Jlieuuic geii&tfft (öiranmt Door Brazilianen overspeeld Vlootacties tegen de Mandsjoerijse kust „voorwaardelijk" toegestaan India als bemiddelaar over Korea tussen Oost en West Het vrije woord h* D Wist L Zeven treinreizigers gewond bij ontsporing te Birkhoven DONDERDAG 17 JULI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.- per kwartaal. 2.— per maand; 0 47 per week ADVERTENTIËN: ƒ0 18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9483 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastfcti te ghfbleuen «ngn bert ta tcgtjenspoet* Collias na inspectie uit Verre Oosten terug De Kabinetsformatie 'n Moeilijke beslissing voor dr Schouten? Dr Drees sprak tweemaal met hem en daarna met mr Donker (Van onze Parlementsredacteur) Gistermiddag heeft dr Schouten, de A.R. fractieleider, het vastgestelde on derhoud gehad met dr Drees over de zetelverdeling in het te vormen kabinet en de aanvaardbaarheid daarvan, zowel uit politiek oogpunt als uit dat van de persoons-bezetting. Het resultaat was, dat dr Schouten zich nog even op een paar punten wilde beraden. Dit beraad had tot gevolg, dat de A.R. fractieleider vanmorgen nogmaals een onderhoud had met de kabinetsformateur. Daarna kennelijk in verband met aarzelingen van de zijde van dr Schouten heeft dr Drees gesproken met de Socialistische fractie-leider, mr Donker. Gistermiddag had de formateur reeds een onderhoud gehad met de C.H.-fractieleider, de heer Tilanus. Uit het feit, dat dr Drees toch nog met mr Donker gesproken heeft hetgeen aanvankelijk niet in het voornemen lag neemt men in politieke kringen aan, dat er een zekere divergentie ligt tussen de anti-revolutionnaire en de socialisti sche wensen t.a.v. de bezetting van een of meer ministerszetels. In dit verband kan ook bezien worden de mededeling van de woordvoerder van de formateur, dat er nog geen definitieve oplossing voor de zetelverdeling en de personeelsbezet ting is gevonden. Algemeen bestaat de indruk, dat er geen sprake van kan zijn, dat de kabi netsformatie nog deze week in kannen en kruiken komt. GENERAAL MARK CLARK, de bevelhebber der Geallieerde strijd krachten op Korea, heeft toestemming gekregen „onder bepaalde omstandigheden" vlootoperaties uit te voeren tegen de Mandsjoerijse kust. Aldus de Amerikaanse marine-stafchef, admiraal Fechteler op een persconferentie. De Amerikaanse vloot beschikt thans over verbeterd vliegtuigmateriaal, dat de toets der critiek met de Russische Mig's kan doorstaan. In de strijd in Azië blijft Formosa, het bolwerk der Chinese nationalisten, van enorme betekenis. Inmiddels verluidt, dat communis tisch China aan India enige suggesties zou hebben gedaan ter oplossing van het belangrijke punt, namelijk dat der krijgsgevangenen, hetwelk nog steeds een wapenstilstand in de weg staat. Ofschoon de Chinese voorstellen niet duidelijk zijn, worden deze in Washington en Londen ernstig bestudeerd. Generaal Collins, stafchef van het Amerik. leger, is na zijn inspectiereis door het Verre Oosten, naar de V.S. teruggekeerd. Uiteraard houdt men in de hoofdsteden I lijken thans wel bereid zouden zijn de gaarne rekening met de mogeiykheid van kwestie der krijgsgevangenen over te een gunstige wending te Pan Moen Djon. dragen aan een „beschermende" mogend- Aandacht wordt geschonken aan de ver-lheid of organisatie, gelijk in de overeen- klaring van de communistische min. van Buit. Zaken, de Chinees Tsjoe En Lai, dat zijn regering bereid is de Conventie van Génève, verbiedende het gebruik van gifgas, te erkennen. China belooft de bepalingen van dit accoord strikt na te leven, mits ook de andere onderteke naars der Conventie zulks doen. Wij her inneren er aan, dat in de Veiligheidsraad de Conventie inzake bacteriologische oorlogvoering nog kort geleden ter sprake kwam; deze is door Amerika niet geratificeerd. Tevens is Rood China bereid, ook andere internationale overeenkomsten te erkennen, o.a. die betreffende de behan deling van krijgsgevangenen. Dean Ache- son, de Amerikaanse min. van Buit. Za ken, blijft echter sceptisch gestemd. Poli tieke waarnemers hebben evenwel de mogelijkheid geopperd, dat de Noorde- Kleurenpracht in Oranjestad Indrukwekkend défilé Koninklijk Paar in voor het Breda Bij eeuwenoud kasteel herleefde sprookje van wuivende vorstin in open koets MET EEN KLEURIGE PRACHT van uniformen en de indrukwekkende stramheid van een grootse parade, heeft Breda garnizoensstad én stad van de K.M.A. én Oranjestad gisteren het Koninklijk Paar verwel komd. Onvergetelijk waren onder de zon het rood van de mannen van het garderegiment Fuseliers Prinses Irene, de groéne uniformen en witte slob kousen van de jagers. De tambour-maitre van de Luchtmacht Kapel deed de harten van de toeschouwers stilstaan door zijn baton vlak voor het purperen baldakijn van de hoge gasten meters hoog de lucht in te slingeren en als een volleerd jongleur weer op te vangen. In de middaguren bezochten de hoge gasten ook de Nassau-Oranje-tentoonstel- ling en by de thee in de receptiezaal wipte Prins Bernhard er even tussen uit de schermzaal van de militaire komst van Génève wordt >u dan India kunnen zyn. Gedurende de laatste maanden hebben de premiers van India en communistisch China over deze kwestie van gedachten gewisseld. Ook heeft Pandit Nehroe kort geleden hierover gesproken met de Britse Defensie, Lord Alexander. Wijzen wij nog op de toespraak van de vroegere Indische ambassadeur in China, zeide „India, China, Birma en Indonesië hebben nog een lange strijd boeg voor het herkrijgen hun nationale souvereiniteit. Dit heeft gemeenschappelijke band van sym pathie geschapen, die men het herleven in Azië zou kunnen Op de bemiddeling van India werpt zulks een fel accent. Angstige spanning om Evita Po zon Borden rond het paleis „vermijdt lawaai" In angstige spanning verbeiden de Argentijnen in het moederland, zowel als daarbuiten, de berichten over Evita Peron, de echtgenote van de Argentijnse president. Rondom de schitterende residentie van Evita, gelegen aan de brede, imposante generaal San Martin, de be vrijder", in het zonnige Buenos Aires, drentelen talrijke biddende bloemen in de armen. Af en toe werpen wanhopige blik n: prachtige tuinen rond het paleis, de ernstige zieke Evita wordt verpleegd. Zij weten: ergens achter de bloemen en die bomen strijdt zij met de dood Nu zyn in de omgeving van het paleis borden geplaatst met het opschrift: Ver mijdt lawaaiDeze waarschuwing is de wandelaars en het lichte verkeer; gemotoriseerd verkeer mag het „zieken huis" zelfs niet meer benaderen PRESIDENT QUIRINO VAN DE PHILIPPIJNEN is gisteren te Djakarta aangekomen voor een bezoek aan pre sident Soekarno. De parade duurde drie kwartier en in tussen daverden hoog in de zomerlucht de formaties Havards. Thunderjets en Glosters van Gilze-Rijen, die op de secon de af, precies op tyd, hun gierende vlucht maakten over de plaats waar het Ko ninklijk Paar het défilé gadesloeg. Maar het was niet alles pracht en praal wat de klok sloeg. Koningin en Prins gingen ook naar de eenvoudigen, de vy- tien vrouwtjes in het enige, in Nederland nog bestaande begijnhof, waar volgens een aloude traditie de begynerijst werd aangeboden, zoals we gisteren reeds in een deel der editie meldden. Bijzonder getroffen toonde de Koningin zich tijdens de lunch op het stadhuis door het aanbieden van het geschilderde por tret van de vier Prinsesjes. Het doek is bestemd voor Prinses Wilhelmina, die Barones van Breda is. Gari van Engelbregt II Een ernstig ogenblik was het be zoek aan het graf van Engelbregt II van Nassau, een der eersten uit het Huis Oranje-Nassau. Geruime tijd stonden de Koningin en de Prins in de Grote Kerk zwijgend het grote praalgraf te bezien en de Koningin wees aan Prins Bernhard tussen de vele wapenschilden op het monument het wapen van Lippe. Ierland verbiedt invoer van onze tomaten academie te gaan kijken naar de wed strijden van binnen- en buitenlandse of ficieren. Het afscheid van Breda kwam 's avonds iet een driewerf hoera van de stijlvolle cadetten. Onder de donder van diepe trommen en het trompetgeschal van de drumband reden drie statige landauers over het eeuwenoude slotplein van he" Huis van Breda terug naar de gemeente grens. En toen het vurige zwarte vier span van de koets met de felrode palfre niers in de bloemenpracht van het Val kenburg verdween, was het of een sprookje werkelijkheid werd: een vorstin, wuivend uit een open koets, verdwijnend achter een bomengroep in de tuin een oud kasteel. Russen dichten een gat in het Ilzeren Gordijn De communisten zijn gisteren begon nen één van de weinige „gaten" in het IJzeren Gordijn, dat OostDuitsland van het Westen scheidt, dicht te maken. Boeren in de omgeving van het dorp Sohwarnheide werden gedwongen een 3 meter hoog hek met prikkeldraad op te richten in een moerasgebied, onlangs een burgemeester uit de Ooste lijke zone naar de Vrijheid is gevlucht. Op last van het Oostberlijnse stads bestuur mogen fruit, uien en fijne groen ten slechts aan inwoners van de Sow jet sector worden verkocht. De kopers moeten zich in het vervolg met hun distributiekaart legitimeren. Ontsnapte inbreker weer ingerekend De Bloemendaalse politie heeft aange houden R. van E., een 24-jarige Haai lemmer, die de vorige maand ontvlucht is uit Vught, waar hij enkele jaren moest uitzitten. Hij heeft in de laatste weken op verscheidene plaatsen in Bloemen- daal ingebroken en bekende ook inbra ken te hebben gepleegd te Velsen er Bergen (N.H.). Zijn vermoedelijke mede plichtige, de uit Haarlem afkomstige 24-jarige S. S., is te Amsterdam var bed gelicht en eveneens in verzekerde bewaring gesteld. De 35-jarige M. S. uit Amsterdam, die enkele weken geleden op heterdaad be trapt werd bij een inbraak in Christelijke school te Overveen, heeft bekend na de oorlog in een tiental plaat sen van ons land, o.a. Leeuwarden, te hebben ingebroken, bij voorkeur scholen én kerken. Na vrijlating in Januari Gerrit de Stotteraar weer op heterdaad betrapt Een der hoogtepunten van de fees telijkheden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Haar lemmermeerpolder was het défilé van de landbouwtraclors. Strenge straiten in Zuid-Afrika: Voor overtreders van de Communistenwet Dr Dadoo. de voorzitter van het Zuid- Afrikaanse Indische congres, is gisteren te Johannesburg tot zes maanden dwang- arbeid veroordeeld. Dr Dadoo kreeg deze E BERUCHTE Amsterdamse in- en uitbreker Gerrit de Stotteraar, die j straf, omdat hij op 5 Juni op een open- op z'n verjaardag, 20 Januari, voorwaardelijk in vrijheid werd gesteld,bare vergadering het woord had gevoerd. 7 Dit is in stryd met een verbod op grond is gistermiddag om half twee op een zolderkamer m de Commelinstraat tevan de wet op onderdrukking van het Amsterdam opnieuw gearresteerd, meldt de Vkrt. Hij had getracht in te I communisme. de afdeling Trans- Zieke oude man sloeg beroeps in- en uitbreker met een melkiles op het hoofd Ook nu weer brak Gerrit in volgens zyn oude, beproefde methode. Kalm was hij aan komen ryden op een fiets, die hy tegen de gevel van het huis zette. De straatdeur stond open en de inbreker wandelde behoedzaam naar boven. Niets vermoedend stapte hy de kamer binnen, waar de bejaarde man op de divan la».. Gerrit zag niemand en waande zien alleen. Zijn eerste blik viel op een hor loge, dat hij snel in zijn zak liet glijden. Op dat moment begreep de be jaarde man, dat de bezoeker onmo gelijk zijn zwager kon zijn. Gerrit de Stotteraar probeerde het nog met een H.M. de Koningin groet'de bevolking van Breda, die haar voor het stadhuis opwachtte. verboden breken op de derde verdieping. De 32-jange B., zoals Gerrit bij de burger- De secretaris t j i. vaal van het Afrikaanse nationale lijke stand staat ingeschreven, had geen erg in een bejaarde man, die ziek greSi David Bopape, en J. B. Marks, op een divan lag in het vertrek, waar de inbreker druk bezig was met j zitte'r van dezelfde afdeling, zijn beide het leeghalen van een buffetla. Aanvankelijk dacht de oude baas, dat zijn tot 4 maanden dwangarbeid veroordeeld, zwager op bezoek was gekomen, maar het zonderlinge gedrag van de visite deed hem spoedig iets anders veronderstellen. Na een worstèling, waarbij de zieke man Gerrit met een melkfles op het hoofd sloeg, vluchtte de in breker naar het dak om zich vervolgens op de zolderkamer te verschuilen. Daar heeft dejDolitjf hem gegrepen. uitvlucht: „Ik ben op straat aange vallen." Nu pas echter zou Gerrit werkelijk aangevallen worden. De in breker trachtte de slagen, die de krasse oude man hem met een melk fles toediende, te ontwijken en vluchtte naar de achterzijde, van waar hij naar het dak sprintte. Hy glipte langs een rij schoorstenen, maar ontdekte nergens een goede schuil plaats. Ijlings ging hij de weg terug om zyn heil te zoeken achter een stoel op de zolderkamer. Alarm Inmiddels was op enkele alarmerende telefoontjes het politie-apparaat in wer king gekomen. Een radio-auto scheurde met snerpende sirene door. de boent langs het Indische Instituut. Vrijwel op hetzelfde ogenblik arriveerde een kleine overvalwagen. Agenten bezetten de stra tegische punten in de omgeving, tenvyl rechercheurs op aanwijzingen van buurtbewoners naar het dak snelden. In een oogwenk zat Gerrit de Stotteraai als een rat in de val. Het duurde niet lang of hy werd ontdekt. Men nam niet het minste risico met de gerenommeerde uitbreker. Met een handboei geketend aan een rechercheur en omringd door mannen in uniform werd hij naar de radiowagen gebracht. Op het politiebureau in de Linnaeus- straat kwam Gerrit's buit te voorschiji het horloge en een costuum. dat hij i de ochtenduren tijdens afwezigheid vs de bewoners ontvreemd had uit een huis in de Javastraat. Stotterend ontkende Gerrit ook maar ergens van te weten, maar de experts van het laboratorium op het hoofdbureau meldden zich een paar uur later met een onomstootbaar bewys: het breekijzer, dat Gerrit bij zich had, paste precies in de moeten van de geforceerde deur in de Javastraat. De politie is er inmiddels reeds van overtuigd, dat deze twee inbraken niet de enige zijn. die de Stotteraar gepleegd heeft sinds hy in Januari vrij kwam. Conilict in Venlo bijgelegd D.U.W.-arbeiders Maandag weer aan 'I werk De 110 D.U.W.-arbeiders uit Venlo en omgeving, dig voor onbepaalde tijd ge schorst waren, zullen Maandag het werk hervatten. Zij werden, zoals men weet geschorst, toen zy het werk verlieten om het loon dat hun te laat was uitbetaald terstond naar huis te kunnen brengen. Het is nog niet bekend of over de dagen waarop niet gewerkt is loon zal worden uitbetaald. DAT de Ned. Bond van Veehandelaren, die vandaag en gisteren in Utrecht ver gaderde, zal trachten in Utrecht een mon delinge vakopleiding van enkele maan den te openen. DAT het dagelijks bestuur van de Stichting 19401945 thans o.a. bestaat uit J. Smallenbroek, Assen, (voorz.); prof. dr ir H, van Riessen, Adam, (2e voorz.); mr A. H. van Namen, A'dam (secr.), en H. A. Douque, A'dam (penningmeester). DAT de gecombineerde tentoonstelling Wonderland en Gouden Handen gisteren in het R.A.I.-gebouw te A'dam is geopend en tot 7 Augustus te bezichtigen blijft. DAT Nederland thans een vordering van 235 millioen dollar heeft in de Europese Betalings Unie. DAT Ned. en Duitse burgemeesters hebben besloten by hun regeringen aan te dringen op een soepeler regeling van het grensverkeer van en naar Limburg. DAT in het 18 km lange nieuwe weg- vak CoevordenWitte Paal het laatste obstakel is weggenomen door de opening van het viaduct over de provinciale weg AneGramsbergen. DAT de Staatscourant van gisteren oon. bevat een beschikking over de uitkerin gen krachtens de werkloosheidswet aan cursisten van een rykswerkplaats voor vakontwikkeling en de goedkeuring der wachtgeldreglementen voor horecafbe- drijven en steen-, glas- en aardewerk fabrieken. DAT minister Mansholt gisteren de na tionale adviescommissie voor Europese landbouw-integratie installeerde, van welke commissie dr ir S. L. Louwes voorzitter is. DAT in Amsterdam-Zuid een nieuw deel van de telefooncentrale is geopend, waardoor 1500 nieuwe aansluitingen 6500 heeft overschreden. DAT de directeur van de Dienst Schone Kunsten te Den Haag, mr L. J. F. Wysenbeek, dit najaar naar Rome zal gaan inzake de tentoonstelling kunstschatten van het Vaticaan. die Mei en Juni 1953 in het Haagse Ge meentemuseum zal worden gehouden. DAT in Utrecht de vlag is gehesen op de eerste van de 392 woningen in het uitbreidingsplan-Lauwerecht en dit jaar en volgend jaar in deze gemeente totaal 1100 woningen gereed zullen komen. DAT in Drumpt by Tiel een voor kunstmatige inseminatie is i Half milliard mark schadevergoeding De Westduitse delegatie op de bespre kingen te Wassenaar met de delegaties van de Joodse wereldorganisaties heeft een definitief aanbod gedaan om 450 mil lioen D.M. schadevergoeding te betalen, benevens 50 millioen mark voor de niet- gelovige Joden. Deze beide bedragen zul len betaald worden in aan Iraël te leve ren goederen, terwijl Israël de bedragen weer met de Joodse organisaties zal verrekenen. er rond de jongste verklarir.- de „rode deken" van Canter bury- heeft de betekenis van het vrije woord met zijn voor- en nadelen weer in het centrum van de belangstelling geplaatst. de Engelsen zeker niet pret tig als iemand van de positie van de deken meent het op te moeten nemen het communisme en zich dan niet ontziet zijn eigen land in staat van be schuldiging te stellen. Verklaarbaar is het dan ook. dat sommigen de deken het zwijgen willen opleggen, althans het klankbord dat aan zijr. woorden kracht kan geven zijn kerkelijke positie) wil- n wegnemen. Maar wat verklaarbaar is. is nog niet altijd wenselijk en juist. Ongetwijfeld is het gelijk hier veel eer aan de kant van Churchill, die aan de zaak niet teveel relief wilde geven en die opmerkte, dat het vrije, woord nu een maal het kwaad van dwaze, onplezierige giftige woorden met zich meebrengt. Die last moeten we willen dragen, juist terwille van de vryheid van het woord. Natuurlijk is die vrijheid geen ongebon denheid. Ieder Christen weet dat en elk goed staatsburger weet dat. Maar die om politieke of nationale redenen de vry heid van het woord gaat beperken, be geeft zich op een weg die hoe langer hoe verder van de vryheid afvoert. De „rode deken" heeft trouwens zelf het bewijs geleverd van de grote waarde van het vrije woord. Zijn giftige woorden hebben by 't Engelse volk immers een dusdanige reactie verwekt, dat een krachtig tegen gif ontstond, dat de bedoelingen van de deken in hun tegendeel deed verkeren. Na vrijspraak van Duel os Mislukte bomaanslag op pres. Hof van Appèl Vóór de flatwoning te Parijs van de president van het Hof van Appèl. Paul Didier, is gistermiddag een bom ontploft. Het Hof van Appèl besloot onlangs de Franse communistenleider Jacques Du- clos. in vrijheid te stellen. Door de ont ploffing werden twee flatwoningen ver nield. De concierge van Didier's flat werd gewond. Reuter tekent hierbij aan, dat Paul Di dier lid is van de onder communistische leiding staande „Vredespartisanen". Churchill kondigt ern stige maatregelen aan Churchill heeft in het Lagerhuis aan gekondigd, dat spoedig een tweedaags de bat over de economische toestand in Engeland zal worden gehouden. Zeer ern stige en vérstrekkende maatregelen zul len worden voorgesteld, van invloed zyn- de op het gehele nationale leven, zowel op het terrein van de binnenlandse po litiek als dat van de defensie. Toen de Labour-minister Shinwell hem vroeg, of op het verdedigingsprogram zou worden beknot, antwoordde Churchill: „Het Huis zal op de hoogte worden gebracht van de zeer ernstige maatregelen, welke op alle gebieden genomen moeten worden, met het doel ons in staat te stellen te leven van onze inkomsten en onze ex port. Echter, van alle suggesties, in dit verband geuit, is er geen verder ver wijderd van de waarheid dan die van Shinwell Lichte paniek in personenrijtuig Wagons in elkaar gedrukt, toen bestuurder plotseling krachtig remde XT EN GOEDERENWAGON van de trein die om 8.55 uur van Amersfoort naar Amsterdam was vertrokken, i9 vanmorgen even voorbij de spoorwegovergang Birkhoven uit de rails gelopen, waardoor verschillende personenrijtuigen in elkaar werden geschoven. Zeven reizigers liepen ver wondingen op. Het ongeluk gebeurde, toen de trein plotseling tot stilstand werd gebracht. De reden waarom de wagenvoerder zo krachtig afremde, is nog niet bekend. Het is niet onmogelijk, dat er met de koppeling van de laatste wagens iets niet in orde is geweest. In de personenrijtuigen die in elkaar werden geschoven ontstond enige paniek. Vele reizigers verlieten de trein, roepend Onder hen bevonden zich enkelen, die verwondingen hadden opgelopen. Drie ambulancewagens van de gemeentelijke geneeskundige dienst van Amersfoort waren snel ter plaatse. Onder leiding van de directeur van deze dienst, dr W. J. van der Hooft, werd aan de zeven ge wonden eerste hulp verleend. Enkelen hadden een shock. Alle zeven gewonden werden naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort overgebracht. Zes van hen konden naar huis terugkeren. De hoofdconducteur, de heer G. de Jager uit Amsterdam, liep inwendige kneuzingen en een shock op. Hij is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. De materiële schade is nogal meege vallen. De electrische bovenleiding is ge heel intact gebleven. Het treinverkeer naar Amsterdam werd gestremd. Turks-Grieks NATO-leger onder Amerikaan Een Amerikaanse generaal zal het be vel over de Griekse en Turkse strijd krachten in NATO-verband op zich ne men. aldus Reuter. Generaal Matthew B. Ridgway heeft bekend gemaakt, dat dit besluit een onderdeel vormde van het plan om de Zuid-Europese en do Zuid-Oost-Europese sectoren van de organisatie samen te voe gen onder het opperbevel van admiraal Robert Carney. De Zuid-Europese landstrijdkrachten komen onder opperbevel van de Italiaanse generaal Enrico Frattini. De Griekse en Turkse troepen in NATO-verband komen rechtstreeks on der bevel te staan van een nationale ge neraal, maar beiden zullen ressorteren onder het gezag van een Amerikaanse generaal, die nog moet worden benoemd. De Griekse en Turkse vlooteenheden worden voorlopig onder nationaal bevel ingeschakeld in de NATO. Volgens een mededeling van de Ned. Spoorwegen is een rijtuig met één as ont spoord. De twee achterste rijtuigen, die in Amersfoort hadden moeten blyven, waren blijkbaar niet geheel losgekoppeld. Onderweg werd de bestuurder door een overwegwachter gewaarschuwd, dat er iets niet in orde was. Hij remde daarop, met het gevolg, dat de laatste twee rij tuigen, die geen rem hadden, op de daar voor lopende rijtuigen reden. Van drie wagens werd het balkon ingedrukt. HET WEER IN EUROPA ZZW 2 ZZW 5 WZW 5 WZW 9 WEERBERICHT Weinig verandering in temperatuur Tot morgenavond verwacht De Bilt: Half tot zwaar be wolkt met in het Noorden van het land enkele ver spreide buien. Vannacht weinig wind, morgen over dag overwegend matige Wes telijke wind Weinig veran dering in temperatuur. (Op gemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag: zon 4.41 tot 20.51 uur; maan 0.51 tot 18^9 uur. Op 22 Juli N.M,

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1