berg, 66 jaar; J. A. Vink, weduwe van F. Vink. 77 jaar; G. G. A. van Broekhuizen, echtgenoot van W. M. Rombouts, 74 jaar. OEGSTGEEST Geref. vrouwen vieren tweede lustrum Het gebouw Irene was gisteravond bijna geheel gevuld, toen de Geref. vrou wenvereniging daarin haar tweede lus trum vierde. Mevr. W Kramer-Delleman, presidente van de vereniging, opende. Zij drukte er haar blijdschap over uit, dat de vereniging, die met 16 leden be gon te werken, nu 50 leden telt, die zich tot doel stellen eigen beginselen lijdenis beter te leren verstaan. Zij achtte de vereniging te zijn geslaagd bereiken van deze doelstelling. De leden zyn er immers van doordrongen, dat de geest van deze tijd de geest van Christus niet kan verdringen. Zij wees tenslotte op het schriftwoord in het bondsinsigne: „In Uw Licht zien wij het Licht" De secretaresse en de penningmeesteresse, de dames Glasbergen en Van Vliet, ga ven een verslag op rijm van de afgelo pen 10 jaren. Mevr. R. Ausma-Fuchs gaf een uitvoerig overzicht van Calvijns le vensgeschiedenis. Met een declamatie mevr. M. Rodenburg-v. d. Steen werd het gedeelte voor de pauze besloten. Na de pauze oogstte de heer Rob van Reyn met zijn pantomimes veel bijval. Tal van afgevaardigden van zusterver enigingen brachten gelukwensen over Na een declamatie van mej. Van Klave ren werd de avond met een tableau van het bondsinsigne besloten. Chr. film voor de jeugd Woensdagmiddag half 3 zal de Her- vofmd-Gereformeerde film-evangélisatie in het gebouw Irene een samenkomst voor de schooljeugd houden, waarin enige films worden vertoond, o.a. de evangeli satiefilm „Vergeeft elkander". De voor stelling is bedoeld voor leerlingen van de lagere scholen. RllNSBURG Dankstond. In de grote kérk van de Héfv. Ge meente gaat morgenavond óm half 8 ds M. J. J. Bonting voor In een dankstond voor het gewas. Huwelijksfeest Het echt/paar J. v. d. MeyW. Star viert op 1 October zijn 55-jarig huwe- liijksfleest. Cand. Van Egmond neemt beroep aan Candidaat N. van Egmond heeft het beroep, dat de Herv. Gemeente van Muiderberg op hem had uitgebracht, aan genomen. Bevestiging en Intrede Vanavond half 8 zal ds J. Bijleveld in de kerk aan het Rapenburg zijn intrede doen in de Geref. Kerk. De bevestiger is ds Van der Linde alhier. N.Z.H.-schaaknieuws Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: H. B.n- nendijkW. van Egmond 0—1, H. v. d.' WestenD. v. d. Vijver Mi, J. P.1 KwestrooA. v. d. Eijkel 10. R. j Tij^termanJ. van Iterson 10, G. i KromhoutW. de Kluiver 10, G. van EgmondJac. Noort 01, P. Brandsma Tijsterman xx; tienkamp: A. Ravensbergen—H. Kwestroo x—x, J. W. StigterL. J. Goudriaan O1—1. SASSENHEIM Evangelisatiefilm Vrijdag 7 November zal in de zaal van De oude Post voor de schooljeugd een samenkomst worden gehouden, waarin eer de evangelisatiefilm „Ver geeft elkander" wordt vertoond. De voor stelling. die om kwart over 4 begint, gaat uit van de Hervormd-Geref. Film- Evangelisatie. Om kwart voor 6 kan een tweede voorstelling plaats hebben als er voldoende belangstelling is. VOORHOUT Geen grenzen meer Het Ned. Bijbelgenootschap heeft gis teravond een bijeenkomst gehouden. Ds E. H Kalkman sprak het opemngswoo<d waarna de film ..Geen grenzen meer" werd vertoond. In de pauze sprak de heer Brugman, secretaris van het ge nootschap. een kort propagandistisch woord. In de zijzaal van het kerkgebouw lagen veie bijbels uitgestald en velen hebben deze kleine expositie bezichtigd. De heer G. Overduin uit Leiden, o;ga- niet van de Hervormde Gemeente, ver zorgds enkele orgelsoli. Groene Kruis De vereniging Het Groene Kruis, af deling Sasserjheim en omstreken, houdt Donderdagavond haar jaarvergade.-ing im het parochiehuis alhier. VOORSCHOTEN Gaslevering Na veel besprekingen met de directie van de stedelijke fabrieken va electriciteit te Leiden hebben uiteindelijk overeenstemming kunnen bereiken omtrent de nieuw te sluiten gasleveringsovereenkomst. Deze zou dan in werking treden per 1 Januari 1952. Het toepassen van de nieuwe overeen komst zou de slechte financiële positie van het gasbedrijf zeker verbeteren. Het voor 1953 geraamde verlies ad f 1700 op basis van het oude contract f 9000 bedragen. Inderdaad wel een belangrijk Dankstond Morgenavond om 8 uur woi Geref. kérk een danJcuur voor het ge was gehouden. Voorganger is ds M, den Boer. Mannenvereniging De Geref. miairnienveveniigdnig vergadert Donderdagavond om 8 uur. De heer S. van Es zal de leer van Apostolischen en darbisten behandelen Dienstkleding Aan daarvóór Ln aanrnenking komend gemeente-personeel wordt sinds 1940 in beperkte maté dienstkleding vérstrekt. De hderin opgedane ervaringen zijn niet geheel bevredigend. De in andere ge meente -gevolgde methoden van b.v. het verstrekken van een klediogtoelage achten B. en W. ook niet ideaal. Het college heeft nu een schema ontworpen •oigens hetwelk in beperkte mate dienstkleding zal worden verstrekt waar bij B. en W. geval voor geval zullen blijven beoordelen. De jaarlijkse kosten worden begroot 3 ƒ1680. WARMOND Luchtbescherming beraadde zich I Onder voorzitterschap van notaris P. [H. Romeijn is de afdeling van de ver- jeniging voor luchtbescherming bijeen ge- weest. Dit was de eerste vergadering sinds 1944, zodat het niet overbodig was, Min. Kernkamp naar de West Om enige misvattingen uit d© weg te ruimen De minister voor Uniezaken en Over zeese Rijksdelen, prof. mr dr W J. A. Kernkamp, zal zich Donderdag per liegtuig via de Verenigde Staten van Amerika naar de Nederlandse Antillen daarna naar Suriname begeven voor kort bezoek aan deze rijksdelen. De minister acht het gewenst, mede in ver band met de voortzetting van de con ferentie Nederland-Suriname-Nederlandse Antillen, zich ter plaatse op de hoogte te hellen. Hü hoopt van de gelegenheid ge bruik te kunnen maken om enige mis vattingen uit de weg te ruimen. Op de heenweg zal prof. Kernkamp zijr. reis in de Verenigde Staten enkele dagen onderbreken voor het voeren van besprekingen met de Nederlandse dele gatie ter vergadering van de Verenigde Naties en met de ambassadeur van Ne derland te Washington. De minister heeft het voornemen in het midden van deze maand terug te Bezwaren tegen ontwerp nieuwe Jachtwet De Stichting voor de Landbouw heeft de leden van de Tweede Kamer een re quest gezonden, waarin enige bezwaren worden ontwikkeld tegen de nieuwe Jachtwet. Zij vindt bijvoorbeeld de kos ten voor een jachtakte (f 55) te groot, wanneer het alleen maar gaat om de bestrijding van schadelijk wild. Daarom moet. behalve de „pleizier-jachtakte" een goedkopere akte mogelijk zijn. Ook meent de Stichting, dat in de jachtraad de helft der leden moet bestaan uit ver tegenwoordigers van de landbouw, aan gezien het doel van de wet mede Is het beschermen van de belangen van de landbouw. Voorts bestaan er bezwaren tegen de al te ver doorgevoerde moge lijkheid. dat de minister voorschriften geeft: bepalingen omtrent de duur van fie huurovereenkomst betreffende de jacht en de grootte van het jachtveld moeten, naar de mening van de Stich ting in de wet zelve worden opgenomen. Arabieren boos op Duitsland Gedelegeerden van zeven bij de Ara bische Liga aangesloten staten komen deze week in buitengewone zitting bij een om een gemeenschapelijke actie uit te stippelen, teneinde te voorkomen, dat West-Duitsland aan Israël schadeloos stelling betaalt. Deze zeven landen, on der leiding van Egypte, beweren, dat het West-Duitse geld ten goede behoort te komen aan de Arabieren, die na de oor log in Palestina zijn uitgeweken en niet aan de Joden van Israël. dat de secretaresse, mej. J. Machen, een overzicht gaf van de taak van de ver eniging. In kas is een saldo van 177. De stichting bescherming bevolking id een brief gestuurd, waaruit bleek, dat de tegenwoordige vereniging niet langer wenselijk en nodig was. De voor zitter stelde daarom voor de vereniging te ontbinden, zodat opneming in de stich ting B.B. kan worden verkregen. De burgemeester gaf een uiteenzetting in de doeleinden van deze stichting en hij dankte bestuur en leden voor het werk, dat in de oorlogsjaren is verricht. De vergadering ging accoord met de ont binding. Het kassaldo zal door de bur gemeester worden overgedragen aan een eventueel te stichten afdeling Warmond de B.B. Mocht binnen vijf jaar zo'n afdeling niet zijn gevestigd, dan kan de burgemeester, in overleg met de notaris, andere bestemming aan het geld Droog haar kan geen veronachtzaming ver dragen. Het wordt doi en breekbaar... pas op voor rooe en haaruitval I Hier helpt Silvikrin Lotion met Vitoll Zl) geelt Uw hoofd huid nieuwe vitaliteit, dank zij haar gehalte aan Silvikrin Puur. de biologische haarvoeding. Uw haar krijgt een |eugdtg lrisse glans en het blijft de hele dag keurig in orde. Masseer tedere dag enkele druppels in Uw hooidhuld. Dat Is alles. En dat is ook het beste. Flacons „naturel" f 1.50 en I 2.75. Nieuw Sllvlkrir product Gedurende NOVEMBER 'n extra AANBIEDING orfing op alle CORSETTEN korting op alle REPARATIES „OCTORNO'-Salon Leiden, Kachelzeiltje 49 ct met mooie rand en uitgevoerd met diverse dieren figuren. Geen papier doch origineel Balatum Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 15 Nov. I.V.A., Haarlem- merstr. 48, Nova, Noord einde 43. Theeserviea compl. ƒ7.98. Mooi crème aardewerk van fraai bloemdécor. Modern laag model glasservies 30- delig compleet ƒ6.98. Stenen buiten en v«4-v. Br. aan harporgei 425. In huur- bedkrulk, orig. Keuls aarde- v. Swi gchem. Sport- koop v.a. 5.- per maand. werk met beugelsluiting 98 64 of melden 's avor.ds Tevena reparaties aan pia-1 ct. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. uur. no's en orgels by W. A. Nova, Noordeinde 43. Aank riameskanster aevr Gouw, Terweeweg no. 100. Stalbenodigdheden. Voor- r «.Tin Oegstgeest, Tel. 23217 handen: koestaken. staakha- Helst kunnende perm enen- «k k «rampen, koeriemen. Goede verdiensten. Zsak iei luxeih»Ut.«-; mestvorken. I schepemmers, melkbussen verena omstandsgraeden. cnzvoorts rattenkorven, Spotprys Zeer geschikt v.mollenklemmen, bascules, jongedui die wdlen trouwen, gewichten, eiken was-, re- Woning binnen zeer korte 1 gen-spekkuipen. Jarenlange Personeel gevraagd]* vwtT1Lpt!,J?' ^aPd8' 3 (by G. Koekebakker, Molen- Gevr. per 15 Nov. in ge-!eind 14 R'Jnsburg. Tel. 2429 zin m. 2 kinderen een Ohr. Studie-orgel ƒ75. koffer- meisje, v.d.e.n. Liefet van orgel ƒ135, s-alor.ongel ƒ290, Bernard". Dameskapper. Windlustweg 3. Wassenaar. Tel. K 1751—2286. Mevr. Kroes. Pr. Bernhard- laan 58. Oegstgeest. vraagt inwonende dienstbode, zelfst. kunnende werken. Aanm. tussen 7 en 8 uur 's avonds of tel. K 1710—23597. Beschaafde hulp in de huishouding. Voor dag en nacht. V.g.g.v. Aanmelden na 7 uur (niet Woensdag i Mevr. Demenint Rhijngeester- straatweg 2. Oegstgeest Personeel aangeb. Dame mi. eigen inkomen, zorgz. huisvrouw. neemt gaarne leiding der huishou ding op zich bij Heer alleen of klein gezin, waar huisvr. ontbreekt. In- of extern. Br. no 8006 bureau van dit blad. B.z.a. meisje. 17 jaar. voor de dag. liefst bij kinderen. Brieven Agente J v Diggele Zonneveldstraat 5. Hazei tijd te betrekken. Winkel-1 bekendheid. A.'J. Hartwijk. pand in huur. Bn. no. 80011 Landbouwhuis Nieuwe Bees, bur. van dit blad. I tenmarkt 7—9 (veemarkt). I Telef. 26627. wu >ijn goedkoper! Union 88 van f 57.50 voor f 49.50. Verder alle mogelijke prfma merkhorloges voor sterk concurrerende prijzen. De Speciaalzaak van Leiden. Te huur gevraagd Gevr. m. ing v. 1 Dec. gest. r.it-sl.kam. met str. w. en w. maalt. Omg. Tuin stad w. Br. aan Mej. J. Kra- Br. aan Mej. J. Kra-»* uünjiii» o De Sitter laar. «.ud, Te huur aangeboden wijs. G ote keuze lovingsringen, horloges. Te huur op prima stand grote ged. gemeub. suite m. keuken (parterre). Br. bur. d. blad no. 8002. en een woord van bemoedi ging en troost tot hen die ongenezen heen gingen, door J. D. TR00STHEIDE (hoofdredacteur Zeeuwsch Dagblad). De schrijver woonde de ge bedssamenkomst te Goes bij. Prijs 0.60. Bestellingen p. girono 274289 ten name van Zeeuwsch Dag blad, Goes, of per postwissel Huishoudster b.z.a. t dame. heer of klein gezi Zo spoedig mogelijk. Br. o: der no. 8W)4 bur. v. d. bla Juffrouw op leeftijd b.z. tor huish. werk. Br on 8003 bur. v. d. blad. Te koop aangeb. Poppenwagen met bedje en kussen. Autopeó. Dames schoenen. maat 38. Kaplaar zen, maat 27 en 38. Maresin- gel 62. Vulcana haard in zeer g. staat. Kachel (Salamander- model). Frui'nlaan 4 (vóór of tuss. 6 en 8 uur Gebroken, geecheurd of ton den afgebeten Reparatie» in enkele uren eereed KNKKI. Hogewoerd Lelden, leiefoca 4W70 tandtechniek. opticiens labo ratoria. „Holland". Obrccht- Den Haag. telefoon voikopwl 1 39.96.06. Gem. zit-slaapkamer op goede stand. Br. ond. no 8005. bur. v. d. blad. Diversen Tafeltennis-wedatrUdtafela verhuren wij per dag a f 3| per week f 5. Langer op aan- j vraag. Speelgelegenheid inl verwarmde zaal a f 0.50 pei l uur. p.p. Clubs speciale ta-1 rievcn. Kaaij's Tafeltennis-1 hal. Hogewoerd 103, Tele foon 22536 Juffrouw- gevr.. leeftijd tussen 50 en 60 jaar. Chr. beg., om de avonden gezel lig door te brengen. Haar lem me. weg 44, Leiden. Lauwe permanent, geheel nieuw systeem, geen warmte op het hoofd f 5.—. wassen, j knippen, watergolven inbegr. golven f 1.60. ondulercn f 1.251 Heren, bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kap-1 pershuis. Apothekersdijk 8. Telefoon 26218. Uw tuin vol bloemen vroeg in het voorjaar. Plant NU hyacinthen. Een koopje! j S stuks voor 90 ct. Vlieland'» Zaadh 'el. Nieuwe Rijt) 50 t/o 't Gangetje. klokken, wekkers. Ateliers voor reparaties. Spoedig en billijk. Jac. Hoogervorst, Morsstr. 9. Telef. 24920. Hot Ringentouis. NET MEISJE dag en nacht; meerdere hulp aanwezig. Aanmelden: Woensdagavond van 7 tot 8 uur, mevr. Den Haan Groen, Pieterskerkhof 36, Voor board in 't groot of een latje in 't klein; De knutselaar moet i-n „Dé Houthal" zijn. Board, tri plex. een Lijst of een Lat. in „De Houthal" vindt iedere knutselaar wat. Hogewoerd no. 99. Telef. 22536. Naaimachine defect? Re paratie direct bij U aan huis Geen vervoer. Niet wach ten. Geringe kosten en on der garantie. Naaimachine Service. Rijr.sbu igerw. 29B, Tel. 26664. Leiden. Leidse w asmachlnever- huurmij Modern, Rooden- burgerstr. 32 en Margriet- •tr. 7. Tel. 22880. Stipte be zorging. Ontsmetting te Uwent van on-ze Hoover door gedlpl. personeel 125 en 220 Volt. Telef 22880. Goed tehuis gezocht voor lief katje, dol op Felix' Kat tenbrood. Woonark Myosotis Zijlsingel t.o. 67. Hardboardplaten en eiken triplex voor prijzen om te watertanden. Vraagt eens prijs, het valt mee. want -.De Houthal" is toch goedkoper. Knutsel met Houthalmateri aal. Hogewoerd 99. Tel. 22536 KLEINE FABRIEKSPARTIJ met kleine smeervlekjes, verkopen wij morgen tegen in alle maten tot 250 lang. L ALLEEN WOENSDAG DUS MAAR ÉÉN DAG van uitstekende kwaliteit. EXTRA BREED PER COUPON, 240 lang, 200 breed ALLÉÉN BOTERMARKT 19 Een horloge kopen is een Zoekt U een Pendule of ^Kk Jari verr,ouwen' °nze Wekker, de beste hebben fabrikanten van merkhorlo-wij. Jungfram? Kienzle ges garanderen ten volle hun I Mouthe. Of Polshorloges' erken, dus ook wij heb-1 Zenith. Election, Union! Aria, Corvette, ben garantie, zodat by ons! Prisma. een prima service gegaran- j Roamer, Pronto. Olir». deerd is. Uurwerken Kliniek. Goedkopere Zaak" S Lage Rijndijk 8. Water. Haarlei Tafeltennis-wedstrijd taf cis verhuren wij per dag a f 3 per week f 5. Langer op aan. vraag. Speelgelegenheid in verwarmde zaal k t 0.50 per uur p.p. Clubs speciale ta rieven. Kaaij's Tafelteimis- hal, Hogewoerd 103, Tele foon 22536 442 Dc directeur 6prong op en drukte de hand n de bewoner van kamer 333. „Ik héb u misschien heel wat last ver oorzaakt," zei de Baron. „Later kom ik u misschien nog wel eens vertellen wat hiervan de oorzaak was. Ik ben erg blij da: ik nu twee goede vrienden gevon den heb. En u zult 't wel goed vinden, dat zij nu met mij meegaan." Toen druk ten de béide mannen elkaar weer de hand. „Ik kom u ook een handje geven," sprak Pieter. „Want wij gaan met meneer meehij heeft ons uitgenodigd." „Dat spijt me dat spijt me1" stotterde de directeur verder, die alles zo gauw niet kon verwerken. „Ik wilde je juist een hogere rang gevenje leek me een geknipte liftbediende en...." „Niks er van.." riep de Baron, terwijl hij voor de tweede maal de hand van de direc teur pakte. „Ze gaan met mij mee.... vaarwel meneerik hoop dat ik niet te lastig toen geweest!" Toen stapte het drietal het hotel iht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4