JUcuwe £ciitsr(je (Courant Donker vrijwel zeker van K.V.P.-zegen op zijn formatiepogingen onzekerheid over enkele ministersposten Nog Voor vacantie- koopjes m Truman strijkt Tito over zijn rode krullen Eisenhower door Truman in zwart daglicht gesteld Wist U VBIJDAG 15 AUGUSTUS 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per milimeter. (Bij contract belangrijke korting) Dri® en dertigste jaargang No 9508 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. f. ENSERINK Directie; F. DIEMER CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stutfafticft It gheHmtj tngn htrt la tegfjenspcct" Na 50 dagen (Van onze parlementaire redacteur) DE GISTERMIDDAG aangevangen vergadering van de K.V.P.-fractie heeft gisteravond tot half acht geduurd. Maar toen scheen het dan ook zeker, dat van deze kant de formateur geen tegenwerking behoeft te verwachten. Het heeft er alles van, dat de prijs, welke de formateur hier voor heeft betaald, is, een uitbreiding van het aantal K.V.P. zetels (als we het zo eens mogen uitdrukken). In het nieuwe kabinet is het gebracht van vijf op zes. De zetelverdeling wordt dan: K.V.P. 6, P.v.d.A. 5, A.R. 2 en C.H. Hoe zal het kabinet zijn samengesteld? De enige onzekere factor schynt voor het ogenblik alleen nog te liggen in de vraag, welke personen uit KV.P.-kring bereid blijken, bepaalde ministerszetels te bezetten. Het gaat hierbij om de beide zetels van Buitenlandse Zaken, die van Binnenlandse Zaken, die van Justitie en die van de P.B.O. (Publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie). De enige zetelbezetting bij de K.V.P. welke nu wel zeker is, is die van Onderwijs, K. en W. waar de heer Rutten aanblijft. De formateur ontving gistermiddag de heer A. C. de Bruyn, die, zoals men weet, gedoodverfd wordt voor de P.B.O. Onze ker acht men het hier en daar nu weer, of prof. Beel zal aanblijven. Nu het minister-presidentschap aan hem voorbij gaat, is voor hem de keuze tussen het professoraat en het ministersambt nog wat moeilijker geworden. Prompt vallen ook weer nieuwe namen, speciaal die van de huidige minister Teulings en die van burgemeester Loeff van den Bosch. Buitenlandse Zaken Andere onzekere posten zijn op dit ogenblik nog altijd die van Buitenlandse Zaken. Het mag nu wel bekend heten, dat voor één van deze beide bij herhaling prof. Beaufort werd genoemd. Maar het is al even bekend, dat er nogal beden kingen zijn gerezen tegen de aanbieding van een ministerszetel aan een priester kloosterling. Deze bedenkingen stammen niet het minst van R.K. zijde en het schijnt nog de vraag of een benoeming van prof. Beaufort wel de instemming Iheeft van de geestelijke orde, waartoe hij behoort. Het maakt altijd nog wel even verschil, of een geestelijke deel uitmaakt van de volksvertegenwoordiging (zoals thans met prof. Beaufort het geval is) of dat hij een ministerszetel bezet. Om r één punt te noemen: het is de taak de volksvertegenwoordigers critisch zicht uit te oefenen. Maar ministers plegen zelf het voorwerp van critiek te zijn. Dat moet voor een geestelijke minder aantrekkelijke figuur zijn. Voor deze posten worden nu genoemd drs Speekenbrink, hoofd van de econo mische afdeling van het Hoge Commis- (Advertentie) eersl naar sariaat te Djakarta, en mr Blaisse. Ook wordt hier en daar gedacht aan de mo gelijkheid, dat prof. Beaufort tóch weer Buitenlandse Zaken wordt, doch dan vooral „reisminister" terwijl ander dan de „zitminister" zou wor- Een andere onzekere post is op het ogenblik waarop wij dit schrijven ook nog het ministerschap van Justitie. Ware dit een post voor de P.v.d.A., dan het wel duidelijk dat mr Donker zelf deze post zou gaan bekleden. Maar het is in deze formatie een „K.V.P.-vaca- ture". We hoorden de naam vallen var mr Cals, de huidige staatssecretaris var O. K. en W., maar ook die van mr A A. M. Th. Struycken die thans gouver neur van de Ned. Antillen is. Zal vandaag mr Donker met zijn kabinet voor het voetlicht treden? De kabinetscrisis zal dan juist vijftig dagen hebben geduurd. Het Kabinet Donker zal waarschijnlijk als volgt zijn samengesteld, al kan er, waar nog niets vast staat, van alles ge beuren. Voor de K.V.P.: Prof. dr L. J. M. Beel, vice-president en Binnenlandse Zaken. Prof. dr F. J. Th. Rutten, Onderwijs. Dr. L. J. C. Beaufort (O.F.M.) Buiten landse Zaken of mr. P. Blaisse. Dr A. B. Speekenbrink, Buitenl. Zaken. A. C. de Bruyn Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie. Mr A. A. M. Struycken, Justitie. Voor de P.v.d.A.: Dr. W. Drees, minister-president Algemene Zaken. J. v. d. Kieft, Financiën. S. L. Mansholt, Landbouw. Mr J. in 't Veld, Wederopbouw. J. G. Suurhoff, Sociale Zaken. Voor de A.R.: Prof. dr J. Zijlstra. Economische Zaken Mr J. Algera, Verkeer en Waterstaat. Voor de CHR.-HIST.: Ir C. Staf, Oorlog. Prof. dr W. J. A. Kernkamp, Overzeese Rijksdelen. Kabinetsformateur ontving geen bezoek De kabinetsformateur, mr L. A. Donker, heeft vanochtend geen be- bezoeken ontvangen. Gezond en gebruind arriveerden Johan Bodegraven en Goos Kamp huis gisteravond op Kievitsdel, aan de grens der gemeente Hilversum, toegejuicht door een groot aantal bewonderaars. Ze bezochten met hun bromfietsen elf landen en legden in totaal 1700 kilometer af. Op het terrein van het Zuid-Hollands Rijrentrum te Den Haag is hedenmorgen het Nationaal Concours-hippique begonnen. Onder de deelnemers bevonden zich ook de Prinsesjes Beatrix en Irene. Begroting te krap gesteld Vloot werkeloos door gebrek aan olie Is het juist dat op de begroting 1952 zo'n klein bedrag voor de exploitatie van de vloot is uitgetrokken, dat een deel van de vloot tijdens het gunstigste seizoen tot werkeloosheid was gedoemd wegens gebrek aan stookolie? Deze vraag heeft het Tweede-Kamerlid Weiter (K.N.P.) schriftelijk gesteld aan minis ter Staf. De heer Weiter noemt de werke loosheid ongewenst voor het moreel en de geoefendheid van het vlootpersoneel. Prinses redde chauileurs van verdrinkingsdood Bij Ca sale Monferrao in Noord Italië, reed gisteren een met vaten wijn ge laden vrachtwagen in een ravijn. Door de ontzettende val, die de wagen had ge maakt, konden de beide chauffeurs, die zich in de cabine van de wagen bevon den, de deuren niet meer openkrijgen. De wijn uit de kapotgeslagen vaten stroomde de cabine binnen en de chauf feurs zouden zeker in de wijn zijn dronken, als nieteen prinses te hulp was gesneld. Geholpen door haar echt genoot brak prinses Jolanda van Savoye die het ongeluk had zien gebeuren, de portieren open Na de breuk met Stalin Dollars voor Joegoslavië, maar niet om het van het communisme te vervreemden economische steun geven, terwille van de internationale veiligheid en niet met de bijgedachte, om Joegoslavië van het communisme te vervreem den. Aldus de officiële mededeling van het Amerikaanse min. van Buit. Zaken te Washington. heeft Joegoslavië zich bij de Westelijke groep in de V.N. aangesloten. Volgens diplomaten te Washington In het algemeen overzicht inzake de betrekkingen met het bewind van Tito zegt het State Department: De breuk van Joegoslavië met Moskou is een be langrijke factor geweest ter verminde ring van de dreiging der Russische ag- gressie in Europa. Het sluiten der Joe goslavische grens voor communistische verzetslieden in Griekenland heeft zeer veel bijgedragen tot het beëindigen van de strijd in Griekenland. Meer en meer Ze zien er goed uit, vind je niet? Britse maatschappijen als kopers van olie? Staat van beleg in oliegebied verlengd Te Teheran heeft de politiechef ver klaard, dat zonder voorafgaande bekend making, geen demonstraties of optochten mogen worden gehouden. Een lid der Perzische oliecommissie deelde mede, dat alle landen, behalve de Sowjet Unie, Perzië reeds voorstellen voor het aankopen van olie hebben gedaan. Zelfs van Engelse maatschappijen zijn derge lijke voorstellen ontvangen. De Italiaanse oliemaatschappij, de „E.P.I M." moet bin- vijf maanden levering ner 400.000 ton olie en twee Amerikaanse maatschappijen hebben een contract ge sloten voor de aankoop van 500.000 Alvorens op recès te gaan voor maanden, heeft het Perzische parlement de „staat van beleg" in de olieprovincie Khoezistan, wegens communistische ac tiviteit, met drie maanden verlengd. Zo als men weet, ls de staat van beleg in Teheran opgeheven. Onrustig Zuid-Afrika Secr. Sachs tekent beroep aan „Solly" Sachs, die op last van de Zuid- afrikaanse minister van Justitie Swart, moest aftreden als secretaris van de vak vereniging van arbeiders in de kleding industrie, heeft tegen dit bevel beroep aangetekend bij het Hooggerechtshof te Pretoria. Dr J. S. Maroka, president-generaal van het Afrikaanse Nationale Congres, is gisteravond onverwacht gearresteerd. Stalin en Mao tot Kim II Soeng Steun in de strijd der Noord- Koreanen tegen Amerika Ter gelegenheid van het feit, dat zeven jaar geleden Korea, door de Japanse capitulatie, weer een onafhankelijke staat werd, heeft Staün aan de Noord- Koreaanse premier een boodschap gezon den- Stalin wenst Kim II Soeng een succesvol einde in de worsteling voor de Koreaanse vrijheid en onafhankelijkheid. Stalin's collega, de regeringsleider van communistisch China, Mao Tse Toeng, richbbe zich eveneens tot de Noord- Koreanen. Hij verzekerde, dat de Chinese communisten vastberaden blijven strij den, cm een algehele overwinning op de Amerikaanse „aanvallers" te behalen. Anderzijds: generaal Mark Clark, de c pp er bevelhebber der verbonden troepen op Korea, zond bij'de viering van de Koreaanse onafhankelijkheidsdag een boodschap aan de Zuid-Koreaanse presi dent Syngman Rhee, met sympathiebe tuiging en toezegging van steun. Syngman Rhee hield een toespraak, waarin hij verklaarde, piet te zullen rusten, voordat de broeders in het Noorden zijn bevrijd, de communistische vijand gestraft is. President Syngman Rhee is opnieuw x>r vier jaar in zijn functie bevestigd. Tijdens de eedsaflegging op het dak van het „Capitool"-gebouv te Seoel, waren machinegeweren opgesteld. Straaljagers werden in gereedheid gehouden voor het geval „Mig's" zouden trachten de plech tigheid te verstoren. Bij deze plechtig heid waren een aantal Britse en Ameri kaanse admiraals en generaals aanwezig. Een menigte van naar schatting 200 000 personen vierde feest in de straten van Seoel. Ned. marinevliegers negen maanden naar Engeland Squadron no. 3 van de Marinelucht- 'aartdienst, bestaande uit Seafury-toe- stellen, zal gedurende ruim negen maan- gaan oefenen op Britse vliegbases vliegkampschepen. Het grondperso neel van het squadron zal daartoe op 1 September met de Hr Ms Luymes naar Dundee vertrekken ter voorlopige plaat sing op een basis aan de Britse West- Vóór de verkiezingen in de V.S. De generaal weigerde met de President te praten over de internationale toestand GENERAAL EISENHOWER, de Republikeinse candidaat voor het presi dentschap, heeft aldus Reuter, een uitnodiging van Truman afgewezen, om naar Washington te komen, voor een vertrouwelijk onderhoud over internationale toestand. Eisenhower telegrafeerde, dat het zijn plicht vrij'te blijven om de regeringspolitiek in het openbaar te analyseren. Als hij de uitnodiging van Truman aannam, zou zulks verwarring wekken bij het publiek. Indien het echter een ernstige natio nale noodtoestand betrof, dan zou hü het verzoek van Truman wel willen voldoen. De democratische candidaat, •nson, had met Truman echter een conferentie over de internationale si tuatie. was de bedoeling van Truman, de generaal op de hoogte te stellen van „alles wat er in de wereld omgaat". En Walter Bedell Smith, het hoofd van de centrale inlichtingendienst zou ook aan wezig zijn. President Truman heeft, aanleiding van Eisenhowers wei gering, verklaard, dat de republikeinse candidaat enkele dingen onjuist heeft weergegeven. Het komt hierop neer, dat Eisenhower, volgens Truman, heel wat dingen in het openbaar zou hebben be kend gemaakt, die achter gesloten deu ren besproken waren en tal dezer in tieme gesprekken zijn op onjuiste wijze weergegeven. Inmiddels heeft Stevenson, zijn eerste belangrijke redevoering gehouden, se dert hij tot candidaat werd gekozen. In Springfield (Illinois) deed hij een ern- bebben Engeland, Frankrijk en Amerika op zich genomen, Joegoslavië 100 mil- lioen dollar aan steun te verlenen vooi het volgend jaar. (Amerika had zich verplicht Joegoslavië dit jaar 78 mil- lioen dollar te verstrekken). Naar het State Department verder verklaart heeft maarschalk Tito er krachtig naar streefd, de volledige steun van zijn volk ven, de productie te verhogen, het leger te versterken en -de „collectivi satie" in communistische geest te zachten. Voorts, aldus deze bron, is de toe stand met betrekking tot de burgerlijke en godsdienstige vrijheid in Joegoslavië „enigszins verbeterd". (Op dit punt is te Washington blijkbaar minder royaal in lof en prefereert men de tac tiek der reserve en voorzichtigheid. Red.). Man streed met een python... Fluit van een iakir was sterker dan een stok Een fakir, de gelukkige eigenaar van »en bijna vijf meter lange python-slang, trad hiermee in een circus op, dat voor stellingen gaf te Laakirchen, in Opper- Oostenrijk, meldit Das Kleine Volksblatt. Doch op een kwade dag wist de python t: ontsnappen en gleed, verheugd met de pas verworven vrijheid, een naburig bos in. Een man zag de reuzenslang, schrok zeer, nam een stok en begon, uitgaande v. n de stelling dat de aanval de beste verded.ging is, een verwoed gevecht de python. De python geraakte aan de winnende hand. Het dier wist zich om de man heen te kronkelen en begon hem langzaam aan dood te drukken. Met de laatste luoht, die het slachtoffer nog in longen had, riep hij om hulp. De fakir hoorde de hulpkreten en snelde, slechts gewapend met zijn fluit, toe. Hij zag de verstrengelde groep, greep in zijr borst zak. haalde de fluit er uit en begon te sielen. De python luisterde, liet geleide lijk aan zijn slachtoffer los en zocht zijn oud: plaats in zijn mand weer of kleine fluit bleek sterker te zijn dan de dikke stok van de aanvaller.... stig beroep op de 48 Amerikaanse staten, om de „vloedgolf" van gecentraliseerde macht naar Washington een halt toe te roepen. Hij pleitte dus voor decentra lisatie. Het Amerikaanse vakverbond, C.I.O., 6 millioen leden tellende, zal bij de presidentsverkiezingen Stevenson steunen. Waterdichte ritssluiting van plastic De Denen hebben een feilloze en vol komen waterdichte ritssluiting op de Amerikaanse markt gebracht. Deze kan worden gebruikt voor regenjassen, slo pen, tabakszakken, toiletdozen en dou chegordijnen. 300 Meter onder de grond Marcel Loubens in grot overleden Een grote slag heeft de Frans-Brits- Belgische expeditie, die in de Pyreneeën de Saiat Pierre Martin onderzocht, ge troffen. Marcel Loubens, de 33-jange Fransman, die van grote hoogte was neergestort en zijn ruggegraat had ge broken, is omstreeks middernacht ov er- De amateur-natuurvorser overleed op 300 meter onder het oppervlak der aarde, juist voor alles in gereedheid was om hem naar boven te takelen. Gistermorgen om 7 uur daalde de expeditiedokter Meray of naar de plaats Loubens lag. De dokter had een draagbaar op de rug en bloedplasma bij zich, dat door een vliegtuig was uitge worpen. Twee en een half uur heeft de afdaling in de dokter geduurd. Toen telefo neerde dr Meray. dat de toestand van het slachtoffer station na ir was en dat hij hoop had, hem te kunnen redden. Tot het laatste ogenblik heeft dr Meray ge zwoegd, om Loubens leven te redden. Het heeft echter niet zo mogen zijn Marcel Loubens was een industrieel uit Parijs, die zich van zijn 16e jaar af heeft bezig gehouden met bodem onderzoek. Thans snel recht in Egypte Censuur op telegrammen weer ingesteld In Egypte is de censuur op telegram men naar het buitenland weer ingesteld. Een afdeling van de militaire politie om singelde in Cairo een blok kantoorge bouwen, waarin o.m. het pro-Wafdisli- sche blad ,,A1 Misri" gevestigd is. Later gaf generaal Naguib bevel, dut de troe pen zich moesten terug.rekken. Duide lijk was zulks bedoeld als een waar schuwing. Ofschoon in Alexandrië, waar tanks en troepen het aanzien van een legerkamp verlenen, de situatie rustig schijnt, is de arbeid in de textielfabrie ken nog niet hervat. Ta hoofdschuldigen aan de jongste onlusten staan terecht voor een tribunaal, en kunnen ter dood worden veroordeeld. Het betreft hier de duizenden stakers in de textielfabrieken te Kafr El -Dawar, bij Alexandrië. Een tribunaal berecht de 70 arbeiders, die zich aan sabotage etc. hebben schuldig gemaakt. De opgelegde straffen zullen binnen drie dagen ten ui voer worden gelegd: de vonnissen worden door gene raal Naguib persoonlijk bevestigd. De kamer van de raad van beheer der Misri-textielfabriek, waarin het tribu naal zitting heeft, wordt streng bewaakt. Hot Egyptisch vakverbond heeft een ernstig beroep gedaan op alle arbeiders de orde te bewaren. Het beweert, dat betaalde agenten en aanstokers van rel letjes aanzetten to: sabotage en demon straties. op precies dezelfde wijze als zulks geschiedde in Januari te Cairo. Deze elementen pogen thans verdeeld heid te zaaien tussen de arbeiders en Het is niet alleen een modesnufje, dit nieuwe Zwitserse Ankerhorloge. Vol gens de ontwerper, die de tip kreeg van een Zuid-Amerikaan, is in een warm klimaat het manchetknoop horloge aangenamer te dragen dan een armbandhorloge. Televisie probeert het eens met reclame Seizoen wordt geopend met proefuitzending De N.C.R.V. zal op Vrijdag 22 Augustus het televisie-seizoen openen met een zending, waarin bij wijze van proef ook reclame wordt opgenomen. Het wordt door de reclame betaalde uitzending, waarbij de adverteerders echter verzc zijn. Op deze manier wil men kijkers een indruk geven van wat hun wachten staat als de televisie werkelijk commercieel zou worden gericht. Voor- en tegenstanders van het com merciële televisiestelsel zullen hun stand, punt verdedigen. Als voorstanders komen het woord de heren D. J. Schiferli, an de directie van een reclamebureau te Amsterdam, en R. Rijkens, reclame chef te Rotterdam. Tegenstanders zijn dr J. A. Pennock, directeur van een pro paganda- en researchbureau van de Ne derlandse dagbladen, en Ad Kuiper, direc teur van het Geref. Jeugdcentrum De Witte Hei te Huis ter Heide. Als discussie leider treedt op dr E. Diemer, hoofd redacteur van oni blad. Witte taal onder de gemeenten Belasting gaat omlaag in Heemskerk Een witte raaf onder de gemeenten it ongetwijfeld de gemeente Heemskerk (NR.) B. en W. van dit dorp stellen namelijk aan de raad voor de personele belasting te verlagen door het dorp plaats van in de zevende klasse in zesde te rangschikken. Dit houdt v band met het feit, dat de streek van agrarisch gebied industrieterrein i worden. De verlaging heeft voor d komsten van de gemeente geen nadelige gevolgen. Lucifersdoosjes uit Hollywood voor Koningin Juliana Ook loto's en films van bezoek aan Amerika DAT de 8.000 Ned. Jehovagetuigen op 29 Augustus in het Olympisch Stadion te A'dam de opening van een driedaags congres zullen bijwonen en honderden van hen daarna in een zwembad gedoopt worden. DAT de nieuwe gebouwen van de veiling Ons Belang in Castricum (N.-H.) door de voorzitter van het Centraal Bu reau, M. Prins uit Honselersdijk zijn ge opend. DAT op Zaterdag 6 September in Oos terbeek e.o. de Airborne-wandeltocht wordt gehouden (25 of 15 km jeugd 10 km) en men zich vóór 1 Sept. kan aanmelden op Hartenweg 30, Ooster beek. IDAT op 29 en 30 Aug. op de postzegel tentoonstelling in Bellevue te A'dam correspondentie wordt voorzien van een gelegenheidsstempel. DAT wegens grafschennis en metaal diefstallen tegen de 18-j. A. P. uit Breda >or de rechtbank aldaar lt£ jaar i st en over zijn handlanger G. v. d. W. •n psychiatrisch rapport is gevraagd. DAT een aantal militairen van de Ned. luchtmacht uit New York naar Neder land zal terugkeren met de Westerdam (vertrek 16 Augustus), Veendam (22 Aug.) en Nieuw Amsterdam (2 Sept.) DAT omstreeks 21 Jqji op de Valen- tijnkade te A'dam-Oöst een portefeuille met f 860 aan bankpapier is gevonden, aie nog steeds niet is afgehaald. DAT m.i.v. Maandag luchtpostpakket ten kunnen worden verzonden Daar er in de Betuwe geen afnemers genoeg zyn voor de rijke fruitoogst van dit jaar wordt een gedeelte der kostelijke vruchten als veevoer gebruikt. Voor de dieren is dit een buitenkansje, temeer daar door een muizenplaag in de West-Betuwe weinig gras groeit. 'T'OEN' H.M. de Koningin in April j.l. tijdens haar bezoek aan de Metro Goldwyn Mayer Studio's in Hollywood een sigaret wilde aan steken, keek zij vergeefs uit naar een doosje lucifers. Natuurlijk was daar onmiddellijk haar charmante gastheer Dore Schry, die zijn aan steker te voorschijn haalde. Doch dit bleek niet het voorwerp te zijn, waar de Koningin naar uitkeek. Hare Majesteit vertrouwde Schry toe, dat zü een verwoed verzamelaarster is lucifersdoosjes en wel in het bij zonder van doosjes, waarop de namen personen en instellingen, die zü heeft bezocht. gedrukt staan. Dore Schry knoopte dit in zijn oor en beloofde Paar aan Filmstad is gemaakt, per vlieg tuig in Nederland arriveren en eveneens aan het Koninklijk Paar worden aange- HET WEER IN EUROPA N'N'W 1 21 3 Z2W 3 20 0 4 1 23 0 ZZW 3 20 0 NNO 3 22 0 icht bew WN'W 3 36 2 reen bui ZZW 1 33 0 1 ntst v indstil 2t o i inbew. NNff 1 28 o I ZZO 1 37 0 Een tijd lang hoorde men op Soestdük niets, maar gisteren verscheen ten pa- leize de heer Seymour Moses, directeur van de Metro Goldwyn Mayer in Neder land. Namens de Amerikaanse filmindus trie overhandigde hij de Prins een aan tal lucifersdoosjes voor de Koningin en hemzelf, ten bewijze dat de heer Schry i zijn belofte niet heeft vergeten. Tevens! bood hü een fraai albam aan, met alle foto's die tüdens het bezoek aan de stu dio's z(1n gemaakt, alsmede een rol Wereldnieuws, waarop het Koninklijk bezoek aan Hollywood is vastgelegd. Vandaag zou een speciale korte film, die van het bezoek van het Koninklijk WEERBERICHT Iets koeler Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke be wolking met op vele plaat- weersbuien Zwakke tot matige wind uit uiteen lopende richtingen. Iets koeler. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Zaterdag: zon 5.25 tot 20.02 uu 0.28 tot 18-28 uur. Op 20 Augustus

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1