^)e schoonzoon öoor öe qeest qeLeiö 4 onze jeuqö-p&qina^p Janneke en Tineke 2 ZONDAGSBLAD 2 AUGUSTUS 1952 KORT VERHAAL VAN FREEK VAN DER MEER OM maar met de deur in huis te vallen: op een donkere najaars dag deed Joke van Damme haar in trede op het redactiebureau van de krant om in de functie van secreta resse haar voorgangster in de wan deling heel oneerbiedig „het ouwe mens" genaamd op te volgen. Wanneer je op het weer lette, kon je de dag niet als een feestdag be titelen: het stormde, het regende, de wind rammelde met het raam, kort om het was juist het weer en de toe stand die verslaggever Jan van Hou ten het minst lag en het meest hin derde. Trouwens, hij had die morgen tóch al een snertbui. U weet wel, zo'n humeur dat slecht is. zonder datje weet waarom en dat daardoor nog slechter wordt. Tot overmaat van ramp was het ei bij zijn ontbijt veel te zacht, de melk een tikje aange brand en wat dies meer zij. Totdat... Joke haar intrede deed en Jnn's stormachtige hart zonder het zelf te weten even stormachtig ver overde met de blik van haar donke re ogen, die hem stralend aanzagen vanonder haar zwarte haar en met de kuiltjes in haar wangen wanneer ze Iachtte. Misschien vindt u dit gek en ge looft u niet in liefde op het eerste gezicht, 't Kan zijn, dat u gelijk hebt, maar als u verslaggever was, die z'n leven moest verdelen tussen z'n werk op het krantenbureau en bij vervelende vergaderingen overdag en 's avonds dito vergaderingen of in een ongezellige kamer in de woning van een knorrige kostjuffrouw, die niets doet dan beweren, dat je „uit armoe" bij haar in huis bent en je steeds haar lievelingsgerechten van koolraap, bieten en zuurkool voorzet (waarvan je absoluut niet houdt), kijk lezer, dan zoudt u het ook begrijpen. Ja, heel misschien was het u dan zelf ook wel overkomen. Maar, om tot het verhaal terug te keren, een krantenman is meesten tijds niet, op zijn mondje gevallen en Jan van Houten maakte hierop geen uitzondering. 's Avonds bleek, dat Joke en hij met dezelfde tram naar huis gingen en het was de meest natuurlijke zaak, dat ze ook in het vervolg samen reis den Ze praatten wat en al gauw had den de collega's in de gaten, dat die twee goede vrienden waren. Joke vond alles wat Jan schreef „dende rend" en Jan maakte veel meer ge bruik van het knipselarchief, omdat Joke de plakboeken bijhield. Was het dan een wonder toen bleek dat zij beiden dol waren op muziek dat ze samen de uitvoering van „Zang en Vriendschap" bijwoonden? Wat er na afloop van het concert tussen die twee is besproken weten wij ook niet omdat je wanneer je van het Concertgebouw naar de tram halte loopt door het park moet en daar zijn zoveel stille plekjes en af gelegen bankjes, dat je ruim gele genheid hebt om elkaar dingen te vertellen, die anderen niet aangaan... Zo kwam het dus voor elkaar tus sen Joke en Jan, alleen... er was één maar aan verbonden en een hele gro te maar zelfs in de vorm van Ma van Damme, een dame van ruime lichaamsomvang, die haar gezin als een vorstin regeerde- Joke, haar eni ge dochter, werd met argusogen be waakt en haar man, procuratiehou der van Van Rossum's Specerijen Engros N.V.. een goedig manneke, kreeg van tijd tot tijd de niet steeds verkeerd bedoelde maar wel ver draaid lastige terechtwijzigingen naar zijn hoofd geslingerd. En verder was Ma's leven gevuld met het zoeken naar een passende partner voor haar dochter. Kennissen beweren, dat zij bij deze bezigheid wel wat te hoog greep. Of dit waar is? We zwijger, erover, maar wel is het zeker dat zij de keuze van een levensgezel voor Joke min of meer liet afhangen van haar eigen oude- dagsvergezichten. Er werd zoal ge let op: een goede positie, een knap gezicht, een nette familie en boven al op: con auto. Dit laatste met het oog op het feit, dat Pa van Damme binnen zeer afzienbare tijd de leef tijd der pensioengerechtigden of, om een woord van deze tijd te gebrui ken, der „dreesmannen" hoopte te bereiken. Nu eens ontmoette Ma een jonge man, die weliswaar knap en beleefd was, maar een onvoldoende kreeg voor „slappe was" en een auto, dan weer had er één een paar andere ge wenste eigenschappen, doch één, die alle trekken in één persoon bevatte, was nog niet gevonden. Vandaar dat Ma van Damme haar dochter nu eens met die en dan weer met een ander in contact bracht, tot grote er gernis van Pa, die het echter allang had afgeleerd zijn tegenmening ken baar te maken. De morgen na het concert van „Zang en Vriendschap" gluurde Jo ke ongemerkt naar Jan en zuchtte. In gedachte passeerden de vier fac toren, die des idealen schoonzoons moesten zijn, de revue: een knap ge zicht, ja, dat had-ie. daar was ze ze ker van: een nette familie, daaraan was ook voldaan, want ze had zijn foto's gezien en wist dat zijn vader een groot aannemersbedrijf ergens in de Achterhoek had; een goede po sitie, ja, dat werd even moeilijker, maar van verslaggevertje kon je re dacteur worden en dan hoofdredac teur en kijk eens in wat een pracht- huis Mijnheer van Swieten, de hoofd redacteur van hun krant, aan de Sin gel woonde. Maar het laatste punt. die auto, kijk, daar zat 'm nou de kneep, daaraan was niet te voldoen. Want zovelen als er door de Geest Gods geleid worden, die zijn kinderen Gods. Romeinen 8 14. £EN KIND GODS, dat door de Geest Gods geleid wordt, weet van een tegenstand in zijn hart, die gebroken is. Hij weet van een getuigenis dat naar hein uitging. Een getuigenis dat inging tegen zijn zondig willen en begeren. Een getuigenis dat hem veroordeelde. Hij weet van een innerlijke worste ling om aan dat getuigenis te ont komen. Van een strijd om dal getui genis te weerleggen. Van pogingen om zich zelf gerust te stellen. Hij weet van een tegenstreven, van opwellingen van onwil, zelfs van wre vel tegen dat getuigenis, dat met ge heimzinnige bovenmenselijke kracht op zijn ziel aandrong. Maar hij weet ook van een overwin ning. Niet een overwinning die hij zelf behaald heeft. Neen, hijzelf leed de beslissende nederlaag. Die overwon was God, de Heilige Geest, die de tegenspraak het zwijgen oplegde, die de tegenstand brak, die de wil omboog. En dan gaat zulk een overwonnene van harte bidden om de Heilige Geest. Dan geeft hij niet alleen zijn tegen stand op als nutteloos. Maar dan wordt hij van tegenstander tot voorstander. Dan geeft hij zich niet tegen wil en dank aan de Heilige Geest overNeen, dan erkent h\j zijn eigen dwaasheid en onwetendheid. Dan staat de Heilige Geest hem niet meer in de weg, maar dan vraagt hij dat die Geest hem leide in het rechte spoor. Het is zulk een kind van God liefe lijker door Gods Geest bestraft te wor den in z\jn zonden, dan ongehinderd naar zijn eigen begeerte te kunnen wandelen. Zoals de bergbeklimmer op de hoog- Jan had wel een rijbewijs maar ver der... Wacht eens, ze zou... hij kon... en terwijl ze baar plakboeken bijwerkte rijpte onder haar zwarte krullen een plan, waarin Ma moest en zou wor den verstrikt. Twee weken later, op een Zater dag, vond de gebeurtenis plaats. Ma was geleidelijk ingelicht over de „re dacteur", die haar een paar keer had meegevraagd. Joke vertelde opgeto gen over hem, over z'n familie, over de zaak van Jan's vader, welk aan nemersbedrijf de Achterhoek voor driekwart had volgebouwd en... over Jan's auto, zij het over de laatste zeer vaag. Lezer, 'k wil direct toegeven, het berustte niet op waarheid, maar lief de zoekt list en list is niet steeds eer lijk. 't Zou zó gaan: Jan zou kennis komen maken met Pa en Ma van Damme. Niet zo op de gewone ma nier: a.s. schoonzoon op een stoel aan de ene kant van de tafel, onderwor pen aan een kruisverhoor van schoon mama en schoonpapa aan de andere kant, terwijl de aangebedene met be vende hand thee inschenkt en met bemoedigende blikken aan het slacht offer laat weten, dat aan alles, dus ook hieraan een eind komt. nee, zij zouden het anders inpikken: met zijn" wagen zou Jan Zaterdagmid dag Pa, Ma en Joke afhalen en in het knusse restaurantje buiten de stad met de zitjes aan de vijver zouden ze praten, heel ongedwongen voor moeder en dochter. Zo was het plan- -de-campagne opgesteld. Zo waren ten van de eeuwige sneeuw zich aan zijn gids houdt, en het een voorrecht acht zo zijn gids b\j alle vriendelijkheid en hulpvaardigheid toch ook de moed heeft om neen te zeggen als toestem men onverantwoordelijk zou zijn. Zo stelt Gods kind de trouio van deze Leidsman op de hoogste prijs. Van deze vriendelijke Trooster, maar die juist daarom blijft overtuigen van zonde en van gerechtigheid en van oordeel. Zo is de Heilige Geest de Leidsman van Gods kinderen. En zo zijn het Gods kinderen die door de Heilige Geest zich laten leiden. Of 2ij het daarom altijd doen? Of alle tegenstand dan voor goed en voor immer gebroken is? Och, dat het zo ware. Hoe licht zou het hun dan zijn. Hoe effen zou hun pad zijn. Maar dit is juist het beschamende en bedroevende. Dat ook Gods kinde ren maar al te dikwijls eigenwijs en eigenzinnig zijn. Ze welen het hoe zalig het is door de Geest Gods geleid te worden. En tochtelkens weer dat afwijken en afdwalen en tegen stribbelen, waardoor zij die Geest bi- droeven en schade over zichzelven brengen. Doch dan is dit het wonderlijke, het Goddelijke van deze genade des Hei ligen Gcestes, dat Hij het niet opgeeft, dat H\j zijn werk niet laat varen, dat Hij het afdolende kind van God achter na gaat en het wederbrengt. En dan keert zulk een kind berouwvol terug om zich te laten leiden. Want ook het afgedwaalde kind blijft ccn kind. De „Geest der aanne ming tot kinderen" laat hem niet los. En dan keert hij weder met berouw: Abba, Vaderik heb gezondigd. Ver geef, o vergeef. Maak mij meer Uw kind. Leer mij mijzelven verloochenen en Uw wil te doen. Het komt U toe, en het is de blijdschap van mijn hart! voetangels en klemmen uitgesloten... Toen kwam de Zaterdagmiddag. Klokslag drie uur, toen Joke voor de tiende maal naar buiten keek, reed een glimmende auto de straat in en stopte voor hun deur. Eigenlijk kon je het geen auto meer noemen, het was er een van het nieuwste model, een symphonie van donkerwijnrode lak. en glimmend nikkel, waarin de zon zich duizendvoudig weerspiegelde. De entree van Jan was zó, dat de zoon van de burgemeester, die juist voor zijn candidaatsexamen rechten was geslaagd en door ma onder de pretendenten voor de hand van haar dochter was gerangschikt, het niet kon hebben verbeterd. Toen Ma zich in de kussens had gehesen en Pa genoeglijk naast haar in een hoekje op de achterbank was genesteld, bestudeerde Joke in het spiegeltje het gezicht van Ma Ze kon wel zingen, want het voorspelde alle goeds. Met één oog probeerde Me vrouw van Damme naar buiten te zien om te wetèn wie van de buren getuigen waren van deze glorierit; haar andere oog monsterde Jan. die achter het stuur plaatsnam naast de opgewonden Joke. Jan startte „zijn" succes-schepping van General Motors en, terwijl hij de door Pa aangeboden sigaar aanstak, begon de motor zacht te zoemen. Toen zette de slee zich in beweging. Joke genoot met volle teugen. Lang zaam ging het de straat uit, de hoek om. Op de Singel vermeerderde Jan snelheid, maar vreemd, de wagen die zo gezellig zwevend door hun straat rcod, scheen plots kuren te krijgen. Hij huppelde en hoeste en maakte vreemde sprongen. Jan scha kelde terug. Dat ging beter en met een kalm gangetje belandde het kwar tet op het Stationsplein, waar de ge biedende arm van een agent hun een halt toeriep om het verkeer van rechts en links te laten passeren. Juist toen Joke heel voorzichtig iets naar Jan wilde toeschuiven (on der het rijden kon je dit niet doen, want in de tram stond-uitdrukkelijk te lezen dat je de aandcht van de bestuurder niet mocht afleiden en dat gold in een auto natuurlijk nog vcél meer!) keek ze hem in het gezicht! Hoewel het portierraampje openstond en een fris koeltje binnenstroomde, stonden de zweetdruppels op zijn voor hoofd. „Is er wat?", fluisterde ze. „Er zit iets fout", was Jan's even zachte antwoord, „dat heb je mcl die lamme huurauto's, je weet nooit wat ze je geven; dit ding. De arm van de agent ging omhoog. Rechts en links werd tegengehouden en Jan kreeg een wenk om verder te gaan. Maar... er was geen bewe ging meer in de wijnrood-met-nikke' creatie te krijgen. De file auto's achter hem werd langer, een claxon concert groeide aan tot een taptoe in fortissimo en de agent begon al nijdiger te kijken tot hij van zijn standplaats stapte en op de wagen toekwam „U mag doorrijden", was zijn vrij overbodige opmerking tot Jan. „Wil-ie niet?" Jan niompeldc iets van „altijd zo zwaar starten." De agent kwam nog een stap dich terbij en opende het portier. Geluk kig ontdekte Ma op dat moment aan de overzijde een etalage met dromen van zomerhoedjes, zodat ze niet zag hoe de lippen onder het snorretje van de oude politieman in een fijn lachje krulde. „Zullen we eens even achter de wagen kijken?" zei hij. Jan stap te uit cn, terwijl de rij auto's w- d omgeleid, ving Joke door het raampje een paar brokstukken van het op ge dempte toon gevoerde gesprek on De agent mompelde iets van „ieder een rijdt tegenwoordig" en zei wat over een handrem en haar Jan ge bruikte een onparlementaire uitdruk king, die hij nooit in de krant zou krijgen. Toen hij weer instapte mor relde hij iets aan een handel en lang zaam reed de wagen verder. Bij een garage in de Stationsstraat liet hij water bijvullen. „Daar zat 't 'cm in", orakelde hij tegen Ma, die knikte, cn tegen Pa, die net deed alsof hij niets hoorde. Toen snorde de glanzende auto weg, naar buiten de stad, met vier mensen: Ma, die vond dat ze het toch maar getrof fen had met de keus van Joke en zó blij was dat het tochtje doorging dat, toen ze later op de middag hoor de dat die mooie wagen absoluut niet van Jan was, hem tóch een sympa thieke jongen bleef vinden; Pa, die belangstellend had toegezien op wat er gebeurde en geluisterd had naar wat werd gezegd, begreep alles, om dat hij iets van auto's afwist; maar hij was gewend te zwijgen en daar om zei hij niets en staarde, tevreden genietend, de rook van zijn sigaar na; Joke, die iets vermoedde, maar het fijne niet wist en Jan, die nu nog de politieman met de snor op hot Stationsplein dankbaar is voor zijn tact omdat hij hem, zonder het aan de anderen te laten merken, vertel de dat de wagen op de handrem stond... ^iimiTiny ZONDAGSBLAD 2 AUGUSTUS 1952 (Slot) Toen ze genoeg bloemen voor Mam mie geplukt hadden, gingen ze bloem kransen maken. Prachtig was dat. Janneke deed er één in Tineke's haar en Tineke één in Janneké's haar Wat stond dat leuk. Ze waren nu pre cies bloemenprinsesjes! „Zullen we nu naar huis gaan. Tineke?" vroeg Janneke. „Mammie is misschien al terug. We krjjgen vast wel een glas limonade, denk ik." „Ja. daar heb ik trek in, zeg!" Dus sloegen ze de weg naar huis weer in. Opeens dacht Janneke aan de sleutel. Zou hij er nog zijn? Even kijken Ze voelde in haar mantelzak. Nee! In de andere dan? Nee, ook niet! Ze schrok. „O, Tineke, de sleu tel is weg!," zei ze met een bevend stemmetje. „Wat erg," schrok Tineke, „weet je 't wel zeker? Heb je goed gezocht?" „Ja, heus waar, hij is er echt niet Misschien ligt hij nog in de wei. Want wc hebben daar onze mantels uitge trokken, weet je wel, en in het gras gelegd," zei Janneke. Ze huilde bij na. Stel je voor, dat hij er niet meer „Laten we direct teruggaan," vond Tineke. Daar Jngen de twee meisjes weer de weg naar het weiland op. De bloe- menkransjes waren nog ir. hun haar. Ze lieten hun kopjes hangen. Ze waren zeker ook bedroefd, net als Janneke en Tineke. En toch, het was Janneke's eigen schuld! Mammie had nog zó gezegd, dat ze er goed op moest passen! Zc liepen nu niet blij te praten, zo als de eerste maal toen ze naai de wei gingen. Ze spraken geen van bei den een woord. „Hier hebben we ze ongeveer neer gelegd, Janneke," zei Tineke. Ze zochten ijverig, maar o, wat was het moeilijk zoeken in het hoge gras! Het werd al later en later. Ze zoch ten maar, ze zochten maar en von den niets! Janneke huilde nu erg en Tineke ook. O, wat zou Mammie wel zeggen! Ze zou ook al wel onge- nu 't v&c&nti€ is.... Beste jongens, i meisjes Nv het dan eindelijk weer zo ver is, dat jullie de schoolboeken hebben dichtgeslagen; de schooldeur achter je is dichtgegaan, betekent dit, dat het vacantie is. In het woord vacantie, in de klank zit iets prettigs. Men voelt zich be vrijd van iefs, wat niet met name te noemen is. Ik wil, nu het dan zo ver is, een be roep op jullie doen. Jullie vacantie, hoe van ganser harte ook gegund, houdt niet in, dat vader en moeder ook vacantie hebben of zullen hebben. Willen jullie dat eens ernstig be denken l Vader en moeder hebben ook het hele jaar gewerkt, onder moeilijker omstandigheden dan jullie zult kunnen in denken. Vooral voor moeder is het een zware taak om dag in dag uit, jaar in jaar uit het huishouden te laten marcheren. Jullie bent nu zes of acht weken vr\j. Heerlijk niet waar! Je hebt het verdiend. Maar. moeder nu? Wat ver dient zij niet? Zij verdient onj£ waardering, onze liefde voor al haar dagelijkse arbeid aan ons. En daarom, jongens en meisjes, maakt het moeder in die vacantie- dagen eens gepiakkelijk. Doet eens één dag per week iets voor moeder. Neemt haar iets uit handen. Schilt de aardappels; wast de vaat; maakt je kamer aan de kant; helpt de melkboer, de bakker, zet de vuilnisemmer buiten. Kortom, doet dingen, waarover moeder zich ver blijden kan. Bedenkt eens wat een ver lichting dit voor moeder geeft. Verder zou ik jullie op het hart willen drukken: weest voorzichtig b(j water en in het verkeer; doet geen onbesuisde dingen. Doet wat voor moeder. Ik wens je een goede vacantie. V. rust geworden zijn. Het was vast al heel laat! Opeens hoorden ze een fietsbel rin kelen. Ze keken allebei op endaar was Mammie! Ze zette haar fiets te gen een boom en kwam .iaar hen toe. „Wat is er aan de hand, mdskes? Waarom huilen jullie?" vroeg Mam mie. Onder veel snikken vertelde Janneke het aan Mammie. Mammie werd boos. Nu konden ze ook niet in huis komen. En een sleutel kost geld. En Janneke's moeder had niet veel geld. Het was heel erg. Mammie zei „Jullie olijven nog maar zoeken, dan ga ik naar huii jm te zien of ik binnen kan komen. Jullie zoeken maar zo lang, totdat jullie hem gevonden hebben." Mammie had medelijden met hen, maar ze liet het niet merken. Janne ke moest leren, dat ze niet zo slor dig mocht zijn! En zo gingen Janneke en Tineke dan weer zoeken. O, wat waren ze verdrietig. Hoe meer ze zochten en niets von den, hoe bedroefder ze werden. Moe deloos gingen ze toen een poosje in het gras zitten. „Ik durf niet weer naar huis," snikte Janneke. „Ik ook niet," huilde Tineke. „Ik loop maar weg, heel ver weg. Tineke," zei Janneke tussen twee snikken door. „Mammie zei, je moet zoeken tot je hem vindt en we kun nen hem niet vinden," en weer barstte ze in huilen uit. „Ik ga ook weg. Ik ga naar huis lopen, Janneke" zei Tineke en haar schoudertjes schokten van het snik ken. Zo zaten ze daar. Ze hoorden op- ;ens iemand aankomen. Het was Mam mie weer. O, wat zou ze zeggen! „Ik zal wel mee helpen zoeken," zei Mammie toen ze hen zo bedroefd tag zitten. Janneke en Tineke knik ten. Ze waren blij, dat Mammie hielp zoeken. Ook zagen ze wel, dat Mam mie niet zo heel erg boos meer was! Opeens gaf Janneke een gil van blijdschap: „Ik heb hem! Mammie, ik heb hem!" en ze zwaaide met do sleutel boven haar hoofd. Wat waren ze blij! Mammie droogde hun tranen af en gaf hen allebei een flinke kus. Nu was alles weer goed en blij. De sleutel gevonden en Mammie niet meer boos. Ze hoefden nu niet weg te lopen! Toen ze thuis kwamen, zei Mam mie: „Nu eerst eert heerlijk glas li monade, meisjes. Dat lusten jullie toch wel?" Of ze dat lustten! Het smaakte nu dubbel heerlijk! Zo was de middag, die zo verdrie tig leek te eindigen, toch nog blij ge worden! Denken jullie ook niet, dat Janneke voortaan wel beter zal opletten? Ze bedoekte 't goed Hereboer: „Ja vrouwtje, het zijn slechte tijden, en dan die ziekte onder de varkens er bijl" Arme vrouw: „Och heden, ja! Ik hoop maar, dat U en Uw familie ge zond blijven, meneer!" Naamkaartjes-puzzle Dit keer weer eens een nuamkaartjes- puzzle. Zoals jullie misschien nog wel weten moet je proberen de beroepen van deze drie heren te ontdekken. Je goochelt maar net zo lang met de letters, tot je de namen hebt gevonden Zoals altijdde prijzen liggen weer klaar. onze BRievenBUS M'n beste nichten De een was al mooie Dit nichtje stuurde m de zee, die neef een mooi bosgezicht cn ga zo maar door. Ik dank lullie heel har- lelijk vooi deze lieve attenties. Echt leuk, dat jullie in je vc- cantie nog even aan tante Jos denken. Behalve deze kaar ten ontving ik ook nog een grote sz-zpel brieven met oplos singen. Nu, ik moet zeggen, dat de mecs- ten van jullie deze week wel extra hun best hebben gedaan. De mooiste inzending vona ik wel die van Justie Rackédie daarom dan ook de hoojdprijs krijgt. De drie troost prijzen gaan naar Dick van der Burg, Dim van der Pas en To os Eberts. Ons nichtje Joke Jurjaanz wil ik hier eervol vermelden, want haar inzen ding was ook bijzonder keurig. De vijf vlaggen waren van Nederland, België, Zwitserland, Amerika en Frankrijk. De brievenbus. Ria Beishuizen zond me een aardig gedichtje Dank je wel Ria en zeg, als jij eens een keertje wordt overgeslagen in onze rubriek, dan moet je niet zo gauw een boos gezicht zetten hoor, Er zijn wel nichten en neven, die niet zo vaak antwoord krijgen als jij. meiske. Bij Corrie Bos thuis tippelt op het ogenblik een kleine hond rond, waar iedereen dol op is. Trixje heet de nieuwe aanwinst en met de zwarte poes is hij al goede maatjes. Inderdaad. Rietje en Kees Kloppenburg, het was al weer een tijdje geleden, dat jullie me schreven. Ik dacht al dat jullie me waren verge ten! Kinders, een goede vacantie in Er- melo toegewenst. Hier heb ik twee Jo kes, die wonen in dezelfde plaats. Jullie kennen elkaar zeker wel Joke van Ber- chum cn Joke de Kooter. Ik heb wel eens in jullie dorp gelogeerd. Weet je wat ik zo leuk vond? Om over het brug getje bij de Hoofdstraat te rennen. Toen was ik nog een heel stuk kleiner, moet je weten. Is de brug er nog? Anneke Pes had op haar rapport een 9 voor te kenen. Nou, dat is aan je oplossing te zien hoor. Je inzending ziet er keurig uit. Zeg Anneke, wil je de groeten doen aan Ruth? Is je nichtje uit Amsterdam al gekomen. Ike Bakker? Jullie zullen best een prettige tijd samen hebben denk ik zo. En jij plezierige dagen in de hoofd stad, Ike. Kees de Kool wil graag on derwijzer worden, schrijft hij. Dat is ccn mooi beroep Kees. Maar goed je best doen op de M.U.L.O. cn de Kweek, dan zal het je best lukken Zoals jij al wel ontdekt zult hebben. Annie Timmer man. was je oplossing niet helemaal juist. Geeft niets hoor, een ander keer tje beter, wat jij. Of je in de vacantie ook moet schrijven, vraagt Jan van der Kaaden. Ik heb het al eens eerder ge zegd, Jan, je moet niet hoor, maar je mag natuurlijk wel. Ik lees alle brieven met evenveel plezier als anders. Ja, Lydia Pons, ik ben wel eens in Zeeland altijd mijn vacantie door Ik houd erg van Zeeland vooral het dialect, dat daar gesproken wordt, hoor ik graag. Waar ga jij precies naar toe? Zo. dus jij hebt de deelnemers aan de Vierdaag se gezien, Chris Veldman. Nijmegen is een mooie plaats hè? Jij zult best een fijne vacantie hebben daar Arme Rietje van Dalen, verveel jij je een beetje? Dan moet je iets gaan doen zeg. Een leuk handwerk beginnen of zo. Dan gaat dat best over, geloof me maar. ..Ik heb het raadsel voor elkaar geknokt1' schrijft Jan van Eyk. Jan. jongen, als jij nog eens een prijs wint, krijg je van mij een paar bokshandschoencn. Wat zal ik dan oplossingen van jou ontvangen 'riefje Bui- i lief nicf Vliegt 'het duifje al? Dat is niet mis Corrie Koers, twee negens op het rap port en geen enkele zes. Zo maar door gaan. m'n kind, dan wordt jij nog een bolleboos. Zeg. Corrie, goede dagen op ,.Dc Steeg wens ik je toe. Ach ach, hoe heb ik het nou met jou. „Heide bloempje". Ineens naar het ziekenhuis om geopereerd te worden. M'n kind, het allerbeste en zoals je ziet. heb ik ..jouw geheim" niet verraden Daar hoef je je nooit ongerust over te maken hoor. M n kind. van harte het beste er mee! Ik hoop. Paul van Dalen, dat het weer in derdaad wat beter zal worden, want als je naar zee gaat, kan je best wat zon gebruiken Zal ik haar vriendelijk vra gen een beetje aan jou te denken? Hier nogal iemand, die over de regen klaagt, niet Hans Krebs? Moed houden, joh, je weet het: achter de wolkenenz. Nee maar, wat ga jij een eind weg, Ineke Beishuizen. Helemaal naar Gro ningen Zal jij niet te veel koek eten daar? ..Waarom maakt U geen jongens hoekje en een meisjeshoekje"" vraagt Anncmarie Goedhart. Ik geloof, dat dat niet zo gezellig is. Het lijkt me „zo door mekaar" veel leuker, vind je zelf ook niet? Dus jij gaat heerlijk naar Ermelo, Dieny de Jong. Ook voor jou geldt na tuurlijk: fijne dagen Bennie van der Sanden klaagt zijn nood. omdat hij nog nooit een prijs gewonnen heeft M'n beste jongen, ik zou jullie allemaal wel een prijs willen geven maar dat gaat nu eenmaal niet. Wie de mooiste oplossing stuurt komt het eerst in aanmerking. Dus maar goed je best doen. zou ik zo zeggen Nog van harte gelukgewenst met je verjaardag, Afke Bergsma. Wat ben jij verwend zeg, met al die mooie ca- deaux. Je hebt zeker wel een hele fijne dag gehad. Je brief. Ine Knorster, moet uiterlijk Woensdagmiddag op de krant zijn Liefst nog eerder, want dan kan ik z.o'n beetje bekijken, wat er allemaal is, begrijp je Ria Cijsouw kreeg van haar ouders een nieuwe fiets, omdat zij was verhoogd Dat was me een verrassing hè Ria Ik wou. dat ik ook nog kon over gaan. want zo'n nieuwe fiets lijkt me wel wat Van welke muziek ik noud? Tja, eigenlijk van alle muziek behalve van die hele moderne jazz. Tjitskc Apol wil ik wat vragen en wel dit. Meiske. wil jij voortaan je adres op de brief schrij ven? Veronderstel, dat je deze weck eens een prijs had gewonnen. Dan had ik niet eens geweten, waar ik deze naar toe had moeten sturen. Niet meer vergeten hoor! Tenslotte wil ik Dine van Leeuwen heel hartelijk bedanken voor haar aar dige tekening, die er keurig uitzag. Meisjes en jongens, ik moet de brie venbus weer gaan besluiten Dat doe ik echter niet voor ik de nieuwelingen heb welkom geheten. Het is deze week een nicht of neef. die me een aardig mopje stuurde en vertelde welke cijfers er op haar of zijn rapport stonden. maarvergat de naam te zeggen. Tja. dan wordt het voor mij wel erg moeilijk, vind je zelf ook niet. onbeken de? Nee dan is het makkelijker om te zeggen hartelijk welkom Cok van Oos ten, Coby van Reeuwijk. Joke Bakker. Barrie van der Brug, Nellie de Waardt, Marinus 't Hart, Benny van de Wetering. Nellie Drop, Annemarie Treebus, Ineke Slagter. Laury Plaisier, Hugo van Loon. Alida Schumacher cn Ineke Leenman. Die arme Duco heeft zijn Unkervoorpoot gebroken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 2