Jlieuiuc £diisd|C ÖTouranl Straks weer zwieren en zwaaien Hoogste spoorweg van het continent de ruim 9 km lange Jungfraubaan In badcostuum of met de ijsmuts over oren in sneeuw en ijs IS de uit „A.V.R.O.-lid geweerd vrees voor critiek" Wist IJ Ned. schip seinde vanmorgen: /.Onmiddellijk een sleepboot" DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand: 0 47 per week ADVERTENT1ËN: 0.18 per milimeter (BU contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIE MER Chef-Bed.: H. W. I. ENSERINK Directie: F. D1EMER CHRISTELIJR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .iloat»astfcl| ft aJicbfevea tngn hert ta tegfjeaspotf Drie en dertigste jaargang No 9513 Per trein naar Europa's dak 3A' (Van onze §-redacteur) LS DE Indiërs de Himalaya-keten het dak der wereld noemen, mogen wij gerust de Zwitserse Alpen als „dak van Europa" betitelen. Want wie daarop staat, kijkt over een belangrijk deel van het continent heen. Hij ziet naar het Noorden en Westen tot diep in Duitsland en Frankrijk en naar het Zuiden op de bergen van Wallis, die eigenlijk niet anders zijn, dan schoorstenen op hetzelfde dak. Daarachter ligt de Middellar Zee en eindigt Europa De Zwitsers, die sterk overtuigd 2ijn van de waarde van hun bergen voor de vreemdelingenindustrie, hebben niet ge schroomd dat dak van Europa bereikbaar i te maken voor alle toeristen, die het land bezoeken. Als zij tenminste de niet ge ringe som aan franken (44 voor de ex cursiebiljetten op de eerste twee treinen van de dag, 55 francs op aUe overige treinen) vermogen op te brengen. Dat is geen geringe prijs, maar wie per trein naar Zwitserland reist, ontvangt aan- l merkelijke reducties. En bovendien: een officiële Zwitserse gids zegt het: het Zwitserse spoorbaanvak omvat 5850 km. Daarin liggen 4841 bruggen over rivieren, I afgronden en ravijnen en 229 tunnels, die een gezamenlijke lengte hebben van 162,4 Dr Kurt Schumacher overleden Leider der Duitse Socialisten Pl De leider der West-Duitse socialisten, dr Kurt Schumacher, is gisteravond, kort vóór middernacht, in zijn woning te Bonn plotseling overleden, door een acute storing in de bloedsomloop. Hij is bijna 57 jaar oud geworden. Hij werd ge boren te Kulm, in het toenmalige West Pruisen, studeerde rechten en economie. I In de eerste wereldoorlog verloor hij I zijn linkerarm en gedurende het Hitier- regiem had hij het zwaar te verduren in een concentratiekamp. Met Kerstmis van het vorige jaar kreeg hij een beroerte, i^^waardoor hij gedurende lange tijd gedeel telijk was verlamd. Meermalen drongen partijgenoten er bij hem op aan, zijn PU werkijver wat te temperen, maar Schu- 'C™macher wilde daar niet van horen. Onmiddellijk na de DuitSe capitulatie In 1945 begon Schumacher te arbeiden aan de wederopbouw van de S.P.D. In Mei 1946 werd hij tot voorzitter gekozen, welke functie hy tot aan zijn dood be Igkleedde. In 1949 werd hij in de Bonds dag gekozen. Vermelden wij nog, dat hij de amputatie van zijn rechterbeen, tengevolge van thrombose, zelden meer in de Bondsdag verscheen, maar vanuit zijn ziekenkamer de leiding van zijn partij in handen hield. Schumacher is g^teeds een groot tegenstander van het communisme geweest. Erich Ollenhauer, zijn plaatsvervanger wordt beschouwd, als zijn vermoedelijke opvolger. De overleden voorzitter van de West- IPIl^uitse soc.-dem. partij, dr Kurt Schu Hbiacher zal Zondag in Hannover worden begraven. Lijfwacht-perikelen km. Voor wat hoort wat: de Zwitsers leveren de kunstwerken en de fabelach tige uitzichten, de reizigers de duiten. Bovendien vindt u op elke hoogte trams treinen. De Jungfraubaan brengt de toeristen tot 3500 meter. En maakt daar- het hooggebergte-toerisme voor iedereen bereikbaar! Berg-snobisme Van Lauterbrunnen, door de bossen en langs watervallen, over diepe ravijnen en tegen steile hellingen op, krikt een elec- trisöhe tram-locomotief u omhoog. Het station Wengen is nog een echt station. Met een verschiet van hotels en wande lende mensen langs boombeplante stra ten. Een toeristenoord in de bergen. Wengernalp heeft al een ander aanzien. Er zijn geen bomen meer. Wel gras en daarop: koeien, die de kaas van het land „produceren". Dan. op het station Schei- degg, eindigt de wereld. Zó is het pre cies op een klein station aan de Pool-, cirkel: een paar huizen, hotels in hoofd zaak, beginpunten van tochten in bijkans oneindige ruimten van graniet, sne en ijs. Als we het beeld van het dak houden dan is dit hier de dakgoot. Hier staan de wanden der bergen duizend.i er meters hoog vóór U Eiger, Mönch Jungfrau met hun kille onaandoen lijkheid van ijzig wit Het is, of het treintje z'n best doet tegemoet te komen aan de onherberg zaamheid van de omgeving. Het twee- klassen-systeem van de trein uit Lauter brunnen dient u daar te verlaten. Een verzameling knusse rijtuigen wacht met een ander locomotiefje er achter. Het is allemaal één klasse, de banken zijn be- trijpt, en al wat Babyion aan talen op geleverd heeft is er weer bijeen. Rood harige meisjes uit Schotland in shirts en op hoog-gehakte schoenen, met huidjes, die in blankte met die van de Jungfrau wedijveren. Maar ook in bontjas gedom pelde dames uit Duitsland, die, ijsmutsen diep over de oren getrokken, scherp con trasteren met de Nederlandse zomerjur ken die boven nylons en peau de Suède gedragen worden. De een beschouwt de trip omhoog als een zomer-uitstapje; de ander hoopt vurig wintergenoegens Augustus te kunnen smaken, naar straks blijken zal: ieder krijgt z'n deel en wat hij zoekt. Wat een lust, zo-'n land! Als de wereld bijkans weggezakt i rondom sneeuw zich uitstrekt over aantrekkelijk grauw gesteente, ontwaart iemand plots een huis in de verlatenheid van niets dan grijsheid. Het rood vari dakje glimt onder het wit van een Zwit sers kruis. Dat is de Guggihütte, pleister plaats voor hen, die van hier te voet omhoog willen gaan. Als de trein stopt, nu bij het station Eigergletscher (opnieuw een hotel en een stationsge bouw) zijn er enkele echte Alpinisten, die, bepakt en bezakt, kennelijk van plan zijn te voet naar de Guggihütte te trek ken. Dat het hun wel moge gelukken! Zij kijken laatdunkend en met blikken, die het berg-snobisme van een trein vol vier-duizend-meter-gangers fel laken, naar de horde in nerz en nylon achter de ramen Maar ongelijk hebben Want hebben zeer wijzen reeds niet ge zegd, dat het dwaas is, te lopen als men rijden kan? (Zie vervolg op pag. 2) „Don't fence me in" Aardig liedje voor formateur- in pikke-donker (Van onze Parlementsredacteur) Het blijkt uit alles, dat de situatie voor de kabinetsformateur steeds don kerder begint te worden. De K.V.P., die door de houding van de P.v.d.A., waartegen ze niet van stonde aan verzet heeft geboden, in de impasse is geraakt, blijkt steeds minder geneigd op de door de formateur gewenste wijze aan de formatie mee te werken. Vandaar de fractievergaderingen van P.v.d.A. en K.V.P. gisteravond en vandaar ook, dat de formateur door be paalde verschuivingen alsnog tracht tot een oplossing te komen. Welke verschuivingen de formateur op het oog heeft, is nog altijd niet helemaal duidelijk. Maar het heeft er voorlopig alles van, dat hij ook ditmaal de P.v.d.A. buiten schot wil houdèn. Vandaar dan zijn gesprek met ir Staf, die naar hier daar vermoed wordt, aangezocht zou i voor Buitenlandse Zaken. De post i Oorlog en Marine zou dan openko- n en hiervoor wordt dan een man van de K.V.P. genoemd. Wie genoemd wordt vooral het K.VP.-kamerlid Fens, maar vallen tegelijk al weer andere namen. Hoe het zij: met of zonder de heer Fens, op dit ogenblik der voortstrompe lende formatie aangeland is er voor de formateur alle aanleiding tegenover de K.V.P. de song aan te heffen „Don't fence me in" (Verstrik me niet in Uw netten). Het ziet er naar uit, of dat al geschied is. Het is n.l. ook mogelijk dat de forma teur, peinzend over een compensatie voor de nog onvoldane K.V.P. het in'n andere richting wil zoeken, maar dan is hele maal onduidelijk, wat hij met het bezoek dat hij van ir Staf ontving, heeft be- Spaak zwaait met „olijftak" Socialisten eisen 18 maanden dienen Oud premier Spaak, de leider der so cialistische oppositie in België, heeft in bet partijblad „Le Peuple" voorgesteld, een commissie te vormen, waarin de drie voornaamste partijen vertegenwoordigd zijn en ook militaire deskundigen zitting zullen hebben. Zulks vopr het bestude ren van de buitenlandse politiek, de de fensie en het geschil over de duur van de diensttijd. Zoals bekend is, heeft de legering vorige week de diensttijd van 2 jaar voorlopig tot 21 maanden vermin derd. De Socialisten zijn echter van oor deel, dat een diensttijd van 18 maan den voldoende is, om België aan zijn erplichtingen, op grond van het Atlan tische verdrag, te laten voldoen. Het bestuur van het Algemeen Bel gisch Vakverbond heeft een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat de Belgische regering niet haar be lofte is nagekomen, om de duur van de dienstplicht in België gelijk te maken met die, welke geldt voor andere lan den der Europese Defensiegemeenschap. Geëist wordt, dat de gelijkschakeling van de diensttijd in de West Europese landen onmiddellijk zal worden verwezenlijkt. Spaak heeft zijn voorstel gekarakteri seerd als een „olijftak", die de C.V.P.- regering wordt toegestoken. Koningin ontvangt Austr. immigratie-minister Koningin Juliana ontvangt Zaterdag de Australische minister voor immigra tiezaken, Mr Harold Holt, om 11 uur op Het Loo. Hij zal vanavond op Schiphol aankomen, morgenochtend met minister Joekes en vele andere autoriteiten spre ken, een persconferentie houden, en Vrijdag de gast zijn van de S.M. Neder land in Amsterdam en Volendam be zoeken. Zondag reist hij verder naar Brussel, oogd. Tenzij dan, dat hij deze alvast ont vankelijk heeft willen maken om de for mateursmantel over te nemen Het zal de eerstkomende dagen moe ten blijken, of de P.v.dA. zelf alsnog tot enige inschikkelijkheid bereid is. Want het blijkt uit alles, dat in het gebrek hieraan de eerste oorzaak schuilt heel het verdriet. BU het ter perse gaan van verkregen wU zekerheid, dat de heer Donker aan het eind van zijn pogingen is gekomen en zUn opdracht aan Hare Majesteit zal teruggeven. Twee lijken op zandbank in de Westerschelde Belgisch jacht vergaan? Gisteren zijn op de Westerschelde ter hoog:e van Bath de lij-ken van een ca 30-jarige vtouw en een ca 40-jarige man op de zandbank aangetroffen. Daar de vrouw in badcostuum was gekleed en de man broek, shirt en gymnastiek schoenen droeg, vreest men dat zij van een jachtje afkomstig zijns dat op de Westerschelde is verongelukt. Men verkeert in onzekerheid of zich eventueel meer personen aan boord van dit jachtje hebben bevonden. De vrouw droeg een gladde ring aan rechterringvinger, met de volgende in scriptie: 12-9-1930 J. van Dessel W. R. van den Brandt. De rijkspolitie te water stelt een uitgebreid onderzoek in. Men ver moedt dat de verongelukten uit België afkomstig zijn. Vierde aanslag in drie jaar Roofmoord in Naarden reeds opgelost Daders hadden buit 700) samen gedeeld Ook de tweede dader van de gister morgen vroeg gepleegde roofmoord op de 70-jarige tuinder Manus Verheul uit Bussum is nu gearresteerd. Hiermee is de vierde moord, die binnen drie jaar in Naarden gepleegd werd, tot oplossing ge- De eerste gearresteerde, L. uit Naar den, ontkende aanvankelijk iets met de moord uitstaande te hebben, maar toen zijn alibi niet bleek te kloppen en hem bovendien het mes en de hamer getoond werden, waarmee de moord gepleegd was, viel hij door de mand. Als zijn mededader noemde hij de 26-jarige J. V. uit Hilversum, die 's middags op een bouwwerk in Bussum kon worden aan gehouden. De portefeuille, waarvan de onverla ten hun slachtoffer hadden beroofd, had V. verstopt in het struikgewas, waar zij later is gevonden. De f700, die er in had den gezeten, waren verdwenen, maar konden worden opgespoord. De daders hadden het geld samen gedeeld. Britse missie van 50 voor plan-Schuman Groot-Brittannië is voornemens een 50 man sterke delegatie te vormen voor de samenwerking met het hoofdbureau van de Europese kolen- en staalge meenschap. Dit zal worden meegedeeld aan de Fransman Jean Monnet, voor zitter van de Hoge Autoriteit van de gemeenschap, die in Londen aangeko men is voor besprekingen over de be trekkingen van het plan-Schuman met Engeland. Faroek betaalt eindelijk de rekening Ex-koning Faroek heeft gisteren zyn hotelrekening betaald, na drie weken over de omvang ervan gekibbeld te heb ben. Inmiddels zoemt het van geruchten op Capri, dat een andere afgezette monarch, ex-koning Talal van Jordanië, dit week einde voor een kort verblijf zal aankomen. Hij en Faroek zullen echter in verschil lende hotels verblijven. Een woordvoerder voor het hotel heeft toegegeven dat een korting op de reke ning van Faroek was toegepast „omdat hij langer zal blijven dan aanvankelijk het plan was". De betaling was voor de eerste twee weken. Het hotel heeft de rekening de derde week, die vandaag eindigde, nog niet aangeboden. Oorspronkelijk moest Faroek ongeveer 1500 gulden per dag betalen. Dit werd later verlaagd tot onge veer 1200 gulden. Ex-koning Faroek op Capri >-£?; - -va"*.' - - -r?- - - NS* Pleiter voor rechtbank Deur alleen gesloten omdat geen kaart was aangevraagd, zegt bestuur "VTAMENS EEN VAN DE A.V.R.O.-LEDEN heeft mr Ph. L. J. Reyinga l gistermiddag voor dè Amsterdamse rechtbank nietigverklaring ge vraagd van de besluiten, die op 5 Juli zijn genomen op de A.V.R.O.-ver- gadering in Maastricht. Hij trad in deze procedure-op-korte-termijn tegen de omroepvereniging op voor de heer J. J. Nahuis uit Deventer, aan wie met twee andere leden de toegang tot de Maastrichtse vergadering was geweigerd. Als reden voor deze weigering noemde het A.V.R.O.-bestuur, dat de drie leden geen toegangskaart hadden aangevraagd. Mr Reyinga verklaarde echter, dat men de heer Nahuis kennelijk niet binnen wilde laten omdat hij dan zijn stem zou hebben verheven tegen het z.i. onwettig ontslag van de heer Vogt. Salm nauwelijks een recht. De leden komen slechts als toehoorders en in dit geval was er, zelfs, al had de heer Nahuis van de vergadering het woord gekregen, geen sprake van geweest, dat de zaak „gekapseisd" zou zijn. Wat de heer Vogt aangaat, deze had zijn ontslag op 1 Juli ingediend. Het be stuur heeft niet anders gedaan dan zich hiermee accoord verklaren. De rechtbank zal op 19 September of mogelijk eerder uitspraak doen. Zoutlaag ontdekt ten Zuiden van Groningen B\j Haren, ten Zuiden van Groningen, is bij een exploratie-boring van de Ne derlandse Aardoliemaatschappij volgens de Vkrt een zoutlaag van naar schatting 500 tot 600 meter aangeboord. Na aankomst van de Jungfrau- trein op het 3500 m rioog gelegen station Jungfraujoch gaat het :o: de eeuwige sneeuw van de Aletsch. gletscher op, ook al is het hartje DAT een Oldenzaalse bus-onderneming, die heeft geknoeid met bewijzen van Nederlanderschap, tot 1 October 1953 is uitgesloten van reizen op collectieve pas poorten. DAT de Ned. Kon. Militaire Kapel in Edinburgh (Schotland), waar een festi- /an muziek en toneel wordt gehou den, zeer populair is. DAT Marken een grootscheepse actie 3or een dUk naar het vasteland zal voe ren, omdat steeds meer Markers, die op de vaste wal werken, daar gaan wonen, hetgeen de ondergang van het eiland kan betekenen. DAT van 26 Augustus tot 7 September in Zeist een tentoonstelling wordt gehou den om te tonen wat Zeist in het econo mische leven betekent. DAT voor het maken van een schut sluis met bijkomend werk in Werkendam laagste inschrijver was W. Rasenberg te Breda met ƒ548.750 (hoogste ƒ650.000). DAT de reizigersdienst op het „millioe- nenlijntje" (Heerlen-Kerkrade-Schin op Geul), die tot dusver grote verliezen heeft opgeleverd, zal worden voortgezet met modern materieel i.p.v. stoomtractie. DAT staatssecr. Moorman in Willem stad (Cur.) is aangekomen om bespre kingen te voeren over de defensie, en hij voor hetzelfde doel ook naar Suri name zal reizen. Mr Reyinga gaf toe, dat de heer Nahuis niet heeft voldaan aan het verzoek in de Radiobode, om zich vóór 15 Juni als ge gadigde voor de algemene vergadering te laten inschrijven. Dit verzoek in de Radiobode is in 1930, toen een niet-lid zich toegang tot de algemene vergadering had verschaft, ingevoerd. Het staat ieder een vrij om aan het verzoek van het be stuur te voldoen. In de practijk behan delt het bestuur het „verzoek" echter als een bevel en dit is rechtstreeks in strijd met de statuten, aldus mr Reyinga. Bovendien ontvangen b.v. leden-luister vinken geen Radiobode, zodat zij onkun dig zijn van het voorbehoud om toegang te krijgen. De bestuursleden kenden de drie heren, aan wie zij de toegang weigerden, heel goed. Zo kon er met name ten aanzien van de identiteit van de heer Nahuis geen schijn van twijfel bestaan: enige' dagen tevoren had hij, in aanwezigheid van de heer De Clercq, op een districtsvergade ring in Overijsel ongezouten zijn critiek op het bestuursbeleid ten beste gegeven. Andere motieven dan het feit, dat geen toegangsbewijzen waren aangevraagd, hebben bij de bestuursleden kennelijk een rol gespeeld en daarmee is inbreuk gemaakt op het grondwettelijk recht van de A.VJl.O.-leden, zei mr Reyinga. Pleiter beriep zich op een arrest van het Amsterdamse en op een van het Haagse hof, waarbij een vergadering on wettig werd geacht, wanneer een lid, dat hierom verzoekt, niet wordt toegelaten. Over het ontslag van de heer Vogt ver klaarde hy: „Het was de plicht van het dagelijks bestuur geweest de ontslagaan vrage voor te leggen aan de algemene vergadering in plaats van het ontslag deze vergadering Bemoeial Mr G. J. Salm, die namens de A.V.R.O. het woord voerde, noemde de kwestie „een onbelangrUke, opgeblazen zaak" en de heer Nahuis „een bemoeial, die tot de malcontenten behoort". De A.VJt.O. heeft een kwart millioen leden en kan dus bij de jaarvergadering niet zo ge moedelijk optreden als b.v. een tennis- clubje. Het recht van de leden om alge mene vergaderingen bij te wonen (naast de districtsafgevaardigden) noemde mr DAT ook de derde man, betrokken bij de mislukte inbraak by de veiling De Volharding te Wognum, is gearresteerd, en wel bij Nieuweschans, waar hij ille gaal de grens wou oversteken. DAT in Cromvoirt (N.-Br.) een mili tair heeft getracht de buurman van zijn ouders te doden door in volle vaart met een legerwagen op hem af te rijden, maar de buurman slechts licht werd gewond, en de soldaat is gearresteerd. DAT in een groot deel van Tietjerkste- radeel (Fr.) wegens kinderverlamming alle bijeenkomsten zijn verboden. DAT de Maasdam (15.000 ton) van de HAL. gisteren op zyn eerste reis uit Rotterdam met 881 passagiers in Mon treal is aangekomen. Amerik. oorlogsschepen voor Japan Binnen enkele dagen zullen de eerste van de 6 kleine oorlogsschepen, die de Verenigde Staten Japan zullen lenen, worden overgedragen. De Amerikaanse marinewoordvoerder te Tokio heeft mee gedeeld, dat deze schepen zich bevinden op de Amerikaanse basis te Jokosöèka ten Zuidwesten van Tokio. De meeste andere beloofde schepen zijn reeds on derweg naar Japan. Er worden reeds Japanse bemanningen opgeleid voor deze 68 schepen: 18 fregat ten en 50 landingsvaartuigen van 250 ton. Woensdag meldde het Japanse pers bureau Kyodo, dat het p!v. hoofd van de Japanse nationale politiereserve pre mier Josjida had meegedeeld, dat in de komende maanden 3000 k 4000 man zul len worden geworven om de oorlogs schepen te bemannen. Philips-directeur in Oldebroek gedood Ir J. F. i der Laan, administratief- financieel directeur van Philips-Enge- land te Londen, is gisteren voor de zui velfabriek Kamperveen te Oldebroek door een personenauto aangereden en gedood. HU stond met zUn echtgenote op de bus te wachten, om in Heerenveen de begrafenis van een familielid bU te wo nen. Juist toen een personenauto nader de. wilde de heer Van der Laan plotse ling oversteken. Vermoedelijk is hy in de war geraakt doordat in Engeland het verkeer links is. HU werd gegrepen en meegesleurd. Kort daarop is hy over leden. Storm op zee in Augustus Ook op de beruchte Maasvlakte werd vergeefs getracht een kustvaarder te helpen T~\E NEDERLANDSE KUSTVAARDER Michel Swenden, die gisteren voor de monding van de Theems in nood kwam te verkeren door het breken van de roerkoning, seinde vanmorgen vroeg om onmiddellijke sleep boothulp, nadat in de loop van de avond de reddingboot van Walton het scheepje had gevonden. Een vliegtuig had het opgespoord en een rookbom uitgeworpen om de plek aan te geven. De reddingboot trof het Nederland, c schip aan in een lastige positie: het was al eens even aan de grond gelopen, en het maakte 20 graden slagzij doordat er veel water over de deklading kant was geslagen. De wind bereikte gisteravond de stormgrens: 66 kilo meter per uur. Schepen, die naar het 500 ton grote schip op weg waren, hadden te kampen met de harde wind en de hoge zee. De Prinses Beatrix van de My Zeeland zette koers naar de Michel Swenden, maar bereikte de plek niet. Door een gedeeltelyk defect aan de radio was het moeilijk het stuur loze schip te bereiken. Een Belgische sleepboot, die er heen koerste, liep aan d' grond, maar kwam later vlot en zou langzy komen, om hedenmiddag by hoog te trachten het schip in veilige Op de Maasvlakte Ook op de beruchte Maasvlakte bU Hoek van Holland geraakte een Neder landse kustvaarder, de Pacific (289 ton) uit Groningen, in last, met zes personen aan boord. VermoedelUk was de motor in bet ongerede geraakt. Tegen acht uur gisteravond trokken de reddingboot President Jan Leis en de sleepboot Schelde er op uit, door wind en ontij. Maar telkens mislukte het, een tros vast te maken. Enkele keren stootte de sleep boot aan de grond, 's Avonds om tien uur had de reddingboot al enige malen vastgemaakt, maar telkens weer braken de trossen. Ten slotte ging de Pacific voor anker. Er bestond geen gevaar meer voor het scheepje. Het maakte twee vaam water. Met hoopte ook dit schip van middag binnen te brengen. De loodsdiensten in Hoek van Holland en Dmuiden werden omstreeks midder nacht korte UJd gestaakt. WEERBERICHT W Afnemend buiig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewolkt met slechts hier en daar een regenbui Overwegend ma tige Noordwestelijke wind. Iets koudere nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen aLs vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Vrydag 22 Augustus. Zon op 5.35 u„ onder 19.49 u.; Maan op 7.32 u., onder 20.07 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1