Jliemue hsctyeGTmirant Koning Faroek door leger gedwongen tot afstand van Egyptische troon Met gemalin en baby (kroonprins) op weg naar Amerika wCTF Evita Peron, Zaterdag 33 jaar oud, overleden II MAANDAG 28 JULI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal: 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9492 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StanttrasUefc Is ghebfeoeo mgn bert In tegljeospott" De melk is weer best Britse vloot stoomt op naar Suezzone Koningin naar Orange vertrokken Van wachtkamer geen gebruik gemaakt In gezelschap van twee hofdames is Koningin Juliana gisteravond om goed acht uur per trein uit Amsterdam naar Orange vertrokken. De Koningin reisde haar eigen rijtuig, dat aan de expresse is gekoppeld. Een kwartier voor het vertrek was zij per auto uit Soestdijk op het perron gearriveerd, waar de direc teur van de Nederlandse Spoorwegen, F. Q. den Hollander, haar verwelkom de. Van de Koninklijke wachtkamer, waarbij volgens de traditie van de Ned. Spoorwegen reeds Zaterdag de kostbare tapijten en lopers waren uitgelegd, werd ditmaal geen gebruik gemaakt. Tot het gezelschap van de Koningin behoorde ook de gouvernante van de ir^essen. V»rmoedeliik zullen Mariit-p Marcriet. die al enkele dagen in Zuid- Frankriik zün. zich vandaag of morgen Oranee bii haar moeder voegen Zoals in weet. zal de Koningin in Orange in hef ThéStre Antioue d» nnvoermg a Vondel's Joseph in Dothan bij- KONING FAROEK van Egypte heeft moeten buigen voor revolutionnair geweld. Na de omsingeling van zijn paleis, werd hij genoodzaakt af te treden. Als banneling vaart hij nu met zijn eigen jacht, waarop zich ook zijn jeugdige gemalin en de zeven maanden oude zoon, Ahmed Foead bevinden, op de Middellandse Zee. Hij zal zich naar Genua, Mar seille of Napels begeven, met eindbestemming Amerika. Daar heeft hij reeds een groot deel van zijn particuliere vermogen, hetwelk geschat wordt op 220 millioen gulden, vastgezet. Op het ogenblik, dat Faroek afstand deed van de troon, heeft het kabinet van Maher Pasja, Ahmed Foead II, uitgeroepen tot toekomstige koning van Egypte en de Soedan. De nieuwe koning zal naar Egypte terugkeren, wanneer hij zeven jaar oud zal zijn. Volgens de Mohammedaanse wet mag een moeder haar zoon bij zich houden tot zijn zevende jaar. In de hoofdstad is het rustig, maar de jacht op gevaarlijke, het team NaguibAly Maher Pasja vijan dige elementen wordt voortgezet. Tijdens de tussenperiode zal oen regentschap de regering waarnemen. Aan alle Britse troepen werden speciale instructies gegeven op Malta en verscheidene eenheden van de vlootmacht stoomden op. Generaal Naguib, de premier, partijlei ders en staatslieden bestuderen thans constitutionele toestand, die zonder pre cedent is in Egypte. De grondwet van bevat namelijk geen bepaling inzake troonsafstand. Volgens de laatste berich ten zal een regentschapsraad van drie man worden ingesteld, conform de wem van Koning Faroek. Het parlement moet een der verzegelde enveloppen, die de lijst der namen bevat, openen, maar dit parlement werd in Maart j.l. ontbonden. Het is nu mogelijk, dat het weer bijeen geroepen zal worden, om de vorming van de regenschapsraad goed te keuren en dat het zich daarna ontbindt tot een alge mene verkiezing. Tragisch afscheid Het afscheid van Koning Faroek uit de haven van Alexandrië was uitermate dra matisch. Een aantal ministers, officieren en Koning Faroek zelf konden emotie nauwelijks bedwingen. De Koning droeg op zijn gelaat de sporen van hevige ontroering. Hij drukte een ieder zwijgend de hand en velen knielden neer. om hem de hand te kussen. Een ogenblik pakte dit alles hem dermate aan, dat hij snik kend de treeplank opliep van zijn jacht „Mahroussa". Toen het schip langzaam met iets on heilspellends de haven verliet, gaven de aanwezige vaartuigen een laatste saluut door hun vlaggen te strijken. Voort durend gierden straaljagers van de Egyp tische luchtmacht. Faroeks laatste woor den vóór zijn vertrek waren: „Ik hoop, dat het leger zal werken voor het wel zijn van Egypte'. Faroek was gekleed in het uniform van een Egyptisch admiraal en terwijl een militaire kapel het volks lied speelde, verdween de „Mahroussa" uit aller ogen. Het paleis omsingeld Zaterdagmorgen vroeg had veldmaar schalk Naguib, aan het hoofd van een sterke gemotoriseerde eenheid het paleis van Koning Faroek omsingeld. Hij had hem gewaarschuwd, het land niet per vliegtuig of schip te ontvluchten, omdat in dat geval zou worden geschoten. Het kleine aantal paleiswachten gaf zich Marjorie Jackson bij alle vier de paleizen, namelijk twee te Alexandrië en twee te Cairo, onmid dellijk over. Overal accentueerde zich het militaire machtsvertoon van de leider der militaire staatsgreep, Naguib. Soldaten met de staalhelm op, jeeps en tanks, die dreunend door de straten trokken. Artil lerie en anti-tankgeschut werden aai sleept en opgesteld rond het paleis, v de Koning zich bevond. De lijfwacht de Koning sloot de hekken en nam soort Van verdedigende houding aan. Er heerste een geweldige spanning, toen de tanks steeds maar dichter bij de pa leishekken kwamen. Eindelijk klonk een schot, gevolgd door meerdere, mi er vielen geen gewonden. De schoten waren in de lucht afgevuurd. Koning Faroek, overrompeld, toonde zich bereid Naguib en premier Aly Maher Pasja te ontvangen. De Koning werd gesommeerd, het land nog diezelfde dag vóór zes uur verlaten te hebben. Een nieuwe zuive ring heeft onder de voornaamste aanhan gers van de Koning, die ook In het leger vertegenwoordigd zijn, plaats gevonden. Zo werden o.m. de chef van de binnen landse veiligheidsdienst en diens plaats vervanger, alsmede de adviseur vooi perszaken van de Koning gearresteerd. In het legerhoofdkwartier te Cairo sloeg een officier naar het portret van Koning Faroek met de kolf van zün geweer, het vernietigende. Meerdere van dergelijke daden getuigden van de haat in bepaalde legerkringen. De Britse vloot in actie Slechts weinige uren na de staatsgreep werd alarm geblazen op Malta. De En gelse Middellandse Zeevloot werd gezegd op alles voorbereid te zijn in de Suez Kanaalzone. Van Malta voeren twee torpedobootjagers en een kruiser, landingsschip en drie fregatten uit. Uit Sst.... het geluid komt nog. Vader met zijn beide kinderen verdronken Auto reed bij Gouderak in de IJssel Een auto-ongeluk dat Zaterdagmiddag tussen Ouderkerk aan de IJssel en Gou derak is gebeurd, heeft het leven ge kost aan een vader en zijn twee kinde ren. Een vierde inzittende wist zich te redden, hij is naar een ziekenhuis over gebracht. De bode-auto van de 43-jarige Frank van den Heuvel uit Gouderak, reed door een hek langs de dijk in de rivier. Hij en zijn 13-jarige zoon Jan en 7-jarig dochtertje Pietje verdronken. De stoffe lijke overschotten zijn opgehaald- In November 1941 is op dezelfde plaats een autobus in de IJssel gereden. Bij dat ongeluk kwamen zestien personen om. Gebleken is dat een blad van een der voorveren van de auto was gebroken. Men neemt aan dat dit de oorzaak van het,ongeluk is geweest. Goed jaar voor Sabena De Belgische Luchtvaartmij Sabena heeft in 1951 19,1 millioen km afgelegd of 2,9 min meer dan in 1950. De winst bedroeg 63,5 min francs op een omzet 1200 (937) min. Het passagiersver- was 260.674 (195.466). He' perso neel is 3716, waarvan 10 pet vliegend. Generaal Mohammed Naguib Pasja (midden), die de recente staats greep in Egypte uitvoerde, samen met Aly Maher Pasja (links, met zonnebril), de nieuwe Egyptische premier. Aly Maher heeft hier juist het abdicatie-ultimatum voor koning Faroek overhandigd Istanboel twee vliegdekschepen,- een krui ser en 2 torpedobootjagers. Van Cyprus vertrok een mijnenveger, zonder op ach terblijvers te wachten. Een eskader meteoorstraaljagers verliet het eiland eveneens. Admiraal Lord Mountbatten, de Engelse opperbevelhebber in de Mid dellandse Zee, die Zaterdag naar Amman vloog, keerde op Cyprus terug en heeft zijn bezoek aan Syrië uitgesteld. Terwijl Faroek onderweg is naar de Ver. Staten, hebben de nieuwe leiders in Egypte de nodige maatregelen getroffen. De leiders der politieke partijen werden door het team NaguibMaher Pasja ont boden en ook de leider der Wafdpartij Nahas Pasja, met zijn secretaris-generaal arriveerden uit Génève in Cairo. De mi nisters moeten voortaan trouw zweren aan „land, vorst en grondwet", in plaats van aan „vorst, land en grondwet"! Er moet nu een grondwettige regering ge vormd worden. De troepen van generaal Naguib ver keren nog steeds in alarmtoestand. Jeeps en luidspreker-wagens van het leger be-1 wegen zich nog steeds door de wijken van Cairo en Alexandrië, de burgers aan manende hun kalmte te bewaren. Maar alle vliegvelden, havens en stations staan onder scherpe bewaking om ontvluchting van „gevaarlüke elementen" te voor komen. Slechts twee Egyptische bladen lever den commentaar. Het blad „Al Misri" schreef: „Faroeks roekeloosheid en ty- rannie hebben tot zijn ondergang ge leid". Het blad „Al Akbar" besloot: „De historie zal de naam boekstaven van een onderdrukker, onder de namen van tyran- nen en despoten". DAT in A'dam de organisatie Socio- praxis in oprichting is, die zich zal bezig houden met de werkgelegenheid, lonen prijzen e.d. (Secr.: Gibraltarstraat 63, A'dam-W.). DAT het visum voor een tijdelijk be zoek aan Finland m.i.v. 15 Augustus wordt afgeschaft. DAT op het feestterrein in Breda 16 dagen na de opening reeds de 200.000ste bezoeker is begroet (n.l. mevrouw J. M'chielsen uit Prinsenbeek). DAT de klokkengieterij van de Gebr. Van Bergen te Heiligerlee metalen bijna met meer in vormen van zand giet, maar voornamelijk in stalen vormen. DAT de drie grote organisaties van handelsreizigers op 25 October in Utrecht een gezamenlijk congres hopen te hou den. half Koninvin on Gare du Nord in Pariis aangekomen. Zii werd ontvangen door rfp TVeHerlandse ambassadeur, mr C. G. W. H. Baron van Boetzelaer van Ooster- hout, bii wie zij tot mor^nocMond zal bliiven. Daarna vertrekt Hare Majesteit per trein naar Orange. Voor haar ëvertrek n aar Orange heeft Konigin Juliana in het afgelonen week einde on het kasteel Het Oude Loo te Aneldoorn nog de internationale confe rentie voor de wereldvrede bii gewoond, waar 100 genodigden uit vele landen aan- Drama in Bovenkarspel Kinderen vereriftiad door stiefmoeder Vrouw was bovendien met twee mannen getrouwd Verdacht van bigamie en van een poging om haar twee stiefkinderen te vergiftigen, is de tweede vrouw van de loswea-kman V. uit dt St Martinusstraat in Bovenkarspel (N.-H.) gearresteerd. D.'s eerste vrouw overleed ongeveer vijf jaar geleden, kont nadat een van haar ■kinderen was gestorven. De man bleef achter met twee kinderen, van wie er een gebrekkig liep doordat het vroeger 'kinderverlamming had gehad. Hij plaatste advertentie voor een huishoudsler weldra betrad een vrouw uit Amster dam zijn woning. Ze was, naar ze zei, weduwe. Na enige tijd trouwde D. met haar. Uit dit tweede huwelijk werden twee kinderen geboren. De moeder be steedde aan hen alle aandacht, maar be kommerde zich allerminst om de beide kinderen uit D.'s eerste huwelijk. Ongeveer een week geleden werd een van deze kinderen ziek en overleed binnen 36 uur. De dokter daoht aan kin derverlamming. Enkele dagen daarna moest de vader met het andere kind uit zijn eerste huwelijk naar Amsterdam, waar het zou worden geopereerd aan een beentje. Merkwaardig was dat zich by dit kind eveneens ziekteverschijnselen voordeden. De symptomen wezen op ver giftiging. Toen D. in Bovenkarspel terugkeerde om zijn andere kind te begraven, bleek het lijkje door de justitie in beslag te zijn genomen. Zijn vrouw was ge arresteerd. Intussen was enkele dagen tevoren demand uit Amsterdam verschenen, die de eerste echtgenoot van de vrouw bleek te zijn. De vrouw had dus ten onrechte een tweede huwelijk aangegaan. Bij de vier grote schoenfabrieken in Nijmegen zijn de laatste maanden vol doende orders binnengekomen, zodat volop geproduceerd kan worden en de werkgelegenheid is toegenomen. Uit de gehele wereld stroomden de bewijzen van deelneming Buenos Aires binnen TiiJEVROUW EVA PERON, de echtgenote van het Argentijnse staats- 1*1 hoofd, is Zaterdagavond, na een ziekte van enige maanden, over leden. In een bulletin, dat over alle radiostations werd uitgezonden, werd gezegd, dat de toestand van Evita „aanzienlijk achteruit ging". Spoedig daarop volgde de mededeling, dat zij het bewustzijn verloren had. Zij bereikte de leeftijd van 33 jaar. Haar echtgenoot en naaste familieleden bevonden zich aan het sterfbed. Het stoffelijk overschot is thans opge baard in haar werkkamer van het ministerie van Arbeid te Buenos Aires. Het was in dit zelfde vertrek, dat zij zestien maanden geleden. Prins Bern- hard der Nederlanden ontving. Het hoofd der politie te Buenos Aires trok alle verloven in, alle troepen onder zijn bevel, werden gemobiliseerd. Argentinië is in diepe rouw gedompeld; tienduizenden verdringen zich om het gebalsemde overschot van Eva Peron te mogen aanschouwen. Uit alle delen der wereld komen telegrammen van rouwbeklag binnen, van Truman, Koningin Elizabeth, president Auriol en president Einaudi. fluiten van hun locomotieven een uur lang laten blazen, ter nagedachtenis de dode. President Peron heeft Kransen, waaraan 15.000 bloemisten werken De belangstelling, de verering die haar tot uiting komt, is moeilijk te be schrijven. Vrouwen en kinderen werden onder de voet gelopen bij het défilé langs het stoffelijk overschot. hevig, dat drie vrouwen om het leven kwamen, drie andere zwaar gewond werden ge honderden personen in z kenhuizen moesten worden opgenomen. In allerijl zijn langs de hoofd wegen grote borden neerge zet met het ver zoek aan de met de auto- EVITA PERON t duizenden rouwenden, riteiten samen te werken. President Pe ron, als reeds gezegd, was aan het sterf bed van zijn echtgenote, alsmede de drie zusters van Eva Peron, haar broer en haar moeder. Men zal zich herinneren, dat doktoren hadden vastgesteld, dat zij aan kanker leed. De begrafenis zal morgen plaats vinden. Reeds hebben 15.000 bloemisten 100 millioen bloemen verwerkt voor kransen voor de-overledene. De regering moest een maximum verkoopsprijs vast stellen om speculatie tegen te gaan. De gehele nacht stonden wenende Argentij nen in de stromende regen buiten de pre sidentiële residentie. Overeenkomstig de van Evita zal zij morgen ter aarde word en gesteld in het nieuwe gebouw het Argentijnse vakverbond. Een nationale commissie zal een graftombe haar oprichten. Thans ligt zij op gebaard in het ministerie van Arbeid. De kist is bedekt met de Argentijnse vlag en omgeven door witte en mauve orchi deeën. De geestelijke „adviseur" van de Eva Peronstichting heeft een dodenmis voor Haar opgedragen. Martelares van de arbeid Tijdens de begrafenis zullen na vijf minuten van algemene stilte, alle kerk klokken van Argentinië een kwartier lang luiden. De arbeiders zullen zich gedurende twee dagen van alle arbeid onthouden. De regering neemt voor der tig dagen rouw aan. Tien dagen lang hangen alle vlaggen halfstok. Tot in lengte van dagen zal een arbeidersdele gatie bij het aanbreken van de dag bloe men brengen op Evita's graf. In het ge hele land ligt alle werk, met uitzonde ring van de openbare diensten stil: alle sportwedstrijden werden afgelast. Giste ren hebben machinisten te Tucuman de Troepen en politic bezetten dit weekeinde de voornaamste steden in Egypte om ongeregeldheden te voorkomen. Hier ziet men Faroeks weelderige paleis te Cairo, omsingeld c'.oor militairen, die gesteund werden door tanks en stukken veldgeschut. DAT in ons land nog 120.000 van de ongeveer 220.000 boerderijen en tuinde rijen moeten worden aangesloten op de waterleiding (kosten 200 millioen, duur 10 jaar) en Zaterdag de eerste buis is gelegd voor de waterleiding in Duiven (Gld). DAT aan de Zeeuwse gedeputeerden md dr A. J. J. M. Mes en A. Schout resp. het commandeurskruis en het officiers kruis in de Orde van Leopold II van België is verleend. DAT in het voormalige streekmuseum De Kelder te Doetinchem thans de have- zathe Hagen is geopend, waar o.a. ten- toonstelingen worden gehouden. DAT de Duitse minister van Arbeid H. Storch tijdens het weekeinde onze Mijnstreek heeft bezocht DAT de Bond van Ned. Architecten de ministerraad verzocht heeft het systeem van gestandaardiseerde scholenbouw stop te zetten. DAT het bejaarde echtpaar A. Borg- steinMeeder uit de Aegidiusstraat in R'dam Zaterdag door gas bedwelmd raak te. maar door een buurman kon worden gered. DAT Grouw Zaterdag zijn 850-j. be staan (waarover men het nog niet eens is) o.a. heeft gevierd met de opening van de nieuwe weg GrouwWartena met zij takken naar Warga en Idaard. DAT de emailleerfabriek D.R.U- te Ulft nu ook aan 40 kantoormensen ont slag heeft aangezegd, nadat in Mei reeds 250 arbeiders waren ontslagen. DAT door hooibroei de nieuwe boer derij van A- Hoogveen te Marum (Gr is afgebrand en de eigenaar hiervoor een dag eerder nog was gewaarschuwd. DAT sergeant A. Huym uit Ferwerd en zuster S. Minnema uit Joure, die resp. op 26 Mei en 31 Maart 1951 naar Korea vertrokken, in ons land zijn te ruggekeerd. decreet getekend, waarbij de geldige postzegels worden ingetrokken en nieuwe gedachteniszegel uitgegeven, met de beeldenaar van zijn overleden echt genote. Het orgaan van het machtige vakver bond plaatste een foto over de gehele pagina, met het onderschrift: „Harten wenen, maar hoofden blijven opgericht om deze nieuwe heilige in de nationale historie der martelaren te eren." Vermelden wy nog. dat vandaag de beide Huizen van het Congres In buiten gewone zitting bijeenkomen, teneinde Eva Peron te herdenken. De enorme emo tie, de opwinding en ontroering door haar dood verwekt, komt mede tot uiting in een daad van het vakverbond, C.G.T., haar uitroepende tot „Martelares van de arbeid". (Men zie voor haar le vensbeschrijving elders in dit nummer). Nederlandse deelneming H.M. de Koningin heeft aan de presi dent van Argentinië, de heer Peron, een telegram van deelneming gezonden naar aanleiding van het overlijden van zijn echtgnote. Namens Prins Bernhard is ten huize van de thans ontslapene een krans be- Onze gezant in Buenos Aires, de heer B- Kleyn Molekamp, bracht een bezoek van rouwbeklag bij de Argentijnse min. van Buit. Zaken. De Nederlandse rege ring zond bovendien een krans. De Ne- landse gezant zal onze regering verte genwoordigen bij de begrafenis, welke morgen plaats vindt. Ambonnees in kamp Geesbrug vermoord Dader bedreigde ook andere kampgenoten Zaterdag heeft de 36-jarige L. S. in een Ambonnezenkamp te Geesbrug, bij Oosterhesselen (Dr.), zyn kampgenoot, de 18-jarige J. Matulessy, met vijf scho ten uit een cylinder revolver doodge schoten. De aanleiding tot deze daad schijnt te zyn het contact dat M. enige malen heeft gehad met de veertienjarige dochter van de dader. Nadat S. de jonge man met een boljsbeugel had bedreigd, ging de laatste er vandoor. Toen richtte S. zijn revolver op de vluchtende jonge- en trof hem dodelijk, heeft nog anderhalf uur als razende met zijn revolver in het kamp rondgelopen, daar niemand hem durfde naderen. Totdat de rijkspolitie kwam hem arresteerde. Hij werd ingesloten de kazerne te Zweeloo. Dertig leerling-vliegers naar Amerika Aan boord van de Zuiderkruis v trekken Donderdag uit Rotterdam dertig leerling-vliegers van de luchtmacht voor een opleiding van 67 weken naar Ame. rika. Onder hen bevinden zich de solda ten W. M. van der Laan, H. A. Mensink, A. Voogt en J. de Vos, allen uit Den Haag, F. Kenninck uit Scheveningen L. Borst uit Alphen aan den Ryn. Aly Maher Pasja, de nieuwe „sterke man" in Egypte, tijdens een pers conferentie. Vliegtuig vond geen spoor Nederlandse trawler zond S.O.S. uit Gistermiddag omstreeks 1 uur ving Scheveningen-Radio S.O.S.-seinen op van een Nederlandse trawler, die zich ver moedelijk op ongeveer 70 km ten Westen van Hoek van Holland in moeilijkheden bevond. Kort daarna steeg van het vlieg, veld Valkenburg een Sea-Otter op om d« Noordzee af te zoeken. Van de trawler werd echter geen spoor gevonden. Olympische Spelen ATHLETIEK. 200 Meter dames. 1. Marjorie Jackson (Australië) 23.7 seconde. 2. Puck Brouwer (Nederland) 24.2 s- 3. Nadezhda Khnykina (Rusland) 24.2 45.2 sec. (nieuw 01. record). 2. Mc Millan (V.S.) 3 min. 45.2 sec. 3. Lueg (Duitsland) 3 min. 45 4 sec. TIENKAMP. Individueel. 1. Mathias (V.S.) 7887 punten (nieuw OL en wereldrecord). 2. Campbell (V.S.) 6975 punten. 3. Simmons (V.S.) 6788 punten. KOGELSTOTEN DAMES. 1. Galina Zybinga (Rusland) 15.28 meter (nieuw Ol. record). 2. Marianna Werner (Duitsland) 14.57 meter. 3. Kavdya Tachenova (Rusland) 14.50 meter. GEWICHTHEFFEN. Lichtgewicht. 1. Kono (V.S.) 362.5 kig (nöeuw Ol. en wereldrecord). 2. Lopatin (Rusland) 350 kg. 3. Barberis (Australië) 350 kg. Middengewicht. 1. Pete George (V.S.) 400 bg (nieuw Ol. record). 2. Grattpn (Canada) 390 kg. 3. Kim (Korea) 382.5 kg. SCHIETEN. Kleiduiven schieten (200 schoten). 1. Genereux (Canada) 192 treffers. 2. Holmqvist (Zweden) 191 treffers. 3. Liljedahl (Zweden) 190 treffers. ANDERE OL. RECORDS. 4 x 100 m estafette dames: Australië 46.1 sec. 100 z 57. Programma voor morgen Schermen (sabel). paardrijden (dressuurproef). schieten, basketball, boksen, zwemmen (springen dames). 400 m vrije slag heren (halve finale). 100 m rugslag dames, waterpolo, wiel rennen, voetbal (halve finale Duits land—Joegoslavi). Radio-uitzending Vanavond om kwart over 5. 6 uur en kwart over 10 over Hilversum n. In stromende regen Prins en twee Prinsesjes in Helsinki Bezoek aan Finse president en waterpolowedstrijd In de stromende regen zijn Prins Bern hard en de Prinsessen Beatrix en Irene Zaterdagmiddag om tien over half vier op het Finse vliegveld Malmi. even bui ten Helsinki aangekomen Ter begroe ting was een groot gezelschap Nederlan ders en Finnen aanwezig met aan hoofd de Nederlandse gezant in Helsinki, mr A. van der Vlugt- Juist toen de Dakota op het platform stilstond, ontlastte zich een hevige giet- bui en daarom had de begroeting plaats in het vliegtuig- De Prinsessen ontvin gen bloemen en kwamen even later in grijze manteltjes en witte kapjes naar buiten. Prins Bernhard was gekleed in het uniform van luit-generaal van de militaire luchtvaart. In het vliegtuig za ten verder o a. majoor-vlieger Gerben Sonderman, de heer en mevrouw F. Phi lips met hun twee kinderen, kapitein vlieger mr Van Zinnicq Bergman, adju dant van de Koningin en de opperstal meester, ritmeester K- R. H- Bischoff van Heemskerck. Direct na aankomst begaf de Prins zich met zijn beide dochters naar het Koninklijk jacht Piet Hein- In de loop van de avond maakte Prins Bernhard zijn opwachting bij president Paasikivi. Intussen gingen de Prinsesjes een kijk je nemen bij de waterpolowedstijd Ne derlandArgentinië. Wolga-Donkanaal thans geopend Het Wolga-Donkanaal is gisteren of ficieel geopend door de Russische mi nister van Binnenscheepvaart Sjasjkov. Vele duizenden woonden de openings plechtigheid. aan de oever van de Wolga, nabij Stalingrad, bü- Het nieuwe kanaal is honderd km lang en vormt de laatste schakel in het Russische stelsel van waterwegen, dat de verbinding vormt tussen de Oostzee, de Kaspische zee en de Zwarte zee. Het kanaal is ook belangrijk i.vm. het dorre gebied tussen de Wolga en dc Don. HET WEER IN EUROPA geh. bew zw. bes licht bev J I windsUl I 16 2 I ZZO 2 1 20 0 w 1 17 0 windsUl 18 0 I WNW 2 19 0 I KNW i NW ONO WEERBERICHT Aanhoudend koud Veranderlyke bewolking met enkele buien, sommige met onweer. Zwakke tot ma tige wind uh uiteenlopende richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. (Opge maakt om tien uur)* ZON EN MAAN Dinsdag: Zon 4.57—20.34; maan 13.22— 22.34. Op 30 Juli E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1