G0EMMT Alphens raad sluit lening van twee millioen Sluiers genoeg voor Noordwijks oorlogsmonument WIJSMAN's Schilderwerk Haagse zakenman dreef handel met rode landen RIJWIELEN RADIOS WASMACHINES VAN DER PERK's man... 00K MORGEN HEBBEN WE NOG REUZE KOOPJES Fa C. VAN SCHIE Zo NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 VRIJDAG 18 JULI 1352 Alphen aan den Rijn Ook machtiging verleend voor nog vier millioen Van de firma W. Willems en Cie te Amsterdam ontvingen B. en W. van Alphen aan den Rijn het aanbod om, tezamen met de firma A. Karscboom en Co aldaar, een ten laste van Alphen voor do financiering van de woningbouw en daarmede verband houdende werken a pari uit te geven obligatielening, groot 2.000.000, tegen de kóers van 98 over te nemen. De lening zou ineens aflosbaar moeten z«n na verloop van zes jaar en een rente moeten afwerpen van 3'A per jaar. Koopman met een fraai boogschot gelijk. Wat beide partijen ook probeerden, hier bij is het gebleven. De verstandhouding was goed. ARC 3 speelde zijn laatste wedstrijd in de nederlaagserie en verloor deze met 4—1 xan Alphense Boys 2. Het was niet nodig geweest. Motor slipte tegen auto Gisteravond reed de heer J. Zwaan, directeur van het Tegelhuis, met een luxe apto op de Wilhelminalaan achteruit, om links de Willemstraat in te draaien, teneinde de wagen te keren. De motor rijder C. Oudshoorn uit Alphen merkte deze manoeuvre blijkbaar te laat op en moest sterk afremmen. Hierdoor slipte de motor en botste tegen de auto aan. De heer Oudshoorn liep een gecompliceerde rechter-onderbeenbreuk op. Dokter Stee houwer verleende eerste hulp. waarna het slachtoffer naar een Leids ziekenhuis werd vervoerd. De motor werd ernstig beschadigd, maar de auto kreeg geen noemenswaardige schade. B. en W. schrevep de raad verder: de plannen voor de bouw van woningen kun nen eerst dan tot uitvoering komen, In dien de financiering daarvan op langere termijn is verzekerd. In verband met de moeilijkheden, die zich thans voordoen bij het verkrijgen van gelden, is aan te nemen, dat Ged. Staten tegen de looptijd van zes jaar geen bedenking zullen heb ben. Met het oog op de giote belangen, die voor de gemeente en haar ingezetenen bij het opgang komen van de woning bouw zijn betrokken, gaven B. en W. de raad in overweging, het aanbod te accep teren. Over dit voorstel kreeg de Alphense raad gisteravond in spoedeisende verga dering te beslissen. De voorzitter zei, dat het niet onmogelijk is, dat Ged. Staten enkele wijzigingen in de voorwaarden zullen wensen. Spr. vroeg de raad mach tiging, deze zaak dón verder af te wer ken. De heer Jansen was blij mét dit voor stel, maar vroeg: Welke wijzigingen be doelt u? De voorzitter bleek hèt oog te hebben op mogelijke redactie-wijzigingen in de voorwaarden, waarmee de vraagsteller vrede had. De heer v. d. Meent vroeg: Is dit geld voor nieuwe woningen of ter financiering van reeds gebouwde? De voorzitter zei, dat voor alle werken, die onderhanden zijn of waarvoor uit voering op korte termijn nodig is, nog wel een bedrag van 6.500.000 nodig zal zijn, zodat, wanneer mén dit geld aan trekt, er nog een groot gat is. Men hoopt ook nog gelden tc ontvangen uit de Nat. woningbouwlening. Maar af gezien van dit alles: er moet geld wor den aangetrokken. Tot de heer Brouwer, die blijk had ge geven door het voorstel wat overrompeld te zijn en daarom vijf minuten voor be studering had gevraagd, zei de burgemees ter: Dit moeten we op korte termijn ne men; anders gaan anderen met het geld weg. De heer Ruijssenaars, die het bedrag uitsluitend bestemd wilde zien voor de woningbouw, kreeg te horen, dat mét de woningbouw andere zaken in verband staan, zoals straataanleg, riolering, nieu we zuiveringsinstallatie, kabels leggen enz. Omdat het contigent tot September reeds verdeeld is, zal met bouwen toch niet vóór October begonnen kunnen wor den, en dan is de vraag hoeveel. Spr. beklemtoonde nogmaals, dat géld aangetrokken moet worden. Tal van wer ken worden momenteel gefinancieerd met z.g.n. kort geld, wat zware financiële lasten op de gemeente légt. Daarom dringen Ged. Staten ook steeds er op aan, te trachten leningen op langere termijn af te sluiten. Nadat de heer Brouwer ook zijn in genomenheid met deze lening had be tuigd, werd het voorstel met algemene •stemmen aanvaard. Er WM nog een tweede voorstel. n.I. een verzoek om B en W. te machtigen, wanneer de mogelijkheden er zijn, nog tot een bedrag van 4.000.000 t« lenen. De heren Kroon en Ruijssenaars za gen hier wel wat gevaren, maar men had een open oog voor het feit, dat B. en W. moeten kunnen toeslaan als de kans er is. Met de stem van de heer Landbouwhuishoud- school In de niéuwe landbouwhuishoudschool Atletiekwedstrijden in de Jan Nieuwenhuizenstraat Dc eerste van een serie straat-ahtle- tiekwedstrijden, die de A.A.V. '36-Comb. gisteravond in de Jan Nieuwenhuizen straat hield, werd 'n groot succes. Ruim 80 deelnemers op de diverse nummers, voor meisjes, jongens, dames en héren verschenen aan de start. Langs de baan stonden honderden toeschouwers, die hun buurtgenoten luide toejuichten en aan moedigden. Ze waren al even enthousiast als de deelnemers, die elkaar vurig be- kampten vor een finale-plaats en zo ken- lis maakten met de athletiek, de moeder iller sporten, die door de Olympische Spelen weer in het middelpunt van de belangstelling zal staan. De uitslagen zijn: 60 meter voor meisjes van 12. 13 en 14 jaar. 1. Lina Mens: 2. Adrie Rijlaarsdam; 3. Gré van Egrnond. meter vóór meisjes van 15, 16 en 17 1. Wil Mens; 2. Corry Grobbe; 3. Corry Wansink. 80 meter voor jongens van 12, 13 en 14 jaar: 1. Joop van Leeuwen; 2. Frits Bak steen; 3 Wout den Daas Jr. meter voor jongens van 15, 16 en 1. Henk Verschuur; 2. Wim Witji 3. Jan Klink. 100 meter voor heren van 13 jaar ouder: 1. Hil Dirkzwager; 2. Lo van d Akker; 3. Wout den Daas. 800 meter voor heren van 18 jaar ouder: 1. D. Rijvers; 2. Hil Dirkzwager; 3. Henk Verschuur. Op dit nummer nam buiten mededinging deel Ben Oosterman, lid van de Boskoopse atletiekvereniging A.V. '47. Hij werd tweede. Deze athleten komen op 29 Juli in de Vondelstraat uit in de finale om het kampioenschap van Alphen aan den Rijn, waar zij de besten uit de andere rayons van de gemeente zullen ontmoe- Vanavond heeft een soortgelijke wed strijd plaats in dc Ruijsdaelstraat. waar ook grote belangstelling voor bestaai. Op 2'2 Juli volgt dan de Zaalbergstraat en op 29 Juli de Vondelstraat Successen voor Jaap Ram De Alphense athleet Jaap Ram van de AAV '36-comb. behaalde in enkele dagen tijd enige fraaie successen op het num mer polsstok-hoogspringen. Woensdag werd hij o-a. militair kampioen van Ne derland met een sprong van 3.20 méter Een fraaie prestatie vaii deze jeudige athleet. HAZERSWOUDE Gymnastiekuitvoering. Morgenavond om half 3 geeft de Chr gymnastiekvereniging Hou Vast onder leiding van de heer W. B. v. d. Laan een uitvoering op het schoolplein aan de Dorpsstraat. Meisjesvereniging. De meisjesvereniging vergadert Maan dagavond om half 8 in de Herv. school. Geëmigreerd. Onze plaatsgenoot de heer C. de Vogel is Woensdag naar Canada geëmigreerd. Hij maakt de overtocht met De Grote Beer. In Canada wordt hij in het land bouwbedrijf te werk gesteld. KOUDEKERK AAN DEN RllN Voetbalwedstrijd. Gisteravond speelde „Koudekerk II" tegen V.W.S. II een voetbalwedstrijd op hét terrein van Koudekerk. De Koudo- kerkers waren van het begin af sterker. De rust ging in met 2—0 voor Koudekerk. In de tweede helft handhaafde „Koude kerk" zijn overwicht en de eindstand was 5—0. TER AAR Bijzondere prestatie De heer L. Rietveld slaagde voor het brevet van de textielhandel, groep A. De heer Rietveld werd van het mondeling examen vrijgesteld wegens bijzondere prestaties. WOUBRUGGE Een dag er tussenuit Gisteren gingen de leden van de af- dèling van de Chr. land- en tuinbouw- arbeidersbond een dag uit- Omstreeks 7 uur waren alle leden met hun vrou wen en verloofden present om met een bus naar Lage Vuurse te vertrekken. Het Hof van Renswoude was de eerste aanlegplaats. Later werd een bezoek aan de Julianatoren en aan het park Sonsbeek gebracht. In Driebergen nut tigde mén een heerlijke warme maaltijd. Luid zingend keerde het gezelschap in Woubrugge terug- Waren verleden week Zaterdag door de ongekende stormloop veel koopjes spoedig verdwenen, U kunt MORGEN WEER PROFITEREN VAN EEN NIEUWE KOOPJESREGEN BI) Maakt dat U er iets van te pakken krijgt, het is FANTASTISCH Twentsche theedoek waa royale maat jy Tl slechts Originele wafel- w vaatdoekjes /j ff Prima badstof QA .1 washandjes /v vla pér 5 stuks nu Badstof keuken handdoeken 4 A F blokdessin 1 J in diverse kleuren slechts Nog enkele gewatteerde dekens met kleine watervlekjes 15.95 Het restant van ons on geëvenaard sterke en móóie plat Jaeger- herenondergoed wordt nu verkocht met 1,50 korting p. stuk enz. enz. BIS, BIS. BIS I Bloemententoonstelling te Rijnsburg door 3000 personen bezocht Gisteravond vond de sluiting plaats ran de eerste door de afdeling Rjjnsburg van de vereniging van handelaren in bloemen en planten gehouden tentoonstelling. De voorzitter van die vereniging, de heer J. Schild, sprak in de cantine van Flora de wens uit, dat het enthousiasme, waarmee de deelnemers aan het slagen van de tentoonstelling hadden gewerkt, niet als een nachtkaars zal uitgaan, maar een vlam zal zyn, die altjjd zal bljjvcn branden. het bestuur gaarne zijn volle medewer king zou verlenen. Hierna verklaarde de Bij de behandeling van het punt ver hoging van het crediet oorlogsmonument ging de raad in bésloten zitting. Wij dach- ten in onze onnozelheid dat de raadsver- vwin- Noordwijk schijnt hét langzamerhand pe- i. mei' T= PHn- woonte te worden, zaken van enige im- SlTIoSente van, da Hallandaamaat- Portantle achter Sesloten deuren te be- schappij van landbouw, de diploma's uit-1 bandelen, gereikt. De directrice, mej. J. J. v. Spoedeisenden geheim Begroting 1952 kon sluitend worden gemaakt Gisteravond kwam de gemeenteraad van Noordwijk in spoedeisende vergadering bijeen ter bespreking van enkele urgente zaken. Hoe urgent en gewichtig deze zaken waren, moge blijken uit het feit. dat een aantal ingekomen stukken onder de hamer doorgingen, evenals een voorstel om de begroting 1952 sluitend te maken! snelheid 1151 m per minuut, laatste duif 351.00, snelheid 977 m per minuut. Uit slag: 1. M. v- d. Niet: 2—5 W. de Bruin: 3—8 J. Plug; 4. P. Waasdorp: 6 C. van Duin; 7. L. Marijnis. Tevens werd een wedvlucht gehouden voor jonge duiven van af Tilburg, 88 km Gelost te 1.30 u. met N.W. wind. In De heer van der Klauw bracht hij na mens de vereniging dank voor zijn onver moeide arbeid: hier was het het werk van de leerlingen, dat de meester eerde. De jongeren bond hij op het hart op de inge slagen weg voort te gaan en de naam van Rijnsburg als bloemencentrum niet alleen Nederland, maai- ook in het buitenland bekendheid te geven. Nadat de heer Schild de wens had uitgesproken, dat deze tentoonstelling niet de laatste zou in Rijnsburg, verrichtte de heer T. Kralt de sluiting. was, aldus de heer Kralt. een ge makkelijke taak. Hiér hoefde niets ;r te worden voorgesteld dan het werkelijk was. De bezoekers en de decl- rs waren tevreden. Hoewel het niet in de bedoeling lag, zijn er toch zaken gedaan. Spr. wees ook nog op het opvoe dende element van de tentoonstelling en constateerde met blijdschap, dat ze voor 100 procent is geslaagd. Hij verzekerde nog, dat, wanneer de vereniging volgend jaar weer een beroep op Flora zou doen, Gaast, memopeerde het prettige verloop van het cursusjaar en wees op de moei lijkheden, doordat men tijdens de cursus moest verhuizen. Nu zijn echter alle moeilijkheden voorbij, wat het onderwijs ten goede zal komen. Na de diploma uitreiking voerden de leerlingen enkele toneelstukjes op. De geslaagden zijn: twee-jarige cursus: Adrie Blom, Steventje Brune, Inie de Bruin, Marie van Dolder, Nies Donker, Janny Kwakemaak, Griet v. d. Leeöe, Tolly van der Zwaag. A. Jongebreur, Ans Bos (Leiderdorp!, Hanny Heikoop en Diny Kwakemaak (Hoogmade), Aartje van der Nood (Waddinxveen); afge wezen 3. Vormingsklasse, één-jarige cursus: Nel van Béuseköm, Ria Kooij, Els Herbig, Mèp Bos, Ella Tolk, Nel Uoogendoorn, Jos van Leeuwen en Wil Vis. Waar geen plaatsnaam vérmeid staat, is die Alphen. A.R.C. 2—Alphen 2 1—1 In een aardige wedstrijd deèldén ARC 2 en Alphen 2 gisteravond op het terrein aan de Steenstraat de punten. Van de roodbroekén is dit een goede prestatie, omdat ze met verscheidene invallers moesten uitkomèn, w.o. 2 junioren. Van hen deed de jeugdige Kruit nuttig werk. De ARC-verdediging deed het heel goed, met Bergshoeff en Boot als uitblinkers, zodat doelman Wittebol het niet eens zo heel moeilijk had. Ook De Graaf verricht te verdienstelijk werk als spil. Voor de rust werd niet gescoord. Alphen had wel een gering veldoverwicht. De tweede helft was vijf minuten oud, toen de ticve linksbinnen Ederveen met een goed schot Alphen een voorsprong gaf. Maar vijf minuten later maakte linksbinnen Profiteerde U ook reeds van onzi GROTE SEIZOEN-OPRUIMING in Heren- en Jongenscostuums. Bijzondere aanbiedingen. v. d. ENT-Hoofdstraat 87 Alphen aan den Rün Tel. K 1720-3128 Hoe het zU: we behoeven niet bang te zUn, dat er aanstoot genomen zal worden meerdere of mindere graad van onbedektheid van het oorlogsmonument, gedurende dc ruim twee jaar, dat het beeld in voorbereiding en wording is. zijn genoeg sluiers geweven om een hele harem vrouwen te bedekken! Na de heropening deelde de voorzitter mede, aan de orde te stellen een voorstri het crediet voor het oorlogsmonument te verhogen tot 26.000. Niemand van de leden had iets te zeggen, zodat het voor stel werd aangenomen. De heer D. v. d. Niet bleek ontslag ge- lomen te hebben als lid van de comnvssie oor personeelsaangelegenheden. De voor zitter bracht hem dank voor de werk zaamheden in deze functie verricht. tevens ter tafel een verzoek van de Chr. Mulo om médewerking tot stich ting van een gymnastieklokaal. B. en W stelden voor, hèt voor het verzoek niet ontvankelijk te verklaren, waarmee de raad accoord ging. W. bleken enkele mogelijkheden gevonden tc hebben ter dekking van het tekort op de begroting, groot 60.000, Doordat de omstandigheden enigszins gc- ijzigd zijn, konden B. en W. een aantal posten anders ramen, tot een totaal 61.558.36, waarmee het tekort dus ge heel gedekt is. Bij de rondvraag merkte de heer Rippen op. dat er één millioen geleend was voor woningbouw, maar dat hij nog geen re sultaten zag. De voorzitter deelde mede, dat de plannen in Den Haag zijn en dat het in het voornemen ligt. in September een aantal woningen openbaar ai besteden. Mevr. v. d. Wiel informeerde naa stand van zaken betreffende het boten huis voor de Curt Carlsen. De voorzitter deelde mede, dat de bouwvergunning klaar ligt. Het terrein moet nog afgezand bouwrijp gemaakt worden. Men zal onder het oog zien de mogelijkheid, Noordwijkers bij de bouw te betrekkci Hierna volgde sluiting. Postduivenvereniging „Stormvogels" Wedvlucht van af Orleans met oude duiven, afstand 515 km, gelost te 7 uur, met W.N.W. wind. In concours waren 32 duiven. Aankomst eerste duif 2.37-47. (Advertentie) MOOI - en ONVERWOESTBAAR STERK Raadhuisstraat 106 Alphen aan den Rijn heer Kralt de tentoonsteling voor geslo ten. Er zijn ruim 3000 bezoekers geweest. De beker, waarvan wij gisteren abu sievelijk meldden, dat die door Flora geschonken, werd door de heer Soeteman namens Bloemenlust aan de vereniging van kleinhandelaren overgedragen. Belangrijke arrestatie van Econ. Controledienst Met valse papieren en stempels voor millioenen dollars grondstoffen doorgevoerd De Economische Contróledienst heeft, onder leiding van de rechter com missaris dezer dagen de Haagse zakenman H. van D. na een inval in zijn woning gearresteerd, verdacht van handel met communistische landen, waarbij gebruik werd gemaakt van valse papieren en stempels. Het betrof de doorvoer van partijen nikkel, aluminium, tin, koper, lood, zink, boor- diamanten en chemicaliën, ter waarde van vele millioenen dollars. Sommige goederen zouden via Amerika uit Canada afkomstig zijn en langs verschil lende transportlijnen door Europa achter het IJzeren Gordijn gevoerd zijn Sinds November 1951 was reeds de aan dacht zowel van de Economische Con tróledienst als van de Westduitse Krimi- nalpoiizei op Van D gevestigd. Zowel Van D. als een zekere B. uit L e i d e n en H. uit Hilversum werden indertijd ver hoord, doch er was geen enkel bewijs inden. Door een ruzie tussen de ver schillende leden van het complot kreeg ook de B V D. lucht van de onregelmatig heden. In Berlijn verdacht men de Neder lander G. ervan, dat hij contactman was Juist even voordat hij gearresteerd zou worden, week deze naar Antwerpen uit, zyn gezin in Berlijn achterlatend Door een Australiër, zekere W. werd in Frankfort verraden, dat gebruik was gemaakt van een vervalst certificaat van de Kamer van Koophandel te Den Haag voor een transactie van wel 7 millioen dollar in koper en aluminium. De kopers van dergelijke partijen stort ten hun geld op een bank te Parijs; meestal in Zwitserse francs of dollars; door overboekingen op andere bankinstel lingen, o.w ook enige Nederlandse, wer den de vereiste bedragen betaald aan de verkopers. Ook zou duidelijk zijn geworden, dat personeel van Oosteuropese ambassades en legaties van de transacties zouden heb ben afgeweten, althans bemiddeling zou den hebben verleend. De namen van de Tsjech Hoppe en de Tsjech Strnad wor den in dit verband weer genoemd. Men zal zich herinneren, dat Hoppe gemoeid was in de spionnageaffaire, welke eind October bekend werd. Strnad, was toen de man, die de zaak had aangebracht. Hij was adjunct-handelsattaché aai Tsjechische legatie, maar weigerde naar zijn land terug te kerer. Hij verzocht echter geen asyl en is sindsdien spoorloos verdwenen. ken, dat Van D. op 7 Juli gearresteerd werd. Tijdens de huiszoeking werden voor het gebruik gereed zijnde valse documenten aangetroffen. Ook vond men valse handtekening-stempels en blanco briefpapier met hoofden van al dan niet bestaande, in het buitenland gevestigde firma's. Het is reeds gebleken, dat tal certificaten gebruikt zijn om grote hoeveelheden koper, aluminium, lood, nikkel, pyriet en wolfram te kunnen be trekken, zogenaamd ten behoeve van de Nederlandse industrie. De documenten werden gebruikt om buitenlandse autoriteiten er van te over tuigen, dat de eindbestemming van deze goederen Nederland was om hen op deze wijze te bewegen tot afgifte van de ver eiste uitvoervergunningen. Van D. is op last van de officier van Justitie ln verzekering gesteld en in heb Huis van bewaring opgesloten. Door de rechtercommissaris bij de Haagse recht bank is op 11 Juli een bevel tot bewaring van Van D. afgegeven, terwijl hij een van de komende dagen voor de raadkamer van de rechtbank zal moeten verschij nen. Het onderzoek wordt als gerechtelijk vooronderzoek door de rechter-commis- saris voortgezet Visserijgolljes De duurte duurt Er was gisteren maar een klein beetje O EGSTGEEST M.O. lichamelijke oefening Mej. G. van Konijnenburg slaagde te VALKENBURG Schoolreisje. Ook de lagere klassen van de Chr.1 school hebben hun jaarlijkse uitgaansdag gehad. Evenals het vorige jaar werd de tocht gemaakt met een daartoe inge richte motorschuit, 's Morgens 9 uur wer den de honderd kinderen door zeer velen uitgeleide gedaan. Allereerst voer men in de richting van de Kagerplassen. Het was nl. de bedoeling de Haarlemmermeerpol der rond te varen. En wat hebben de kleintjes volop genoten! De motor werd stil gelegd voor het park „Groenendaal" bij Heemstede, waar de speeltuin wel een grote attractie vormde. Op de terugtocht kreeg men een be hoorlijk buitje, maar ook daar konden maatregelen tegen genomen worden. Avonds 7 uur kwamen allen zeer vol daan aan 't Veerpad aan. De kinderen wer den hier door de ouders met grote dank baarheid ontvangen. Aanrijding. Het drukke verkeer op de weg tussen Katwijk-Binnen en de Haagse Schouw heeft toch een slachtoffer gemaakt. '">e 70-jarige W. J. fietste geheel in overeen stemming met de verkeersregels, aan de rechterkant van de Voorschoterweg. Aan de kant van de weg stond een auto ge parkeerd. Er was echter ruimte genoeg te passeren. Een auto, die de heer J. achterop reed* gaf niet voldoende tijd om verdér te rijden en reed de wielrijder aan met het gevolg, dat hij aan de kant van de weg neerviel. Zijn fiets werd zwaar beschadigd. Ogenschijnlijk kwam de heer J. er nogal goed af, maar een onderzoek het ziekenhuis wees uit, dat zijn lin kerarm net boven de pols was gebroken. De politie heeft de zaak in handen. Tweede puzzlerit. Gisteravond heeft de jeugd opnieuw ge tracht een puzzlerit uit te rijden, die dit maal over Katwijk-Binnen, Rijnsburg, Oegstgeest, de Leidse Hout en het Pontr liep. Er waren 52 deelnemers en het aantal van hen, die foutloos hadden ge reden. bleek niet al te groot te zijn. Prijswinnaars werden Dirk Visscher, Ane Imthorn, Rie Slootweg, Albert Visscher. Leo Hogewoning. Kees Bisdom, Herman Mathlener en Piet Ouwersloot. Het ligt de bedoeling na de vacantieweken nog een rit te organiseren. VOORSCHOTEN Uitreiking verkeersdiploma's Op de binnenplaats van het gemeente huis heeft gistermiddag burgemeester Van der Hoeven diploma's veilig ver keer uitgereikt. De burgemeester wees er op, dat de uitslag nu niet zo best was als vorig jaar. Er waren meer foten ge maakt en het aantal leerlingen was klei ner. Dat moet het volgend jaar weer anders zijn. Aan Jan Bronder die geen enkele fout had gemaakt, werd fiets stuur aangeboden en aan Greetje Bur gemeester een koffer. De schoolprijs, een legmedaille. ging naar de open bare school. waren 65 vogels. Aankomst eerste duif 3-7.48, snelheid 905 m, laatste duif 3.25.10. snelheid 769 meter. Uitslag: 19111314 W. dé Bruin, 2—3—15 Duin, 4 J- van Beelen, 5812 J. Plug, 6—16 C. Smit, 7. J. A- v. d. Niet. 10. J- Meulendyk. Voetbalwedstrijd Zaterdagavond 7 uur speelt Noordwijk tegen Quick Boys om de Passage-beker. Orgelconcert Fcike Asma Gisteravond gaf Feike Asma een con cert op het orgel van de Geref. Kerk te Noordwijk aan Zee. Er was veel belang stelling. Kosteloze Inenting tegen pokken Woensdag 30 Juli van 34 uur is er gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in de openbare lagere school Van Panhuysstraat Tot 26 Juli kan men zich opgeven ter secretarie; hierbij het trouwboekje overleggen. Ruiterfeest op 26 Juli Op 26 Juli wordt voor de derde keer :n groot ruiterfeest gehouden op het terrrin aan de De Ruyterstraat. Dit feest wordt georganiseerd door de Noordwijk- se rij- en jachtverenlging. De baten ko men ten goede aan het studentensana torium te Laren. Een keur van ruiters is uitgenodigd, zodat het een goede mid dag belooft te worden. BENTHUIZEN Bedankt voor beroep Ds G. C. Roosendaal te Lienden heeft bedankt voor het beroep van de Ned. Herv. Gemeente. Zomerultvoering. De zomeru it voering van de gymnastiek vereniging Na Arbeid Sport vindt mor genavond om 7 uur plaats op het terrein van de heer W. C. Diephout. Medewer king verlenen ook O.S.S. van Z zen en de Chr. harmonie Concordia uit Boskoop. De leiding heeft de heer N. den Hertog te Zoeterwoude. LISSE Wmr Boxma wint NCRV- bromfiets De Wachtmeester eerste klasse dei rijkspolitie, de heer W. F. Boxma, is gis teren de gelukkige winnaar geworden van de bromfiets, de prys van de NCRV- radio wedstrijd van Plof en Plaf. Hij was het dichtst bij de afstand, die de beide bromfietsende journalisten hadden afge legd tot Kopenhagen. De heer Boxma gaf .609 km op, terwijl de juiste afstand 610 km was. De bromfiets werd gisteravond1 een winkelweek georganiseerd thuisbezorgd. Er was heel wat belangstel- moet worden gezegd, dat de zaken met ling in de Beatrixstraat! zwier zijn aangepakt. Want „winkelweek" U kunt de betaling naar eigen kenze regelen Inderdaad kunt U bij ons op zéér prettige en discrete wijze in het bezit komen van (Miele, Hoover, Erres enz.) Wringers, Stofzuigers, Kinderwagens, Cascomforen, -fornuizen enz. enz. GEEN VOORUITBETALING Komt U eens kijken of vraagt reizigersbezoék. HANDELSONDERNEMING Rijnsburg Langevaart 4 Tel. 2825 (K 1718) rondvis en de koers van Woens dag bleef dan ook behouden. Voor de tong liep de markt zelfs nog iets op, waardoor de lappen op f 2.78 kwamen en de rest f 1,85 deed. Zelfs tarbot kreeg eindelijk een steuntje in de rug. zodat de f 2 per kilo weer werd bereikt. Kleine snurrevaadschol heeft gisteren goud op- wU van de züde ran! gebracht: f 25 voor de drietjes en f 30 an Economische Za-1 voor de tweeën. Ook de wijting profi- 'teerde van de gunstige markt en het Advertentie) gebrek aan schelvis, waardoor ze op- liep tot f 30 k f 35 per kist. De vier re- k gels stijvè kabeljauw werden voor f 85 verkocht en de kisten dikkoppen, die l bepaald aan de slappe kant waren, brachten het bij gebrek aan beter tot t 140. Voor haring en makreel werd braaf betaald: f 12 voor beide vissoorten. Volop voor vandaag Er kwamen voor vandaag zoveel traw lers, dat er een paar moesten blijven üggen tot morgen: Dirkje, Limburgla, Johannes Polderman, Haarlem en Elie Chénévière konden lang niet alles kwijt. Alleen de eerste drie hebben vandaag met kunst- en vliegwerk kunnen mark ten. Intotaal stonden er vanmorgen 1200 kisten makreel en een kleine 2000 kis ten haring in de markt, mèt de nodige bij vis. Voor morgen bleven de Haarlem en de Elie over. die samen ruim 2000 kisten hebben en dan komt er de Thorina nog bij met 1200 kisten haring. Tzonne thuisstomend De Tzonne, die op 25 Juni naar IJs land ging, is in alle stilte aan de thuis reis begonnen- Het schip kan Maandag aan de afslag worden verwacht. De schip per is zéér zwijgzaam over de vangst WARMOND Winkelweek met veel verrassingen Warmond heeft, zoals reeds gemeld werd, ter gelegenheid van de Kaagweek is eigenlijk een tc beperkte benaming voor hetgeen op touw is gezet. De feestelijke opening vond gister avond plaats met een muzikale rondgang door de harmonie St Matthias. Daarna volgde de uitreiking van de prijzen voor de étalagewedstrijd. De winnaars zijn: 1. slagerij Th. Verwoerd, Dorpsstraat; 2. filiaal melkhandel gebr. Versluijs, Burg. Ketelaarstraat; 3. kruidenierszaak firma C. Breedijk, Dorpsstraat; 4. F. Slager Jr, handel in wijn en gedsetilleerd. aan de Baan; 5. kruidenierszaak van de firma B. M. van Stijn, Herenweg. De prijs, be schikbaar gesteld door de Kon. zeil-, roei- en motorsportvereniging De Kaag, de meest verkoopkracbtlge étalage, ten déél aan de gebr. Van Qam, groenten- en fruithandel aan de Heren weg. De andere prijzen bestonden uit bekers. Zij werden uitgereikt door de burgemeester. Maandagmiddag om 3 uur wordt de braderie geopend, waaraan vrijwel alle winkeliers hun medewerking Allien ver lenen. Ook het Kon. Wilhelmmafonds zal zijn vertegenwoordigd. Het Leidse Glip- pertje zal van 's middags 3 uur tot 's avonds 11 uur rondritten door het dorp maken, 's Avonds om 8 uur vindt op de Leede bij de gemeentehaven een ver makelijke ontmoeting plaats. De ouden van dagen van Lutjebroek komen per boot op bezoek. Warmonds Fanfare zal het festijn met muziek opluisteren. Woensdag wordt het feest op de Baan besloten. Hiervoor staat o.a. een amusante wedstrijd tussen de winkeliers op het programma. ZOETERWOUDE De oranjefeesten Het oranjefeest in onze gemeente, een' gebeurtenis, die telkens weer algemene waardering ontmoet, begon met een Schenkelloop. De volgorde van aan komst was: 1 G. Belt, 2 Th. Engel, 3 G. Onderwater, 4 W. Belt, 5 A. Berg, 6 Th. van Niekerk, 7 C. Groen, 8 W. van Leeuwen, 9 Jac. v. Leeuwen, De groep van de Weipoort won nu definitief de wisselbeker. Op het feestterrein hebben de kinderen zich uitstekend vermaakt. Zij werden daar ook getracteerd. Grote belangstel ling kreeg ook het nummer wielrennen. Uitslag: junioren: 1 J. Slingerland, 2 J. v d. Geest, 3 J. Vlasveld. 4 G. Pieterse, 5 N. v. d Salm; senioren: 1 K. v. d. Geest, 2 C. v. d. Poel, 3 A. Bos J Slingerland en K. van der Geest mochten een ere- ronde maken. KATW11K AAN DEN RllN Met pensioen De heer J. H. Wouters, brugwachter bij de trambrug aan dc Sanatlaan, hoopt per 1 Augustus de N.Z.H- te verlaten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd- Voorheen was de heer Wouters als wegwerker in dienst bij de N Z.H.. maar de laatste jaren be diende hij de vlaggen by de Rijn overgang- lUtvoering op CommandenrSIaan Het openluchtconcert, dat gisteravond in dc muziektent op dc Commandeurs laan werd gehouden, trok veel belang stelling. temeer omdat het Hervormd Gemengd Koor enkele liederen zong. Zoals gewoonlijk bij opênluchtzang was het geluid minder krachtig, maar wat werd gezongen, klonk gaaf en zuiver. Ook de harmonie jammer dat dit ge zelschap zo klein is gaf goed werk- De eerste maal. dat de beide verenigin gen gezamenlijk concerteerden, mag zvker geslaagd heten. KATWIJK AAN ZEE Schoolreisje De hoogste klassen van de Hervorm de school maakten een uitstapje. Het Woudenberg werd gestopt, opdat de jeugd zich in een bos kon vermaken. In Arnhem bezocht men onder meer het fraaie Sonsbeek en het openlucht museum- Ook kreeg het park Roosen daal nog een beurt. Op de terugweg werd gestopt bij de speeltuin bij de pyramide van Austerütz. M.U.L-0— Voor het Mulo-examen slaagden: Mar. van Rijn. Ger van der Gugten, Annie de Kort en Leni van Duyn, alien leerlingen van de Chr. Ulo-school- Hoog en laag water Zaterdag 19 Juli: hoog water 1.18 en 13.50; laag water 9.21 en 21.54. Advertentie) doel s Arnhem- Even voor voor Radio N.V. JOH. SCHAART WAAIGAT 26 - TEL. 3423 Verhuur van de nieuwste typen KAPTEIJN MOBYLETTE 1952 EN SOLEX BlITLN SLUISSTRAAT 1«J achter VisserijschooL Katwijk aan Zaa VOOR BRAADKIPPEN. PIEPKUIKENS enx. WINTERS UW POELIER Rtfnstr. 91. Katwijk a.d. RLjn. Tel. 2877 PRIMA INTERLOCK DAMESCAM1SOLES DITO DAMES DIRECTOIRES GRASLINNEN SLOPEN mei overslag GROTE 2 PERSOONS LAKENS, aware kwaliteit TINO SHIRTS BADDOEKEN, prima kwaliteit NYLONKOUSEN, zeer mooi weefsel 1.49 1.49 1.59 7.89 1.89 1.14 2.98 Kom en zie onze etalages. Deze koopjes moeten weg BALJUWSTRAAT 35 KATWIJK AAN ZEE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 5