Waar zwervers ook eens een tot rust kunnen komen keer Zestig jaar arbeid gestrande in een mannen haren ran Weth. Kralt van Rijnsburg legde voor tuinbouwschool eerstel steen Kerkpad zal binnenkort grote verbetering ondergaan NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG IS IU1I 1952 Impressies van Hel Hoogeland (Van een onzer verslaggevers) was geworden en wat al te zeer vertrouwd met de drankfles, ging hij zwerven. Eerst hing hij een paar maanden rond bij zijn dochter, die het zelf niet al te breed had met haar grote gezin en die de onrust van „opa" niet begreep. „De zee heeft je nog altijd te pakken", kon ze minachtend zeggen, want ze wist niet wat ze met de oude man moest aanvangen. Op een dag pakte hij zijn bundeltje en verdween. Vier weken later werd hij, ziek en doortrokken van drank, aan de kant van de weg gevonden en na nog een paar dagen ging de deur van Het Hoogeland in Beekbergen voor hem open. Ja, zo ging het zestig jaar geleden, rauw van eenvoud. Het Hoogeland, Prot. Chr. inrichting voor bedelaars en landlopers, was een laatste toevlucht. Het is daarom zo interessant eens na te gaan, wat er uit die oorspronkelijke zwerverskolonie is gegroeid, nu de vereniging dit jaar haar zestigjarig jubileum viert. De eerste bedoeling van de vereniging I er geen gesloten hekken of deuren te be- Het Hoogeland was. een arbeidskolonie kennen, doch verder heeft men nog niet te stichten, waar zwervers een goed, I in alles de brede basis van de huidige op- Christelyk thuis vonden en nog wat werk vattingen bereikt. konden doen. Dat destijds de kolonie tot tevredenheid werkte, blykt wel uit het eerste jaarverslag. Dr L. H. Wagenaar schreef daarin o m.: „De hoeve bergt be halve het gezin van den directeur, 10 koeien, 1 paard en een aantal biggen en kippen zeven en veertig landlopers, 't Is er dan ook even practisch Ingericht als een bijenkorf en ge aanschouwt hier het wonder, dat bedelaars als echte werk bijen 't zij uitvliegen, 't zij in de korf zelf bezig zijn". De oude hoeve bestaat nóg, maar is dikwijls verbouwd en vergroot. En er zijn ook- nog altijd bejaarde mannen, die in de samenleving niet kunnen worden ge handhaafd. Dikwijls heeft de drank hen te pakken en veroorzaken zy daardoor moeilijkheden in gewone bejaarden-te huizen. Maar er is een verschil met vroe ger: deze mannen zijn overgebracht naar het waarlijk prachtige buitengoed Voor stonden, in Brummen, waar zij wohen in het afgelegen, oude herenhuls en arbei den in park en moestuin. Tragiek Er heerst wat tragiek in die solda teske slaapzalen met rijen eendere bedden, waar men geen eigen hoekje kan hebben, en in de holle conver satiezalen met houten tafels en rech te stoelen, waar de oude-mannetjes- allure van roerloos-zitten overvloe dig tot haar recht komt. Maar och, de meesten schikken zich wonderwel naar de huisregels, zolang zij de fles kunnen vergeten en het zwervers- bloed tot kalmte komt. Z(j stellen wel licht niet zulke hoge eisen en zijn niet weerspannig tegen deze collectiviteit na hun primitieve zwerverijen. Veel wordt er van de leiders gevergd bij de strijd tegen de drank. Mannen, die hiertoe physiek in staat zijn, onder gaan in Apeldoorn de medische behan deling, welke men kent onder de naam „refusal-kuur", doch niemand zal durven onderschatten wat het is, waarlijk drank zuchtigen van de lichaam en geest ver woestende alcohol af te brengen. Op standigheid en apathie zijn dikwijls ge volgen daarvan en tegen zo'n 80 bejaarde mannen kan men niet optreden als tegen schooljongens. Reclassering Kan men dit werk zien als een soort reclassering, scherper komt dat aspect naar voren in een ander deel van de arbeid der vereniging en wel in enige tehuizen in Beekbergen voor oudere mannen en in de kolonie Fila- delfia te Vries bij Assen voor jonge mannen. Hier ontvangt men tijdelijk personen, die zich niet konden houden aan de nor men der samenleving, met de wet in con flict kwamen en zonder liefdevolle hulp dreigen onder te gaan. De vereniging werkt uitsluitend onder 'mannen en jongens. Eén van de eerste voorwaarden is, dat er een goede geest heerst in de huizen en, voor zover wij ons daarvan tijdens een tweedaagse tocht langs de verschillende inrichtingen op de hoogte konden stellen, hieraan wordt zo veel mogelijk voldaan. De verschillende directeuren tonen eén hoge opvatting van hun taak en zijn er van doordrongen, dat maatschappelijke reclassering alleen niet voldoende is: de verzorgden moeten ook teruggebracht worden tot de eeuwige waarden, welke boven het aardse leven uitgaan. Volgens moderne opvattingen van re- classerings- en her-opvoedingsarbeid zijn Jammer is het bv., dat de vereniging toe is aan de milieuzorg. Jon gens die gestruikeld zijn, al of niet mede verband met een licht verstandelijk tekort, worden in Vries en Voorst, naar Daar ligt dan Het Hoogeland, waarvan iedereen wel eens heeft gehoord, doch dat menigeen nim- mer uit eigen aanschouwing leerde kennen. rijk worden verpleegd. De verpleegkrach ten hebben hier een zware taak, want niet altijd is het 't versleten lichaam al leen, dat intensieve zorg behoeft, vaak ook is de geest niet meer gezond. Toch is het een lust om te zien, hoe keurig en fris deze 60 a 70 patiënten hier in hoge, zonnige kamers liggen. Alle respect voor de verplegenden! het behoeven geen diamanten te zijn... enfin, ge zult er spoedig wel meer vein horen, vooral via het „Drie-cents-fonds", de instelling, die door de jaren heen Het Hoogeland steunt onder het motto: „Vele kleintjes maken één grote". Dat motto is ook van toepassing op het jubi leumgeschenk, dat van Christelijk Neder land wordt gevraagd. Ge kunt lid wor- van het Fonds, ge kunt een aardig jubileumlepeltje kopen en het gironum mer van het onlangs gestichte Jubileum fonds Het Hoogeland is: 144524. Door uw daadwerkelijke hulp steunt ge dit werk, dat reeds nu zoveel goed doet, doch, naar wij u trachtten aan te tonen, uitbreiding hard nodig heeft. De vestiging van het Schumanhol Den Haag schijnt goede kans te maken Een internationale commissie van des kundigen van het plan-Schuman heeft thans Den Haag bezocht. Deze com- e heeft tot taak, de ministers Buitenlandse Zaken van de landen, die deelnemen aan de Europese gemeenschap Kolen en Staal, voor te lichten trent de mogelijkheden, welke de steden der deelnemende landen bieden huisvesting van de verschillende organen der gemeenschap. De commissie heeft verschillende daarvoor in aanmerking komende gebouwen bezichtigd. Hierna zij ten stadhuize door burgemeester Schokking ontvangen. Gebleken is, dat de accommodatie, die Den Haag bieden kan, de eisen der commissie zeer zeker kan voldoen. Oud-minister van Irak bij minister Stikker De Irakse oud-minister van Oorlog en an Buitenlandse Zaken, Shakir Al Wadi, is dezer dagen uit Bagdad per vliegtuig hier te lande aangekomen. Hij •erd omvangen door burgemeester d'Ailly van A'dam, bracht een paar da gen in Noordwijk door en was gisteren op bezoek bij minister Stikker. Maandag avond dineerde hij bij Staatssecretaris Blom. Gisteren werden de Zuiderzee werken bezichtigd en vandaag vertrok de oud-minister naar Oostenrijk. „Dierenpark" Eveneens doet de oude opvatting nog wel opgeld in de kolonie Heidenheim in Vries, waar ongeveer 25 jongens zo tus sen 15 en 21 jaar, afkomstig van het boe renland, tijdelijk worden verzorgd. Al deze jongens hebben een licht tekort op verstandelijk gebied en kwamen daardoor in moeilijkheden. Hier, op deze grote boerderij niet vele, vele ha bouwland zijn ze in hun element. leeftijd verdeeld, her-opgevoed. Er wordt dan een werkkring voor hen gezocht, na dat ze zich in de inrichting of bij werk jevers in de omgeving enigszins in een jepaalde tak van arbeid hebben georiën teerd. Uiteraard worden zij veelal als on geschoolde arbeider herplaatst. Intussen echter wordt het gezin, waar uit de jongen komt, niet bewerkt. Dik wijls komen deze jongens uit niet-har- monische gezinnen en gewoonlijk is deze milde uitdrukking veel te zacht voor wat zij thuis achterlaten. Zijn de ouders van de ouderlijke macht ontheven of daaruit ontzet, dan komt de zoon niet meer on der hun hoede. Maar is dat niet zo, dan moet men eigenlijk „maar hopen", dat het gezinsleven geen invloed meer kan laten gelden. Hierdoor wordt ook de nazorg sterk beperkt en blijft de binding met de her- opvoeders gewoonlijk wel uit wederzijd se genegenheid bestaan, doch niet offi cieel. Gaarne voegen wjj hier ter verduide lijking bij, dat ook Het Hoogeland op vele punten met geldzorgen heeft te kampen en dat de leemten, welke wij even aan stipten, niet dan met een vrij uitgebreid en kostbaar sociaal apparaat kunnen worden aangevuld. Het Hoogeland is nog een instelling van de oude stempel, waarbij het war me hart en de goede intuïtie tot bepaalde resultaten leiden. Het moderne streven van de kin derbescherming is echter wij ver telden u reeds een en ander uit het rapport-Overwater het weten schappelijk opvoedkundige inzicht te paren aan liefde en toewijding. Dit is een gebiedende eis in onze huidige maatschappij. De thans zestigjarige vereniging heeft hier wel oren naar, doch het gemoedelijke, het vertrou wen op het hart, heeft nog de over hand. Vrijwel voldoende is dit voor een in richting als het verzorgingshuis Ln Beek bergen, een zeer mooi ingericht landhuis, waar invaliden en chronisch-zieken, bijna allen mannen op hogere leeftijd, liefde werken in het landbouwbedrijf, „en het vee of rijn in de tuinderij, al naar hun aanleg. Tezamen vormen zij groot, vriendelijk gezin, waarin de gewone ups en downs mogen voorkomen doch waar met genoegen wordt gewerkt gespeeld. „Als ik niet oppas, krijg ik hier eer waar dierenpark", zegt de directeur goed moedig, maar niettemin staat hij zijn jongens toch maar toe er zo privé een paar konijnen, wat krielkippen of duiven op na te houden. Van Heidenheim af worden de jongens als aankomende knecht nu ja, men spreekt dan tegen woordig van „agrarisch assistent"! bij boer of tuinder geplaatst en zo blijven zij in hun eigen sfeer. Het ligt in de be doeling, later op dit enorme terrein nog enkele paviljoens bij te bouwen, opdat men meer jongens kan plaatsen. Een lof felijk streven! Moeten wij nog zeggen, dat bij een dia manten feest een geschenk past? Neen Gisternacht is te Beekbergen et bewoond door de familie A. M. Enge lander weg, AFGEBRAND. i villa. Visserijgolljes Zakkende Ondanks het feit, dat er Dinsdag wei nig fijn- en rondvisaanvoer was. liepen de noteringen, evenals die van haring makreel, waarvan juist veel aange veerd was, terug. De enkele kilo's tong kregen voor grote soorten niet meer dan 1 2,35 en voor groot middel nog f 1,50 per kilo. De wijting kon het ook niet ver der brengen dan f 18 per 50 kilo. Door de verminderde Belgische vraag werden ook de kabeljauwprijzen gedrukt. De regels grote dikkoppen noteerden nog f 75, de kisten f 85 per kilo. De haring, die hoofdzakelijk naar de rokerij en de conservenindustrie ging, moest een be langrijke veer laten. Werden vandaag! Meester-kleermakers op Oud-Wassenaar Na de eerste vergadering van het internationale congres van de „Maitres tailleurs" in het Palacehotel te Scheve- ningen zijn de gedelegeerden door de minister zonder portefeuille, prof. dr A. H. M. Albregts op kasteel Oud Wassenaar ontvangen. Hierbij was het departement Buitenlandse Zaken vertegenwoor digd door de secretaris-generaal mr dr H. N. Boon, het departement van Econo mische Zaken door dr W. L. Groeneveld Meijer en het Haagse gemeentebestuur door ir L. J. M. Feber. Des avonds zagen de congressisten in de Witte Sociëteit de costuumcollectie Cruys Voorbergh en de élégance en x uit de vervlogen tijden brachten de makers van de hypermoderne heren kleding in verrukking. Kunsthandelaar Scheen overleden Na een langdurige ziekte is 78 jaar oud overleden de in Den Haag zo bekende kunsthandelaar Pieter Scheen. De zaak »n de Zeestraat is steeds een der bekendste kunsthandels geweest en Scheen was een terzake kundige handelaar. Tlians wordt de zaak, die zich gespecialiseerd heeft op de Romantische School, gedre- door zijn zoon Pieter A. Scheen Jr. De begrafenis vond heden plaats op de Alg. Begraafplaats aldaar. Ontaarde moeder kreeg drie jaar De A'damse rechtbank heeft gisteren de 37-j. Eva J. D.v. d. B. uit A'dam conform de eis wegens poging tot dood slag veroorddeeld tot drie jaar gev.straf. touw had op 1 April gepoogd haar zes maanden oude zoontje te vergiftigen door in zijn pap een scheut lysol te doen. De baby heeft er geen nadelige ge volgen van ondervonden. Prof. Mr P. LIEFTINCK Bij Kon. Besluit is prof. mr P. Lief- tinok met ingang van 1 Juli j.l. ontheven zijn functie als governor bij de In ternationale Banik voor Herstel en Ont wikkeling. -•isaiiiis De heer T. Kralt legt de „eerste steen" van de tuinbouwschool te Rijnsburg; opnieuw een mijlpaal in Bloemendorp. Foto N. van der Horst. Mijlpaal in Bloemendorp Gebouw van betekenis voor gehele omgeving (Van een onzer verslaggevers) Rijnsburg beleefde gisteren een belangrijke dag. Aan de Sandtlaan legde wethouder T. Kralt de eerste steen voor de inmiddels al flink uit de kluiten geschoten tuin- bouwdagschool. De betekenis van deze sohool voor Rünsburg en verre omgeving werd daarna in een bijeenkomst in de raadzaal uiteengezet door diverse sprekers. Wethouder C. D. v. d. Vijver zei, dat door de snel groeiende bevolking de tuin- bouwcultuur steeds intensiever moet worden. De jongeren moeten daarom worden uitgerust met theoretische ken nis. De eerste steen voor de school, waarop dit moet gebeuren, is eigenlijk al een hele tijd geleden gelegd, zei de heer V. d. Vijver. Dat was, toen de heer Kralt de besprekingen voor het stichten van de school begon. Spr. bracht hem namens het gemeentebestuur dank voor nog" góede noteringen geboekt van f 18 j al zijn werk, zonder hetwelk f 19, vandaag liepen deze terug tot zo ver zou zijn gekomen, f 13 en f 14 per 50 kilo. De makreel was iets goedkoper, doch kon goed stand houden op f 14 per 50 kilo. Al met al Als de school klaar is, zal één van de wensen, waaraan u zeer veel waarde r au &iiu. j hecht, in vervulling zijn gegaan, zei de de handel voorzichtig wethouder tot de heer Kralt. Spr. hoopte met het inkopen van laatstgenoemdetenslotte, dat de school weldra te klein twee soorten, daar voor Woensdag en|en het onderwijs van blijvende waarde Donderdag weer voldoende aanvoer voor de jonge mensen zal zijn. Als het doel van het tuin- en land bouwonderwijs zag de heer Kralt het verhogen van de productie en betering van de kwaliteit. Hy reerde de grote medewerking gemeentebestuur. Sprekend over het tuinbouwonderwijs, zei de heer Kralt, dat men vroeger de gek stak met de jongens, die de tuinbouwschool be zochten. Gelukkig is op dit gebied grote vooruitgang gemaakt. Reeds meer dan honderd leerlingen bezoeken thans de tuinbouwschool. Voor de nieuwe school heeft men de leerlingen per 1 September aangenomen en een onderwijzer, eveneens per 1 September benoemd. Hy hoopte daarom, dat de aannemers alles in het werk zullen stellen, de school dan gereed te heb- tember wel als streefdatum aangehou den, maar door de vacantie van de bouw. vakarbeiders zal het waarschijnlijk wel veertien dagen later worden, voor de school in gebruik kan worden ge- De heer H. Kranenburg, voorzitter van de kring Leiden van de Chr. boeren- en tuindersbond, hoopte, dat aan de school onder Gods zegen goed onderwijs zal worden gegeven. Bij deze woorden sloot de heer D. van Egmond, voorzitter van de Rijnsburgse groenteveiling zich aan. Met nadruk wees hij er voorts op, dat, het leven ingewikkelder wordt, de is steeds meer moet leren. De kennis tuinbouw en bloementeelt zal de jonge mensen dan worden bijgebracht in wordt verwacht en verkoop dus geen nut had. De Woensdagaanvoeren Voor de Woensdagmarkt kwamen de volgende schepen binnen: de Schoorl met 1550 kisten, de Abraham met 1700 kis ten, de Zeelandia met 1150 kisten. Van de loggervloot wordt de KW 89 nog ver- •acht. Voor Donderdag De aanvoer van de trawlers, die Don derdag aan de afslag zullen komen, was ook Dinsdag al bekend. Op de thuis- zyn de Flamingo met 1220 kisten, de Vios met 1680 kisten, de Postboy met 1500 kisten en de Dirkje, die nog geen vangstopgave en geen binnenkomstdatum meldde. En Vrijdag De Polderman, die aanvankelijk Don derdag wilde markten, kwam tot de conclusie, dat de drie bovenvermelde schepen reeds voor hem lagen. In over leg met de rederij besloot men daarom, nog maar een dag te wachten. Maandag- .vond bedroeg de vangst van dit schip reeds 1115 kisten. Besommingen Dank zij het aanvoer-quantum wist de Tubantia Dinsdag een besomming te be halen van f 16000 voor een 13-daagse reis. De Claesje, die een week weg was, bracht het tot f 9400. De SCH 135, die reeds Maandag een deel aan de markt had gezet, besomde Dinsdag restant van zijn daling nog f 8990, zodat het uiteindelijk resultaat f 14.000 bedroeg. De Pietertje, die de kottervloot verte genwoordigde, noteerde nog f 6520. In c i uit Adelborstvlieger Poelder in V.S. verongelukt De 22-jarige adelborstvlieger le klasse A. W. G. Poelder uit Nijmegen, is dezer dagen bij een vliegongeval op „Kelly Airforce Base" nabij San Antonio (Texc: op slag gedood. Poelder was een van c vijf Ned. marine-officieren, die op 15 Febr. in de Ver. Staten begonnen met de voortgezette training voor vliegdekschip- piloten. Hij was gehuwd. Nieuwste K.L.M.-toestellen op lijn Buenos Aires Met ingang van 17 Judd as. zal de K.L.M. haar diensten van Amsterdam naar Brazilië, Uruquay en Argentinië gaan uitvoeren met haar nieuwste vliegtuigtype, de Douglas DC-6b. Deze luxueus ingerichte viermotorige machine zal met een frequentie van tweemaal per week Amsterdam en Buenos Aires ver binden en wel eenmaal via Ztirich, Lis sabon, Dakar, Recife, Rio de Janeiro Montevideo. Amerik. straaljager vloog 2100 km per uur Op een vliegfeest te Moffet Field in Californië (Ver. Staten) heeft een straal jager van het type Skyrocket een snel heid bereikt van 2100 km per uur, dat is bijna tweemaal de snelheid luid. Dit is gisteren officeel bevestigd door de Am. raadgevende luchtvaartzaken Tot BURGEMEESTER van Oeffeit is benoemd de heer A. J. L. Voets, c mies ter gemeentesecretarie van Hll- varenbeek. nieuwe school. Want, aldus spr., zo-" als de heer G. Docter (het hoofd van de® tuinbouwschool) thans les moet geven,?® is het geen doen! Het raadslid de heer H. de Mooy za#1 in de nieuwe school «en geweldige voor-|a: uitgang- voor Rynsburg. Hij zei er trotó op te zyn, dat hjj als slager indertijd: mede-oprichter was van de tuinbouw-! avondschool en herinnerde aan de ge-si ringe belangstelling, die er toen voor ditfc onderwijs bestond. Dankbaar was WjF voor de grote belangstelling van nu^- waarmee de gemeente wordt gediend. Ook de heer De Mooij verheugde er zichg over, dat aan de school onderwijs op Chr, grondslag wordt gegeven. Over een mijlpaal in de geschiedenis van Rijnsburg sprak ook de heer Doc-'- ter. Nu hier een tuinbouwschool wordt gebouwd, wordt een leegte gevulttj Spr. zei, dat de school in 1948 slechts j 16 leerlingen telde, tèrwyl er in Sep^ tember over de honderd zullen zyn^ In deze groei zag hy de grote behoeft^ aan tuinbouwonderwijs. ,r De betekenis van het land- en tuin^ bouwonderwijs is vooral groot geworden door de onderzoekingen en de heer Doc ter was er dan ook verheugd over, da^® hiervoor begrip wordt gevonden iL Rijnsburg. Raad van Ter Aar n fel Kan vermakelijkheidsbelasting niet wat lager ?'ke De gemeenteraad van Ter Aar kwam gisteravond onder voorzitterschap van burg» meester B. J. Hogenboom bijeen. Gretig luisterden de leden naar de voorstells van B, en W. om het Kerkpad te verbeteren en daardoor overspoelen te voof komen. Om de kracht van de golven te breken zal over een breedte van vie meter ten Zuiden van het pad een laag puin worden aangebracht. Aan de andat-H kant zullen op zes meter van het pad palen worden geslagen, waar achter op ee^ tevoren aangebrachte laag takkenbossen afval zal worden gestort. Hierover wortTa weer een laag bagger geworpen, waarin riet zal worden geplant. Het is dan tevei 6 mogelijk langs de reeds bestaande noodbeschoeiing een berm ter breedte van o^n geveer een meter aan te brengen. t In beginsel accepteerde de raad dit voorstel. Met het maken van een proef stuk aan de Zuidzijde zal spoedig wor den begonnen. De Chr. landbouwvAwter- sohool te Haarlemmermeer kreeg voor twee leerlingen uit Ter Aar ƒ30 sub sidie. Het comité tot viering van de 5 Mei-dag had een kastekort van ƒ60. De raad besloot dit bedrag bij te passen, maar wil in het vervolg een exploitatie begroting zien, zodat kan worden nage gaan-, of toekenning van de subsidie al dan niet gerechtvaardigd is. Na de behandeling van enige recla me's om verlaging van schoolgelden be sloot de raad de afdoening voortaan in handen van B. en W. te leggen. Besloten werd ook de klinkerweg ten Zuiden van de Schoutenvaart ln Korteraar-Zuld te herbestraten. De bermen zullen beton- banden krijgen en langs de Ringsloot komt een beschoeiing. Het wenk, dat in eigen beheer zal worden uitgevoerd, kost- ongeveer ƒ3496. Het deel van Kerkpad, dat reeds werd geconstrueerd en aansluit op het Slulspad-, krijgt een deklaag, waarvan de kosten worden geraamd op 3075. Het ophalen van het huisvuil droeg de raad voor drie maanden op aan de gebr. Den Brave voor ƒ325. In beginsel werd besloten om per 1 Januari een ver ordening ln het leven te roepen, waar door een bijdrage zal worden gevorderd van hen, die van de ophaaldienst bruik maken. De algemene politiever ordening zal dan ook het rich ontdoen van huisvuil, zonder Inschakeling van de ophaaldienst, strafbaar stellen. De maximum-uitkering van de tijde lijke ziektekostenregeling voor het ge- meeretepersoneel werd van ƒ50 op ƒ60 gebracht- De gemeente-architect, de heer G. Vos, werd voor de gemeente benoemd in de taxatiecommissie voor het grondbedrijf. het vaststellen van de verordening op vermakelijkheidsbelasting hebben toefje] zegvda-t deze verordening zo soe?' mogelijk zal worden toegepast. t De muziek- en sportvereniging ld< Langeraar, die zomerfeesten hadden fctt organiseerd ter versteviging van lik kas, hebben er weinig van gemerkt. Sile zag het gevaar, dat deze vereniging? bij een strakke toepassing van de v» z ordening niet langer zullen kunrfl! „draalen". De R.K. fractie kon zich rij" deze opmerking volkomen verenigf Bij B. en W. werd er op aangedrong1 voor culturele verenigingen de tariefl belangrijk te verlagen. ir Burgemeester Hogenboom antwoo de, dat het niet aanging de geril opbrengst te wijten aan de belastlf Indien willekeurige toepassing v verordening plaats zou vinden, z tot ongewenste consequenties a ding geven. B. en W. zullen - graag hun medewerking verleil wanneer dit maar enigszins mogel is. Wethouder Volgering zegde 1 toe, dat de verordening speciaal i de culturele verenigingen op de helling zal komen. Bezien t dan of verlaging mogelijk is. De heer Versluis vroeg of het i Hjk is in Ter Aar in plaats van t venhoven zitdagen te honden voor", werklozen, die in aanmerking voor uitkeringen. De voorzitter zei, I hierover reeds besprekingen zijn I voerd. De heren Lange laar en Van v ontvingen de toezegging, d-at het bestuur wordt verzocht de ingeland* op te wijzen, dat de Korteraarse in een reine toestand moeten gebracht. S/eer in 't gezin? De Nieuwe Leidsche" er Inl

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 2