TALEN K. en O. legt het Leidse publiek nieuw programma voor Attractieve nieuwigheden en grote gebeurtenissen Speeltuinvereniging Groenoord hield geanimeerde receptie VREEKEN SCHUDEL CHR. Erkende MIDDENSTANDSCURSUS nieuwe leidsche courant 3 ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1952 GESTADIGE GROEI Het afgelopen jaar wettigt goede verwachtingen K. en O. staat in de rij van Nederlandse volksuniversiteiten nummer twee. Met een ledental van 8400, 3900 leden uit de bedrijven en 4500 van daar buiten. Tweede na Rotterdam. En wat nog meer wil zeggen: het zijn niet alleen maar leden, maar zelfs zeer geïnteresseerde deelnemers. En ofschoon men er bij K. en O. van overtuigd is, dat men een ledental van 10.000 bést zou kunnen halen, is men daarom toch best tevreden en heeft men voor het nieuwe winterseizoen met animo een programma in elkaar gezet, dat klinkt als een Bourdon, efen programma, waarop de oude, geliefde programma punten niet ontbreken en nieuwe attracties de interesse van de leden nog meer zullen aanwakkeren. neeskiuraie en leziimigen met films over landen en voliken en over Nederlandse bedrijven. Na een enquête in de bedrij ven ga-at men bovendien over tot het geven van kleinere cursussen over de mens en zijn liefhebberijen en over huis Een nouveauté is het gemengd kleinkunst-abonnement, dat in sa menwerking Liet het bestuur van het St Antoniusclubhuis tot stand kwam. De zaal van dit clubhuis is buitengewoon geschikt voor derge lijke programmas, terwijl hier meteen een kans kon worden aan- Interesse op brede basis Het ©aalt met die interesse steeds cres cendo. En iin de goede richting. Maak ten de Rotterdamse V.U.-ers geimiddeldi per persoon tweemaal gebruik van hiun lidmaatschap, de Leidse K. en O.-ers bezetten dolt jaar gemiddeld: v ij f plaat sen. Bovendien bleek oen groeiende be- lanigs'.elüng voor de meer ernstige on derdelen van het programma ert voor het eigenlijke V.U.-werk: de cursussen, lezingen en excursies. Om eens wat cijfers te noemen: er werden 24 toneelvoorstellingen gegeven met 12 800 bezoekers; zeven concerten met 7000 bezoekers; twee opera's met 3000 bezoekers. Tweemaal trad een bal let voor K. en O. op. Het trok 2000 be langstellenden. De filmstudiekring kreeg zes voorstellingen (1400 bezoekers) en de „gewone" filmvoorstellingen trokken er 4100 bij twaalf maal draaien. Dat twee cabaretvoorstellingen 1900 bezoekers trokken, zal wel niemand verbazen, maar dat 350 personen aan de cursussen deelnamen en 4220 personen zich meldden voor kortere cursussen en voor lezingen, is toch wel het vermel den waard. De afdeling excursies boekte 1500 deelnemers, die opgewekt naar het Leidse stadhuis togen, naar de sterre- waoht en naar de Leidse bedrijven. Steun aan amateurisme Een andere, minder spectaculaire, maar daarom niet minder belangrijke karnt van het wenk waö dat van de steun aan amateurs. Er werd op royale schaal hulp geboden bij concerten en opvoe ringen Otiien maal), terwijl een cursus toneelspel werd gesubsidieerd, die alles zins aan de verwachtingen heeft vol daan en hard nodig bleek. Men verze kerde ons, dat dit jaar zeker niet min der aandacht aan deze kant van het werk zal worden 'besteed. En dat bleek ook al uit de plannen, die men ons dezer dagen op een persconferentie voorlegde. „Groot" toneel Wat dan het komende seizoen betreft, er is op de eerste plaats, ondanks de slechte taneel-ouiiliage van de schouw burg, gedacht aan .groot" toneel. Ge charterd werden Het Rotterdams Toneel, De Nederlandse Comedie, De Haagse Comedie en het Amsterdams Toneel. Daarnaast: werd een serie populair toneel ontworpen, geen toneel van mindere kwaliteit, maar kleiner gemonteerde stukken met een vrolijke noot. Daarvoor werd Het Vrije Toneel van Cor Ruys ge vraagd. Het Rotterdams Toneel opent het sei zoen met het spannende toneelspel „Bo- naventura", waarmee reeds in dat voor jaar groot succes werd behaald. Wat er verder gebracht zal' worden, Is nog niet zeker. Muziek en lilm Voor de concerten heeft K. en O. het Resident ie-orkest en het Rotterdams Phiilharmondsch Orkest) gevraagd. Solis ten zullen zijn Oor de Groot, A'dir. Esch- baefoer, Ida Haendel' en GLaudio Arrau. Er wordt bovendien een operaeoncert gegeven door het Rotterdams Fhilihar- tmionich Orikestl De solisten daarvoor zijn nog niet 'bekend. Wat de films betreft: als vanouds zul len films worden vertoond, die om een of andere reden de filmkeuring niet konden passeren, maar die om artistieke of andere redenen toch wel interessant zijn. Natuurlijk zullen ook hier be paalde normen worden aangelegd, maar men rekent op een meer tot. onderschei den in staat zijnd publiek. Ook zullen films uit buitenlandse archieven ge draaid worden. Kleine cursussen Het eigenlijke V.U.-werk zal bestaan uit cursussen 'alen, spreken in het open baar, fotografie, psychologie, de antieke beschaving als 'basis voor de onze, let terkunde en aspecten der moderne ge- gegrepen om In R.K. kringen nog bestaande remmingen t.o.v. het werk van K. en O. weg te nemen. In dit programma zijn opgenomen: het Cabaret Arabesque, Jan Musoh met een voordrachtsavond en De Vroede Zotskap met de „Vos Reinaerde". Gebeurtenissen Twee grote gebeurteniseen, die als pièce de milieu mogen gelden, staan bovendien nog op het1 répertoire, eerste is het optreden van het Grand6 Ballets de Paris van Janine Charrat op 10 November. Deze voorstelling is spe ciaal voor de bedrijven, dus voor de houders van groene kaarten gearran geerd. De tweede gtrote gebeurtenis is het optreden van het Yougoslavisch Danstheater, deze keer samengesteld uit studenten van de universiteit van Bel grado. Het zijn dus weer amateurs. En tenslotte is daar nog de „nieu wigheid" van het grote amateur- tournooi: „Het Leids juweel",, dat de gehele winter dc toneelminnaars bezig zal houden. Er bestaat ver heugende belangstelling van de züde van de toneelverenigingen en er is ook al gezorgd voor een deskundige jury (van buiten de stad!). De bestuurderen van K. en O. eindig den hun mededelingen met het uit spreken van de wens. dat een eigen ge bouw spoedig werkelijkheid zal worden. En dat lijkt met he: zich steeds uitbrei dende werk van K. en O. zeker geen Genoeg aanleiding tot hartelijk vreugdebetoon Groenoord heeft gisteravond in de benedenzaal van De Kleine Burcht het derde lustrumfeest gevierd met een geanimeerde receptie, waarop ook wet houder Van Schaik namens het gemeentebestuur aanwezig was. Een groot aantal vertegenwoordigers van de Leidse speeltuinverenigingen toonde hartelijke belangstelling. Bloemen en hloemstukken vulden de zaal Nieuw Leven kwam een serenade brengen. De ry sprekers werd geopend door de wethouder, die de activiteit van Groen oord prees en tot voorbeeld stelde aan heel Leiden. De wethouder voegde er aan toe, dat het niet de gewoonte van het gemeentebestuur is b\j een 15-jarig bestaan acte de présence te geven, maar dat hier sprake was van een bijzondere sympathie voor mensen, die tegen geen strubbels en moeiten opzien, waar het er om gaat vreugde te brengen in het leven van kinderen. Inspecteur H. Oudman sprak namens Diefstal is erg, maar hoe staan we tegenover het vloeken? Lezing voor een gezelschap Leidse vrouwen Er zijn na de oorlog in Nederland heel wat boeken verschenen, doortrokken van een beslist anti-Christelijke geest, vol met vuile taal en vloeken. En tegen deze romans gaat de bond tegen het vloeken een actie beginnen, aldus de heer N. M. Laarman, secretaris van deze bond, in de gisteravond gehouden vergadering van de Ned. Christenvrouwenhond afdeling Leiden. Allereerst zoekt de bond contact met die schrijvers, tegen wier publicaties hij bezwaar heeft. Men wil door middel van een gesprek met hen de opdracht, om voor de eer van Gods Naam te strijden, trachten te vervullen. Er komt op onze tafels heel wat lec tuur, die er eigenlijk niet hoort. Spr. noemde b.v. Hollands Glorie en Gods Geuzen van Jan de Hartog. Dit zijn boe ken, zo zei hij. die geschreven zijn om hun anti-christelijke tendenz, hoewel men het talent van 'de schrijver kan waarde ren. En dan is het niet voldoende om met een potlood alle vloeken in zo'n boek door te strepen. Men moet hiertegen posi tief party kiezen Anna Blaman kreeg voor haar boek Eenzaam Avontuur een letterkundige prijs van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, terwijl de meeste boekhandelaars in Den Haag. heus niet alleen de Christe lijke. dit boek niet in voorraad wilden hebben. Tegen zulke boeken wil de bond nu een krachtig protest doen uitgaan Ook tegen de prikkellectuur, die aan de sta tions verkrijgbaar is. Een schrijver als Jan de Hartog zal wellicht tegenwerpen, dat hij het wer- kelijke leven wil beschrijven Maar waar om wordt r'-n altijd het mooie in het leven voorbij gezien en het verkeerde gegeven zonder meer? Ook de Bijbel be schrijft het leven in al z'n zonden en vuilheid, maar dit Boek gaat verder en wijst op Jezus Christus de Verlosser, bij Wie vergeving van zonden te krijgen is. De bond werkt niet negatief, door al leen maar tegen het vloeken te ageren, hij wil positief opkomen voor de eer van Gods naam. Als er gestolen is of er is een moord gebeurd, vinden we het allemaal heel erg. maar over de zonde tegen het derde gebod stappen we o zo gemakke lijk heen. Verleden week is de bond een actie begonnen met een geluidswagen. Heel het Prot.-Chr. volksdeel moet vooral door persoonlijk getuigen medewerken voor het grote doel, dat de bond zich gesteld heeft. Meer dan de helft van de Neder landse gemeentebesturen heeft het be lang van het werk van de bond ingezien en steunt het. Het is onze zaak. aldus ein digde spr.. om heel het Nederlandse volk op te roepen tot een getuigenis tegen he; misbruik van Gods naam, de commissaris van politie een hartelyk woord van waardering voor het speel tuinwerk in het algemeen en voor het werk van Groenoord in het bijzonder. Namens de Leidse bond van speeltuin verenigingen sprak de heer P. Filippo, die de medewerking van de buurtbewo ners by Groenoord prees, een medewer king, zonder welke elk speeltuinwerk van tevoren tot mislukking gedoemd is. Verder prees spr. Groenoord, omdat het aan dè spits was komen te staan met het aantal uren vacantiebezigheden voor de jeugd. De Professorenwyk was nu i mer twee geworden. En tenslotte hield de heer Filippo nog een kort propa- gandaspeechje voor het speeltuinwerk wel voornamelijk om er de aanwezigen van te overtuigen, dat een spelleiders cursus in Leiden noodzakelijk is. Namens de Leidse verenigingen bood de heer Fi lippo een enveloppe met inhoud aan. De N.U.S.O. werd vertegenwoordigd door de heer D. Vjjlbrief, die er op wees, dat hy mede door het uitstekende werk van de buurt- en speeltuinvereniging Groenoord was overgehaald tot het standpunt om deze soort gemengde ver enigingen tot de bond toe te laten. Het speeltuinwerk kriigt nl. bij Groenoord het volle pond. Het organisatietalent de heer W. H. v. d. Linden werd door spr. op een aardige manier in het zon netje gezet. Hierop volgde nog een hele rij spre kers, vertegenwoordigers van Ons Eiland, De Demping, Westerkwartier, Om de Doorbraak en de Professorenwijk. Ook de voorzitter van de feestcommissie, de heer L, Veerman, de presidente van damescomité, mevrouw R'ynardus, de hoofdleidster van het comité vacantie bezigheden, mevrouw De Groot, en df heer H. Pijnakker van de klaverjasclub n uiting aan hun dankbaarheid het in vijftien jaren bereikte. Een aardig moment was de serenade door Nieuw Leven gebracht, Tydens het blazen van de marsen stond het bestuur stram en plechtig op een speciaal deze gelegenheid neergelegde loper de feestelijk verlichte ramen. Luisterende •oorbijgangers vormden de onmisbare entourage. De weduwen van een aantal in Dachau omgekomen verzetsstrijders -politieke gevangenen hebben met Expogé het MASSAGRAF IN DACHAU BEZOCHT. Advertentie i CORRESP. CONVERS. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 Agenda voor Leiden Zaterdag Foyer, 2 uur: sohaakmassakamp tussen burgers en ambtenaren. rreinen slachthuis en gasfabriek, half 3: grote oefening Bescherming Be volking. Haarlemmerweg bij spoorwegovergang, half 3: excursie VOLA naar de riool- watc-zuiveringsinstallatic. Oosterkwartier, 412 uur: tuinfeest. Gehoorzaal, 8 uur: feestavond Groen oord, 15-jarig oestaan. Maandag Vlies, 35 uur: receptie J. G. J. Verhey in Wijk (10 uur: huldiging in fabriek Cronesteyn). Schuttershof, 8 uur: VOLA, S. W. Hage- doorn over de taak van de brandweer in het kader van de Bescherming Bevolking. Steenschuur 6, 8 uur: De Natuur vriend. Dinsdag Lammermarkt 5S, 2 uur: aandeelhou dersvergadering N.V. Athibu. Tentoonstellingen Volkenkunde. 105 uur: Vertrouwd bezit van vreemde herkomst (tot 1 Oc tober). Lakenhal, 105 uur: tentoonstelling rie schilderyen prijsvraag trouwzaal. Het Leidsche Volkshuis Werklijst 1952-'53 verschenen Gisteren is verschenen de werklyst 19521953 van „Het Leidsche Volkshuis". In dit boekwerkje kan men alle inlich tingen vinden betreffende inschrijvingen, kinderen, jeugdclubs, huishoud- en aan vullend onderwijs, jonge volwassenen en volwassenen, muziek, diverse bijeenkom sten en „Naar Buiten". Op Zaterdag 6 September is er een tentoonstelling van al het werk der clubs en lessen, opgeluisterd door een inzen ding herfsttakken. vruchten en padde stoelen. In de grote zaal speelliedjes, dansjes en uitbeelding van een sprookje. Donderdag 16 October wordt de eerste bijeenkomst gehouden van de ouders de clubjongens en -meisjes ter bespreking het werk voor de kinderen en :enen. De jaarlijkse bijeenkomst ,de werkgemeenschap „De Ratel" wordt Zaterdag 13 October gehouden. Voorts is er op de derde Woensdag van elke maand een geluidsfilmmiddag voc jeugd van tien tot veertien jaar. Werkloosheid in Leiden Daling zette in Augustus door Op 30 Augustus stonden bij het arbeids bureau Leiden ingeschreven 1600 werk loze mannen, van wie 189 op D.U.W.- objecten waren tewerkgesteld. Een daling van 78 in vergelijking met de-vorige week, die ook thans in hoofd zaak een gevolg was van een stijging van de vraag naar bouwvakarbeiders. Het verloop van de werkloosheid over de maand Augustus was vry gunstig. Terwijl in andere jaren het laagste werk loosheidscijfer vrijwel steeds eind Juli werd geboekt en de maand Augustus het begin van de seizoenstijging te zien gaf, zette dit jaar de daling ook in deze maand nog door. Het aantal werkloze vrouwen bleef constant en bedroeg op 30 Augustus 178. Jaarboekje Geref. Kerk van Leiden Verschenen is het jaarboekje 1952 153 van de Geref. Kerk van Leiden, al van wijzigingen moesten worden aangebracht om het boekje werkelijk gids te laten zijn. Vooral ook voor die uit andere plaatsen zich in Leiden vestigden. (Advertentie) IN KWALITEIT AAN DE SPITS MORRIS/M Q§ Nog steeds grote behoefte aan vakbekwame zetters en drukkers Leidse leeilingen kiegen gisteravond een diploma UIT VOORRAAD LEVERBAAR N.V. Automobielhandel Het was gisteren voor de districts opleidingscommissie Leiden voor het boekdrukkers- en rasterdiepdruk- bedrijf een blijde dag, want 's avonds kon in het Vlies aan 29 leerlingen van de cursus een diploma worden uitgereikt. Vóór de uitreiking vestig de de heer P. Merkelijn, voorzitter, er in een toespraak de aandacht op, dat er nog steeds een grote behoefte aan vakbekwame zetters en druk kers bestaat. Een reden temeer voor de jeugd om zich met ernst en vol harding op de studie toe te leggen. De heer Merkelijn merkte op. dat deze bijeenkomst het jaarlijkse hoogtepunt voor de commissie is. Het afscheid de leerlingen vervult de commissie blijdschap, omdat het doel van de sisten nu is bereikt. De leerlingen heb ben een cursus van vier jaar gevolgd, drie jaar in Leiden en één jaar in Den Haag. Dank bracht hij aan de leraren voor hun toewijding. Er zijn nog steeds mensen, die niet be grijpen, dat deze cursus, die een resul taat is van overleg tussen de werkgevers en de werknemersorganisaties, voor de jongeren van groot belang is, aldus de heer Merkelijn. Het aantal examencandidaten bedroeg over het gehele land 758, t.w. 449 hand- zetters en 309 boekdrukkers. Van di handzetters konden er 68 de eindstreep niet halen en van de boekdrukkers niet. Over de resultaten van het district Leiden mag men niet ontevreden zijn. Twee-en-dertig candidaten waren er, var wie er 29 voor het ontvangen van hel diploma in aanmerking kwamen. Ten slotte wees de heer Merkelijn ei op, dat dit getuigschrift bedoeld is all de eerste stap. Vier leerjaren, zyn onvol doende om een eerste-klas vakman te worden. Ons vak staat niet stil. Het zoekt voortdurend naar nieuwe vormen mogelijkheden. Na de diploma-uitreiking werd gesproken door vertegenwoordigers van de afdelingen Leiden van de Chr. grafi sche bond, de algemene Ned. grafische bond en de R. K bond. De heer J. J. Sjardin, secretaris, werd door de heer Merkelijn nog hartelyk bedankt voor het verzetten van bergen werk. De heer J. Rutgers vertoonde in het tweede deel de avond enkele films. De geslaagden Zetters: L. de Boer. J. Braxhoven, A. Brouwer. J de Cler, P. J. Glijn, P. Gijs- G. J. Kasteelen, A. Laterveer, S. Laurier, G. v. d. Linden, J. Raar, H. C. Saveur en A H Slewe, allen te Leiden, M. W. Zandvliet .Oegstgeest, J. W. Luy- nenburg, Voorschoten, W Noort, Rijns- burg, A. A. Weterings, Noordwijk-Bin- nen, J. N. van Leeuwen, Warmond, J. C. Geerlings, Lisse, C. W. J. Zirkzee. Al phen aan den RUn, J. Lepoeter, Alphen aan den Rijn en H. M. Akerboom, Hazers- woude. Drukkers: H. Arnoldus, A. C. Knijnen- burg en H. P. Oldriks, alle drie Leiden. Foto-diepdruk: T. van Duijl, J. P. M. de Keuning, J. de Looze en M. Vermond, allen te Leiden. Veertig jaar bij de N.Z.H. De heer W. Sloos, conducteur by de N.Z.H.V.M., hoopt eind September zijn ■veertig-jarig jubileum bij deze maat- A1 vele jaren doet hij De thuiskomst van de jager. Zo zag de 19e-eeuwse Leidse schilder Jan Hendrik van Rossum Du Chattel dit huiselijke tafereel en in prach tige diepe kleuren en krachtige contouren wist hij zyn fantasie (Collectie P. A. Scheen). Nieuwe organist in Remonstrantse kerk Naar wy vernemen, is de heer W. van der Reijden te Leiden benoemd tot or ganist van de Remonstrantse kerk alhier als opvolger van wijlen de heer R. Heering. De heer Van der Reijden is leerling van het conservatorium in Den Haag. Vóór zyn studie was hij werk zaam bij de orgelbouwer Van Leeuwen te Leiderdorp. Leidenaar vond oude munt Eenlge dagen geleden vond de heer A. van der Houwen in een tuin van een pand aan de Hooigracht een oude munt. Bij een onderzoek kwam vast te staan, dat het geldstukje een zogenaamde liard (oord) of y.sol (stuiver) van de Zuide lijke Nederlanden was, geslagen in het jaar 1692. Of de munt in Antwerpen, Brussel of Brugge is geslagen, is niet De omschriften bevatten de volledige titels van de toenmalige heer van de Zuidelijke Nederlanden, koning Karei n van Spanje: CAROLus II Dei Gratia HISPaniarum ET INDIARUM REX/ ARCHIDvx AUSTriae DUX BURGundiae (dux Brabantiae of comes Flan- driae is afgesleten). De voorzijde ver toont het koninklijke wapen, de keerzijde de stamwapens. Deze munten zijn in de 17de eeuw in massa's in omloop gebracht en circuleer den, naast vele andere vreemde munten, ook in ons land. Zij worden dan ook nu en dan bij ons in de grond aangetroffen. Advertentie) N.Z.H.-jubilarissen maakten uitstapje Deelnemers uit Leiden. Haarlem en Voorburg De N.Z.H.V.M. heeft gisteren haar per soneelsleden, d'ie dd/t jaaT 25 of 40 jaar in haar dienst zijn, op een grootse juibileum- tocht onthaald. De heer D. M. v. d. Vijver, hoofdinspecteur bij de N.Z.H.V.M., maak te de tooht namens de directie mee en *d tevens de leiding. In Aalsmeer werd het gezelschap, dat n 8 uur uit Leiden startte, aangevuld met de jubilarissen ui< Haarlem en Voor- fa'irg. In Hilversum werden de studio's van de AVRO, KRO. NCRV en VARA en het stadhuis bezichtigd. Nada: men in Baarn de koffiemaaltijd had gebruikt, ging men via Soest en Amersfoort naar Apeldoorn. waar het Prins-Bernharddal werd bezocht. Via Woeste Hoeve ging men naar de waterval in Loerien. In Doorn, waar men over Dieren. Velp en Arnhem naar toe gereden was. werd de thee gebruikt. Voldaan over de mooie tooht. die door goed weer werd begunstigd, zette het gezelschap de terugtocht voort. Begrafenis van de heer B. van Kleef Op Rhijnhof vond gistermiddag te teraardebestelling plaats van de heer B. van Kleef, die in de Leidse Hervormde Gemeente vroeger verschillende vooraan staande functies heeft bekleed. Mr P. E. Brièt herdacht het werk van de -heer Van Kleef met grote dankbaar heid. Met grote energie heeft hij zijn arbeid voor de Kerk gedaan. Spr. noem de in het bijzonder zijn functies voor 't kinderhuis Voordorp èn het Coninckshof. Dr P. M. de Planque zei, dat de heer Van Kleef een eenvoudig mens was, wars van uiterlijk vertoon. Voor de dia conie van de Hervormde Gemeente heeft, hy veel tot stand mogen brengen. Zijn werk deed hij vooral met liefde. Ook snrak nog de heer J Somerwil, zwager van de overledene. Ds J. van der Wiel las de geloofsbelijdenis, waarna de heer J. J. Los. schoonzoon, dankte voor de belangstelling. Een dokter nodig? De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de dokters Hartman. Kors, Langezaal cn Mastenbroek. Welke apotheek? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 6 September 1 uur. tot Zaterdag 13 September 8 uur waargenomen door apotheek Van Driesum. Mare 110. tel. 20406 en de Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Hoogl. Kerkgracht 20a, Dir. W. C. Aldershoff, Lorentzkade 26 U_kunt_zich nog opgeven voor 1953. Ook via telef. 24613 of 22760 Primeur voor de Stieltjesstraat Waar jongens van 11 tot 17 jaar iets te doen kregen Op vier avonden de«e week zijn in de Stieltjesstraat hardloopwedstrijden gehouden oor jongens van elf tot zeventien jaar over afstanden van 60, 80, 100, 200, 500 en 1000 meter, heneven» een estafette. Tydens het lopen van de eerste series vroegen zestien meisjes van 13 tot 16 jaar toestemming tot deelneming. Die toestemming werd gegeven voor de afstanden 60 eu 80 meter. Er >l)n in totaal 45 deelnemers. Vandaag worden de finales gehouden, alsmede de prijsuitreiking. Ja. prijsuitreiking. Men is begonni met vijf pakjes sigaretten als vijf eers PrÜ*en- Na de eerste avond met grote j publieke belangstelling was het enthou siasme echter zo groot, dat een stroom van mooie prijzen binnenkwam. Spon taan geschonken. De voorkamer van perceel Stieltjesstraat 15 werd als etalage ingericht, opdat ieder de prijzen in ogen schouw kon nemen, 't Zag er alleraar digst uit. De geestdrift bij de deelnemers was niet minder groot. Er is sportief gestre den. Alle hulde aan de politie voor de prima afzetting. Alle hulde ook aan de mensen, die deze kinderactie met hun liefde en daadwerkelijke sympathie heb ben gedragen. De P.T.T. verleende me- oewerking met een geluidsinstallatie. De lichtfabrieken zorgen tijdens de prijs uitreiking voor een extra verlichting. Het initiatief werd genomen door de heer Piek. Stieltjesstraat 15. onder wiens leiding ook de wedstrijden stonden. Hij werd daarbij geassisteerd door vijf an- J*ere bewoners van de straat. Weken- sng hebben de jongens voor de hard loopwedstrijden getraind. Ze kunnen in de toekomst wel prima lopers worden. Het gevolg van deze actie is vanzelf sprekend. dat de Jeugd niet meer aan uitingen van baldadigheid denkt Hoe weinig wordt er gedaan om juist de jongens met de moeilijke leeftijden van 12 tot 17 jaar voldoende en verantwoord bezig te houden. Deze da gen zijn voor de jongens een waar feest geweest. En het is te hopen, dat meer straten in Leidon het voorbeeld van de Stieltjesstraat zullen volgen, 't Was een experiment, 't Ging ook helemaal niet zo officieel. Maar het is ten volle ge slaagd. (Advertentie) Lage prijzen. Geen fooien Telef. 22444 Nieuw lederpaleis De firma Meyer heeft vandaag in de Haarlemmerstraat een nieuw lederpa leis geopend. De oude winkel van de firma Van Wijk is in een nieuw kleed gestoken. Boven de winkel bevinden zich de (nog niet geheel voltoaide» toon- kamers van de afdeling koffers. Tijdens een druk bezochte receptie bestond gis termiddag de gelegenheid, de vernieuwde zaak in ogenschouw te nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 3