Micuwe fCciftsr()c (Couranl Van Juliana tot Juliana de souvereiniteit niet af te staan Regering wenst N.-Guinea Hervatting der besprekingen hierover met Indonesië zinloos over Autobezitters moeten al hun documenten bewaren „Gezuiverden" krijgen verder herstel van pensioen Goede samenwerking in het kabinet verwacht Wist U DONDERDAG 30 OCTOBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (By contract belangryke korting). Drie en dertigste jaargang No 9572 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E, DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Vooi Leiden en Omstreken .Staat vat titl) It gfteblecfa ago bert la legljeaspoet" Eindelijk een duidelijke uitspraak AAN AFSTAND VAN NIEUW-GUINEA door het Koninkrijk of aan beperking der Nederlandse souvereiniteit over dat gebiedsdeel, dan wel het aanvaarden van een mandaat denkt de regering niet. Zij ziet in een hervatting van de besprekingen met Indonesië omtrent de status van Nieuw-Guinea geen heil. Aldus lezen wij in het antwoord van de rege ring op de in het voorlopig verslag van de Tweede Kamer met betrekking tot de algemene beschouwingen over de rijksbegroting 1953 gestelde vragen. Dit is dus voor de eerste maal een duidelijke uitspraak, waaruit blijkt, dat de Nederlandse regering niet van zins is over dit gebiedsdeel te marchanderen. De regering is wel bereid, met Indo nesië een gesprek te voeren over Nieuw- Guinea, ten einde er toe mede te wer- vervat in art. 73 van dit Handvest, de ontwikkeling van dit land en ners te bevorderen, dit beheer beschouwen als een sacred trust" hieromtrent regelmatig aan de Verenigde Naties te rapporteren. Dit alles tot tyd wijle de bewoners van Nieuw-Guines staat zijn, zelf over hun toekomst te beslissen. De regering heeft reeds aan de Indo nesische regering doen blijken van haar bereidheid, de besprekingen over Unie-vraagstuk te hervatten. Diplomatiek overleg over de wijze, waarop de be sprekingen zuUen worden gevoerd over de aard en omvang daarvan, is gaande. Daarom kan in dit stadium de regering niet in verdergaande beschou wingen hieromtrent treden. Plannen met de Grondwet Toch nog naar 'n nieuwe herzienings-methode Het eindrapportvan de staatscomimis- e voor de grondwetsherziening kan waarschijnlijk niet vóór Juni van het volgend jaar worden tegemoet gezien. Aldus blijkt uit het regeringsantwoord op de algemene beschouwingen bij de rijiksbegrotingen1953. De regering van oordeel, dat bet vraagstuk van mogelijkheid tot venbetering van de gel dende procedure van grondwetswijziging niet mag blijven rusten (De lezer zal ich herinneren, dat de Tweede Kamer bij de behandeling van de jongste girond- wetsherzieningsvoorstellen het instellen van een afzonderlijke Kamer Grondwetsherziening verwierp. - Red.). Van regeringswege is dan ook de staats commissie verzocht, dit vraagstuk op nieuw te bekyken, met inachtneming van de bezwaren, tegen het vorige voor stel ingebracht. Gevraagd is, speciale aandacht te besteden aan het verworpen amendementTilamis, dat beoogde, de tweede lezing van een voorstel tot grondwetsherziening te doen plaats heb ben in een Verenigde Vergadering der Staten-Generaai. Binnen zeer korte termijn kan het ad vies van de Sociaal Economische Raad worden verwacht met betrekking tot het vraagstuk der gemeente-classificatie, het bekende rapport va ;-Kruyt is verschenen Tewerkstelling werklozen Kantoorpersoneel moeilijk Onder gerepatrieerden is een enquête gehouden De regering stelt zich voor, zo spoedig mogelijk na ontvangst van het reeds ge ruime tijd geleden gevraagde advies van de Sociaal Economische Raad en van suggesties van ambtelijke zijde, maat regelen te treffen, die een verdere be strijding van de werkloosheid beogen. Een enquête is gehouden onder de gere patrieerden. De verkregen gegevens, no dig voor de bestudering van het vraag stuk van de opneming van deze groep in het arbeidsproces, worden thans uit gewerkt. Het groter wordende aantal werklozen onder het kantoorpersoneel is voor dc regering een voortdurende ozrg. Op al lerlei wijzen wordt getracht, hen weei aan het arbeidsproces te doen deel nemen. Hierbij is echter overduidelijk komen vast te staan, dat hel merendeel van het werkloze kantoorpersoneel weinig vakbekwaamheid bezit om :r administratieve beroepen te werk ge steld te worden. Aldus de regering haar memorie van antwoord op dc alge mene beschouwingen bij de rijksbegro ting 1953. ken, dat eventuele misvattingen c uit voortvloeiende verontrusting kant van de Indonesische regering om trent de Nederlandse oogmerken ten aan zien van dat gebiedsdeel worden weg genomen. Het standpunt van de Nederlandse re gering is, dat de souvereiniteit de jure en de facto over Nieuw-Guinea bij het Koninkrijk der Nederlanden berust. Door toe te treden tot het Handvest der Ver enigde Naties heeft het Koninkrijk in tussen op zich genomen de verplichtingen. De nieuwe kentekenbewijzen Anders moet men straks wellicht opnieuw invoerrechten betalen MET INGANG van 1 November wordt zoals men weet voor motorrijtui gen een nieuw soort kentekenbewijs afgegeven. Dit papier doet tevens dienst als nationaliteitsbewijs deze bewijzen worden niet meer ver strekt en zal daarom nationaal kentekenbewijs heten. Houders van oude kentekenbewijzen, die vóór 1 November zijn afgegeven, behoeven zich echter geen zorgen te maken. Hun oude bewijs wordt gelijkgeschakeld met de nieuwe en zal dus eveneens de functie van nationaliteitsbewijs vervullen. ingevoerd, of, anders gezegd, dat de in voerrechten z'(jn voldaan. Hiervoor is het nationaliteitsbewijs of een gelijk waardig document onmisbaar. Motorrijtuigen waarvoor nog geen kentekenbewijs is afgegeven, Dit „generaal pardon" betreft echter slechts de huidige houder van- het oude kentekenbewijs. Als het motorrijtuig ver kocht wordt en het kentekenbewijs op een andere naam wordt overgeschreven, moet men kunnen aantonen dat de wa- gen op regelmatige wijze in ons land is Minister Beel deelt mee Wie tot nu toe 50 pet ontving, heeft na 1 Januari recht op 20 pet meer DE GEZUIVERDE AMBTENAREN zullen, nog verder dan reeds in 1947 en later is gebeurd, worden hersteld in hun pensioenrechten. In de gevallen, waarin het pensioen is bepaald op 50 tot 70 pet van het normale, wordt dit percentage met ingang van 1 Januari verhoogd met 20 pet. Dit heeft minister Beel aan de Tweede Kamer meegedeeld. Voor hen, die tot dusver niet of slechts voor een gering percentage herstel van hun pensioenrechten konden verkrijgen, kan het pensioen met ingang van 1 Janu ari op hun verzoek worden bepaald op ten hoogste 50 pet van het normale in dien zij: a Op 10 Mei 1940 tenminste vyftien voor pensioen geldige dienstjaren had den; b Niet door een tribunaal of bijzonder gerechtshof veroordeeld zijn, of c. voor waardelijk buiten vervolging zijn gesteld, voorwaardelijk zijn geïnterneerd, niet langer dan tot 1 Juli 1947 in detentie hebben gezeten, of indien deze detentie na 1 Januari 1947 is begonnen en langer dan een jaar heeft geduurd Het is niet de bedoeling van de rege ring, dat allen die aan deze drie voor waarden voldoen op hun verzoek auto matisch tot 50 pet in hun pensioenrech ten worden hersteld. Voor elk geval moet afzonderlijk worden beoordeeld of, met het oog op de ernst van de gedragingen en de gedragslijn van de regering op het gebied van de zuivering, gedeeltelijk her stel. verantwoord is. „Lezen" is een kunst V Prins in Mexico-City aangekomen Bezoek aan president Miguel Aleman Gisteravond om vyf over negen Ne derlandse tijd is Prins Bernhard met zijn gevolg per K.L.M. in Mexico City- gekomen. De prins werd namens de Mexicaanse regering ontvangen door Manuel Tello, minister van Buitenlandse Zaken, Agus- tin Garcia Lopez, minister voor verbin- dogen, Antonio Martinez Baez, minister voor Economie, generaal Gilberto Li minister van Defensie en dr Van Houten, de Nederlandse gezant in Mexico. Tevens waren aanwezig alle leden van de Neder landse legatie en talryke Mexicanen Nederlanders. De prins bracht later een bezoek president Miguel Aleman. Vandaag zou hij in gezelschap van de president de tentoonstelling van Neder landse producten openen. Briel aan Tweede Kamer Firma moet firma blijven, zegt middenstand vóór 1 Januari 1956 van dit bewys voor zien zyn. Op die datum verstrijkt name lijk de termijn voor de verwisseling van nummerbewijzen in kentekenbewijzen. Houders van nummerbewijzen moeten dus tot die verwisseling bij grensover schrijding steeds een nationaliteitsbewijs overleggen. Mocht men geen nationaliteits bewijs bezitten, dan dient men alle documenten die op de auto betrek king hebben, voor te leggen aan het ministerie van Financiën. Met het oog hierop raadt de A.N.W.B. aan, alle documenten zorgvuldig te be waren. Het ministerie heeft soepel heid toegezegd, maar zo nodig kan het de invoerrechten en de invoer- belasting alsnog opeisen. Kentekenbewijzen die de letters GN of FH dragen en die resp. slechts aan tenlanders ert autohandelaren worden verstrekt, vervullen niet de functie nationaliteitsbewijs. Nieuw schoeiselhet strandklompje r\E NEDERLANDSE klompenmakers hopen in de zomer van 1953 met een nieuw product op de markt te komen. Het ts het „strandklompje". een sierlijk houten schoeisel, dat bij zonder geschikt is voor het strand. Men denkt hiervoor een grote afzet te vinden. De nieuwigheid is te zien op de nationale klompenbeurs. die morgen in Groningen wordt geopend. Gros siers en winkeliers kunnen via deze beurs hun inkopen doen. Om propa ganda voor hun product te maken, zullen de klompenmakers zelf mor gen op klompen naar Groningen rei- m Vruchtbaar beleid mogelijk jgp Formatie bemoeilijkt door fractiewensen t.a.v. zetelverdeling en personenkeuze DE LANGE DUUR der kabinetsformatie en de verwikkelingen, die zich daarbij hebben voorgedaan, hebben ongetwijfeld een onbehaaglijke indruk gewekt. Het landsbelang zou met een snellere oplossing gediend zijn geweest. Aldus klaagt minister-president Drees in het deel van de memorie van antwoord op de algemene politieke beschouwingen inzake de rijksbegroting 1953, dat is gewijd aan de kabinetsformatie. lilijkheden zijn vergoot door de toenemende gewoonte, dat de Kamer fracties bij het overleg omtrent formatie niet alleen het ontwerp-program beoor delen, maar ook gekend willen worden in de verdeling van de portefeuilles en de keuze van personen Toen dr Drees de eerste maal forma- ur werd, heeft hij wel enige fractie- Stikker en de koetsier igen, inlichtingen gegeven, maar h heeft niet de instemming gevraagd va de fracties omtrent voor te dragen pei Onuitgclokt spraken enkele frac- zlch echter voor of tegen bepaalde Overigens kan men, aldus dr Drees. u eenmaal degenen, die voor het minis rsambt worden aangezocht, niet he recht ontzeggen, te vragen, met wie zi. samenwerking in een kabinet wor geroepen en advies te vragen aai geestverwanten. Dit is te zien in he licht van 's ministers opmerking, da herhaalde malen het slagen van de for matie is afgestuit op de portefeuille- Uitvoerig staat de rgering stil bij het buiten het overleg laten van de V.V.D., waarbij de stelling wordt ingenomen, dat bekende communiqué van het hoofd bestuur van deze partij, de Zaterdag na verkiezingen opgesteld, duidelijk maakte, dat een overleg met de heer Oud toch tot niets zou voeren. Uiteindelijk is er dan toch een kabi net tot stand gekomen. Geen richting zal daarbij haar wensen volledig vredigd hebben gezien, maar er is reden ,e vertrouwen op een goede samen werking in het kabinet, die een vrucht baar beleid mogelijk zal maken. Tegenover de critick op de uitbreiding in het aantal ministers stelt de re> ring, dat er slechts één meer ls dan het vorige kabinet. Er zijn wel nieu' departementen gecreëerd, maar dat is volkomen reëel. De uitbreidin" zit feite lijk alleen in het oenoemen van een mi nister zonder portefeuille op Buiicn- landse Zaken. Herhaalde malen was dit de Tweede Kamer reeds ievraagd Oud-minister Stikker op de stoep van de Nederlandse ambassade in Londenvanwaar hij per koets naar het Buckingham Paleis vertrok om Koningin Elizabeth zijn geloofsbrieven aan te bieden als Nederlands Londen. Links: generaal-majoor Sir Salisbury Jones, chef van het protocol. Wagen vloog legen boom Dode en gewonde bij autobotsing Op het kruispunt van de rijksweg ApeldoornZutphen en de weg Deven terArnhem, bij het dorp Klarenbeek. is gisteren een bestelauto, bestuurd door ce 22-jarige C. Burgers uit Apel doorn, tegen een boom gereden. De chauffeur was op slag dood. De naast hem zittende 50-jarige A. Tamboer, eveneens uit Apeldoorn, kreeg een zware hersenschudding en andere verwondin gen. In Grootebroek (N.-H.) is gister avond het tweejarig zoontje van het echtpaar Smit onder een vrachtauto met aanhangwagen gekomen en overleden. De SRP (ontbonden) was weer actief De Westduitse autoriteiten hebben gis teren 61 illegale organisaties opgerold, die even zovele opvolgers waren van de buiten de wet gestelde S.R.P. (neo nazi's). De politie deed overvallen op de hoofdkwartieren van de groepen i gehele Britse zone. Volgens Richard Borowski, de minister van Binnenlandse Zaken in Neder- Saksen, stond één dei- opgerolde groepen in contact met de communistische partij. Bij verkiezingsvergaderingen van de groepen werden nazi- en anti-Joodse leideren gezongen, aldus de minister. De Bevan-groep is thans officieel ontbonden //Onbehaaglijke wapen stilstand" Bevan heeft zijn groep nu o f f i c i e e ontbonden. De verklaring werd gepu bliceerd in het blad van de linkervleugel der socialisten, Tribune. De verklaring besloot met de woorden: Ieder van zal elke geoorloofde stap doen om Labour-fractie er toe te brengen, de be slissing te herzien en de parlementsleden hun recht terug te geven, vrijelijk groe pen te vormen. De eerste reactie van Britse parle mentsleden op deze „overgave" is, dat zy slechts een onbehaaglijke wapenstilstand zal zijn in de strijd tussen Bevan Attlee. Mr Teppema directeur- generaal De benoeming is te verwachten mr S. Th. J. Teppema tot directeur- generaal voor de buitenlandse economi sche betrekkingen, in welke functie hij de heer D. P. Spierenburg zal opvolgen. Zoals men weet, is mr Teppema reeds plaatsvervangend directeur-generaal. Dr J Linthorst Homan zal bij dit directo- ïaat-generaal de functie van directeur aanvaarden. Voorts heeft ook prof. dr L. J. Zim- mermann een functie bij het directo raat-generaal aanvaard. DAT de Vochema, de vakbeurs voor de voedings- en genotmiddelen- en che- De drie grote middenstandsbonden heb- mische industrie te R'dam. 8200 bezoe- ben in een brief aan de Tweede Kamer kers heeft getrokken, waaronder 370 bui- geprotesteerd tegen het voorstel van de tenlanders. terwijl de orders bevredi- - - - - gend waren. wijzigen, dat de r de handelsnaamwet „fin uitsluitend Volgens de statistiek komt er griep.. schap onder firma. Het begrip firma is volgens de bonden zo ingeburgerd, dat de voorgestelde wijziging onwerkelijk is en een groot gevaar betekent voor de goede naam van vele bedrijven. Voorts hebben de bonden zich tot de DAT het nieuwe kantoorgebouw van de N.V. prov. en gemeentelijk Utrechts Stroomleveringsbedrijf iP.E.G.U.S.) bij de Merwedeccntrale aan de Keulse Kade in Utrecht officieel is geopend. DAT vertegenwoordigers van Canada. Australië en Nieuw-Zeeland een bezoek hebben gebracht aan 14 adspirant-i Kamer gewend in verband met de ko- granten. die in de Beemster by mende administratieve rechtspraak in delproef zjjn gehuisvest in een kamp en daar bedrijfsorganisatie- Zij vinden het ge- hun scholing ontvangen, wenst dat de verhoudng tussen het aan- tal gewone, bijzondere en buitengewone DAT de raad van Bussum f 25.000 be leden van het college van beroep voor «shikbaar heeft gesteld voor een besloten het bedrijfsleven wordt vastgesteld bij Priisvraa8 de wet. Indien de regering meent, dat een uitspraak van het college in strijd 1,ocn'- met het algemeen belang is en geen ge- DAT de gouden medaille van Hel volg moet hebben, dient eerst de Raad Groene Kruis is uitgereikt aan dr B. J van State te worden gehoord, aldus de Ilornstra te Bergum. oud-hoofdbestuurs- middenstandsbonden, lid van de Friese afdeling. DAT het Tweede Kamerlid Tj. Krol (C.H.) wegens zijn benoeming tot lid van de vaste commissie in zake de wet autovervoer goederen heeft bedankt als alg. voorzitter van de Bond voor Be- drijfsautovervoer in Nederland en hier van erelid zal worden. DAT luit.-kol. H. M. van Oorschot, die met pensioen gaat, morgen in Maastricht het commando over het garnizoen en over het regiment mortieren Menno van Coehoorn overdraagt aan luit -kol. A. J J. Adam van de Hogere Krijgsschool in Den Haag. DAT tot ereleden van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genoot schap zijn benoemd mr W. Baron Michiels van Kessenich. burg. van Maas tricht, D. F. Lunsingh Scheurleer en E .'."ijst. DAT de commandante van het Ncd. Verpleegsters Korps van de Landmacht, res.-maj. L. Baronesse Van Hogcndorp. d:e benoemd is tot hofdame van Prinses Wilhelmina, in Utrecht afscheid heeft ge nomen van haar korpsleden. die zij i pers i uit. DR. DRLES om een sterker bezetting van dit depar- Er is critiek uitgeoefend op het feit, dat in kabinet-op-brede-basis een partij loze minister is opgenomen (minister Beyen Red.). De regering meent ech ter ,dat het bij geen enkel kabinet, wel ke richting het dan ook omvat, uitgeslo ten behoeft te zijn, dat een partijloze minister daarvan deel uitmaakt. Op mi nister Beyen is de aandacht gevallen in verband met zijn kwaliteiten en zijn uit gebreide internationale ervaring, die ook aan de behandeling van dc monetaire vraagstukken, welke thans in het inter nationaal overleg bij herhaling aan de orde komen, ten goede kan komen. Voorts wijst de minister-president er op, dat vooral de omstandigheid, dat het departement van Economische Zaken overging van de KVP naar de A.R. heeft bijgedragen tot de wens. in de getals verhouding binnen het kabinet een com pensatie te vinden. Pogingen om een vroiAvelykc minis ter in het kabinet op tc nemen zijn niet gedaan. Wel is er ernstig sprake geweest van een vrouwelijke staatssecretaris (Men zal zich herinneren, dat het PvdA- Eerste Kamerlid, mej. mr M. Tjeenk Wil link is aangezocht Red.). Om persoon lijke redenen heeft zij, die hiervoor ge polst werd .zich echter teruggetrokken. Ongetwijfeld kan een vrouw evengoed tot minister of staatssecretaris worden benoemd als een man, aldus is het oor deel van de regering. Deining te Woerden Ambonnees, die niet als getuige verscheenvan bed gelicht Politie kwam in de vroegte met 120 man het kamp binnen GISTEREN OM VIJF UUR in de ochtend is de bewoner J. L. van het Ambonnezenkamp te Woerden door een aantal manschappen van de rijkspolitie uit zijn bed gelicht en, zoals hy onder de dekens gelegen had, in zijn nachtgoed en op blote voeten, in een politieauto gezet, waarschijn lijk op weg naar Assen. Enige tijd geleden had L. namelijk een oproep ont vangen om, voor de rechtbank aldaar, te getuigen in de zaak tegen de Ambonnees S., die een landgenoot doodschoot. Met niet minder dan 120 man kwam e politie het kamp binnen. Zij vorm en oen haag tussen de twee barakken Marijke en Beatrix. Een tweetal man schappen ging laatstgenoemde barak Bij de kamer van de familie L. aan genomen, klopte ze driemaal en toen er werd open gedaan, forceerden ze het overigens zwakke deurtje. De politiemannen traden het slaap gedeelte van het vertrek binnen en trok ken de deken van het bed. Een hunner hield mevrouw L. een pistool onder de Een Haagse, die 103 jaar wordt DAT de stichting Kunst en Bedrijf het bestuursvoorstel om een samensmelting de stichting Kunst en Gezin gaan. heeft verworpen. DAT de ANWB. het Nijmeegs meente'oestuur attent heeft gemaakt op het grote slipgevaar op het Keizer Lode- wijkplein en de Waalbrug aldaar, ter wijl er zelfs geen waarschuwingsborden zijn geplaatst. DAT namens een groep anonic firma's gisteren op Buckingham Palace aan Koningin Elizabeth van Engeland een door B van Vlymen geschilderd por tret van haarzelf is overhandigd DAT bij het Kinselmeer aan het IJ te A'dam een cylinder met zwavelwater stof. die gedemonteerd zou worden, plot seling als een raket tegen een auto op vloog en de 44-j chauffeur J. M L. be wusteloos sloeg. DAT de Ned consul-generaal in Mar seille. G. J M A. Randshuysen, aldaar onverwachts is overleden- DAT de Besock- Tabakraii. die in i9.V) DAT mr Th. A. Wesstra bij zijn af- 233 pakken tabak, aangevoerd door een scheid als gemeentesecretaris van Haar- Chinese combinatie, in beslag had laten lem de gouden medaille van deze stad nemen, thans door de A'damse rechtbank ontving cn tegelijkertijd zijn opvolger deze partij toegewezen heeft gekregen, inr H. E Phaff, tot nu toe secr. van Dellt daar dc tabak van haar onderneming af- I tijd, is beëdigd. I komstig bleek te zyn. I terugdenkt. ..Ik kan nog best Dat zegt de Haagse CalonneMeister, woonachtig Laan Meerdervoort 340, die Dinsdag 11 Nov* ber 103 jaar hoopt te worden De pi tere ogen van deze oudste ingezetene i van dc Residentie en op één na oudste van het land. getuigen van een onver woestbare levensdrift. Hoewel ze met haar dochter samenwoont, verzet ze nog heel wat in haar huishoudentje Zij is bovendien een trouwe lezeres van ons blad Haar verjaardag ziet ze verlangend tegemoet en ze stelt zich voor. al haar vrienden en kennissen hartelijk te ver welkomen Mevrouw De Calonne is in Indië geboren en heeft vele jaren ge woond In dat warme land Het was een zy nog met zoveel liefde neus. Dat bleek bedoeld als middel tegen schreeuwen. De vrouw maakte haar man wakker. Toen L. werd medegedeeld, dat hij mee moest, vroeg hij of hy even z'n kleren aan mocht schieten, maar de politie verklaarde, dat daar geen tijd voor was. Van Ambonnese zijde werd tegen dit optreden geprotesteerd. Men vertelde ons, dat L. een brief naar de officier van Justitie had geschreven, dat hij wel als getuige wilde komen als zijn partij (de CRAMS) daarmee accoord ging. De secretaris van de CRAMS had drie v/eken geleden reeds tegen twee politic mannen verklaard, dat L. niet onwillig was om te getuigen, maar dat deze. in het tegenwoordig stadium van de strijd, verplicht was zich aan de regel te hou den, dat hij niets zonder zijn partij organisatie mag ondernemen. Partisanen in Wesl-Duitsland De eerste getuigen zijn thans gehoord Voor de eerste maal heeft de gemengde Westduits-Amerikaanse commissie, die een onderzoek instelt naar dc anti-com munistische partisanengrocpen in West- Duitsland, gisteren getuigen gehoord. Hiermede was gewacht tot de komst van Gaines, een juridisch deskundige van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De namen van de ondervraagde getui gen werden niet bekend gemaakt. Eind November verkie zingen in Saarland De regering van het Seargebied heeft gisteren gesloten, dat op 30 November a s. algeméne verkiezingen zullen wor den gehouden. Men verwacht, dat de Franse minister van Buitenlandse Zaken, n I Schuman, spoedig een nieuwe verklaring zal afleggen over de Saarkwestic. Weinig verandering Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewoikt met plaatselijk enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind tussen West en Noord- West. Weinig verandering ia temperatuur. (Opgemaakt te ZON EN MAAN Vrijdeg: zon 7 33—17 13; ma 5.38. Op 1 Nov V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1