Mevrouw Witschey luidde de beursbel Gebrek aan koelhuisruimte...... nieuwe leidsche courant ZATERDAG 5 JULI 1953 Sportweek in de Sleutelstad Leidse korfballers sloegen schotloze Hagenaars met 6-0 Moeilijke beoordeling van gymnastiek- demonstraties De korfballers mochten ilch gisteren verheugen in goed weer, hoewel mis schien de wind nog iets te fel was. Vrij wel op tijd bond het Leidse twaalftal de strijd aan met het Haagse twaalftal, dat evenwel de steun miste van enkele spe lers van Ons Eibernest. Direct bij het begin leek het er op, dat een spannende strijd te verwachten was. Er werd aan beide zijden snel vlot gespeeld, maar al spoedig werd het plaatsen bij de Hagenaars minder zuiver en in de Leidse aanval bleven ondanks de kansen de doelpunten uit. Na 20 werd een strafworp grandioos gemist en tot een half uur in de eerste helft bleef het schot volkomen zoek. Toen was het Sommeling, die zich tegenstelling tot zijn partner niet in show verloor en een goede partij speelde, die uit een verdedi&ingsfout Leiden aa leiding hielp. Het hek was toen blijk baar van de dam, want dezelfde speler wist met een goed doelpunt de stand op 20 te brengen. Tot dat moment het veldspel van Den Haag zeker minder, met name het middenvak uitstekend, maar de Leidse verdediging was eveneens goed en daarmee was de 20 voorsprong te verklaren. Het bleef voor rust niet bij die stand, want 5 er voor maakte Broekhof er 30 Na de rust bleef Leiden goed spelen en in het veld deed Den Haag ook zeer goede dingen, maar één ding bleken de Hagenaars verleerd te hebben en dat was het schieten. Dit belangrijke onderdeel werd door de Haagse ploeg in haar ge heel zo slecht verzorgd, dat ze bij voor baat voor het verdere verloop van d( strijd kansloos moest zijn. Broekhof had geluk, dat de overigens goed leidende scheidsrechter een geheide loopbal over het hoofd zag, en miste de ontstane kans niet. Dat was 40. Heel wat mooier was na 2 minuten het doel punt van Betcke, die doorgebroken en afgezwenkt de roos trof (50). Aan de andere zijde zagen wij een volkomen machteloze Haagse aanval en nu was bovendien het Haagse middenvak de mindere van het Leidse. Uit een keurige doorbraak van Van Nierop werd de Haagse nederlaag nog meer geaccen tueerd, want de goed aangegeven bal ver dween voor de zesde maal in de Haagse korf. De laatste tien minuten zakte het hoge tempo zienderogen en ook de Haagse be- ginaanval miste het juiste schot en koe de eer niet redden. De 60 zege van de Leidenaren mag misschien wat geflat teerd lijken, maar direct dient vermeld te worden, dat het Leidse twaalftal eer verheugend goede vorm aan de dag leg de, bijna steeds in de meerderheid was en een redelijk schot had. In het veld was de Haagse ploeg niet veel minder, maar de oorzaak van de zware neder laag was dan ook geheel te zoeken in het wel zeer slecht schieten van de Re sidentiebewoners. Junioren Voor de aanvang van deze wedstrijd speelden de KJf.S.-junioren, die kam pioen zijn van de LK.B„ een korte wed strijd tegen de rest van Leiden. Voor die rest hadden Fluks, Vicus Oriëntis en Noorderkwartier elk voor een vak ge borgd, waarvan eerstgenoemde het best voldeed. Uit een keurige doorbraak had Zand vliet de „Rest" de leiding gegeven, maar na rust wisten de Leidse kampioenen de balans in evenwicht te brengen en werd de vrede getekend. Weldadig deed het enthousiasme van deze jeugdige korf ballers en korfbalsters aan en er zat heel wat veelbelovend materiaal onder, waar genoemde clubs nog veel pleizier van kunnen beleven. Van Roessel niet in de Olympische ploeg De opstelling tegen Rapid Uit het oogpunt van propaganda kan deze korfbalavond niet geslaagd worden genoemd, want maar een klein aantal be langstellenden bad de weg naar de Leidse Hout gevonden. En korfbal is toch zo n Gymnastiek Een tamelijk stevige en later ook koude wind heeft het gisteravond de turners en turnsters op het Stadhuisplein moeilijk gemaakt. Vooral bij de oefeningen aan de brug en de vlagoefening van de da mes van Sportief veroorzaakten deze val winden de nodige last. Voor de jury, die met de toekenning van prijzen voor de beste prestatie is be last, is de opgave allesbehalve eenvou dig. De neutrale verenigingen werkten Dinsdag onder veel idealer omstandig heden en hiermee moet natuurlyk reke ning worden gehouden. De heren Coers, Van Polapen en De l'Ecluse konden dan ook gisteren de uitslag niet bekend Ook deze demonstratie van de confes sionele verenigingen (D.O.S., Jahn, Groen Wit, Sportief en Victorie) trok oe- langstelling. Er werd over het algemeen aardig gewerkt, maar de oefenstof was wat „muf". Wat nieuws zou helemaal niet kwaad kunnen. Het publiek wist het gebodene naar waarde te waarderen en was gul met zijn applaus. De heer Van Voorst van Beest Bekende en beminde figuur in het Zaterdagvoetbal Gistermorgen is plotseling op 57-jarige leeftijd overleden de heer J. P. A. var Voorst Van Beest, een zeer bekende fi guur in de'kringen van het Zaterdag voetbal. De heer Van Voorst van Beest is de op richter geweest van de Haagse Kantoor voetbalbond, waarvan hij jarenlang zitter is geweest. Toen deze bond fuseerde met de KNVB werd hy bestuurslid van dê afd. 's-Gravenhage van de KNVB. Behalve als zodanig heeft de overledene, die werkzaam was'op het ministerie Buitenlandse Zaken, zich in tal van dere functies verdienstelijk gemaakt de voetbalwereld. Zo was de Zaterdagvoetbal afd. Den Haag, voorzit ter van een onderzoekcommissie, voorzit ter van de Terrein Toezichtcommissie, secretaris van de Terreinhuurcommissie, voorzitter van de commissie voor het be- drijfs- en zomeravondvoetbal etc. Voorts was hij ere-voorzitter van Die Haghe. Voor de oorlog heeft hij veel gedaan voor het internationale contact tussen de zgn. „niet-erkende bonden". De heer Van Voorst van Beest, die zich steeds als een beminnelijk, actief en be reidwillig iemand heeft leren kennen er in voetbalkringen alom een geziene fi guur was, bezat de laatste jaren niet zo'r goede gezondheid meer. Hetgeen hij in de afgelopen oorlog meemaakte is hier niel vreemd aan. De heer Van Voorst var Beest, die fel anti-nazi was, werd in 1941 gegijzeld,-, waarna hem een lijdensweg door zeven eonceirtJratlekampen wachtte. Dat hij zich na de oorlog weer direct bij de KNVB aanmeldde, is een bewys zyn grote vitaliteit. Alphen aan den Rijn Middenstandstentoonstelling gisteren geopend (Van onze correspondent) Onder grote belangstelling is gistermiddag de Alphense middenstandstentoonstel- ling, die tot en met Zaterdag 12 Jtili op het Sint-Jorisplein gehouden wordt, ge opend. Ook nu heeft men weer de beschikking over. een grote tent, waarin een veertigtal stands op overzichtelijke wijze is ondergebracht. Eer het zover was, moest enkele dagen (ook nachten) met noeste vlijt worden gewerkt; het nood- op Donderdagavond heeft nog angstige harten gebracht, maar gelukkig is alles goed afgelopen. Onder hen, die de opening by'woon- ;n, waren ook burgemeester en Witschey, de wethouders V. d. Dekker en Deerenberg, de secretaris dé heer Veenhuijsen. de raadsleden Brou wer, Jansen en V. d. Meent en m Knibbe. secretaris van de Kamer Koophandel voor Rijnland. De heer J. van Brummen sprak, als voorzitter van de tentoonstellin-gscom- inleidend woord. Spr. was blij, dat zovelen er blijk van gaven het goed menen met de middenstand. Hij her innerde aan het verschil van mening met de R.K. middenstandsvereniging wenselijkheid om in deze tijd een ten toonstelling met verkoopbeurs te houden- De Alphense middenstandsvereniging met 200 leden meende deze vraag be vestigend te moeten beantwoorden. Juist nu is het van het grootste belang dat de middenstand toont zowel in kwa liteit en sortering als in prijs met de tyd té gaan. Een viertal RJC deelnemers werd dank gebracht voor zijn medewer king. Spr. uitte de wens, dat deze ten toonstelling, die ook in de Laura-week wordt gehouden, er toe zal bijdragen, dat duizenden naar Alphen komen karakter van Alphen aan den Rijn als centrum-gemeente weer duidelijk naar zal worden gebracht- Spr. richtte ten slotte woorden van dank i adres van het gemeentebestuur politie en de heer M. J. Markx 1 bouw van de stands. I Hierna sprak burgemeester Witschey. j Rapid, Dins-1 Spr- juichtte het initiatief van harte toe. Er wordt blijk gegeven van medeleven met het gemeentelijk gebeuren, aldus spr-, laat men bedenken, dat dit gebeu ren niet zyn ontstaan vindt in het raad huis- Wel wordt van daaruit gestimu leerd: spr. wees in dit verband op de bruggenbouw en de toekomstige verbete ring van het centrum der gemeente, die straks meer werkgelegenheid en ontwik kelingsmogelijkheid moeten brengen. Van harte verheugde hy zich er over, dat, als vrucht daarvan, de chocoladefabriek „De Baronie" als eerste schaap voor industrievestiging over de Ham ig ge komen. Het besturen van een gemeente is niet eenvoudig als dit niet wordt gedragen door het gemeentelijke leven. De midden stand is daarbij wn belangrijk draag' vlak. Spr. hoopte dat deze gedachte steeds meer zal door werken in alle lagen der bevolking- De burgemeester sprak eveneens de hoop uit, dat mede door de activiteit van de middenstand Alphen steeds meer centrumgemeente wordt. De voorzitter van de Alphense midden stand, de heer C. A. Bos, verklaarde zeer ingenomen te zijn met de voorbereiding en het resultaat. Hij wees op de activi teit* die de middenstanders kenmerkt- Wy hebben alles te doen, wat we kun nen. En het ook over te laten aan God, Die het leven in Zyn hand heeft- Mr dr Knibbe zei, dat ook de Kamer dagavond a s. in het Olympisch stadion te Amsterdam, is het Nederlands Olym pisch elftal als volgt samengesteld: doel: Kraak (Stormvogels); achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vitesse) midden: Wiertz (D.W.S.), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (R.C.H.), voerder; voor: Van der Kuil (V.S.V.), Bennaars (Dosko), Van Melis (Eindhoven), Mom- mers (Willem II) en Clavan (A.D.O.). Reserves: Landman (Sparta), De Jong (A.D.O.), Van Schijndel (S.V.V.), Hen driks (Vitesse) en v. d. Tuyn (H.D.V.S.). De ploeg van Rapid speelt in de vol gende opstelling: doel: Zeman; achter: Merkel en Happel; midden: Kaffka, Hanappi en Müller; voor: Riegler, Gernhardt, Dienst, Probst en Golobic. Scheidsrechter is de heer K. L. v. d Meer. De wedstrijd begint om 7 uur 15. (Het is wel duidelijk, dat het niet- opstellen van Jan van Roessel en zijr reis van enkele dagen geleden naai Italië, ten nauwste verband, met elkaar houden. Nu de Willem li-er vlak voor het Olympisch voetbaltoumooi in onder handeling is getreden met de Genuese profclub Sampdoria en dus binnen afzienbare tijd zyn amateur-status ver loren zal zijn gegaan, voelt de Keuze commissie er niet veel meer voor hem nu nog voor ons land op het by uitstek amateuristische althans dat behoort het te zijn Olympische voetbaltoumooi te laten uitkomen. Omtrent zijn contract met Sampdoria meldt men ons nader, dat het transferbedrag niet ver van de f 150.000 zal afliggen. Red.) OLYMPISCH VUUR VANDAAG IN FINLAND Het Olympisch vuur zou vandaag door wielrenners vanuit Zweden r.aar de Finse stad Tornio worden gebracht. VOORHOUT Predikbeurt. Hervormde Gemeente: 10 u. ds Ka-Ik- VOORSCHOTEN Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wondt morgen waargenomen door dokter To- ALPHEN AAN DEN RUN (Advertentie) U moet de stand zien van Fa L. van Dien op de Middenstands ten toons telling. van Koophandel het waardeert, als er activiteit wordt gevonden. Alphen heeft op dit piint een naam te verliezen. Hij besloot met de wens dat het succes en de voldoening greot zullen zijn. De heer W. A- Lam, voorzitter van het Laura-comilé, dankte de middenstanders voor de geste om deze tentoonstelling en beurs in de Laura-week te houden. Nadat de thee was gebruikt, heeft mevr- Witschey door het luiden van de beurs bel de tentoonstelling en verkoopbeurs officieel geopend. Bij de rondwandeling kregen we de vaste indruk, dat de middenstand met tal van fraaie stands, waaraan soms een of andere attractie was verbonden, heel goed voor de dag komt. De gesaneerde Wimbledon Sedgman kampioen door zege op Drobny Louise Brough en Maureen Conolly in dames-finale De Australiër Frank Sedgiman nee ft dit jaar de herentitel te Wimbledon ver overd, door de Egyptenaar Drobny in de finale overtuigend te slaan (46, 62, 6—3. 6—2). De finale Sedjgman-Drobny, werd ge speeld voor een uitverkocht huis en 17 000 toeschouwers van wie simmigen de avond tevoren toen het regende in de queue waren gaan staan, zaten saam- gepakt op de tribunes. Sedgman speelde aanvallend van het begin tot het einde, oplopend naar het hij het kreeg. En Drobny, die alle slagen be heerst. deed wait hij kon om hem terug te dringen. De rallies waren kort. en fou ten werden zelden gemaakt. Drobny had enkele schitterende passeerelagen langs de lijnen en maakte lastig gebruik van de lob. maar hiermee kon hy de Austra liër niet in bedwang houden want steeds kwam Sedgman terug. In de vier de set was Drobny niet meer opgewas sen tegen deze service twee maal achter eikaar, kwam hy met 04 achter te staan en spande toen nog eens alle krach ten in om de nederlaag af te wenden. Hij won zijn service in de vyfde game met twee grootse passing shots en een prach tig brekende stop volley, en serveerde een love game èn de zevende. Maar Sedgman was onweerstaanbaar in de achtste ga-me en nadat Drobny op match- punt een service -bad dn het net sloeg wierp Sedgman zijn racket -hoog in de lucht en sprong over het net terwijl het publiek hem een daverende ovatie bracht: voor de eerste maal sinds Craw ford 19 jaar geleden Ellsworth Vines sloeg -had een Australiër het enkelspel te Wimbledon gewonnen. Louise Brough, -Utelhoudster in 1948, 1949 en 1950 en Maureen Connolly, de Amerikaanse kampioene, die voor de eer ste maal aan het wim b led ontournooi deelneemt, zullen elkaar in de finale da res enkelspel ontmoeten. In de ha-lve-eindstrijd, die gisteren wegens de regenval waren uitgesteld uitsluitend Amerikaanse speel sters uitkwamen, heeft Louase Brough met 63, 36, 61 van Patricia Todd gewonnen, die kans had gezien de titel- houdster Doris Hart uit te schakelen. Maureen Connolly bracht Shixly Fry 64. 63 nederlaag toe. De belangrijke uitslagen luiden: finale heren-enkelspel: Sedgman sl. Drobny 4—6, 6—2, 6—3, 6—2. Halve finale dames-enkelspel: Louise Brough sl. Patricia Todd 63, 36, 61. Maureen Connolly sl. Shirley Fry 6—3. Dames dubbelspel kwartfinales: mej. Joan Partridge en Jean Rinkel-Quertder (G.B.) sl mej. H. Flectcher en Jean Walker-Smith (G.B.) 7—5, 4—6, 6—3. Dames dubbbelspel halve finales: Louise Brough en Maureen Connolly (V..S) sl. Thelma Long (Ausfcr.) Todd (V.S.) 5—7, 6—1, 6—4. Heren dubbelspel halve finales: Mc Gregor en Sedgman (Austr.) sl. Drobny (Egypte) en Patty (V.S.) 6—3, 6—4. 7—9, 6—4 Seixas (V.S.) en Sturgess (Z. Afr. Hoad en Rosewall (Austr.) 64, 86, 7—5. tAdvertentie melkhandel heeft er een gemeenschap pelijke stand. Het Rode Kruis toont het Welfare-werk- Er is ook een attractie het Groene Kruis. Het ziekenfonds Alphen en Omstreken toont eveneens zijn werk. Kortom, het is de moeite waard de tent te bezoeken- En is men uitge wandeld, dan is er nog een aardig zitje een strijkje. (Advertentie) BIJVERDIENSTE Representatief persoon gevraagd, over veel vrije tyd' beschikkende, voor het .bezoeken van relaties in Alphen en omgeving. P.G. Brieven met opgave van werkkring, godsdienst, leeftijd' erf referenties onder no. 7405 bureau van dit blad. Advertentie Hebt U op Uw wandeling dit j mooie blokje huizen al eens ge- t zien? Vindt U het l niet prachtig? Er zijn weer enkele blokjes in aanbouw. Er is ook voor U zo'n mooie woning beschikbaar. Vraagt inlichtingen Bouwbedrijf v. HFMSBFRGFN Telefoon 3273 Vondelsfraat 52 Alphen a.d. Rijn het bijzonder Foto N. van der Horst. AZC verloor van Bergambacht. Gisteravond hebben het eerste en derde zevental van AZC tegen het eerst derde van Bergambacht gespeeld c beide gevallen eindigde deze ontmoeting voor de Alphenaren in een nederlaag. Het eerste zevental speelde in Bergambachtse zwembad een goede wed strijd en het was Wim Kamper die' de rust met een 01 voorsprong voo Alphenaren deed ingaan. In de tweede helft werd echter een tweetal grove kingsfouten gemaakt die de gastheren evenveel doelpunten opleverde, zodat de stand 21 werd. Het derde zevental van AZC verloor van BZC 3 met 8—0. De stand in de tweede klasse is na als volgt: Bergambacht7 punten; Gouwe, Waddinxveen, 5 punten: AZC, Alphen2 punten; Pinguins, Woerden, 2 punten; LZC, Leiden0 punten; Zondagsdienst. Dokter A. J. Zwartendijk, Stationsstr. 5, heeft dit weekeinde de dienst van de huisartsen. Kalme Inzet. aan de tentoonstelling deelnemende middenstanders hebben zich gistermiddag avond op hun gemak kunnen inwer ken. Er was wel bedrijvigheid, maar nog geen drukte. Mooie bouwopdracht. Door de arcitect Lou Peters werd na- ens de R.K. bouwvereniging „Het Oos- n" te Amsterdam aan de gebr. A. en W. J. Bergshoeff alhier opgedragen het bou- van 127 woningen, 3 winkels en 10 garages in het tuindorp Slotermeer voor de totaalsom van 1.433.000, L.A.U.R.A. weer internationaal j vernamen, dat de L.A.U.R.A. ook ditmaal een internationaal karakter zal dragen, door de deelneming van enkele Belgen, Engelsen en Fransen. Ook zulh 25 Ambonnezen van de partij zyn. Voetbal AlphiaAmbonnezen. Teneinde het financieel mogelijk te maken dat er ook een aantal Ambonne- jit het kamp Woerden de Laura aan meeryden op belangeloos beschikbaar ge stelde fietsen is gisteravond een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Alphia I en een Ambonnees elftaL De belangstelling t iel mee. Alphia won zonder veel moeite met 52. Zanguitvoering De Chr. zangver. „Ons Genoegen" geeft Dinsdagavond om 8 uur o.l.v. haar direc- VISSERIJGOLF Haring zelfs opgeslagen inBoxmeer Het gesprek van de dag is, waar wy met onze haring heen moeten, als de vangsten zo blijven als de laatste dagen. Het probleem koelhuisruimte laat zich geducht voe len, Overal wordt dan ook gepoogd om koelhuizen te huren. Er wordt nu al haring naar Boxmeer gereden. de heer Hesseling, in de muziek tent achter het raadhuis een uitvoering. Uitgevoerd worden: 1. Bondslied; 2. Gij Herder Israëls van Bortninski; 3. Morgen van G. v. d. Vlies; 4. Psalm 121 van Z. H. Lutzel; 5. Nacht van Jac. H. Tam- minga; 6. Ik heb mijn wagen volgeladen Acir. Kousemaker; 7. De zilvervloot idem; 8. Geloof van Alice Nahon; 9. Zon dagmorgen van Jac. S. de Vries; 10. Psalm 58: 2 en 10 van Joh. Miller; 11. Hem in t harte dragen, van Karl Breidestein. Uitslag verkeersexamen Aan het vanwege de Ver. voor Veilig Verkeer onder toezicht van de politie afgenomen verkeersexamen werd in to taal door 303 leerlingen deelgenomen. De cijfers achter de scholen geven achter eenvolgens aan de aantallen deelnemers, afgewezenen en geslaagden. Oranjeschool 38. 15, 23; openb. school Javastraat 37, 10. 27; Muloschool met de Bijbel St Jo- risplein 43, 8, 35; Openb. school Ouds hoorn 24, 8, 16; Chr. school Julianastraat 25, 9, 16; school Gouwsluis van de heer G. H. Franken 23, 8, 15; school Hooft- straat 22, 11, 11; R.K. school, Aarlveen 8, 2, 6; school van de heer Tollenaar 28, 1, 27; Landbouwschool 23, 22, 1; R.K. school van de heer J. M. van Gils 23, 3, 20; school van de heer Lodder 9, 2, 7. In totaal zijn er 99 leerlingen afgewezen, wie 54 wegens teveel fouten. 40 Leer lingen konden niet deelnemen aan het praktische examen en 5 niet aan het schriftelijke. In totaal zijn 204 leerlingen Omdat er vooral grote haring wordt gevangen, zou men deze zo snel mogelijk willen ruimen. Maar de warmte van deze week heeft een lelijke spaak in het wiel gestoken, daar het niet mogelijk was, ook maar iets te vervoeren of er moest een dikke laag ijs over de tonnen worden ge legd. De visserij blijft nog steeds erg Noor- I delyk voor deze tijd van het jaar. Er wordt namelijk gevist van 57 gr. 30 min. tot 57 gr. 59 min. Vorig jaar zat men al op de 54 gr. 30 min. Wel meldden deze week enkele schepen, die op de 56 gr. 40 min. visten, vangsten van 20 tot 30 kantjes, maar het was slechts voor enkele nacht. Toch is het wachten nog steeds op goede maatjesharing, die klei ner van stuk moet zijn. In de nu aange voerde Noordharing komen al enkele vol le voor. Dat de visserij dit jaar belangrijk beter is. dan vorig jaar, blijkt wel uit het feit, dat er al 17.000 kantjes meer zijn aange voerd, terwyl er nog maar zo'n korte tijd De prijzen blijven nu onveranderd. De meeste grove maatjesharing wordt bijna allemaal opgehouden voor 35, wat de opvangprijs is. Voor de kleine werd be taald van 36.2043.60 en deze wordt vlot verkocht. De aanvoer van de Kat- wijkse afslag was deze week 5228 kantjes. De gemiddelde weekvangsten bedroegen 165 kantjes per schip. Middelmatige markt Zoals kon worden verwacht, werden de iets hogere noteringen van Donderdag niet gehandhaafd. De grote -tonigsoorten bleven echter onveranderd op f 2,50 per kilo en de grove slips op f 1,10—1,15. De makreel, die weer de boventoon voerde werd goed gevraagd. Grove soorten no teerden zelfs f 18. de middelmaat f 15— 14. Wijting bleef genoteerd op f 1822. Het aanbod van de klei rue soholsoorten was door de binnenkomst van de vele kustvaarders zeer groot, maar het bleek toch niet geheel aan de vraag te kunnen voldoen, waardoor de pfijzen goed stand hielden. Schol II maakte f 25—20, de kustsoorten f 1819. De besommingen De Schoorl die gisteren als enige traw ler aan de afslag kwam kon na een 7- daagse reis f 14.680 boeken. Bij de log gers was het de Java, dóe de hoogste werd met f 7100. De Zaterdag markt Gisteravond warren de Oatharina Duy- vis en de Scfa 13 bekend voor de markt van vandaag. Deze schepen voerden resp. aan 690 kisten, w o. 500 makreel en 445 kósten, w.o. 300 makreel. In c l uit Zaak aangehouden Opnieuw diende voor de kantonrechter r J. Kirchheiner de zaak van een Al phens echtpaar, dat in de zome vorig jaar in zijn woning gelegenheid had geboden tot drink- en speelpartijen. Een aantal getuigen werd gehoord. De kantonrechter en de ambtenaar var O.M. waren van oordeel, dat nog zevental getuigen moest worden gehoord, voor de zaak is aangehouden tot Vrijdag 5 September. HAZERSWOUDE Landarbeiders byeen. De afdeling Hazerswoude van de Ned. Chr. landarbeidersbond heeft gisteravond de heer C. Matze vergaderd, praeses belichtte de werkloosheidsv* kering, die 1 Juli in werking is getreden. Vervolgens huldigde hij de heer Wieringa. die 25 jaar lid van het C.N.V. is. Niet velen, zo zei hij, zijn zolang achtereen lid een vereniging, maar gij hebt roeping verstaan en zijt overtuigd lid de organisatie gebleven. De heer Matze speldde daarna de jubilaris het gouden insigne op de borst. De bij het insigne behorende oorkonde werd door de afde ling ingelijst. De heer Wieringa sprak woorden van dank, waarna men nog ge- iime tijd gezellig bijeen was. Uitslag doorlichting. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 3 5 en 7 9 uur kan men op het raadhuis vernemen, wat de door lichting heeft uitgewezen. Op de datum, vermeld op het nummerbewys, moet men komen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Verloren Verloren: een Engelse ga scape. Inlich tingen bij de politie. Gevonden Aande Rijndijk werden de volgende goederen gevonden: een bruin lederen actetas; étui met inhoud (.vermoedelijk verlóren door iemand uit Boskoop); dop benzinetank van rijwiel met hulp motor. Inlichtingen bij de politie aan de Rijndijk. BENTHUIZEN Burgerlijke stand GEBOREN; Ingetje, d v M G Rensink n A M Dweelaard- Stichting 1940—'45 De voor de stichting 1940'45 gehou den collecte heeft f 46,25 opgebracht „Algemeen belang" De bouwvereniging „Algemeen be lang" is voornemens haar leden een boekje aan te bieden. Het is getiteld: Als eisen stelt aan uw woning, dan stelt w woning eisen aan u. Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis heeft iechts f 29,93 opgebracht. Predikbeurten. Hervormde Gemeente: 9.30 u, de v. d. Akker; Gouda, 6 u. dx Hiels, Gouda. Gisteren kwamen binnen: KW 125, KW 37, KW 32, KW 77 en KW 159. Naar zee KATWIJK Zondagsdienst. Voorzover het de patiënten betreft van de dokters J. Bergman en H. M. Huetiug te Katwyk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zondags dienst morgen waargenomen door dokter Hueting. Rijnstraat 33, tel. 2102. Men zie ook de zij-étalage van de apotheek aan de Wilhelminastraat. Van de politie. De heer C. J. Grauw werd bevorderd tot hoofdagent. Te Amersfoort slaagden voor het poóiiitóe-dópLoma met* aanteke ning met lof,,de heren R. Brandsma en j Grauw. Voor het politie-diploma slaag den aldaar de heren A. Stroeveen J. Roo- de. De heren J. van Hardeveld en M. van Buren behaalden te Delft het getuig schrift voor autotechniek. Beide heren werden opgeleid te Leiden door de poli- 'tóe-technische dienst. KATWIJK AAN ZEE Brandweer krijgt een klok De dames der leden van het brand weercorps te Katwijk aan Zee hebben in het tot stand komen van de nieuwe bramdweergarage aanleiding gevonden, van haar medeleven met het korps te doen blijken door het schenken van een electrische klok voor de garage. De over dracht van dit geschenk zal plaats vin den in een bijeenkomst, die Dinsdag avond om 8 uur in de garage aan de Schoolstraat wordt gehouden. Scheepswerktuigkundige Voor het door de rijkscommissie voor machinistenexamens afgenomen examen scheepswerktuigkundige is geslaagd onze plaatsgenoot de heer T. Duifier. Hoog en laag water. Zondag 6 Juli: hoog water 1.39 en 14.15; laag water 9 46 en 22.23 uur. Maandag 7 Juli: hoog water 2:33 en 15.06; laag water 10.46 en 23.17 uur. t Diploma behaald Riekje Meyering slaagde voor het einddiploma A van het Rijnlands Lyceum te Wassenaar. Evangelisatie-samenkomsten Evenals vorige seizoenen zullen ook deze zomer elke Dinsdagavond evangeli satie-samenkomsten bij de muziektent op de boulevard worden gehouden. Bij slecht weer komt men in de Oude Kerk 'bijeen. Op het kampeerterrein zullen mej. T. van Harten uit Hoogeveen en de heer A. van Deijl in Juli en Augustus werken. Elke Zondagavond om half 9 wordt daar openlucht-Zondagsschool ge houden en elke Donderdagavond zijn er bijeenkomsten. Op de Boulevard spreekt Dinsdagavond ds P. D. Kuiper van Sassenheim. Het Geref. kerkkoor uit Rijnsburg zingt. Don derdag wordt op het kampeerterrein de Bijbelkiosk geopend. De heer J. Vink zal daar spreken. De organisatie van deze samenkomsten berust bij de evangelisa- •commissies van de Herv. Gemeente de Geref. Kerk. (Advertentie) Wenst U 'n GOED VERZORGD KAPSEL? Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER, Dames- en Herenkapper, Voorstraat 73 Katwyk aan Zee. Tel. 2584 Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- ging" v.h. Ned. Genootschap voor Haar- hygiëne. LEIDERDORP Opbrengst anjer-collecte De anjer-collecte bracht in onze ge meente f 105,45 op. Jeugddienst Morgenavond om half 7 wordt In de Hervormde kerk een jeugddienst gehou den. waarin ds Poort van Koudekerk Advertentie) By dezen delen wy de ingezetenen Tan Katwyk a.d. Rijn mede. dat met in gang van heden onze begrafenisonderneming wordt voortgezet door de Heer D. VIS, Wilhelminastraat 13, Katwijk aan Zee Wij danken U voor het genoten vertrouwen. E. KUYT. Met ingang van heden is door ons overgenomen de Begrafenisonderneming van de heer D. Kuyt te Katwijk a.d. Rijn. Bij sterfgevallen belle men thans Telefoon 2999 of 2204. D. C. VIS, Wilhelminastraat 13 Katwyk aan Zee. i. Medewerking verleent het Her vormd kerkkoor onder leiding van r T. Massaarvan DrieL LEIMUIDEN De jaarlijkse pleziertocht. De oudjes uit Leimuiden en Rijnsater- woude hebben hun jaarlijkse pleziertocht achter de rug. In drie grote bussen n zestal auto's reden ze via Hoofd dorp en Heemstede, Aerdenhout, Over- i naar de Velser pont. Het overzetten slechts weinig tijd in beslag en op tijd in Beverwijk. Over Castricóm ging het verder naar Limmen, waar thee werd gebruikt. Gebak en een hartig hapj. ontbraken evenmin op de tafel. Toen reed r Bergen aan Zee. De zee werd daar bekeken en in de prachtige speel tuin vermaakte men zich opperbest. An deren maakten een wandeling door de duinen. Daar het intussen al aardig laat geworden, werd de rit naar huis behoorlijk tempo gedaan. Er werd film van de tocht gemaakt, die najaar zal worden vertoond. Een woord hulde aan het comité, het dagelijks bestuur, de politie en de heer Breedyk is zeker op zyn plaats. LISSE Zondagsdienst. De dienst der huisartsen wordt waar genomen door dokter Haase jr. NOORDWIJK Zondagsdienst De dienst der huisartsen wordt waar genomen door dokter Goudriaan. Geslaagd Voor het eindexamen HJ3.S. slaagde Piet de Groot alhier. Spreekuur schoolarts De schoolarts houdt zitting Woensdag 9 Juli van 23 uur in een lokaal van de O.L. School Van Panhuysstraat. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst. De dienst der huisartsen wordt waar genomen door dokter van Praag. OEGSTGEEST Dokter en apotheek. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter H. Varekamp, Geversstraat 45, teL 21916; de dienst der apotheken door de Oegstgeev ter apotheeelc, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Mr Befgmeyer raadslid Omdat de heer C. G. de Rooij zyn be den Rijn hoopt voor te gaan. Hy spreekt noeming tot lid van de gemeenteraad in I het geestdriftig gejuich of hëT'gelach van ever het onderwerp: Houd er de moed de vacature-J. Th. van Vugt (KVP) nietj de al aanwezige toeschouwers. heeft aangenomen, is benoemd inr J. G. Bergmeijer. Eervol ontslag en onderscheiding Aan de gepensionneerde vice-admiraal der Kon. Marine A. F. Gooszen, wonen de in onze gemeente, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als regerings commissaris bij de N.V. Kon. Pakket vaart Mij. Hij is bij bevordering benoemd tot grootofficier in de Orde van Oranje» Nassau. RIJNSBURG Zondagsdienst. Voor de zondagsdienst der huisartsen verwijzen wij naar Katwyk. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. J. Grimbergen Vliet N.Z. 19—20 R(jnsburg SASSENHEIM Zondagsdienst. De dienst der huisartsen wordt waar genomen door dokter Hueber. ZOETERWOUDE Boegsprietlopen De feestelijkheden, die op twee dagen door het Oranjecomité aan de Hoge Rijn dijk worden gehouden, hebben gister avond een puike inzet gehad. Er was Meerburgerwetering een lange paal gelegd. Daarover mochten dames en heren van vijftien jaar en ouder boeg spriet lopen. Is het in andere omstandig heden onaangenaam, iemand in het wa- vallen, gisteravond werd er gejuicht als iemand met kleren en al de Wetering terecht kwam. Maar toch waren sommige deelnemers bijna niet in het water te krijgen. Van. de twintig deelnemers bleven na de 2de ronde over: H. Verra, J. 'Zwetsloot, Rie Straathof, Th. Verkley uit Leiderdorp J. Heemskerk. Vooral Th. Verkley moest zich concentreren, omdat men luidkeels probeerde hem in de war te brengen. Maar ondanks vaak sierlijke neigingen naar het watervlak bleef hij op de paal. Er kwam niemand van deze laatsten in het water. Ze moesten op het laatst een bal achter de rug vast houden. Er werd nagegaan, wie het vaakst losliet om met één arm het even wicht te herstellen. Rie Straathof, het enig overgebleven meisje, leverde de beste prestatie^ Zij kreeg de eerste prijs van ƒ5. J. ZwetI sloot werd tweede. Th. Verkley derde, J. Heemskerk vierde en H. Verra vyfde. buitengewoon veel publiek, dat het merendeel aangelokt was door

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 8