Bil GlS[ieuws uit de ijn- en eenstreek Kareol zal zo spoedig mogelijk worden betrokken Stap over op A.H. 18 29 65 25 39 42 29 33 39 65 49 21 Voor Uw TRICOTAGES naar het speciaal adres „VE.FI.VO." LICHT OPDAT ZIJ LICHT ZIEN VOOR ADVERTENTIES: Telefoon 31441 ALBERT HEIJN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 22 OCTOBER 1952 ALPHEN AAN DEN RI1N Jonge grafici ontvingen hun diploma De belangstelling voor de grafische vakken is bij de jeugd van de Rijnstreek niet erg groot. Er is een hunkering naar de baantjes „met de witte boord" en ook is er voldoende belangstelling voor de zware ambachten. Dit is een eigenaardig verschijnsel voor een gemeente als Al phen. waar een van de grootste grafische bedrijven van ons land is gevestigd. Voor jongelui, die nog waarde hechten aan het zelf-scheppende werk, is er veel moois in het grafische vak. Dat zullen stellig de jongens toegeven, die in een bijeenkomst, gehouden in de cantine van Samsom N.V., in het bezit zijn gesteld van hun diploma. Zij werden opgeleid onder toezicht van de districts-oplei- dingscommissie Rijnstreek. Deze commis sie had aan de uitreiking, die ook door enkele ouders werd bijgewoond, een feestelijk tintje gegeven. De heer J. B. Samsom sprak een inlei dend woord. De diploma's werden uit gereikt door de heer H. Bouman uit Woerden, een van de bestuursleden. De gelukkigen waren: zetters J. M. Boot en P. Borst, Alphen, M. de Jeu, Woubrugge en D. C. v. d. Laan, Nieuwkoop. Druk kers G. Haze, J. Haze en A. Versluis te Alphen en O. T. van Veen te Nieuwer- brug aan den Rijn. Voor twee jongens, die in militaire dienst zijn, namen de ouders het diploma in ontvangst. J. Haze behaalde een gemiddelde van „ruim vol doende". De heer H. H. Laros vertoonde enkele films, die een indruk gaven van de pres taties in andere beroepen De heer S. L. Hoogeboom, controleur bij de vakoplei ding. hield een causerie over: Opleiding en opvoeding. Landarbeidersbond De afdeling van de Chr. Landarb. Bond houdt Vrijdagavond haar jaarvergadering in Concordia. Het koor „Ons genoegen" verleent medewerking en er wordt ook een toneelstukje gespeeld. C.H.-jongerengroep Maandagavond wordt in de bovenzaal van hotel Centraal een bijeenkomst ge houden van de Chr. Historische jonge rengroep. waarvoor de gehele ring is uit genodigd. De heer D. v. d. Waals zal spreken over de vraag: Wat deden de vooroorlogse kabinetten op sociaal bied? Het programma vermeldt verder nog een leerzaam praatje met discussie over etiquette en een geheugenwedstrijd, Jonge Kerk Gisteravond kwam de Jonge Kerk onder voorzitterschap van ds C. J. Lam- bour in Bethel bijeen. Behandeld werd het artikel uit de apostolische geloofs- BENTHUIZEN Schaaknieuws De uitslagen van de onderlinge wed strijden van de schaakclub „Benthuizen" luiden: Groep I. M. BrouwerKI. Merbis 01, B. de RuiterM. Brouwer 10, G. Pos—F. Brouwer 1—0, D. Kik—H. Merbis 10. Groep II. P. PosS. v. d. Does 10, S. v. d. DoesP. Pos 01, M. Pos Gzn— Th. Steenwijk 01, P. van BeverenW. de Ruiter 01. Advertentie EXTRA AANBIEDING 250 gram gesorteerde vlees waren (rookworst, boter- mc hamworst e.d.) voor J SLAGERIJ BUIS Tel. 13 belijdenis „Nedergedaald ter helle". Er as veel belangstelling. Leidersring CJ.M.V. Het ligt in het voornemen, om de ring m leiders- en jongensclubs Alphen a/d Rijn en omstreken in het C.J.M.V. nieuw leven in te blazen. Daartoe zal Dinsdag avond in de consistorie van de Hervorm de Julianakerk een bijeenkomst worden gehouden waartoe alle jongensleiders worden uitgenodigd. Succes op hondententoonstelling Op de hondententoonstelling te Brus sel heeft onze plaatsgenoot, de heer W. Kleijn, in de kampioenschapsklasse met zijn hond Hurds Ford Connla het kam pioenschap van België behaald met de kwalificatie C.A.C. HAZERSWOUDE Wie heeft dat gevonden? Bij de wachtmeester van de rijkspolitic is aangifte gedaan van het verlies var een vrachtwagenwiel. Een R.K. priester aan de Rijndijk is bovendien gedupeerd door het verlies van een bij de Leidse universiteits bibliotheek geleend boek. Het boek is een deel van een werk van vijftig delen en draagt als titel „Secrets books of the East". Voor de vinder kan het geen waarde hebben. Men kan het bij wacht meester De Haan terugbezorgen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Bezoek ds Hagen Gisteren heeft de bij de Geref. Kerk beroepen predikant ds Hagen van Leme- lerveld, een bezoek aan Koudekerk ge bracht. Velen hebben de Gemeente fond bezocht TER AAR Jongetje onder tractor Het negenjarig zoontje van de familie Van Ewijk had het ongeluk te vroeg van de tractor van de heer Niesing te sprin gen. Het achterwiel ging over zijn heu pen en, nadat hij was thuis gebracht zakte de knaap in elkaar. De dokter kon echter, wonder boven wonder, geen let sel vinden. OUDE WETERING Burgemeester opende bazar van Groene Kruis In tegenwoordigheid van vele genodig den heeft de burgemeester van Alkemade, de heer Hoynck van Papendrecht, giste ren de Groene-Kruisbazar geopend Al vorens het lint, dat de toegang tot de zaal versperde, door te knippen gaf de burgervader een schets van het ontstaan van het Groene Kruis. De plaatselijke afdeling is uitgegroeid tot een instelling, waarop het bestuur terecht trots mag zijn. Wij kennen thans de consultatiebureaux voor zuigelingen, de praenatale zorg de kraamverzorging. Zeker mag het werk van de wijkverpleegster niet worden on derschat. „Dat Uw bestuur, aangemoe digd door de leden en speculerend op hun vrijgevigheid, het plan heeft opgevat bazar te houden, die tot doel heeft consultatiebureau voor kleuters op te richten, noem ik een gelukkig initiatief", aldus de burgemeester. Er zyn voor duizenden guldens goede ren gemaakt, die in drie dagen verkocht moeten zijn. Het stond voor spr. bij v baat vast, dat deze bazar zal slagen, Hy sprak zijn bewondering uit voo organisatie van het geheel en vooi vrouwen, die maandenlang avond avond artikelen hebben gemaakt voo bazar. Hij dankte allen, die aan de richting en voorbereiding hadden deel genomen, voor hun prestaties. Het gezelschap maakte een rondwande ling over de bazar. De dames begonnen meteen al met kopen, terwijl de heren zich met de vermakelijkheden bezig hiel den. Zowel 's middags als 's avonds het zeer druk en er zijn goede zaken gedaan. Gemeenteraad van Nooidwijk Caloramaplan thans voltooid Gisteravond kwam de gemeenteraad van Noordwijk bijeen onder leiding de burgemeester, mr G. F. W. Berckel. Bij het punt notulen klaagde de heer Sedelaar over de late verschijning van de notulen. De burgemeester zette de reden hiervan uiteen. Een aantal in gekomen stukken passeerden de hamer en enige raadsbesluiten bleken door Ged. Staten te zijn goedgekeurd, w.o. het be sluit tot aankoop van de villa „Kareol" voor politiebureau. De burgemeester deelde de reden mede, waarom Ged. Staten dit beslnit goedkeurden. Deze komt hierop neei de financiële toestand van de gemeente zodanig gewijzigd is, dat er nu geen be zwaar is tegen deze uitgave van f 60.000. Bovendien dient de politie beter gehuis vest te worden. De heer Kippen drong p aan dat zo spoedig mogelijk plan- worden ontworpen om Kareol te be trekken. De burgemeester verzekerde dat dit uiteraard in de bedoeling ligt. Inzake punt vier van de agenda schre- ;n B. en W. aan de Raad, dat Marine- autoriteiten te kennen gegeven hebben dat zij 't op prijs zouden stellen als in de gemeente Noordwijk de gezinnen var aantal personeelsleden worden onderge bracht. Dit behoeft niet te geschieden bestaande won'-* gen of in nieuwe pan den, die de gemeente van het normale bouwvolume bouwt. Voor de Marine be staat n.l. de mogelijkheid te putten uit een speciaal voor dit doel beschikbaar zijnd contingent. B. en W. zijn op het idee gekomen de verlangde huizen als won.ngwetwonin- gen te bouwen, waarmee dan tevens het gehele Caloramaplan voltooid zou zijn. De Marine betuigde hiermee instemming en ook is reeds het benodigde extra con tingent beschikbaar gesteld. Hierbij is het aanlokkelijke voor de gemeente ge legen in het feit, dat bij leegkomen van deze huizen na tien jaar daarover vrij kan worden beschikt. Inzake de financiering zijn B. en W, hoopvol gestemd. De huur zal f 8.15 per week moeten bedragen, en het ligt in de bedoeling de bouw van deze woningen (34 in totaal) op 30 October openbaar aan tc besteden. Het bevreemdde de heer Passchier dat voor deze woningen teruggegrepen werd op het Calorama-plan, nadat dit eerst van de taan was doordat deze huizen te duur werden. Waarom komen deze hui zen niet te Noordwijk aan Zee? Daar kunnen wellicht beter hoge huren be taald worden dan te Noordwijk-Binnen. De burgemeester zei, dat dit speciaal gedaan was omdat deze terreinen hier voor zeer geschikt zijn. Weth. De Witt verklaarde nog, dat de ger.aeentenaren de eerste tien jaren aan deze huizen niet veel zullen hebben. De heer Rippen toonde zich verheugd dat er nu een gelegenheid was het Calo rama-plan te voltooien. Noordwijk-Bin nen is practisch volgebouwd, dus nu ii Noo. "wijk aan Zee aan de beurt. Het voorstel van B. en W. werd aan vaard. Het punt verkoop van grond aan dt Emmaweg kwam te vervallen, daar ge- b'.-ken is, dat deze grond geen gemeente- c.'^endom is. en er dus niet te verkopen vil. V rvolgcr.: egelde de raad een aantal onderwijszak. Een viertal verzoeken om tegemoetkoming ingevolge art. der L.O. wet werd ingewilligd, '?rwijl de ïlhelminaschool 18 nieuwe banken krijgt. B. en W. stelden vervolgens voor, form het verzoek van de raadsman der gemeente in de kwestie onteigening gronden aan de Boerenburgerweg, het betreffende raadsbesluit van een ni< redactie te voorzien. In besloten zitting is dit behandeld. Aan de wed. C. Verweyvan Duyn weri alsnog een halfwezenrente toege wezen van f 90 per jaar, ten behoeve var haar zoontje Ernst Johannes. Van de Bank voor Nederlandse ge meenten was een aanbieding ontvangen vc een vaste geldlening groot f 130.000 ten behoeven van de financiering van de bouw van twee gymnastieklokalen. B. en W. achtten deze aanbieding accep tabel: de Raad eveneens. Nieuwsflitsen uit de omstreken Rondvraag De heer v. d. Niet wenste enkele gen te stellen over het Gasthuis. Dit kon w 1, maar dan in besloten zitting. Hy had nog meer op het hart. De kleedlo kalen op het gemeentelijk sportterrein heeft spr. nog niet gezien. Hoe staat het hiermede? Weth- De Witt deelde mede dat dit pro bleem binnen korte tijd wordt opgelost. Spr. nam tevens de gelegenheid te baat de raad te verzoeken hier ook electrici- teit te laten aanleggen. Na enige discussie werd dit verzoek ingewilligd- De heer Vogelaar informeerde naar d( plaatsing van een ventilator in de raads zaal. Ook zag spr. voorstellen tegemoet inzake verbetering van de straatverlich ting bij de Zwarteweg. Van de zijde van het College werd spoed toegezegd. Er werden verder nog enkele vragen gesteld over de Winkelsluitingswet. Ook deze zaak zal zo spoedig mogelijk ter sprake gebracht worden in de raad- De heer Rippeji vroeg naar de moge lijkheid van uitbreiding van de parkeer gelegenheid vóór het nieuwe seizoen De burgemeester vond deze zaak ook Propaganda-feestavond Gisteren werd in Casino de jaarlijkse propaganda-feestavond gehouden van de voetbalvereniging „Noordwijk". De voor zitter, dokter J. van Nes, sprak een wel komstwoord tot de talrijke aanwezigen. Het programma werd verzorgd door de radio-artist Cees de Lange, ditmaal ge assisteerd door mr Doodle. Een geani meerde verloting volgde nog. KATWIJK Benoeming De heer C. Both te Katwijk aan den Rijn, commies ter secretarie van Kat wijk, is met ingang van 16 December benoemd tot hoofdcommies plaatsvervan gend gemeente-secretaris der gemeente Pijnacker. KATWIJK AAN DEN RUN W'achtplaats Molentulnweg Aan de Molentuinweg is een betonnen wachtgelegenheid gemaakt ten behoeve van de reizigers, die met de bus Den Haag of Haarlem moeten. Zij kun nen nu op de bus wachten zonder kans te lopen door regen, hagel, wind te worden overvallen. Een grote verbetering. KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond om 8 uur spreekt in de zaal Haasnoot ds Zandt uit Delft. Hoog en laag water Donderdag 23 October: hoog water 5.36 en 17.52, laag water 1.25 en 13.35 L1SSE Dieren van nabij In De Witte Zwaan werd gisteren de eerste Nutsavond van het seizoen gehou den. De heer Moerkerk uit Bennebroek sprak over „Het dier van nabö' heeft tien jaar de dieren in de Rotter damse diergaarde bestudeerd en hy kon daar tal van interessante bijzonderheden van vertellen. Het is heel moeilijk dieren te fotograferen, daar is wel eens durf voor nodig. De dieren voelen de tra lies els een bescherming voor henzelf. Komt men in de kooi, dan wil het dier zich uit een zekere angst gaan verdedi gen. Het beste is een dier als een ver standig mens toe te spreken. Apen bijv. luisteren gespannen als men boeiend vertaal vertelt, al snappen ze er natuur lijk niets van. Zo kan men hun vertrou wen winnen. Spreker had een eigenaardig avontuur meegemaakt met de olifant Nellie. Dit dier had te veel puin opgegeten; zelfs een brok beton van 26 kilo, en de vee arts moest maar zien hoe hij het zaakje er weer uitkreeg. Spreker hekelde de houding van het publiek. Op feestdagen sterven er altijd dieren door overvoeding. Ook zijn er wel eens appels met daarin verborgen scheermesjes gevonden. Na de pauze vertoonde de inleider een mooie serie gekleurde lichtbeelden. Gemeente-avond Morgen wordt een Gemeente-avond ge houden van de Hervormde Gemeente. Ds A. J. Flink van Den Haag hoopt, kader van de gezinsweek, te spreken over „God en het gezin". RIJNSBURG Verantwoordelijkheid moeilijk Gisteravond vergaderde onder voorzit terschap van mevrouw v. d. Vijver de afdeling Rijnsburg van de Christen- vrouwenbond in de Geref. Rapenburg- kerk. De oud-bondspresidente, KnoppersValkenier, sprak i antwoordelijkheidsgevoel. Zij wees er op, dat er voor de mens een grote taak in het gezin is wegge legd. Die taak is moeilijk, maar eervol; zij kan tot levensvernieuwing leiden. Eigen genot en vrijheid moeten hier wij ken voor het begrip verantwoordelijk heid. Wat hebben wij eigenlijk van da begrip gemaakt? Kunnen wij er tegenop' Het gebed is een veel vermogend middel ons te steunen. Ook de verantwoor delijkheid van de mens ten opzichte van het dier werd besproken. En die in het bedrijf, waar patroon en arbeider samen verantwoordelijk zyn voor de gang van zaken. De spreekster wekte ten slotte op om staande in een wereld zonder liefde er ernstig naar te streven een zegen voor de ander te zijn. De presidente deelde nog mee, dat de afdeling haar 300ste lid heeft ingeschre- Dit lid kreeg een bundel nieuwe gezangen. Centrum ln jaarvergadering bijeen Een jaarvergadering van de buurtver eniging Centrum verdient een betere op komst dan een derde van de leden. Dat men echter in een kleine kring belang rijke zaken kan behandelen, bleek gis teravond wel in Concordia. De voorzitter, de heer W. Timmers, opende. Hij releveerde de geslaagde Oranjefeesten en de verbetering aan de „kippenbrug". Aangaande de versiering van de Vliet zei de voorzitter, dat men zou doorgaan met het brengen van no viteiten. De penningmeester, de heer J. H. B. Berkemeyer, meldde een saldo van ƒ95. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. J. Glasbergen, bleek, dat er bijna honderd leden zijn De heren Timmers, Berkemeyer en N. van Duijn werden resp. als voorzitter, penningmeester en alge meen adjunct herkozen. De St.-Nicolaasfeesten, vroeger veelal gecombineerd met andere buurtvereni gingen, worden weer door het Centrum voor het Centrum georganiseerd. De feest avond, waarschijnlijk in Januari, wordt zonder humoristen gevuld. Er staat name lijk een toneelstuk op het programma. Er werd nog gesproken over een betere verlichting en een maximumsnelheid of één-richtingverkeer op de Vliet. Het be stuur zal deze zaken bekijken en even tueel voorstellen doen aan het gemeente bestuur. Met de Oranjevereniging zal de afsluiting voor het verkeer van de Vliet bij feesten worden besproken. Spreekbeurt Ds Haring, Hervormd predikant te Kaatsheuvel, zal Vrijdagavond 8 ut Vliethof spreken. Buurtvereniging Morgenavond zal de buurtvereniging De Lange Vaart in Vliethof haar feeste lijke jaarvergadering houden. Begin 8 de markt _crug, ma i VOORSCHOTEN Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmus J. M„ z. v. D. M. P. de Bruyn en C. H. Brederode, Leidseweg 224; Willia S. H„ d. v. C. Broeren en J. W. Th. Gerritsen, Hya- cinthstraat 12; Johanna C. M„ d. M. Stauthamer en M. Maglcic, School straat 44. ratiewerkzaamheden bij de Amsterdamse Droogdokmaatschappij. Nog stevig De ruime aanvoer van kotters en log gers voor de markt van gisteren weer hield de handel niet van hoge prijzen; alleen de tong zakte iets af en de lap pen kwamen daardoor van hun hoge 5 op 3,90 terecht, terwijl de overige tong daalde van 2,60 2 en lager. De platvis, die goed van kwaliteit was, kon een aardig prijsje blijven halen en daardoor varieerde kleine schol III weer van 20 15, terwijl de grove twee- en tussen dc 25 en de 30 schommel den. Schelvis bleef in trek en noteerde met gemak 45 a 50 voor de grove soorten en 25 22 voor de braatjes. Makreel te over •r dan genoeg makreel aan •scheen, liep de prijs iets lar er werd niettemin nog 16 'oor betaald eenzelfde prijs de haring ongeveer, die tussen de 14 en de 17 zat. De mooiste schol voor de export vond gistermorgen liefhebbers, die bereid wa ren er 65 per kist voor neer te leggen. Prys voor Polderman Deze redelijke Dinsdagmarkt miste haar effect op de besommingen niet: de hoogste werd gisteren de Polderman met een resultaat van 18.700 voor een 10-daagse reis. Hierop volgde het dappe re trawlertje De Hoop met 17.400 voor 10 dagen en de Bloemendaal maakte 14.400 na 10 dagen, terwijl de kleine Piscator Antje eveneens 14.400 besomde voor slechts 7 dagen voorwaar een mooi succes. Van de loggers met buit van de Engelse wal bracht de KW 41 de beste besomming binnen het 9200, terwijl van dc overige aanvoerders de IJM 221 favoriet werd met 7600. Middenweek-volop Vanmorgen hoefde er in de hal weer niet naar vis gezocht te worden: van de trawlers waren aan de markt de Limbur- gia met 750 kisten en 25 stuks stijve kabeljauwen, de Bergen met 1225 kiBten en de Mary en de Duyvis met respec tievelijk 1000 haring plus 25 diversen en 1000 haring en 20 diversen. Van de loggers gaven verscheidene eenheden acte de presence: de KW 76 had 240 manden diversen, de IJM 210 40 wijting, 70 schelvis en piepers en 15 diversen en vier Tesselse kotters waren met samen rond 400 manden verse waar aan de markt. Voorts lag er een hele vloot dagvissers binnen met een geva rieerde voorraad plat- en fijnvis. Dubbel op Schipper Klaas Dubbelaar van de Robert William trof het gisternacht al weer met de visserij: in één schot haal de hij ruim duizend kantjes in de net- Visserijgolljes Octoberreis van De Hoop aigelast De herstelwerkzaamheden aan het hos pitaalkerkschip „De Hoop" blijken dus danig tijdrovend te zijn, dat de jaarlijk se Octoberreis moest worden afgelast. Begin November zal het schip naar de Noordzee vertrekken om met de vissers vloot naar het Zuiden af te zakken. Om streeks half November zal het schip lig plaats nemen in de Franse vissershaven Dieppe. Tijdens de Septemberstorm in d< Noordzee was het roer van de „De Hoop' defect geraakt. Het schip ligt voor repa- ten. Deen met pech Met een motorstoring moest de Deense kotter S 156 tijdelijk de IJmuidense ha ven als onderkomen zoeken. In uit Dinsdag kwamen binnen: de KW 128, KW 6 en KW 110. Naar zee vertrokken de KW 30, KW 31, KW 210, KW 27, KW 69, KW 24, KW 10. KW 94, KW 35, KW 19, KW 43, KW 92, KW 32, KW 26, KW 125, KW 22, KW 51, KW 17, KW 84, KW 169, KW 104, KW 138, KW 108, KW 59, KW 98, KW 78, KW 28, KW 78, KW 57, KW 54 KW 107, KW 141, KW 128, KW 162, KW 166, KW 56, KW 73, KW 155 en KW 5. „Appiekauw" van zes meter De SCH 236 bracht gisteren een zes meter lange „appiekauw" aan de afslag. De vis werd onder de Engelse wal ge vangen. VOOR KWALITEIT HUISHOUDZEEP dubbel ituk ZACHTE ZEEP 500 gram PALMOLIE ZEEP- doos i stuks TOILETPAPIER zeer goedkoop Mm rollen LUCIFERS 0 A.H. kwaliteit M» pakken ZUIVER VET 250 gram VET SPEK gerookt. 100 gram BRUINE BONEN oogst 1951. 500 gram GEKRUID SPECULAAS fijnste kwaliteit „botervers". 250 gram AMANDEL-SPECULAAS met veel Amandelen. 250 gram BROKKEN SPECULAAS Heerlijke, dikke brokken. 250 gram GROTE TAAIFIGUREN OC voor de kinderen6 voor FOND. BORSTPLAAT Iets bijzonders. 100 gram 28 CHOCOLADE LETTERS 75 grote letters, ook M en W. per stuk UITBREIDINGSPLAN KATWIJK Het hoofd van het gemeente bestuur van Katwijk brengt ter openbare kennis, vanaf Vrijdag 24 October '52 gedurende veertien dagen gemeentesecretarie voor ieder ter inzage ligt het door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 15 October j.l. vastgestelde plan tot herziening van het uit breidingsplan in onderdelen, zoals dat was vastgesteld by Raadsbesluit d.d. 2 Augustus 1946, goedgekeurd door Ge deputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland op 9 September '47, G.S. no 353/1, een en ander voor zoveel be treft de gronden gelegen ten Zuiden van het Uitwaterings kanaal, ten Oosten van de Jan Evertsenlaan en ten Westen van de Provinciale weg. Binnen zes weken na afloop van de termijn van ter visie legging kunnen belangheb benden, die zich met bezwa ren tot de Raad hebben ge wend, bij Gedeputeerde Sta ten der provincie bezwaren tegen dit herzieningsplan in dienen. Katwijk, 17 October 1952. HAZERSWOUDE BEKENDMAKING Plan van uitbreiding Het hoofd van het gemeente bestuur van Hazerswoude maakt bekend, dat het door de gemeenteraad in zijn ver gadering van 17 October 1952 vastgestelde partiële plan van uitbreiding, regelende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen langs de Rijndijk, nabij de Koude- kerkse brug, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter se cretarie dezer gemeente voor oen ieder ter inzage ligt van 27 October tot en met 9 No vember 1952. Uitsluitend belanghebbenden die zich reeds met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen vóór 21 Dec. '52 hun bezwaren tegen het plan in dienen bij Gedeputeerde Sta ten. Hazerswoude, 21 October '52. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd. L. J. DEN HOLLANDER HERHALING is DE TOVERKRACHT VAN DE RECLAME Levensmiddelenbedrijven Donderdag 23Vrijdag 24 en Zaterdag 25 October 1952 bU aanloop van Iedere 4.- aan boodschappen 200 Gram SPECULAAS geheel GRATIS. SCHERPE PRIJZEN. PRIMA KWALITEITEN Morsstraat 13 Haven 22 Herenstraat 3 OPDAT 7 Tl ZIEN Opvoeden is moeilijk! Vele ouders vragen zich dagelijks of welke houding zij tegenover hun kinderen moeten aan nemen. 1 f< tientallen aevallen uit de practijk gelicht, en geeft daarbij, op duidelijke wijze, zijn opmer kingen. Dit boek tintelt van leven. Voor ouders en opvoeders onmisbaarl Een gids, die U veilig leidt. PRIJS GEBONDEN f 5.90 In elke boekhandel verkrijgbaar N.v. ©EIIL ZOMER 4 KEUNINOS UITO. I I, WAGENINOEN Personeel gevraagd 0 Meisje gevr. voor dag en nacht of voor de dag bij Mevr. Krantz, Hofdijk 41, Oegstgeest. Tel. 25996. 0 Gevraagd een net 2 meisje v. d. en n. Hulp in de huish. en werkster aanw. Mevr. Wieringa, Prfnses Marielaan 17b, Wassenaar. Tel. K 1751— 4016- 0 Net meisje gevr. voor dag en nacht in gezin met 2 kin deren. Mevr. v. d. Klugt, Breestr. 161 (ingang zijdeur) 0 Net handig meisje van 8-3 Werkster aanwezig. Mevr. den Heeten. Fruin- Goede costuumnaaister aan huis gevr. de Gyselaar- straat 13, 1 x bellen, alhier. 0 Net meisje gevr. voor 4 ochtenden per week van 8 12.30 uur. Leeftijd 15—17 j. Aanmelden na 7 uur Boule vard 60, Katwijk aan Zee. 0 Banketbakkerij A. P. Kraay vraagt een nette win keljuffrouw, liefst met het vak bekend en v.g.g. voorz. de Kempenaerstr. 20, Oegst geest. 0 Een flink meisje van 8— 12.30 uur. Liefst niet bene den 17 jaar. Regentesselaan 35, Oegstgeest. 0 Bloemistknecht gevr. Bo ven 17 jaar. J. Jungerius. Oegstgeesterweg 72, Rijns- Personeel aangeb. 0 Gevraagd Type- of ander kantoorwerk. Br. no 794." bur. van dit blad. 0 Vakkundige kousenrepa- ratrice vraagt avondwerk. Met machine. Br. no 7942 bur. van dit blad. 0 B.z.a. een flinke werkster. Vinkeweg 27, Katwijk a. d Rijn. Te koop gevraagd 0 Winkler Prins ter over name gevraagd. Br. onder nc R. 5125 bur. van dit blad. 0 Flink orgel gevraagd. Op gave merk, reg.. prijs. Corn, de Witstraat 27. Delft. 0 Gevraagd: Siert. verg. A, B, warme en koude kassen, bakken of warenhuis. Prijs en hoeveelheid. C.V. N. Bakker Hzn. Roelofarends- veen. Telef. 487—K 1713. 0 Wij kopen alle soorten boeken. romans, tjjdschr. enz J. Borsboom, Oude Rijn No 23. Telefoon -21876. Te koop aangeb. 0 Winterjas, colbert cos- tuum, jacquet, lengte 1.70 m. Plantsoen 97. Kinderwagen, wiegje, baby-uitzet, Hogewoerd 74, na 7 uur. 0 2 Pers. 3 dellg bedstcl f 35 1 pers. f 17.50, ledikanten f 7.50, opklapbed f 12.50, rij wielen f 25, autoped f 7.50, wandelwagen f 15, vloerkleed f 37.50, kookkachel f 15, ko- lenfornuis f 7.50. Nieuwen- burg, Hooigracht 55, (geen winkelhuis). 0 Een kachel. Molentuinweg 11. Katwijk aan den Rijn. Wegens emigratie aangeb. Orgel, l'A spel, 7 registers. Tevens een Servien orgeltje. Tegen elk aann. bod. Willem- straat 5a. Alphen a.d. Rijn. Nieuwe Singer inzak- trapnaaimachine (ringspoel) Ook in gedeelten te betalen. Heerenstraat 23, Agent Sin ger Mij N.V. Te huur aangeb. 0 Kosthuis, in zuivelzaak, met huiselijk verkeer, P.G., Br. onder no. 7939 bureau dit blad. 0 Ongem. zit-slaapkamer, geschikt voor jong echtpaar zonder kinderen. Br. no 7940 van dit blad. Diversen Winterjassen f 29.50. Demi's f 29.50. jekkers f 29.50. Costuums f 29.50, pantalons f 9.50. Nergens zo goedkoop als bij Leune, Jan Vossen- steeg 67. Tel. 22415. 0 Regenjassen f 19.75. Lin nen regenjassen, geheel dub- bel, voor dames en heren f 24,75, gabardinejassen f 39.50 uitritsbare voering ,75. Alleen bij Leune, Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415. 0 Alt op de Mare heeft vc het verwijderen van roest chroom, anti-roestpasta 0,35, Nelsoline voor het be houd van Uw chroom 0,65, Vaseline 0,50, Poetsolie 0,65. Lakpolish 1,50. Handschoenen reparatie! Zijn Uw lederen handschoe- stuk, gescheurd of is het stikwerk los? Wij zorgen dat deze prima hersteld, binnen één week weer in Uw bezit zijn. De Haas. Haarlemmer straat 8082. 0 Maatkleding. Bet. f 25.— p.m. Coupeur komt" U aan huis bezoeken. Brieven ond. no 7586 bur. van dit blad. ALLE ONDERDELEN BERINl CYCLE MASTER en CYCLESTAR zijn uit voorraad lever- GEBR. HUISMAN 0 Leidse Wasmachinever- huur „Modern". Roodenbur- gerstraat 32. Tel. 22880 ont smet ten Uwent iedere Hoo ver. Stipte bezorging door onze gediplomeerde electro- technicus gegarandeerd. Te vens 220 Volt. Tel. 22880. 0 „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854. 0 As. Zoeterwoudse win kelweek. Toonkamer van 17 Nov. tot 6 Dec. achter de winkel. Bijouterieën, Parfu merieën. Borduurkleedjes, Sjaals, Hoofddoeken, Zak doekjes, enz. J. D. v. Egmond 0 Leidse Autorijschool. Het bekende adres voor alle rij bewijzen. Lesprijs by ona slechts f 5 per uur. Ook des avonds. Gedipl. instructeurs, v. d. Mey, Maredyk 159, Lei den. Tel. 21280. 0 Verloren herenarmband horloge, gaande van Lorentz- kade 3 naar Herenstraat Te gen beL terug te bez. Lo- rentzkade 3. 0 Merkhorloges, w.o. Union 88, Lemania, Revue. Lanco- Trenca. Monté Ancre, Bou quet enz. Enorme keuze in populaire prijzen. Onze naam waarborgt prima garantie. Uurwerkkliniek Lage Rijn dijk 8. De speciaalzaak Leiden. MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER!

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 6