Jlicttwe £ciïtsct)c (üvurant m Mr Donker, fractieleider van de PvdA., vorming van een kabinet opgedragen Britse toerist Frankrijk met gezin vermoord Wist U W WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Te). 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per milimeter. (Bij contract belangrijke korting). Drie en dertigste jaargang No 9500 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK DirecUe: F. DIEMER CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatvatUrti Isghrbltora «ngn bert la tegfjenspoct" Op Faroeks bezit beslag gelegd De derde formateur aangewezen Over de richting, waarin hij oplossing zoekt, wil hij niets loslaten (Van onze parlementsredacteur) Gisteravond heeft het Kabinet van de Koningin officieel meegedeeld, dat H.M. aan mr L. A. Donker, de voorzitter van de PVDA-fractie in de Tweede Kamer, opdracht heeft verstrekt tot de vorming van een kabinet. De heer Donker heeft deze opdracht in beraad gehouden. Aan het verlenen van deze opdracht is een en ander voorafgegaan. Reeds Maandagavond, na het teruggeven van de in dezelfde termen gestelde opdracht door prof. Beel, was mr Donker ten paleize Soestdijk ontboden. Is hem toen reeds gevraagd, een kabinet te vormen? In ieder geval heeft de heer Donker nadien een onderhoud gehad met dr Drees, aan wie de eerste opdracht was verleend en die niet slaagde. Gistermiddag is mr Donker opnieuw ten paleize ontboden, waarna blijkbaar de opdracht is verstrekt. Hieruit valt te concluderen, dat hij niet breedheid van de basis dan na lange aarzeling er mee heeft inge stemd. een poging te wagen. Dit kan er op duiden, dat hij zelf zijn kansen niet hoog aanslaat, een mening, die in poli tieke kringen wordt gedeeld. Men kan nl. niet veronderstellen, dat de grootste partner van de PvdA, de KVP van zins is, accoord te gaan met een smalle basis, terwijl men er zeer verwonderd over zou staan, indien mr Donker, na alles wat er gebeurd is, plotseling wel accoord zou gaan met een extra-parlementair kabinet. Gistermorgen is prof. Romme nog bij H.M. de Koningin op bezoek geweest. Kennelijk heeft de Koningin ook prijs gesteld op zijn advies. Dat ligt voor de hand, aangezien juist de opvattingen van de PvdA en die van de KVP t.a.v. de Syngman Rheé vrij zeker herkozen Bij de presidentsverkiezingen in Zuid-- Korea hebben zich geen ernstige inciden ten voorgedaan. Wel werden 50.000 kies gerechtigden bij de stemlokalen terugge stuurd, omdat hun namen niet op de kiezerslijsten voorkwamen. Volgens waar nemers is het zeker, dat Syngman Rhee herkozen is. In het eerste kiesdistrict, Poesan, heeft Syngman Rhee 105.917 stemmen behaald. Zijn mededinger Tsjo Bon Ahm kreeg hier 81.873 stemmen. Deze laatste is een politicus die in 1947 voor het lidmaat schap der communistische partij bedankt heeft. Bij deze verkiezingen zijn behalve de president, ook de vice-president en de leden van een nieuw parlement aange wezen. De officiële uitslag wordt niet voor Vrijdag verwacht. De V.N.-commis- sie voor Korea heeft vijf groepen waar nemers het land ingestuurd, om na te gaan of de verkiezingen een regelmatig verloop hadden. Wat de operaties betreft, de Verbonde nen bombardeerden een goudmijn in NoordKorea, welke mijn bij Hoetsjang ligt. Het is de voornaamste bron der Noordelijken voor hun goudbehoefte om oorlogsmateriaal aan te kopen. Sabre- straalvliegtuigen hebben vier Mig-15 toe stellen neergeschoten. Inwoners van 78 Noord-Koreaanse steden werden door middel van pamflet ten en radioboodschappen gewaarschuwd, dat zij bombardementen kunnen ver- wachten, en zich daarom verre moeten houden van militaire objecten. Nog altijd is er geen kabinet breedheid eenlopen. t mr Donker de opdracht is verleend, is constitutioneel juist, aangezien juist zijn fractie tot tweemaal toe de pogingen prof. Beel heeft doen mislukken. Wij zullen nu eerst maar weer het ver loop van zaken afwachten, voor wij nader commentaar geven op de plannen van de derde formateur. Eerst oriënteren Over die plannen tasten wij vooralsnog het duister. In een gesprek, dat wij inmiddag met mr Donker hadden, wilde hij zich niet uitlaten over de richting, in hij een oplossing wil zoeken. Wel deelde hij mee, hierover positieve denk beelden te hebben, doch hij stelde zich op het standpunt, dat men een broedende kip niet moet sloren, temeer daar het zoetjesaan tijd wordt, dat wij een nieuw kabinet krijgen. De formateur is begonnen, met zich nader te oriënteren. Hij heeft wel, zolang risis bestaat, reeds met zijn de gerezen problemen gezeten, maar toch hij vanmorgen begonnen met een ge sprek met de eerste formateur, dr Drees, vanmiddag om 2 uur gevolgd door een onderhoud met de tweede formateur, prof. Beel. Mr Donker was van plan, in de loop van de avond nog andere gesprekkén te voeren. Hij heeft voor de formatie zijn tenten opgeslagen in het departement financiën aan de Kneuterdijk. Voor alle werknemers Ten minste één week vacantie Het College van Rijksbemiddelaars heeft en beschikking vastgesteld, waarin een verplichte minimum-vacantie van één week wordt ingevoerd voor alle werk- Deze nieuwe regeling is dus in de eer ste plaats van belang voor werknemers op kleinere kantoren of in winkels, wier arbeidsvoorwaarden vaak niet bindend vastgesteld zijn. De regeling houdt in dat deze werk- amers elk jaar ten minste recht hebben o een week aaneengesloten vacantie, mits hun dienstverband op 1 Juli van het lopende jaar ten minste één jaar heeft geduurd. Verder bepaalt de regeling op hoeveel vacantie de werknemer recht heeft bij vertrek. Bestaande individuele regelingen, die gunstiger zijn, moeten worden gehandhaafd. De regeling treedt in werking op 11 Augustus a.s. Zij heeft geen terugwer kende kracht en geldt dus alleen voor bestaande arbeidsverhoudingen. In Napels werd een vierling geboren De Italiaanse metselaarsvrouw Maria Liguori, heeft gisteren het levenslicht geschonken aan vier jongens, die allen „in blakende welstand" verkeren. De kleinen kwamen ter wereld in het dorpje Afragola bij Napels, maar werden onmiddellijk na de geboorte tezamen met hun moeder naar de kinderkliniek van de universiteit van Napels overgebracht. Volgens de doktoren maken de kinde ren het goed, hoewel zij te vroeg werden geboren. Nog meer haude Mijnmeester van Breskens krijgt ontslag Gisteravond heeft de gemeenteraad van Breskens ongevraagd ontslag verleend aan de mijnmeester van de gemeentelijke visafslag, de heer I. K., wegens fraudu leuze handelingen, zo meldt De Tel. Toch nog Wilhelmus voor Irma Ma Braun nam afscheid van een van haar beste leerlingen het Australië-vliegtulg stapte, toen het Wilhelmus weer klonk in het res taurant van Schip hol. Het was de gebruikelijke plechtigheid bij het vertrek van emi granten, maar voor haar, die zu vurig gehoopt had in Helsinki het Wil helmus te horen weerklinken ter ere van een Ne derlandse en dan liefst na tuurlijk een eigen overwinning, klonk het als een dubbel afscheid: van haar land, en van de wedstrijd sport. qVER een week zal zij zich bij haar echtgenoot voegen, die reeds sinds 1 Mei in Ormiston bij Bris bane woont. Irma bewaart goede her inneringen aan haar land. Er blijven mensen achter aan wie zij zoveel te dan ken heeft, ook in de sport. Onder dezen neemt Ma Braun een heel eigen plaats in. Ma Braun, de trainster, die ook Irma „groot" gemaakt heeft. Nu hoopt de pupil zelf trainster te worden. Tijdens haar tour door Australië en Nieuw-Zeeland vorig jaar deed men Irma een aanbod; zij hoopt dat men het herhalen zal. Dan zal zij geen moment aarzelen om de toe komstige Australische sterretjes onder handen te nemen. jO wordt het toch niet helemaal een afscheid van de zwemsport. Maar voor de Nederlandse zwemwereld is zij verloren. Ze was een van de prominentste figuren van de jaren na de bevrijding. In eigen land was zij op de vrije slag bijna niet te slaan, maar ook daarbuiten behoorde Irma Schumacher tot de besten. Maar de favoriet voor de 100 m vr\je slag in Helsinki eindigde als zesde, achter Hannie Termeulen, die de zilve- Weikspooi leverf eersle wagons aan Argentinië De eerste rijtuigen van een V/z jaar geleden door Argentinië bij Werkspoor geplaatste millioenenorder voor rollend materieel, zullen morgen de Utrechtse werkplaatsen verlaten, op weg naar Rotterdam. Deze vier personenrijtuigen zullen als deklast door een Argentijns schip overzee worden gebracht Het betreft hier de order die Prin6 Bernhard van zijn Zuidamerikaanse tournee destijds heeft meegebracht. ren medaille bemachtigde. Echter, Irma droeg zeer veel bij tot het succes va estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrije slag. En zo bevindt zich tussen de bagage van de Rotterdamse toch nog een zil veren medaille. (Op de foto: Irma Heyting-Schuh- macher omhelst ten afscheid op Schiphol haar trainster. Ma Braun). Een deserteur de dader m Sir Jack Drummond, Engels voedselexpert had drie schoten in de borst De 61-jarige Sir Jack Drummond uit Nottingham (Engeland), die een we reldfaam genoot als voedseldeskundige en die in de afgelopen oorlog als weten schappelijk raadgever van het Britse ministerie voor Levensmiddelenvoorzie ning het menu voor de Britse burgers vaststelde, is nabH Forcalquier, in Zuid- Frankrijk, met zijn echtgenote en doch tertje van 12 jaar vermoord. De familie Drummond had de nacht van Maandag op Dinsdag in het zelf in gerichte kamp langs een Alpenweg door gebracht. Sir Jack was driemaal in het lichaam geschoten. Zijn echtgenote, Lady Anne, gedood door een kogel in 't hart en het dochtertje was door een hevige slag et een geweerkolf o,r het hoofd gedood. In de tent van het vermoorde gezin as alles overhoop gehaald. Onder een kussen van de auto der Drummonds werd een bedrag van 100.000 francs aan getroffen, dat de moordenaar dus over het hoofd heeft gezien. Bloedhonden van de Franse politie zoeken thans de omgeving af naar een deserteur van het Vreemdelingenlegioen, wiens uniform in de omgeving van de moord is aangetroffen. De ontzielde lichamen van het echt paar Drummond werden in de tent aan getroffen. Het 12-jarige dochtertje blijkt gepoogd te hebben te ontkomen, of hulp gegaan. Haar stoffelijk over schot werd nl. in een sloot gevonden. Zij schijnt tijdens de vlucht door de moor denaar te zijn achterhaald en gedood. Bij haar lichaam werd de afgebroken kolf in een geweer aangetroffen. De moordenaar? De politie heeft de genoemde deserteur geïdentificeerd als de Italiaan Cesarino Donati. Zij speurt verder naar een motor zijspan, die een boer, omstreeks de tijd van de moord, op de route Napoléon, de hoofdweg naar Marseille, had gezien. Samen met zijn echtgenote schreef Sir Jack indertijd het boek „Het voedsel van de Engelsman". In 1940 trouwde hli met haar. Zij hadden één dochter. De Drum monds hadden gehoopt, 25 Augustus in Engeland terug te zijn. Een boer uit de omgeving heeft ver teld, gezien te hebben, dat de familie gisteren aan de kant van de weg het avondeten gebruikte. Hun wagen, een Hillman, stond dichtbij. De boer ver telde, 's nachts schoten te hebben ge- Brand in Finsterwolde maakte 4 gezinnen dakloos Vermoedelijk tengevolge van het om vallen van een petroleum vergasser ls gisternamiddag te Finsterwolde de ar beidersbehuizing, bewoond door 4 ge zinnen (Ahlers, Meulenkamip, Nanninga en Nannin-ga) grotendeels afgebrand en geheel onbewoonbaar geworden. Men is erin geslaagd de vier gedupeerde gezin' nen, bestaande uit 17 personen, tijdelijk onder te brengen in een barak in kamp Carel Coenraad/polder. hoord. Gistermorgen vond hij eerst het lichaam van het meisje, dat was dood geslagen. Vervolgens vond hij het Hjk van Lady Drummond, en dat van Sir Jack Drummond. Sir Drummond had drie schoten in de borst en één van zijn handen was gewond. Uit de laatste ver wonding heeft de politie afgeleid, dat hij geprobeerd heeft zich te verdedigen. De Franse politie tast volkomen in het duister, nu ook de enige verdachte on- De 60-jarige Sir Jack Drummond, die op 20 gruwelijke wijze met zijn echt genote en dochtertje nabij Forcalquier in Zuid-Frankrijk werd vermoord, schuldig blijkt te zijn. Thans is namelijk gebleken, dat de Italiaanse deserteur, die ernstig verdacht werd van de moord, reeds Zaterdag, dus drie dagen vóór de moord, de grens naar Italië heeft over schreden Oud-achtig Hogeschool te Rotterdam hebben te be slissen over het voorstel van curatoren, oud-burgemeester mr P. J. Oud te be- I noemen tot buitengewoon hoogleraar in 1 net staatsrecht. Wanneer wij tegen een beslissing, die tot deze benoeming zou leiden, bezwaren menen te moeten ontwikkelen, dan houdt dit allerrftinst in een oordeel over de be kwaamheden van mr Oud. Deze staan buiten kijf en op zichzelf zou mr Oud om zijn kunde en kennis een sieraad van het Nederlandse Hoogleraren-corps kun nen zijn. Gelijk men weet, ontstaat er aan de Economische Hogeschool een vacature, doordat de gewoon hoogleraar mr C. W. de Vries, die een leeropdracht heeft voor het staats- en administratief recht, bin nenkort de pensioengerechtigde leeftijd \an 70 jaar bereikt. Het lag. zijn wij wel ingelicht, aanvankelijk in de bedoeling, een meer uitgebreide leeropdracht te geven, n.l. voor staatsrecht, administra tief recht, vergelijkend staatsrecht en parlementaire geschiedenis. Wanneer dit plan zou zijn doorgegaan, zouden wij het hebben toegejuicht. Het is in overeen stemming met de standing en de belang rijkheid van de Economische Hogeschool. Een dergelijke leeropdracht zou echter een volledige taak zijn voor een gewoon hoogleraar. Reeds de thans bestaande, minder omvangrijke, opdracht is verleend aan een gewoon hoogleraar. Wat hebben we nu gezien? Curatoren hebben tenslotte gemeend, mr Oud te moeten vragen, het hoogleraarschap op zich te nemen. Deze wilde dat wel doen, mits een oplossing gevonden zou worden, zodat hij slechts enige uren per week h aan zyn nieuwe ambt zou behoeven wijden. Curatoren waren blijkbaar zo Oud-achtig, dat zij er naar hebben ge streefd, inderdaad een oplossing te vinden. Deze hebben zij gevonden, door geen gewoon hoogleraarschap aan te bieden, maar een buitengewoon hoogleraarschap cn dan nog wel voor een gedeelte van ae taak, die thans prof. De Vries moet vervullen. Van het zo trotse plan, uit breiding van de leeropdracht te ver wezenlijken, is dan ook weinig terecht gekomen. Integendeel, de bestaande leer opdracht is gehalveerd. Op welke wijze curatoren denken, de hier genoemde vakken, die niet voor rekening van de heer Oud zouden komen, te doen doce ren. is ons niet bekend. Een lectoraat :ouden wij voor dc Economische Hoge school bepaald niet „zwaar" genoeg vinden. Boeren uit de omtrek vgn het Franse dorpje Forcalquier bergen hier de stoffelijke resten lafhartige wijze vermoorde gezin Drummond. Op de achter grond ziet men politiemannen een onderzoek instellen naar de Hill- man, waarmee de Engelse familie op J Duistere moord op een Duitse baron De politie zoekt naar een jonge Zweed De Westduitse politie zoekt naar een 24-jarige Zweed in verband met de ge heimzinnige moord op een rijke Duitse baron in de omgeving van München. De politie wilde de naam van de Zweed niet bekend maken. Eigon, baron Von Schilling (58 jaar) werd Zaterdag bewusteloos en met een TN ieder geval zien wy het zware hoofdwond aangetroffen op eeni curatoren de belangen van de landweg. Zijn sportwagen stond dichtbij 'Hogeschool ondergeschikt hebben ge- geparkeerd. De baron overleed drie uur|niaakt aan de belangen van mr Oud. Dat later in het ziekenhuis zonder tot be- is ons eerste bezwaar, wustzijn te zyn gekomen. Het tweede bezwaar richt zich tegen Volgens de politie was de baron korticen a"der feit. Dat mr Oud niet bereid geleden van een reis naar Zweden oo was- °P te treden als gewoon hoogleraar zijn kasteel aan het meer Sternberg c" slechts weinig tijd beschikbaar wilde stellen voor zyn~ nieuwe ambt. had zijn oorzaak hierin, dat hij tegelijkertijd in de politiek wilde blijven. Hij was niet van plan, zich te storen aan de onge schreven regel, dat een hoogleraar de actieve politiek verlaat. Hij wilde leider van de WD blijven en daarnaast fractie voorzitter van zyn party in de Tweede Kamer. Wij achten het onjuist, dat curatoren in dezen onder het juk van de candidaat- hoogleraar zijn doorgegaan. Ook in dit opzicht hebben zij zich te Oud-achtig getoond. De Nederlandse Economische Hoge school is een neutrale instelling. Dat blykt uit de samenstelling van alle col leges. die er mee te maken hebben. Voor- bepaalde godsdienstige of opvatting heeft VoLgens de politie zijn de baron en de Zweed Vrijdagmiddag in de wagen van de baron naar München vertrokken, waar de Zweed de trein naar Brussel zou nemen. Sindsdien is de Zweed niet meer in Duitsland gezien. Bij de politie is be richt ontvangen, dat hij in Brussel is aangekomen. Mede-dader overval in Bergen blijft ontkennen Ondanks he; feit da: hy blijft ont kennen, hoorde de 40-jarige radiomon teur G. J. H. uit Alkmaar gisteren voor het Amsterdamse Hof bevestiging van een Alkmaars van zes jaar gevangenisstraf Hij 24-j. eleotricien Van der V. (die ;ot vyf jaar is veroordeeld) zyn er van beschul digd op 4 Maart jl. de alleenwonende 67-jarige veeboer A. te Bergen (N.-H.) in zijn woning te hebben neergeslagen en van 3000 te hebben beroofd. keur t maatschappelijke school als zodanig niet In verband hier- den. zijn verdwenen. In de nieuwe koelaideling Brand in exportslachterij te Borculo: i 250.000 schade In het vuur, dat acht uur woedde, gingen 130 geslachte varkens verloren DAT de trekking van de loterij van het Irenefonds is uitgesteld tot 1 Oct. DAT een achtervolgende politieman op het Marconiplein te R'dam bijna om ver werd gereden door een woesteling in een gestolen bestelauto, en de wagen later, zonder bestuurder, werd terug gevonden. DAT in R'dam wegens op de uitkyk staan bij een inbraak lVt j. is geëist tegen de 37-jarige loswerk men J. M. P. uit Schiedam, die al 21 maal is veroor deeld en in totaal 10 j. in de cel heeft doorgebracht. DAT J. L. A. Wolfs, ontvanger te Eljsden (L.), benoemd is tot burg. van Noorbeek (L.). DAT de Eng. fregatten Loch Tralaig en Loch Veyatie en de torpedobootjager Creole van 23-27 Aug. onofficieel A'dam bezoeken. DAT tientallen vacantlegangers bij de Ned.-Duitse grens uit een bus uit Olden- zaal zijn gehaald, daar de onderneming de toeristen liet reizen op bewijzen van Nederlanderschap die aan anderen toe behoorden. DAT morgen ook in Groningen dc nabestaanden van gesneuvelde mili tairen oorkonden worden uitgereikt. DAT op Schiermonnikoog met enige plechtigheid een nieuw reddingboothuis in gebruik is genomen. DAT in Enschede de 42-j. A'daramer T. J. K. is gearresteerd, die vorige maand in Twente acht inbraken pleegde, zes te Enschede, een in Hengelo en een in Al melo (totale buit f 13000, waarvan niets over is). DAT Prins Bernhard beschermheer is geworden van de Amato, de tentoonst. ^ran aardappelen, groenten, fruit, bloe men e.d. van 23-27 Sept. op de centrale markt in A'dam. DAT het eerste Ned. schip, sedert de oorlog in Duitsland gebouwd, de Wono- sari (10.500 ton) voor de Kon. Rott. Lloyd, op 25 Aug. in Hamburg te water wordt gelaten en begin Sept. wordt op geleverd. DAT voor het A'damse Hof, conform het vonnis van de rechtbank, 3 j. is ge vorderd tegen de 55-j. (gehuwde) Am sterdamse typograaf W. K., die een hu welijksadvertentie had geplaatst en daarna enkele reflectanten had opge licht. Een brand die acht uur lang woedde, heeft gisteren naar schatting f 250.000 schade veroorzaakt in de exportslachterij N.V. Welling aan de Parallelweg in Bor culo- Aan de gebouwen alleen al werd f 100-000 schade aangericht. Bovendien gingen o a- 130 geslachte varkéns en twin tig ton vet verloren Brandweerlieden uit zes piaatsen hadden de grootste om het vuur te bedwingen. DAT na de succesvolle reis Ned. Exportcombinatie ook met naar Portugal goede resultaten zijn ge boekt. DAT de trein van 10.33 gisteren op een onbew. overweg in Varsseveld een truck met oplegger greep en 200 m meesleur de, terwijl de autorijders er nog net wa ren uitgesprongen. DAT de twee jongste „verslaggevers" van de Olympische Spelen, een elfjarig jongetje en een twaalfj. meisje uit Japan, die naar Helsinki mochten als winnaars van een tekenwedstrijd en verhalen schreven voor 6 min. lezers, gisteren Schiphol passeerden op weg naar huis. DAT de al vele maanden wegens dron kenschap achter het stuur veroordeelde apothekersassistent M. Z. het rechtbank- vonnis van 3 mnd. celstraf en 5 jaar ontzegging, door het A'damse Hof hoor de bevestigen. DAT in Zandvoort onder verdenking van diefstal een Duitser is gearresteerd, die zich uitgaf als Capucljner pater. DAT de 37-j. F. van D. uit Breda, die Zondag in Antwerpen zyn vroegere ver loofde mej. D. D. en haar moeder met een mes heeft gestoken, zich in zyn woonstad bij de politie heeft gemeld. Het vuur is waarschijnlijk gevolge van kortsluiting in een ventila tor bij een der koelcellen. Bij deze cellen lag ook de vuurhaard. Pas een paar dagen geleden was de koelafdeling wa brand begon, in gebruik genomen- Dergelijke cellen worden geïsoleerd met in teer gedrenkte kurkplaten 27 cm dikte, en dat materiaal brandde als een lier. Om uitbreiding te voorko men, werden de metalen deuren van d« afdeling gesloten: er werden gaten in de muur gehakt en daar doorheen werden grote hoeveelheden bluswater in de vuur poel gegooid. Inderdaad bleef de brand tot de koelafdeling beperkt. Verzekering dekt de schade. Nog steeds wisselvallig zomerweer In het huidige onvaste met nu eens buien en dan weer klaringen, komt nog maar weinig andering. Op het ogenblik ligt land in een overgangszone tussen koele lucht boven Engeland en warmi lucht boven. het vaste land var Europa. In het overgangsgebied ont wikkelde zich gisteren boven Zuid Frankrijk een kleine storing, die van nacht in Noordelijke richting trok en vanmorgen vroeg reeds in België en Zuid-Limburg onweer veroorzaakte. Voor de ingang van Het Kanaal ligt een tweede storing, die ook langzaam naar onze omgeving beweegt Midden op de Oceaan ligt de derde depressie, die eveneens een Ooste lijke koers volgt. Vóór deze storing komt echter een gebied met opklarin gen voor, zo schrijft het K.N.MJ. veroana nier- fStïiVJie^!ir,ee achten wy het onjuist, dat iemand. Qie een vooraanstaande rol speelt op het terrein van de practische politiek, be noemd wordt tot (buitengewoon) hoog leraar en dan nog wel voor een terrein, waar politieke inzichten nimmer hele maal uitgeschakeld kunnen worden. Ons laatste bezwaar gaat tegen de leeftijd van mr Oud. Hij zou slechts vier jaren professor kunnen zijn. Dat lijkt te kort, om. hoe knap hij ook moge een afgerond geheel te maken van te geven colleges. Onderwijs geven studenten is heel iets anders dan «en lesjes van buiten te laten leren. Al deze bezwaren geven ons de ver zuchting in de pen, dat het te wensen is, v^aad1 van Beheer z'ch niet al te Oud-achtig toont en dat in de eerste plaats gekeken moet worden naar het belang van de Economische Hogeschool Opnieuw een Nederl. vlieger in Amerika verongelukt Opnieuw is een Nederlandse leerling- vlieger m Amerika verongelukt. Het is de 25-jarige reserve-korporaal F. B. Hornan uit Amsterdam, die vorig jaar Augustus naar de Ver. Staten vertrok om te worden opgeleid. Maandag is hü by Craig Force Base. Alabama. m« eea a hooting Star verongelukt. Bijzonder heden zyn niet ontvangen. HET WEER IN EUROPA a li I -f si II SÊ. ssg i Stockholm regen ZZW 6 22 5 Kopenh. half bew. WZW 5 20 0 Zürtch Genève •w^-r bew 33 0 Nice Berlijn «eh. bew. onbew O 3 NW 2 WZW 2 30 1 28 0 Wenen onbew windstil ONO 2 32 0 0 WEERBERICHT Kaas op buien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Half tot zwaar be wolkt met plaatselijk enkele regenbuien of onweer. De- lv=" zelfde temperaturen als van- daag of iets lagere. Zwakke tot matige wind hoofdzake lijk uit richtingen tussen West en Zuid (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: zon 5.11-20.19; maan onder 7.20, op 20.56 uur. Op 12 Aug. LJC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1