Jlieuuic GTimrnnl 3 Holland heeft thans weer een dak boven het hoofd Wist U ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIEN: 0.18 per millmeter. (Bij contract belangrijke korting) Directie: F. DIEMEB CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken mgn bert ia Icgljenspoci" Drie en dertigste jaargang No 9521 Zó zijn onze manieren ZIE PAG. 4 Di W. Drees opnieuw formcrfeur Een kabinet van zestien'jninujters, van wie 5 Socialisten, 6 Katholieken, 2 Anti-Revolutionnairen. 2 Christelijk- Historischen ePl Partijloze M DE EERSTE SEPTEMBERDAG, symbolische datum voor het einde van de vacantietijd en het begin van een nieuw werkseizoen, zal Nederland eindelijk zijn nieuwe kabinet bezorgen. De formatie is, na negen weken moeizame besprekingen en drie mislukkingen (van dr Drees, prof. Beel en mr Donker), nu vrijwjel geheel voltooid. Voor de derde maal krijgt ons land een regering-Di;ees. Gistermiddag ontving de 66-jarige aftredende premier van H.M. de Koningin de opdracht tot de formatie, welke door ir C. Staf gedurende een week is voor bereid. Dr Drees heeft deze opdracht ook aanvaard. De ministers zullen Dinsdag worden beëdigd en zullen Maandag een eerste vergade ring hebben. Er was vandaag feitelijk nog één vacature, nl. voor de post van Binnenlandse Zaken. LFV Dat dr W. Drees de opdracht tot formatie ook aanvaarddebewees reeds dat het kabinet zo goed als ge reed was. Anders pleegt immers te worden medegedeeld dat de aange zochte formateur verzoekt zijn be noeming in beraad te mogen houden. Mr H. J. M. Loeff, de burgemeester van Den Bosch, aan wie de post van Binnenlandse Zaken was aangeboden, heeft daarvoor gistermiddag bedankt. Het staat thans vast dat prof. Beel de lei ding op zich zal nemen van het nieuwp ministerie van Maatschappelijke Zorg. Ook is bekend geworden dat minister Rutten (Onderwijs, Kunsten en Weten schappen), op een herbenoeming geen prijs stelt. Mr J. M. L. Th. Cals, tot dus ver staatssecretaris, wordt zijn opvolger. Dr W. Drees wordt minister-president van een kabinet, dat bestaat uit 5 mi nisters v treffende de n'^ve ministers zijn uiter aard nog niet gedaan, maar de vermoede lijke samenstelling van het nieuwe kabi net kan als volgt worden weergegeven: Vijf voor de P. v. d. A. Dr W. Drees, minister-president en Algemene Zaken. J. van de Kieft, Financiën. J. G. Suurhoff, Sociale Zaken. S. L. Mansholt, Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening. Mr L. A. Donker, Justitie. Zes voor de K.V.P. Prof. dr L. J. M. Beel, vice-minis ter-president en Maatschappelijke Zorg. Mr J. M. L. Th. Cals, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Mr J. M. A. H. Luns, minister zon der portefeuille op het departement van Buitenlandse Zaken. Ir H. B. J. Witte, Wederopbouw en V olkshuisvesting. A. C. de Bruyn, Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie en Bezitsvorming. Binnenlandse Zaken. Twee voor de A.R.P. Prof. dr J. Zijlstra, Economische Zaken. Mr J. Algera, Verkeer en Water staat. Twee voor de C.H.U. Ir C. Staf, Oorlog en Marine. Prof. dr W. J. A. Kernkamp, Over zeese Rijksdelen. Eén partijloos Mr J. W. Beynen, Buitenl. Zaken. Over de staatssecretarissen is nog niets met zekerheid te zeggen, vooral nu mr Cals minister van Onderwijs wordt. Aan de samenstelling van dit nieuwe kabinet heeft ir Staf wel een zeer be langrijk aandeel gehad. Deze minister- ingenieur is er in geslaagd als bruggen bouwer o pte treden. Geen wonder dat ook in de Volkskrant van vanmorgen prof. Romme een speciale gelukwens aan zijn adres richt. Maar ir Staf is niet de enige die door prof. Romme wordt gelukgewenst. Hij doet ook een felicitatie uitgaan naar prof. Anema, de A.-R. fractieleider in de Eerste Kamer. „In zijn kring", aldus de heer Romme, „is hij de vroege en meest gezaghebbende voorstander geweest van een kabinetsstructuur als thans is opge bouwd. Dat hij deze wens thans verwe zenlijkt ziet, zal deze wijze staatsman ongetwijfeld verheugen." Prof. Romme blijkt het nieuwe kabinet „niet gek" te vinden. Het doet hem ge noegen dat met behoud van de C.H., de basis verbreed is naar de A.R. Hij meent ook bij de socialisten een innerlijke nei ging te mogen opmerken naar de brede basis en daar over verblijdt hij zich al niet minder. Elders in ons blad vindt men de le vensbeschrijving en de foto's van de nieuwe ministers, alsmede o.a. een be schrijving van de geschiedenis der for matiepogingen. „Vliegende driehoek' neergestort En een geheimzinnige staart gevonden De „Vliegende driehoek", een Brits experimenteel vliegtuig van het type Boulton Paul P-120, (dus niet de nieu' Javelin-jager!) is gisteren bij Grately Engeland neergestort. De piloot wist zich per parachute in veiligheid te stel len. Het toestel brandde geheel uit. Het v/as ontworpen voor proeven met super sonische snelheden. De plaats, waar het toestel terecht is gekomen, werd onmiddellijk door de politie afgezet. Enige ogenblikken later vond de politie in de nabijheid een stuk van de staart van een vliegtuig. De piloot van de verongelukte „vliegen- ae driehoek" verklaarde echter, dat dit stuk niet van zijn toestel was. Van een ander vliegtuigongeluk in het betrokken gebied is evenwel niets bekend Oud-minister Joekes lid Raad van State Het ligt in de bedoeling, dat als een der eerste daden van het nieuwe kabinet de thans demissionnaire minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr A. M. Joe kes, die niet in het nieuwe ministerie wenste terug te keren, zal worden voor gedragen als lid van de Raad van State,, zo meldt de Tel. Militaire been-invaliden gaan in een auto rijden (Van een onzer verslaggevers) Enige jaren geleden werd de bekende oud-grasbaanrenner Jan Rijk invalide. Hij, die met auto's vergroeid was lag op het bed gekluisterd. En daar bleef hij voorlopig. Een invalidewagentje ers niets voor hem. De been-lamme Jan ging aan het peinzen. Tja, dacht-ie, daar moet toch iets op te vinden zijn. En hij wist meteen wat het worden moest: autobesturing voor invaliden. Als zijn plannen verwerkelijkt konden dan zouden vele been-invaliden, oorlogsinvaliden vooral, hem dankbaar zijn. Gelukkig werd de heer Rijk weei helemaal de oude, maar de op het ziek bed gemaakte plannen wilde hij niel loslaten. Wat er nu van zijn mooie voor- ïens geworden is? Sergeant-majoor Koster nam gistermiddag de eerste auto met handbediening voor invaliden ontvangst. De heer Koster kwam voor het ministerie van Oorlog, dat een vijf tal wagens van de nieuwe besturings constructie laat voorzien. In het her stellingsoord Aardenburg popelen jonge- ïen, oud-militairen, die in Korea, in Indië of in de oorlogsjaren daarvóór het gebruik van hun onderdanen verloren, er mee weg te rijden. Bijles hebben al genomen, de bediening van de nieuwe besturing is overigens allereen voudigst. Met zijn Nederlandse construc tie heeft de heer Rijk hen een middel in handen gegeven, waarmee zij de weg naar de burgermaatschappij sneller zul len kunnen terugvinden. Wat de bedie ning betreft: aan de linkerzijde, onder het stuurwiel is een op-en-neer bewegend segment aangebracht, waarmee de kop peling wordt bediend, terwijl aan de rechterzijde een hefboom is aangebracht met draaibare gashandle. Met een lichte druk op de hefboom wordt de voetrem bediend en met hetzelfde gebaar regelt de automobilist, die de hele besturing letterlijk in handen heeft, de gas-toevoer. Aangezien het koppelingspedaal op de zelfde beweging reageert kan de wagen zodoende geheel tot stilstand worden ge bracht. Met één handbeweging is het dus mogelijk, de gastoevoer af te sluiten, te ontkoppelen en te remmen, het tegen overgestelde gaat op gelijke wijze. Met deze inrichting kunnen bovendien alle normale functie-pedalen en hefbomen in tact worden gelaten. Ontsierd wordt de wagen ook niet, en zowel het Bureau Rijvaardigheid als de Haagse Verkeers politie hebben deze oplossing met en thousiasme begroet. Wanneer „Oorlog" er de nodige ervaringen met de op zijn wagens gemonteerde installatie heeft opgedaan zullen ook andere invalide mi litairen van deze doelmatige inrichting gebruik maken. De officiële overdracht van de eerst afgeleverde wagen zal bin nenkort in Doorn geschieden. Op de constructie-Rijk is in Nederland en an dere landen octrooi verleend. KOLEN WORDEN DUURDER Aanpassing aan Europese prijspeil Naar de Nieuwe Leidsche C r t verneemt wordt op het ogenblik overwogen de thans geldende kolen- prijzen, afgezien van de stijging in verband met het naderende seizoen, te verhogen. Het is nl. nodig de Ne derlandse prijzen aan te passen aan die, welke gelden in de landen aan gesloten bij de Europese Kolen- er Staalgemeenschap. Op internationaal niveau bezien acht men het blijkbaar niet oirbaar, dat in Nederland lagere prijzen gel den dan elders in Europa. Boven dien vervoeren voor een groot deel Amerikaanse schepen de brandstof fen, waardoor de vrachtprijzen aan merkelijk hoger liggen dan de hier te lande geldende prijzen. Hoe hoog de nieuwe prijzen zullen worden is nog niet beslist, maar men hoopt de verhoging die nog in de eerstkomende maanden haar beslag zal moeten krijgen te kunnen beper ken tot veertig cent per mud. Malik (in goede bui) verwerpt ontwapeningsvoorstellen Ondanks zijn goedie hunneur dat hdj bleek te bezdWen, heeft Maliiik gisteren de Westelijke voorstellen verworpen, die voorzagen in een vijflmogenidihedien-omt- wapeniTugsconiferentie, mits de Sowjet- Unie en China van te voren zouden •.oe- men in beperking van hun strijd krachten tot anderhalf millioen man elk. Hij noemde de aard van de voorstellen ..hypocritisch" en ver ka arde, dat de Westelijke mogendheden slechts tracht te voorkomen, dat de ont/wapemdmgs- missie tot concrete plannen zou komen. De moord op het Engelse meisje Britse componist van 71 jaar de dader Met het onderzoek naar de verdrin king van Sybil Johnson, de Erugelse ver pleegster dne een week .geleden te Wime- reux in zee verdronk, is de politie nu zover gevorderds dat zij zoekt naar de verblijfplaats von Frederick Lonsdale, >n 71-jarige Britse componist. Hij heeft zijn ho'el te Wimereux op I Augustus verlaten en zei dat hij aan het eind van de zomer weer uit Londen terug zou komen voor het tweede deel zijn wacantie Hij was betrokken bij lachte aanrijding bij het station van Boulogne op 21 Augustus, waarvan pro- B-verbaal is opgemaakt. Zijn signalement steemt overeen met de beschrijving die een diens'er in een theesalon heeft gegeven van een vreemdeling, die op de middag vóór haar verdrinking met het meisje heeft zitten praten bij een kopje thee en i gla6 vermouth. De man probeerde ti het meisje te flirten, die zijn stroom n vragen beantwoordde met Ja" en ..Neen", Hij kocht voor haar een doosje chocolade en zij verlieten samen de salon ö^^^ndelden in de richting van het Londedale heeft tegenover Reuter ont kend, iets met de zaak te maken te heb ben gehad aldus Reuter. Faroek vraagt toelage voor zijn zoontje Ex-koning Faroek van Egypte heeflt de regering te Cairo verzocht om een toe lage voor de verzorging en opvoeding In Korea gesneuveld De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens acties In Korea op 27 Augustus j.L is gesneuveld de soldaat H. R. Rad- staat. De soldaat H. R. Radstaat werd op 18 Maart 1929 geboren. Hij was afkomstig uit Nijmegen en ongehuwd. De naaste familie leden zy'n verwittigd. Opa MacFadden sprong en was verbaasd Dat hij niet in de Seine terecht kwam Half Parijs was gisteren uitgelopen, ien de Amerikaanse millionnair Ber- irr MacFadden, ook wel de vliegende grootvader genaamd, per parachute bo de Seme uit een vliegtuig sprong j'n 84ste verjaardag tc vieren. Mac Fadden kwam niet zoals de bedoeling in de Seine terecht, maar op de Westelijke oever, op ongeveer 50 meter de rivier. De piloot van het toestel dat MacFadden de Seine had ge mist, omdat hij een tiende seconde te vroeg was gesprongen. Maar hij was éér r. al lof voor de kalmte en moed var e oude parachutist. Duizenden Parijzenaars stonden aar e oevers van de Seine; onder hen be vonden zich ongeveer 200 buiten- binnenlandse journalisten, fotografen radioverslaggevers. De wegen in Eois de Boulogne nabij de plaats, w MacFadden zou neerkomen, waren v verkeer gesloten. Ook het verkeer op de Seine was stilgelegd. Opa MacFadden, die liever in de ?ine wilde springen, omdat de grond hem wat te hard is, droeg rood flanellen ondergoed en een reddingsgordel om er zeker van te zijn, dat hij in de rivier blijven drijven. Hij sprorvg vam hoogte van 1000 meter. De oude baas keek wat verbaasd, dat hij op de grond terechtgekomen Hij kwam echter overeind en liep de rivier, waar hij aan boord van politie-vaartuig ging, terwijl men hem toeschreeuwde: „Bravo MacFadden". Toen men hem vroeg, of hij nog eens zou springen, zei hij: „Elk jaar van mijn leven" DAT een jager uit Nederweert in het struikgewas nabij zijn woning een vet varken van zijn buurman neerknalde, menende dat het een wild zwijn was. DAT de Zaandamse tandarts D. F. Veldkamp benoemd is tot hoogleraar aan de universiteit van Bagdad. DAT de e.v. wereldconf. van padvinu- sters in Aug. 1954 in ons land wordt ge houden. DAT de gisteren bij Egmond op het strand stukgeslagen Heldcrse botter niet teer geborgen kan worden. DAT de Remington Rand schrijfmachi- nefabriek te Zeist nog dit jaar geheel Den Bosch verhuist en het ontslag 40 arbeiders heeft aangevraagd. DAT op 9 Sept. op de overweg tussen Idaard en Roordahuizen automatisch knipperlicht komt. DAT op 10 en 11 Sopt. de Jaarlijkse Utrechtse vee- en paardendagen worden gehouden. DAT ir M. H. Geerts, landmeter, wet houder en voorzitter van de Friese Elf- stedenver., op 51-j. leeftijd in Leeuwarden is overleden. DAT vier Ned. landbouwk. ingenieurs op 6 Sept. onder auspiciën van de M. S A. naar Amerika vertrekken om zware land- bouwwerken te bestuderen. DAT op de Belg. ambassade de versier selen van grootofficier in de Belg. Kroon orde zijn uitgereikt aan dr F. J. M. A. H. Houben, comm. der Koningin in Limburg. Eerst verkiezingen, dan besprekingen Luidt antwoord Grote Drie op Russische nota De Westelijke Grote Drie zijn het in beginsel eens geworden over het antwoord op de laatste Russische nota m.b.t. Duitsland. Het Westerse standpunt blijft, dat eerst in geheel Duitsland vrije verkiezingen moeten worden gehouden; pas dan kan de Duitse kwestie verder worden be sproken. Dit standpunt betekent dus een verwerping van de Russische nota. Zoals men zich zal herinneren, werd in deze nota een viermogendheden- conferentie voorgesteld, waaraan ook Oost-Duitsland zou deelnemen. Vóór er een definitief antwoord zal worden opgesteld zullen de Grote Drie overleg plegen met de West- Duitse leiders. DAT dc Koningin een verzoek om op 24 Sept. het eeuwfeest van de Friese Mij van Landbouw bij te wonen, in welwil lende overweging heeft genomen. Dat gedurende het volgende weekeinde in Vught landelijke E.H.B.O.-wedstrijden worden gehouden waarvoor de Koningin en dc Prins medailles beschikbaar hebben gesteld. DAT Nuland (Br.) gisteren de 2000ste inwoner, 't Vijfde kind van de fam. Hey- mans, met allerlei feestelijkheden verwel komde en de vader bij de aangifte ont vangen werd door het voltallige gemeen tebestuur. DAT de toestónd van twee slachtoffers van het Nijmeegse motorongeluk, hetwelk al drie mensenlevens eiste. Jan Wolf en W. Hendriks, nog zeer kritiek is. DAT vanmorgen de eerste in Maassluis gebouwde industriehal werd geopend. Tussen het ijs van Groenland Britse expeditie in groot gevaar Twaalf leden van een Britse expeditie verkeren volgens niet bevestigde berich ten in gevaar. Hun schip zou hopeloos in het ijs vastzitten: het loopt kans door het ijs te worden verpletterd. Een Deense patrouille is met sleden van het v station te Daneborg vertrokken o trachten hulp te bieden. Robbenjagers uit Groenland doen moeite, de Britten van zee uit te bereiken. Geen nachtverloi voor Amerikanen Het Amerikaanse leger heeft een order uitgevaardigd, volgens welke alle n schappen in Duitsland, uitgezonderd derofficieren en officieren in hun vrije tijd tussen middernacht en zes 's morgens des Zaterdags en vóór feestdag zich niet op straat en in open bare gelegenheden mogen vertonen. Van de officieren en onderofficieren, voor wie deze order tijdens verlof niet geldt, wordt echter verwacht, dat zij zich naai de geest van de order zullen gedragen, „en niet op straat slenteren of in open bare gelegenheden vertoeven, zoals bier- lokalen, restaurants enz" Deze maatregel is genomen om de dis cipline te verhogen, daar de militairen hierin tekort waren geschoten. HET WEERIN EUROPA 11 Stockh. Edinb P Radio Wasmachines Stofzuigers Wringers Televisie Vloerwrijvers j iCÖl Regen- ot onweersbuien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Venanóerlijke be- woMdng met op de meeste :'T- T-"- Plaatsen eratoele regen- of on- S w eensbuien. Overwegend ma- tige wind. aanvankelijk uit Oostelijke, later uit Zuidelijke richtingen. In he; Noorden van het land vannacht mandor koud. morgen overdag ongeveer diezelfde tem- peratnjren als vandaag. (Opgem. te 10 u.) ZON EN' MAAN Zondag: zon 5.5019.29; maan onder 0.05, op 17.56. Maandag: zon 5.52—19.27; maan onder 1.32, op 18.24 uur. Op 4 Sept. V.M. LOODGIL1 KKSBEDRIJf- S ANITA IR t INSTALLATIES Fa. D. KRET en Zn. Een moeizaam evenwicht HET FEIT, dat de kabinetscrisis toch nog bleek te kunnen worden opge lost, behoorde ons te verheugen. En dat doet het ook wel. Maar de vreugde kan helaas niet onverdeeld zijn. Daarvoor heeft deze crisis te lang geduurd en daar voor heeft zij ons teveel te zien gegeven, wat wij juist in de regionen van het landsbestuur liever niet gezien hadden. Grote moeite heeft het gekost om de crisis te overwinnen. Het is op zichzelf al iets wonderlijks, dat ten onzent een kabinetsformatie spoedig een kabinets crisis wordt. Dat zit ons als volk al zo in het bloed, dat we reeds over crisis spreken, wanneer we alleen nog maar van doen hebben met het na alle ver kiezingen gebruikelijke verschijnsel van een demissionnair kabinet. Dat echter in ons goede land tussen formatie en crisis slechts één schrede ligt. weet ieder. En dat ditmaal de for matie wel bijzondere aanleiding had om tot een crisis uit te groeien wie zich nog de uitslag der verkiezingen (hoe lang geleden al weer!) herinnert, zal het be grijpen. TN DAT GOEDE LAND van ons is een kabinetsformatie een merkwaardig ding. Het is we hebben het in deze negen weken van moeizaam pogen al meer geschreven een gemeenschappe lijk handelen van mensen, die in het politieke leven niet altijd zo bijster veel gemeenschappelijks hebben cn die er zelfs slag van hebben om de onderlinge verschillen nogal duidelijk aan te geven. Bij een kabinetsformatie zullen ze de verschillen niet willen verdoezelen, maar zijn ze zich toch ook bewust, dat ze niet zonder elkaar kunnen, dat ze allen maar minderheidspartijen en minderheidspar- 'ijtjes vormen en dat ze het op de een if andere manier met elkaar moeten zien te vinden. Ze moeten zich doen gelden, maar toch net niet zoveel, dat ze elkaar loslaten. Dat heeft ditmaal extra moeite gekost En dat beeld is niet altijd opwekkend geweest. Het is geen betweterij om dat te constateren, doch het wordt ingegeven door een gemoed, dat in 's lands belang deze dingen toch wel de nodige be zorgdheid gevoelt J^U dan de crisis voorbij is, willen we ons een enkele opmerking veroor loven. De eerste is wel, dat de figuur van de formateur, tevens minister-president aan waarde heeft ingeboet. Een formateur zien we altijd nog gaar ne als iemand, die een span mensen bij elkaar zoekt, dat in staat is werkelijk een team te vormen. Het is best mogelijk, dat hij op dat team zijn stempel drukt Maar in elk geval is hij niet slechts in naam de eerste onder zijns gelijken. Daarvan is, Jammer genoeg, niet veel overgebleven. We hebben ditmaal achter eenvolgens vier formateurs zien benoe men, zij het ook één voor twee maal. (Over twee benoemingen, waarvan ter stond ontheffing werd gevraagd, zwijgen we nu maar). Deze opeenvolging van for mateurs is bedenkelijk. Maar bedenke lijker nog is het. dat aan de doolhof van kwesties blijkbaar niet viel te ontkomen dan door de keuze van een „informateur". Nu willen we wel terstond opmerken, dat we grote waardering gevoelen voor de wijze, vooral ook voor de vasthou dendheid, waarop en waarmee de heer Stóf, daarvoor stellig een aangewezen man, zich van zijn delicate taak gekwe ten heeft. Wij hebben de indruk, da^hij hiermede een belangrijke bijdrage tot de oplossing van de crisis geleverd heeft. Maar hij zal de eerste zijn om te erken nen, dat deze figuur een noodfiguur is. Dr Drees werd ten slotte formateur, toen er niet veel meer te formeren werd; hem kon een kabinet worden aangeboden. TAE tweede opmerking is. dat het -L' nieuwe kabinet slechts voor een deel extra-parlementair is. Dat is het slechts voor de A.R. en de C.H. Maar voor de beide andere partijen is het dat aller minst. Integendeel, er is, ook onder for mateur Donker, een pijnlijk beijveren geweest om de gevoelens van de leiden de partijgenoten te peilen. Er staat in de Grondwet, dat de Ko ningin de ministers „naar welgevallen" benoemt en ontslaat. Daar geldt in het algemeen reeds te weinig meer van. En bij deze formatie geldt er nog minder van. Er is van partijwege moeizaam ge dokterd aan de samenstelling van dit kabinet. Er zijn departementen op hun zwaarte gewogen en men heeft beang stigend nauwgezet gezocht naar het even wicht. De één, de P.v.d.A., wilde niets loslaten. Maar de ander, de K.V.P., wilde niet minder hebben. En toen werd de .oplossing" dan gezocht in de vorming ran een nieuw departement. Het is na tuurlijk een mogelijkheid. Maar van fier heid is in dit alles helaas te weinig te bespeuren. Wat blijft er zo over van de koninklijke daad, waarbij de ministers als vertrou wenslieden van de Kroon worden aan gewezen? rjE derde opmerking is, dat dit kabinet stellig niet is het denkbaarst sterke, r dat men zich na deze wekenlange crisis wel zal wachten, het naar huis te zenden. Er is aan deze geboorte zeer ge dokterd; men zou het kind er bijna om gaan beminnen. Dit kabinet is slechts ten dele extra parlementair, ook daarom, omdat het in zijn ontstaan al afhankelijk was van de in- cn toestemming van fracties uit de volksvertegenwoordiging. Een kabinet dat bij de gratie van een niet bijster sterke volksvertegenwoordiging zitting neemt, kan niet het krachtigst denkbare zijn. Wij hopen niettemin van harte, dat het. zijn ontstaan ten spijt, zelfstandigheid weet te bewijzen en tot een goed lands bestuur in staat blijkt te zijn Elk menselijk pogen moet nu eenmaal zwak zijn. Maar de mens behoeft niet alleen te staan, ook niet in de beoefe ning van het regeringsbeleid. Gelukkig is er morgen, in de kerkelijke samen komsten. wel in het bijzonder gelegen heid. de zegen van God af te smeken over onze geëerbiedigde Vorstin cn Haar komende raadsleden. Er valt over dit kabinet nog wel meer te schrijven. Maar daarvoor biedt de vol gende week nog ruimschoots gelegenheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1